Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12451) Topiccsendőr válasza feca81 (#12443) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bazz termosztátot bele!!!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12452) bajnokpityu válasza Boci_83 (#12444) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a fagyálló nem azért forr fel később,mert magasabb a forr pontja.hanem mert nyomás alatt van.a deszt viz is képes a motoroknál járatos 1baros túlnyomáson 106fokon nem felforrni.
amúgy innen jön az ötletem,mi segithetne talán:nem lehet,hogy nincs túlnyomás a vizkörben?
meg pont ezért van ráirva a sapkára,hogy meleg motornál nem szabad letekerni,ugyanis a normál nyomáson azonnal felforr a víz,és a 100fokos vizgőz égési sérüléseket okoz.

valamint,ami lehet,h hülyeség,de anno úgy hallottam, a fagyálló kenő hatása szükséges néhány vizszivattyú tengelyének,és ezért is fagyállót használnak.

csak mert pont ezzel szopok az éroxszal.
egy 10éven keresztül gyártott tipushoz nem találok alkatrészt bontottan,hát beszarás.
Tomi,ha erre jársz,dobj meg légyszi egy robibontó cimmel,mert az én forrásaim zsákutcában futkosnak.

no,elmesélem akkor mi az én szopásom tárgya(trágya).napokban vettem észre,hogy fagyállót fröcsköl a térdemre a robi.sokáig aszittem a madarak szarnak rám,de sajna nincs ilyen szerencsém.szétkapom a robi elejét,hát lukas a sapka.oké,tom,lukasnak is kell lennie,valahol távoznia kell a túlnyomásnak,de az én sapkámból hiányzik a szelep.namost ami jelzi, milyen tartalékokkal dolgozik a gép,hogy a tartályból elfröcsögött az összes folyadék,és igy sem főtt meg.

szal ha vki tud BP körül robogó bontót,irjon egy privátot,hátha ott van sapkájuk.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12453) Topiccsendőr válasza feca81 (#12445) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Feca bazz. Ha gyárilag van benne termosztát, ami most nincs benne, akkor nem értem hogy mered egyáltalán üzemeltetni????

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12454) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#12452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja és szerintem minden teljesitményére kihegyezett gép olyan,hogy városon kivül 75-85fokos,és az első lámpánál (nem 5 perc,inkább 1alatt) felmegy a vizhőfok 100fok fölé,és beindul a venti,ég a szőr :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12455) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#12452) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

óóóó, iggggazi gyökér vagyok, elfelejtettem, minnyá tolok címeket, pill

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12456) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#12453) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a termosztát nem elzárja alapban a viz utját,és csak akkor engedi keringeni teljesen,ha felment a hőfok?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12457) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#12455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

neem,nem vagy gyökér.és köszönöm szépen :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12458) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#12456) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De. Ezt a nyomás dolgot én is megemlítettem Fecának. Szerinte a szelep jó a hűtősapkában. Viszont addig amíg nincs normálisan összerakva - nincs termosztát - ki tudja hogy miért cseszekedik. Ez az egyetlen gyenge pont jelenleg a motorban. Lehet hogy valahog ykapcsolatban van a forralással kizárásos alapon. A másik meg hogy tuti, hogy én nem hajlítgatnám össze az állandóan hideg vízzel a hengerfejemet 18 000 fordulatnál... Bár ha eddig bírta... Lehet nem árt neki. Ki tudja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12459) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#12457) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link]
Ezt az elérhetőséget találtam, amikor én az apriliámhoz vettem alkatrészeket akkor rohadtul alkudozni kellett, és mindig telefonálj rájuk, hogy van-e olyan cucc náluk. Ha egyáltalán ugyanaz a banda volt... ki tudja.
Ha nincs akkor én megkérdezem kerepestarcsai bontóban, oda van ismerősöm. Szóval szólj majd rám mire jutottál.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12460) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#12458) üzenetére


bajnokpityu
félisten

figy,most nézem az érox maualját.ennek min-maxos tartálya van a kormány magasságában.tehát az én elméletem szerint a levegő az aki összenyomódik,és majdnem mindegy,h milyen nyomáson enged a sapkában levő szelep.sőt innentől kezdve azt nem értem,egyáltalán minek rá szelep,és miért nem teljesen zárt?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12461) feca81 válasza bajnokpityu (#12452) üzenetére


feca81
aktív tag

de hol menne el a tulnyomas? sehol ne mtud elmenni.a sapka jo,a csovek zarnak,a hengerfejnel nem fuj ki.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12462) feca81 válasza Topiccsendőr (#12453) üzenetére


feca81
aktív tag

egy ismerosomnek,akinek detto ugyanez a motorja kihajitotta belole,mert tonkrement.mar egy eve megy neki,es neki nem forralja a vizet(+ a termo hianya se okoz gondot). innen mertem venni,h nem kell az nekem.+ amikor eloszor raktuk ossze,akkor is melegedett,de nem forrt.amikor kivettuk a termosztatot,vmivel jobb lett a helyzet.igazabol meg nem volt szerencsem ilyen nagy melegekben kiprobalni,mert tavaly nyaron a melegek elott ment tonkre.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12463) feca81 válasza bajnokpityu (#12454) üzenetére


feca81
aktív tag

ez meg is van,csakhogy ez forrasig nyomatja, es a venti nem bir vele

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12464) Topiccsendőr válasza feca81 (#12463) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor tuti valami miatt nincs nyomás alatt a rendszer. Valahol elmegy a nyomás.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12465) feca81 válasza Topiccsendőr (#12458) üzenetére


feca81
aktív tag

kompresszorral nekikuldtunk 0,6Bar-t nem nyitott.aztan ahogy ment folfele a nyomas,egyszer csak 0,8 es 1 kozott kinyitott.tehat sikeres volt a teszt.
a hideg viz itt nincs jelen.a leghidegebb viz a kiegyenlitoben is mar suti a kezem.neha attol fosok,h elolvad az a muanyag tartaly:(

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12466) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#12459) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszike,imént beszéltem velük,1ig voltak,hétfőn kérdezem megin őket.már riogattak,h biztos hengerfejes....

Feca:akárhol elmehet.és azt sem tudom,h mit érdemes tenni vele.talán egy hűtőtömítő löttyel próbálkoznék,utánaolvasást megelőzően.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12467) feca81 válasza bajnokpityu (#12460) üzenetére


feca81
aktív tag

nekem is min-maxos tartalyom van.szinten kormany magassagaban,de csak egy cso vezet hozza.(meg termeszetesen a masi ka tulfolyo,ami a foldre viszi a cuccot.)
ezt mondjuk nem ertem,h azon az egy csovon hogy megy be,meg ki a viz???

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12468) bajnokpityu válasza feca81 (#12463) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyetértek Persuval.Feca:azt a kompresszort nem lehetne túlnyomásos tesztre használni vhogy?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12469) feca81 válasza Topiccsendőr (#12464) üzenetére


feca81
aktív tag

de hol?mar midnent leellenoriztem :O :O :O
lehet repedt a hengerfejem? :F :Y

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12470) feca81 válasza bajnokpityu (#12468) üzenetére


feca81
aktív tag

mit ertesz tulnyomasos teszten?
van a hutosapkahoz vezeto cso.azon a csovon keresztul kuldtuk a levegot neki.es mikor elert a 0,9-re,akkor a sapka nyitott,es a kiegyenlito tartalyhoz tartozo nyilason jott ki a levego.
ugy erted a mukodo rendszerbe bekuldeni,v hogy?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12471) bajnokpityu válasza feca81 (#12470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én konkrétan egy T dugó két végére a teljes kört kötném,a harmadikra meg a kompresszort.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12472) Topiccsendőr válasza feca81 (#12469) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem a hengerfejjel semmi baj. Azt látnád, éreznéd valszeg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12473) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#12466) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

áááh, ha hengerfejes lenne a robid, előbb ragadna meg a dugó, ugyanis ha egy kis víz kerül a dugóhoz, elmegy a kenés. Szóval ez ökörség. Nekem volt már részem ilyenben, csak egy tömítést cseréltem ki és szaladt tovább dugóragadás után is. Nah ezért jók ezek a kétüteműek. Halál igénytelen az összes. :D Lájtos dugóragadás után ugyanúgy megy mint előtte.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12474) feca81 válasza bajnokpityu (#12471) üzenetére


feca81
aktív tag

huhh,olyan alaku szelepunk nincs:) de en most arra gondoltam,es lehet meg is nezzuk,h az egyik oldalat a rendszernek bevakdugozzuk,mondjuk a vizpumpanal,a masik vegere meg rakotjuk a kompresszort,es megnezzuk ugy.bar a szelep akkor is akkor nyit,amikor kell.gondolod,h a levego eltavozasa jelezne,h hol szokik a nyomas?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12475) ALI_G válasza Boci_83 (#12444) üzenetére


ALI_G
veterán

túlnyomásos rendszer, 100-on nem forr így fel, meg nem is az, hanem hogy nagyon felmegy a vize. Azt még tuti nem várta meg, hogy elkezdje kiokádni a vizet a csövek tömítéseinél.

(#12476) feca81 válasza Topiccsendőr (#12473) üzenetére


feca81
aktív tag

ezt alairom.haverom TZR-je megragadt,mert az olajpumpa behalt.3 percet allt a motor,berugta,es ment.aztan ggyorsan kicerelte a pumpat,es azutan is vigan szaguldozott.azota mar 2x cserelt gazdat,es meg mindig megy.
visszasirom azokat az idoket:DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12477) feca81 válasza Topiccsendőr (#12472) üzenetére


feca81
aktív tag

megneztem,igy szemre a hengerfej aljaval semmi baj,tetejevel semmi baj,sajna a jaratokba nem altok bele,de nem hinnem,h baj lenne.meg mindig marad a tanacstalansag,meg a kompresszor:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12478) feca81 válasza ALI_G (#12475) üzenetére


feca81
aktív tag

most ezt kinek,mert ket forralos eset is van:) a vicc amugy tenyleg az az enyemnel,h nem is jut pirsoba,es mar forralja.ha pirosba menne,azonnal lonem le.a piros kezdete,es a fel hovoknal feluton kezdodik a jelenseg.
1. valoban,mintha elmenne a nyomas,es nem megy fel 105fokig se,mert mar hamarabb felforr.
2. vagy,mert a hofokot a termosztathaznal meri,es a hengerfejben forr fel,a ket hofok nem egyezik,es hamis adatot ad vissza a meroora.
remelem ertheto,egyre nehezebb gondolkodni,mar faj a fejem a sok agyalastol... megyek kicsit codozok,most az kell nekem:DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12479) ALI_G válasza feca81 (#12443) üzenetére


ALI_G
veterán

nem tudom,de lehet már kérdeztem, hogy az óra jól mutatja a hőfokot? Ez ugye még nem digitális? Valahogy ellenőrizd le.
Fater mondja, hogy várd meg míg felforr a víz menet közben (azért ne vidd túlzásba :D) és miután leállítod, hallanod kellene, hogy bugyog a víz. Ekkor nyilván forr a víz.
A másik, hogy a pumpa kenése miatt szerinte feltétlen kell bele a hozzá való fagyálló.
Még egy olyan tippje van, hogy mivel régi, lehet lerakódva vízkő (azt mondja nagyon sok fel tud halmozódni itt-ott). Amit lehet kapni tisztítót vízhűtésrendszerhez, azok leoldják tán a vízkövet is.

amikor felforr,akkor nyomja ki a vizet a tartályba esetleg túlfolyón?

[ Szerkesztve ]

(#12480) feca81 válasza ALI_G (#12479) üzenetére


feca81
aktív tag

bugyogast lehet hallani.a kiegyenlitobe megy ki a viz,es ott va na tulfolyo.onnan ereszt ki a foldre.mashol nem. es mar kitisztitottuk az egesz rendszert,kivul belul:) miutan kitisztitottuk,jobb is lett a helyzet,de csak kicsit.eppen eszrevehetoen.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12481) Tüzi válasza ALI_G (#12479) üzenetére

Fagyálló az alap. Aki nem rak bele, az meg is érdemli...

Termosztát meg azé' lenne jó, mert addig nem engedné teljes sebessggel keringeni a vizet, amíg nem üzemmeleg a hengerek környéke. Persze ez sem teljesen igaz, mert van egy kis furat rajta, amin keresztül csordogál, de a melegedés függvényében nyit.
Énnekem már ötletem sincs, mitől forralhatja a vizet. Ha a nyomás rendben, a hűtő tiszta, és nem lukas, pumpa jó, és keveri a vizet rendesen... fingom nincs :( De az fura, hogy gyors menetben nem csinálja. Az még nem lehet, hogy döglődik a pumpád, és csak magasabb fordulaton tolja körbe a vizet?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12482) ALI_G válasza Tüzi (#12481) üzenetére


ALI_G
veterán

A termosztátot azért szokás kivenni melegben, mert az is gátolja a víz áramlását még ha ki is van nyitva teljesen.

Feca, rakj bele fagyállót (a jófajta az elég drága és nem elképzelhetetlen, hogy van vmi minőség előírás külön motorokra) és ha nem drága, egy vízhűtő rendszer tisztító izét is nyomj át rajta, egye fene meg a víz követ, nehogy ilyen legyen a baj. Állítom, hogy régen sima vizet nyomtak bele, még mielőtt megvetted, az már más kérdés, hogy a vízkő okozza-e a jelenlegi esetet.

(#12483) feca81 válasza Tüzi (#12481) üzenetére


feca81
aktív tag

alapjaraton is porgott,megneztuk:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12484) ALI_G


ALI_G
veterán

A motorshow1-en ingyenes oktatásra lehet jelentkezni: [link]
már csak 18 hely van, remélem tényleg ingyenes.
én 20-ára jelentkeztem.

[ Szerkesztve ]

(#12485) Boci_83 válasza ALI_G (#12484) üzenetére


Boci_83
őstag

Egy szó sincs rólahogy ingyenes lenne, csak alul az az egy mondat pirossal, ami abszolúlt nem illik a képbe ...

Erről jut eszemben, megy valaki Brno-ba?

[ Szerkesztve ]

**********

(#12486) ALI_G válasza Boci_83 (#12485) üzenetére


ALI_G
veterán

lehet megyek.

Igen, egy szó sincs róla, viszont miután kitöltöttem, csökkent a szám (ami minimum jó jel :D)
de ha fizetni kell, of korz megy a tököm, persu ingyen megtanít :DD
egyébként elkúrtam, mert 19-ére jelentkeztem, csak az a naptár hol augusztust ajánl, hol januárt :D

(#12487) Boci_83 válasza ALI_G (#12486) üzenetére


Boci_83
őstag

Igen néztem én is. De most akkor mikorra jelentkeztél? Agusztus 19?? LooooL
Lehet én is kitöltöm, 'oszt vagy ingyenes, akkor elmegyek, vagy nem akkor meg nem. Hehe

**********

(#12488) Topiccsendőr válasza ALI_G (#12486) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mire? én még mindig tanulom.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12489) ALI_G válasza Boci_83 (#12487) üzenetére


ALI_G
veterán

augusztus 20-ra jelentkeztem, mert szar a naptárja az oldalnak, de küldtem nekik egy e-mailt, hogy ugyan má gyerekek én július 19ét akartam bejelölni. Szóval ha felhívnak majd akkor is szólok én csak 19-én megyek.

persu, én eztet' értem, de amíg kettőnk közül te mész az MZ kupában, addig te tanítasz engem! :DD

[ Szerkesztve ]

(#12490) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYÉBEN, JÚLIUS 26-ÁN, TUZSÉR, MOST LESSZ AZ 1.TUZSÉRI ROCKFESZTIVÁL ÉS MINDENKIT MEGHÍVUNK SZERETETTEL. A BELÉPÉS INGYENES. KEZDÉS 16-ÓRÁTÓL MOTOROS FELVONULÁSSAL. UTÁNNA, KONCERTEK, STREETFIGHTER, GYORSULÁS,...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12491) ALI_G válasza Tothgera30 (#12490) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi tudjuk már.

(#12492) Tothgera30 válasza ALI_G (#12491) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak leírtam, mert senki sem válaszolt, hogy jön-e, de sajnos én nem lehetek ott, mert 25.-től megyek Németbe és kinn leszek Agusztus 7.-ig. Pedig jön pár haver és lesznek egyedi mocik, mint pl.: Triumph Speed Triple, Jawa Cz, Pannónia T5,...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#12493) feca81


feca81
aktív tag

tothgera.megprobalok kimeletes lenni.nezd el nekem,ha bunko vagyok,de ennyi sor,meg VBK utan nehez.szoval sztem ez nem a te topicod.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12494) bajnokpityu válasza feca81 (#12493) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Feca:ha ennyire okosat mondasz pár sör meg vbk után,nem kéne a fagyállót is erre cserélni a motorban?hátha jobban működik :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12495) feca81 válasza bajnokpityu (#12494) üzenetére


feca81
aktív tag

a motor nem iszik alkoholt:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12496) ALI_G válasza feca81 (#12493) üzenetére


ALI_G
veterán

:C
látom te is ilyen korán kelő vadbarom vagy mint én :((( ivás után sose tudok sokáig aludni, pedig "fiatal" koromban aludtam én 12 órákat. A rekord 16 volt egy szilveszter után :K

[ Szerkesztve ]

(#12497) feca81 válasza ALI_G (#12496) üzenetére


feca81
aktív tag

szereljuk a motort,mar osszefele.meg amugy is,amikor az ember izgul,h mi lesz az eredmenye a szrelesnek,nem tud aludni.csak hanykolodtam egesz este.ma meg az egyik vezermutengelytarto csavarja beszakadt. :O :O :O :Y most felfurjuk,es megprobalunk eggyel nagyobb csavart betenni.6-os a csavar,8-as tul nagy lenne,7-es egyedi meret,letezhetetlen,h talaljunk.esztergalni kell... istenem,hanyszor szedtek mar szet ezt a blokkot! csak mi 3x es ki tudja hany km va nbenne,mert hogy nem 33.000 az fix

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12498) gtamate2 válasza Tothgera30 (#12490) üzenetére


gtamate2
veterán

Hol is lesz ez? lehet érdekelne... Most vettünk egy yamaha tzr 50 rossi replcia-t, nagyon megy :)

*Sn0w

(#12499) Boci_83


Boci_83
őstag

Most jut szembe, ha nem sikerül közelebb az Aeroxra hűtő tartály kupakot találni, megkérdezhetem itt a helyi srácot, aki robogókat hoz be, nem -e van neki egy felesleges.

[ Szerkesztve ]

**********

(#12500) bajnokpityu válasza feca81 (#12495) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dehogynem.csak mondjuk nem a hűtőbe kell tölteni :)
felénk még versenyeztek salakmotorosok :)
kemények voltak,még fék sincs a gépeken.

eladó Kawasaki j300 robogó

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.