Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11051) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#11040) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

végül is nem nehéz kikutyulni, katonaságban nyomattuk :)
csak egy kis naftin, palmitinsav meg benya kell hozzá... ja és nem árt tudni az arányokat ;]

-= No way back from Here =-

(#11052) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#11045) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jónéz ki :K
kicsi Niki is ilyenen edződőtt...

-= No way back from Here =-

(#11053) [lAyCsI] válasza harylmu (#11049) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nálam nálam a T2 óta csakis egy lehet:

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#11054) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#11053) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

FAT BOY
jeee

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#11055) bajnokpityu válasza [lAyCsI] (#11052) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kicsi Niki?

1 HDt vezettem, a Street Rodot,akkoriban az agyonpörgetős időszakomban ültem rá,akkor nem jött be.de kezdek hozzávénülni.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11056) jasszer válasza Topiccsendőr (#11048) üzenetére


jasszer
senior tag

Néztem h az-e, de nem akartam elhinni... komoly az illesztés a villát takaró lemeznél, meg a "fejidomnál" is. A kormányrudat is vszeg a Kendács Zrt. szállította, egészséges íve van. Sztem nem szeretném tudni h mennyivel kotortak ezzel a géppel... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#11057) zsoltee10 válasza jasszer (#10995) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én még sosem éreztem, hogy tudok motorozni, és én úgy gondolom, hogy aki ezt érzi, becsapja saját magát. Én úgy gondolom, hogy Rossi, vagy akár Talma mondhatja, hogy tud motorozni. Úgy is mondhatnám, hogy nem tudok motorozni, de szeretek. :)
25000km-t tekertem az er6-ba eddig, és egyre jobban érzem a gépet, egyre jobb a kanyartechnikám, az ismert helyeken egyre mélyebbre tudom dönteni a vasat, de távolról se motoroztam ki még a mocit.

(#11058) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok tudnátok nekem mondani valami fajin olcsó motor bontót? :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#11059) jasszer válasza zsoltee10 (#11057) üzenetére


jasszer
senior tag

Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, arra gondoltam h ki mikor érezte azt h jobban tud motorozni, mint valójában. Apróságok is jöhetnek, amiket megúsztatok, pedig nem rajtatok múlt.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#11060) ALI_G válasza Jodanovich (#11058) üzenetére


ALI_G
veterán

feca a legilletékesebb ebben a tekintetben.

(#11061) ALI_G válasza Tüzi (#3462) üzenetére


ALI_G
veterán

ha nagyon szükséges, hátsó féket finoman lehet használni, mást nem. Főleg azoknál a motoroknál lehet vele játszani, amelyiknek a hátsó fék lenyomására az elülső dugók közül is mozgósít egyet.
Bár ha kemény vagy, akkor powerslide ;]
hú de régi hsz :D

[ Szerkesztve ]

(#11062) Tüzi válasza ALI_G (#11061) üzenetére

Ja. Nem mai csirke :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11063) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#11055) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Hayden

-= No way back from Here =-

(#11064) Jodanovich válasza ALI_G (#11060) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

köszi

Life is Short... Ride Hard!!!

(#11065) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Keresgélok most új (használt) motort. Felhívtam pár eladót, mondják "áá már 3 éve rá se ültem, nincs nekem erre időőm" - és közben állat burummogás a háttérben :DDD Ez nem egyszer furdult elő. A másik: "emailben küldene pár nagyobb felbontású képet" (ország másik végében lakik) - "áá nem értek én az internehez, de majd izébizé" - :(

All Black...

(#11066) ALI_G


ALI_G
veterán

esik ez a retek eső már vak 6 óra óta. Nem tudom hogy jutok haza, vasat nem akarom szegeden hagyni. :O
ja és persze csak délen esik, épp a határ mentén. Meg szolnok felé.

[ Szerkesztve ]

(#11067) Integra válasza qpakcovboy (#11031) üzenetére


Integra
titán

ubááázzzzzeeeeee, ez azért ott van...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11068) qpakcovboy válasza Integra (#11067) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Hát azért nem egy VTR, vagy Egy RR :))

(#11069) feca81 válasza ALI_G (#11066) üzenetére


feca81
aktív tag

ha gondolod,rakd be hozzank a garazsba 4 zar csak eleg,h ne vigyek el:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11070) Topiccsendőr válasza Stalker-2572 (#11065) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ugyan.
Egy megragadt RGV 250-es hirdetést telefonáltam fel, amiben azt állította a tulaj, hogy 30 000 forintból meg lehet csinálni a megszorult dugót, Z alakban görbült hajtókart. (V2 zweitakt)
Nem kell mondjam ráb..sztam a telefont, hogy írjon még egy nullát a 30 000 mellé.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#11071) ALI_G válasza feca81 (#11069) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi, de remélem, hogy felszárad most már, hogy elállt. De azért rendesen be van zárva most is.

(#11072) feca81 válasza Topiccsendőr (#11070) üzenetére


feca81
aktív tag

siman meglehet,csak kicsi a fantaziad.mi is meg tudtuk volna csinalni 20ft-bol ezt a szelepjavitast. ki a szelep,ki a minden,es ledugozni annak a szelepnek a helyet egy dugoval,v behegeszteni,v nem tom :DDD es akkor mar csak 15 szelepes gepem lett volna ;]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11073) Stalker-2572 válasza Topiccsendőr (#11070) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ha egy kép alapján látom, hogy igénytelen a motor mostmár fel sem hívom. 0-ra koptatott gumik, széjjelnyúlt lánc, agyonmatricázás :( az ilyen motorok nem kapnak törődést :(((

All Black...

(#11074) qpakcovboy válasza Stalker-2572 (#11073) üzenetére


qpakcovboy
őstag

ennek az ellenkezője is gyanús lehet, mert láttam olyat, hogy pályán mentek vele X ezer km (pályaidommal. az összes gyári idom elrakva) Aztán amikor ráuntak visszaállították a gyári álapotot, óra visszateker és már szinte új állapotan el is passzolták.

Mindenki gyanús :)

(#11075) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Meg tudna valaki mondani, hogy milyen koltsegekkel jar a 125ccm-es motor és a 250-es?
Adók, biztosítások, stb... elég a megközelítő érték, hiszen motor kozott van kulombseg.
Szóval mennyivel tobbe kerul fenntartani egy 250ccmes motort mint egy 125oset.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#11076) #25954560


#25954560
törölt tag

ahogy bejott ez a nagy esozes, akar gurulhattunk volna is hetvegen.
valaki vasarnap 09:00-tol egy bp-feszkesfehervar-bp? muszaj biznicelni Tuzivel :) viszem a sajat dvd-it neki meg kis pizt es ad erte oil.

(#11077) [lAyCsI] válasza #25954560 (#11076) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

vasárnap GP :U

esetleg szombaton ha nem esik

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#11078) Tüzi válasza b0unCe (#11075) üzenetére

Gyakorlatilag minimális különbség van. Persze 4T esetén.
Évi 10-15ezer... Persze ez függ sok mindentől, de kopó dolgokra ennyit számolhatsz, plusz kb ennyivel több benyát eszik.
Mindennel együtt évi max 30ezer.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11079) Tüzi válasza [lAyCsI] (#11077) üzenetére

13kor keződik a 125ös...

Sunday, 8 June 2008
08:40 - 09:00 WUP 125cc
09:10 - 09:30 WUP 250
09:40 - 10:05 WUP MotoGP

11:00 Race 125cc
12:15 Race 250cc
14:00 Race MotoGP

Time schedule in local time. Time zone GMT + 2 hours.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11080) fejescsv


fejescsv
csendes tag

Sziasztok.

Rengeteget böngésztem ezt a topikot de eszméletlenül sok hsz.van benne.
Végig olvasni lehetetlen bár lehet h megéri,szal majd olvasok még vissza.Mert h mondjam :) tudásom,ismeretem nagyon kevés.
18 wok (lettem 1 hete) szal mehetek A korlátra.B-t már megszereztem tavaly.
Rólam annyit még hogy vidéki vagyok és nagymuteromnál (falusi szal lehetett nyomni jogsi,bukó nélkül) pár évvel ezelőtt sokat simsonoztam! + szerelgettem is ami annyit tesz h carburátort kitudtam pucolni,1 kerekezésnél leszakadt az uszó 1ik tartálya vissza tudtam forrasztani szal apróbb dolgok.mivel 1 szimó nem nagy érték ezért eljátszadozhattam vele.(ezt azért írtam le h tudjátok h hányadán állok a motorozással :) ) Nagyon élvezem a motorozást és szerintem egy 250 es géppel el lehetne kezdeni ezt a műfajt :)

Tehát arra lennék kiváncsi hogy milyen mocit ajánlotok így életem első komolyabb motorjának.
Igaz még semmisem biztos,bár szüleim már tudják h mire fáj a fogam de még ők sem mondták ki rá az áment :S :D és így még a moci anyagi dolgairól sem volt szó.De még az is lehet h vadi újat kapnék :) Gondolom nem javasoljátok 1 kezdőnek,inkább vmi használt mocit képzeltek el amit ölhet/törhet. és tudom h azt sem mondhatom h de én vigyázni fogok mert még ha így is lenne akkor is nem csak én veszek részt a közlekedésben.
1ébként a (2008-as) kawasaki ninja 250r-t néztem. így képek + adatok alapján nagyon bejön.
Semmi tapasztalatom nincs motorokkal kapcsolatabn tehát kiváncsi vagyok h milyen márkát ajánlotok.Nem tudom melyik jó motorilag,melyik kényelmes stb sőt azt sem tom mik a legfontosabb szempontok moci választásnál :)
egyébként sport mociban gondolkodtam,mivel hobira szánom + vagizásra :D ( ha szabad ilyet mondani ) + esténkénti körözés a városban,később kisebb kiruccanások nem túl messze , szép helyekre :)
Tehát fontos a design ezért lenne jó 2008as model.

Bocsi ha hülyén írtam :)
Véleményeiteket,javaslataitokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#11081) #25954560 válasza fejescsv (#11080) üzenetére


#25954560
törölt tag

nyah, ha japan belpiacosra vagysz, akkor kerdezd meg feca-t :)
egyebkent meg az osszes tanacsom annyi h vedocucc mindig legyen rajtad. nem leszel tulsagosan vagi hajlithatatlan jobblabbal vagy hianyzo fel arccal. ha hasznalt motort veszel, mindenkeppen megbizhato forrasbol szerezd be, ha lehet. es igen: ujat nem vennek elsore. akarmi megteszi egy evig, amig rajossz h hogyan lehet kozlekedni motorral, hogyan kopik el :)

(#11082) fejescsv válasza #25954560 (#11081) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Előszöris Köszi a véleményed.
A védőruhás tanácsod mindenképp megfogadom :D pár napja motoros baleseteket nézek h hátha elrémíszt vagy vmi de nem hat semmit :D ez egyszerűen szerelem és mondom ezt én aki még nem is motorozott 1 normálisat :D bár simsonnal is lehetett élvezni :)

És igen japó gépekben gondolkoznék és abból is a kawasakinak van 250 es sport motorja (más gyártóknak nem is nagyon van) ami nagyon jól nézne ki :)
Nem jókat olvastam a többi-ről.pl van a hyosung amiről nem írtak jókat a ducati-t sem ajánlják fenntartás miatt.a harley meg 1 másik kategória.
yamaha,honda volna még jó de ezek sem csináltak 250 sport mocit :S
Jah meg van még aprilia arról meg azt írták/hallottam h nagyon jó motor de ha hozzá kell nyulni akkor onnantól vége :)

[ Szerkesztve ]

(#11083) #25954560 válasza fejescsv (#11082) üzenetére


#25954560
törölt tag

ne szomorits el h csak a kawa-nak van 250-es sportgepe :)
honda cbr250rr, yamaha fzr250, suzuki gsxr250?
honda rvf250, vfr250...
es akkor nem vettuk a ketutemu retteneteket :D (nsr, tzr, stb)

(#11084) fejescsv válasza #25954560 (#11083) üzenetére


fejescsv
csendes tag

ennyire nem értek hozzájuk :) mármint ezt az ütem szerinti betujelölés :)

Jah am kössz rákeresek gugliban.aki gépet ajánl örülök ha linkel mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#11085) fejescsv


fejescsv
csendes tag

egyébként kezdő motorosoknak mit ajánlotok? pár jó tanács esetleg 1 weboldal amit jó ha átböngészek? :)

(#11086) Jodanovich válasza fejescsv (#11082) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

250 es gépek kibaszottul gyengék... ugyan olyan fűnyíró motoros gépek mint a talmácsi által motorozott 125ccm :DDD legalább egy 400 assal kezdj el motorozni mert ha tovább lépnél akkor egy 250 es után pl egy 600 as kurva durva lenne... elsőnek is vegyél fajin bőr ruhát jó bukót kesztyűt csizmát aztán motort.... (nállam egy két dolgot be is tudc szerezni...) <--- ez volt a reklám helye!!! :DD japán motor ügybe a kawasaki a legjobb választás kis cég de a legprecízebb a japánok közül amúgy meg motorba olasz csak drága.... azt tudnám javallani neked h július 4 5 6 án menj el megnézni kunmadarasara a gyórsulókat!!! aztán még konkrétabb képet kapsz a dologról :)) remélem bele tudtam okoskodni?!.... :)

Life is Short... Ride Hard!!!

(#11087) Stalker-2572 válasza qpakcovboy (#11074) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Idom az annyira nem lényeg valóban, mert bármikor cserélhették olcsósága miatt. Érdemes sztem nézeni a csavarokat és a váz alját...

All Black...

(#11088) bocX válasza fejescsv (#11085) üzenetére


bocX
tag

hát kezdőnek jó tanács? mire gondolsz? motorra? vezetési technikára? közlekedésre?

legtöbben azt mondják, érdemes végigjárni valami ranglistát. motort illetően (125...250v400...etc). az uj 250esek nem olyan vészesek, sztem felülhetsz rájuk, ha sportgépben gondolkodsz. uj motorokkal nem lesz gond, ha használtba veszel, nagyon nézz körül, vételnél megbízható forrás sokat számít (ahogy előttem is írták).
egy kiszemelt motorról olvass sok tesztet, rengeteg video van neten.

motorozáshoz van egy jó vezetéstechnkai pdf-m, ha érdekel megkeresem és átküldöm. sztem egész jól leírja hogyan kell használni a gépet. persze ugyis egyéni minden, sok tapasztalat fog dönteni, meg tipusonként eltérő, de ad tanácsokat.

közlekedésben résztvevőként, meg hát egyik legkiszolgáltatottabb vagy motorral. ésszel, körültekintően: itt van pár okosság.

:)

szerk. ruházaton nem érdemes spórolni, vagánykodás is ésszel
mindig viselj bukósisakot: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#11089) Stalker-2572 válasza fejescsv (#11085) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem mész autók közé, nem ütnek el :C Vegyél legalább 500-as motor, abból is 1 vagy 2 hengeres, azokban van legalább nyomaték.
Kinézel valamit érdemes itt elolvasni a véleményeket: [link] páran hülyeséget írnak, de vannak közte hasznos cikkek.

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#11090) Stalker-2572 válasza bocX (#11088) üzenetére


Stalker-2572
addikt

125, 250 :F hát nagyon van pénz évente motort váltani.... azért egy 600-as túragép sem vág oda, sőt :U

All Black...

(#11091) bocX


bocX
tag

értem én.

én is sv 650el kezdtem, pont ezek miatt. ha nem találok rá erre a gépre akkor gs 500 lett volna. mondjuk nekem a túra akkor bejött, meg nem merek még felülni sportgépre, túl erős (120LE) kezdésnek, mer` az nálam ugy kezdődne hogy 600ccm. annál kisebb sportgépre nem vagyok hajlandó felülni. szal amig megtanulok normálisan vezetni addig ez. :R

[ Szerkesztve ]

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#11092) Jodanovich válasza Stalker-2572 (#11090) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

pont ezt akartam mondani, h kinek van pénze évente motort váltani? ezért kell az arany középutat választani és majd utána a véglegest....

Life is Short... Ride Hard!!!

(#11093) fejescsv válasza Jodanovich (#11086) üzenetére


fejescsv
csendes tag

:D Köszi
De sztem 250 elég 18 wok A korlátot tehetek 25kw ig bár tudom meglehet oldani a papírozást de sztem elég még a 250 es.De ha többen is ezt mondják akkor megfogom gondolni mivel végülis tényleg nincs tapasztalatom.

(#11094) Tüzi válasza fejescsv (#11093) üzenetére

Nem akarlak elkeseríteni, de az esetben mehetsz A-ra, ha van két éves A1-ed. Azért, mert van B-d, attól még nem mehetsz A-ra.
Az A feltételei, hogy legyen legalább két éves A1-ed (ez esetben a különbözeti vizsga 2-3 hét), vagy legyél 21 éves.

Motor választás.
Az nagyon fogós kérdés.
Mire kell? Milyen kell? Sportmotor, sport-túra, endúró, krossz? Én is 125ről mentem 400-ra, annyira nem rémisztő a dolog, de ne vegyél 600ast. Ha igen, akkor valami túra vasat, CB-F, vagy GSX-F, ami 600as létére 80-90 ló. Bár, embere válogatja, de a szamárlétrát érdemes betartani. Én tök jól elvagyok a 400assal négy éve, semmi bajom nincs vele, fenntartható motor. Nem nagyon eszi se a láncot, gumit, se semmit. 120-130al tötymörgésnél megeszik 4 litert. Visszabököd 3ba, akkor megindul jól. 250-es lépcsőfok érdekes kérdés. Ha lenne épkézláb 250-es akkor nem mondanék semmit, de állat magyarok szétk.rnak mindent, hidegen már tépi, olajcsere luxus, szelepállítás vajon mi... fél órát satarázik, mire beindul a motor...

Szóval használt motor vásárlással okosan. Lehet jót kifogni.
Ha sikerülne egy jó 400as vfr-t rvf-et, vagy netán cbr-t (ebből csak az újabbat, az nc29-et keresd) kifognod, akkor sokáig jó társad lesz. De ez csak a Honda sportmotor felhozatala volt, van itt még cb400, meg minden egyéb motor, ízlés szerint.
Sok sikert :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11095) fejescsv válasza bocX (#11088) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Hát nem is tudom bármit amit ti fontosnak tartotok :) és nem tanítják :)
A pdf érdekelne,mindenképp belenéznék. Mail címem-re jöhet ha megtalálod.
előre is köszi!

(#11096) Stalker-2572 válasza Tüzi (#11094) üzenetére


Stalker-2572
addikt

És ehhez még annyit tennék hozzá, hogy több henger = több gond :))

All Black...

(#11097) fejescsv válasza Tüzi (#11094) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Nem keserítesz el mert tisztában vagyok a jogsi korhatárokkal.sztem félre olvastad.A korlátot írtam mindenhová,amire 18 tól mehetek és 25kw teljesítményig érvényes.
ezért is mondtam a 250 mocikat.a tipust és h mire kell már leírtam, ezen az oldalon nem kell sokat visszaolvasnod. tehát sport motor mert azok tetszenek,azok vagányak.h mire kell? hát csak hobi,ha unom akkor kisebb kiruccanás a környéken csak.de első sorban csak krúzolás a városban,vagizás és élvezni a motorozást itt a környéken.

Kezdő létemre + a jogsi miatt is bár ezt ki lehet kerülni a motorhoz hamis papirokkal 600 ast 250 es néven még talán nem foglalkoznának vele a rendőrök pláne itt vidéken.De a lényeg h szívesen betartom a szamárlétrát saját érdekemben :D így is nagyon bolond vagyok :DDD fél éves a jogsim V os golf 102 Le van alattam :D és eszméletlen amit csinálok :D adrenalin függő wok ;] nah a lényeg h sztem nagy lenne nekem elsőre egy 600 as.

[ Szerkesztve ]

(#11098) Tüzi válasza Stalker-2572 (#11096) üzenetére

Tééééényleg :P :D Nem is értem miért nem csinálnak ezres egyhengeresből 300at hasító sportgépet :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11099) Tüzi válasza fejescsv (#11097) üzenetére

Ha tisztában vagy vele, akkor ok :)
Hamis papírokkal meg addig jár a korsó a kútra, amíg nem igazoltatja egy rendőr ;)
De. Sportmotor nem arra van kitalálva, hogy krúzolj vele a városban. Megfogod, felülsz rá, irány az első szerptenin, nyomod egy-két-három órát, aztán hazamész.
Krúzolásra vegyél robogót, vagizásra meg egy supermotot, vagy valami egyhengerest.
Sportmotornak szenvedés az 5ezer alatti tartomány, és nem tesz jót neki.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11100) fejescsv válasza Tüzi (#11099) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Értem.
Van esetleg konkrétan vmi motor amit ajánlanál?dobhatnál linket
Supermoto és sport között mi a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.