Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11201) ALI_G válasza Tothgera30 (#11157) üzenetére


ALI_G
veterán

ktm?

(#11202) ALI_G válasza ferkoboy (#11162) üzenetére


ALI_G
veterán

nagyon pofás gép, neked milyen színű is van?
1. hsz-ben miért nem vagy benne?

a 4 henger miatt kell több olaj :P

[ Szerkesztve ]

(#11203) ferkoboy válasza Stalker-2572 (#11199) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem is jó. Kerestem benne a márkajelzést. Sehol semmi nem volt.
Nem tudom előző tulaj hogy ápolta. De elég pocsék állapotba volt. Ahhoz képest alánckerekek makulátlanok voltak. A láncot már hiába feszitettem, 200km után ugyanúgy lógott. 2-4cm helyett kb 10cm-t.
Ja és 30LE alatt azért nem érik akkora erőhatások a láncot.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#11204) ferkoboy válasza ALI_G (#11202) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Fekete. Egyszínű. 2005-ös évj.
Nem tudom, kimaradtam. Lehet a Hyo nem is motor? :) Persze csak vicc. Bár egyesek szerint... No de ők sem próbálták még. Csak szokásos...mi ez? Kinai? Mondom Kórea. Errefel legyint. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#11205) ALI_G válasza ferkoboy (#11198) üzenetére


ALI_G
veterán

no problem :)
A hyoknak pont annyi az ára, mint amennyit valóban ér egy hondához vagy suzukihoz képest. Azért tudják eladni, mert jól van árazva. Ha annyiba kerülne mint a japánok, akkor fene se venné, de ilyen áron még én is gondolkoztam benne anno. Kezdő mocinak sztem teljesen jók, ott még úgy is azt nézi a legtöbb ember, hogy keveset bukjon majd mikor eladja.

(#11206) feca81 válasza Tothgera30 (#11193) üzenetére


feca81
aktív tag

ennyi erovel osszehasonlithatunk egy trabantot egy vw golffal,ami agyon van fojtva. termeszetesen amikor en a motrokrol beszelek,akkor egyenloe feltetelekro lbeszelek,nem szethajtott,nem fojtott gepekrol. a kis tuzer 94-es evekben kezdett igazan szaguldani.amikor megkapta a trapezlampat. na az egy alom motor.gyonyoru,es megy,mint a veszedelem.haveromnak 90-ese volt az ikerlampas.mit mondjak,az is ment. 2 nsr-t es egy frecciat lealazott.kepzeld el akkor mit muvel egy jobb motoru 94-96-os valtozat! ott mar a mito is fosik:D
elobbi hozzaszolasomban meg irtam,h azonos ccm-u 2T-t 4T-vel nem lehet osszehasonlitani,mert egyertelmu a vegeredmeny, persze,h tobbet eszik,de ez megmutatkozik a teljesitmenyeben is! de azert ne 10 literben gondolkodjuk.beerik a 4-6lityoval is.mondom a freccia 5,5-tel ugy,h atlagban 150-nel hajtottam,mindig a leheto legmagasabb fordulaton, ami meg nem karos neki.
a CBR meg birja a strapat,mivel 4T,egyhengeres.es ugy tudom egy enduro blokkjat kapta meg kicsit attetelezve.birnia is kell:) az RS megjobban ki van hegyezve,az meg hamarabb feladja a harcot.
egyik forumon egy srac istenitette a 250-es RS-t,de nem mert venni magyarorszagon,mert mindnek ki volt keze-laba.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11207) feca81 válasza bajnokpityu (#11194) üzenetére


feca81
aktív tag

pityu ugy erzem te felidegesitetted magad.tudod,szuuuszaaaa :DD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11208) feca81 válasza ALI_G (#11197) üzenetére


feca81
aktív tag

na igen,ennyiert.es msot kepzeldel,h magyarorszagon ilyen olcso.mennyi lehet kulfoldon???
ha csak azt nezzuk,h a 250-es ninja majd feleannyi amcsiban,mint itthon. igaza volt gyurcsanynak.ha vmi nem tetszik el lehet menni.lehet nem is artana kimenni.egyretobbet gondolkodom en is rajta.csak atto lfelek,h erdeklodes hianyaban magyarorszag megszunik.lesz 300 kepviselo,30 kormanytag,es 3 db lakos :DDD

akik persze szlovak rendszammal es kulfoldi cegekkel rendelkezik,v segelybol el :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11209) ALI_G válasza feca81 (#11208) üzenetére


ALI_G
veterán

hát ja. :(((
eszméletlen hogy kint minden olcsóbb, itthon meg 2 millió ember tart el másik 8-at.
Még lehet én is elhúzok a rákba.

amúgy te meg kereshetnél 500 bruttót pesten :t

(#11210) Tüzi válasza ALI_G (#11209) üzenetére

Dehogyis. Akik igazán termelnek, azok vannak kb 3-500ezren :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11211) feca81 válasza ALI_G (#11209) üzenetére


feca81
aktív tag

szegeden meg kereshetnek 3-400 bruttot,de nem adom el a lelkem.fontosabb,h egy oylan munkahelyem legyen,ahol jol erzem magam,meg ha nem is fizetnek agyon. mindenki mondja,de hajthatatlan vagyok.akkor mar inkabb kulfoldon mosogatok:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11212) Tüzi válasza feca81 (#11211) üzenetére

Én elmennék japánba benzinkutasnak :)
Egész nap csak konyicsivázni, meg hajolgatni, aztán szálljonarra, vagy dzsá mátá ne-zni, mindezt 4-5ször annyiért most verem a nemesebbik felem...
No mindegy.

Szegény Kallio... megállt a vas, utána meg majdnem fejreállt... :F
Pedrózsi meg elment a faxba :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11213) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#11194) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tulaj nem akarja kiszedetni a gépből a folytást, de ez a lényeg, hogy két gyári folytással ellátott gépet teszteltünk. Az lehet hogy közösségek alakulnak ki, akik segitik egymást, de te "nagyképüsködtél" hogy mennyire értessz a mocikhoz, hát hidd el mások is értenek hozzá, és ne alázd le a másikat! Sajnálom Kallio-t, mert majdenem összetörte a gépet és magát, persze miután cserbenhagyta a gépe.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11214) SzalaiG válasza feca81 (#11211) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mit csinálsz hogy meg kereshetnel 3-400 bruttot???

(#11215) ALI_G válasza Tüzi (#11212) üzenetére


ALI_G
veterán

stoner dukija úgy megy mintha üldöznék :C

(#11216) Tothgera30 válasza feca81 (#11206) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Cagiva Mito volt a haveromnak is, csak szétfüstölte. Ezért veszek én Cbr 125R-t, mert azokat nem hajtják szét, és a Honda XR125L blokkja van benne, ami nagyon bírja a strapát.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11217) Tüzi válasza SzalaiG (#11214) üzenetére

futtat :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11218) Tüzi válasza ALI_G (#11215) üzenetére

Pedrózsi megcsinálta :)
Fain... Jó lóra tettek szert a Hondások tavaly :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11219) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Pedrosa - Rossi - Stoner lett a vége.
Nem jött be Rossinak a focis cucc. A múltheti sokkal jobb volt!

(#11220) Nightmare


Nightmare
senior tag

Elfelejtettem mondani a múltkor...
Van egy srác velünk a mocis tanfolyamon. 150-el volt autóbalesete, kitarolt pár fát, több hétig volt kómában, újra kellett tanulnia beszélni, járni. Felépült, de látszik a mozgásán, hogy kicsit nem annyira egyenletes, mint bármelyik másik emberé, kicsit darabos, látni, hogy nem annyira kordinált. Mintha most tanulna járni...

És mit akar? Motort vezetni. :Y Most ne értsen félre senki, én nem vagyok ellene. De ha már túlélte, akkor hálát adhatna a jó égnek, hogy felépült, és nem halt meg, vagy lett nyomorék. 2X bukott a rutinon, a forgalmin egyszer. Én nem bántom, de nem szeretném, ha velem jönne szembe... :U

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11221) Jodanovich válasza Nightmare (#11220) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

ez kemény..... :Y

Life is Short... Ride Hard!!!

(#11222) ALI_G válasza Nightmare (#11220) üzenetére


ALI_G
veterán

őszintén? Én se.
De már levizsgázott? Motoron lehet jobb a koordinációs képessége. 2 lábon én is megbotlok :)

(#11223) SzalaiG válasza ALI_G (#11222) üzenetére


SzalaiG
addikt

:D :C

(#11224) SzalaiG válasza Tüzi (#11217) üzenetére


SzalaiG
addikt

Beszállnék én is... :DDD

(#11225) Nightmare válasza ALI_G (#11222) üzenetére


Nightmare
senior tag

Még nem, szerdán lesz a második forgalmija. Az elsőn olyan csúnya hibákat tett, hogy egyirányú utcába tilos oldalról akart bemenni. :F :W És ez az első volt, visszafele úton is volt rengeteg hibája.

Nem az a baj, hogy nem jó a koordinációs kézsége, hanem, hogy kihagy az agya. Pl rutin gyakorláskor az egyes, és a kettes feladatot összekombinálta, vagy kihagyott valamit belőle. Inkább ne tudjon levizsgázni, mert magára is veszélyes.

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11226) Nightmare


Nightmare
senior tag

Kicsit tud!

Persze a végén nem sikerült neki... :DDD
De öröm látni, hogy egyeseknek ennyi pénzük van...nekem keményen kell dolgoznom egy ilyenért, ő meg töri őket. Inkább adná nekem, én meg azt mondanám, hogy összetöröm :D

[ Szerkesztve ]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11227) feca81 válasza SzalaiG (#11214) üzenetére


feca81
aktív tag

most rendszergazda es szerviztechnikus vagyok,de programtervezo matematikus a vegzettsegem. termeszetesen programozasal lehet annyit keresni:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11228) fejescsv


fejescsv
csendes tag

akk mi való városba? hepajkodásra , krúzolásra , csak úgy hobiból motorozni a környéken.Meg esetleg felugrani vele közelebbi (50-100km re lévő ) nagyobb városba.

Enduró? de az olyan crossos az nem terepre való?
Meg hát a sport moci a vagány nem?azzal lehet vagizni,csajozni.
Pl ha itt "városban" elmegy az utcán 1 sportmoci akkor azt többen megnézik mint 1 endurót ami a laikusok számára = cross,terep :D nem értek hozzá :S
Bár értem h a sport moci pályázásra,szerpentinezésre való és 6-8k körül kell forgatni minimum.De "városban" is elmegy nem? am azért tettem " " jelbe a várost mert kis város nagyon. sztem kb 10k lakosa van. Szabolcs Szatmár Bereg megye-ben a székhelytől (Nyíregyházától) 50km-re keletre a határtól kb 20-30 km-re van :) jól megfogalmaztam.
Szal a lényeg h kezdő motoros wok A korláttal vezethető motort szeretnék választani.18 wok és olyan moci kellene ami ezeknek nagyjából eleget tesz amiket leírtam h mire kell.
Remélem linkeltek párat és meggyőztök :D és beleszeretek vmelyikbe :K

(#11229) [lAyCsI] válasza ALI_G (#11131) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ez az egyetlen KTM ami teccik... viszont ez krvára :D

-= No way back from Here =-

(#11230) Nightmare válasza fejescsv (#11228) üzenetére


Nightmare
senior tag

Egyet jegyezz meg! Olyat vegyél, amilyen szeretnél. Én sportmotort akartam, de voltak páran akik megpróbáltak lebeszélni (ezt csupa jóindulattal írom :) ) erről. De ha valamilyet szeretnél, nézz utána mik a hibái, erősségei. Pl tudom, hogy a CBR-nél a láncfeszítő, és a fesz szabályzó. Ez van, meg kell barátkoznom vele. Tökéletes motor nincs, de vedd azt, ami a szíved vágya, mert ha nem azt veszed csak nézel vágyakozva, ha egy olyan elsuhan melletted. Én a CBR-ért voltam, vagyok megőrülve, ha mást vettem volna...csak esz a fene, és úgyis a vége a CBR vétele lenne :)

Nekem munkába járni, és egy kicsit elmenni messzebbre kell a motor, de én hosszú távon gondolkodom, így nem szeretném eladni 1 év múlva. Legalább 6 évig legyen hű társam.
Remélem tudtam segíteni :B

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11231) fejescsv válasza Nightmare (#11230) üzenetére


fejescsv
csendes tag

köszi

(#11232) Tüzi válasza Nightmare (#11230) üzenetére

:K :K :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11233) Stalker-2572 válasza fejescsv (#11228) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Vegyél robogót. :W

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#11234) Nightmare


Nightmare
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem. Milyen motort tudtok ajánlani max 450000-500000 forintért csajnak? :) Ha lehet, ne legyen gond vele, megbízható legyen, és ne túl nehéz, tekintve, hogy lánynak lenne :))

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11235) fejescsv


fejescsv
csendes tag

azárt nehéz választanom mert nem vagyok tisztában a dolgokkal.
Mert nekem szinte csak 3 fajta gép van :D és az is nem motor motorja alapján hanem a külső alapján.

Sport = szarrá idomozva. durva hanggal . pörgős. fasza,vagány,imba :D

Cros,terepre való. = hát h írjam le ez végülis az eduró [Tehát ez]
emelt váz,terepgumi

Naked az meg végülis majdnme ugynaza mint a Sport csak nincs annyi idom rajta meg motorikusan nem oylan pörgős :D

De szavaitokból itélve nekem 1 Enduót ajánlotok. de városban az nem olyan jó mert magasan van a súlypont vagy nem? :)

(#11236) fejescsv válasza Stalker-2572 (#11233) üzenetére


fejescsv
csendes tag

robogó???? neeee
mákdaráló nem kell :D mondom h vagizni akarok :) meg váltani meg érezni h motorozok. :DDD

(#11237) SzalaiG válasza feca81 (#11227) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor miért nem mégy?

(#11238) SzalaiG


SzalaiG
addikt

(#11239) Nightmare válasza fejescsv (#11235) üzenetére


Nightmare
senior tag

Ugye a sportmotor, pörgős, vinnyogós, szép...sztem
Cross...rosseb tudja, sztem az arra való, ami a neve is... :)
Naked...nem olyan pörgős, egyéni stílus.

Neked kell dönteni. :)

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11240) Tüzi válasza SzalaiG (#11238) üzenetére

:(
Pedig...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11241) feca81 válasza SzalaiG (#11237) üzenetére


feca81
aktív tag

mindenki ezt kerdi. azert,mert a mostani munkahelyemen jol erzem magam.nem keresem halalra magam,de legalabb ne m ugy megyek be,h jajj mar megint egy munkanap,hogy fogom kibirni.valtozatos a munka,sose csinalom ugynazt 2 nap.meg a programozasbol kigyontam.unalmas,ulos,hataridok szoritanak,stb.nekem ilyen nem kell...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11242) fejescsv válasza Nightmare (#11239) üzenetére


fejescsv
csendes tag

igen de nem ennyi fajta van. hanem jóval több.meg nem értek hozzá ill nem tudom h miben milyen blokk van.meg h melyik blokk miylen is.
PL olvastam h a cbr 125 ben enduró blokk van.
De végülis még van időm gondolkodni rajta :)

(#11243) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

gondolom mindenki hatalmasat motorozott ebben a szép időben :D
de legalább jövő 7 végére is esőt mondott...

-= No way back from Here =-

(#11244) Stalker-2572 válasza fejescsv (#11235) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Csomóan írtak már javaslatot, hogy mit vegyél és még mindig ott tartasz, hogy gőzöd sincs a motor témáról :F Mi ez, motorképző gyorstalpaló tanfolyam? :DDD Miért nem olvasol utána? Fogj a kezedbe egy Motor Revüt olvasd végig. Vegyél egy katalógust pörgesd végig. Menj el ismerőshöz/kereskedésbe kérj el 1-2 motort kipróbálni. :W
Városba vagánykodni én tuti supermotot vennék (pl EXC 250), nem törné a csuklómat fél óra után pl. Dobot erre is lehet tenni és akkor brutál hangjuk van. De mivel ennyire szerencsétlen vagy és nem értesz hozzá (már bocs) nem merem azt ajánlani, hogy vegyél egy 2 milliós gépet. Lehet Simsonnal kéne kezdeni meg olvasgatni, hogy egyáltalán tudd miről van szó :F Hmm?:U

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#11245) Tüzi válasza fejescsv (#11242) üzenetére

125ös CBR-ben egy teljesen új fejlesztésű blokk van, mivel az NSR-eknek vége volt.
FMX-ben van endúró blokk a Dominatorból. De a pici CBRnek új blokkja van. Sőt, van belőle 150-es is, 27 lóval, DOHC, 4 szelep.
Szvsz ha jót akarsz, akkor veszel egy első kiadásos karbis 125ös cibbert. Vagy esetleg egy nem tudom mit.

Valaki? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11246) fejescsv válasza Stalker-2572 (#11244) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Nyugi nem sértődöm meg :)
Te véleményed és biztos van benne igazság is.
A simsonozás már megvolt , pár éve toltam sokat jogsi nélkül csak vidéken.de tavaly már nem foglalkoztam vele mert rá kellene költeni 1 kicsit és nem akartam beelölni a pénzt.mert mégicsak 1 simson és sokszor megbízhatatlan.megtud szivatni és szarhelyzetbe hozni.és tolhatod hafele.szal nem mehetek vele messze.
sajnos motoros haver nem nagyon van és kereskedés is messzebb van és nem tudom h ideadnának-e kipróbálni 1 mocit.de rápróbálok majd.az pedig h szerencsétlennek tartasz hát ...... sztem lámaság részedről h összekötöd ezt a 2 dolgot:

1.: tanácstalan vagyok mivel nem 1hangú véleményket/tanácsokat kapok. ugyanis sport motorra gondoltam mindig is de sokan írták h azt pörgetni kell + pályázásra való.

2.:motoros tehetségem.

sztem ez a 2 dolog nem köthető konkrétan össze.Nem következik az elsőből h nem tudok motorozni.Bár tapasztalatom biztos nincs csak simsonos.
De élvezni élvezem és fogékony wok ebben a műfajban sztem :DDD .

(#11247) fejescsv válasza Tüzi (#11245) üzenetére


fejescsv
csendes tag

fuuuu ez a verseny nagyon jól hangzik :DD

(#11248) jasszer válasza [lAyCsI] (#11243) üzenetére


jasszer
senior tag

Áhh, itthon voltam. Hétvégén nem szeretek kimenni az utakra. Sok a motoros... ;)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#11249) Stalker-2572 válasza fejescsv (#11246) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem azt mondom, hogy nem tudsz motorozni (mondjuk nem is, de ez most lényegtelen :D) hanem azt sem tudod mi fán terem a dió ;)
ugyanis sport motorra gondoltam mindig is de sokan írták h azt pörgetni kell + pályázásra való
A szigorúan szószerint veszem a sportmotort, akkor igen, sporteszköz, pályára való. Ez lehet speed, cross, enduro, supermoto, akármi...
Ha speedre gondolsz (gondolom igen) akkor nem lehet általánosítani. 1000-es gépet miért pörgetnél :F 250-es bármilyen, akárhány hengeres gépet miért ne pörgetnél :U Ha zavar a fordulat és a kopás akkor vegyél 1 hengere supermotot, abban van nyomaték is, de ezt már írtam. (Csak ne titán szelepeset, mert annak darabja KTM-be 36k :C) Ezért mondtam, hogy olvass utána.

All Black...

(#11250) fejescsv válasza Stalker-2572 (#11249) üzenetére


fejescsv
csendes tag

köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.