Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12051) zsoltee10 válasza qpakcovboy (#12045) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én igen. Vettem egy Airis T620-at, erős az antennája, és bár nem szép, meg nem szuper vékony, de tökéletesen megfelel. egy kerékpáros tartóval applikáltam fel a motorra. Sokat használom, vezetékes fülhallgatóval hallom, amit mondd, de néha rá kell pillantani, hogy hogyan is néz ki a kereszteződés, és merre kell menni. 48k-ért vettem itt a ph-n 2G-s kártyával, tartóval, 2 év garival. IGO-t feltoltam rá, leszedtem a legfrisebb térképeket, és ennyi. Mit ráz szét rajta? Az enyém is két hengeres, rezeg is alacsony fordulaton, de még működik. :)

Doboz téma: Én Faco dobozt vettem rá, és a platniját egy köztes fa lemezzel applikáltam a karokra. 25k volt az 50L-es doboz.

[ Szerkesztve ]

(#12052) Boci_83


Boci_83
őstag

Ahoy!
Épp nézegettem a hirdetéseket, konkrétan a CBR-eket. Azért jóval drágábbak mint a GSXR-eket. Meg egy valamit nem értek. Mi értelme van a 954es hondáknak? Az már majdnem 1000. És van 1000-es is.
Már eleve a 900-as kategóriát sem értettem, hogy annak mi értelme, de ezt aztán végképp nem. Elmagyaráznátok? :D
Mod: egyébként nagyon tetszenek a Firebladek! :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#12053) jasszer válasza zsoltee10 (#12051) üzenetére


jasszer
senior tag

A bringás tartót honnan/mennyiért kerítetted? (kép/link esetleg? :B ) A menetszél nem zavar be?

Pár hete megtaláltam az ideális megoldást, de azóta sem kapni azt a tartót az országban... :W

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#12054) ALI_G válasza qpakcovboy (#12048) üzenetére


ALI_G
veterán

nincs benne mit szétrázzon, semmi mechanikai alkatrész nincs benne. Ha nagyon gagyi, akkor talán a burkolat kezd szétjönni, de egyébként az alkatrészei nem érzékenyek semmilyen rezgésre

(#12055) ALI_G válasza Boci_83 (#12052) üzenetére


ALI_G
veterán

nekik az egyetlen szempont, hogy darabra többet adjanak el...

(#12056) Tüzi válasza Boci_83 (#12052) üzenetére

Mert.
Két évenként adtak ki új modellt, 900-919-929-954-1000 hengerűrtartalmakkal. Ennyi az oka. Szerintem nem nagyon van szebb gép formára mint a 954, csak nagyon túlárazottak itthon. Majdnem annyit kérnek érte mint egy 1KRR-ért? lol már...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12057) ferkoboy válasza Boci_83 (#12052) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Pontosan, ahogy Tüzi mondja. Évjáratfüggő. Amikor pl 2003-ban 954RR volt a csúcs, akkor még nem létezett 1000RR.
Ezzel együtt nagyon is sokaknak a szemében mint a "király" ott lobog az a 954RR.
Fanatikusok... :D De szép is az...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12058) Boci_83 válasza ferkoboy (#12057) üzenetére


Boci_83
őstag

Értem. Köszönöm a válaszokat! mindenkinek! :R

**********

(#12059) Tüzi válasza ferkoboy (#12057) üzenetére

Fekete fejidommal, piros szárny logóval, és fekete symbollal a piros faridomon. AZ mindent üt... Árban is, hogy rohadna meg... Nem baj, esetleg marad az Erion. :B :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12060) ferkoboy válasza Tüzi (#12059) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Van akinek az ár nem akadály. Bár ők is egyre kevesebben vannak.
Vagy csak a bankoknak van 954RR-ük? :)
Ha ebböl indulok ki, akkor bank akarok lenni! Na jó lenne a bankár is. Csak 954RR-en gurulhassak be melóba...
Sebaj marad a Hyosung, annak is 2 kereke van, meg benzint eszik... :D

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12061) ALI_G


ALI_G
veterán

(#12062) ALI_G


ALI_G
veterán

video
nesztek :C
sry a 2x linkelésért, ez egy bug :D

[ Szerkesztve ]

(#12063) ALI_G


ALI_G
veterán

Na találtam egész olcsón ismerősnél dobozt. 26k, 2k platni és csak konzol a kérdéses már.

Kell valakinek az alábbi képen látható táska szettből a hátsó nagy darab? 2x használtam.

és nem fogok vele tudni mit kezdeni.

(#12064) bajnokpityu válasza Boci_83 (#12052) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 954nek sok előnye van az első évjáratos 1000RRhez képest:kényelmesebb,pályán aszongyák gyorsabb,és jobb a féke,valamint mocskos erős a fénye.ja meg nem süti meg a golyókat,és hatalmasnak számit a csomitartója is.nem volt ám mindig ezer ccm a norma.,első ezresgixer sem volt 999ccm.

ezzel együtt mentem 954el, injektortérképét egyedileg lőtte be jana,az irdatlan erős,de a gyári rugóstagok ritka szarok utcára.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12065) Boci_83 válasza bajnokpityu (#12064) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem meg Jana meg Robi újította fel a motoromat. :B Bár már nem dolgoznak együtt, volt egy kis nézet eltérés, de jövő hónapban viszem a motoromat karbi szinkronra az Omegába.

[ Szerkesztve ]

**********

(#12066) Topiccsendőr válasza #25954560 (#12030) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bőőőven, csere megint, addigra lehet átpakolom a Pilot Power 2CT t hátra. :D
Kakucs meg azé jó, mer berakod 1 be és robogózol :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12067) Topiccsendőr válasza qpakcovboy (#12036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hétvégén reggel kell menni, akkor a kutya sincs kint. Nem szeretnek korán kelni a motorosok :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12068) Topiccsendőr válasza Tüzi (#12021) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De mééé??

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12069) Tüzi válasza Topiccsendőr (#12068) üzenetére

ezé' :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12070) feca81


feca81
aktív tag

feladom,a motorom nyert.ennek tuti lelke van,es tuti utal.csak azt nem tom miert. amikor munkaba jovok,soha nem forralja a vizet,mikor megyek haza mindig.a tokom kivan vele. jo, tudom,reggel hidegebb van,de akkor is.vagy forralja mindig,es akkor hengerfej tomites, v soha,mert igy leeg nehez megallapitani mi a baja. ha hetvegen,miutan kitakaritottuk a hutorendszert , meg mindig forralja,felrobbantom.csinalok rola egy videot,es azt fogom eladni.a befolyt osszegbol meg veszek egy normalis motort

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12071) ALI_G válasza Tüzi (#12069) üzenetére


ALI_G
veterán

mész denverbe?

Feca: csak nem lesz már rá szükség :)

(#12072) feca81 válasza ALI_G (#12071) üzenetére


feca81
aktív tag

nem igazan ertem,mire nem les zszukseg?robabntasra, v a videora? :DDD sztem siman lenne kereslet egys iylen videora :DD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12073) Integra


Integra
titán

dirtbike suliról tudtok valamit, hogy van e itthon?
bittinek volt ilyen terve, de nemtom, hogy lett e belőle valami..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12074) Tüzi válasza ALI_G (#12071) üzenetére

Neem, itthon van egy eladó.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12075) ALI_G válasza Tüzi (#12074) üzenetére


ALI_G
veterán

na de mennyiért?

feca, ne gyújtsd fel.

(#12076) Tüzi válasza ALI_G (#12075) üzenetére

820. Le kellene alkudni 780-ra, és beleakudni az eredetiségvizsgát. :U Onnan cirka 100e a forgalombahelyezés :W :W viszont 900ért van egy 1.2es motorom, ami ráadásul ritka is itton.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12077) ALI_G válasza Tüzi (#12076) üzenetére


ALI_G
veterán

occó, nagyon occó. Hány éves?

[ Szerkesztve ]

(#12078) Tüzi válasza ALI_G (#12077) üzenetére

2001-es. Beszéltem sráccal, hozott amerikából egy repsol 1krr-t, meg az eriont. Amelyik megmarad neki, azt megmarad. Azért olcsó, mert szopás a forgalomba helyezés, meg van két pici karc a jobb oldali hasidom egyik végén. Állítólag... Na, majd cimborám kideríti van-e baja. Ha nincs, akkor rászállok a dögre. Lehet, hogy hitelbe verem magam miatta. Pedig megfogadtam, hogy soha az életben, de ezt nem hagyom ki :D Feltéve, ha megvan még...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12079) [lAyCsI] válasza bajnokpityu (#12010) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

szivesen:)
vasárnap jössz?
vagy hol tart a projekt?

-= No way back from Here =-

(#12080) [lAyCsI] válasza ALI_G (#12062) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezt a pöcsöt,
észre sem vette hogy defektet kapott :F

-= No way back from Here =-

(#12081) ferkoboy válasza Tüzi (#12069) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Gyönyörű! :)

Már azthittem egy 400as felett öregszel meg. :) Egy kalappal az üzlet sikerességéhez!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12082) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

aprilia sl 1000 falcohoz kéne nekem gyári kuplung lamellák tud valaki ebben segíteni?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#12083) zsoltee10 válasza jasszer (#12053) üzenetére


zsoltee10
addikt

tartó

Innen származik, nekem ez a fix tartó van, de van hattyú nyakas megoldás is.
Menetszél nem zavar, főleg, mert most már plexi is van a vason. :)

(#12084) Tüzi válasza ferkoboy (#12081) üzenetére

Csak ne becsüld le a 400asokat :) Szívem szerint megtartanám szivatós motornak :)) Amúgy még közel sem biztos ez az Erion project, előbb el kellene passzintani a 400ast. Utána lehetne gondolkodni. Mindenesetre Vasárnap felmászok pestre cimbivel, és megnézzük mit tud. Állítólag tip-top. Majd írok mi van vele.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12085) bajnokpityu válasza Tüzi (#12078) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért vigyázzál ezekkel az amcsi gépekkel.egyrészt ezek lehetnek lefoglalt gépek,másrészt meg összetákoltak is.haverom VFRjén a vázon belül a kábelkötegek le voltak smirglizve..hogy hogy sikerült senki sem tudja,de egy dolog elég biztos,amcsiból én soha...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12086) Boci_83


Boci_83
őstag

Az én FZR emet is megvehetné most valaki, mert ráakadtam egy számomra kedvező ajánlatra! 7végén megyek megnézni a motrot! Tiszta lámpalázas vagyok! :B

**********

(#12087) Gaboman válasza ferkoboy (#11162) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hyosung GT250R-ed van?
Pofás gépek grat hozzá.
Haverom holnap megy egy Hyo GT650R tesóért.
Mennyire tartjátok őket jó motornak?
Ami megfogta őt az a formavilága,szó se róla nagyon dögös egy gép.
És magába a V2-es viselkedése.
Persze ára is nagyon jó neki,az övé 2006-os 9000km van benne és 720E Ft-ért veszi.
Sportmotor formavilág,túrasport blokkal,neki ez a lényeg,nem akart elsőnek 600 speed gépet venni mert 125-ös után az sok lett volan neki.
Szóval szerintetek mennyire megbizható motorok,megérik az árukat?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#12088) #25954560 válasza Gaboman (#12087) üzenetére


#25954560
törölt tag

v2 650 v sor4 600 nem akkora egetrengeto kulonbseg a 'sok' tekinteteben. mas vilag, az tuti.
eleg sokan szeretik a hyo-kat, mar gyult ossze mas forumokon eleg sok tapasztalat. van par dolog amit erdemes megcsinalni az elejen es aztan mehet a buli. itt a ph!-rol tildy tud meselni a hyokrol.

(#12089) feca81


feca81
aktív tag

http://www2.mfor.hu/cikkek/Ujabb_magyar_motorkerekpar_tamad_fel.html

hurra!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12090) feca81 válasza zsoltee10 (#12083) üzenetére


feca81
aktív tag

ezt majdnem megvettem,mikor rajottem,h nem tudom hova felszerelni:DDD egyszeruen nincs annyi szabad kormanyfelulet,h fel tudjam ra applikalni. egyedi konzolt kell keszitenem valahol a kormany kozepere tervezem...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12091) feca81 válasza Tüzi (#12084) üzenetére


feca81
aktív tag

olyan szivesen megvennem,mint a huzat! csak nekem is elobb meg kellene szabadulnom a sajatomtol. viszont 2 haveor mmost akar kifejezetten 400-ast venni.mindketto bele va nbuzulva a ZXR-be. elkuldtem nekik a linket,de meg nem reagaltak ra.majd hetvegen meg fuzom kicsit oket,hatha megveszik...
privbe irhatsz rola par dolgot,h be tudjam mutatni.mik lettek kicserelve,mennyi km van benne,volt e torve idom,muszaki ideje,eredetvizsga van-e, meg ami meg ilyenkor szuskeges, szelepallitas karbiszinkron,tudod te azt:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12092) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem felétek, szakértőkhöz! Nos:
1: Autós jogsival max. 50ccm-es robogót lehet vezetni?
2: Erre kell rendszám, vagy van valamilyen kötelező biztosítás?
3: Átlagba ezeknek mennyi a végsebessége?
4: Azt olvastam, hogy 1,9 litert fogyasztanak?! Ez mennyi valós szám?
5: Mennyire veszélyes a városban motorral furikázni? Suliba nem lenne rossz!
6: A Yamaha Jogról mi a véleményetek? Ez mennyit fogyaszt? Ezt még vezethetem "B"-s jogsival? Megbízható?
Előre is köszönöm! Üdv: Máté :R :R :R

(#12093) Gaboman válasza #25954560 (#12088) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm,megkérdezem majd őt is róla!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#12094) Boci_83


Boci_83
őstag

Na mivel Ti nagy Hondások vagytok, segítsetek egy kicsit. Soha nem volt dolgom Hondával, igy nem tudom mikre kell odafigyelni egy ilyen motor vásárlásánál. 7végén megyek le a Balatonra egy pár nap pihire, és van ott a környéken egy 929-es. Ha már ott vagyok, és nem mindennap megyek arra, igy megnézném.
Árban elég kedvező, de meglátom mit lehet kialkudni belőle!

**********

(#12095) ferkoboy válasza Tüzi (#12084) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Áh. Nem becsülöm én le őket.
Ha lenne most valami vadiuj 400as, mert valaki rájönne hogy Európában is lehetne forgalmazni, mert lehet már a 600as kategoria is felesleges a közutakra, illetőleg kezdők számára tökéletes választás pl egy kis "smkp" után...
CB400SF, vagy CBR vagy VFR... vannak szépségek 400as kategoriában.
Esetleg még kitalálnák, hogy biztositási kategoria ne 125-350ccm között legyen, hanem inkább 400-ig, esetleg GS500, CBF500 hasonló képességeit ismerve lehetne 500ccm-ig. Na akkor nem 250-esen ülnék. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12096) ferkoboy válasza Gaboman (#12087) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Igen, Hyosung GT250R, fekete 2005.10.hó. Kb.14000km.
Tényleg nagyon pofás gép, elsőre beleszerettem.
Véleményem:
V2 - minden elönyével, s hátrányával együtt. Elöny: nyomatékos, nem túl pörgős blokk.
Hátrány: rezonálás, amit meg lehet szokni. Egy sor4-nek egyenletesebb a járása.

2006-osat vesz 720e-ért? Ráadásul 2006-os?
Fekete vázas? 650-eknél 2005-ös modellek esetén (még szürke vázas) volt egy kisebb gond, előfordult pár szelepszakadás, amit gariba általában megoldottak, hengerfej-cserével.
125-ös után sor4 600as lehet kevésbé sok, mint 650 v2, bár attól függ hogyan használja. Nyomatéka GT650-nek picit nagyobb, mint pl a cbr600f-nek. Ráadásul azt nem 12-13e-nél adja le, hanem 7e-es fordulat környékén....
Megbizhatóság? Megoszlanak a vélemények. Még sajnos senki nem ment velük 60-100e km-t. Addig meg nem lehet mit mondani. Nem egy kínai motor azért. Dél-Kórea sokat fejlődött az utóbbi időben, nézd csak meg az autógyártást. pl Kia Ceed (ProCeed)
Egy Hondán azért a részletek, burkolatok felfogfatása szebb, nem lkátszanak pl csavarfejek, de ettől eltekintve szerintem jó.
Talán negativumként annyit tudnék mondani, hogy a burkolat műanyaga egy Hondáéhoz képest rosszabb. Vékonyabb. Megtekergetve ugy érzésre CBR burkolata hamarabb bír ki egy pályán való megcsuszást. Mondom ezt ugy, hogy szerencsére én még nem csusztam az enyémmel.
Fogyasztása meglehetősen jó mind a 250-esemnek, mind ugy tudom a 650-eseknek.
Ha van vmi konkrét kérdésed, szivesen válaszolok.

Hegyekbe voltunk kicsit kanyarogni vasárnap, hárman. öcsém egy CBR600F3-al, haver egy 600as Hornettel, meg én a Hyo-val.
Hornetes haverral kergetőztünk kicsit, majd szakasz végén megálltunk, meg is jegyezte, hogy Qva jól megy ez a 250es. ( Azért a Hornet se kutya...) :)
Öcsém kicsit mindig előttünk ment, a majrécsíknak nála nyoma sincs, sőt a perem alatt is látszott nála kis belenyalások... Gumi: Conti RoadAttack. Jól vizsgázott.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12097) [lAyCsI] válasza Boci_83 (#12094) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ne gondolj semmi extrára,
ugyanazokat nézz meg rajta mintha bármilyen más típus lenne...
azért Persu sztem tudna neked pár extra jótanácsot adni mint adekvát hasalós :D

-= No way back from Here =-

(#12098) Gaboman válasza ferkoboy (#12096) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Neki még nem a fekete vázas lesz hanem a szűrke,2006.08.-ban lett forgalomba helyezve.
Ő is a szelepeket kicseréltette és a fékeket is jobbakra.
A tulaja is azt mondta hogy azért tetszik neki mert tök jó nyomatékos a V2 és alacsony fordulatnál is erős a motor,meg hogy keveset eszik neki.
És a futóművét dicsérte még ezeken kívűl.
Erről a szépségről lenne szó.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#12099) Tüzi válasza tothm (#12092) üzenetére

1: igen
2: MÉG nem
3: 50-60km/h
4: 2-3 liter
5: ez jó kérdés. Ha nem ütnek el, akkor biztonságos, ha elütnek, akkor nem.
6: jó, két liter, igen.

Nm :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12100) Tüzi válasza Boci_83 (#12094) üzenetére

Az jó, én meg pestre megyek motort nézni Vasárnap :DDD

Nézd meg az első HSZ-t, ott Persu tezsvér összefoglalta amit tudni köll erről-e.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.