Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11551) ALI_G válasza feca81 (#11542) üzenetére


ALI_G
veterán

azért az a hosszú egyenes nem annyira belátható. Haver ment elől 140 környékén én nagy távolságot hagyok tőle mert kicsit figyelmetlenül vezet néha, de jól is tettem, mert előtte kószált egy traktor, szerencse, hogy nem jött senki szembe. De ha a kanyar közepén találkozik, tuti nem tudott volna megállni. Megláttam a féklámpát, már fékeztem én is.

A többi kanyarral az a baj, hogy nincs lekaszálva, meg rögtön út mellett a fa és nem belátható. Bemegyek és elkezd szűkülni a kanyar, akkor cumi.

(#11552) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#11547) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

télleg szorri, ha nem lesz akkor fonálok neked, oké?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#11553) ferkoboy válasza ALI_G (#11550) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

gondoltam. Sajnos a takaró lemez más dobra nem hiszem hogy fel tudnád tenni.
Kis nyuzás után, kb 100-110km hegyi utakon... Megálltunk hazaértünkkor, a gyári dobbal a Hornet, hővédö lemeze jó 30 fokkal melegebb volt, mint öcsém CBR-én a Martin, ami kevlár-os. Igen, ez ilyen üvegszál-szerű valami, nem vezeti ugy a hőt. Kiengedi a meleget, de hátul. :) Nem melegszik fel maga a dob.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#11554) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#11552) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

rájt :K

-= No way back from Here =-

(#11555) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Más: vasárnap vmikor vki egy Dobogókő? Ha jó lesz az idő, menni kell...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#11556) [lAyCsI] válasza ALI_G (#11551) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

beszéltem a sráccal, elküldtem neki a cikkszámot...
2005-ös ugye?
viszont néztem hogy ehhez a típushoz csak ovált ír,
nekem viszont csak azok teccenek,
najó meg a yosi féle triovál :K

-= No way back from Here =-

(#11557) ALI_G válasza [lAyCsI] (#11556) üzenetére


ALI_G
veterán

egyenlőre mindegy, hogy ovál vagy kerek, csak érdeklődök. 2006-os, de ha minden igaz teljesen megegyezik a 2005-ös kiadással.

(#11558) [lAyCsI] válasza ALI_G (#11557) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jolvan,
ha tudok árat megírom,
amúgy minőségre nagyon jók,
kértem én is árajánlatot Banditra valóra,
le kéne cserélni a régi kisipari darabot...

-= No way back from Here =-

(#11559) Tüzi válasza feca81 (#11540) üzenetére

Nekem most kemény 800 forintos csekket küldtek ki :DDD :DDD :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11560) Stalker-2572 válasza feca81 (#11540) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Teljesítményadó? Biztosítás még több.

All Black...

(#11561) ALI_G


ALI_G
veterán

lehet mindenki marad a seggén vasárnap is :P

[ Szerkesztve ]

(#11562) feca81 válasza Tüzi (#11559) üzenetére


feca81
aktív tag

hogy a tokombe csinalod??? nekem 4000Ft a teljesitmenyadom :DDD azt is felevente fizetem,szoval lassan jon egy 2000-es csekk.remelem lesz penzem kifizetni:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11563) Tothgera30 válasza bajnokpityu (#11405) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindig láthatsz fiam, csak nézz fel az égre, mert ott vagyok és onnan nézek le rád. Ja és az Aprilia Sr 125 az piszok jó, és bírja a kínzást, de az én favoritjaim: Honda Cbr, Yamaha Tzr, Aprilia Rs, Derbi Gpr és ezek közzül csak a Cbr 125-ös, a többi 50-es és ahhoz képest elég jól gurulnak.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11564) Topiccsendőr válasza Tothgera30 (#11563) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tulképp felsoroltad az összes létező negyedliterest, meg a minarellis segédmotorkerékpárokat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#11565) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#11564) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jah nem, nyolcadliterest.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#11566) qpakcovboy válasza ALI_G (#11561) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Tegnapra is meg mára is mondtak hatalmas esőt, de elmaradt, nem kell az ördögöt a falra hányni!

(#11567) ALI_G válasza qpakcovboy (#11566) üzenetére


ALI_G
veterán

hát nemtom, itt tegnap este óta esik.

(#11568) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#11563) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az én kedvenceimet,és tulajdonomat meg megtalálod az infómban.

a teljesitményadó azért szopó nekem,mert CBR benyára nem költök annyit egy évben,mint az adóra.tom,egyedi az esetem,de ettől még rossz végén állok a f*sznak.
tegnap legyorsult az érosz valami 125ös 4Tt.csávókám arcán láttam a felismerést tükörből.hátha még tudná,h nem 70es henger figyel alattam.

Ali:ha nem kell E betű a dobba,és rekedt rosszfiusat szeretnél,akkor sztem vegyé amcsi dobot használtan ebayről.ha kell E betű,akkor valami leo-gianelli környékén nézz szét,felébe kerülnek mint a komolyabb márkák-és alig drágábbak mint a hazai szutykok.és idővel szépen kiég,egyre férfiasabb lesz a hangja, ha az kell.valamint ezekben az olaszokban van egy lángfogó a dob elején, kifúrod, és kiengedi a hangját is.

gianelli amúgy nem lesz valami kolosszális hangos,sem izgatóan szép,de hogy meghalljanak,és némi felnőttes érzést is adjon,arra jók.én legalábbis ezek közül választanék:)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11569) qpakcovboy válasza ALI_G (#11567) üzenetére


qpakcovboy
őstag

de nem oda megyünk motorozni :P

Bár én lehet megyek vasárnap este vagy kedden

[ Szerkesztve ]

(#11570) Tüzi válasza feca81 (#11562) üzenetére

Úgy, hogy asszem 28kw van a forgalmiba írva, és 14 éves a motor :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11571) Tüzi válasza qpakcovboy (#11566) üzenetére

Itt szakadatlanul süt a nap, igaz elég erős (50-60as) szél van, de teljesen hibátlan az idő :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11572) ALI_G válasza bajnokpityu (#11568) üzenetére


ALI_G
veterán

hát franc tudja. Ha E betű nélküli, akkor műszakinál vissza kell rakjam az eredetit (ugye?). No nem mintha egyébként az eredetit eltudnám bárkinek is adni, 10k-ért hirdeti mindenki a gyári dobját és van belőle annyi mint a nyű, vagy mint most eső :))
tegnap kettőt találtam, de ma se többet: szépen néz ki, csak lehetne rajta szebb a felirat, a hangjuk sem rossz: [link], de tény hogy van jobb, drágábban.

jaa, legyen betyáros a hangja :DD

(#11573) bajnokpityu válasza ALI_G (#11572) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem a műszaki a gáz,kutyát sem érdekli az E betű.hanem,h külföldön ha lekapják a rendszámot,na az a gáz.ezek már kiégettebb darabok.gyárilag azért szolidabbak.sajnos :(
ennél az amcsi annyiban keményebb, hogy még vissza is hörög,durrog.mint egy wrc süvités nélkül :)

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11574) ALI_G


ALI_G
veterán

bérelhető :C

pityu: ha durrog meg hörög akkor után kell hangolni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#11575) bajnokpityu válasza ALI_G (#11574) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem feltétlen.van olyan,amikor annyira nyitott a rendszer, hogy teljesen megszüntetni nem lehet.lásd előző cibbert.akármennyit szinkronoltak rajta,fél méteres lángcsóva,durrogás hörgés megmaradt.igazából dúsítani kellett volna a keveréken fúvókákkal.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11576) Nightmare válasza zsoltee10 (#11516) üzenetére


Nightmare
senior tag

És ALI_G.

Megnéztem az árakat, és nem is vészes az ára, én többre számoltam. 10000 az olaj, és 2-3k a szűrők hozzá. Ez belefér. :K

Tud vki esetleg kézikönyvet a cbr-hez?

Nézegettem, de magyarul nem sok mindent találtam. :O

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11577) rauschie


rauschie
senior tag

Kicsit összetett dolgot szeretnék kérdezni...

Megtetszettek a motorok, illetve úgy az tetszett meg, hogy az ember felül, aztán megy, nem tudom, ez mennyire jellemző a motorokra.

Jövőre leszek 18, lehet hogy beújítanék egyet akkor.

Namost a lényegebbi része:

18>>Ak>>max 250 ccm

anyagilag: max 600k (szülői támogatás+saját pénz kb ennyi lesz addigra)

Mire számíthatok ezért?

Ha jól sejtem, a védőfelszerelést 200körül tudom megúszni, illetve régebben hallottam valami olyanfélét, hogy milyen szomorú trend kis hazánkban, hogy az emberek megveszik a nagy motort, aztán nem költenek védőfelszerelésre. Na én nem akarom kitörni a nyakam, szóval költenék.

Alapvetően dögös motort szeretnék. (naked bikeok jönnek be...suzuki banditokat nézegettem, de semmilyen gyártónak nem ismerem semmilyen típusát, szóval ezigy még ködös.)
Bringára ugye 400 körül maradna, használtan amiket néztem '93as 250ccmes gépek szoktak lenni amik tetszenek is(külsőre!)

Ugye ennyi idős motorokban jellemzően 80ezer körüli km szokott lenni.

Egy motoron mire kell költeni, mi öregszik el, stb.? Olvastam az első hsz-t, de ezmég nagyon távoli nekem. Igazából az érdekelne, hogy érdemes-e ennyivel belevágni a dologba, ha nem, akkor mennyitől érdemes, illetve nyilván nem ártana kicsit konkrétabban tudnom, mit akarok.

Egy(idős) motor éves fenntartása kb milyen költségekkel jár? Hazárdjáték használt motort venni? Újonnan mit lehet venni a fent említett keretből?

Igazából csak egy érzés fogott meg, illetve az az érzés ami azt hiszem, hogy ottvan a motorok körül, amivel kezdtem: a szabadság. Nyilván nem akarok semmibe belevágni hirtelen felindulásból, de tényleg fogalmam sincs hol kezdjem. Tényleg kínainak érzem úgy az egészet, nem tudom tudnátok-e ajánlani valamilyen netes irodalmat a témakörben(azt sem tudom, milyen témakörben :F szval értitek...)
Az is jó lenne ha így elsőre csak rákérdeznétek néhány dologra, tapasztalt vén rókák szoktak tudni okosakat kérdezni....

Köszi minden választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#11578) Nightmare válasza rauschie (#11577) üzenetére


Nightmare
senior tag

Ha ügyes vagy, akkor akcióban sokmindent tudsz venni. Bukó, ami normális 20-tól, kesztyű, 5k, csimma 20-tól, gatya szintén, kabát...ha szerencséd van szintén 20-tól. Ez csak az alsó határ.

Sajnos egy 93-as motor sokmindent megélhetett már, erről én nem sokat tudok, se szerelő nem vagyok, se tapasztalt. Csak abból indulok ki, hogy az én 6 éves cbr-emen is vannak sérülésre utaló jelek. Sajnos ezek a dolgok elkerülhetetlenek. Nincs az a motor, amivel idővel ne csúsznának.

A használt motor lutri...vagy bejön, vagy nem. De a gazdája sokmindent elárul róla. Én ennyit tudtam segíteni, a többit a tapsztaltabb kollégák megteszik.

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11579) Tüzi válasza Nightmare (#11576) üzenetére

Nekem van 5-6 cdnyi majdnem az összes létező vashoz.
Milyen cibberhez kell?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11580) Tüzi válasza rauschie (#11577) üzenetére

Szerintem abból futtya' e' jóbbfájátá néccázásrá is :)
Esetleg egy kicsit még spórolsz hozzá... Én inkább 400asra mennék... Esetleg raksz bele folytó kit-et, vagy nem, de 26-28kw-s forgalmival is lehet venni 400ast. Kevésbé pörög...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#11581) Nightmare válasza Tüzi (#11579) üzenetére


Nightmare
senior tag

2002-es 600 cbr f4i-hez. Ha fel tudnád tölteni vhová, vagy létező linket adni a magyar kézikönyvhöz, az nagyon jó volna. :R :R

Nekem jó a rapidshare, megaupload, data.hu...mindegy. Leköteleznél... :C :R

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#11582) rauschie válasza Tüzi (#11580) üzenetére


rauschie
senior tag

Gsf400 as, 93', ilyesmik is beférnek picivel néccáz k fölé.. (jelenleg 100k van a projectre, egy kis nyári melóval meg nadrágszárösszehúzással stb első kalkulációk után jövőnyár végére lesz 400, HA tényleg megragad a téma és nem csak egy hirtelen fellángolás, magyarul ah biztosan érzem, hogy nekem egy moci KELL.)(védőfelszerelést leakasztom a szülőkről, az mindig nyerő szöveg, hogy: 'ugye nem akarjátok, hogy kitörjem a nyakam?'+nálunk valahogy úgy müködik, hogy akkor kapok valamit, ha énis leteszek vmit az asztalra..)

Az a baj, hogy tényleg tök kínai az egész téma, alapból nem tudom például, milyen alkatrészek vannak egy motoron...

Nem tudom, hány km bír egy blokk, nemtom mit kell cserélni hány kmenként, nemtom mire(milyen kiadásokra) számitsak, nemtom hány köbcentit érdemes venni kezdőnek, aztsetom a kezdőnek a ccm a hp vagy az nm számít, nemtudom hogy Ak jogsival pontosan mit vezethetnék el,(azt tudom, hogy Ak jogsival el kell hogy tudjam vezetni, mert 3 évet NEM fogok várni)

mod: igazából nem célom hogy a lehető legizmosabb gépet vegyem elsőre, ebben az országban közúton/autópályán nemis az hogy nem szabad, egyszerüen nem mernék 130 fölé menni sehol....

[ Szerkesztve ]

(#11583) Tothgera30 válasza ALI_G (#11574) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt a mocit (link) láttam már Bp-n a Hungexpo (BNV) motorkiállításon. Durva gép, és fenn van a www.sportmotor.hu-n a motor készítésének története valamelyik videóban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11584) endeavoring


endeavoring
csendes tag

Sziasztok! Közvetlen környezetemben panaszkodnak arra, hogy esőben a víz bever a gyertyákhoz, s leáll egy-két henger, aztán már be sem indul, s volt olyan, hogy hőlégfúvóval kellett órákig szárítani, hogy újra induljon (régebbi 750-es kawasaki sor négyes).
Megdöbbentem... amikor látta az illető ezt rajtam, aki ezt elmesélte, csak annyit mondott, hogy a motor nem esőbe való.
Na jó, mondjuk, kinek hogyan, valaki elmegy esőbe motorozni, valaki nem, de MI AZ, hogy esőbe használhatatlanná válik egy motor? Ez most csak a régebbi típusoknál hiba, vagy én vagyok abszolút tájékozatlan, hogy ilyet még soha nem hallottam? (merthogy én úgy tudom, hogy "a motort" minden további nélkül ki lehet vinni esőbe)

(#11585) bajnokpityu válasza endeavoring (#11584) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyáltalán nem jellemző hiba.állitólag az ujak közül a nagySV érzékenyebb erre.
rauschie:sztem ilyen kategórából ne vegyél semmit.belpiacos,pláne ha öreg,biztos szivás.ETZ vagy GS500.
nightmare:van egy pár ilyen fileom.MSN,skype?

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11586) rauschie válasza bajnokpityu (#11585) üzenetére


rauschie
senior tag

Kérlek picit olvass vissza.

Ha én voltam troll, bocsi.

mod: ugyfest énvoltam troll, azaz:

ha jólértettem: Ak= 25kw vagy 250ccm vagy nemtommennyi kg/hp

Ilyenkor mindig a lehető leg'kedvezőbb' eshetőséget kell nézni? Mármint ha teszemazt 25 kw akkor lehet akár 1500 ccm is?

[ Szerkesztve ]

(#11587) bajnokpityu válasza rauschie (#11586) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem.mindegyik szabálynak meg kell felelnie.viszont 600asból találni maximum 34lovasat.
mivel a nagyobb motor nehezebb is.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11588) rauschie válasza bajnokpityu (#11587) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi a választ és bocs az előzőért!

Egyébként 25kw az elejére bőven elég, nem? (mármint gondolom nem poénból kell az erősebb gépekhez 21év/tapasztalat)

mod: Lehet, hogy vérpistikének tünök, de a motorozás elsősorban az élmény miatt érdekel :B .

[ Szerkesztve ]

(#11589) ALI_G válasza Nightmare (#11576) üzenetére


ALI_G
veterán

milyen árakat is? nem nekem válaszoltál.

alapból nem adtak hozzá? Én kaptam. De neten is lehet találni szerintem.

(#11590) ALI_G válasza rauschie (#11588) üzenetére


ALI_G
veterán

25 kw elég lesz az elején. Azok már a jobb 1,6-os benzines kocsikat legyorsulja 130-ig.

most nem is tudom 400-asból melyik fér bele ebbe a kategóriába, de a gs500-at sokan jó kezdőmotornak említik és azt hiszem ez bele is fér a 25 kw-ba. Lényegében igénytelen, csak benzin kell bele tölteni, meg olajat+olajszűrőt időközönként (évente kb. 1x, ha ezt otthon végzed, akkor kb. 10000 Ft környékén jön ki attól függően milyen olajat veszel bele meg szűrőt, de nem érdemes sokat költeni rá).

használt szerintem is mindig lutri, én megnéztem egy párat mikor motort akartam venni, de mindenki át akart b@szni...

kezdetnek nézegess motorrevüt, sokat lehet benne még tanulni az elején. És nézegess már most használt motorokat, még többet.

(#11591) Tothgera30 válasza ALI_G (#11590) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Suzuki Gs 500 tényleg jó, havernak is az van. Használt Gs-t ne vegyél, mert a legtöbb agyon van hajtva, vagy törött volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11592) ALI_G válasza Tothgera30 (#11591) üzenetére


ALI_G
veterán

én nem is veszek, de egy töröttet se ismerek, se olyat amit széthajtottak.

általában első motor szokott lenni mindnekinek az életében egy ilyen vas, innen csak tovább lépnek. Tökéletes kezdő túragép, ha az ár is számít és nem kell lóerő gyár.
Aranyos hangja van gyári dobbal is mert sor2-es.

a vége már az újfiúnak szólt.

(#11593) Tothgera30 válasza ALI_G (#11592) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, elkezdenek tanulni motrozgatni, és elb*szák a váltót,...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#11594) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#11593) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is csupa karbantartottat ismerek.
és egy kező miért rontaná el a váltót?5.motoromat hajtom-hajtanám,de egyik sem volt baja a váltójának.hülyeséget beszélsz,már megint kedves Motorszerelő. :R

2x csináltam motorra jogsit,igen leharcolt példányok is akadtak a tanulómotorok között.egyik sem volt baj a váltójával...

te hány motor jogsit csináltál már? :C

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#11595) ALI_G válasza Tothgera30 (#11593) üzenetére


ALI_G
veterán

mivel is?

(#11596) ALI_G


ALI_G
veterán

használt vég-dobot hol nézzek? e-bay-t egyenlőre hagyom tartalékba.

(#11597) #25954560


#25954560
törölt tag

ezamarosszido... mostakkormivan?!

(#11598) jasszer válasza ALI_G (#11590) üzenetére


jasszer
senior tag

Rauschienak:

Aláírom, amit Ali mondott. Másfél éve motorozgatok, ebből köbö egy éve 25 kW-tal és nem érzem úgy h kevés lenne, a motorozás élményéhez épp elég. (legalábbis munkába járni, közlekedni, meg rövidebb túrákra tökéletes)

A GS500 nekem is bevált, 3,5-4 litert eszik országúton, átlag 4,2-t városban, utassal sem megy 4,5 fölé, télen-nyáron pöcc-röff indul, bontott alkatrész is akad hozzá, olcsó, kezes, igénytelen. Hátulütője h nem túl kényelmes (másfél-két óra után), a gyári első teló nem kedveli a magyar utakat és a váltó/fékek sem túl kifinomultak. Na de vmit vmiért...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#11599) feca81 válasza Stalker-2572 (#11560) üzenetére


feca81
aktív tag

a biztositas 350ccm-nel valtozik.alatta 7E, folotte 24E nekem.aztan teljesen mindegy, h 400-as,600-as,1000-es. par ezer csak a kulonbseg.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#11600) feca81 válasza Topiccsendőr (#11565) üzenetére


feca81
aktív tag

na azert!a negyedlityos az enyem! :DDD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.