Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e,de próbacseresznye..

so volt lakóinknak volt itt upc-s kábelnet.modemet elvitték,mert azt nekik kell visszaadni.viszont még mükodik a dolog,mert tv még megy.szereztem egy upc-s kábelmodemet,meg megmondta az exlakó a gépnek a macjét,de nem igazán megy,annyira,h a modem sem jelentkezik fel.
ds/us villog, link világit(gépnek rendeben oszt ip-t),viszont online off.

lehetséges,h végpontnál csak adott szériaszámú modem müködik?vagy mi lehet a probléma?


mulika2
: Ugye azt tudod,h torrentnél nem csak letöltesz,hanem fel is?És ha le van foglalva a feltöltésed akkor nem fog a weboldal bejönni...cfosspeed kell neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#352) mulika2


mulika2
csendes tag

Jól éreztem én, hogy sz@rakodnat a p2p rendszert használókkal szemben. Érdemes elolvasni a lnken levő cikket! [link]

[ Szerkesztve ]

(#353) orkester válasza mulika2 (#352) üzenetére


orkester
senior tag

Nem tudom, mert ez a cikk a UPC chellojáról szól, ami nincs a UPC Telekomnál. :U Persze ettől még igaz lehet Nálad is.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#354) MaTTeS válasza mulika2 (#352) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ez az upcről szól. Mi az upctelekomhoz tartozunk. Egyébként megkérdeztem e-mailbe az informatikus kolegát és azt írta, hogy jelenleg nincs és nem is tervezik a p2p priorizálását a telekom hálózaton. Ezt tanusítani is tudom, mert mindig megvan a stabil 8mega p2p-vel(8megás netnél természetesen :D ).

(#355) mulika2 válasza MaTTeS (#354) üzenetére


mulika2
csendes tag

Ok! De akkor ha torrentről töltök valamit, miért nyílnak meg a weboldalak nagyon lassan? Mindegy, hogy 8 vagy 800 kb/s tölt a torrentkliens mégis ugyanolyan lassú lesz a net. Tehát valami korlátozás csak van!? :( Ezt egyébként kb 3 hete, 1 hónapja tapasztalom. Elötte nem volt ilyen. :(((

[ Szerkesztve ]

(#356) MaTTeS válasza mulika2 (#355) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Had kérdezzem meg, hogy ilyenkor mennyivel megy a FELtöltés a torrentkliensbe? mert akkor lassul be a netezés, ha szedné le a gép az adatot a netről, de nem tudja, mert a szinkronizálás nem olyan gyors, mert elszívja a torrent. Egyszerűen így lehet leírni :) . Szóval, ha torrentezel a feltöltést is korlátozd le ha 8mbites neted van akkor 40kb/s alá.

(#357) mulika2 válasza MaTTeS (#356) üzenetére


mulika2
csendes tag

Lekorlátoztam 50Kb/s-re, de írtam hogy ez a jelenség kb 1 hónapja tart.
Közben valószínű történhetett valami mert most megint jó, nincs belassulás. Egy játékot töltök (természetesen free game :B ) és megy most rendesen a net mellette.

[ Szerkesztve ]

(#358) crashbandi válasza mulika2 (#350) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Javaslom kezdésnek csináld meg azt,hogy lejjebb veszed a letöltési szálak számát.

Beállítások -> Beállítások menü ....majd Sávszélesség menü és látni fogod a "Kapcsolódott peerek maximális száma torrentenként" ..azt vedd le 30-40-re. És akkor némileg gyorsulni fog ez a dolog.

Nem tudom,hogy korlátoznak-e nekem nem volt ilyen tapasztalatom (Maglód, Pasteur utca).

(#359) axel_foley


axel_foley
tag

sziasztok,

nem tudom jo topicban vagyok-e, de azert probalkozok:

az a problemam lenne, hogy van egy UPCs net "otthon" es hogy lehetseges-e 2 kulon modemrol szetosztani a netet (tudom, hogy sok egyszerubb megoldas lenne, de szamomra ez lenne a legjobb).

Technikailag lehetseges? ha igen, akkor a UPC-nel nem okoz valami problemat?

kosz a valaszokat elore is (felteve ha lesznek :) )

(#360) dr.bubo válasza axel_foley (#359) üzenetére


dr.bubo
őstag

UPCtekekom-os interneted van?
Két elöfizetésed van, hogy 2 modemed van? :F
Routerrel tudod több gépre osztani a netet. 1modem+router. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#361) leviske


leviske
veterán

Van aki fejből vágja a hűségnyilatkozatban foglaltakat? Csak mert az oldalukon nem találom és apám most kötött egy újabb hűségnyilatkozat a kedves UPC Telekommal és kíváncsi volnék, ha fel akarnám mondani -tegyük fel, most- akkor mennyit kéne fizetnem? A hátralévő hónapokat kell ilyenkor befizetni, vagy az addig kedvezményesen nyújtottakat? (Sejtem, hogy szerencsémre a hátralévőt, de azért csak megkérdezem.)

Csak mert most vettem észre, hogy már a T-Home kábeles csomagjai is elérhetőek Üllőn és ugyanekkora havidíj ellenében 25MBps/5MBps sebességet nyújtanak (a jelenlegi 12MBps/1,5MBps, tehát nem kis különbség). És a T-Home mellett szólna még az IPTV és a Duplanet kedvezmény... Így, ha csak az eddig nyújtott kedvezményeket kéne visszafizetni (ami talán 2-3ezer), akkor bőven megérné visszakozni.

(#362) leviske válasza leviske (#361) üzenetére


leviske
veterán

Közben megtaláltam a Hűségnyilatkozatot és az alapján -ha jól vettem ki- az adsl gold +itthon telefon után 9225 Forintot, a havi 1000 Forint lebeszélhetőség után -meglepő módon- 1000 Forintot kell befizetni.

(#363) spirit007 válasza leviske (#361) üzenetére


spirit007
senior tag

"most vettem észre, hogy már a T-Home kábeles csomagjai is elérhetőek Üllőn... "

Ez tuti biztos ?

(#364) orkester válasza spirit007 (#363) üzenetére


orkester
senior tag

Biztos: [link]

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#365) orkester


orkester
senior tag

Lejárt az időm...

Bár ahogy nézem az IPTV nem.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#366) spirit007 válasza orkester (#364) üzenetére


spirit007
senior tag

Szia.
Megpróbáltam megrendelni onlány .
Egyetlen kábelnetes szolgáltatást sem tudnak adni .
"Ez a szolgáltatás jelenleg az Ön által megadott címen nem érhető el. "

Csak analóg/digitális kábeltv szolgáltatás van .

Egyébként próbaképp leteszteltem még vagy öt utcában (Pesti út ,Ócsai út stb) és egyikben sem érhető el semmilyen kábeles NET .

Most akkor vagy az onlány megrendelő felület szar .... pontosabban NAGYON szar , mert alapból hemzseg a hibáktól (pl üres oldal jön fel időnként 'tovább' gombra , teljesen logikátlan felépítése , a tartalom a szokásos félrevezető stílussal ötvözve )
Vagy tényleg nincs itt semmi ilyesmi .

Akkor már csak egy kérdés van : Minek kell ezt ?

Miért kamuznak olyanról ami nincs is , vagy ha van miért égetik magukat egy ilyen
'webshop' felülettel ? :DDD

(#367) orkester válasza spirit007 (#366) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Ok, én is csak a weboldalra tudtam hivatkozni. :B Anno még én is néztem mert Vecsés is bekerült a listába és az elején még csak pár utcában volt elérhető a szolgáltatásuk.
Egyébként én ahogy számoltam ugyanaz a "szolgáltatás csomag" amiben most vagyunk, szinte forintra annyi náluk is. Tény, hogy T-nél szabadabban válogathatsz mire van szükséged, így végülis lehet vele spórolni.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#368) tomazin válasza leviske (#361) üzenetére


tomazin
veterán

hívd fel az üfszolgálatot...t-nél voltam egy darabig(mármint dolgoztam),és ott összevissza volt.volt aminél fix,bármennyi van hátra,volt aminél az eddig használt,volt aminél a fennmaradó...so egy telefon az efiszolgálatra és megmondják.

(#369) Dictator^


Dictator^
veterán

ilyen mikor lesz nálunk elérhető? :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#370) orkester válasza Dictator^ (#369) üzenetére


orkester
senior tag

Hiába a nagy "elUPCsedés", sajnos a szolgáltatások kevésbé jók. :( Amit meg is kapunk, azt is késve, pl. digitális Tv.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#371) Linkh


Linkh
tag

Szemét Monortel megint jól leveszi a jónépet. Én most kötöttem új hűségszerződést,4000ért kapok egy szaros 2560kbites netet,upcnél meg kicsivel többért már lehet 15Mbiten száguldani. :((

(#372) dr.bubo válasza Linkh (#371) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amig ADSL2-en nyomja a UPCtelekom itt, addig nagyobb sávszélre (25Mbit/s-nél, már ahol birja a vonal) nem igen lehet számitani. Ha majd egyszer a jövöben (talán) átállnak kábelnetre vagy optikára, akkor jön el a szép és jó világ. :)
Árat azért lejebb vihetnék.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#373) spirit007 válasza spirit007 (#332) üzenetére


spirit007
senior tag

Az elmúlt pár hét alatt kiderült , hogy valóban ez az egyetlen szolgáltató a környékünkön , és az is , hogy a házunkba az előző tulajnak volt telefon előfizuja , úgyhogy van telkókábel , lehet 'adsl solo' csomagot is kötni .
Ma megrendeltem , óra indul :)

(#374) japy válasza Dictator^ (#369) üzenetére


japy
őstag

Ha jobban megnézed akkor mindjárt nem olyan szép a dolog! :W A garantált sávszélességet nézd ne a maximumot! Mert ha a garantált sávszéled megvan már nem is reklamálhatsz! :W
Ez már megint 1 jó húzás az UPC től!

(#375) orkester válasza japy (#374) üzenetére


orkester
senior tag

Ebben mondjuk nem panaszkodom a szolgáltatónkra, mert szinte mindig a maximális sávszélességet kapom. :R

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#376) japy válasza orkester (#375) üzenetére


japy
őstag

Ne kiabáld el és kopogd le! :DD

(#377) Dictator^ válasza japy (#374) üzenetére


Dictator^
veterán

upctelekomnál meg van a 8mbit, mármint 8ból 8at kihasznál. szóval..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#378) tomazin válasza japy (#374) üzenetére


tomazin
veterán

Ez azért nem teljesen igaz.pl. 8mbps dslnél ha 5mbps-el ment akkor még nem nagyon foglalkoztak vele,de ha kevesebb volt,akkor már igen.ez megint csak t-online,de sztem ez a gyakorlat upc-nél is.

el van írva az aláírásod. "goMbra"

(#379) orkester


orkester
senior tag

Október 1-től végre külön Comedy Central csatorna lesz a digitális tv-seknek [link]. :C Hozzáteszem ezt Pároméknál egy 5 települést ellátó szolgáltató már a CC egész napos sugárzásra áttérése óta kínálta.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#380) dr.bubo válasza orkester (#379) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen, külön csatornára kerül. De sajnos a 103 csatin ugyan ugy megmarad a VH1/comedyC felesben. :( Miért nem csinálják meg, hogy itt csak VH1 legyen 24órában :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#381) orkester válasza dr.bubo (#380) üzenetére


orkester
senior tag

Lehet csak úgy hagyták a listán, nem sok értelme lenne ha ugyanaz menne 2 helyen egyszerre. Bár a UPC info csatorna is így ment egy darabig.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#382) Tutivesztes válasza dr.bubo (#380) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nem tudom min múlik hogy nincs külön VH1, de nekem csúnyamód hiányzik, a CC meg elmehet a .....ba. Azt tudom hogy nem a UPC a ludas, hanem a cég, aki behozza (???) ezeket a csatornákat....de miért ossza meg a műsoridőt??? Áh.-

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#383) orkester válasza Tutivesztes (#382) üzenetére


orkester
senior tag

Lehet, hogy lesz, majd kiderül. Én mondjuk nem nézek zenecsatornákat, inkább rádió, cd, de persze így lenne korrekt. Baromság eleve ez a megosztás, bármelyik adásról is legyen szó. :(

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#384) Kartács


Kartács
aktív tag

Szevasztok!

Az érdekelne, hogy a UPC - FIBER POWER 120 (120Mbit/s kábelnet)
mennyit produkál ténylegesen a 120Mbitből Budapesten (esetleg, ha van valaki a VII. kerület környékén) mert fontolgatom az átállást csak hogy megérné-e (bár ha már a felét tudja hozni az sem rossz).

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#385) Tutivesztes válasza Kartács (#384) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nos. Én II. kerületi vagyok, 60/6 maximálisan jön, a szomszéd 120/10-e szintén. Nem tudom hogy nagyon számít-e melyik kerületben vagy (sajnos tudjuk hogy igencsak számít:() de úgy tűnik -hogy ha hardveresen rendben vagy- rendesen megvan az ígért sebesség...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#386) Kartács válasza Tutivesztes (#385) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi szépen,

esetleg, ha van még valakinek várom a tapasztalatokat. :)

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#387) dr.bubo válasza Kartács (#386) üzenetére


dr.bubo
őstag

Itt több választ remélhetsz. :) [link] Az upctelekom adsl-t szolgáltat. Itt nem megy a 120Mbit :(

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#388) Kartács válasza dr.bubo (#387) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszi. pacsi

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#389) 4sal3


4sal3
tag

sziasztok.

olyan kérdésem lenne, hogy bnőm nevén van a jelenlegi előfizetésünk, de sokat fizetünk, és szeretnénk lemondani, a kérdés az lenne, hogy én utána rögtön újra tudom kötni a saját nevemen az új előfizetőknek járó kedvezménnyel?
vagy várni kell 3hónapot (úgy hallottam h igen)

köszi

(#390) orkester válasza 4sal3 (#389) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Az előfizetés személyhez kötött, nem helyhez, így én úgy gondolnám, hogy nem kell várni. De az is elképzelhető, hogy ha telefonáltok, hogy le akarjátok mondani, mert ez meg az túl drága akkor megkapjátok olcsóbban. Nekünk is volt már ilyen HBO-val és mástól is hallottam már. Persze foghattok ki rossz napot/ügyfélszolgálatost.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#391) 4sal3 válasza orkester (#390) üzenetére


4sal3
tag

ezt már bepróbáltuk :D köszi az infót, úgy néz ki, rossz kollégával értekeztünk :D

(#392) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Rapidról állandóan errort kapok független minden nemű helyzettől.
Ha a netről akarok letölteni és a várakozási időt is kivárom mégis errort dob a gép.
Mitől lehet ez ? Ennyire szűrne a upc?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#393) orkester válasza Fagyi (#392) üzenetére


orkester
senior tag

Szia!
Ha a rapid oldalán kapod az errort az szerintem nem a szolgáltató, hanem az oldal hibája, pláne, ha a szűrnék a rapid oldalát (amit kétlek), akkor egyáltalán nem jönne be.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#394) spirit007 válasza spirit007 (#373) üzenetére


spirit007
senior tag

Na, tegnap délután meghozták a modemet/szerződést és üzemel is szépen a NET .
Szal' akárhogy számolom ez egy hónap volt :DDD

(#395) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Pesten a 13. kerületben dupláztak már valakinek?

(#396) dr.bubo válasza horvathkrisz (#395) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] :) kérdésed a chello-s topicba tedd fel. :)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#397) Linkh válasza spirit007 (#394) üzenetére


Linkh
tag

Én anno egy keddi napon rendeltem meg az ADSLt és már csütörtökön bekötötték,meg is lepődtem,hogy milyen gyorsak voltak. Aztán kiderült hogy miért is ez a gyorsaság:) Mert az a csütörtöki nap junius 30. volt és ha már július elsejétől kötötték volna be akkor 2 hónapig ingyenes lett volna:)

(#398) bpx válasza Linkh (#397) üzenetére


bpx
őstag

amikor még monornet néven futott, akkor nekem is 3 nap alatt kijöttek megcsinálni - ez 5 éve volt :)

(#399) bpx


bpx
őstag

van itt valaki, aki upc telekom területen váltott T-home-ra?
érdekelne mennyire van megelégedve vele

upc-nél egy jó ideje nincsenek akciók/árcsökkenés, közben T-nél ugyanaz a csomag havi 2k-val kevesebb (upc 5mbit: 5700, t-home 5mbit: 3800)

(#400) dr.bubo válasza bpx (#399) üzenetére


dr.bubo
őstag

A T-home-nál is akkor 3850FT, ha van mellé tv és telo elöfizetésed.
Anélkül 5600Ft. [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.