Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Galilleus válasza Galilleus (#300) üzenetére


Galilleus
csendes tag

Ja és ügyfélszolgálat szerint 250Gb akkor is ha legkisebb vagy leggyorsabb csomagot veszem tőlük ergo fölösleges többet fizetni hiszen csak 250 GB ot kapsz bármennyit is fizetsz érte :)

Mi a véleményetek erről? Más cégeknél, szolgáltatásoknál is ez van?

(#302) dr.bubo válasza leviske (#299) üzenetére


dr.bubo
őstag

#295 :)

Gallileus: Utolsó 3 hónap átlagat nézik, majd minden szolgáltatónál van (Lásd aszf-k, extrem használat, szolgáltató hálozatának veszélyeztetése.)
De ez már itt és más fórumokban is kilett tárgyalva.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#303) orkester válasza leviske (#299) üzenetére


orkester
senior tag

Automatikusan nem raknak át új csomagba, mert most nem szávszélesség emelés volt, hanem új előfizetéseket vezettek be. Külön kérni kell ha pl. extreme-ből goldra szeretnél váltani, ha nem teszed maradsz a régiben.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#304) Galilleus válasza dr.bubo (#302) üzenetére


Galilleus
csendes tag

Köszi!

Nekem még friss élmény :) Megkötéskor ezt nem reklámozták. Mindenesetre sebesség gondjaim nincsenek a silverrel se.

(#305) Dictator^ válasza Galilleus (#304) üzenetére


Dictator^
veterán

te a sima UPCnél vagy és nem a telekomnál igaz?

ha jól tudom, telekomnál nincs "korlát".

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#306) leviske válasza orkester (#303) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#307) Dictator^


Dictator^
veterán

felhivtam őket ma is, és a mai ügyfélszolgáltatos nő segitett, végre 8mbit van :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#308) Galilleus válasza Dictator^ (#307) üzenetére


Galilleus
csendes tag

Igen, én sima UPC-nél vagyok. Azt sajnos nem tudom telekomnál van e korlát.
De örülök hogy végre meglett az a 8 Mbit :)

(#309) orkester


orkester
senior tag

2szer ment. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#310) orkester


orkester
senior tag

Tegnap meghozták a Philips dekódert. Most, hogy eltörölték a 10E Ft belépési díjat előfizettünk inkább a HD csomagra. Külsőre ég és föld a Thomson meg ez, havi kb. 500Ft pluszt bőven megér, igaz az m1, m2 HD felejthető, az HBO HD (már amikor nem felskálázott) remek, Eurosport HD (amennyiben nem 4:3 arányban jön) szintén jó, a National G. HD a legszebb, kár, hogy angol. Kérdeztem a szerelőt, a közeljövőben lesznek-e még HD csatornák, azt mondta nem igen, mert nagyon sokba kerül a UPCnek. Remélem nincs igaza! :K

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#311) Dictator^


Dictator^
veterán

lenne megint egy kis problémám, torrentről folyamatosan 800-900-990 között töltök.

viszont webről 350-360ig tudok max tölteni, mintha korlátozva lenne (nincs fent semmi progi) másik gépen is ugyanennyit visz...

speedtestek sem mennek fel 5mbit fölé.. amit más upc telekomos (majdhogynem szomszédok) 660kval töltenek webről, az nekem ugyanugy 350.. hivjam fel öket ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#312) orkester válasza Dictator^ (#311) üzenetére


orkester
senior tag

Érdekes probléma. Kizártnak tartom, hogy korlátoznák a webes letöltést, miközben a torrent megy, mi értelme lenne. Egyáltalán lehetséges lenne? Hívd fel őket, hogy teszteljék le a vonalad. Nem veszítesz vele semmit.:)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#313) teknős


teknős
csendes tag

HI! Csak 1 kérdésem lenne ezzel a szolgltatással kapcsolatba!!!

A p2p-t ez is ugyanugy korlátozza mind a chello? vagy itt vasarnap is tudok max savszelles tolteni?

TeKi

(#314) dr.bubo válasza teknős (#313) üzenetére


dr.bubo
őstag

Én nem tapasztaltam korlátozást. :) Bár vannak olyanok, akik szerint itt is van. :N

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#315) happsee válasza Egzee (#251) üzenetére


happsee
csendes tag

Sziasztok! Következő lenne a gondom sajnos, most váltottam upc telekomnál extreme.röl
adsl goldra, és bent mondta csaj, hogy 24 óra még gold-al tudok netezni, mikor bent voltam hétfő volt, ma meg csütörtök! :((

Voltam bent és állitolag valami port csere van, vagy mi meghibásodott azt se tudtam, pontosan miröl beszél a csaj!

Ti esetleg tudjátok?

Hétfő otta várom, a gold sebbeséget, de még mindig semmi, speedtesten is toltam tesztet és még mindig régi sebbeségemet mutatja,vagyis az exteremet! :F

Remélem tud valaki valami okosat mondani nekem!

Üdv: Moncsóó

(#316) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Szevasztok ! Én nem értem ezt UPC telecomnál Letöltés: 18432 kbit/s Feltöltés: 1536 kbit/s 14000.-ft [link] kap az ember ilyen netet, mér van az, hogy PL: DIGI-nél 20/10Mbit/s 2500,-FT [link] Mér vannak ekkora különbségek ? Arról nem is beszélve, hogy a feltöltés jóval jobb az olcsóbbnak ? Elavult a rencere a UPC Telekomnak (monornet) vagy mi van itt nagyon becsapva érzem magam így !

(#317) dr.bubo válasza Zsozsooooo (#316) üzenetére


dr.bubo
őstag

A upctelekom ADSL-t használ a digi pedig LAN-on szolgáltat. A két szolgáltatást nincs értelme összehasonlitani. A digi lanon csak lakótelepeken ill. társasházakban szolgáltat.
Kertesházakhoz már ö sem nagyon tudná ilyen olcson eljuttatni a netet lanon.
Az ADSL-n 25mbit/s-nél több nem érhető el, és a sebessség függ a központól való távolságtól.
Lan-nál pedig a lépcsőházakig optikaikábelen megy a net, onnan pedig egy switchen keresztül utp kábelell jut el az elöfizetőkig.
Az upctelekom talán majd az adsl helyett az FTTH [link] fejlesztésébekezd. A t-com is fejleszti a ftth-t [link], de még csak a nagyobb városokban.
A upctelelkom árait inkább más adsl szolgáltatók áraival érdemes összehasonlitani.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#318) Zsozsooooo válasza dr.bubo (#317) üzenetére


Zsozsooooo
tag

A felhasználót mér érdekelné hogyan oldják meg a dolgot ? PL én azt látom hogy a havernak 20/10-ér 2500ft-ot kell fizetnie, nekem meg 18/1,5-ér 14.000ft-t ami lásuk be nem ugyan az ! Mér, van különbség a két szolgáltatás között, mivel nyújt többet az ADSL, hogy ilyen irreálisan többet kell fizetni érte ? Arról nem is beszélve, hogy pl a havernak bix-be (Játékszerverre) Debrecenből 18-as pingje van nekem Dabasról 45-ös !

[ Szerkesztve ]

(#319) Zsozsooooo válasza dr.bubo (#317) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Erre gondolsz : [link]

(#320) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Egy kis infó: [link]

(#321) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy ha van még hűségszerződés életben, akkor mennyi a szerződés bontási díj?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#322) orkester


orkester
senior tag

Szia!
Elvileg kifizettetik a listaár és az addig fizetett összegek különbségét.
"Előfizető a feltételes kedvezményt elveszti, és a vállalt
hűségnyilatkozatában meghatározott kedvezmények összegének a Szerződés
megszüntetéséig, vagy megszűnéséig történő, egyösszegű visszafizetésére köteles"

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#323) Spidee válasza orkester (#322) üzenetére


Spidee
senior tag

Szia!

Köszi a segítséget!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#324) Flashback


Flashback
addikt

12 megás net.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#325) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Ha valakit érdekel : [link]

(#326) wagi válasza Zsozsooooo (#325) üzenetére


wagi
senior tag

Köszönjük Emese. :DD :DD :DD :DD :DD

(#327) dr.bubo válasza Zsozsooooo (#325) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ebben csak az gond, hogy ez a Chello-soknak lesz elérhető. Upctelekomnál ADSL van itt ez nem müködik. Nagyobb sebesség akkor lesz itt, ha esetleg elkezdik az FTTH fejleszteni. Vagy a meglévö kábelTV hálozaton kezdenek internetetszolgáltatni. Kell nekik lépni valamit mert a T-kábel már elég sok helyen elérhető a 29-s körzetben és ott már 25/4M-s net is elérhető.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#328) bpx


bpx
őstag

üdv!

UPC Telekom ADSL, PPPoE
mostanában elkezdett olyat csinálni, hogy mikor csatlakoznék, 691-es hibát kapok (helytelen felhasználónév/jelszó - miközben jól van megadva), majd utána a további próbálkozásoknál 651-es hibát dob ("a modem hibát jelzett")
modem restart általában megoldja, és akkor tudok csatlakozni

ezt mi okozhatja? lehetséges hogy a modem kezdi megadni magát?
lassan már 5 éves, még a régi monornetes időkből van :)

(#329) attrax válasza bpx (#328) üzenetére


attrax
aktív tag

Hello nekem is ez volt de sokan panaszkodtak és ezt ők se tagadták.
Egyszercsak végképp nem tudtam csatlakozni és hívogattam őket mire ők sértődötten,hülyének nézve az embert, megadták az adataim alapján a felhasználónevem de nem azt ami volt!!! elírták a f***k.Amióta új nevem van(egy betű változott nem írhattam el,mert a routeremen tárolva volt az évekig működő nevem!)
azóta az UPC/MTT szaros szolg korlátozza a le/feltöltést.Kb 2 hete botrányos Up max:30-35 Down:150-160kb/s.Az előtt a duplája volt. Szerinted érdemes reklamálni? Ez is csak egy diszkriminatív átverés :((

Unterschreiben

(#330) bpx válasza attrax (#329) üzenetére


bpx
őstag

ha folyamatosan ennyi, akkor már lehet érdemes reklamálni (még ha meg is van a garantált sávszél), mert ha már a drágább csomagot fizeted, akkor ők miért csak annyit nyújtanak, mint ami egy kisebb csomagban van

(#331) orkester válasza attrax (#329) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem is érdemes reklamálni, mert nagyon ritka esetben esik csak le a sávszélesség.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#332) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok !

Mostanában kéne Internet előfizetést kötnöm , ami nem túl bonyolult , mivel egy szolgáltató van : UPC Telekom
Természetesen telefon vonalat is kell szerválni -amire semmi szükségem nincs tehát pénzkidobás ...
Viszont új ügyfél esetén van egy olyan árukapcsolt csomag , hogy "music go" .
"Minden új adsl előfizetőnek a szolgáltatása mellé upc music go szolgáltatást csomagolunk, melynek az első három havidíja 0 Ft..... ezt követően havidíja 1250 Ft"

Na most ezt így hogy ?
Ezek szerint egy 3000 Ft -os Internet előfizu (kell) mellé kénytelen vagyok bevállalni 3300 Ft telefon előfizetést (nem kell) és az 1250 Ft-os "music go" (NEM KELL!!!) előfizetést ??? :Y

(#333) dr.bubo válasza spirit007 (#332) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem a music go-t, attól a honaptól, hogy fizetned kell érte lemondhatod. :)
Addig ajándékba kapod 3 hónapig. (de szerintem az ügyfélszolgálat megmondja pontosan mit lehet tenni)
Ha nem kell telo, akkor válaszd az ADSL SOLOT bár az 4400Ft/hó.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#334) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Ma délután óta szarakszik és 10percenként 10-30percekre megszakad a csicska net.

(#335) MaTTeS válasza MaTTeS (#334) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ügyfélszolgálatuknak feltettem e-mailen azt a kérdést, hogy megváltozott-e a csatlakozási felhasználónév mióta telekom átvette a nyomornetet. Értsd: felhasználónév@monornet vagy esetleg ez megváltozott-e felhasználónév@upctelekomra :) Elküldtem a mailt, aznap este visszírtak, hogy továbbítják, de azóta is várom a választ(ez egy hete volt). Szerintem nem lesz belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

(#336) MaTTeS válasza dr.bubo (#317) üzenetére


MaTTeS
senior tag

De az még nem jelenti azt, hogy horroráron kell adniuk a netet... Ráadásul az ügyfélszolgálatukra az átlagnál is hülyébb embereket raknak be.

(#337) orkester válasza MaTTeS (#335) üzenetére


orkester
senior tag

Használhatod ezt is azt is. Ugyanígy mailnél is @monornet.hu vagy @upcmail.hu.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#338) dr.bubo válasza MaTTeS (#335) üzenetére


dr.bubo
őstag

[link] megelöztek. :)

Horor ár, mihez képest? Az összes adsl szolgáltató ehez hasonló áron adja a csomagjait.
Mint irtam, a digi árához nem érdemes hasonlitgatni.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#339) MaTTeS válasza dr.bubo (#338) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem a digi árához hasonlítom, de nem azért ki fog kifizetni 14ezret ezeknek a jóembereknek mikor t-cuccoknál ugyanúgy adsl van nagyobb sebességgel kicsivel több mint a feléért

orkester: köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#340) dr.bubo válasza MaTTeS (#339) üzenetére


dr.bubo
őstag

Igen a 25Mb-s adsl a t-home-tól jobb árban van, mint a upctelekom 18Mb-s csomagja. De a kisebb csomagok szinte megeggyző árban vannak mindkettönél 1-2száz forint eltérések vannak ide vagy oda.
A 25Mb adsl-nél nem sokkaknak elérhető ( a központólvaló távolság miatt),ezért szerintem az emberek a kisebb csomagokat keresik inkább.
Szvsz. upctelekomnak a t-home kábelnetje inkább a konkurencia.
Mondjuk én is örülnék, ha kedvezöbb árakkal jönnének ki. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#341) MaTTeS válasza dr.bubo (#340) üzenetére


MaTTeS
senior tag

én meg annak örülnék, ha kedvezőbb t-home kábelnet csomagokat kapnánk és akkor szerintem nem lenne kérdéses hova menne az ember
Nálam 2-3napja folyamatosan szakad a net 1-2perctől 5-10percekre. Van olyan óra, hogy netezni se lehet normálisan, mert félúton megszakad. Holnap felhívom őket, azt ha nem tud semmi értelmeset mondani a jóember akkor erőteljesen kérek egy új modemet, megint (lehet nem tetszik neki a meleg?) Nálatok nem szakad (Gyál)?

[ Szerkesztve ]

(#342) orkester válasza MaTTeS (#341) üzenetére


orkester
senior tag

Vecsésen tökéletes. Az a baj az ügyfélszolgálattal, hogy pont net ügyben egyáltalán nem állnak a helyzet magaslatán. Kapcsolnak esetleg "szakikhoz", de még utánuk is van egy belsőbb ember aki lát minden hibát...na hozzá egyszerű felhasználó nem jut el. :(

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#343) MaTTeS válasza orkester (#342) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nekem 8, mert 29-es körzeten belül ingyenes a szám :)

(#344) dr.bubo válasza MaTTeS (#343) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nálam sem szakad Vecsés-Kertekalja. :)
Ha bejelented a hibát, akkor hangsúlyozd ki, hogy már többször!! jelentetted a hibát.
Ha van routered, akkor mond, hogy anélkül is kipróbáltad és ugyis szakad. (ezt azért, ha még nem tetted meg nézd meg)
Nekem tavaly volt ilyen problémám, hogy szakdozott a net. Csináltak egy vonalvizsgálatot. Egy szaki végig vizslatta központól a gépig a vezetéket. (féldélelött csilingelt ezért a telo :) ). Majd megálapitotta, hogy a vonal jó, modem jó. Kiderült, hogy a központban a dslam port adta meg magát. Kicserélte azóta nem volt gond vele. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#345) orkester válasza dr.bubo (#344) üzenetére


orkester
senior tag

Melyik utca? Elég közel lakhatunk egymáshoz. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#346) crashbandi


crashbandi
csendes tag

Srácok,valaki esetleg a forgalomméréssel kapcsolatba tud infót mondani? Mert én kaptam pár jelszót,de 1ikkel se sikerül megnézni a forgalmam.

(#347) crashbandi


crashbandi
csendes tag

Kérdésemre a válasz: A forgalommérés a UPCLIVE oldalon,csak UPC-s ügyfelekre vonatkozik. Nyomornet (másnéven UpcTelekom),nem méri a forgalmat az adsl előfizetőknek,mitöbb,nincs ilyen mérős oldaluk sem. (Állítólag nem is lessz,magyarul szarnak rá)

(#348) orkester válasza crashbandi (#347) üzenetére


orkester
senior tag

Forgalom mérésére tudnék ajánlani 2 programot is, ha megfelel így is: Netlimiter, DU meter.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#349) crashbandi válasza orkester (#348) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Igen,már a DU meter-t használom 1 ideje..

(#350) mulika2


mulika2
csendes tag

Üdv!

Mostanában ha torrentről töltök valamit akkor iszonyat lassúvá válik a böngészés mellette, mintha betárcsázós modemet használnék olyan lassan nyílnak meg az oldalak, pedig nem a teljes sávszéllel tölti lefelé a torrent pl a filmet. Ha weboldalról töltök le akkor nem tapasztalom ezt a lassulást. Más is találkozott már ezzel a dologgal? Amúgy 8Mbit/s a net és Vecsés.
Lehet, hogy az egyáltalán nem kedves UPC korlátozza a torrentezést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.