Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) zeon.hu válasza vacs (#1200) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Aksi - hardver - képernyő?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#1202) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudok úgy feldobni egy MIUI romot, hogy ne kérné az előzetesen beállított MI fiók jelszavát?
Történt, hogy egy régi telefonomon lévő MIUI-n beállítottam egy Mi fiókot aminek később elfelejtettem a jelszavát. Gondoltam, hogy ha Twrp-ből egy full wipe után visszateszem akkor nem fogja kérni a jelszót. De az a probléma, hogy már a kezdeti beállításoknál is kéri a Mi jelszót (a fiókhoz).
Hogy lehetne a jelszót alaphelyzetbe állítani? Az a baj, hogy a megadott CitroMail-es címre soha nem kapom meg a jelszó reset mailt.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1203) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Redmi 4x készülékem érintőképernyője egy ideje teljesen megbuggyant, használat közben, legyen az fb oldal görgetése, vagy üzenet írása során totál random módon elindít programokat, videóhívást kezdeményez, karaktereket gépel be stb. :Y
Találkozott már valaki hasonló problémával? Elképzelhető, hogy szoftveres hiba lehet a háttérben? :F
MIUI Global 10.3.1 fut a telefonon, próbálkoztam már a használt programok újra telepítésével, de nem jártam sikerrel, a következő lépés a rendszer visszaállítása lenne, de ezt szeretném elkerülni.
Köszönöm a válaszokat! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1204) Dan-szan válasza kano (#1202) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia.
Nekem is volt ilyen probléma, de úgy emlékszem ha új jelszót akarsz akkor email vagy tel.számot is megadhatsz . Utóbbit próbáltad már?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1205) Viktor0610 válasza Engineer086 (#1203) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha gyári beállítások visszaállítása után is csinálja, akkor szerviz.

Samsung Galaxy A54

(#1206) kano válasza Dan-szan (#1204) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Köszi a választ. Csak mailt enged megadni, de a CitroMail-es címre soha sem jön meg a mail.
Nem tudom, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
Gondolom valamelyik partíción tárolja az adatot, hogy a telefon full wipe után is kérné a kódot.
Nem tudom mit lehetne tenni...
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1207) zeon.hu válasza kano (#1206) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Spam mappában is nézted?

#?*@&!

(#1208) kano válasza zeon.hu (#1207) üzenetére


kano
nagyúr

Nincs sajnos. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1209) body007 válasza kano (#1208) üzenetére


body007
addikt

Itt be tudsz lépni telószámmal. Utána manage device és töröld azt a készüléket amit akarsz. Ha így se megy, akkor support lesz. Írd le a sztorid, minél több infóval, h be tudjanak azonosítani (de valszeg úgyis kérdezni fogják ami kell nekik).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1210) kano válasza body007 (#1209) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, de nincs ehhez a régi fiókomhoz rendelve telszám. Email lenne a megoldás, ha megérkezne citromail-es címre a jelszóvisszaállító mail.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1211) Engineer086 válasza body007 (#1209) üzenetére


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Sikeresen visszaállítottam gyári beállításokat a telefonom, minden remekül működik (kopp kopp kopp), viszont a korábban kiexportált névjegyeimet nem tudom importálni outlook alól. A tárhelynél mutatja az outlook címem, viszont azt írja ki a telefon, hogy vCard fájl nem található. Tudnátok tanáccsal szolgálni erre a problémára?
Köszönöm!:R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1212) Kezdő68


Kezdő68
újonc

Sziasztok! Tegnap kora este eltűnt a billentyűzetem a Redmi 6-osomról. Előtte egy hete véletlenül "lebegővé" tettem (minden alkalmazásban - pl Viber, Messenger, Googel, G-mai, stb - a szöveg/üzentek felett volt, és oda húztam, ahova akartam), aztán tegnap előtt véletlenül vissza húzta, hogy alul legyen (ahol korábban mindig), ill. volt egy rendszer frissiítés is tegnap előtt... Nem tudom, hogy zeke közre játszottak-e, de most nincs bill, tehát nagyjából nem tudom használni a gépet (a Virtuális billentyűzetekből Gboard van és Google hangalapú géplesé - kipróbáltam minden verziót, hogy mi legyen be és ki kapcsolva, de semmi változás - azaz annyi, hogy ha a Gboard k van kapcsolva, és hangalapú be, akkor beolvasva tudok "írni". Mit tegyek? Vissza kell állítanom a gyári beállítást, és utána megpróbálni visszamenti a beállítsaimat? (Elvileg le van mentve MiCloudra és Gogglere is "minden"). Bocs, nagyon tapasztalatlan vagyok, így nem kellet még ilyet csinálnom... Köszönök minden segítséget!!!!

(#1213) body007 válasza Kezdő68 (#1212) üzenetére


body007
addikt

Bökj erre a linkre (anysoftkeyboard, kedvenc billentyűm) és telepítsd fel :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1214) royalka


royalka
őstag

Sziasztok.. a saját topikom elég halott :F (note 6 pro), most frissült otan a telom 10.2.3.0-ra. igy már 9-es droid van rajta. De igazából nagy változás nincs. Resetelni kéne vagy amugy se sok újítást lett?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1215) body007 válasza royalka (#1214) üzenetére


body007
addikt

Igazából a "motorháztető" alatt vannak a változások, nem kell "resetelni" ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1216) royalka válasza body007 (#1215) üzenetére


royalka
őstag

Hát futva átnyálaztam, de ezekből jó pár gondolom nem szerepel az én portolt verziómban. :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1217) Kezdő68 válasza body007 (#1213) üzenetére


Kezdő68
újonc

Köszi body007! Így most van billmnetyűzetem :)
De további 2 kérdés:
- de mi baja volt a Gboardnak, miért tűnt el?
- ill, ez a bill. kicsit nagy és nem találom hol lehetne kisebbre venni... Ebben tudsz segíteni? (ne is keressem: ekkor oszt kész)

(#1218) Kezdő68 válasza Kezdő68 (#1217) üzenetére


Kezdő68
újonc

közben így most már tudtam a Gboard-ot is eltávolítani, aztán újrarakni (volt egy frissítése is), és most az is műxik..)

(#1219) Kezdő68 válasza Kezdő68 (#1218) üzenetére


Kezdő68
újonc

..és akkor már: felraktam a Swiftkeyt amit a miui fórumon ajánlanak (annak nagyon örültem, hogy ennyire opcionálható - pl a méret). De van vmi hátránya, hogy nem ezt ajánlottad..?

(#1220) body007 válasza Kezdő68 (#1219) üzenetére


body007
addikt

Semmi, én az anysoft-ot szeretem - jól konfigurálható, minimalista :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1221) Kezdő68 válasza body007 (#1220) üzenetére


Kezdő68
újonc

hm, no de hol konfigurálható (a finom hangolás vagy mi nem vezte olyan helyre, amivel lehetne állítani -pl a méretetit. Vagy csak nem találtam mge...)

(#1222) body007 válasza Kezdő68 (#1221) üzenetére


body007
addikt

A billentyűk magasságát tudom hol kell állítani: UI -> Bill. témák -> fent fogaskerék ikon

Egyébként az egész billentyűnek a méretét miért állítgatnád? Kiér a képernyő két szélére és csókolom :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1223) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Redmi 3s telefonom böngészője a következőt írja:
A weboldal nem működik, mert a(z) xy.hu túl sokszor átirányította Önt. (-310)
Próbálja ki ezt:
Törölje a gyorsítótárat és a sütiket (fiókadatai elveszhetnek).

Próbáltam a fent leírtakat, de nem oldódott meg a probléma.
Chrom böngészőben ugyan ez a helyzet.
Újratelepítettem a böngészőt szintén nem megoldás.
AdBlock app-nak is van böngészője, oda beillesztve a címsort hibátlanul megnyitja az oldalt.
MIUI 8.5.4.0
Böngésző: 10.7.2-g
Android 6.0.1
(Csak egy weboldal címnél van gond; egy emailben lévő linkre kattintva van a probléma.)
Mit javasoltok még kipróbálni?

(#1224) trebrona válasza Zoli2 (#1223) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kapcsold ki az AdBlock-ot és menni fog.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1225) Zoli2 válasza trebrona (#1224) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Szia!
Gondoltam rá, már korábban letöröltem, de így sem javult meg.

(#1226) body007 válasza Zoli2 (#1225) üzenetére


body007
addikt

De a böngészőben is kapcsold ki. A beállítások, bővítmények alatt keresgélj :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1227) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Időzített némítás letelte után a telefon egy "bluggyanással" jelzi, hogy ő most-már képes hangoskodni, na most ez engem többször szívroham közeli állapotba hozott az éjszaka közepén. Van arra megoldás, hogy ezt a hangot kikapcsoljam ?

redmi 4x 10.3 global rootolt

köszi előre is :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1228) Viktor0610 válasza (jan) (#1227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások - Hangok és rezgések - Unmute sound.

Nálam, bár én EU dev. ROM-on vagyok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1229) zeon.hu válasza (jan) (#1227) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha root van, minden van :D

System/media/audio környékén keresd meg, töröld, módosítsd vagy cseréld.

#?*@&!

(#1230) (jan) válasza zeon.hu (#1229) üzenetére


(jan)
őstag

Végülis ez lett a megoldás.

System/media/audio/ui/relive.ogg a ludas, ha már ott jártam kicseréltem csendre a töltésjelző hangot is :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1231) jlens


jlens
csendes újonc

Sziasztok
Van egy xiaomi A2 telom és az a problémám hogy nem tudok lejátszani pendriveról semmit de még meg se nyitja.Pár héttel ezelőt nem volt semmi ilyen probléma vele.Tudnátok segíteni ebben hogy lehetne ezt orvosolni.Cseréltem pendriveot és kábelt is de mindig azt írja hogy a fájlok alkalmazása állandóan leáll.

(#1232) Potyka03 válasza jlens (#1231) üzenetére


Potyka03
senior tag

Xiaomi Mi A2-n nincs MIUI így segítségért máshova fordulj.
A2-n hivatalos stock android fut.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1233) Viktor0610 válasza jlens (#1231) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikjában hamarabb kaphatsz választ.

Samsung Galaxy A54

(#1234) rockarola


rockarola
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az akku %-os megjelenítését az értesítési sávban nem lehet nagyítani valahogy?
Amióta a MIUI 10 felment, a szám belekerült az akku ábrába és olyan apró, hogy nem látom.

Köszönöm!

Mi 6
MIUI Global 10.3.1. Stabil

(#1235) bobie


bobie
tag

Sziasztok,

Új vagyok MIUI fronton. Az a problémám, hogy az időjárás widget nem indul el. Folyamatos hibára panaszkodik.

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#1236) zeon.hu válasza rockarola (#1234) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások - kisegítő lehetőségek - megjelenített méret, itt állítsd át.
Arra készülj, hogy minden változik vele.
Ha külső launcher-t használsz, utána azon esetleg kisebbre lehet venni az ikonokat, egyebeket.

#?*@&!

(#1237) zeon.hu válasza bobie (#1235) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kicsit bővebben!
Screenshot esetleg?
Telefon, MIUI verzió?

#?*@&!

(#1238) bobie válasza zeon.hu (#1237) üzenetére


bobie
tag

A telefon egy Redmi Note 7
MIUI verzió: 10.3 Stabil.

Annyit ír ki a telefon, hogy:

A(z) Időjárás alkalmazás állandóan leáll

El sem indítja.

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#1239) Viktor0610 válasza bobie (#1238) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld az alkalmazás adatait/frissítéseit, állítsd át a nyelvet és/vagy a régiót ideiglenesen valami magyartól eltérőre, állítsd vissza gyárira a készüléket.
Sorban haladj, az egyik segíteni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1240) Ricardo válasza bobie (#1238) üzenetére


Ricardo
félisten

Első körben töröld az alkalmazás adatait. Nekem ennyi elég volt.

(#1241) bobie válasza Viktor0610 (#1239) üzenetére


bobie
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Gyári visszaállításra nem volt szükség, csak adatok törlése és nyelv átállítás.

(#1240) Ricardo : Neked is köszi.

[ Szerkesztve ]

Nullán, szimplán ahogy ringat a membrán..

(#1242) jlens válasza Viktor0610 (#1233) üzenetére


jlens
csendes újonc

Köszi a linket

(#1243) rockarola válasza zeon.hu (#1236) üzenetére


rockarola
csendes tag

Köszönöm!

(#1244) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Ma lettem Xiaomi tulajdonos (MI 9 global) és ismerkedem a miui rendszerrel. A rácsméretet lehet vhogyan állítani, hogy ne csak 4 ikon férjen el egymás mellett? Az már kigugliztam, hogy ha olyan témát töltök le akkor az megcsinálja, de nekem nincs olyan alkalmazás a telefonon amivel témát lehetne letölteni. Ha lehet, akkor nem szeretnék másik launchert használni.
A másik pedig, hogyha megmozdítom a telefont, akkor felvillan az ujjlenyomat gomb ... ezt ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#1245) enginev3.0 válasza Astery (#1244) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gyári rendszeren nem lehet rács méretet állítani

Téma alkalmazás van pl hongkongi régión
De dark mód esetén ha jól emlékszem akkor sem lehet rács méretet állítani

Pl poco launcher esetén tudsz rács méretet állítani, az szinte ugyan az mint a gyári

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1246) body007 válasza Astery (#1244) üzenetére


body007
addikt

A másik pedig, hogyha megmozdítom a telefont, akkor felvillan az ujjlenyomat gomb ... ezt ki lehet kapcsolni? - meg rezzen is egyet? A mi 8 pro azt csinálja. Én nem láttam a kikapcsolásra opciót

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1247) Astery válasza body007 (#1246) üzenetére


Astery
senior tag

Rezgés nincs szerencsére, de kikapcsolni még nekem sem sikerült - persze eret azért nem vágok magamon emiatt :)

Enginev: Köszönöm, kipróbálom.

(#1248) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
bocs, ha túl láma...
MIUI 10.1 alatt tettem be egy sd kártyát.
Hogyan lehet az eddig összegyűlt fotókat, videókat pár kattintással, esetleg automatikusan áthelyez(tet)ni?

gyulaszu

(#1249) Viktor0610 válasza gyulaszu (#1248) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak appal (kb. a move to SD keresőkifejezés a Playen) vagy számítógép segítségével. Utóbbinál összekötöd géppel a telót, nyitsz két ablakot, egyikben a belső memória, másikban az SD, majd átteszed a dolgokat.

Samsung Galaxy A54

(#1250) zeon.hu válasza gyulaszu (#1248) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Bármilyen fájlkezelő (Nem árt, ha tud 2 ablakos módot -de nem feltétel -, pl Total Commander. Mármint alkalmazáson belül.).
Kijelölöd mindet (van rá opció) és áthelyezés vagy másolás.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.