Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) egykori


egykori
őstag

Miért biztonsági kockázat a Google üzenetkezelő használata a Mi 9-en? Tele van a rendszer Google-s appokkal, és csak ez probléma neki?

(#1452) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Dual Sim-es Note 8 Global-om van (MIUI Global 10.3.2.0).
Nem találok szinte semmilyen dual sim-es támogatást a szoftverben. A tárcsázóban (gyári Android) csak 1 hívásgomb van és a redőny lehúzásánál sincs sim kártya választás, mint az eddigi összes telefonomnál volt. Egyedül csak annyi van, hogy hívás indításakor választható csak ki a kártya. Igaz, itt felajánlja a mentés lehetőségét, de ezt mindig külön be kell pipálni. Elég fapados.
Ez ennyit tud vagy csak valamit nem találtam még meg?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1453) body007 válasza Laca0 (#1452) üzenetére


body007
addikt

Beállítások -> sim-kártyák alatt kellene nézelődnöd - de gondolom ezt tudod :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1454) Laca0 válasza body007 (#1453) üzenetére


Laca0
addikt

Persze. De ott nincs ilyen. Csak annyit lehet beállítani, hogy fixen melyik kártyáról menjen a hanghívás és a mobilnet.

Más:
Lehet-e külön állítani a csengő és az értesítések hangerejét?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1455) Oldman2 válasza Laca0 (#1454) üzenetére


Oldman2
veterán

Gyári MIUI ROM alatt nem, de a legtöbb Custom ROM-ban e két hangcsatorna hangereje külön (vagy együtt) is szabályozható.

(#1456) Laca0 válasza Oldman2 (#1455) üzenetére


Laca0
addikt

Nincs rá egy külső app sem?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1457) Thunderzolee

Üdv!

Ezzel a MI Átköltöztetéssel más is szokott kínlódni?
Redmi 5 Plus --> Redmi Note 7

Vagy az a baj, h többtíz giga képet, meg videot, stb cuccot azt nem ezzel kéne küldenem? :F
Elindítom, ír egy órát, aztán mikor megnézem, meg látom, h szét van kapcsolva, ha újraindítom , a Note 7-en 13 órát ír, a másikon a szokásos órányit írja rá, ilyenkor duplikálja amúgy a fájlokat, vagy nulláról újramásol/felülír mindent, vagy csak azt másolja, ami még kimaradt a szétkapcsolás miatt?
Már negyedik alkalommal találom így, h szétkapcsolódott..

Azért van más dolgom is, mint, h itt bohóckodjak ezzel a szxrral :/
Kábellel nem lehet ezt csinálni? Hátha stabilabb lenne... :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1458) Viktor0610 válasza Thunderzolee (#1457) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A nagy adatmennyiségeket (pl. sok-sok kép, zene) géppel másold át, a többit a Mi Átköltözéssel. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1459) Thunderzolee válasza Viktor0610 (#1458) üzenetére

Hát igen, csak a "dátumok" akkor gondolom nem egy az egyben költöznek át :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1460) Viktor0610 válasza Thunderzolee (#1459) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem azok telóról telóra másoláskor sem.
Bár fogalmam sincs, ezt sosem figyeltem. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#1461) aprokaroka87 válasza Thunderzolee (#1457) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából ha a bitek és bájtok kedve úgy tartja akkor nem kellene órákig tartania.

Esetleg probálj meg valami más wifi tile transfer megoldást, pl shareit.

A xiaomi is biztosit ilyet, shareme néven, bár lehet a MI átköltözés is azt használja.

Én tegnap hagytam abba egy olyat hogy RN7-ről küldtem át ismerősnek kb 6.2gb videó anyagot.
Kb 2 fájl elküldése után már ilyen 200-400kbyte/sec volt a sebesség, normál esetben 6-7mbyte kellene hogy legyen.:)

(#1462) body007 válasza Laca0 (#1454) üzenetére


body007
addikt

Nálam a "hangok és rezgések" menü alatt lehet külön csengőhangot és üzenethangot beállítani mind2 kártyához.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1463) Laca0 válasza body007 (#1462) üzenetére


Laca0
addikt

Csengőhangot lehet eltérőt a 2 kártyához, de az üzenetekhez nem.
De nem is ez a gondom, hanem az, hogy a hangerőt nem lehet külön állítani. Pl én a csengést hangosra venném, de az üzeneteket halkra.
Úgy néz ki, hogy ennek a Note 8-nak stock Android tárcsázója mellé egy korlátozott verziós beállítási menü is társul...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1464) egykori válasza Laca0 (#1463) üzenetére


egykori
őstag

Válassz olyan értesítő hangot, ami csendesebb, visszafogottabb vagy mélyebb hangzású.

(#1465) Thunderzolee válasza egykori (#1464) üzenetére

Vagy szerkessze meg asztali gépen, pl. hangerőt lejjebb veszi rajta, lementi, majd átmásolja a készülékre, és beállítja sms hangnak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1466) body007 válasza Laca0 (#1463) üzenetére


body007
addikt

Hangerő le és előjön egy menü - nálam :B

szerk.: jah hülye vagyok, itt nincs értesítés hangerő állítás :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1467) Fall-N válasza body007 (#1466) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó a háttérkép. 👍 :DDD Jöhet a link. ;]

(#1468) egykori válasza Thunderzolee (#1465) üzenetére


egykori
őstag

Igen, csak ez macerásabb, és nem mindenki tud vagy szeret ilyenekkel pepecselgetni, azért nem is javasoltam. Jómagam kezdetektől fogva saját ízlésemnek megfelelő szerkesztett csengőhangokat használok, de a környezetemben senki nem foglalkozik ilyesmivel. :)

(#1469) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Van egy Mi A1 em amin Miui 10 rom van. Bejovo hivasnal eleg halkan hallom a masik felet ( Mi A1 betegseg). Miui alatt lehet ezen vhogy valtoztatni? Probaltam ez [link] alapjan, de nem valtozott semmi.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1470) Fall-N válasza Nerazim (#1469) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem hiszem. Valószínűleg a kernelben van valami elcseszve. Sajnos az én A1-emen is megvolt ez a probléma. Az a baj, hogy az A1-re nincs hivatalos MIUI így ez csak egy port, így nincs 100 %-ig a hardverre igazítva. Esetleg a Mi 5X ROM-ja, de abban ki tudja mi nem működne (pl. B20).

Esetleg root után valami volume booster okosságot kéne nézni vagy valamilyen segédprogramot ami módosítja a gyári hangerő értéket. Hátha van valami XDA-n. Én nem követtem ezt a dolgot mert eladtam időközben az A1-et de baromi idegesítő ez a halk hívás. Főleg amikor munkahelyről hívtak és nem hallottam rendesen ami fontos lett volna. Ez is közrejátszott hogy eladtam, meg sok más hardveres elromlás (kijelző).

Másik lehetőség egy másik AOSP alapú custom ROM. Ha jól emlékszem az A1 topiklában írták a srácok hogy nincs ez a hiba bennük.

[ Szerkesztve ]

(#1471) Nerazim válasza Fall-N (#1470) üzenetére


Nerazim
őstag

Próbáltam, playról valami boostert leszedni, végigbogarásztam, egy párat kipróbáltam, de nem nagyon működtek.

Másik lehetőség egy másik AOSP alapú custom ROM. Ha jól emlékszem az A1 topiklában írták a srácok hogy nincs ez a hiba bennük.
Kösz a tippet erre rákeresek.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1472) nhpeti


nhpeti
tag

Sziasztok!
Voltam olyan állat és csináltam egy rendszerfrissítést a Xiaomi Redmi 6 telefonomon. A MIUI Global 10.4.4 verziót rakta fel, azonban több helyen észrevettem, hogy mintha hibás lenne a betűtípus vagy nem tudom. Ezeken a képeken látszik, egyelőre a névjegyeknél és a galáriában látom de akkor valószínűleg minden gyári Xiaomi app-nál ez a helyzet:

Tudom, hogy apró hiba de engem rohadtul tudnak az ilyen gagyiságok idegesíteni. Valakinek valami ötlete, hogy mivel lehetne megoldani? Vagy van valami lehetőség visszatenni az előző MIUI verziót?

[ Szerkesztve ]

(#1473) body007 válasza nhpeti (#1472) üzenetére


body007
addikt

Sztem témát kellene cserélni, hátha...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1474) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Van egy öregecske Redmi 3s telóm. A gondom az, hogy miközben mindent, amit lehetett SD kártyán tárolok, egy ideje állandóan kapom a rendszerüzeneteket, hogy kevés a hely a Belső tárhelyen (25,7Gb-ból 24,7foglalt) És nem tudom, hogy mi a franc foglalja a helyet? Ha a Fájlkezelővel nézem (rejtett fájlokat is), akkor a Belső tárhely mappái töredékét teszik ki a lehetségesnek. A MIUI mappa a legnagyobb 1,5GB körül, ennek a többségét a cache mappa thumbnail fájljai teszik ki.
Mi a csudával lehet tele a telefon? Kétségtelen, hogy sok apró alkalmazást telepítettem, de ezek egyike sem terjedelmes játék. És az az érzésem, hogy ha törlök alkalmazásokat, akkor sem lesz több helyem.
Egyébként nagyon mezei júzer felhasználó vagyok, semmi root.
Köszönöm a tanácsokat!

(#1475) Viktor0610 válasza Soká (#1474) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töltsd le a Disk Usage appot, illetve nézd meg az appokat (rendszerappokat is), mi nőtt nagyra.

Samsung Galaxy A54

(#1476) Soká válasza Viktor0610 (#1475) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm!
Nézegetem az alkalmazáskezelést és lehet, hogy összejön a sok adat :(
De végképp nem értem, hogy például egy iránytű alkalmazás (ez), mi a francért használ el 80Mb-ot??? De használok egy felesleges e-mail klienst, amiben van összesen 20e-mail, és az is elfoglal 140Mb-ot.

(#1477) flash-


flash-
veterán

miui 10 nél hol lehet beállítani hogy mely appok legyenek amiket nem zár be a telefon?

akkumulátor és teljesítménynél - akkumulátor korlátozása:itt már beállitottam a nincs korlátozást.

engedélyek-autamotikus indítás - itt is

és az egyéb engedélyek - indítás a háttérben - itt is.

de még ez se elég.gondolom azért mert lezárom a telefont, akkor 15 másodperc mulva bezár mindent a telefon.
azt megtaláltam hogy a Biztonság-beállitásoknál van olyan hogy kivátelek(a kiválasztott elemek figyelmen kivül hagyása optimalizáláskor) nade ez üres és hozzáaadni itt nem lehet.
hol lehet ide hozzáadni az appokat?

még valami:alkalmazások zárolása? ez mi célt szolgál?
illetve van más beállitás is ami az appok bezárásáért felelős lehet?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1478) body007 válasza flash- (#1477) üzenetére


body007
addikt

A futó programok képernyőn - vagy mi a neve :) - lakatold le amit nem szeretnél, h bezárjon. Elmondom, h így is bezárja ha úgyvan :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1479) flash- válasza body007 (#1478) üzenetére


flash-
veterán

az a futó programok hol van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1480) kurion válasza flash- (#1479) üzenetére


kurion
senior tag

feladat kezelő, ahol ki tudod törölni a futó appokat ott ha hosszan rányomsz akkor le tudod lakatolni.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1481) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Sziasztok, a képernyőzáron , alul lévő két alkalmazást (Miui távírányító és kamera) hogyan tudom megváltoztatni? Vag yvan lehetőség a képernyőzárra kitenni másik alkalmazást? Vagy elérni zárt képernyőnél a Google aszisztens-t?(google home)

(#1482) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Már agyrémet kapok MIUI 10-en Mi 8 Pro-n.
Állandóan külső app-oknál újra-újra meg kell adnom engedélyeket.
Már minden akkumulátor kímélő baromságokat kikapcsoltam, még MIUI segédet a fejlesztői beállításnál is.
De még is törlődik az engedély, ha fél napot nem használom.

Mit kell még állítanom, hogy ne ez legyen?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1483) Fall-N válasza darvinya (#1482) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam minden újraindítás után kéri csak újra a rendszerbeéllítások módosításához az engedélyt, amit a Macrodroid kér. De remélem ezt javította a MIUI 11.

(#1484) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
ha itt ilyen információ szerepel:
"Kínai stabil rom angol nyelven, Google Play áruházzal"
akkor azt hogyan kell érteni? Lehet az ilyen MIUI-ra magyar kezelőfelületet is tenni?
Üdv

gyulaszu

(#1485) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok,
Új telefon beállitásával kapcsolatosan van pár kérdésem, amire nem sikerül rájönnöm.
A névjegyzékbe hol tudom beállitani, hogy csak a MI fiókban szereplők látszódjanak, más (pl. Google fiók) ne? Sajnos a beállitás menüben nem találok semmi ilyen opciót. A régi telefonomba (4A) volt még.
A téma váltáshoz milyen régióra érdemes állitani a telefont? KOnkrétan egy olan téma kellene nekem, amelyiknél nincs az ikonok alatt a háttér.

MIUI 10.4.5.0 stabil (Global) verzió van fent a készüléken (Redmi Note 8 Pro)

(#1486) Fall-N válasza II.Démonlord (#1485) üzenetére


Fall-N
veterán

A régió svájci legyen témák közül a Limitless például.

(#1487) Oldman2 válasza II.Démonlord (#1485) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam Redmi Note 7-en 10.3.10.0 Global ROM alatt, a Névjegyek beállításaiban van ilyen, hogy "Megjelenítendő névjegyek".

(#1488) darvinya válasza II.Démonlord (#1485) üzenetére


darvinya
titán

MIUI 11-en gyárilag benne van Limitless, de egyes app-oknál akkor is lesz háttér.
Viszont jobb a gyári ikonok.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1489) Fall-N válasza darvinya (#1488) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze hogy lesz amikor az Android Stúdió és a Play Áruház is alapból a lekerekített sarkú fehér négyzet adaptív ikont használja, ha a fejlesztő külön nem állítja át.

(#1490) Laca0 válasza II.Démonlord (#1485) üzenetére


Laca0
addikt

Szia!
Note 8-ban és gondolom a pro-ban is már stock Android tárcsázó van. Ebben sajnos nincs ilyen beállítási lehetőség.

Más: korábban töltöttem le témákat egy ikon keresztül a Note8-ra. Most nem találom azt az ikont. Mi annak a neve? Hová tűnhetett?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1491) II.Démonlord válasza Laca0 (#1490) üzenetére


II.Démonlord
tag

köszönöm, akkor valami más megoldást kell majd találnom.

(#1492) Laca0 válasza II.Démonlord (#1491) üzenetére


Laca0
addikt

A True Phone app-ot javaslom, főleg ha még 2 sim-et is használsz. Jól áttekinthető, személyre szabható.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1493) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
RN8-on lassított videónál villog a kép, hiába van bekapcsolva a csíkozáscsökkentés 50Hz-re. Olyan, mintha nem is működne, mert kikapcsolt állapotban is ugyanolyan a vibrálás. Van valamilyen megoldás rá?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1494) Joker88


Joker88
őstag

A MIUIHU nevű ROM-ról van valakinek véleméne, tapasztalata ? Gondolkozom egy Redmi Note 7-re való feltelepítésén, csak nemigen találok infót róla a neten ( egyik ismerős telefonján van ez a MIUIHU, kinézetre tetszik,csak "belsőleg" nemtudom mennyire vállalható.. )
Mert a weboldaluk szerint a MIUIHU V11 9.10.24 kompatilibis a R Note 7-el.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1495) adalbert


adalbert
csendes tag

Új telefont vettem,Xiaomi Mi 9T-t. Gondom az most, hogy a kedvenc appomat nem tudom használni, ami eddig prímán beolvasta a hívó nevét és az sms küldő nevét is. Call & Sms Reader a neve. Azt írta a telefon, hogy ez még az android régebbi verziójához készült. Ennek ellenére az SMS küldők nevével jól boldogul, de nem olvassa be a hívók nevét. Biztosan nem kap hozzáférést ezt onnan tudom, hogy sikerült hosszú keresgélés után találni egy programot, ami bemondja a hívók nevét is, de annak nincs magyar nyelve, s elég furcsa, ha angolul olvassa valaki a magyar neveket. Meg is találtam a különbséget a két program engedélyei közt! Hívásnaplók jogosultságai közt nem találom a régi jó appomat, csak ezt az angolul beszélő szarság. Hogyan lehetne engedélyt adnom olyan jogosultságra, amire eredetileg nem is kért engedélyt az alkalmazás?? Manuálisan lehet egyáltalán engelyt adni valahogy az androidban?? Seholsem látok olyat az engedélyeknél, hogy hozzáadás. Van erre valami megoldás?? Vagy tud valaki olyan HÍvófél nevét kimondó alkalmazást, ami jól fut a Mi 9T-én?

(#1496) jemy válasza Joker88 (#1494) üzenetére


jemy
tag

nekem a redmi note 4xen miuihu van, teljessen jó!

(#1497) Oldman2 válasza adalbert (#1495) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem a Mi9T-n múlik a dolog, hanem a készüléken futó Android verzión.

Minél újabb, frissebb, annál kevesebb joga van bármely programnak.

A Google "vigyáz a biztonságunkra", így egy háttérben futó "hétköznapi programnak" nincs joga olvasni a Híváslistát/Névjegyzéket. Lást itt.

Az "android régebbi verzióhoz készült" megjegyzés ezt sugallja a valóságban.

(#1498) darvinya válasza Fall-N (#1483) üzenetére


darvinya
titán

Itt a 11, de még mindig ugyanúgy ki kapcsolja az engedélyeket.
Ehhez nem kell újraindítani, egyszer csak fogja magát és kikapcsolja. :(((

Most kézzel beállítottam engedélyeket, s kíváncsi leszek meddig marad így.

Ami hiányzik nagyon, a Ne zavarjanak mód app-onként állítás, mert ebben butább MIUI, mint AO.
Tárcsázó is butább.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1499) Fall-N válasza darvinya (#1498) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem csak újraindítás után kéri. Jelentetted a Xiaominak? De az is lehet, hogy ez is valami biztonsági marhaság, mert nekem Note 7 van nem Mi 8, mégis mindkettőnél előfordul. Pénteken frissült MIUI 11-re.

A tércsázó a szigorítás miatt egyébként is a Google lesz, már az új telefonok is így jöttek ki: Redmi 8, Redmi Note 8/8 Pro/8T, Mi 9T/9. Lite. Nekünk meg az Android 10 frissítés cseréli le majd.

[ Szerkesztve ]

(#1500) darvinya válasza Fall-N (#1499) üzenetére


darvinya
titán

Még nem, de mindjárt küldök hiba jelentést.

Érdekes, hogy Blokada-t nagyon szereti korlátozni, mert ezzel végleg letiltható MIUI app család küldjön bármit ki/befelé.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.