Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) seger válasza sz_abika (#500) üzenetére


seger
addikt

Super su-t tedd fel twrp-ből

(#502) Weeman1 válasza seger (#499) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálm nem múködött rendesen a hívás azonosítás. :N
5.8.21-et használtam.

Xiaomi 11T Pro

(#503) seger válasza Weeman1 (#502) üzenetére


seger
addikt

Igen, abban volt rosz. 5.8.21-ben. Utána írtam is hogy javitva lett az 5.8.28-ban. Most 5.9.4 van, eddig nem találtam hibát...

(#504) Weeman1 válasza seger (#503) üzenetére


Weeman1
veterán

Bakker,vasárnap raktam vissza az Arya-t e miatt.
Akkor kipróbálom majd a 5.9.4-et.
Köszi

Xiaomi 11T Pro

(#505) Shinnokina válasza jFox (#450) üzenetére


Shinnokina
tag

Nekem Redmi 2-n úgy szűnt meg, hogy a fiókoknál kikapcsoltam a névjegyszinkronizálást, és a névjegybeálltásoknál kiválasztottam, hogy csak a SIM-névjegyeket mutassa. Az első bekapcsolásnál automatikusan telecsinálta a névjegymappát a google fiókomból, de az első belépésnél még nem választhatod ki, hogy mit szinkronizáljon. Ez mondjuk elég szemétség az androidtól, nekem a normál stock android is pont ugyanezt csinálta a samsungos készülékeimen, és állandóan utólag kellett megszabadulni a beszinkronizált névjegyektől, képektől, meg miegymástól. Ki a franc akarja látni a telón az összes valaha létezett *email* kontaktját? Brr. Ezt igazán kiiktathatnák az androidból. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#506) sz_abika válasza seger (#501) üzenetére


sz_abika
addikt

No, az van, hogy a SuperSUt letöltve nem tud beépülni. Teljesen meg vagyok lőve :D

PSN: xszabikax

(#507) SárkánySzív


SárkánySzív
aktív tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi Pro 2

A MIU fájlkezelője nem nagyon jön be, ezért a Total Commander alkalmazást használom.
Mikor használni szeretném alul kisbetűkkel felugrik az a mondat hogy, / grated total commander to get root premission / ezek után egy darabig csak vár, és hiába tapizok nem akarja megnyitni a meghajtókat, csak egy kis idő után.
A biztonságnál a root jogosultságnál ott van az ikonja, a king user szerint is van ilyen jogosultsága.
A king user alkalmazást azért használom, hogy a bekapcsolás után, csak a dual sim ringer induljon el, tehát ki van lőve minden progi futása bekapcsolás után.
Miért késlekedik vajon a total commander fájlkezelő ?

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#508) bach66


bach66
tag

Nekem a MIUI saját launchere nem jön be, mert bár tetszetős, de hiányolom az alkalmazásfiókot, nem szeretem, ha az összes ikon kinn van a (számos) képernyőn. Jobb szeretem elrendezni az ikonokat és widgeteket, ahogy én akarom, meg amennyit én akarok.
Ezért Nova launchert használok (ezt az előző telómon megszerettem). EL lehet valahogyan érni, hogy az eredeti rendszer-widgetek itt is megjelenjenek? ??
Ugyanis csak egy-kettő jelenik meg, pl. az óra widget, de eredetileg abból is van több, itt meg csak egy. PL. a lentebb emlegetett képernyőzár widget is jól jönne, de a Nován nem elérhető az sem.
Illetve tudna valaki olyan (ingyenes) és legalább olyan jó launchert, mint a Nova, amelyikben az ikonok méretét is lehet állítani?
Ja igen, Redmi2 2/16, miuihu 5.9.17
Üdv!

(#509) trebrona válasza bach66 (#508) üzenetére


trebrona
nagyúr

MIUI App Drawer és maradhat az eredeti launcher.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#510) trebrona válasza SárkánySzív (#507) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mivel tud többet a tc az ES-nél?

Illetve milyen alkalmazásokat lősz ki, hogy ne induljanak?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#511) SárkánySzív válasza trebrona (#510) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Azt nem tudom, mert az ES -t még nem használtam, viszont több telefonomon sem volt ilyen problémám a total commanderrel.

Mint például a böngészőt, de volt még több dolog is amire már nem emlékszem. A king user -t is régóta több telón is használtam már.
Ezt csak azért teszem, hogy hosszabb legyen az üzemideje az aksinak, ami nem kell ne is induljon, majd ha kell akkor elindítom én.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#512) trebrona válasza SárkánySzív (#511) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztonság app => Engedélyek => Indítópult
itt be tudod állítani mi induljon a rendszerrel együtt, nem kell ehhez king user.

Ha pedig alkalmazásokat szeretnél fagyasztani, akkor Greenify.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#513) SárkánySzív válasza trebrona (#510) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szuper, és köszi ! :R :R :R

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#514) L4mie


L4mie
veterán

Üdv.
Csatlakozom egy Mi 4i vel :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#515) L4mie


L4mie
veterán

TWRP recovery-vel tudok MiUi 7 es Magyar Rom ot telepíteni elvileg, ami a MiUi.hu-n van Mi4i-hez az a gyári recovery-vel nem megy fel.

Itt is megkérdezem, megéri 6.7.x.x.x után feltelnni ezt
a romot, és a mókolást ami vele jár?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#516) Freddycom


Freddycom
őstag

Csatlakoztattam egy BT-s fulest, a status baron megjelent egy ilyen kis ikon, ami olyan mint egy headset. Most tele van, de ugy remlik feltoltes elott ez nem igy volt. Ne mar h a bt fulesem feltoltottsegi szintjet mutatja. :D Az lenne? MIUI V7 5.9.24

[ Szerkesztve ]

(#517) sz_abika válasza L4mie (#514) üzenetére


sz_abika
addikt

Ali Xiaomi napról jött? Vám? :D

Enyém most ül bent még...

PSN: xszabikax

(#518) L4mie válasza Freddycom (#516) üzenetére


L4mie
veterán

pass, de lehet kipróbálom, menő lenne, Milyen a BT füles? Xiaomi?
Nekem van egy nokia alap BT füles a kocsiban.

sz_abika: Gearbest EU raktár. 240 dodó volt, nincs áfa/vám mennyi volt az allin.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#519) Freddycom válasza L4mie (#518) üzenetére


Freddycom
őstag

Volt egy xiaomi headsetem, azzal is mutatta, de ez jelen esetben egy random BT-s fulhallgato. Van a furdoszobaban egy ilyen cuppanos vizallo szinten BT-s hangszoro, de annal nem jelenik meg ez a kis ikon.

[ Szerkesztve ]

(#520) sz_abika válasza L4mie (#518) üzenetére


sz_abika
addikt

210ért mérték ott és áfával 250 körül jön ki.

PSN: xszabikax

(#521) L4mie válasza sz_abika (#520) üzenetére


L4mie
veterán

Az best buy volt akkor :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#522) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok. csatlakozom egy xiaomi redmi 2-vel (1/8)
az alap miui verziorol (6.2.4.0) automatikusan frissitette magat 6.7.1.0-ra (khjcnch) stable, es azota nem mukodik a google services, es ezaltal semmi aminek ez az alapja. mas is jart igy?

illetve szeretnem ratenni az uj 7-et, ha az jobb, nincs szuksegem magyarra, jo az angol. hogy tudom ezt megtenni? kezdo vagyok ebben nagyon. koszonom:)

[ Szerkesztve ]

(#523) trebrona válasza Nikitaa7 (#522) üzenetére


trebrona
nagyúr

Innen a multi vagy a magyar rom, segédletet is találsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#524) L4mie


L4mie
veterán

Egy gyors kérdés
5.9.16 Beta
és a miui.hu-n letölthető
5.9.24 között mennyi gyakorlati eltérés van?
Érdemes a .24 felrakásával "vesződni" ? vagy a .19 gyakorlatilag megegyezik? nekem mintha a .19 el valamennyire gyengébb lenne az akkuidőm. /mondjuk azt fel tudtam tenni miui recovery-vel /
Mi4i re

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#525) Nikitaa7 válasza trebrona (#523) üzenetére


Nikitaa7
tag

Koszonom!:) Ha rateszem, nem vesztek garanciat?

(#526) trebrona válasza Nikitaa7 (#525) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom hol vásároltad, de alapvetően a Xiaomi készülékeknél nem jár garanciavesztéssel a romcsere.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#527) heidricha válasza bach66 (#508) üzenetére


heidricha
senior tag

Apex-nél az ingyenesben is lehet az ikonokat méretezni.
Mostanában ugyan Nova prime-ot használok, de az Apex-et is nagyon ajánlom, sokáig nyúztam.

(#528) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Tegnap jött meg a Mi 4i, feltettem a magyar MIUI-t és lenne pár kérdésem :D
Ha írnak messengeren akkor bekapcsolja a kijelzőt, és a kép helyett is a messenger logo van, lehet ezeken valahol állítani?
A mi band-em nagyon szépen jelzett a notify programmal, de mióta megvettem (újra) azóta 1x nem jelez... ötlet?

(#529) Fejvadi válasza Freddycom (#516) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem is vanna Xiaomi telefonjaim és Xiaom BT külső aksis cuccok és igen mutatja azoknak az akku töltöttségét :)

(#530) mgTerminator válasza Fejvadi (#529) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hol mutatja a töltöttséget? Nekem se headset, se hangszóró, se Band aksiját nem jelzi sehol.

Másnál nem szakad meg random a hívás? Ilyen 1-2 percen belül szakad meg, majdnem mindegyik hívás...

(#531) Fejvadi válasza mgTerminator (#530) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Fent az állapotsoron a BT jel mellett, kirak egy kis aksit és szépen fogy. A MiBand-et pont eladtam azt nem tudom MIUI7 alatt, de a hangszórókat, fülest látom.

[ Szerkesztve ]

(#532) L4mie


L4mie
veterán

háh!
kipróbáltam a hívásrögzítést :D
nagyon jól működik :)
Ezentúl majd a supportosoknak mondhatom végre én is, hogy a hívást rögzítem :D
Tavaly volt egy csodás ELMŰS beszélgetésem -4 fokban nem volt hajlandó kiküldeni szerelőt a dobozukhoz este 10 kor, mert csak 1 bejelentés jött hozzájuk és legalább 3 kell. na azt visszaküldeném nekik elmezésre.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#533) jFox válasza L4mie (#532) üzenetére


jFox
őstag

Ha jól tudom itthon nem engedélyezett a rögzítés.
Legalább is pár éve volt egy vita erről itt valamelyik topicban és a guruk azt állították, hogy tiltja a törvény.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#534) L4mie válasza jFox (#533) üzenetére


L4mie
veterán

PErsze, jól tudod, tiltja, ha nem szólsz, de ha értesíted a másik felet, hogy rögzíted akkor már törvényes, legalábbis tudtommal, :)
azért kínácsi leszek majd ha valami saleses felhív és benyögöm neki, hogy a hívást minőségbiztosítási okokból rögzítem, milyen arcot vágna :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#535) Fejvadi válasza L4mie (#534) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Amikor ilyen szöveggel hívnak engem is, csak annyit szoktam mondani "Én is" :)

(#536) sz_abika válasza mgTerminator (#528) üzenetére


sz_abika
addikt

Honnan van a magyar MIUI?
Helyi beállításokhoz jól jönne a magyar locale...

PSN: xszabikax

(#537) mgTerminator válasza sz_abika (#536) üzenetére


mgTerminator
veterán

A magyar MIUI fórumról, az ottani srácok fordították. Egyébként a Band probléma megoldódott, szépen működik!

(#538) L4mie válasza mgTerminator (#537) üzenetére


L4mie
veterán

Kérdés:
A battery profilokat automata állítja nekem 23:00-6:25 között, akkukímélés.
Viszont a default profilt szeretném állítani, mert abban nincsen benne a rezgő hívásjelző, értesítés stb. Merre lehet azt állítani?
MiUI7 5.9.19
Mi4i

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#539) sz_abika válasza mgTerminator (#537) üzenetére


sz_abika
addikt

Na megnézem, mert gépelésnél hiányzik a magyar szójavaslat. Thx.

ui: Ettől a mi4i-től nem vagyok elájulva. Laza 400megával kevesebb van boot után, mint a Redmi2n :(

PSN: xszabikax

(#540) L4mie válasza sz_abika (#539) üzenetére


L4mie
veterán

jah, én sem értem mi eszik meg nála 1.1 GB-t.. O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#541) mgTerminator válasza L4mie (#540) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen, én is észrevettem hogy elég kevés a RAM, és néha durván belaggol... Snapdragon 801-nél ilyet soha nem tapasztaltam...

A gyári akuprofilokat nem lehet szerkeszteni, újat kell létrehozni!

[ Szerkesztve ]

(#542) L4mie válasza mgTerminator (#541) üzenetére


L4mie
veterán

Na ez értelmetlen dolog,
mondjuk gondolom a buta népektől védik a funkciót :) na sebaj létrehoztam újat azzal jól leszek.

Nekem nem laggol, csak fura, hogy eszi a ramot.
Azt hittem, hogy ilyen 1.2 -1.5 GB között fog mozogni üres rendszer mellett a szabad ram, nem 800-1000 MB között,

*amúgy elégedett vagyok a telefonnal :)
csak egy szösz ment bele a kamera védőlencséje mögé amit nem értek...elvileg unibody...

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#543) mgTerminator válasza L4mie (#542) üzenetére


mgTerminator
veterán

Éjszakára lehet én is csinálok egy fasza akuprofilt :D

(#544) L4mie válasza mgTerminator (#543) üzenetére


L4mie
veterán

most 3 van, normál, maraton, meg game.
maraton jó nekem estére, 0.5% ot fogyaszt úgy óránként.
de van valami sleep mód is amikor minden hálót kikapcsol :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#545) mgTerminator válasza L4mie (#544) üzenetére


mgTerminator
veterán

Megtennél nekem valamit? Megnéznéd nekem mennyit kap Antutu-ban? nekem múltkor 35k volt normál módban, most meg 20k... nem értem mi ez a drasztikus csökkenés...

(#546) L4mie válasza mgTerminator (#545) üzenetére


L4mie
veterán

Persze, itt egy régebbi :
[link]

ez pedig most
[link]

nem indítottam újra vagy ilyen, csak belőttem a módot game-be meg egy memóriapucolást csináltattam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#547) mgTerminator válasza L4mie (#546) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem teljesítmény üzemmódban 38.4k volt a max. Amúgy szerintem az volt a baja hogy töltőn volt és meleg volt, mostmár 34k.

(#548) L4mie válasza mgTerminator (#547) üzenetére


L4mie
veterán

Melyik rommal használod? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#549) mgTerminator válasza L4mie (#548) üzenetére


mgTerminator
veterán

Multi ROM Neked sikerült a SIM kártya aktiválás? Nekem minden boot után feldobja hogy aktiválni kell, de hiába próbálom azt írja hogy nem sikerült elküldeni :(

(#550) L4mie válasza mgTerminator (#549) üzenetére


L4mie
veterán

Ezt nem sikerült feltennem, én a miui.com ról használom az 5.9.19-et. Azt feltette sima updaterrel :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.