Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) user112 válasza user112 (#650) üzenetére


user112
senior tag

Lehet, hogy rájöttem. Ez a név van a cím mezőben is. Most már csak az a kérdés, ezt hogyan lehet kivenni.

(#652) sz_abika


sz_abika
addikt

...nem az van h android 5 mellett bármit ki tudok tenni wifi display mellett?
Ergo játszok és azt kiteszi tévére? Vagy TV nem akarja a jót? (2éves Panasonic)

PSN: xszabikax

(#653) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Sziasztok! A Redmi Note 2 fórumból vagyok, csak mivel nem kapok választ és gondolom itt is témába vághat, így felteszem itt a kérdést. Eltávolítottam az időjárás alkalmazást,viszont a widget menüből nem tűnt el? Innen hogy pucolhatom ki?

(#654) sz_abika válasza Zsocó (#653) üzenetére


sz_abika
addikt

Mikor az asztalon szerkezgeted át az ikont azzal eltűntetheted a főképernyőről...vagy másra gondolsz?

PSN: xszabikax

(#655) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csináljak a Miui.hu-t?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#656) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Xiaomi redmi 2-t rá lehet venni valahogyan, hogy Magyar UI legyen rajta? Ha igen, hogyan lehet felrakni?
(Úgy magyarázzátok el nekem mint egy hülyének, soha nem volt droidom :D )

T! :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#657) enginev3.0 válasza AGE-T (#656) üzenetére


enginev3.0
félisten

Innen kell letölteni a romot hozzá

http://miuiandroid.hu/index.php?page=xiaomi-redmi-2-813

Segítség

http://miuiandroid.hu/forum/kb/viewarticle.php?a=5

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#658) AGE-T válasza enginev3.0 (#657) üzenetére


AGE-T
senior tag

:R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#659) tamasbacso92


tamasbacso92
újonc

Sziasztok,

2 hete vagyok Xaomi tulajdonos, és nagyon szeretem.

Nos a kérdésem:
Melyiket érdemesebb használni, a Multi vagy a magyar romot?
( a magyar romban olyan hibába ütköztem hogy a mikrofon telefonálás közben eléggé gyenge, a másik fél alig hall :S )

(#660) Weeman1 válasza tamasbacso92 (#659) üzenetére


Weeman1
veterán

Ki melyiket szereti jobban.

Xiaomi 11T Pro

(#661) sz_abika válasza tamasbacso92 (#659) üzenetére


sz_abika
addikt

Szerintem ha telefonnal nem hall a másik fél, az egy elég nyomós indok, hogy melyik ROMot is használjam 8D

PSN: xszabikax

(#662) .DLL


.DLL
veterán

Sziaztok!

Vannak ezek a gyors kapcsolók a lehúzható panelen, amik a gyári launcher esetén egyenként kitehetők widget-ként is az asztalra.

Ezeket hol lehet megtalálni, kitenni másik home app esetén?

Nova Launchert használok, de itt nincsenek a modulok között.

Előre is köszi!

Redmi 2 Pro
MiUI 7

(P.H.)

(#663) enginev3.0 válasza .DLL (#662) üzenetére


enginev3.0
félisten

Más launcheren nem tudod használni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#664) .DLL válasza enginev3.0 (#663) üzenetére


.DLL
veterán

Androidon nem ismerem azt, hogy lehetetlen, maximum még nem találták meg a módját. :D Itt is ez lehet a helyzet egyelőre.
azért Köszi!

(P.H.)

(#665) L4mie


L4mie
veterán

UFF telefont rákötöttem gépre, jött is a frissítésről az értesítés!
Van 7.1.x es stabil Rom. elég sok készülékre.
töltöm, tesztelem. 7,0,3 nekem így pár hónap használat alatt nem igazán váltotta be Mi4i-n az elvártakat.
Konkrétan lassú bugos és néha le is áll.
Kamera meg egyszerűen kizárt hogy ennyit tud mint ez alatt a rom alatt.
Szóval remélem a 7.1x jobban fog teljesíteni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#666) enginev3.0 válasza L4mie (#665) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bezzeg mi4c nincs ott csak a chinaban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#667) mgTerminator válasza L4mie (#665) üzenetére


mgTerminator
veterán

Faternak még mindig Mi4i van, nem panaszkodik rá soha, stabilabb mint a magyar forint :D Viszont mostanában elkezdett kicsit torzítani Bluetooth zenélés közben, de lehet csak az a hangszóró szarakodik, mással nem próbáltuk, vagy a szoftver.

(#668) atike


atike
nagyúr

Sziasztok!

Egy kérdés... A MIUI-ban is van beépített (és jól működő :) ) hívásszűrés? Olyasmire gondolok, mint az EMUI-ban a zaklatásszűrő (ami valójában egy teljes értékű, beépített és majdnem tökéletes hívásszűrő alkalmazás). Tud csoportokat kezelni, ismeretlen számokat, mindent. Egy hiányossága van - a szűrés mikéntje nem állítható, de nagyon hasznos kis funkció. Szóval a MIUI-ban is van ilyesmi?

(#669) trebrona válasza atike (#668) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen van, nagyjából ugyanazt tudja, mint amit leírtál.
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#670) atike válasza trebrona (#669) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi... :)

Akkor MIUI-s telefon is szóba jöhet következőnek... :DDD

(#671) geogabcsi válasza havri1 (#576) üzenetére


geogabcsi
tag

Szia!

Van már 1 MIUI fiók, ha a weben szeretnénk belépni, a MiCloudba, akkor az email címmel és jelszóval belépve egy másik MIUI fiókba lép be, aminek a száma eltérő, ahhoz nem lehet a meglévő terelfont társítani, mert az már hozzá van társítva. Jó lenne ha lehetne törölni ezt a felesleges MIUI fiókot és akkor az email címmel belépve a jó vagyis a telefonon belépett MIUI fiókkal szinkronizálna. Tudsz segítséget adni, hol lehet ezt a fiókot törölni?

(#672) moli.hu


moli.hu
őstag

Hasznalja valaki miui-val a KDE Connect-et? Nalam a linkkuldes es a touchpad is mukodik, de a filebongeszoben tok uresnek mutatja a telefont, valoszinuleg egyszeruen rossz path-ba lep be.

(#673) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

7-es miui.
Hol kapcsolom ki be a gps-t a settingsben?
Eddig security-ben volt, most nincs.

Köszönöm

(#674) trebrona válasza t420s (#673) üzenetére


trebrona
nagyúr

Lehúzod az értesítő sávot és ott a kapcsoló.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#675) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
MIUI-val kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1) Locale-nál nincs magyarország....jobb híján beállítottam indiát. Ennek van hátránya?
2) Az emergency broadcast mégis mi akar lenni? Magyarországon van értelme bekapcsolva hagyni?
3) A "Kapcsoljon be a vaku,ha nyomom a home gombot" funkciót hol lehet kikapcsolni?
4) Hol lehet kikapcsolni,hogy ne csipogjon,amikora gépre vagy töltőre dugom a telefont?
5) Az értesítések és a csengőhang hangereje össze van kapcsolva. Ezeket nem lehet valahogy "szétválasztani"?

(#676) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Hogyan tudok saját app-ot hozzáadni a Settingsben az Apps with usage stats listához?

Ugye magától ki tudja mi alapján felvesz oda appokat a rendszer aztán azokat lehet enable/disable státusba állítani.

És mi a helyzet azon telepített appokkal amik nincsenek a listában? Azoknak hogy engedélyezem tiltom az usage stats elérést?

Uis van itt pl egy memory usage monitor ami semmi processt stb nme mutat mert vszínű a rendszer nem engedi hozzáférni az usage stats-hoz.
Engedélyezni kéne de hogy?

Köszönöm

(#677) Heavyrain válasza Heavyrain (#675) üzenetére


Heavyrain
őstag

Az 5. kérdésemre megtaláltam a választ, a WSM Tools+ Gravitybox-al be tudtam állítani mindent.
Miui alatt nagyon nem ajánlott Gravitybox,de úgytűnik,hogy ez még nem okoz semmilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

(#678) spexx


spexx
csendes tag

Hogy, honnan lehet visszarakni a gyàri független romot a Z re? Eladásra menne telòm:)

(#679) vinpilu válasza spexx (#678) üzenetére


vinpilu
senior tag

Z topikban mit mondanak erre?

(#680) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy xiaomi redmi 1s telefon, ami kiírja, hogy elérhető új (50-es verziószámú) frissítés. Ha rákattintok igazából csak kínai írásjeleket látok, de ez nem is akkora lényeg talán. A kérdésem, hogy ha rá is tudom venni valahogy, hogy indítsa el a frissítést, akkor factory reset megy majd végbe, és mindent töröl a telefonról? Érdemes lenne egy teljes mentést csinálni valamilyen módon vagy valamilyen backup program segítségével?

(#681) seger válasza Peace (#680) üzenetére


seger
addikt

Elvileg nem töröl amennyiben a telefon tulajdonságainál látod hogy van frissítés. Elvileg letölti ujraindul telepit és elindul a rendszer. Ilyenkor minden megmarad. De mentést érdemes csinálni, biztos ami biztos....
De várd meg más hozzászólását is hogy megerősítsék...

(#682) GoZoL


GoZoL
senior tag

MIUI 7.1.2.0 romot használok és SIM kártya cserét kellett csinálnom. Azóta aktiválni szeretné a sim kártyákat de nem tudja. Visszaraktam az eredeti helyére mind a két kártyát de minden indítás után kiírja és sikertelen.

(#683) trebrona válasza GoZoL (#682) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha magyarul használod, állítsd angolra a nyelvet, aktiválás után visszaállíthatod magyarra.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#684) Terentius


Terentius
őstag

Erre tudna valaki megoldást?
[link]

Poco F5 12/256 Gb

(#685) trebrona válasza Terentius (#684) üzenetére


trebrona
nagyúr

Security (Biztonság) alkalmazás => Blocklist (blokklista)

Itt különböző szűréseket állíthatsz be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#686) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok! Pontosan mi az a second space?

(#687) trebrona válasza kocsisdavid5 (#686) üzenetére


trebrona
nagyúr

Dióhéjban, mintha két külön telefon lenne. Bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#688) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudok bemásolni a system mappába egy file-t?
Az a bajom hogy a zenelejátszó bele keveri a listába a beépített csengő és értesítési hangokat, annak ellenére hogy meg van neki adva hogy hol vannak a zenék.
Abban reménykedem hogy működik ami a sima androidon hogy bemásolok egy nomedia nevű file-t a könyvtárba és így azt kihagyja a scannelésből.
Próbáltam Root browser-rel de operation failed.
Global 7.1 Stabil 7.1.1.0 (LHPCNCK) rom van a telefonon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#689) Soká válasza trebrona (#687) üzenetére


Soká
senior tag

trebrona, azt esetleg meg tudnád mondani nekem, hogyan lehetne megoldani, hogy a Második asztalon ha megnyitom a Galériát, ne jelenjen meg az összes fotóm? Mert sajnos megjelenik. Az össze többi alkalmazás úgymond független az Első asztal beállításaitól, de a fotók sajnos nem. Nem tudok rájönni a megoldásra :(

(#690) trebrona válasza Soká (#689) üzenetére


trebrona
nagyúr

Sajnos passz, nem nagyon foglalkoztam ezzel a funkcióval.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#691) Soká válasza trebrona (#690) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm, sajnálom. Engem csak azért érdekel, mert a kölykök szívesen nyomkodják a telefont és nekem olyan jó lenne, ha lenne egy vendégfiók, ahol "garázdálkodhatnak" kicsit.

Az a furcsa, hogy amit az Első asztalon fotózok, az mind látható a Másodikba belépve, de amit ott fotózok, az nem látszik az Elsőben.
Szerinted hol, milyen topikban érdemes ilyesmiről érdeklődni?

(#692) Viktor0610 válasza Soká (#691) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is csak eddig jutottam most a próbával.
Szerintem ez egy hiba a MIUI-ban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#693) Soká válasza Viktor0610 (#692) üzenetére


Soká
senior tag

Hogy értsem: nálad is ugyanez a hibajelenség?
Ha ez bug, akkor nem igazán értem, hogy nem derül ki ez a tesztelések során? Az új asztalon az volt az első dolgom, hogy a Galériát megnéztem és miután látszott minden fotó, ezek után már azon csodálkoztam, hogy a többi app személyes beállításai "szüzek" voltak.

Közben most lehet, hogy megvilágosodtam!!

Mindjárt leellenőrzöm, de lehet, hogy a probléma ott van, hogy a fotóim nem a belső tárhelyen csücsülnek, hanem az SD kártyán. Ha a teló belső tárhelyére fotóznék, akkor talán nem látszana a Második asztalról.

(#694) Viktor0610 válasza Soká (#693) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, nálam is ez a hibajelenség, és igen, én is SD-re fotózom. :)

Samsung Galaxy A54

(#695) Soká válasza Viktor0610 (#694) üzenetére


Soká
senior tag

Átpakoltam a DCIM - Camera mappa fotóit a belső tárhelyre és máris eltűntek a Második asztal látómezejéből. :)
na, ilyen is ritkán van, hogy sikerül egy probléma nyitjára rájönnöm. Így utólag persze logikus.
További nyavalyáim persze még vannak a MIUI-val de kezdem megszokni.

(#696) Viktor0610 válasza Soká (#695) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért nem feltétlen logikus, mert nekem van jó pár kép a memóriakártyán (nem a DCIM mappa), és azok nem látszottak a második asztalon.
No mindegy, a lényeg, hogy a gondod megoldódott. :)

Samsung Galaxy A54

(#697) Soká válasza Viktor0610 (#696) üzenetére


Soká
senior tag

"azok nem látszottak a második asztalon"

Érdekes. Most megnéztem tényleg van olyan mappa, ami a Második asztalon nem jelenik meg a Galériában. Nem lehet, hogy ezek olyan mappák, amelyek nem a rendszer által "dedikált" képek tárolására szolgáló mappák részei? (nagyon nem értek ehhez)

(#698) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék, lehet már volt téma, nem találtam.
Adott miui 8 global dev redmi note 3pro.
A szinkronizálás be van kapcsolva.
De az emaileket rapszodikusan frissíti.
Van egyszer egy gmail alkalmazás, régen be lehetett állítani az 5percet is, ezen nem találom. Amikor eszébe jut, akkor frissít.
Van egy email alkalmazásom a hotmailhez, ott beállítottam 10percet, kb napi 1x frissít.
Arra is gondolgam, hogy a szinkronizálás nem jó, de két opció van ugye, az on meg a wifi only. Utóbbi offon van. Mobilnetem van egyébként.

Lehet valami nagyon egyszerű dolgon siklottam el, de egy régi android(okon), azonnal megkaptam az emailt, ezen nehogymár ne lehessen beállítani. Ráadásul a munkámhoz sem hátrány, ha azonnal megkapom.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#699) enginev3.0 válasza xxxjjjkkk (#698) üzenetére


enginev3.0
félisten

Automatikus indítás be van kapcsolva az adott programnál?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#700) xxxjjjkkk válasza enginev3.0 (#699) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Tényleg ezen egerésztem már a múltkor, csak este volt már és elfelejtődött.

Ebbe a listába, hogy nincs ott semelyik google services benne? Csak a google pinin input+ az email sincs ott.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.