Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Újra a segítségeteket kérném. MIUI rom 8.3 alatt a Vernee Thor telefonon már a második alkalmazás írja ki ugyanazt: " Kapcsolja be Documents a Beállítások / Alkalmazások menüpontban" de egyszerűen én nem találok ilyen beállítási lehetőséget.

Ui: Problem solved :DDD a documents alkalmazást engedélyezni kellett, mert le volt tiltva.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#802) trebrona válasza Nerazim (#801) üzenetére


trebrona
nagyúr

Minden újraindítás után meg kell ezt tenned, ha valamilyen újabb alkalmazásnak akarod engedélyezni a külső SD írását.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#803) Nerazim válasza trebrona (#802) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Valóban, újraindítottam és megint le volt tiltva.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#804) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv ismét!
Egy kis problémába ütköztem amit magamnak köszönhetek. Az MIUI használata előtt mikor még ismerkedtem vele, valamelyik appban (biztonsággal lehet összefüggésben) beállítottam egy mintát (3x3 pontok és egy mintát kell rajzolni) és azóta (nekem random szerűen) feljön egy-egy appnál, hogy adjam meg az akkor megadott mintát. Nem tudjátok hol lehet ezt kinyomni esetleg?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#805) Nkboy válasza Nerazim (#804) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások - Alkalmazás zárolasa. (szerintem :))

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#806) Nerazim válasza Nkboy (#805) üzenetére


Nerazim
őstag

Ahhhaaa, valószínű h ez lesz az...köszi szépen :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#807) seger


seger
addikt

Sziasztok!
Mi3-om lefrissült miui9-re és a tárhelyhez nem férek hozzá. Már full wipe-ot is csináltam de nem oldotta meg. Lenne valami ötletetek?

Köszi

(#808) Weeman1 válasza seger (#807) üzenetére


Weeman1
veterán

Engedélyeknél nézd meg a filekezelőt,minden engedélyt megadtál e neki.

Xiaomi 11T Pro

(#809) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv ismét! Az mitől lehet, hogy a smooth calendar widgetem nem frissül? (nem vált át a következő napra) A MIUI GYÍK -ban elvileg az akksinál kell beállítani, de ott nem tudom pontosan mit is kellene, végig néztem sztem jól van.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#810) trebrona válasza Nerazim (#809) üzenetére


trebrona
nagyúr

+autostart, +memóriában lakatolás stb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#811) Nerazim válasza trebrona (#810) üzenetére


Nerazim
őstag

köszi, az autostart kimaradt :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#812) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki tudja, hogy a MIUI 9-ből hová lett az Automatikus feladatok opció a Biztonságon belül?

Nagyon hiányzó funkció

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#813) trebrona válasza Graphics (#812) üzenetére


trebrona
nagyúr

Folyamatosan ki-be kerül global vonalon. Most éppen ki, ezek szerint. Multi romokban benne van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#814) Graphics válasza trebrona (#813) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ajh, ha ezt tudom nem frissitek be 9-esre...

Mire kijön egy újabb Stable lemegy a nap.... Eddig használtam pedig

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#815) trebrona válasza Graphics (#814) üzenetére


trebrona
nagyúr

Átmeneti megoldásnak esetleg a Llama sok-sok éve azt használom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#816) seger válasza Weeman1 (#808) üzenetére


seger
addikt

Újrahúztam miflash-el és minden rendbe lett!

(#817) palu


palu
tag

Sziasztok,

MIUI8 GBoard billentyűzetnél hol lehet beállítani, hogy a kiválasztott billentyűzet nyelven menjen az automatikus szó kiegészítés. Felvettem a magyar, német, meg angol billentyűzetet, de bármelyik kiválasztása esetén csak magyar szójavaslatokat kapok.

Köszi előre is

(#818) trebrona válasza palu (#817) üzenetére


trebrona
nagyúr

GBoard-ban kell kiválasztani az éppen használt nyelvet.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#819) ApaJoe


ApaJoe
csendes tag

Szevasztok!
Tegnap este üzemeltem be a vadiúj Redmi 4X-emet. Az lenne a kérdésem, hogy ennek a tárcsázójában van-e gyorshívási lehetőség? Tehát hozzá lehet-e kötni a tárcsázó gombjaihoz egy-egy névjegyet? Mert én ilyet még nem találtam benne. A régi telefonomon (Samsung Galaxy S Advance) 4.1.2-es Android volt és azon be lehetett ezt állítani. Az újon 8.5.2-es MIUI van.

(#820) ApaJoe


ApaJoe
csendes tag

Ja és még egy kérdés. Hol lehet letiltani a SIM-kártya PIN-kód kérését induláskor?
Előre is köszi.

(#821) Nkboy válasza ApaJoe (#820) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások - Rendszer - Adatvédelem - Sim kártya zárolása.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#822) hojos válasza ApaJoe (#820) üzenetére


hojos
aktív tag

Beállítások / (Rendszer ès eszköz) További beállítások / Adatvédelem / SIM kártya zárolása

(#823) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Az alábbi észrevételemet írom le, ahogy olvasgattam a hivatalos xiaomi fórumot, nincsen még megoldás rá.

Szóval ez akkor jön elő, ha valaki céges levelezést állít be (pl. Exchange) és Device Administrator jogosultságot kér a fiók, amihez PIN-t vagy jelszót kell megadni. A jelszóval nincs is gond, azonban ha a céges policy 4-nél több számjegyű PIN-t követel meg, azt nem lehet beállítani. Esetemben pl. 5 számjegyű PIN-re van szükség, ám 5 számjegynél kiírja, hogy túl sok a karakter (4-nél meg, hogy túl kevés). Állítólag elég régi MIUI bug, amit a mai napig nem javítottak.

sweetlou6.wordpress.com

(#824) ödönkevagyok


ödönkevagyok
újonc

Sziasztok! Most üzemeltem be az új redmi 4x-em, de sehogysem tudok a SIM névjegyekhez férni. Valami ötlet?

(#825) Nkboy válasza ödönkevagyok (#824) üzenetére


Nkboy
senior tag

Beállítások - Rendszeralkalmazások - Kapcsolatok - Megjelenési beállítások - Sim névjegyek megjelenítése.

Feltéve, ha erre gondoltál :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#826) ApaJoe válasza hojos (#822) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Bocs, hogy eddig nem köszöntem meg! Ezzel én is próbálkoztam, de újraindításnál így is kérte a jelszót. Aztán rájöttem, hogy azért, mert az ujjlenyomat miatt a képernyőzárnál is beállítottam a PIN-kódot és ezt kérte újraindításkor. Mégegyszer köszönöm a segítséget.

(#827) llaszlo


llaszlo
veterán

Kinél érdemes a hardverapro-n xiaomi telefont venni? Mi6 vagy esetleg Mi5S érdekelne.
Megbízható eladót keresek garanciával. Akinél PayPal-lal is tudok fizetni USDben.

(#828) half333


half333
őstag

Üdv! Hogy kell miui rom alatt root jogaokat adni az alakalmazásoknak?

(#829) trebrona válasza half333 (#828) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bootloadernyitás, majd supersu vagy magisk flash.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#830) half333 válasza trebrona (#829) üzenetére


half333
őstag

Köszi!

(#831) Zebu


Zebu
addikt

Srácok használ valami Garmin órát / aktivitásmérőt MIUI-val? Szépen megy a Garmin connect szinkronizáció bluetooth-on keresztül, de az értesítések (smart notifications) nem akar menni. Ugyanezek a Garmin készülékek szépen szuperáltak Samsung készülékkel, de próbáltam Redmi Note 2 Prime-mal és Redmi 4Z-szel és egyikkel sem megy.

Beállítottam a smart notifications engedélyeket, connect fut, de semmilyen üzenet, hivás, vagy értesítő nem jelenik meg az órán.

(#832) half333


half333
őstag

Eddig ugy tudtam h a miui alapbol root-olva van,de ez a miui 8 v6-nál nem találom hol lenne,v hol lehet bekapcsolni?

(#833) trebrona válasza half333 (#832) üzenetére


trebrona
nagyúr

Már jó ideje nem úgy van, előzőleg írtam, hogyan kell rootolni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#834) half333 válasza trebrona (#833) üzenetére


half333
őstag

Jaja! Köszi sikerült! 😊

(#835) royalka


royalka
őstag

Valakinek van ötlete hogy miért nem tudok a miui them editorral készített témát alkalmazni 7.12.8 alatt?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#836) Nkboy válasza royalka (#835) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nincs is ott a témák között?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#837) royalka válasza Nkboy (#836) üzenetére


royalka
őstag

Ott van, de azt írja hogy nem hivatalos forrásból származik. Amit eddig megoldott hogy ha fórumról leszedtem egy témát és az editorral mentettem. Előző romon ment. :/

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#838) Weeman1 válasza royalka (#837) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálam az exportált témánál is ezt írja ki.

Xiaomi 11T Pro

(#839) royalka válasza Weeman1 (#838) üzenetére


royalka
őstag

Igen, de ha fent írt progival elmented már jó is lesz. Ami nálam most nemmegy. :/

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#840) gumikigyo


gumikigyo
újonc

Sziasztok.Szeretném a segítségeteket kérni. Adva van egy Xiaomi redmi 4 telefon és hiába csatlakoztatom a fülhallgatót nem ismeri fel ( Sony ) .Miért van ez ? Esetleg csak a saját típust ismeri fel vagy van valami gond a telefonnal, esetleg kell valami plusz program rá ? Köszönöm a választ előre is.

(#841) royalka


royalka
őstag

Esetleg másik fülessel próbáltad? Nem a tok miatt nem lehet teljesen beledugni? Az aljzat bármilyen márkájú fülhallgató használható ami megfelel ennek a szabványnak.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#842) gumikigyo válasza royalka (#841) üzenetére


gumikigyo
újonc

Persze próbáltuk tokkal és tok nélkül is,és többféle fülest is kipróbáltunk.Természetesen megnéztük a füleseket más telón is ( Honor 8, Samsung,Samsung tablet ) és tökéletesen működtek. A Xiaomi-nál bementünk az Audió beállításai menübe,ott létezik olyan pont,hogy fülhallgató típusai. Ott van olyan,hogy általános fülhallgató de nem lehet belépni és kijelölni.A rendszer egyáltalán nem érzékeli,hogy be lett dugva a füles :W

(#843) horrorvalue


horrorvalue
újonc

Sziasztok, van egy redmi note 3asom, miuihu 7.1.20-al, nem frissitettem kb egy éve, mert ha jól emlékszem a Supersu-t le kéne törölni és valami mást feltenni (??). Sajnos ennyire nem vagyok képben, hogy pontosan mit kéne csinálni. Kb egy hete elkezdte az csinálni a telefon, hogy wifi használat közben fogja magát és atkapcsol hot spotra. Gondolom a frissítéssel megoldható lenne a probléma.. Tudna valaki segíteni? Akár személyesen is Bp-en az ünnepek után? Szívesen fizetnék érte ofc. Köszi

(#844) royalka válasza gumikigyo (#842) üzenetére


royalka
őstag

Akkor érdemes lenne csekkolni hogy nincs e valami kis szösz/kosz az alzatban. Esetleg még egy FR(factory reset)-t is érdemes lehet csinálni hátha csak valami megkavarodott.

(#843) horrorvalue: Hát én a helyedbe is előbb egy FR-t csinálnék, néha csodákra képes.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#845) Weeman1


Weeman1
veterán

Mikor rakják bele a Globál Stable-ba a Developer-ben lévő extrákat?

Xiaomi 11T Pro

(#846) gumikigyo válasza royalka (#844) üzenetére


gumikigyo
újonc

Szia.Az általad említett FR, töröl mindent ami a telefonra lett telepítve? Értem ezalatt képek,zenék telefonszámok,applikációk stb ?

(#847) royalka válasza gumikigyo (#846) üzenetére


royalka
őstag

A memória kártya kivételével mindent ami a telefonba van.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#848) gumikigyo válasza royalka (#847) üzenetére


gumikigyo
újonc

Köszönöm a választ,előszór rátettem egy bluetooth headsetett ,majd ezek után ráfújtam az aljzatra ( szigoruan 3x :D ) és ezek után működött :C . Tényleg köszönöm a segítséget :R magamtól nem kezdtem volna el fújkálni. Meg sem fordult volna a fejembe.Sokkal komolyabb problémák futkároztak a fejemben

(#849) royalka válasza gumikigyo (#848) üzenetére


royalka
őstag

Ne tudd meg miket szedek ki belőle nap mint nap belőlük.. nekem kb 4 havonta kell takarítani a szöszgolyoktól...😁

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#850) gumikigyo válasza royalka (#849) üzenetére


gumikigyo
újonc

:Y Megdöbbentő,én soha nem használom az aljzatot csak vezetéknélülit használok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.