Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) aprokaroka87 válasza zoli2222 (#1949) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gyári fájl kezelőben rányomva sem települ fel?

Amúgy Ncore-ról szerintem elég necces apk-t letőlteni, de te tudod.

(#1952) zoli2222


zoli2222
csendes tag

MX player pro-t akarok telepíteni.Nem társítja semmilyen programhoz.Text,audio image,video-t ajánl fel csak.

(#1953) aprokaroka87 válasza zoli2222 (#1952) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fájl kiterjesztése biztosan .apk?

(#1954) zoli2222


zoli2222
csendes tag

Igen,Samsung-on használtam.Semmilyen APK nem települ

(#1955) Viktor0610 válasza zoli2222 (#1954) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másik appal próbáltad?

Samsung Galaxy A54

(#1956) zoli2222 válasza zoli2222 (#1952) üzenetére


zoli2222
csendes tag

Köszi a választ.Először persze azt próbáltam!Ennyit ír: Nem lehet megnyitni a fájlt

(#1957) aprokaroka87 válasza zoli2222 (#1956) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Küld már el nekem privátba azt az apk-t, de csak privátba, ránézek.

(#1958) zoli2222 válasza zoli2222 (#1956) üzenetére


zoli2222
csendes tag

Köszi,de milyen app-ra gondolsz?

(#1959) zoli2222 válasza zoli2222 (#1958) üzenetére


zoli2222
csendes tag

Köszi,mint írtam működött.Kipróbáltam másik 10 app-ot,amit már használtam.Nem társítja a telefon semmilyen programhoz

(#1960) Viktor0610 válasza zoli2222 (#1958) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért a saját hozzászólásaidra válaszolsz? ;)
Így nehéz követni, kinek írsz.

Arra gondoltam másik app alatt, hogy egy másik fájlkezelővel próbáld megnyitni. Pl. a gyárival.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1961) Landsmann


Landsmann
addikt

No, akkor a Telenor topicból átjőve, a gyári visszaállítással úgy tűnik nincs furcsa adatforgalom. Most az a kérdés,m ha visszateszem a mentést, akkor mi lesz a helyzet. Próba.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1962) zoli2222


zoli2222
csendes tag

Benéztem :)

(#1963) Fall-N válasza zoli2222 (#1952) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt remélem tudod, hogy ez warez. :U Ha már nem akarod megvenni, akkor ne szarakodj vele fölöslegesen, sokkal jobb az ingyenes VLC. Én megvettem annó, de mióta egy indiai cég megvette nem használom. Amúgy is vannak jobb lejátszók nála.

(#1964) zoli2222


zoli2222
csendes tag

A gyári fájlkezelővel kezdetem

(#1965) Landsmann


Landsmann
addikt

Na, megvolt a gyári visszaállítás és utána a mentés visszarakása. Mindig ódszkodtam az ilyen visszaállításoktól, mert több problémát okoznak mint amit megoldanak. Most is így volt. A rejtélyes adatforgalom megszűnt, ami a hiba volt. Viszont sok applikáció nem került vissza a mentés után. Ami visszakerült, azok egy részének a beállításai vesztek el. Szoptam rendesen. Még mindig hiányzik valami, mert kevesebb ikon van, de nem jöttem rá mi nincs még meg. Jó, hogy kétféle mentést csináltam, mert a készülékre történő mentés az egyszerűen hiányzik, nincs sehol, abból nem lehetett visszaállítani. Maradt a MI fiók, csakhogy annak meg nem tudtam már a jelszavát. Kértem új jelszót, így sikerült visszaállítani. Sok beállítás eltűnt, többek között az üzenetjelző hangok, azt újra be kellett állítani. Híváslista, SMS-ek, a telefonszámok egy része. Nem is értem miért. Vagy 10 telefonszám nincs meg. A levelező újra konfigurálása volt a legnehezebb, de megvan csinálva. A Voip kliens lesz még fogós, hogy működjön.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1966) aprokaroka87 válasza Landsmann (#1965) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hogyan mentetted le?

(#1967) Landsmann válasza aprokaroka87 (#1966) üzenetére


Landsmann
addikt

A mentés és visszaállításban a MI cloud mentéssel. Vagy valami ilyesmi a neve. Nagy nehezen már visszaállítottam mindent. De a kamera nem menti a képhez a helyadatokat. Pedig be van állítva, már töröltem az adatokat, de akkor sem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1968) aprokaroka87 válasza Landsmann (#1967) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy én tudom cloudba nem menti az appok adatait eleve.

(#1969) Landsmann válasza aprokaroka87 (#1968) üzenetére


Landsmann
addikt

A másik, a Mentés atelefonra, az fele akkora v fájlt készített, de azt vissza sem tudtam tölteni, mert olyat nem látott a telefon, az igencsak az enyészeté lett. DE mindegy, már azt hiszem nagyjából mindent visszaállítottam. Az viszont érdekes, hogy a visszaállítás után készült fotók helyadatait a fájlkezelőben nem lehet látni, csak a galériában. Ez igen érdekes.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1970) Landsmann


Landsmann
addikt

Mit csinál az a Xiaomi SIM aktiválás? Mit nyerünk vele? Érdemes megcsinálni?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1971) Viktor0610 válasza Landsmann (#1970) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Békén hagy utána. ;]
Egy nemzetközi SMS-be kerül.

Samsung Galaxy A54

(#1972) darvinya


darvinya
titán

Telenor MyTv-t hogyan vehető rá, hogy működjön?
Minden hálózat engedélyezve van, de mindig az a gondja, hogy nincs hálózat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1973) Landsmann válasza Viktor0610 (#1971) üzenetére


Landsmann
addikt

Egész nap szenvedtem a telefonnal, hogy minden vissza kerüljön és be is legyen állítva. Végül meg lett a hiba. Nem is kellett volna ez az egész hercehurca. Egy nyomorult kapcsolót kellett volna lekapcsolni. :Y Méghozzá azt, hogy ne legyen engedélyezve a másodlagos SIM kártyán az adatforgalom a VoLTE hívásokhoz. Ennyi. Én meg napok óta szoptam vele. Mentségemre szóljon, MIUI 10-nél is be volt kapcsolva, ott semmi problémát nem okozott. Ezt a szívást!

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1974) Viktor0610 válasza darvinya (#1972) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, nálam megy simán.
Csak feltelepítettem és működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1975) aprokaroka87 válasza darvinya (#1972) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem Redmi Note 7-en mindenféle hókuszpokusz nélkül megy.

Csak belépek.
Telenor hálozatot használja.

Valami vpn progi nem fut közben?

(#1976) Viktor0610 válasza Landsmann (#1973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Örülök! ;)

Samsung Galaxy A54

(#1977) Landsmann válasza Viktor0610 (#1976) üzenetére


Landsmann
addikt

Hát még én. Már csak azt nem tudom, hogy a wifi kapcsolatot miért vesztette el az offline térképek letöltése közben. Ez most valami új hiba, mert ilyen nem volt, vagy az volt a baja, hogy a routertől 30 centire van? Távolabbról sem csatlakozik. Majd megpróbálom újra ha a térképek letöltődtek. Még jó, hogy van még a korlátlan netből. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1978) darvinya válasza aprokaroka87 (#1975) üzenetére


darvinya
titán

Ott a pont.
Blokada volt a ludas, de megtanítottam neki külön.
Pedig alapból kivételek között volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1979) aprokaroka87 válasza darvinya (#1978) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:)

(#1980) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

MIUI 10-ről 11-re hogy tudom áthozni az SMS-eket? Mi Cloud-dal még nem próbáltam, csak manuálisan. Tehát a backup file-t átmásolni az új telefonra és onnan egy manuális restore. A Notes appban levő cuccokat szépen áthozza, de a Messages app teljesen üres továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#1981) Viktor0610 válasza Jhonny06 (#1980) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen backup, milyen restore?

Próbáld a Playről az SMS Backup & Restore appot, az átviszi majd rendben az adatokat. :)

Samsung Galaxy A54

(#1982) Jhonny06 válasza Viktor0610 (#1981) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi, ezzel átvitte rendesen :R

Az volt a probléma, hogy még nem volt SMS az új telefonban. Amint küldtem egy próbát, azonnal megjelent az összes backup. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1983) Oldman2 válasza Jhonny06 (#1980) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért kell ezeket "áthozni"?

Most frissítettem MIUI 10-ről => MIUI 11-re és megmaradt mindent a helyén.

(#1984) hroberto válasza Oldman2 (#1983) üzenetére


hroberto
veterán

Gondolom volt alaphelyzetbe állítás.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1985) vegyszer válasza Oldman2 (#1983) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg neki fontos volt.
Nekem meg olyan mindegy, hogy a Google/PayPal, és egyéb egyszer használatos SMS-eim megmaradnak-e, vagy sem, hogy azt kifejteni is fájdalmas.
Ami még nem ez a kategória, az kb azt mondja, hogy két napja viharos erejű szél volt, vagy épp hova menjek vértadni, esetleg akarok-e egy olyan flottában akciósan mobilkészüléket venni, aminek két éve nem vagyok a tagja.

Nem küldök, nem is kapok releváns SMS-t kb a Skype/gTalk/Messenger/Viber előretörése óta... Olyan 7-8 éve biztosan.

És pont így nem érdekel, hogy 2000.08.22-én reggel 04:12-kor ki hívott. Mert a hívás listát se cipelem.

De az, hogy én ezzel így vagyok, ő meg nem, az nem jelenti azt, hogy bármelyikünk valamit rosszul csinálna.

Mert ilyen ismerősöm van, aki a régi telótját csak arra tartja (buta eszköz lévén, nem lehet exportálni), hogy a ≈8 éve (azóta elhunyt) anyukájától kapott/anyukájának küldött SMS-t ne őrizze, mint egy kincset.
Mások vagyunk. És ez így jó.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1986) trebrona válasza vegyszer (#1985) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem ez volt a kérdése. A kérdés szerintem arra irányult, miért kell külön foglalkozni vele, amikor ott a MiCloud, és új telefon rom esetén belépés után minden ugyanott van.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1987) Viktor0610 válasza trebrona (#1986) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De a Mi Cloud frissít a Google féle Messages (tehát nem a miui-s Üzenetek) appba is?

Mert ha jól értem a kiindulási problémát, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1988) trebrona válasza Viktor0610 (#1987) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jó kérdés, ki kell próbálni. Global és EEA vonallal sosem foglalkoztam (használtam), csak xiaomi.eu.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1989) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#1987) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát nem hinném hogy a Google engedélyt adna a xiamoi-nak hogy az ő felhő rendszerében esetleg privát adatokat tároljon.

Szerintem a Google messages tartalma valahova a Google szerverei felé szinkronizálodnak kizárolag.

(#1990) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#1989) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is így sejtem. :)
De mivel -trebronához hasonlóan én is- Xiaomi.eu vonalon mozgom, így erről fogalmam sincs. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1991) Jhonny06 válasza Oldman2 (#1983) üzenetére


Jhonny06
veterán

Új telefont vettem, nem egy meglévőt frissítettem. A Cloud szerintem nincs bekapcsolva, nem igazán ragaszkodom hozzá.

vegyszer: Én is ritkán SMS-ezek, kb. csak a netbank SMS-eket vittem át, meg néhány fontosabbat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1992) Oldman2 válasza Jhonny06 (#1991) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos nem ezt írtad, hanem hogy MIUI10->MIUI11 frissítés volt.

Ne haragudjatok, de ennek a Topiknak így nincs sok értelme.

A MIUI nem egy konzekvens állandó valami, szinte készülékenként más a verziója és az alatta futó Android is más verziós.

A néha hülyének tűnő vagy hülyén megfogalmazott kérdésekre, csak hasonló válasz adható.

Menjen mindenki szépen át a saját készüléke Topikjába és ott kérdezzen.

Jobb lenne ez mindannyiunknak.

Béke mindenkinek!
:R

(#1993) Viktor0610 válasza Oldman2 (#1992) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mi a problémád. Sok volt a bejgli? :F

Semmi gond a topikkal, a kérdező is kapott választ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1994) Fall-N válasza Oldman2 (#1992) üzenetére


Fall-N
veterán

Nagyrészt a MIUI ugyanúgy működik az összes Xiaomi és Redmi készüléken is. A különböző telefonokra persze igazítják, de a fő dolgok azonosak. Sokszor az apróbb bugok is ugyanúgy jelentkeznek az összes telefonon. Ezért is van közös topik is. Inkább az Android verziók eltérése lehet, ami miatt lehetnek lényegi eltérések. Például más lehet Android 9 vagy 10 alapon pár dolog a MIUI 11 alatt.

Egyébként nincs semmi gond azzal ha valaki itt kérdez, mivel nem mindegyik telefon specifikus topikban vannak hozzáértők. Meg amúgy is több szem többet lát, több MIUI user több tudás.

Hülye kérdések is relatívak. Nem mindenki keni-vágja az egészet. Azért írunk elvileg, hogy segítsünk vagy nekünk segítsenek esetleg. Nekem hasznos volt eddig is a PH fórum oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#1995) Jhonny06 válasza Oldman2 (#1992) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem. Én azt írtam, hogy MIUI 10-ről 11-re hogy tudom áthozni. Nem írtam, hogy ugyanaz a telefon lenne, ezt már te képzelted bele. Sőt, utána írtam, hogy a backup file-t átvittem az "új telefonra". Csak hát értelmezni is kéne, amit olvasol.

[ Szerkesztve ]

(#1996) aprokaroka87 válasza Jhonny06 (#1995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azon az új telefonon a xiaomi féle üzenetküldő vagy a google féle messages van?

(#1997) hroberto


hroberto
veterán

Xiaomi telefonokon lehetséges a cache törlés? Anno Samsungom volt, és hébe-hóba töröltem a gyorsítótárat, az esetleges lassulás megelőzésére.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1998) Landsmann válasza hroberto (#1997) üzenetére


Landsmann
addikt

Lehet.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1999) hroberto válasza Landsmann (#1998) üzenetére


hroberto
veterán

Ezt tudom, nem erre gondoltam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2000) Viktor0610 válasza hroberto (#1999) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vut?

Hát ez az, mint a Samsungnál is. :F

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.