Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Sziasztok MIUI szakértőket kérdeznék:

(sta-s2z féle) Miui 4.8.22 van a jiayu G3T-telómon, és belebonyolódtam egy beállítási problemába:
Nem jönnek meg illetve be semmilyen SMS-eim illetve Csakis akkor ha
a Biztonság app alatt lévő Engedélyek alcsoportban az "Engedélykérések kezelésé"-t OFF-ba állítom.

Mit kellene finomhangolnom ON-ban ez alatt, az engedélytipusok szerinti csoportosításban vagy melyik appot az alkalmazások fül alatt ?? Micsodát kell vajon helyreállítanom hogy
NE az egész "Engedélykérések kezelése" legyen kikapcsolva ha SMS-t akarok fogadni...??

(#402) tolvaj! válasza ÁrPi2 (#401) üzenetére


tolvaj!
őstag

Sajnos erősen portolási problémának tűnik. Esetleg ha bemész az Alkalmazások engedélyeinek kezelése menüpontba ott az SMS részben próbáld meg beállítani a gyári sms appot engedélyezettre, bár ha portolt nem hiszem, hogy menne :/

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#403) ÁrPi2 válasza tolvaj! (#402) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Az lenne akkor a következő elsődleges kérdésem, hogyha ezután az "Engedélykérések kezelésé"-t
OFF-ban hagyom , akkor milyen állapotban maradnak az előző pillanatig még kezelt app-jogosultságok?
(mi ilyen szituban a "default"?)

az Alkalmazások engedélyeinek kezelése menüpont-nál ott az SMS részben nálam nem található meg az
"Üzenetek"
Mit lehetne büvészkedni hogy odakerüljün a kezeltek közé ? :)

( -- csakis a go-sms van ott, amit én magam juzerappként felraktam, de sms-érkezés GO-sms-sel sincsen)

-- az "Üzenetek" app csakis az appdrawerben található és onnan persze elindítható.
Nem lát viszont semmi már régi SMS-t és a SIM-kártyán lévőeket sem látja (csak Engedélykezelés-OFF esetén)
-- A GO-sms megtalálható nálam az Engedélykezelés alatt és az appban látom is a tárolt+simkártyás sms-eket, DE

ennek ellenére semmi sms nem érkezik meg, Vagy mintha devnull-ba jönne... :(((

(#404) tolvaj! válasza ÁrPi2 (#403) üzenetére


tolvaj!
őstag

Az alkalmazások "önállósulnak". Nem releváns, hogy milyen állapotban voltak a kapcsolók.

A jelenség oka a portolás hibája. Vagy másik készülékről próbálj meg portolni, vagy szerezz be egy normális portot. Sajnos nem tudok mást tanácsolni. Forrásként tudom ajánlani a redmi romokat.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#405) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

HTC One X-emre szeretnék feltenni MIUI-t, viszont sajnos az alsó gombsorom nem működik, egyéb hiba miatt... Az alsó virtuális gombsor aktiválható valahogyan MIUI alatt? Jelenleg Cyanogenmod van rajta, itt Gravitybox által megoldható volt, viszont ez a leírása alapján MIUI alá nem telepíthető.

Köszönöm a segítséget!

(#406) Wajk válasza wopi (#405) üzenetére


Wajk
addikt

v5 alatt a WSM Tools segítségével fel tudod tenni a Gravitybox-ot ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#407) wopi válasza Wajk (#406) üzenetére


wopi
aktív tag

Letöltöttem, feltettem. Tökéletesen működik, nagyon tetszik! :) Egyébként nem kellett Gravitybox, alapból megvan az alsó virtuális gombsor! Ennek nagyon örültem. :)

Kérdés: Témákat tudok valahonnan ingyenesen letölteni, vagy csak azok vannak, amik a Témák alkalmazáson belül letölthetők?

(#408) trebrona válasza wopi (#407) üzenetére


trebrona
nagyúr

Témák.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#409) wopi válasza trebrona (#408) üzenetére


wopi
aktív tag

:R

(#410) wopi válasza trebrona (#408) üzenetére


wopi
aktív tag

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő...

Letöltöttem egy .mtz fájlt, felmásoltam a telefonra, de hiába próbálom a fájlkezelőből megnyitni, azt kapom csak, hogy nem lehet megnyitni a fájlt. Mit csinálok rosszul? :(

(#411) trebrona válasza wopi (#410) üzenetére


trebrona
nagyúr

Témák => Helyi => Menü gomb => importálás SD kártyáról, betallózod onnan ahová feltetted, betölt, kiválasztod.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#412) wopi válasza trebrona (#411) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm szépen! Elnézést, még szoknom kell a MIUI-t. :B

Megint más kérdés: Az mennyire egészséges, hogy com.google.process.gapps folyamat szinte folyamatosan force close üzeneteket dobál? Vagy a böngésző nem indul, szintén miután indítom, hasonlóan force close üzenettel elszáll? Lehet ezzel valamit tenni?

Ezen kívül pedig a ROM frissítés sem fut le. Talál frissítést, rányomok, hogy telepítse, újraindul recovery módban, viszont a telepítés végén azt dobja, hogy install aborted. Többet nem sikerül elolvasni, mert rögtön újraindul a telefon. Próbáljam letölteni inkább az új verziót, majd kézzel flashelni?

Köszönöm a segítségeteket!

(#413) Weeman1 válasza wopi (#412) üzenetére


Weeman1
veterán

Igen próbáld te manuálisan feltenni.
Cwm-ben backup.
Utána factory reset,wipe data,wipe cache.
Install zip,itt betallózod az előre felmásolt romot.
És feltelepíti.

Xiaomi 11T Pro

(#414) Dimond G


Dimond G
senior tag

Szevasztok!

Időről időre figyelem a miui-t. Miket fejleszt....stb. Nos Ma rászántam magam és ismét felraktam a 10.12-es verziót.

Az akkuidő nem olyan jó, mint a 4.4.4-nél, de ígéretes!

Gyors...látványosan! Ezt bizton állíthatom! :D

Témák! Nos, ha beszerzünk egy wsm manager-t, egy MiThemes-t, meg egy MiTools-t, akkor már már nem lehet gond a témaletöltés! :DD

Ja és [link] oldalon ha regisztrálunk, akkor már csak "like-olni" kell dolgokat (amit csak enged) és már kapsz is krediteket, amikből Témára (főleg egyedieket) lehet költeni!

(#415) w333 válasza Dimond G (#414) üzenetére


w333
félisten

Szóval csak visszatértél a sötét oldalra ... :C

(#406) Wajk

Lecserélhetnéd már a telefonodat egy Nexus 4 -re aztán jöhetnek a Wajkiui verziók, Moto Defy -n én nagyon szerettem a munkásságod, nagy "respect" :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#416) Dimond G válasza w333 (#415) üzenetére


Dimond G
senior tag

Sötét oldal? ....hát be van borulva Budapesten! :DD

Jó a miui, csak néha instabil...legalább is egy-egy verziója! :D

Sok dolog van, amit átörökítenék a 4.4.4-ből! Pl aksiidő! :D A miuiba is ilyen jó lenne.... Űber király lenne! :DD
Mondjuk, ha két naponta kellene töltenem, akkor nem lenne rossz! Vagy pl az sms-nél az ékezetes betű nem lenne több karakter 1-nél......a szinkronizálás....stb....

[ Szerkesztve ]

(#417) w333 válasza Dimond G (#416) üzenetére


w333
félisten

De ez friss rom telepítésnél teljesen normális hogy gyorsabban merül, még nem állt be az akku rendesen, szóval legalább 2-3 napig kéne használnod ahhoz hogy normális akku értéket kapj ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#418) Dimond G válasza w333 (#417) üzenetére


Dimond G
senior tag

Az lesz! :D

Most kivételesen használni fogom 1 hétnél többet! :C

Addig, amíg ki nem jön az eXzistenZ 3.0 rom! :D

Amúgy szeretem a miui-t, csak kicsit lehetne kevesebb kínai téma! :(

Bár, ha belegondolok, hogy kínai......végül is.... :D

[ Szerkesztve ]

(#419) Dimond G


Dimond G
senior tag

Miért van az, hogy ha leszedek egy témát és beállítom, egy idő után más színű kis kockák jelennek meg a képernyőn kitakarva az alattuk lévő részt? Gondolom ez a téma hibája, mert ha az alapot állítom be, akkor minden oké. Akkor is ezt csinálja, ha az alap téma van beállítva, de ikont változtatok, vagy font-ot....stb....

:F :((( :O :)

(#420) TechRobot


TechRobot
aktív tag

sziasztok
JiaYu G4S en van miui rendszer dual simes a teló és két kártya van benne.
De nem megy a mobilnet. Valakinek van valami ötlete erre?

Dikk egy százas...

(#421) tolvaj! válasza TechRobot (#420) üzenetére


tolvaj!
őstag

Milyen szolgáltató, illetve eddig ment?

Ha új a telepítés és vodafone előfizetésed van, akkor az apn-t kell átírnod. Ki kell törölni a vitamax.-ot és csak az internet.vodafone.net maradjon.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#422) TechRobot válasza tolvaj! (#421) üzenetére


TechRobot
aktív tag

:R

Dikk egy százas...

(#423) tolvaj! válasza TechRobot (#422) üzenetére


tolvaj!
őstag

:F- ez azt jelenti, hogy működik? :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#424) TechRobot válasza tolvaj! (#423) üzenetére


TechRobot
aktív tag

még nem tudom mert mem az enyém a teló de a választ köszi.

Dikk egy százas...

(#425) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sajnos 10.17 miui update-ban nincs magyar. :-(

Utolsó frissítés 1.1/10 12...kinek hogy jelzi.... nálam bevált! Aksi idő...jó!

(#426) Dimond G


Dimond G
senior tag

Igen!!!!

Végre van Z-re frissítés!!!! 4.10.24

[link]

(#427) CoRt3z válasza Dimond G (#426) üzenetére


CoRt3z
tag

Én is fel tettem, de kétszer annyira merül mint a normál kk. Van valami praktika hogy ne szívja az akksit?

(#428) Dimond G válasza CoRt3z (#427) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem nem merül ennyire!

Most tartok 3n 7h 30p-nél és 28%-on áll az aksim! Szerintem rakd újra! :F

(#429) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

miui_V987_4.6.13_jb-4.2 használok a telefonomon.
Nagyon meg vagyok vele elégedve de egy gondom van vele..
Van benne felvétel lehetősége amit használok is de vmiért mostanában nem veszi fel a beszélgetéseket.
Eddig megjelent az értesítési sávban és vissza is tudtam hallgatni de mostanában nem.. :(
A program fennt van a gépen nem töröltem de nem fut a háttérben.
Hogyan tudnám újra beélesíteni hogy jól működjön?
Bármit próbáltam rajta beállítani nem indul el a beszélgetés kezdetekor..
Emiatt nem akarom újrarakni az egész romot...

Még olyan gondom is van hogy nem minden elmentett számhoz írja ki a nevet pár napja a teló,mi lehet a gond eddig kiírta az összes elmentett kontaktot.Google-ba van mentve az összes kontakt...

Köszi előre is!

(#430) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Nem találtam erre a típusra külön fórumtémát így ide irok.
Lenovo A820 telefonom van jeleneleg a MIUI 4.8.27 verzióval, de volt már több fle is rajta. Jelenleg ez a legstabilabb.
Annyi gondom van vele meg a többivel is, hogy a névjegyeimet megsokszorozza. Értsd pl. az István névjegyből csinál 15-öt és a legtöbb üres. Csak egy vagy két névjegyben van benne a telefonszám. Ez mitől lehet?
Van több fiók is felvéve a telefonomban. Gmail, céges levelezés, Viber, Waze, stb. Én erre tippeltem, hogy ez lehet a gond, de ha leszűröm a kontaktlistát, hogy csak a pl. a gmail-es legyen akkor is marad a sokszozódás. + szükségem lenne még legalább a céges névjegyekre.
Mit lehet ezzel tenni?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#431) tobias40 válasza jFox (#430) üzenetére


tobias40
veterán

A duplázódást összetudod fűzni és csak egyet fog akkor mutatni.
Nem túl elegáns de egy megoldás...
A többire nem tudom a választ... :F

Nekem is segíthetne vki... :R

(#432) jFox válasza tobias40 (#431) üzenetére


jFox
őstag

Erre gondoltam már én is csak félek, hogy osszegumbancolja a cím listaimat. :F Direkt el vannak különítve a cèges és sajaját nevjegyek.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#433) tobias40 válasza jFox (#432) üzenetére


tobias40
veterán

Próbálj meg csak egy kontaktnál összefűzni és utána látod hogy mi a helyzet.. :)

De hogy senki nem tud nekem segíteni a felvevővel kapcsolatban... :F

[ Szerkesztve ]

(#434) jFox válasza tobias40 (#433) üzenetére


jFox
őstag

Kipróbálom, köszi.
Szerintem nem sokan használják ezt a funkciót, meg itthon nem is nagyon engedélyezett ha jól tudom.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#435) Weeman1 válasza tobias40 (#429) üzenetére


Weeman1
veterán

Szerintem csinálj egy mentést és rakd újra a romot.

Xiaomi 11T Pro

(#436) trebrona válasza tobias40 (#429) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tárcsázó => Menü => Beállítások => Rögzítési beállítások => Automata hangrögzítés kapcsoló be, illetve Hívásrögzítés értesítés kapcsoló be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#437) tobias40 válasza trebrona (#436) üzenetére


tobias40
veterán

Az ott be van állítva (és be is volt) de mégsem vesz fel... :W
Van a rom-ban ez az "optimalizáló" lehetőség amivel a régi ,felesleges stb.. file-ket lehet törölni és lehet hogy ebben töröltem ki vmit??Ezóta van gondom a kontaktok nevével való kiírásnál is mert random szerűen mutatja a hívó nevét..(a számokat kimutatja csak a hozzátárolt nevet nem)

Lehet vhogy csak a hangrögzítőt újra telepíteni a rom-ból??

(#438) trebrona válasza tobias40 (#437) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha a zip-ből ki tudod szedni az .apk-t, akkor talán. System -> app -> SoundRecorder.apk.
De egyáltalán nem biztos, hogy működni fog.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#439) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha MIUI romban gondolkodom galaxy S3-ra, melyik v5 romot érdemes telepíteni? 4.1 vagy 4.4 alapút?

Mindenképpen olyan kellene ami tud magyarul.

Gondolom A V6 jelenleg még esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#440) jFox válasza jFox (#430) üzenetére


jFox
őstag

Helyesbítenék. Nem a névjegyzékben sokszorozódnak meg a névjegyek, hanem csak akkor, ha keresek. Olyankor feljön egy csomó "ál névjegy", aminek ua. a neve, de nincs benne telefonszám. :F
Ezt hogy lehetne kiküszöbölni?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#441) TechRobot


TechRobot
aktív tag

gappsot lehet a miuik mellé tenni?

Dikk egy százas...

(#442) tolvaj! válasza TechRobot (#441) üzenetére


tolvaj!
őstag

Igen, az alap android verziónak megfelelőt.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#443) TechRobot válasza tolvaj! (#442) üzenetére


TechRobot
aktív tag

a gapps nincs készülék típusokra korlátozva?
csak mert multkor szedtem le egy galaxy mini2 mellé cyanogen modra gappsot és akkor az bármilyen telóhoz jó miuival?

Csak mert egy S3 miui párosításon gondolkozom és kell hozzá gappsminden féleképpen.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#444) tolvaj! válasza TechRobot (#443) üzenetére


tolvaj!
őstag

A gapps android verzióra van korlátozva. 4.2-hez 4.2-es kell. Stb. Stb.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#445) TechRobot válasza tolvaj! (#444) üzenetére


TechRobot
aktív tag

ahh

Dikk egy százas...

(#446) jFox válasza TechRobot (#443) üzenetére


jFox
őstag

Itt nézz szét ROM és GAPPs ügyben! [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#447) Dimond G válasza TechRobot (#445) üzenetére


Dimond G
senior tag

Vagy ezt nézd meg:

magyar forditásban

angol forditásban

De ha kell leszedem és adok linket hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#448) Dimond G válasza TechRobot (#445) üzenetére


Dimond G
senior tag

Miui 4.4 gapps:

mega link

(#449) TechRobot


TechRobot
aktív tag

egyenlőre még nincs itt a kiszemelt gép a kezemben amire rakni akarom.

Dikk egy százas...

(#450) jFox válasza jFox (#440) üzenetére


jFox
őstag

Közben kiderítettem mi okozta ezt a jelenséget. Leírom, hátha valaki belefut ugyanebbe. Több appot is használok, ami szinkronizálja magának a névjegyeket. Ezekre gyanakodtam már a kezdetektől. Most egy ilyen "álnévjegyet" megpróbáltam szerkeszteni és így kiderült, kiírta, hogy a Waze névjegye. De az összes "álnévjegy", és egy névhez volt legalább 8. Uh. kitöröltem a Beállítások - Fiókok közül a Waze fiókját é megszűnt a jelenség. :C

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.