Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Viktor0610 válasza zeon.hu (#1250) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a legtriviálisabb (van ilyen szó? 🤔😁) nem jutott eszembe.

Samsung Galaxy A54

(#1252) flash-


flash-
veterán

Udv
Az engedelyek automatikus inditasnal es az inditas hatterben beallitasokban kiveszem mindig a facebookot de magától visszakerül par nap mulva
De miert?
Alkalmazkodo akkumulátor beallitas csinalja? Android 8 nál ugyanis nem volt ilyen..
Ha az a beallitas csinalja akkor ki is kapcsolom a funkciot,ez a funkció csak annyit csinál eleve hogy a telefon magától dönti el melyik alkalmazás milyen módon legyen?(tehát az akkubeállitásoknál akkukimélő, vagy háttérben futó alkalmazások korlátozása,stb..)?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1253) n00n


n00n
őstag

Azt olvastátok, hogy múlt héten a Xiaomi elérhetővé tette a dolgozóinak a MIUI 11-et tesztelésre és, ha minden rendben lesz, akkor június végén jöhet a nyílt béta?

(#1254) body007 válasza flash- (#1252) üzenetére


body007
addikt

Nem tudom mi az a funkció és mit is csinál pontosan, de vmi AI / MI sz.rság lehet (talán elemzi a folyamatokat, programokat és arra a következtetésre jut, h neked szükséged van rá. Én az ilyesmit kapcsolom ki kapásból, nehogy már a gép jobban tudja mit akarok :D Bár biztos van az a réteg akiknek ez hasznos :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1255) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok
Honnan érdemes Xiaomi telefont vásárolni? Mi 9T a kiszemelt. Xiamoshop.hu? Esetleg Amazon?

(#1256) flash- válasza body007 (#1254) üzenetére


flash-
veterán

hát megpróbáltam mert jobb üzemídőt ígértek a leírások, android 9 hírek, de gondolom ez akkor lehet ha amugy a programok nem voltak egyénileg korlátozva, ha igen, akkor sztem feleslegtes, egyébképnt így is javult az üzemidő, közepes-3/4 fényerővel, mobilnet, stb, 7 óra felett birt a telefon(kijelzőhasználat órát)...előtte inkább 5öt..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1257) n00n válasza 98bja (#1255) üzenetére


n00n
őstag

Én eddig mindig az https://eustock.eu/ oldalon vásároltam a Meizu/Xiaomi telefonjaimat, de sajnos nem régóta már nem vásárolhat tőlük magán személy. :U

(#1258) szetib


szetib
tag

Üdv. Megérkezett a két NOHON akksi a Redmi Note 3-hoz és az MI 5-höz. A RN3-ba tettem bele, mivel az az egyszerűbb, viszon tegnap óta -2% (mínusz kettő százalékot) mutat a telefon. Volt újraindítás, gyári visszaállítás, kikapcsolva töltés (ilyenkor üres akksit jelez, nem változik az ikon), AIDA64 4000mAh-t mutat. Recoverybe nem tudok belépni, mivel ahhoz minimum 15% töltés kell. Találkozott már vki ilyennel?

(#1259) body007 válasza szetib (#1258) üzenetére


body007
addikt

Valszeg sz@r az aksi...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1260) trialboj


trialboj
őstag

SoS segítség kellene, a telefonom megőrült. MI4C, akksit cseréltem mert gongoldtam segít, kaptam egy szar ami azonnal lemerült már éjszaka, visszaraktam a régit, használtam pár napig ok volt, erre ma elkezdett random módon kikapcsolni, ha elindítok bármilyen komolyabb appot, pl spotify, strava, csak külső akkuval tudom használni, amúgy hiába van 100% on a töltöttség kikapcsol.

miui 10 van rajta 7 es droiddal, és valami kínai rom, amit éppen csak fel tudtam kínlódni, mután 5ös droidról frissítettem és zárt a bootloader.

Már készültem a telefon cserére, de ez most nagyon nyomorult helyzetbe kényszerít, mindkét kiszemelt telefon drágább mint ami pár hete volt. Van bármi ötlet?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1261) body007 válasza trialboj (#1260) üzenetére


body007
addikt

a tied is aksis :)
megoldás: új aksi, de nem kajli :))

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1262) trialboj válasza body007 (#1261) üzenetére


trialboj
őstag

Vettem úk aksit, beleraktam, azzal is szar :( Innen vettem, a feliratok megegyeznek pontosan.

Egyszer már volt benne az új aksi, pár napig ment, aztán elkezdett éjszaka merülni 0-ra, tegnap megint beleraktam, ma reggelre már korrektül pár %ot merült, de most mentem egy 2.5 órás strava kört, csak gps volt aktív, 5 képet lőttem, és 60 ról 20 ra merült :( pár hónapja ez max 20% energiát igényelt volna.

Azt vettem észre hogy szinte bármit csinálok vele, a telefont felső része ahol a proci meg alaplap van, nagyon hamar melegszik. Lehet valami hülye app beakad, és feleslegesen pörgeti? Pl mikor toltam egy factory resetet pár napja, bejött egy game booster nevű marhaság, amit kikapcsoltam, fogalmam sincs hogy mi a fene az, csak stravaval indult el.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1263) body007 válasza trialboj (#1262) üzenetére


body007
addikt

Nálad igen komoly baj van. Ez nem miui spec kérdés szetm.
Valami szívja az aksit, keresd meg :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1264) trialboj válasza body007 (#1263) üzenetére


trialboj
őstag

Kérlek segíts, nem tudom hogy kell kideríteni melyik app okozza.

Ez volt a mai merülés.
Mi a fene az h awake, hogy lehet ébren a telefon mikor a kijelző idő nem megy, mert az asztalon áll, és nem piszkálom?

Itt vannak az appok ami működtek

És ez a google service bővebb infója

Itt van egy kép a miui és andorid verzióról, de ezekhez nem nyúltam, annyi a fontos hogy bootloader zárás miatt csak ezt a kínai romot tudtam feltenni, és mivel nem kaptam engedélyt a nyitásra, nem is tudok mást felpakolni, de eddig működött a telefon, nem olyan rég kezdett megőrülni :O

Ma piszkáltam a pocket mode-ot, ki be kapcsoltam, ennek lehet hozzá köze?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1265) kanyi51 válasza trialboj (#1264) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerintem a Playrol tedd fel a GSAM BATTARY MONITOR-t és azzal közelebb kerülsz a problémádhoz. Valami nagyon nem hagyja pihenni a telefont.

(#1266) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A MIUI fórumban tényleg nincs topikja a Redmi 7-nek, vagy csak én nem találom/csájnában más néven fut?

[link]

Illetve global stable ROM milyen időközönként jön új (Redmi 7-re)?

[ Szerkesztve ]

(#1267) body007 válasza trialboj (#1264) üzenetére


body007
addikt

Igen az a probléma, h sok az awake (ébren). Vmi progi a háttérben "dolgozik"

Ez nem rossz leírás:

Find Out Which Apps are Keeping Your Android Awake With Wakelock Detector

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1268) Fuji82


Fuji82
tag

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék. Lehet-e változtatni azon, hogy a telefonban a Névjegyeknél be van állítva, hogy Lista rendezési elve:Vezetéknév, Névjegyek neveinek megjelenítése mint:Vezetéknév előre.
Ha a Névjegyekbe belemegyek akkor eszerint is mutatja de ha hívást indítok akkor is a Keresztnevet mutatja elöl és a Híváslistában is. Lehet ezen segíteni valahogy?
Előre is köszönöm szépen!

Üdv:

Fuji

(#1269) trialboj válasza body007 (#1267) üzenetére


trialboj
őstag

Nem tudom rootolni a telefont, akkor már inkább a globar romot próbálnám meg feltenni.

Az biztos hogy a kínai rom miatt utólag felinstallál google play services a hibás, a telefon saját grafikonja kiírja hogy 3 órán át tartotta ébren a telefont, és ezalatt le is merült 82 ről 20 alá.

(L:http://prntscr.com/o2xepa)Ezt az appot használva raktam fel google playt(/L) mindent magától csinált csak engeélyeket kért, lehet hogy rosszul tettem? A macerásabb módszerrel kellene ismét nekifussak?

Ehhez most muszáj megint gyári beállítást tolni ?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1270) kanyi51 válasza trialboj (#1269) üzenetére


kanyi51
senior tag

A két linkelt nem ugyan az?

(#1271) trialboj válasza kanyi51 (#1270) üzenetére


trialboj
őstag

De, bocs. Én jelenleg azt az appot használtam, aminek google play az ikonja, a 4 sarkába is félkörök, és házikóval kezdődik a neve :))

BTW, ledózeroltam a google play store-t a telóról, és azóta rendesen merül. Csak kvára nincs youtube meg króm, meg google photos, és nyilván nem tudok appokat telepíteni szóval úgy érzem mintha ez már ne is okostelefon lenne.

A kérdésem arra irányult, hogy lehet rosszul is telepíteni a google szolgáltatásait? Azért merült nálam, mert valami vírusos szemetet rakott fel a kínai app áruházból?!

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1272) kanyi51 válasza trialboj (#1271) üzenetére


kanyi51
senior tag

Végig olvastam , szerintem egész jó a leírás, de mivel nem tudom kipróbálni, így sajna nem is tudok véleményt mondani, illetve segíteni se. Sajna.

(#1273) body007 válasza trialboj (#1271) üzenetére


body007
addikt

Neked a gaps-ot kellene feltenni.

HOW TO INSTALL GAPPS ON MIUI CHINA DEVELOPER ROMS

A másik, h erre keress:

xiaomi global rom without unlock

Itt van is valami használható

Flash Official Full ROM without unlocking bootloader

Nem olvastam végig, de mintha sikerült volna az emberünknek :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1274) Fuji82 válasza Fuji82 (#1268) üzenetére


Fuji82
tag

??

(#1275) lomposfarkas válasza Fuji82 (#1274) üzenetére


lomposfarkas
tag

A kérdésedre nem tudom a választ, de azt elmondom, hogy ki se tudnám próbálni, mert már felszámoltam azt az átkozott problémát, hogy a kontaktkezelők automatikusan szétdobják a neveket. Még a MS Activesync idők táján tettem rendbe: a vezetéknévhez írom be a teljes nevet, így nincs mit szétbontani. Ez most is megoldható, ha a gmailból exportálod a kontaktlistát és excel gyakorlattól függően pár perc alatt felszámolható a vezeték/keresztnév bontás és visszatölthető a gmailba. Ez persze csak az én álláspontom, biztosan sokan szeretik, ha külön rovatban vannak a vezeték/keresztnevek.

(#1276) Fuji82 válasza lomposfarkas (#1275) üzenetére


Fuji82
tag

Köszi. A Beállításokban is megpróbáltam már mindent és ha exportálom excelbe a névjegyeket akkor meg egy cellába kerül minden névjegy adat. Mert először azt gondoltam ott majd külön oszlopban lesz a vezeték- és külön a keresztnév. Megfordítom a sorrendet, importálom a módosított névjegyeket a telefonba és kész. De sajna ez sem működik.

(#1277) lomposfarkas válasza Fuji82 (#1276) üzenetére


lomposfarkas
tag

Vesszővel elválasztott csv-t kapsz a gmailtól, nem direkt excel táblát. Ezt az excelbe szöveg tipusú adatimportálással lehet behúzni, szerkeszteni és ugyanolyan formátumba menteni.

(#1278) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Ismerős egy Redmi 3s-t használ.
A Messenger adatait kellene törölni (tehát nem a teljes messengert), de azt mondja nem találja a telepített appok között, ami persze butaság, mert akkor nem tudna írni!
Helyileg máshol vagyunk, ezért személyesen nem tudom neki megnézni.
Leírnátok hogy hol találja, pl Beállítások > alkalmazások > ...

(^)(>.<)(^)

(#1279) gyulaszu válasza vacs (#1278) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem úgy a legyorsabb előhívni, hogy a futó programok között az ujjadat rajta kell tartani és ott a "fogaskerék"

[ Szerkesztve ]

gyulaszu

(#1280) Fuji82 válasza Fuji82 (#1276) üzenetére


Fuji82
tag

Közben megoldottam, köszi. Webes felületen, tehát nem a telefonon, a gmail címtárban a névjegyeket át kell szerkeszteni (csv kiterjesztésű webes excel) úgy, hogy meg kell cserélni a vezetéknevet a keresztnévvel. Konkrétan a családi névhez írni a keresztnevet, a keresztnévhez pedig a vezetéknevet. Majd a Listarendezési mód:Keresztnév, Név megjelenítési sorrend:Keresztnév előre.
Ezután a telefonon kikapcsolni a netet (mobil és wifi sem mehet) és kitörölni az összes névjegyet majd visszakapcsolni a netet és várni, hogy a névjegyek visszaszinkronizálódnak. Persze mindez csak akkor igaz ha a névjegyeink a gmail címtárban vannak tartva.

(#1281) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

A fiamnak volt egy telefonszám csere szolgáltató váltás miatt.
A telefonszámot lecseréltük a MI acc-ban, de Az eszköz alatt azt írja hogy nincs behelyezve a sim, vagy nincs aktiválva.
Persze ebből az az igaz hogy nincs aktiválva.
Küldené az aktiváló sms-t de valamiért nem küldi el. Csak próbálkozik vele, a telefon közben meg merül mint a disznó.
Nemzetközi SMS-t küldene, ha lekapcsolom a wifit, akkor az aktiválási folyamat meg is szakad, ami már megy vagy egy órája.... A sim-hez nincs adatcsomag.

Mit tudok csinálni??? Azonkívül hogy kivágom az egészet a francba.

Köszi szépen a segítséget.

Üdv:
L.

(#1282) Lacpac


Lacpac
őstag

Üdv,

Már megvan, angolra kellett állítani a telefon nyelvét.

L.

(#1283) trialboj válasza body007 (#1273) üzenetére


trialboj
őstag

SIKERÜLT!

Nem mertem elkiabálni, vártam 2 napot, de úgy tűnik rendben van a teló. Kellet neki egy gyári visszaállítás, de az általad mutatott megoldással, sikerült a korrekt google play és társait feltenni, ez már nem csüng az aksi csecsén állandóan, szépen komótosan merülget a telefon idle módban.

Csak hogy tiszta legyen, 1 hete, 3x töltöttem a telefont hogy 1 napot kibírjon, és 3 telefonbeszélgetésen meg egy 1.5 órás gps traced túrán kívül mást nem csináltam vele.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1285) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Teszek egy próbát, hátha op. rendszer beállítási probléma van...
Redmi 4x telefonom van, amiben kb. egy hónapja ki lett cserélve a hibás kijelző. Azonban egy ideje azt a furcsaságot csinálja, hogy a bejövő hívásokat két csöngés után önmagától felveszi a telefont. Ez sokszor kínos-vicces helyzeteket szül.
Tehát, lehet olyan beállítás, ami ezt a galibát okozza? Találkozott már valaki ilyesmivel?
Köszönöm a választ!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1286) body007 válasza Engineer086 (#1285) üzenetére


body007
addikt

Itt találod:
Tárcsázó -> fent a 3 pötty (beállítások) -> Automatikus válasz

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1287) royalka válasza Engineer086 (#1285) üzenetére


royalka
őstag

Én a kijelzőre gyanakodnék. Próbáld meg, h bekapcsolod érintések megjelenítését a fejlesztőibe akkor látszódni fog, h ha magától vesz "érintést".

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1288) Engineer086 válasza body007 (#1286) üzenetére


Engineer086
Modder

Ó, nagyon köszi, ez volt a probléma! A mindig opció volt bekapcsolva, :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#1289) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok miui fronton. A minap került hozzám egy redmi s2 miui 10.3 global rendszerrel. Az lenne a kérdésem, hogy a galériából el lehet tüntetni a "legutóbbi mappát", vagy hogy is nevezzem? Sehol sem találtam erre lehetőséget! Köszi

(#1290) royalka válasza Bizsu1st (#1289) üzenetére


royalka
őstag

Nem hiszem. De mi a baj vele? :D

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1291) Bizsu1st válasza royalka (#1290) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Idegesít és teljesen felesleges ;)

(#1292) royalka válasza royalka (#1290) üzenetére


royalka
őstag

Én hasznosnak vélem nagyon. De sajnos nem találtam h lehetne eltüntetni. Akkor pl egy QuickPic, mondjuk? Annó sokat használtam, de a miuis nekem megfelelő.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#1293) Bizsu1st válasza royalka (#1292) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Köszi, de annyira azért nem zavar, hogy lecseréljem a miui galériáját! Eddig emui-t használtam, annak teljesen korrekt a galériája. Nekem ez az időrendi megjelenítés is furcsa még.

(#1294) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy réteg igény, de én speciel imádtam a MIUI 5 hívás fogadó animációját.

Az a kérdésem, hogy a MIUI 10 alá (akár külső appal) ezt az életérzést vissza lehet valahogy hozni?

Köszönöm a válaszotokat!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1295) trebrona válasza vegyszer (#1294) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán témával megoldható.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1296) Viktor0610 válasza vegyszer (#1294) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De rég láttam! 😊

Samsung Galaxy A54

(#1297) zeon.hu válasza trebrona (#1295) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kérdés, hogy keresel rá, ha nem magad csinálod.
Amúgy nekem is bejön!

#?*@&!

(#1298) vegyszer válasza zeon.hu (#1297) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is az az ötletem támadt, hogy élő kellene venni egy korai Hongmi romot (az újaknak Xiaomi Redmi 1 szigorúan S nélkül), és az abban lévő phone.apk-t kéne szétugrasztani, átnézni...

És megnézni, hogy a téma editor a MIUI 10 alatt mennyire rugalmas. (hivar felvevés irány, hely pl szabadon választható-e?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1299) Viktor0610 válasza zeon.hu (#1297) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI V5-re kellhet talán rákeresni a témák közt. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1300) zeon.hu válasza Viktor0610 (#1299) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kerestem, de vagy nincs vagy nincs kiírva/kép róla.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.