Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Dimond G válasza Deck (#100) üzenetére


Dimond G
senior tag

Azt a mindenit! Nem tudom nektek hogy viselkedik a frissités, de nálam mocskos gyors!!!!!

JA és bekapcsolásnál a "MI" felirat alatt, alul megjelent az "Android" felirat!

[ Szerkesztve ]

(#102) j.la válasza Deck (#100) üzenetére


j.la
tag

Biztosan közre játszik, de van amikor tényleg nem tudod megmondani, hogy mitől lehet.

(#103) busman válasza Deck (#100) üzenetére


busman
addikt

Milyen user error? Megvolt minden wipe nekem angol.....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#104) w333 válasza busman (#103) üzenetére


w333
félisten

A Wipe Data is ? mert akkor igen (alapértelmezett nyelv az Angol) :K

Leírták már egy páran hogy : Wipe Cahe / Wipe Dalvik a "Wipe data" nem kell !!!

És véletlenül te nem innen töltötted le ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#105) Deck válasza busman (#103) üzenetére


Deck
titán

Múltkor ugyanezt eljátszottuk majd te másik root appot használtál pedig azt mondtad a kiemelt alapján csinálod. Végül kiderült :D Dr mostis lesz valami biztosan.

PS5

(#106) busman válasza w333 (#104) üzenetére


busman
addikt

Ezt szedtem le: xiaomi.eu_multi_L36h_4.6.6_jb-4.2.zip.. Úgy csináltam ahogy írtad...
Viszont már 2x újtaindult... Pff

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#107) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Ahh még egy óra és haza érek, rakom is fel :-)

OnePlus 8T

(#108) w333 válasza busman (#106) üzenetére


w333
félisten

Akkor nem értem ... csinálj egy teljes telepítést: Wipe Cache + Data + Dalvik aztán telepítsd, és így már friss lesz az egész rendszer ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#109) busman válasza w333 (#108) üzenetére


busman
addikt

Törlök most mindent, belsőt, sd-t is. Friss rendszer lesz...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#110) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Frissítés fent! Minden megmaradt.

OnePlus 8T

(#111) Dimond G válasza ZsyfKo (#110) üzenetére


Dimond G
senior tag

Jó tanács miui-soknak!

A felhő szolgáltatásnál ne adjátok meg a telefonszámotokat, mert pénzbe kerül. Nemzetközi díjat számolnak fel! :((

(#112) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Kérdésem lenne hozzátok: ti miért miuival nyomjátok, ha megtehetnétek mondjuk CM-mel is? Nekem a mi3-mal az a gondom, hogy belakva megtelik a ram, és megszűnik a multitasking. Titeket ez nem zavar?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#113) Deck válasza Oppenheimer (#112) üzenetére


Deck
titán

Nem telik be nálam a ram, meg elvileg a rendszer szabadít fel ha kell nem kell nézegetni. Greenifyt is használok persze, meg olyan ram zabáló szar appot mint a facebook fel sem raknék. Minden telón megeszi a ramot.. Xperia Z-re zárt bootloaderre nincsen Cyanogenmod.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#114) Oppenheimer válasza Deck (#113) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem zárogatok be semmit. Tisztában vagyok az android memória menedzsmentjével. Nekem szükségem van az ilyen szar appokat is, mint a facebook.

Most teljesen lényegtelen, hogy mikor mit szabadít fel magának, de 3 appal nem lehet multitaskingolni és itt ez a baj. Na ez titeket nem zavar?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#115) fffeco válasza Deck (#113) üzenetére


fffeco
tag

Nem az a probléma, hogy így használhatatlan lenne, tudjuk hogy szabadít fel helyet, de mégis nagyon sok ramot zabál és így minden újratöltöget a háttérből :(((

(#116) Dimond G válasza Oppenheimer (#114) üzenetére


Dimond G
senior tag

A facebook helyett is vannak már kliensek, amik szépen futnak és a romot se zabálják!

[link]

vagy

[link]

Ezek közül az utóbbit használom...

(#117) Oppenheimer válasza Dimond G (#116) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi, de igazából nincs szükségem ilyen workaroundra, csak mások véleményére lettem volna kíváncsi a dologról. De úgy látom titeket nem zavar. ;] :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#118) ZsyfKo válasza Oppenheimer (#117) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Én nem tudom ti miről beszéltek, nekem egyszer sem telt be, és nem is lassult semmit a telefon. Nekem sokkal jobban fut a Miui mint a gyári rom.

OnePlus 8T

(#119) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Most ki is próbáltam, lezártam memóriába a Walkmant, Socialife-ot, Facebookot, Chrome-ot, Mx playert, Galériát és vígan nyomtam az Asphalt 8-at.

OnePlus 8T

(#120) Oppenheimer válasza ZsyfKo (#119) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És ezzel mit akarsz bizonyítani? Hogy meg tudsz nyitni appokat egymás után? Nem erről van szó.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#121) ZsyfKo válasza Oppenheimer (#120) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Miért te a képeddel mit akartál bizonyítani? hogy 4 apptól be telik a memóriád? nekem ezek mind zárolva voltak és úgy is volt még több mint 800megám.

OnePlus 8T

(#122) Oppenheimer válasza ZsyfKo (#121) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez nem értem hogy mitől lehet. Valami nem stimmel a romommal.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#123) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Amúgy se érdekelne hogy a 10. app nem nyílik meg fél pillanat alatt, tudok várni pár másodpercet.
Valhol már lebeszéltük ezt egy fórumon hogy úgy tűnik hiába ugyanazok a romok és telefonok, egyszerűen képesek teljesen máshogy viselkedni.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T

(#124) Oppenheimer válasza ZsyfKo (#123) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mondjuk már párszor leírtam, hogy a baj azzal van, hogy 3 appal nem tudok multitaskolni. Ez nem bonyolult, remélem ezúttal megérted.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#125) ZsyfKo válasza Oppenheimer (#124) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Értem én hogy mit írsz, ki is próbáltam én 4 appal is tudok multitaskingolni, mondjuk ezekel:

de pl ha már benne van a facebook akkor behal az egész:

OnePlus 8T

(#126) Oppenheimer válasza ZsyfKo (#125) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Keresnem kell valami régebbi romot, úgy láttam azoknál kevesebbet eszik az OS. Mert jelenleg több ramom van lefoglalva idle állapotban, mint amennyit a rendszer és az appok együtt nyomnak a háttértáron.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#127) j.la válasza Dimond G (#111) üzenetére


j.la
tag

No mindegy már... :D majd kijön a számlán..

(#128) lmisi válasza Oppenheimer (#126) üzenetére


lmisi
senior tag

Azért full hd esetén kB. 250 megabyte -t Elvisz a képernyő önmagában, tehát az OS csak cirka 1750-t ér el. A telefonos funkciók is fixen levesznek de nem sokat az igaz.
A 250-t talán lejjebb lehet vinni, de akkor a 2d/3d gyorsítás láthatja kárát.
Esetleg system panel appal ránezhetsz még hiányzó ramot keresni, de sajna megvan az mind

[ Szerkesztve ]

(#129) gzbotii válasza Oppenheimer (#112) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert CM11 szar?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#130) adamsauvage válasza gzbotii (#129) üzenetére


adamsauvage
aktív tag

nekem például az fel se megy, felrakom és még a telepítés közben megszakad (status 7 )
és utána ha újraindítom--> bootloop

iPhone 14 pro / Macbook Pro

(#131) Oppenheimer válasza gzbotii (#129) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A memóriahasználata biztosan jobb a miuiénál.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#132) Dimond G válasza Oppenheimer (#131) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ezt hogy érted? Jobban használja, mint a miui, vagy annyira nem?

(#133) Oppenheimer válasza Dimond G (#132) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hatékonyabban, és ezért lehetővé válik, hogy multitaskolj.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#134) ZsyfKo válasza Oppenheimer (#133) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Persze nem lenne rossz de zárt bl-el érjük be ezzel, szerintem még mindig jobb mint a gyári.

Kérdés : ha felraktam a Zöld kamerát utána hobby tudom le szedni?

OnePlus 8T

(#135) fffeco válasza ZsyfKo (#134) üzenetére


fffeco
tag

Oppinak mi3-ja van. A gyári is miui :K

(#136) ZsyfKo válasza fffeco (#135) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

OK.

OnePlus 8T

(#137) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Most néztem A Simpsons játék 20perc alatt 20%ot lenyomott az aksiból, azért elég kemény. Ez normális egy játéknál?

OnePlus 8T

(#139) Roland861010


Roland861010
addikt

Aktív használat mellett ez se bírja tovább mint a többi rom vagy a gyári, mobilnetezés közben Chrome böngésző + Face + némi játék simán elvisz 2 óra alatt akár 40%ot is az akksiból!
A másik ami picit idegesít még ,hogy ugyan úgy melegszik nekem a telefon ,semmivel se jobb ilyen téren mint a többi!

(#140) CortezX


CortezX
aktív tag

Tegnap volt időm frissíteni a legújabb MIUI-ra. A Titanium Backupot és a Greenifyt kivéve (ez utóbbit egyébként elég macerás volt újratelepíteni) minden megmaradt és működik. A MiCloud-os cuccokat és a weather provider-t jegeltem TB-vel, nem jönnek be és gyakran ébresztgetik a telót. A Timeshift-et ha frissítem Play-ről, akkor hibaüzenettel leáll. A kiváló automatikus bug nálam is jelentkezik, de írtam egy tippet a Z topikba.

(#141) ZsyfKo


ZsyfKo
senior tag

Akkor megnyugodtam, és igen tényleg durva hogy mennyire lemerül használat mellett, és ez nem tudható be csak annak hogy nagy teljesítmény. Ott volt a Live with Walkman telom az is pár óra alatt le tudott merülni.

OnePlus 8T

(#142) Dimond G válasza ZsyfKo (#141) üzenetére


Dimond G
senior tag

Roland861010!

A képernyőhasználatának energiafelvételét belekalkuláltad. A Z esetében mint tudjuk és megállapítást nyert ez igencsak nagy!

Ha nem használod, készenlétben kibír 4-5 napot. Ha használod, pl intenzíven, akkor persze, hogy melegszik (bár nem annyira, mint a kit kat) meg merül az aksija.

Senki se mondta, hogy a miui-val intenzív használat mellett kibírja az aksi 2 napig. Max 16-20 órát.
De ez is csak relatív, mivel mindenkinél más. Mindenki másra és máshogy használja. Szóval ettől még jó a miui rom!

Ez csak az én véleményem! Mint az is, hogy a kit kat-nél jóval stabilabb. Miért is? :F Csak egy dolgot említenék: hetente csiszolnak rajta! A kit kat (4.4.2) kapott frissítést? :( (nem) :(

Amióta miui rom van a Z-men, azóta nem használok olyan applikációkat, mint pl. launcher, takaritó app-ot, contact app-ot, locker-t....stb.... a gyáriak tökéletesen megfelelnek a célnak és SZERINTEM szépen megvannak csinálva.

Az meg, hogy rengeteg formálható téma van, az meg emeli a "fényét"!

De kinek mi tetszik, vagy hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#143) Deck válasza Dimond G (#142) üzenetére


Deck
titán

+1 Tegyük hozzá, hogy megint meleg van sokkal jobban melegszik a telefon mibt tavaly.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#144) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Lenne két kérdésem, egyelőre:
1. Egyrészt hívás közben mindig inaktív a kijelző, függetlenül attól, hogy van-e bármi is a közelségérzékelő előtt. Már többször áttúrtam a beállításokat, de nem találok olyat, amivel meg tudnám oldani.

2. A másik, hogy megcsináltam az export-import folyamatot, ami rendben le is zajlott. Cserébe most 800 kontakt van a telefonkönyvben, mert minden sz@rt berakott. Erre van bármi beállítás, hogy csak a telefonszámmal rendelkező kontaktok maradjanak?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#145) Deck válasza fi:zi'k (#144) üzenetére


Deck
titán

2. Beállítások ott majd csak a telefonszámmal rendelkezőket mutassa

PS5

(#146) Roland861010 válasza Dimond G (#142) üzenetére


Roland861010
addikt

Szervusz !
Igen ,hidd el belekalkuláltam minden eshetőséget ! :) Nem ma kezdtem a " szakmát"!
Én csak annyit mondtam ami az én készülékemre igaz ,hogy nekem ugyan annyira melegszik vagy legalábbis érzésre úgy tűnik főleg ha mobilnet on és úgy játszok valami játékkal általában az eternity warriors 3 -at tolóm és elég rendesen meg izzasztja a Z-ét ,de a 4.3-is és a KK -is ezt produkálta nekem!

(#147) fi:zi'k válasza Deck (#145) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egész pontosan olyan pont van, hogy a számnélkülieket ne mutassa. Ezt eddig is többször ki-be kapcsoltam, de semmi nem változott. Most jó, csak néhány duplikáció van. Köszi!

Az elsőre estleg vki? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#148) j.la válasza fi:zi'k (#144) üzenetére


j.la
tag

Ez engem is érdekelne, mert csak a gombbal tudom újra éleszteni a képernyőt...még ha vége a hívásnak akkor is. Viszont lekapcsolni letudja a kijelzőt híváskor. Szóval kicsit érdekes

(#149) fi:zi'k válasza j.la (#148) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez nem érdekes, hanem elég nagy hiba. Ha állítani lehet, akkor miért ez a default, ha pedig nem lehet, akkor meg pláne.

---
Szeretném kirakni az email widgetet (nem gmail). Megtörtént a beállítás, szinkronizált is, meg is tudom nyitni a levelet az appon keresztül, viszont a widget mindvégig üres, azzal a felirattal, hogy válasszak megjelenítendő mappát. Akárhányszor teszem meg, nem történik semmi. Bármi ötlet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#150) Oppenheimer válasza j.la (#148) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez nálam is ilyen, szarul csinálták meg.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.