Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) TGWH válasza AxBattler (#900) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
Google e-mail fiókba szinkronizálod, onnan le tudja elvileg szedni bármelyik telefon.
Fotók meg ctrl c ctrl v...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#902) AxBattler válasza TGWH (#901) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#903) margithid


margithid
veterán

Redmi 3S-em van, legutolsó global stable rommal.
Sim kártyát cseréltem benne és a sim kárty aktiválása nem sikerül sehogy sem.
Angolra átállítottam már, Roaming bekapcsolva a sim kártyán, hivni üzenetet küldeni, fogadni lehet a sim kártyával, aktiválva van.
Nincs ötletem mi lehet a gond, segitsetek légyszi.
Köszi

(#904) markussandor


markussandor
senior tag

MIUI9 (global 8.4.19) verzión lehet állítani, hogy a beérkező sms-ek éjszaka hangtalanak legyenek?

(#905) margithid


margithid
veterán

A korábban leírt képernyő érzékelési hiba mintha eddig megszünt Gboard billentyűzet alatt, lehet a swiftkey zavart be?
Másnál nincs ilyen gond?

(#906) drpele válasza markussandor (#904) üzenetére


drpele
senior tag

Settings (Beállítások) >> Sound & vibration (Hang) >> Silent/DND (Csendes/DND) >> DND (Ne zavarj?)

Ez alatt a menüpont alatt be tudod állítani, hogy a hívások engedélyezettek bizonyos időszakban (az időszakkal együtt), s minden más hang viszont tiltott legyen.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#907) markussandor válasza drpele (#906) üzenetére


markussandor
senior tag

A korábbi telefonomon volt ilyen menüpont, de ezen már nincs.
Erre nincs külön app esetleg?

(#908) habolcs


habolcs
csendes tag

Sziasztok. Van egy idegesítő jelenség, valamiért amikor böngészőből youtubeozok hang nélkül indulnak el a videók, hiába adok rá hangot semmi. Rohaddt gyorsan kell ráböknöm az elején a bal felső sarokra csak akkor lesz hangja.. 😀 :O

(#909) kanyi51


kanyi51
senior tag

Sziasztok, segítségeteket kérném, ha a status sort lenyitom az üzeneteknél, nem mindég látható a tartalom , néha aztr irja hogy elrejtve. Ez mitöl van? vagy hol kell állitani?semmit sem csinálok és néha igy néha ugy látom.

(#910) laserjet1018


laserjet1018
csendes tag

Sziasztok! Csináltam egy újraindítást (wipe data) és most nem engedi feloldani a telefont a mi fiók. Elfelejtettem a jelszót. Interneten annyit tudtam csinálni, hogy megváltoztattam a jelszót, de akárhogy írom be majd utána a megjelenő kódot mindig azt írja ki hogy a beírt kód hibás! Nem hiszem el, hogy nem jól írom be. Mi lehet a gond? Lehet a jelszó nem jó? Ez a fiók másik telefonon is van ez lehet a gond? Kész vagyok

(#911) laserjet1018 válasza nzozz (#868) üzenetére


laserjet1018
csendes tag

Szia! Ugyanez van nálam is. Hogyan sikerült megoldani?

(#912) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Hogyan lehet törölni MI accountot?

(#913) carr


carr
őstag

Sziasztok! Mi 4 LTE van.
Mi felhőbe szeretném ha szinkronizálna, de az aktiváló sms nem érkezik meg. Valakinek van tippje mi lehet?
Angol nyelvre állítottam, ua. nem jön sms.
:/
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#914) carr válasza carr (#913) üzenetére


carr
őstag

lejárt a szerk.
Developer on: nincs mi unlock status gombom.
Megvan. Sikerült emailen keresztül újra aktiválni, angol nyelven.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#915) matta2003


matta2003
tag

Sziasztok!
Egy XIAOMI REDMI 5 vásárlásán gondolkodom.
Eddig nem volt még MIUI rendszerű telefonom.
(Itt azt mondja a srác, hogy MIUI 9.2 van rajta, de itt, meg MIUI 9.5-ös verzió van.)

A következőket tudná-e a telefon?

1.) 2 SIM-mel használva, hívás előtt rákérdezni, hogy melyikről hívjon?
2.) A telefonszámokat adott SIM-hez rendelni?
3.) A telefon ki-bekapcsolását időzíteni (pl.: este kikapcsol, reggel bekapcsol)
4.) A telefon üzemmódot (hangos, néma) időzíteni? (pl.: este 22:00-kor némára vált, reggel 7:00-kor hangosra)
5.) Több Google fiók egyidejű kezelése (2 naptár, 2 telefonkönyv, stb.)
6.) Fotók automatikus feltöltése a Google fotókba?
7.) Egyéni csengőhangokat lehet-e beállítani, akár számonként?
8.) Egyéni ébresztőhangot lehet-e beállítani?
9.) Koppintásra képernyőt felébreszteni?
10.) Képernyőre valamit rajzolva (c; m; o; stb.) appot indítani?

+1.) Miért érdemes MIUI rendszert használni, mi az a legalább 3 konkrét dolog, amit te szeretsz benne?

nem 21 éves vagyok...

(#916) drpele válasza matta2003 (#915) üzenetére


drpele
senior tag

Szia!

1.)Beállítható
2.)Nem találkoztam még ilyen beállítással
3.)Beállítható
4.)DND időzíthető
5.)Soha nem használtam ilyen módon, de beállíthatónak tűnik
6.)Telepített Google Photos alkalmazás kérdése
7.)Sim-enként és kontaktonként is lehetséges
8.)Igen
9.)Ez szerintem típusfüggő lehet, MI 5S-en lehet
10.)Passz

+1.)Aki a LineageOS / Pixel-ek minimalista design-ját és hozzáállását szereti, annak valószínűleg nyűg a MIUI, de ha nem ez az elvárás, akkor nagyon átgondolt/kézreálló rendszer, sokrétű funkcionalitással és hosszabb frissítési ciklussal, mint az az adott árkategóriában más gyártóknál tapasztalható.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#917) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Feldobom itt is a kérdést:

Nem tudja véletlenül valaki közületek, hogy a MIUI 9 hova menti el az aktuális háttérképet a Redmi 5A esetében?

Méretre igazítottam a képet, viszont formáztam az SD kártyát, mielőtt lementhettem volna az eredetit. Valahogy szeretném előkeríteni az átalakítottat, ha van rá egyszerű mód.

Választ - már ha lesz - előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#918) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak,
A családba került egy MIUI 9 rendszerű Redmi Note 5A.

Nem jövök rá, miként tudom beállítani a kezdőképernyő körbefordulását.

Másik kérdés pedig a bal oldali képernyőtől balra, automatikusan, egyelőre számomra eltávolíhatatlanul ott lévő, LG készülékeken csak Bullet screen-neki nevezett képernyő található. Ezzel mit lehet kezdeni?

Tudnátok segíteni?
Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#919) trebrona válasza zsoltip (#918) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyik sem megoldható.

Alternatív megoldás másik launcher használata.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#920) zsoltip


zsoltip
őstag

Bocsi, kifutottam a szerk. időből.
Pontos verzió: MIUI Global 9.5.9.0 Stabil

Még 2 dolog:
Témák. Csak A lokáció magyarról történő átállításával válik elérhetővé. Ezzel lehet valamit kezdeni, esetleg telepíteni az ezért felelős rendszerappot?

Van duplakoppos feloldás. Azonban ugyanezt lezárásra nem tudom kivitelezni.

(#921) trebrona válasza zsoltip (#920) üzenetére


trebrona
nagyúr

Témák EU tagországokban tiltva.

Duplakoppos lezárás nincs, van rá gyári widget. Ha kell a duplakopp, szintén olyan launcher ami tudja.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#922) zsoltip válasza trebrona (#921) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm a gyors és korrekt válaszokat.

(#923) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Mit kell beállítsak, h a rendszer ne lője le a mibandtools app-ot?
Amit beállítottam:
- Hozzáférés értesítésekhez
- Az értesítés prioritára állítva
- Akkumulátorkímélő - Nincs korlátozás (egyébkéntis ki van kapcsolva az akkukímélő)

Az a baj, h ha lelövi a rendszer a mibandtools-t nem rezeg a karperec :W Beindítom az app-ot, értesítések ki-be majd fél - egy nap múlva megint azt veszem észre nem rezeg, megint lelőtte :O
Az előző telómon gyönyörűen ment, ezen meg nem bírom beállítani...
Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#924) drpele válasza body007 (#923) üzenetére


drpele
senior tag

A MI Band Tools alkalmazást az alkalmazásváltó felületen (lefelés húzással) lockold a memóriában (hogy ne zárja be az OS).

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#925) body007 válasza drpele (#924) üzenetére


body007
addikt

Na erre nem is gondoltam, köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#926) trialboj


trialboj
őstag

Hugom telefonját szeretném használni, ami fél éve porosodik. Neki is új xiaomija van új mi accal, nekem is másik telóm van másik mi accal.

A régi telefonból hogy lehet/szabad / kell letörölni az accot, amihez már nincs telefonszám és emailcím sem rendelve? hogy ne legyen belőle gubanc?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#927) body007 válasza trialboj (#926) üzenetére


body007
addikt

Valahogy így

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#928) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Redmi 5 plusnál, hogyan lehet eltüntetni a reklámokat a fájlkezelőből??

(#929) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Miért van az hogy a telefont alaphelyzetbe állítottam, majd elindítottam a biztonsági mentésből a visszaállítást.
El is indult, "már" 12%-nál tart, 24 óra alatt......

Ha ez így megy tovább, kb egy hétig használhatatlan a telefon. Fel lehet ezt valahogy gyorsítani?

(#930) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi8 telefonnál ha kínai helyett xiaomi eu romot akarok használni, az gari vesztessel jár?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#931) drpele válasza enginev3.0 (#930) üzenetére


drpele
senior tag

Xiaomi.EU ROM flash-eléséhez bootloader nyitás szükséges, ami elméletileg garanciavesztést okoz.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#932) enginev3.0 válasza drpele (#931) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor még várni kell hivatalos global romra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#933) trebrona válasza drpele (#931) üzenetére


trebrona
nagyúr

Xiaominál a gyártó támogatja a bootloader nyitását, forglamazótól függ. Nagyon ritka az, ahol megvonnák a garanciát, majdhogynem sehol.

btw bármikor vissza lehet állítani a gyári állapotot.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#934) enginev3.0 válasza trebrona (#933) üzenetére


enginev3.0
félisten

Spemalltol merjek venni mi8at?
Global rom még ki tudja mikor lesz hozzá
De most lenne lehetőségem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#935) trebrona válasza enginev3.0 (#934) üzenetére


trebrona
nagyúr

Spemallról olvastam már hideget-meleget, de többség elégedett vele.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#936) enginev3.0 válasza trebrona (#935) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kicsit félek, de most ott a legolcsóbb, és rendeltem már telefont, viszont garanciát nem intéztem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#937) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van már infó hogy mikor érkezik a hivatalos MIUI 10?
Jelenleg egy Redmi Note 5 tulajdonos vagyok,s a 9.5.13-as van rajta.De láttam van már 9.5.14-es is... de az még telefonon keresztül nem tölthető le :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#938) trebrona válasza Potyka03 (#937) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt hamarabb jutsz releváns infóhoz:[link]

Készülékenként eltérő az ütemezés.

Szerk: látom ott is jelen vagy, figyelgesd! :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#939) csibor


csibor
őstag

Redmi note 2 váltok Note 4-re. Nem enged a telefonszámommal belépni a mi fiókomba. Valami rémlik, régen is valami hasonló volt. 31 a körzetszám ha ez számít valamit.

(#940) Degeczi


Degeczi
nagyúr

MIUI 9 alatt tényleg nincs külön opció a barangolás (nem az adat-, hanem a sima hang-) letiltására? :Y

Jobb híján csak az Automatikus hálózatválasztás-t tudom kikapcsolni, de az már volt, amikor visszajött magától... :W

(#941) drpele válasza Degeczi (#940) üzenetére


drpele
senior tag

Igen, így van, a hanghívás esetén csak indirekt módon tudod letiltani a roamingot, az automatikus hálózatválasztás tiltásával.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#942) Degeczi válasza drpele (#941) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, köszi!
Ez most a barátnőmnek kb. 20e Ft többletkiadás, amiért valahogy (valszeg egy frissítés során) visszakapcsolódott az automatikus hálózatválasztás - és ahol lakunk, a szerb szolgáltatók rendre jobb térerővel jelenkeznek, mint a Vodafone... :(
Asszem elég volt a Xiaomiból egy időre, megnézem találok-e vmi mást a telefonjára, amiben fixen letiltható a roaming, mert ez elképesztő így

(#943) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok

Reggelre frissült a rendszer magától MIUI Global 9.6.1 stabilra Xiaomi Redmi Note 4-en. Be kellet írni újra a PIN kódot is. Nálam 2 Viber van fent természetesen 2 SIM-el és a clónról eltűnt a névjegyzék próbáltam frissíteni, de semmi azt írja ki 0 névjegy a normál nem klónon semmi gond sincs közel 400 van ott. Letöröltem újratettem engedélyezve volt a névjegyzék elérése és csak nem jelenik meg. Beírom a keresőbe a nevet nem talál semmit, beírom a telefonszámot kiírja a nevet amit a másik fél megadott a viberen, de mikor rányomok a kész gombra semmi sem történik. :W

Mitől lehet ez megint valamit elcsesztek a frissítéssel? :U

(#944) adp


adp
őstag

sziasztok mitol lehet az hogy a redmi note 5-on nem frissul a naptaramban a google fele account csak wifin.
helyzet a kovetkezo: cegnel a recepcios beirja nekem az ugyfellel kapcsolatos infokat, ha esetleg lemondjak azt is. tegnap hivott a recepcios delelott, hogy lemondta a 3orasi es atirta, nalam ez nem jelent meg meg 3kor sem csak mikor wifire mentem, eddig nem tudtam mikor frissit de sztem akkor csak wifin
mobilnetem mindig megy stabil is a 4g
ha nem hiv tutira beszopom es feleslegesen utazgatok..
tuti beirta mert online megneztem bongeszoben es ott lattam. mi lehet a gond?
telot ki be kapcsoltam, netet is tobbszor is hatha, de semmi

(#945) body007 válasza adp (#944) üzenetére


body007
addikt

Véletlen nincs beállítva, h szinkronizálás csak wifi-n?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#946) adp válasza body007 (#945) üzenetére


adp
őstag

hol?

(#947) drpele válasza adp (#946) üzenetére


drpele
senior tag

Setting >> Sync >> WLAN only

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#948) adp válasza drpele (#947) üzenetére


adp
őstag

nincsen bekapocsolva

(#949) spike70 válasza UFO1 (#943) üzenetére


spike70
tag

Szia.
Nekem pont ugyan ez a problémám a klónozott Viberrel, csak egy Redmi5A-val. Azt hittem csak én szerencsétlenkedem vele. Tudja valaki a megoldást?

(#950) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

MIui9, Redmi note5.

A váltakozó háttérképek menüjében hiába jelölöm ki alul, hogy mely témájú háttérképekre "iratkozom fel",
egy-két naponta elfelejti ezt és az összes témát kijelöli újra.
Mit lehet ezzel csinálni? Rohadt idegesítő, hogy állandóan újra kell állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.