Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: ASRock B250M Pro4 coffeetime mod! (DDR4)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Hieronymus: Pihole + Unbound
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Gurulunk, WAZE?!
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Gombinyó
#2104
üzenetére
Családi fotókat évente átnézem, az értéktelen (elmosódott, duplikált stb.) 50 %-át kapásból törlöm, a maradék értékes képeket pedig két különböző hordozóra kimentem és offline tárolom őket
(A múltkor kiváncsiságból megnéztem, a 12 évvel ezelőtt BD meghajtóra mentett képek, videók mind tökéletesen épek voltak, nem volt adatvesztés
Persze már nem használok mozgó alkatrészt tartalmazó vagy optikai biztonsági adathordozót, de jó tudni, hogy az öreg technika is teszi a dolgát
) -
válasz
Gombinyó
#2100
üzenetére
Ez a Dacia Duster vs IFA teherautó összehasonlítása.
Objektíven elég kevés embernek van szüksége arra, hogy 5-6 db 3,5-ös HDD-t rakjon egyszerre egy otthoni hálózat központi gépébe (IFA teherautó).
Két 2280-as SSD pedig egy miniPC-ben is elfér (Dacia Duster), külső HDD dokkolóval pedig 2 db 3,5-ös HDD-t is lehet csatolni hozzá (Duster utánfutóval
). -
Garsza
veterán
válasz
Gombinyó
#878
üzenetére
Igazából 500GB esetleg 1TB nekem simán elég.
Azért gondolkodom ilyen mini PC -n, mert néha szeretném nézni a műholdas beltérim általt streamelt adást. Eddig ezt megtudtam oldani a ruteremen keresztül a megfelelő portok megnyitásával. Mert volt publikus IP -m. De pár hete szolgáltatót váltottam, és azóta nincs publikus IP-m.
De nem tudom még biztosan mj lesz a megoldás, jelenleg még keresem a megfelelőt. -
Gombinyó
őstag
-
azbest
félisten
válasz
Gombinyó
#763
üzenetére
amúgy dp porton (és aktív dp-hdmi átalakítóval) 4k 60Hz-et tudnak a 4gentől felfelé intel procik integrált grafikái is. A hdr az persze más kérdés, azt valsz nem tudják ezek a régiek.
Az i5 6th gen procisok jó eséllyel azért boldogulnak a feladattal. Az n100 velük van pariban teljesítményben, a plusz az av1 dekódolás képessége a régebbiekhez képest. Az n100-as kínai cuccoknál nem mind tud hdcp 2.0-át így előfizedtéses tartalom lehet korlátozott felbontású streamingen.
-
Csupati
őstag
válasz
Gombinyó
#641
üzenetére
A bekapcs gomb körül van egy tekerő, nálam silent re van rakva, de van amikor piros kakaó progin van akkor sem hangos.
A HDMI verziót nem tudom, de elől lévő Type C tud képet adni.
Igen tud Y : Y : Y formátumot és tud RGB formátumot is, fhd monitorra tud szuper skalazni 4k felbontást. -
-
Csupati
őstag
válasz
Gombinyó
#635
üzenetére
Én azt tapasztalom hogy nálam az R7 megbírkozik mindennel az fix, videók alapján elvileg megbírkozik a 4K 60hz hdr10 el az N100 is, de mivel nincs olyanom tekintsd ugy hogy az én véleményem. Aztán késöbb meg ha mégis többre használnád kicsit és kevés akkor megint kereshetsz erősebbet.
-
válasz
Gombinyó
#632
üzenetére
AZ N100-ban az UHD Graphics elég a 4K lejátszáshoz (több generáció óta megvan már ez a képességük), a probléma inkább az adott gép implementációja, hogy van-e a PC-n HDMI2.0a, vagy akár HDMI2.0b szabványú csatlakozó.
Sokszor vissza vannak butítva a kimenetek annak ellenére, hogy a benti hardver képes lenne kitolni magából a 4K+HDR-t.Ryzen esetén is hasonló a helyzet, implementáció függő, hogy milyen szabványú HDMI kimenet lesz a gépen.
És a közös tényező mindkettőnél: a szoftver, meg az OS. Windows-nál már összehozható a HDR is, Linuxnál nem vagyok teljesen képben, hogy bekerült-e már a kernelbe a natív HDR támogatás. Eddig még nem volt benne, de mintha nemrég már megtörtént volna ez is.
-
Csupati
őstag
válasz
Gombinyó
#632
üzenetére
Hát maga az N100 is elég gyenge de az ,hogy UHD Graphics maga az integrált VGA neve nincs száma, elég sokat elmond, a proci amúgyis csak single channel ramra képes, így elég gyenge a gpu benne 4K rá biztos kevés lesz szvsz. A Ryzen 7 5700U val én Blender ben (szórakozásból) tervezgetek apróságokat és simán megy, a Vega 8 mindenre is elég.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
társtopik: Mini-ITX
- Elektromos autók - motorok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Yettel topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- 8 millió felett jár a Clair Obscur: Expedition 33, egy év alatt ért a csúcsra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LEGO klub
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- HP ProLiant DL360p Gen8 1U szerver (2x Xeon E5-2667 v2, 32GB RAM) + RACK SÍN!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Montech XR TG FSP 750W
- Gamer PC , i9 14900K , RTX 5070 , 32GB DDR5 , 2TB NVME
- CoreI5,13600KF,14/20/GIGABYTE,B760M-DS3H,KINGSTON,DDR4 32GB,RTX5060TI 16GB/2Tb T.hely/GARI/Win11!
- 2K Gamer PC - Ryzen 7 5700 / RTX 5060 Ti / B550M / 32GB RAM 3600MHz / 1TB SSD / 650W Silver
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- iPhone 15 Pro Max 256GB 83% (1év Garancia) ESIM-es változat!
- Samsung Galaxy A54 5G / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 14 Pro Max 128GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Persze már nem használok mozgó alkatrészt tartalmazó vagy optikai biztonsági adathordozót, de jó tudni, hogy az öreg technika is teszi a dolgát

