Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79473) geckowize válasza Májkii (#78997) üzenetére


geckowize
őstag

Előzmény 1
Előzmény 2

Sziasztok,

Gondolkoztam és eszembejutott, hogy nem vennék még egy 280X-et, hanem a jelenlegi 280X-et raknám át a gyengébb gépbe (ASRock H81M-HDS, Intel Core i5-4460, 8GB RAM), amivel csak kb. kéthetente hétvégén fogok vele játszani és inkább jobbat vennék a saját gépembe (Gigabyte H97-D3H, Intel Core i5-4590, 8GB RAM).

Mennyiért tudnék olyan videokártyát venni bele, amivel a GTA V-ben már észrevehető előrelépés tapasztalható a 280X után?

Ahogy olvasgattam, a GTX 970 és az R9 390 között kéne választani, azonban ahogy nagy nehezen utánakerestem, valami olyasmit találtam, hogy konkrétan a GTA V-ben a 970 a jobb, viszont nem kevés az a 3584 (+ lassabb 512) MB VRAM benne? GTA-ban a jelenlegi 3 GB is lazán elfogy, ha állítom feljebb a dolgokat, tehát azt az ~500 MB pluszt nem érzem elégnek.

A 390-nél a 8 GB-tal nem lenne nagyon gond (ahogy néztem full maxed outon 30-as minimum fps-hez GTX 980 Ti kell és abban 6 GB VRAM van), csak nem tudom hogy maga a GPU nyers ereje hogy áll a 970-hez képest.

Aki bármelyik mellett leteszi a voksát, kérem javasoljon konkrét gyártótól származó típust, mert pl a topic oldalán linkelt amd sheetsben néztem az R9 390 ajánlott hűtőit és a Sapphire Tri-x (az a Nitro, ugye?) és Vapor-X ajánlott, amiből az utóbbi nem is elérhető itthon, valamint az Asus kártyákra 3 év gari van, annak nincs ajánlott hűtős R9 390-e?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.