Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137401) Carlytoo válasza solfilo (#137399) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ez most a 20.4.2-ről szól. Általában - ahogy mostanában ez nagyon rossz szokássá vált- béta tesztelőknek használják a usereket és van a Radeon GPU-k driverein sokszor még a WHQL aláírás előtt mit csiszolni.

rasotamas: Az 1 db játék. A GTA 5/Online Nvidia párti. Ezt tudjuk. Overall teljesítményben meg a 1060 3GB rosszabb valamennyivel, mint az Rx 580 8GB.

[link]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#137402) nyul105 válasza Hegyirabló (#137389) üzenetére


nyul105
senior tag

Mi volt a gond, ami miatt uv-zned kellett?
Vagy csak én vagyok hülye, és ez alap minden kártyánál?
Sose piszkáltam még a gpu értékeket, csak a ventigörbét...

(#137403) solfilo válasza rasotamas (#137400) üzenetére


solfilo
veterán

4 hsz-szel a tiéd felett: #137394

(#137401) Carlytoo:

20.5.1 whql: "Természetesen, ha bárki telepítette már a korábbi, 20.5.1-es kiadást, és nem kifejezetten veszi hasznát a Radeon Memory Visualizer fejlesztőeszköznek, akkor akkor teljesen felesleges frissítenie."

19.10.1 whql: "Az AMD kiadta a nagyjából egy hete megjelent, 19.10.1-es Radeon Software Adrenalin 2019 Edition WHQL aláírással rendelkező változatát. Az csomag az AMD által aláírt verziótól funkcionálisan semmiben sem különbözik, csupán a Microsoft aláírása is rajta van az eszközillesztőkön, ha van olyan felhasználó, akinek ez számít. Ugyanakkor ha bárki telepítette már a korábbi, 19.10.1-es kiadást, akkor teljesen felesleges frissíteni, mivel pontosan ugyanaz a WHQL-es verzió is."

19.9.2 whql: "Az AMD kiadta a nagyjából egy hete megjelent, 19.9.2-es Radeon Software Adrenalin 2019 Edition WHQL aláírással rendelkező változatát. Az csomag az AMD által aláírt verziótól funkcionálisan semmiben sem különbözik, csupán a Microsoft aláírása is rajta van az eszközillesztőkön, ha van olyan felhasználó, akinek ez számít. Ugyanakkor ha bárki telepítette már a korábbi, 19.9.2-es kiadást, akkor teljesen felesleges frissíteni, mivel pontosan ugyanaz a WHQL-es verzió is."

19.9.1 whql: "Az AMD kiadta a nagyjából egy hete megjelent, 19.9.1-es Radeon Software Adrenalin 2019 Edition WHQL aláírással rendelkező változatát. Az csomag az AMD által aláírt verziótól funkcionálisan semmiben sem különbözik, csupán a Microsoft aláírása is rajta van az eszközillesztőkön, ha van olyan felhasználó, akinek ez számít. Ugyanakkor ha bárki telepítette már a korábbi, 19.9.1-es kiadást, akkor teljesen felesleges frissíteni, mivel pontosan ugyanaz a WHQL-es verzió is."

19.8.1 whql: "Az AMD kiadta a nagyjából egy hete megjelent, 19.8.1-es Radeon Software Adrenalin 2019 Edition WHQL aláírással rendelkező változatát. Az csomag az AMD által aláírt verziótól funkcionálisan semmiben sem különbözik, csupán a Microsoft aláírása is rajta van az eszközillesztőkön, ha van olyan felhasználó, akinek ez számít. Ugyanakkor ha bárki telepítette már a korábbi, 19.8.1-es kiadást, akkor teljesen felesleges frissíteni, mivel pontosan ugyanaz a WHQL-es verzió is."

tovább nem kerestem

solfilo

(#137404) Hegyirabló válasza nyul105 (#137402) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Gond nem volt, csak hűvösebbé akartam tenni, és ezt javasolták a fórumban. Ezeknél a kártyáknál állítólag ez alap.

Aquila non captat muscas.

(#137405) Carlytoo válasza solfilo (#137403) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ez érdekes. Akkor csak placebo hatás a suttering és a lag?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#137406) Lorden válasza Hegyirabló (#137404) üzenetére


Lorden
senior tag

Miért, melegnek találtad?
Hány fokos volt? Ha a képen látható 40, akkor az elég hűvös

Lényegében a kártyával akkor nincs semmi, belepiszkáltál, nem sikerült, ezért cserélnéd

[ Szerkesztve ]

(#137407) solfilo válasza Carlytoo (#137405) üzenetére


solfilo
veterán

Nem szoktam feltenni ugyanannak a drivernek az opcionális után a whql verzióját is (mivel IGP-sként ritkán frissítek, de akkor meg már a legújabbra), így nem tudok erről semmit mondani neked, hogy placebo e vagy sem. Ha volt reszelés az opcionálishoz képest, akkor gondolom a release notesban ezt jelzik.

solfilo

(#137408) Hegyirabló válasza Lorden (#137406) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez levett oldallapokkal ennyi, plusz alulfeszeléssel ennyi. Egyébként akár felmegy 55 fokig is, sima netezés közben. Ez meg azért sok, mikor van olyan a saját topikjában, akinek 37 fokos HD Youtube alatt.

Amúgy meg eldönthetem, hogy lecserélem-e a videokártyámat, vagy bármilyen használati tárgyamat, vagy engedélyt kell kérnem tőled?

Aquila non captat muscas.

(#137409) nyul105 válasza Hegyirabló (#137408) üzenetére


nyul105
senior tag

55 fok szerintem (!) csak akkor vészes, ha forognak a ventik, főleg nyáron, hacsak nem 18 fokos szobában ülsz.
Érdemes megkérdezni a "37 fokos" tulajt, hogy passzív módban vannak e a ventik, ráadásul ha jól tudom 2 (vagy 3) hőmérsékletet is kijelez, amiből az egyik a hotspot. Itt is lehet félreértés.

Az off részről: csak egy tényt állított (belepiszkáltál+nem ment), ezután levonta a logikus következtetést, hogy emiatt cseréled. Semmi köze nem volt ahhoz, hogy engedélyt kéne kérned, ez már személyeskedés.

(#137410) Carlytoo válasza solfilo (#137407) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Majd egy kövinél ránézek. :R

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#137425) Lorden válasza Hegyirabló (#137424) üzenetére


Lorden
senior tag

(#137428) Csupingo válasza Hegyirabló (#137424) üzenetére


Csupingo
veterán

A visszakérdezős részre reagálnék, inkább általánosságban. Szerencsére még vannak páran a topikokban, akik jóindulatból, segítő szándékkal kérdeznek vissza. Pl. lehet, hogy hibátlan a kártya és ő tudja a megoldást a problémára, vagy itt a PH-n már többször kitárgyalt és megoldott a kérdező gondja. Ha ez kiderül és más okból amúgy nem válna meg a vga-tól, akkor sok cirkusztól (eladás, vétel), felesleges pénzkidobástól is megkímélhető a kérdező. Pár példa: valaki azért cserélne vga-t, mert több kimenet kéne neki, amire mondjuk még egy fhd tévét köthetne. Erre visszakérdeznek, hogy igp van e a cpu-ban, mert azt bekapcsolva arra is köthető a tv.
(Nálad a terhelés nélküli melegedés okait nem tudom, mert nekem nem ecsetelted, de pl. sok amd kártyára jellemző, hogy már 2 kijelző esetén is megemeli a memória órajelet, amitől egy félpasszív kártya a venti bekapcsolásának határáig (50-55 fok) is melegedhet. Rosszabb esetben bányászvírus is okozhat ilyet.)

Összegezve: valakik segítő szándékkal kérdeznek vissza, hogy több oldalról is közelítsék a kérdést, ezáltal egyszerűbb, vagy olcsóbb megoldás is lehetséges lehet. Persze a végső döntés mindig a kérdezőé, de ha több lehetséges megoldást is vázolnak, akkor neki is könnyebb lehet választani.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#137429) Hegyirabló válasza Csupingo (#137428) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elfogadom amit írsz. :R

Aquila non captat muscas.

(#137430) kolopele válasza Hegyirabló (#137429) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Strix 2070 super vagy a Palit Jetstream super netezés közben 40-45 fokos, sosem fog bekapcsolni egyik kártya ventije sem közben, holott a hardveres gyorsítást is a kártya végzi a böngészőben (persze ha úgy állítod be). Azért látni sokszor ilyen 37 fokokat, mert vannak akik a procit használják erre a célra, nem a kártyát, de szerintem sokkal jobb kártyán keresztül. Ebben az esetben, amelyeknél kevés a borda a passzív hűtéshez, azok max. desktop módban nem érik el azt az 55 fokot, azaz amikor semmire nem használod. Amennyiben elhatároztad magad, vágj bele valamelyikbe, én ezt tanácsolom, a többi már a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#137431) KAMELOT válasza Hegyirabló (#137427) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem akarsz mókolgatni 2070S vagy aprón ha találsz 2080. Berakod, driver install és megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#137432) LicskaiJ válasza Pécsi gyerek (#137392) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

:R

5600XT-ből van ajánlott márka?
Sapphire Pulse verziót néztem, arról eddig jókat olvastam...

Go Pats!

(#137433) Pécsi gyerek válasza LicskaiJ (#137432) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Igen a pulse jó árban is meg hütésben is. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#137434) koko52 válasza CJ4567 (#137124) üzenetére


koko52
veterán

Na valahogy bekínlódtam magam GTAV online-ra. 1440p, 60Hz limit (felülírta a 75Hz monitort nem állítgattam semmit) Folyamatos 60 FPS, GPU 70-98% CPU negyed/félgőz. Majd belövöm a korlátlan FPS-t is ha érdekel valakit.
Ezzel nálam megdőlt a "Ryzen-t nem szereti a GTA V"

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#137435) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Lehet, hogy megtartom a Nitor+-t, nem tudom. Nekem csak az a fura - amire azt fogjátok írni, joggal, hogy az almát hasonlítom a körtével - hogy az R9 380 nem volt ennyire meleg. De az is igaz, hogy az kisebb házban volt. Azt is tudom, hogy meg kellene várnom, amíg nem lesz ilyen hőség, mert az év nagy részében 21 fokos lakásban (jelenleg 25), biztosan más értékeket fogok kapni. De azért csak le van véve mindkét oldallap, és így is felmegy néha netezés közben 55 fokra. Hangsúlyozom, terhelés alatt teljesen jó, óra Furmark 72-74 fok. Ez a netezés közben 55 fok meg úgy van, hogy azért ezt pár óra után éri el, és még akkor sem mennek a ventik. Látom én is a táblázatban, hogy idle 51-et mértek neki. Csak mindenki arról beszél, hogy húú, neki milyen hűvös HD Youtube mellett. Ettől paráztam be. Mindegy, holnap felrakom az oldalakat, bekerül az utolsó alkatrész, és akkor majd meglátom.

(#137431) KAMELOT

Azt hiszem pont te írtad valahol, hogy sokáig AMD-s voltál, és emiatt tértél át Nvidiára. Nekem meg már nagyon elegem van ebből a gép ügyből, ami valahol itt kezdődött, vagy még talán kicsit korábban is, most már szeretném használni a gépet, kerül amibe kerül. :O

Aquila non captat muscas.

(#137436) nyul105 válasza Hegyirabló (#137435) üzenetére


nyul105
senior tag

Erősítse meg valaki, de az 55 fok teljesen kellemes üzemi hőmérséklet a videokártyának akár 0-24ben (nyilván nem jó, ha 24 órában megy, de itt még tán a ventik se kopnak).
Vagy nagyot változott a világ, de nem értem, hogy miért kéne 40 fokon lenniük ezeknek az alkatrészeknek, és miért terjesztik ezt. Van ennek bármi tudományos alapja, hogy 60 fokon degradálódik a kari a 40 fokhoz képest?

Nekem game közben 75 fokig felmegy, mert nem féltem, és még csak 50% körülig engedem a ventiket. Azt olvastam, hogy 85 fokig teljesen safe az üzemi hőmérséklet (1070ti).

Most én vagyok a hülye, vagy mi ez a 40 fokos trend manapság? Több helyen láttam. :F

Ez most általában szólt, tényleg érdekel. 75 vs 55 vs 40 fok, kárt okoz e bárminek?

(#137437) Carlytoo válasza Hegyirabló (#137435) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Summa summarum: Az 5700 XT-k kicsit jobban melegedhetnek, mint a korábbi társaik. 55 fok nem érdekes. Nem degradálja a chip.et, ergó nem foglalkoznék vele. Ha terhelés alatt 72-74 fok szintén nagyon jó.

A gépet pedig használd és ne foglalkozz a túl jelentéktelen dolgokkal.

Nem tudom, hogy volt-e valakinek HD 7990 VGA-ja? Dupla GPU-s megoldás. Nekem volt egy pár hónapig és ott mértem már 95-98 fokot is. Senkit nem érdekelt, hogy ennyire meleg. Nem lett semmi baja tőle.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#137438) rasotamas válasza koko52 (#137434) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. Kapcsold ki az fps limitet, mert 60 fps-ig nagyon jó a 2600 de ha többet akarsz gond van, teli sessionben már a 75-be is beleharapdál és megzuhan 60 környékére.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137439) KAMELOT válasza Hegyirabló (#137435) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze 7970-ig. Utána NV, azóta hibátlanul teljesítenek. Cput is találtam olcsón.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#137440) Hegyirabló válasza Carlytoo (#137437) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hiszek én nektek, miért ne hinnék. Mindig tanulok valami újat.

Aquila non captat muscas.

(#137441) Carlytoo válasza Hegyirabló (#137440) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Bezzeg arról senki nem beszél, hogy az én jelenlegi 2080-am ( Aorus) max terhelés alatt egy NZXT H700i-ben több óra terhelés után eléri a 80 fokot is. :D És ez ennyi. Láttam már rengeteg review-t, ahol hasonlóak a hőfokok.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#137442) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#137440) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na erről beszélek, most mutatja a koma másik topikban, hogy milyen idle hőmérsékletei vannak, és még azt mondjátok, hogy ne parázzak!

Aquila non captat muscas.

(#137443) jokeph válasza Hegyirabló (#137442) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szép, de nem derült ki, hogy milyen környezetben van, rengeteget számít (környezeti hő, ház szellőzése). :U

(#137436) nyul105: Nálam a GTX 1070 (teljes konfig az aláírásomban) furmark teszt alatt sem megy 40%-os ventifordulat (alig van hangja) és 65 fok fölé, játék alatt 60 fok környéke, a venti 25% körül, idle fan stop és 45-50 fok körül - ezt a VGA gyári profiljával, nem piszkáltam bele.
Sapphire Nitro (Boost BIOS-al) RX 480 8 GB VGA sem fűtött, furmark 70 fok körül, játék alatt 30%-os fix venti fordulattal (40%-ig ez sem hangos) 55-65 fok között, idle-ben fan stoppal 40-45 fok. :U

Régebbi/gyengébb VGA-im simán lépték a 80 fokot is, mégse haltak bele. :D

(#137435) Hegyirabló: szóval, szerintem nem kell túlparázni a dolgot. :K
Ha annyira zavar a relatív magas idle hőfok 2 dolgot tehetsz az ügy érdekében:
1. nem nézegeted
2. lemondva a fan-stop-ról, adsz neki egy olyan görbét, ami 20%-os ventifordulattal indul, bizonyosan le fog menni 50 pár fokról 40 fok körülre. ;)

(#137444) Hegyirabló: ezt mind el tudom képzelni. :D
A korábbi open-air házamban bármit hajtottam, alapból 5-10 fokkal hűvösebb volt (CPU is), ugyanolyan környezeti feltételek mellett. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#137444) Hegyirabló válasza jokeph (#137443) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rákérdeztem fórumtárstól azokra, amiket írsz. :) Lehet, hogy kiderül, klímás lakásban, 100 százalék venti mellett éri el ezeket a számokat. Most már én is kíváncsi vagyok.

Aquila non captat muscas.

(#137445) kolopele válasza nyul105 (#137436) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem az 55 fok a probléma, hanem hogy elkezd a venti ki-be kapcsolgatni netezés közben. Amikor egy kártya félpasszív, akkor olyan hűtőt is kell(ene) hozzá tervezni, hogy ez ne történhessen meg. Nekem most pl. 43 fokos a 2080 Ti, 45-50 fölé sosem szokott menni. Természetesen terhelésnél mehet nyugodtan 80-85 fokig is, semmi baja nem lesz, de a körülötte lévő alkatrészeknek jobb, ha marad 65-75 között, ugyanez igaz a procira is, semmi baja nem lesz 80-90 fokon, de ott is vannak kondik az alaplapon, vagy éppen a vrm lesz túl meleg, ami megint a kondik kiszáradásához vezethet. Szerencsére ezeket az érzékenyebb alkatrészeket igyekeznek minél távolabb tenni a legforróbb pontoktól, meg amin minőségi alkatrészek vannak, ott azért jobban bírja minden a hőt, a japán kondik 105 fokra vannak hitelesítve, és egy normálisabb alaplapon ilyenek vannak, ahogy a tápokban is. Ezért szoktuk azt mondani (na meg a hűtés, hang miatt), hogy nem véletlenül kerül többe pl. egy Asus Strix vagy egy Gaming X akár 15-20 ezerrel is, mint mondjuk egy fapadosabb Inno vagy Zotac, stb, akkor is ha ugyanaz a kártyák tudása. Mindezek igazak a tápokra, alaplapokra is (no meg a hűtés kialakítására egy házban), főleg amikor nem egy alap I3 kerül egy gépbe egy 1050 Ti - vel.

[ Szerkesztve ]

(#137446) kolopele válasza Hegyirabló (#137444) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálam mindenhol van klíma, amikor le van hűtve 24 fok körülire a helyiség akkor valóban képes 38-40 fok körül maradni a kártya, de most pl. 26-28 fokos helyiségben vagyok, és nem ment 45 fölé még mindig, a ventik pedig meg sem moccannak. A fentebb leírtakból megértheted az okát.

(#137447) Hegyirabló válasza kolopele (#137446) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, közben privátolok Nyúllal, írtam neki, hogy nézze meg a válaszodat. Értem is az okát, csak azt nem értem, hogy nálam miért ekkora a hőmérséklet, pedig én is a jobb minőségre törekedtem. A "nem ment 45 fölé" gondolom netezés alatt ennyi. Nálam is van, hogy ennyi, de van az említett 55 is, és ez az ami aggaszt, de tudom, hogy ez megint körte-alma, mert AMD mindig kicsit melegebb, mint az nVidia.

Aquila non captat muscas.

(#137448) nyul105 válasza jokeph (#137443) üzenetére


nyul105
senior tag

Hozzá kell tenni, hogy hangszigetelt a ház (BQ silent base 600), szerintem emiatt van meleg bent. plusz most megnéztem, csak 69 fokig ment fel, és agresszívabbra tettem is azóta a görbét, 70foknál 45%on megy. a 79 fok szerintem olyan 30%ig járatott venti mellett volt, és most nincs is 33 fok bent, csak 28 :D

kolopele: én kikapcsoltam a passzív módot, alap pörgés mindig van, mert amúgy "hintázik" a hőfok, ahogy mondtad, és irritál a tudat is...

Hegyirabló: azért összenézném a házatokat és annak hűtését is, amiről egyikőtök adatlapján sincs semmi ( vagy csak késő van már hozzá, és nem látom)

[ Szerkesztve ]

(#137449) kolopele válasza nyul105 (#137448) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valóban nincs feltüntetve a házam, de ez lenne az:
[link]

(#137450) kolopele válasza Hegyirabló (#137447) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, netezés alatt, most éppen 42. A ház szellőzése akár 5-10 fokot is jelenthet viszont.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.