Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27765) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Bocs, hogy ram-vétel előtt sokadszorra kérdezek, de most gondoltam át a volt (feszültség) részét a dolgoknak. Tuning szempontjából az jó, ha a kinézett ramokhoz minél alacsonyabb fesz-igényt írnak, ugye?
A procim (I7 4790k) mem-vezérlőjét 1,5 V fölé tartósan nem érdemes húzni, állítólag.
Most néztem egy ilyen ram-kitet:

Corsair Vengeance Pro 32GB (4x8GB) DDR3 1866MHz CMY32GX3M4C1866C10R

Kép:

Azért tetszik, mert 1,35 V feszültséget írnak és szeretnék tuningolni, amihez ugye (elviekben, illetve több esetben) volt emelés (lehet) szükséges és akkor van 0,15 volt mozgásterem úgy, hogy a proci mem-vezérlőjére "limitált" 1,5 voltot még nem lépem túl.
Szerintetek is előnyös vétel lehet egy ilyen "alacsony" feszen üzemelő ram a tuning szempontjából?
(A többi ram-kit, amit találtam 1,5 V vagy még annál is magasabb feszültségigényű volt a gyári specifikációk szerint).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.