Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Nyáron tervezek egy gép ujítást Ryzen 1600X procival és valoszínüleg valami B350es lappal.
Mivel hallotam hogy a Ram árak emelkedni fognak előre meg szeretném venni hozzá.
16GB 2*8Gb-s Kitben gondolkodom max 50K-t szánnék rá.
Valószínöleg nem torony hütöt veszek a procira igy magas Ramok nem játszanak.
Mivel azt olvastam hogy a Ryzenek szeretik a magas MHZ-s Ramokat 3000MHZ-ben gondolkodom.
Így elsőre a kiszemeltem G.SKILL 16GB Ripjaws 4 DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GRK lenne.
Szerintetek jó választás lenne?

(#27952) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Elnézést az offért, de a Ram topic nem túl aktív, igy ide is fel teszem a kérdésemet.
G41 lapban(GA-EP41UD3L) működne egyszerre 2x2gb + 2x1gb ram?
Mind 2 típus benne van a támogatott listában.
köszi előre is :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#27953) koko52 válasza Bacusuz (#27952) üzenetére


koko52
veterán

Oda írtam...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27954) SRII


SRII
őstag

Hali!
Jelenleg DDR3 1600 cl9 ramok vannak a gépembe, érdemes DDR4 ramokra átállni? érdemes teljes konfigot kicserélni?
A gép 30% böngészés, 60% játék és 10% film - videók nézegetésére szolgál.

Mivel újítani szeretnék, de annyi minden változott azt sem tudom ki-mi merre, ha vásárolnék egy 4. (haswell) generációs i7 procit az i5 helyett, és vennék egy erősebb videokártyát, lehet ki is lehetne hagyni a DDR4 szabályt?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#27955) palfitom válasza SRII (#27954) üzenetére


palfitom
félisten

Az általad felsorolt használatoknál nem igazán számít a ram órajele, előrébb leszel, ha a megmaradt pénzt jobb VGA-ra költöd (+i7).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27956) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Üdv,

Segítségeteket szeretném kérni,
Jelenleg ilyen memória van a gépemben: G.Skill F4-3200C16-16GTZB (2x 8GB)
megvagyok vele elégedve teljesen viszont, most láttam hogy van ilyen is : [link]

Az lenne a kérdésem hogy ezek a Gskill RGB memóriák mivel többek vagy kevesebbek a jelenlegi ramomtól
(világításon kívül) ?

Illetve a másik dolog hogy az általam linkelt iponos listán van egy 58E ft ért 3200mhz cl16 illetve egy cl14 3200mhz 74E ft ért, ennyivel jobb a cl 14-es időzítés mint a 16? Érdemes e 74E ft ért a cl14-et venni?
Illetve érdemes e cserélnem a jelenlegi memóriám ? :F
Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27957) koko52 válasza dvd_R+ (#27956) üzenetére


koko52
veterán

Attól függ mire használod, csak ha egész nap munkára használod érheti meg a gyorsabb időzítés. A mai árak mellett én biztosan nem váltanék. Minden más esetnél lényegtelen a gyorsabb ram.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27958) dvd_R+ válasza koko52 (#27957) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem
szóval ha jól értelmezem az rgb verziós g skillek az általam leírt jelenlegi g skill ramomtól se kevesebb se több?
tehát ugyan azt tudja? szóval a +felárak azok az rgb-re vonatkoznak csak ?
:F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27959) sad_Vamp válasza dvd_R+ (#27958) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nézd meg YT-n a LinusTechTips erre vonatkozó videóját, kb elmagyarázza mekkora bullshit sok esetben a MHz hajkurászás RAM ügyben.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27960) koko52 válasza sad_Vamp (#27959) üzenetére


koko52
veterán

Ezt a videót be lehetne rakni a topic kezdő oldalára, mert naponta tesznek fel olyan kérdéseket amire ez jó válasz lenne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27961) sad_Vamp válasza koko52 (#27960) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egyetértek, nekem is ez volt a válasz és nem a topic kezdő.

én is azt hittem h ha az alaplap tud 4000-et akkor olyasmit kell venni, aztán kiderült hogy ez tuning és instabilitáshoz vezet ezért végül CL15ös 2666-ast vettem ami viszont alap órajelen -amin használni fogom- CL12.

Persze AMD prociknál picit más a helyzet ott állítólag több jót tesz a magas freki.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27962) palfitom válasza sad_Vamp (#27961) üzenetére


palfitom
félisten

APU esetén főleg számít a magas órajel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27963) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Patriot milyen memóriamárka?
PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3200MHz CL16 KIT PV416G320C6K - erről a tipusról lenne szó
5 év garival

[ Szerkesztve ]

(#27964) dvd_R+ válasza sad_Vamp (#27959) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia
Köszönöm a válaszokat, de az az igazság hogy nem vagyok előrébb :DDD
Máshogy teszem fel akkor a kérdésem.

Jelenleg ilyen memóriám van: G.Skill F4-3200C16-16GTZB (2x 8GB)
és ha létezik ettől jobb memória akkor szeretnék olyat a maximum keret a 16GB memóriára 75E FT azért ennyi mert áfa igényléssel csak 50X E ft-ba kerülne :))

Első körben Gskill-ben szeretnék mert szerintem az elmúlt 2-3 évben piac vezető peformance-ben
Illetve a fentebbi posztomban linkelt iponos linken levo gskill-ek azért tetszenek mert rgb ledesek és a jelenlegi gépem így néz ki : ki be villog minden zöld világítás de a képen is jól látsizk hogy a memóriánál nincs semmi fény :D
Szóval ha az általam linkelt memóriák semmivel se tudnak többet mint a jelenlegim csak a + rgb nekem már az is bőven megérte ha pedig jobb performance-ben annak csak örülök
Kizáró ok csak az ha rosszabb mint a jelenlegi ramom

Illetve a másik dolog hogy szóba jöhet a 75E ft os ár keretig más gyártó általi memória is ha a jelenlegi ramomtól jobb

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27965) koko52 válasza sad_Vamp (#27961) üzenetére


koko52
veterán

Hát igen, az alaplap általában a belevaló csúcs proci által kezelt max frekit támogatja. Ezért érdemes a proci támogatását megnézni és a kettő közöl ahhoz igazítani a ramot amelyik maximuma alacsonyabb. (na ezt szépen megfogalmaztam) Persze ha az ember talál olcsón magasabb frekist az is ok, mert mehet alacsonyabb cl-el. Én is úgy használtam 1600-as ramot, hogy 1333 mhz-futott cl9 helyett cl7-el és ugyanolyan gyors volt mint 1600-on.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27966) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#27964) üzenetére


dvd_R+
őstag

Olvasva az alattam lévő hsz-t leírom a gépem is hogy akkor ahhoz igazítva tudjátok megmondani számomra a tutit :D

i7 7700k
msi z270 gaming m7
msi gaming x gtx 1080ti

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27967) sad_Vamp válasza dvd_R+ (#27964) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ja, hogy akkor a te kérdésed tulajdonképpen így szól:
- "Sok a pénzem, nem világít a RAM-om és performance megszállott vagyok, megvegyem?"
A válasz meg rá annyi, hogy:
- "Igen!"

:DD

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27968) koko52 válasza dvd_R+ (#27964) üzenetére


koko52
veterán

Azt hiszem válaszoltál magadnak, mivel szeretnél "fényeket". Vedd azt ha neked megéri. A cl16 és cl14 között talán 1% a sebesség különbség, ami szintetikus progival mérhető de te az égvilágon semmit nem fogsz belőle észrevenni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27969) koko52 válasza sad_Vamp (#27967) üzenetére


koko52
veterán

:C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27970) koko52 válasza dvd_R+ (#27966) üzenetére


koko52
veterán

Most néztem ezt a topicot még te nyitottad 2010-ben. Ott megtalálod a választ is az 1.hsz-edben. :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27971) dvd_R+ válasza sad_Vamp (#27967) üzenetére


dvd_R+
őstag

:DDD Nem erről van szó, csak szeretnék jobbat mert csak pár ezer FT-ba lenne az "upgrade" az esetben ha 75E ft ig bezárólag van jobb ram mint ami jelenleg van nekem
Az pedig csak egy +feature ami nekem tetszik értem ezt az RGB Led-re

koko52 Anno igen még én indítottam ezt a ramos topicot, de azóta sok víz lefolyt .. és nem követem folyamatosan a történéseket, így nem vagyok jelenleg "penge" ebben ezért írtam ide hogy valaki aki "penge" mondja meg nekem a tutit, egyrészt a jelenlegi gskill ramom és az rgb-s linkelt között teljesítményben van e bármiféle különbség és vagy a jelenlegi ramomtól van e 75E ft ig jobb :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27972) koko52 válasza dvd_R+ (#27971) üzenetére


koko52
veterán

Egy szónak is száz a vége, a választ megkaptad.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27973) dvd_R+ válasza koko52 (#27972) üzenetére


dvd_R+
őstag

Rendben, akkor ha jól értem az rgb-s verzió teljesítményben is jobb? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27974) Laccoss válasza dvd_R+ (#27973) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért ennyit nem változtak a ramok....

Kisebb késleltetésű a LEDes ram, ergó gyorsabb is (nagyon picikével).

(#27975) koko52 válasza dvd_R+ (#27973) üzenetére


koko52
veterán

Igen, +20-ér kapsz 1%-ot.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27976) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok és habár tudom, hogy 16 gb ddr4-et szeretnék, pontos típust nem tudok, ebben szeretnék segítséget kérni. Elsősorban fehér vagy fekete-fehér ramokat szeretnék, jelenleg a Gskill trident z az etalon, csak kicsit sokallom a pár % sebességért a +10.000 Ft-ot, még akkor is ha ilyen gyönyörű szálcsiszolt. :DDD Árban olyan 40.000 Ft környékére gondoltam.
Köszi a segítséget! :)

(#27977) tboy93 válasza akkójóva (#27976) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen gepbe lesz? Alaplap, cpu, cooler?

(#27978) akkójóva válasza tboy93 (#27977) üzenetére


akkójóva
tag

Az alaplap egy MSI Z270 Tomahawk Arctic, processzor i7 7700k, hűtőt még nem kérdeztem a topicjában, de logikusnak tűnik, hogy először azt kéne megtudnom. :B

(#27979) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello!
Sürgős!!! DDR4 16GB, min. 2666 Mhz ramot vennék, azonnal, mai nap Bp-en, max. 41.000 Ft-ig!
Hátha valakinek van eladó csak még nem tudja! :R
Köszönöm!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#27980) madrac válasza juliensorel (#27979) üzenetére


madrac
őstag

Erre való az apróhirdetések szekció....

(#27981) juliensorel válasza madrac (#27980) üzenetére


juliensorel
senior tag

!!!"Sos ram" megoldodott!!!

Gondolhatod, h vegigkerdeztem minden lehetoseget hardverapron, vagy nem er ra hetvegen, vagy nem valaszolt.
Tudod Erre valo a segitokeszseg! azonnal ram irt egy remek, segitokesz forumtars, mar le is bonyolitottuk az adasvetelt, es o nem hirdette sehol a ramot... :)
Koszi, h elolvastad azert!
Udv!

(#27982) palfitom válasza akkójóva (#27976) üzenetére


palfitom
félisten

Innen válogathatsz.
Ajánlom: CORSAIR VENGEANCE LPX 2x8 3000 CL15 vagy KINGSTON HYPERX SAVAGE 2x8 2666 CL13. Ezek 40k alatt vannak, és hasonló teljesítményűek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27983) akkójóva válasza palfitom (#27982) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi! :R

(#27984) koko52 válasza juliensorel (#27981) üzenetére


koko52
veterán

Azért írta, mert a fórumon nem megengedett az üzletelés.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27985) juliensorel válasza koko52 (#27984) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ertem, elnezest!
En nem uzleteltem, segitseget kertem, ahhoz, h tudjak dolgozni, nem pedig azert, h mondjuk kimaxoljam az osszes "skin-t" a tokom tudja milyen jatekban. A forumtars, aki kisegitett pedig eleve privatban irt.
Udv!

(#27986) misi021


misi021
tag

Sziasztok.
Intel Core i7 7700K-s Processzort - MSI Z270 GAMING M7 Alaplapot - HyperX SAVAGE 16GB DDR4 3000MHz RAM-ot szeretnék venni.
A kérdésem az lenne hogy ez a Processzor támogatja a DDR4 3000MHz-es RAM-okat ?
Mert az alaplap támogatja OC-val, de azt már alapból fel fogja ismerni hogy 3000MHz ?

i7 7700K 4.2GHz
Cooler Master V8
HyperX SAVAGE 16GB DDR4 3000MHz
MSI GTX 1080Ti GAMING X 11GB
MSI Z270 GAMING M7
Cooler Master V850
Cooler Master MasterCase Maker 5t

(#27987) palfitom válasza misi021 (#27986) üzenetére


palfitom
félisten

Jól lesz ez a konfig, menni fog 3000-en a ram (XMP-profilt be kell állítani a BIOS-ban).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27988) misi021 válasza palfitom (#27987) üzenetére


misi021
tag

Az XMP mi célt szolgál ?
Azzal lehet elérni a 3000MHz-t ?

(#27989) palfitom válasza misi021 (#27988) üzenetére


palfitom
félisten

Az XMP egy gyárilag beállított értékeket tartalmazó profil, tehát nem kell a BIOS ram-os részében manuálisan beállítgatnod a tuningos értékeket (sebesség, időzítések, feszültség, stb.), hanem kiválasztod az XMP profilt, s már is 3000-en pörögnek a ramok.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27990) tboy93 válasza palfitom (#27989) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az miert lehet, hogy ha manualisan felveszem 2100-rol 2400-ra a ramokat akkor az aida teszt alatt jobb eredmenyt kapok memoria ertekekre mint ha xmp profillal veszem 2400mhz-re? Elobbi esetben semmit nem allitottam csak az orajelet.

[ Szerkesztve ]

(#27991) koko52 válasza tboy93 (#27990) üzenetére


koko52
veterán

Mert a késleltetés maradt alacsony szinten. Ha nem hibázik hagyd úgy, ha igen akkor XMP.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27992) palfitom válasza koko52 (#27991) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27993) tboy93


tboy93
nagyúr

Wow, zsir, koszi :R

(#27994) Weareus


Weareus
addikt

Holnap-holnapután jön meg nekem ez.
Remélem, bírja majd a tuningot is picit. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27995) koko52 válasza Weareus (#27994) üzenetére


koko52
veterán

Mi a kérdés?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27996) juliensorel válasza koko52 (#27995) üzenetére


juliensorel
senior tag

Haha, jogos :D

(#27997) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok, 2 GB-os DDR2-800-as Kingmax RAM (desktop) mellé tervezek venni szüleim gépébe még egy 2 gigás modult. Tekintettel arra, hogy sokallom ezért a példányért a 9 ezer forintot (és nem is biztos, hogy ugyanolyan chipek vannak rajta, mint 5 évvel ezelőtt), azon vagyok, hogy veszek egy sima CSX-et 6 ezerért. Összesen két RAM foglalat van az emlékeim szerint G45-ös chipsetű alaplapon, a kérdésem az, hogy ha a két modul időzítése megegyezik (márpedig meg, 800@CL5-5-515), akkor megvehetem-e bátran? Nagyon rég nem építettem már PC-t (utoljára szerintem az övéket) és akkoriban még eléggé háklisak voltak a RAM-ok, gyakran volt, hogy konkrét lapkakészletekkel egyáltalán nem is működtek (á lá Gigabyte Intel chipsetes lapjai vs. Geil Ultra DDR2-es RAM-ok).

(#27998) csirkerizs


csirkerizs
csendes újonc

Sziasztok!
Játék célra szeretnék 2x8gb ramot, lehetőleg HyperX-eket, csak az órajelben nem vagyok biztos, hogy 2133MHz-3000MHz között milyet vegyek és miért.
Alaplap: [link]
Proci: AMD Ryzen 5 1600X

[ Szerkesztve ]

(#27999) palfitom válasza csirkerizs (#27998) üzenetére


palfitom
félisten

A memória magasabb órajele nem hoz sok FPS-t, ezért a játékok miatt szinte mindegy.
Ha teheted (nem sokkal drágább), akkor magasabb órajelű és alacsonyabb időzítésűt vegyél.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28000) tboy93 válasza csirkerizs (#27998) üzenetére


tboy93
nagyúr

3200-ig kezeli a ramokat a lap, nezz valami 3000-est, altalaban max par ezer ft-al dragabbak mint pl egy 2400-es, de van hogy meg annyival se.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.