Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Laccoss válasza conexke (#27900) üzenetére


Laccoss
addikt

Szia!

Próbálj meg túljutni az árukeresőn, és a gyártó oldalán megnézni a kompatibilitási listát.

(#27902) conexke válasza Laccoss (#27901) üzenetére


conexke
tag

Gondolok itt a silngle vs dual channel ramra nem nagyon ertek hozza azert kedezek meg azert van ez a topik is

(#27903) koko52 válasza conexke (#27902) üzenetére


koko52
veterán

Ha dualt szertnél vegyél kit-et. Ha 2 foglalatod van és bővíteni szeretnél később akkor 1*8. A dual értelem szerűen gyorsabb lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27904) Xeon Cpu


Xeon Cpu
csendes tag

Sziasztok. Probléma adott. Msi x370 sli plus ryzen 1700 rx 480 rog strix 8gb memória pedig C venegance lpx 3000 4x4 gb 2 darab 8 as kit . Biosba nem ér el a gép. A lapon lévò ezbug led fehéren világít . Boot led . Teljesen új összeállítás mi lehet a gond

(#27905) koko52 válasza Xeon Cpu (#27904) üzenetére


koko52
veterán

Minden csatit ellenőrizz, főleg cpu venti mert az le tud tiltani. Ramok bepattantak jól a helyükre, nem lötyög?
Cmos clear? Egyenlőre... Monitor kap jelet? Ventik pörögnek?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27906) Xeon Cpu válasza koko52 (#27905) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Cmos clear volt, ventik pörögnek vga szépen világít sőt lapátokat is 20 sec után leállítja, van a procihoz egy saját csati ventilátoron megtaláltam helyét csak azt nem lapon hová dugjam mert a cpu fan csatira nem passzol de szerintem az csak a cpu venti ledjét szabályozza

(#27907) koko52 válasza Xeon Cpu (#27906) üzenetére


koko52
veterán

CPU FAN csatira csatolod a proci hűtőt! Ha nem akkor nem érzékeli és nem indul el. ott lesz a hiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27908) Xeon Cpu válasza koko52 (#27907) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Mondom másként cpu hűtőnek 2 csatija van . Az egyik rendesen rajta a cpu fan 1 en de van egy rgb led csati is ami a gyári hűtő világítása szerintem . Annak nem találom a helyét

(#27909) koko52 válasza Xeon Cpu (#27908) üzenetére


koko52
veterán

speaker-ed van?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27910) koko52 válasza Xeon Cpu (#27908) üzenetére


koko52
veterán

Próbáld meg 1 db ram-al is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27911) Xeon Cpu válasza koko52 (#27910) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Próbáltam 1 rammal is este sőt mindet egyesével hátha 3 rosz. De semmi . Led csatit megtaláltam változás kék led nem piros 😣

[ Szerkesztve ]

(#27912) koko52 válasza Xeon Cpu (#27911) üzenetére


koko52
veterán

Valszeg a ram lesz a gond. Most néztem ezt a ramot direkt Intel x99 és x100 laphoz tervezték. Sőt az alaplapodnál nem látom a 3000mhz támogatást. Keress valami támogatási listát. Meg kellene próbálni másik típusú rammal is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27913) Xeon Cpu válasza koko52 (#27912) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Meglett a baj. Gyári bios nem támogatta 3.0 biostól ok. Beraktan egy 2133 ramot azzal bios update és most jó bele az eddig nem támogatott ram. Szépséghiba jelenleg 2133mhz fut a 3000mhz ram

(#27914) Xeon Cpu válasza koko52 (#27912) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

De elvileg 1.35v alatt fog futni 3000mhz n

(#27915) koko52 válasza Xeon Cpu (#27914) üzenetére


koko52
veterán

Az lett volna a következő, hogy bios frissítés :) Akkor sikerült :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27916) kukutyi


kukutyi
csendes tag

Sziasztok
Tesóm halott gépéből kapnék 2db
Hynix 4G8 2Rx8 PC3 - 10600U - 9 - 10 - B0

Az enyémben viszont van 2db
Kington típusú amik 1600Mhz-n mennek viszont amit kapnék az csak 1333Mhz

van értelme betennem mellé? főként játszani szoktam a géppel!

(#27917) iDavy


iDavy
csendes tag

Sziasztok! :)

Szeretnék érdeklődni, hogy egy Intel Core i5-7600K egy Z270-es alaplap mellé ez a RAM jó választás lesz?:
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz (CMK16GX4M2A2400C16)

Vagy inkább ez?: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz (CMK16GX4M2A2400C14)

Az egyik CL16 a másik CL14, melyiket lenne érdemesebb megvásárolni?!

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#27918) piero86 válasza iDavy (#27917) üzenetére


piero86
aktív tag

Ha árban minimális a különbség akkor a CL14-eset! Az gyorsabb.

(#27919) iDavy válasza piero86 (#27918) üzenetére


iDavy
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Alapvetően lehet érezni különbséget, főként itt inkább játékokra gondolok a CL14 CL16 között?!

(#27920) koko52 válasza iDavy (#27919) üzenetére


koko52
veterán

Játéknál nem igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27921) koko52 válasza kukutyi (#27916) üzenetére


koko52
veterán

Nincs sok ha elég a jelenlegi ram. Nézz benchmark-ot most és utána is aztán döntsd el.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27922) Weareus


Weareus
addikt

[link]

:( :(( :W

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27923) WWallace


WWallace
csendes tag

Sziasztok!

ASROCK B250M-HDV alaplaphoz INTEL Core i5-ös (7400 vagy 7500) processzorral hány MHz-es és milyen márkájú memóriát ajánlanátok (8GB-osat)?

KINGMAX 8GB DDR4 2400 MHz CL15 RAM-ot néztem ki, de a computer üzlet (ahol vásárolni akarom) több alkalommal arra hívta fel a figyelmemet, hogy ehhez az alaplaphoz és processzorhoz 2133 MHz-est válasszak.

Szemezgettem még a HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12 HX424C12SB2/8 RAM-mal az alacsonyabb késleltetés miatt. Kérdésem, hogy megér-e esetleg ez a memória 5.000 Ft-tal többet? Illetve, hogy egyáltalán tapasztalnék-e bármilyen gyorsulást a CL12 miatt egy teljesen általános otthoni felhasználás mellett?

Köszönöm!

(#27924) tboy93 válasza WWallace (#27923) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem HyperX Savage 2400mhz cl12 memoriaim vannak. Amikor vettem, akkor neztem utana, hogy kb ~20%-al gyorsabb mint a cl15 azonos orajelen. Hozza kell tenni, hogy jatek es atlagos felhasznalas alatt ezt nem fogod megerezni. Inkabb koltsd a plusz penzt a nagyobb i5-re.

A 7. Gen-es intel processzorokkal menni fog 2400 mhz-en a memoria abban a lapban is! Szoval no para :)

[ Szerkesztve ]

(#27925) palfitom válasza WWallace (#27923) üzenetére


palfitom
félisten

Akkor nem értenek hozzá...

Aprón van 20k-ért 8 giga, 2400, CL12!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27926) WWallace


WWallace
csendes tag

Akkor azt mondjátok, maradjon a KINGMAX 8GB DDR4 2400MHz CL15-ös memória?

Egy helyen akarok megvenni minden eszközt, hogy össze is szereljék, úgyhogy sajnos hiába olcsóbb egy-egy komponens máshol...

(#27927) palfitom válasza WWallace (#27926) üzenetére


palfitom
félisten

Én speciel nem lelkesedem a 2400 CL15-ért...

Pedig 2 ram-modul bepattintása nem egy nagy mutatvány, de ahogy gondolod.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27928) tboy93 válasza palfitom (#27927) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jobb a cl12, de nem hiszem hogy sok különbséget fog erezni a cl15-hoz kepest... Ha nincs cash cl12-re en bevallalnam siman.

(#27929) WWallace válasza palfitom (#27927) üzenetére


WWallace
csendes tag

Mi az oka a lelkesedésed hiányának, palfitom?

(#27930) palfitom


palfitom
félisten

Csak annyi a gondom vele, hogy van olcsóbban jobb, de mindegy. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27931) WWallace válasza palfitom (#27930) üzenetére


WWallace
csendes tag

Én abszolút laikus vagyok, nem szeretem babrálgatni a gépet. Természetesen RAM-ot cseréltem már azért ki számítógépben; viszont az üzletben szereltetem össze az új a gépet, és tesztelést is kérek. RAM nélkül pedig nem fog menni. :)

Ha tehetném természetesen nem csak RAM-ból, de mindenből a lehető legjobbat választanám. Viszont 200.000-t terveztem a gépre költeni, mellyel szemben jelenleg már 230.000 Ft fölött járok. Úgyhogy igyekszem lefaragni kicsit minden olyanból, ami az általam történő használat mellett nem okoz érzékelhető különbséget.

Szóval engem az érdekelne, hogy a két memória között van-e olyan dolgokban megnyilvánuló különbség, mint pl. hogy gyorsabban tölt be a Windows, gördülékennyebben fut egy játék, gyorsabban vált ablakot a böngésző, stb... Mert, ha nincs (vagy, ha van de mondjuk az tized másodpercekben mérhető, ami számomra nem különbség), akkor a memórián már spórolhatnék rögtön egy 5-öst.

(#27932) palfitom válasza WWallace (#27931) üzenetére


palfitom
félisten

Lényeg: nem igazán fogod érezni a különbséget.

(Abban az üzletben, ahol butaságot ajánlanak?)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27933) WWallace válasza palfitom (#27932) üzenetére


WWallace
csendes tag

Abban, amelyikben a legkényelmesebben meg tudom rendelni, 2.000 Ft-ért összeszerelik, tesztelik, ingyen házhoz szállítják, és garanciaidőn belül ingyen elviszik-visszahozzák a hibás alkatrészt. Az egyik dolgozójuk ilyen jellegű javaslata nem hiszem, hogy az üzletet minősíti. Egyébiránt a segítségetekkel azt figyelmen kívül is hagytam. :)

Szóval köszönöm a segítséget a választásban!

(#27934) palfitom válasza WWallace (#27933) üzenetére


palfitom
félisten

OK. Remélem minden rendben lesz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27935) India


India
aktív tag

Sziasztok! Egy kerdesem lenne ez egyforma ram Koszonom valaszotokat :)

[ Szerkesztve ]

(#27936) Csabex válasza India (#27935) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem nem... Egyik adatlapját itt másikét pedig itt láthatod.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#27937) Csabex


Csabex
őstag

Gigabyte H270 Gaming 3 alaplap és i5 7500 procihoz milyen ramot ajánlanátok? Nem játszom sűrűn, inkább videó vágás amit többször szoktam... Formátum terén a Full HD meg a telómmal felvett UHD felvételeket babrálom.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#27938) India válasza Csabex (#27936) üzenetére


India
aktív tag

Koszonom valaszodat dual channel-be akkor nem megy ?

(#27939) Csabex válasza India (#27938) üzenetére


Csabex
őstag

Nincs mit :) Nem kizárt, hogy nem működne, de nem olyan mint alapból egy kit ami tökéletesen összhangban működik a rendszerrel. Alaplaptól is függ lényegesen, viszont az egyik modul, csak 1.35 voltot bír el, a másik meg 1.5 voltot is ami azt jelenti, hogy ha húzni akarod, akkor az 1.35 voltos nem fogja bírni az 1.5 voltot... Hogyan mutatkozik meg a túlfesz eredménye az 1.35 voltos modulnál az is nagyon alaplap függő.
Egyébként lehet, hogy tévedek, talán egy sokkal tapasztaltabb fórumlakó kijavít, ha így lenne :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#27940) palfitom válasza Csabex (#27937) üzenetére


palfitom
félisten

DDR 2400 CL12, 13, 14 max 15.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27941) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Hali!

Hakli építéshez keresek RAM-ot. Az alaplap GA-Z170X-Designare lenne

e 3 közül melyik a legjobb? vagy mekkora a valós különbség? (mert az árkülönbség akár 20€ is van) azt hiszem nem igazán értem a CL és MHz-ek viszonyát :)

http://www.kingston.com/dataSheets/HX421C14FBK2_16.pdf
http://www.kingston.com/dataSheets/HX426C15FBK2_16.pdf
http://www.kingston.com/dataSheets/HX424C12SB2K2_16.pdf

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27942) Csabex válasza palfitom (#27940) üzenetére


Csabex
őstag

Ok, köszi. Márka? Középkategória a kingmax, vagy inkább belépőnek számít ddr4 terén?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#27943) Laccoss válasza sad_Vamp (#27941) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem a legnagyobb mhz-en működő, legkisebb késleltetésű (CL) ram a legjobb. (esetleg javítson ki valaki ha hülyeséget írnék)

JEDEC/PNP és XMP profilokat érdemes nézni, és tudni azt, hogy milyen sebességen fogod hajtani a ramot.

HX421C14FBK2_16
2133MHz-en CL14-14-14 @1.2V -on fog menni.

HX426C15FBK2_16
2133MHz-en CL12-14-14 @1.2V-on fog menni.
2400MHz-en CL14-16-16 @1.2V-on fog menni.
2666MHz-en CL15-17-17 @1.2V-on fog menni.

HX424C12SB2K2_16
2133MHz-en CL15-15-15 @1.2V-on fog menni Jedec
2133MHz-en CL13-13-13 @1.2V-on fog menni XMP
2400MHz-en CL12-14-14 @1.35V-on fog menni.

Tehát annak megfelelően, hogy milyen sebességgel akarod hajtani a ramot, ott a legkisebb CL értékűt éri meg megvenni. A legutolsó ramnál a 2400MHznél több kakaó kell a ramnak, így jobban fog melegedni.
2133MHz felett már OC-nak minősül.

[ Szerkesztve ]

(#27944) sad_Vamp válasza Laccoss (#27943) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Most jót kérdeztél.

Igen ha minél nagyobb a herz és minél kisebb a CL az legjobb, az leesett nekem is.

Igazából nem tudom min futtatnám, mert az első Hakli lesz amit épitek (ez meg ugye spec eset).
Mert akkor vagy az alapórajelet kell néznem vagy bármit...

Ha meg bármit akkor szerintem talán marad ez HX424C12SB2K2_16 mert az alaplap támogatja a nagyobb feszt.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#27945) palfitom válasza Csabex (#27942) üzenetére


palfitom
félisten

Inkább belépő. Corsair Vengeance-t, Hyperx Savage vagy Fury-t ajánlanék inkább. (nekem a Corsair-rel jó tapasztalataim vannak)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27946) headhunter


headhunter
addikt

DDR4 RAM árak "drasztikus" áremelése után is köteles a bolt kicserélni a hibás RAM-ot vagy egyből visszaadhatja a vételárat is?

pl.: 2016.06. 4x8GB = 54.000Ft, most 100-110.000Ft

Bolt jobban jár a pénzvisszafizetéssel, mint a cserével...

[ Szerkesztve ]

(#27947) Laccoss válasza headhunter (#27946) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezt a bolt garancia érvényesítésénél kellene megnézned, hogy mit vállalnak. Nyilván itt értelmetlen a kérdésed.

(#27948) Humbucker


Humbucker
senior tag

Érdemes már váltani DDR4-re?Egy szimpla netezős gépet akarok összerakni ami kb napi 20-22 órát menne minden nap, hang szerkesztőkket használok még, filmezek, játszani nem játszok. Most akarom felújítani a régi 775-ös platformomat, és nem szívesen dobnék a kukába 6 gb DDR3-at.Ahogy elnézem elég drága ez a DDR4. Váltsak mindenképp szerintetek?

(#27949) madrac válasza headhunter (#27946) üzenetére


madrac
őstag

A bolt nem jár rosszul a cserével sem, mert ő se a piacról fogja neked újonnan megvenni, hanem továbbítja annak akitől ő vette, és kap egy cseredarabot valószínűleg. Szóval nem értem a logikádat. Ha pénzt ad vissza, az csak is a termék eredeti vételára lehet, leszámítva pl a tróger ipon-os lehúzást, amikor úgy károsítja meg a vásárlót, hogy az alacsonyabb aktuális árat adja csak oda, termék javítás helyett. Mivel az árak általában csökkenni szoktak idővel...

[ Szerkesztve ]

(#27950) palfitom válasza Humbucker (#27948) üzenetére


palfitom
félisten

"Szimpla netezős gép" esetén egyáltalán nem szükséges a váltás.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.