Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) 04ahgy válasza Hoffer (#8999) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A vengeance LP rendben van, jó a kompatibilitása is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9002) 04ahgy válasza nubreed (#9000) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért, mert neked személyesen rossz a tapasztalatod, még nem lesz globálisan rossz. A múltja pedig nagyobb. Megjegyzem, hogy az Aqua is futtat nagyker részleget.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9003) Repsol600 válasza Hoffer (#8999) üzenetére


Repsol600
addikt

Én is ilyet rendeltem tegnap. [link] Nekem is 3570k-hoz lesz remélem beválik. :D

(#9004) jeni válasza 04ahgy (#8998) üzenetére


jeni
félisten

T. Szakértő úr!
Nem vagyok se villamosmérnök, se elektromérnök, sem hardverFAN.
Vagyis nálam nem cél az egyes alkatrészek FULL-ra való járatása, mint ahogy nálad.
Nem is érdekel, nekem elég, ha működik, kell ennél több?
Teljesen amatőr szinten csinálom a dolgot és nem is fizetnek érte, mint, hogy nálad igen (akár pénzben akár cuccokban).
Ha ez a dolog téged kielégít, örömöd leled benne, CSINÁLD, de szerintem túllőttél azon a ponton, hogy másokat kioktassál.
Senki sem vitatja az eltelt időszak alatt szerzett tudásodat.
Ha gondod van, akár velem akár másokkal, tedd privátba!
Nem értem, hogy valakinek van már 11533 hozzászólása, és vagy 500 gép összeszerelési gyakorlata és amellett napi 24 órában csak a hardverek gyilkolásával foglalkozik, az miként áll neki kioktatni olyanokat beleértve a személyemet, hogy mi, akik vagyunk 99%-an melyeknek nincs ilyen téren megszerzett tapasztalatok, de nem is lesz és nincs is rá annyi idejük sem, hogy ezzel foglalkozzanak a szabadidejükben.
Örülök, hogy neked ezekre van szabadidőd, nekem, nincs de nem törekszem arra, mert vannak annál fontosabb dolgok.
Ha tanítani akarsz, vagy az élményeidet akarod elmondani akkor, bérelj ki egy helységet és ott tartsál arról oktatást, hogy hogyan járatjuk max.ra az egyes lakatrészeket, mik a teendőek egyes esetekben.
Fizetésem nem tőled függ, bármit is írsz, és bárkinek is neki mennél. Nem lesz kevesebb a pénzem, ha nem tudnád, én elvi oldalról közelítem, és álltam neki a dolgokhoz, és nem szakmai oldalról.
Ha egy gyártó borda nélkül vagy azzal adja el a cuccait, annak meg vannak az okaik.
Ott is vannak szakik,és ők is tudják mire is való az és mennyire hatásos vagy sem,mi népek el hisszük,hogy van mégis valós szerepük és funkciójuk. Az is igaz jelentős része marketing.
Semmi olyat nem írtam, aminek nem lenne igazság tartalma. Azt pontosan tudtam, és tudom, hogy nem közvetlenül érintkezik a hűtőborda a ramokkal, vagyis van köztük kötőelem, az már más kérdés, hogy annak mi a szerepe, és mi az előnye, hátránya.
Mind ezt csak azért írtam le mert kezdettét akartam venni annak,hogy itt is ugyan az legyen mint a Milyen SSD-t vegyek (? )topikban!
Remélem az írásommal nem bántottalak meg. :U
Köszönöm a figyelmedet, hogy erre a pár sorolvasásra szántál rá kevéske időt! :R

FJ

(#9005) 04ahgy válasza jeni (#9004) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kedves jeni,

Ezen postodra, melyben kifejted, hogy a +700Ft-ot a borda megléte miatt mennyire megéri rákölteni a RAM-ra reagáltam, korrekt, kulturált, kijelentő hangnemben, ráadásul nem neked, hanem a felvetéssel szimpatizáló fórumtársnak, itt: [link]. Személyednek egy keresett és keresetlen szó sem szólt, azonban a cinikus megjegyzésed ütött: [link].

És te beszélsz kioktatásról ("de szerintem túllőttél azon a ponton, hogy másokat kioktassál"). :U

UI.: az SSD-s topikot nem látogatom, ott mi történt?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9006) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!

ASUS P8Z77-I DELUXE lapba keresek RAMot. 2x4Gb v. 2x8Gb. Milyenket javasoltok? Lehetőleg ne legyen rajta magas hűtés mert nem fog elférni a CPU hűtő. Szóval normál magasságú kellene...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9007) 04ahgy válasza Samanbacsii (#9006) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kingston KVR, Kingmax, Kingmax NaNo, CSX Alfa-RAM, Corsair Value Select, ADATA Premier, Corsair Vengeance LP.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9008) picur10


picur10
aktív tag

Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX PnP (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3P1K2/8G)
Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX 1,35V (Kit! 2db 4GB) (KHX1600C9D3LK2/8GX)
ADATA 8GB/1600MHz DDR-3 Gaming Series (Kit! 2db 4GB) (AX3U1600GC4G9-2G)
Corsair Vengeance LP Series Blue DDR3-1600, CL9 - 8GB Kit

Van ezek között érdemi különbség? A két Kingston és a másik kettő között kb. nettó 2e ár eltérés van.
Egy Asrock H77M-ITX lapba menne, kis házba. Szemre a Corsair low profile egy magas lehet a sima modulokkal.

szerk: semmi extrém felhasználás nem lesz, valószínűleg játék sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9009) 04ahgy válasza picur10 (#9008) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha ITX a konfig, akkor a minél kisebb hőtermelés érdekében az 1,35V-os Kingston a legjobb választás. ITX házban már nagyon kis teljesítménycsökkenés is hálásan veszi ki magát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9010) picur10 válasza 04ahgy (#9009) üzenetére


picur10
aktív tag

Én is e felé hajlottam, de azért örülök a megerősítésnek. Köszönöm! :R

(#9011) Samanbacsii válasza 04ahgy (#9007) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R
Megnéztem és nagy általánosságban 1600Mhz-ig lehet kapni a 2000Mhz elég ritka, 2400-es szinte nem is kapható...
Ezeket támogatja a lap:
DDR3
/2400(O.C.)
/2200(O.C.)
/2133(O.C.)
/2000(O.C.)
/1866(O.C.)
/1800(O.C.)
/1600
/1333 MHz
Melyik lenne a legoptimálisabb? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9012) Qru válasza Samanbacsii (#9011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1600-astól gyorsabbat fölsleges venned ha nem melóra kell a gép hanem csak szórakozásra.

#nincsbennetarcsi

(#9013) Samanbacsii válasza Qru (#9012) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R Az asus turboboost rendszerét jelentősen befolyásolja ha "csak" 1600Mhz a RAM...? vagy érdemesebb tuningbarátabb 1600asokat keresni... vagy nem ér annyit az egész mert bizonytalan lesz a rendszer...? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9014) 04ahgy válasza Samanbacsii (#9013) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem befolyásolja a RAM frekvencia egyáltalán a Turbo Boostot. 1066MHz-es, 1333MHz-es és 1600Mhz (és a feletti órajelű) RAM-mal is rendben üzemel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9015) Qru válasza Samanbacsii (#9013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerű mezei 1600-as elég. Corsair Vengeance pl.

#nincsbennetarcsi

(#9016) Hoffer válasza 04ahgy (#9014) üzenetére


Hoffer
őstag

Szia!

Ehhez a memória hűtőhöz mit szólsz?
OCZ
Én ezt használom 5 éve a Ballistix Tracer ramokhoz, és vinném tovább a DDR3-hoz is és ehhez vennék Vengeance LP ramokat!
Jó összeállítás lenne?

(#9017) PumpkinSeed válasza Hoffer (#9016) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De szép ram hűtő:)) Mibe fáj egy ilyen?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9018) Hoffer válasza PumpkinSeed (#9017) üzenetére


Hoffer
őstag

Nagyon szép, nagyon tetszik nekem is ezekkel a kék ventikkel!
Nem tudom már pontosan, mert pont 5 éve vettem, de olyan 3-4k körül volt!

(#9019) 04ahgy válasza Hoffer (#9016) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem igen, esztétikailag meg mindenképp, de a Corsair Vengeance külön hűtő nélkül sem melegszik különösebben. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9020) Hoffer válasza 04ahgy (#9019) üzenetére


Hoffer
őstag

És érdemes megvenni belőle a fehéret ami 1.35V-on tesztelt?
Csak mert a fehér annyira nem tetszik, inkább venném a feketét, ami amúgy olcsóbb is 1k-val!
Gondolom az is megy kisebb feszen!

(#9021) 04ahgy válasza Hoffer (#9020) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A fehérnél garantált az alacsonyabb fesz, a feketénél meg nem. A low-voltage RAM-okkal némely alaplap problémázhat, emiatt is, no meg mert olcsóbb, és semmivel sem rosszabb a normál 1,5V-os, amiatt is támogatom a hagyományos, fekete vásárlására vonatkozó elképzelésed.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9022) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy én megrögzült vagyok a témával kapcsolatban, hogy a RAMok 2,4,8,16-os formában lehetnek gépben. Most ennek van - e valami jelentősége? Vagy csak én tartom fontosnak?:))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#9023) Repsol600 válasza PumpkinSeed (#9022) üzenetére


Repsol600
addikt

Nekem 6 gb volt sokáig (2+4GB) és még dualban is mentek szal nem hiszem hogy számítana. :N

[ Szerkesztve ]

(#9024) gerresu válasza 04ahgy (#8882) üzenetére


gerresu
csendes tag

Sziasztok
Megérkezett a Corsair Vengeance ram.
Tegnap este bele is raktam a gépbe.
04ahgy maximálisan igaza volt, a nyolc giga mellett dolgozik a 4 giga régi ram is.
Szuper, látványos gyorsulás játékoknál!
Köszönöm a segítséget!

(#9025) 04ahgy válasza PumpkinSeed (#9022) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet akár 7GB is egy gépben, meg 13GB (az a kedvencem). :D Nincs jelentősége a kettő hatványaival leírható RAM mennyiségnek.

(#9024) gerresu: No, egy pozitív visszajelzés, azt hiszem ennek csak örülni lehet. Örülsz Te is, örül a Corsair is, örül a többi fórumozó is aki olvassa és segítségére válik, meg én is örülök. :DDD
Azt azért jó tisztázni, hogy a gyorsulás magyarázata az, hogy a win7 cache és prefetch algoritmusai elég hatékonyak, figyeli, hogy mit használsz gyakrabban, és azokat szépen bepakolja a memóriába előre (részben), így gyorsulnak a betöltések, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9026) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Munkatársam kapott egy régi gépet a cégtől, egy Dell Optiplex Gx270-et, intel 865g-s chipset van az alaplapon! Venni szeretne bele 2G 400-as memóriát, csak az a baj, hogy nem tudom melyiket támogatja! Tudtok nekem ebben segíteni?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#9027) 04ahgy válasza Kiscsőke (#9026) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Általánosságban a Kingston, Kingmax RAM-ok jók szoktak lenni, de ezek a Brand gépek nagyon finnyásak. Ha lehet, már vételkor kérjen pár napos visszavásárlási lehetőséget, ha a gépe nem szeretné.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9028) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok melyiket ajánljátok?Corsair XMS3 vagy Kingston HyperX Blu ?

[ Szerkesztve ]

(#9029) Atesz1978 válasza Csokiii (#9028) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Mind a kettő jó választás! Inkább azt amelyik esetleg rajta van az alaplapod memória támogatási listáján!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#9030) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Korábban érdeklődtem a Geil EVO memóriákkal kapcsolatban, de csak sokára tudják beszerezni.

Patriot 8GB DDR3 1866MHz Viper 3 Series Kit (2x4GB) CL10, erről mi a véleményetek? 12k-lenne az ára.

Vagy Corsair 8GB DDR3 1866MHz KIT(2x4GB) Vengeance CMZ8GX3M2A1866C9? Ez belefér egy 5 cm magas házba? Vagy akkor inkább Corsair 8GB DDR3 1866MHz Kit (2x4GB) Vengeance Low profile 14,7-ért?

Egyiket Llano mellé tenném, normál 1866-os órajelen, másik kitt pedig felezve menne Brazosba 1333-on, CL7-es késleltetéssel (jelenlegi Kingstone HyperX 1600-asom tudja ezt).

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9031) Qru válasza HeavyToys (#9030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó a Viper is. Ha befér a gépbe akkor azt venném.

#nincsbennetarcsi

(#9032) Repsol600 válasza HeavyToys (#9030) üzenetére


Repsol600
addikt

Én a LP Corsairt venném. :K Nekem is ilyenek vannak csak 1600-asok.

(#9033) 04ahgy válasza HeavyToys (#9030) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a Corsair Vengeance LP-t venném, az a tuti.

(#9028) Csokiii: A Te esetedben is a Corsairt választanám.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9034) HeavyToys válasza 04ahgy (#9033) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyébként az LP-nek van számottevő előnye a simával szemben? Vagy csak a mérete?

(#9035) 04ahgy válasza HeavyToys (#9034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak és kizárólag a mérete. Ugyanazok a chipek, ugyanaz az SPD, XMP van benne (jó, annyiban eltér, hogy az LP SPD-je kiírja, hogy ez most itten kéremszépen merőben eltér a simától, mert LP... :DDD).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9036) Atesz1978 válasza HeavyToys (#9034) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Ez meg ez a típus alacsonyabb feszültségen tudja az 1600Mhz-et!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#9037) HeavyToys válasza 04ahgy (#9035) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm a segítségeket!

A Corsair LP és a Viper között vacilálok. Megbeszélem a boltossal, hogy elhozom a Viper-t aztán ha nem vállik be, CL9 esetleg CL8 nem stabil, akkor visszaviszem cserélni.

(#9038) Tomkaa


Tomkaa
tag

Üdv , gép vásárlás előtt állok, és memória téren kérnék egy kis segítséget.
ezt az alaplapot veszem gigabyte GA-Z77-DS3H , az lenne a kérdésem hogy mindenáron azok közül a memóriák közül válasszak amik a támogatási listáján vannak a hivatalos oldalon?
8 gb kingston memóriapárost néztem hozzá 1600mhz-est. De amelyik választottam nincs a a támogatási listán, arra mindenki írta hogy jó stabil megbízható. Amik a listán vannak viszont nem nagyon találok róluk véleményeket. Mindenképpen érdemes a listában szereplők közül választani ilyenkor?

(#9039) Atesz1978 válasza Tomkaa (#9038) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Kingston elég sok lappal kompatibilis nem hiszem hogy gond lenne ha olyat választanál ami nincs a támogatási listán!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#9040) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mit érmes most venni :B :)
Egy kit et 2*2 gigás 1600 modulokat vagy csak egy szimpla 4gigásat? Htpcbe lenne , játszani nem játszom.
Köszönöm! :R

(#9041) jeni válasza cekkk (#9040) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Szerintem 1x4GB inkább 2x4GB javasolnám,hogy tutira egyforma legyen benne DUAL mód miatt,és a későbbiekben nem is kell foglalkoznod vele.
Ma a 2x2Gb az nem sok és sokan már nagyobbra cserélik a modulokat.

ennyiért már a Kingmax a legolcsóbb de nagyon jó memóriák-borda nélkül olcsóbb Kingston Corsair memókat megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#9042) cekkk válasza jeni (#9041) üzenetére


cekkk
veterán

Hát szerintem videóhoz felesleges a 8giga :B
Mivel ez egy htpc lenne, lehet a 4 is sok, de inkább ne legyen kevés :)

Köszi a válaszod :) :R

(#9043) cekkk


cekkk
veterán

Köszi a válaszod Jeni!

Még egy kérdésem lenne, hogy ebbe az alaplapba ez a memória minden gond nélkül megy-e?

(#9044) jilian válasza 04ahgy (#8971) üzenetére


jilian
addikt

Sikeresen eltelt a második hét is. A másik két modul is jól teljesített az XMP-vel az A'/B1 foglalatban, semmilyen hiba, fagyás nem jelentkezett.
Tehát akkor a memóriák jónak mondhatóak?
Hogyan tovább?

(#9045) jeni válasza cekkk (#9043) üzenetére


jeni
félisten

igen de az csak 2x2GB azt tudod-e?
Érdemes ezen spórolni?
Nem-e jobb a 2x4GB DDR3 ram használatra,még ha csak a gép 3GB foglal le?

én ezt venném meg ha kell a borda rá-1600Mhz.
ez meg 1333Mhz de drágább is :Y :U

[ Szerkesztve ]

(#9046) cekkk válasza jeni (#9045) üzenetére


cekkk
veterán

De mond már el nekem, hogy egy win plusz xbmc plusz TMT5 höz minek nekem 8 giga? :DDD 4ből kap 512őt a videó és marad 3.5 kb :F

(#9047) jeni válasza cekkk (#9046) üzenetére


jeni
félisten

nálam az 1x4GB vagy a 2x4GB DDR3 többet ér mint egy 2x2GB ram.

semmi gond azt veszed meg amelyik tetszik neked :R

[ Szerkesztve ]

(#9048) cekkk válasza jeni (#9047) üzenetére


cekkk
veterán

Jó, de ez a többet ér még mindig nem értem :DDD
Miben ér többet, miben gyorsul tőle a géped? :)
Milyen alkalmazásoknál veszed észre ;)
A duál eleve gyorsabbnak kéne lennie mint az egy modulos ugyan olyan :U

(#9049) 04ahgy válasza jilian (#9044) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez már sokkal előrébb visz a megoldáshoz. A RAM-ok önmagukban tuti jók, így azokat kár tovább piszkálni. Alaplap, CPU eredetű lesz a hiba. Rengeteg lehetséges forgatókönyv van így is.

- Vedd ki a CPU-t, és a tappancsait nézd meg, nem oxidáltak-e (egyforma színnel csillan-e fény felé fordítva), szükség esetén gépradírral tisztítsd.
- Az alaplapon alaposan nézd meg az LGA foglalatot, minden láb hibátlan-e, nincs-e elgörbülve akár egy is.
- Ha minden stimmel, a CPU-t tedd vissza. Oldalirányban pár tized mm-t tudod a foglalatban mocorgatni, úgy told, hogy a foglalat azon sarka felé legyen, amerre a nyíl van a CPU sarkán, tehát oda illeszkedjen. Felülről finoman tartsd ott, hogy ne mozduljon el, mikor lecsukod.
- Ha jól láttam, két napja van frissebb BIOS a lapodhoz, ugyan nem piszkáltak bele a leírás szerint a memóriakezelésbe, de sosem lehet azt tudni. Célszerű frissíteni (két RAM-mal, tehát stabil géppel)!
- A CPU-t ne tuningold, alapon menjen (tehát Load UEFI Defaults legyen előtte), és mehet a négy modul próbája, XMP-vel. Ha hibázik, akkor a VCCSA (egyszerre csak az) megemelhető 0,925V-ról (ha jól láttam ennyi nálad az alap) 1,05-1,1V-ig. Célszerű a kisebbel kezdeni, és növelni, ha instabil.
- Ha továbbra sem jó, mehet a VTT emelés, 1,15V-ig, az alapérték és 1,15V közötti köztes értékek tesztelésével (ekkor a VCCSA már 1,1V, mivel az emelted korábban, visszaállítani nem kell).
- Ha így sem jó, a RAM fesz növelhető 1,55V-ra, majd 1,6V-ra.

CPU tuning meg csak akkor lehet, ha minden OK. A CPU-ban a RAM vezérlő a magórajelen jár, és lehet, hogy annak hamarabb vége, mint az integer és FPU résznek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9050) jeni válasza cekkk (#9048) üzenetére


jeni
félisten

dual mód az jobb,bizonyított,ha több a memória akkor több szálon jobban megy a géped,mert kevésbé terhelődik le,jobban elosztódik.

a döntés a tied,innentől már a te kosztod. :R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.