Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Formaster válasza inf3rno (#27200) üzenetére


Formaster
addikt

Erről beszélek már pár hsz óta, illetve ezt is idéztem :DDD Elindul meg minden, de az intel nem garantálja 1.5V +5% (1.57V) felett. Viszont erre gyógyír LEHET amit írtam, hogy a QPI-t emeled 1.2V-ig.

Őszintén én ha gépet vennék valszeg betartanám az intel által javasoltat, de mindenképp a lehető leggyorsabbat választanám. Az biztos az általad preferált ramot én semmiképp nem venném, mert az barátok közt is 10% visszalépés a mostanihoz képest. Aztán még van egy variáció, hogy még feljebb lépsz a kerettel :U Sajnos a memóriák ára most az egekben :W

szerk: egy biztos, az intel garantál valamit, ami persze biztos kicsit alá van lőve. A corsair meg el akarja adni a ramját, szóval neki minden jó ami még elindul a konfigban, aztán, hogy másfél év múlva mi lesz a prociddal közel sem érdekli. :U

[ Szerkesztve ]

(#27202) inf3rno válasza Formaster (#27201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a része többé-kevésbé világos. Bár a felhasználók többsége azt mondja, hogy ugyan mi baja lesz tőle, nem lehet teszelni, mert néhány év múlva látszik csak meg, amikor idő előtt kezdenek lehalni a processzorok (2013-as technológiáról beszélünk). Ami még mindig rejtély, hogy az asus alaplap manuáljában miért van az írva, hogy intel spec szerint 1.65v alatt kell lennie. Nem 1.50v+5%-ot vagy 1.575v-ot írnak. Lehet, hogy menet közben változott az intel spec ezzel kapcsolatban? 2014 augusztusi a manual...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27203) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Igazából az döntené el a dolgot, ha tudnánk, hogy az Intel mennyire tervez felül. Az 1.65v ugye +10%, az 1.575v meg +5%. Lehet, hogy egy ideje kevesebb ráhagyással dolgoznak, hogy olcsósítsák a termelést, aztán minket szivatnak a limit lejjebb vitelével. Nem tudom. Ha ez komolyan számít, akkor inkább veszek egy 2133-as CL9-es g.skill-t 40-ért, annak csak 1.60v kell, aztán akkor nagyjából középen vagyunk minden téren. A CPU sem sérül annyit, a memória is gyors és minőségi, mégsem a legolcsóbb, ráfizetek 25%-ot, picit emelünk a QPI-n is, aztán kész. Azért még olvasok tovább, aztán a hétvégén talán jutok valami konklúzióra. Egyelőre ez néz ki a legéletképesebb megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27204) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS G771JM-T7088H típusú notebook-om van Intel Core i7-4710HQ 2.50GHz procival.
2x4GB 1600Mhz 1.35V cl9 memóriát szeretnék bele.
Ilyen memóriát tudnék szerezni jó áron :
KINGSTON HYPERX IMPACT 4GB 1866MHz DDR3L SODIMM (HX318LS11IB/4)
ezekből ha vennék 2db-ot és bele tenném a notiba,, akkor alapértelmezetten 1600Mhz-en 1.35V mennének, nem kell semmit állítgatni vagy hasonló ?
Nem probléma hogy 1866Mhz-zesek a memóriák, probléma nélkül mennének a memóriák ? (Elég nekem, ha 1600Mhz-en menne cl9-ben)

[ Szerkesztve ]

(#27205) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben segítségül hívtam a kockázat elemzést, úgyis gyakorolnom kell befektetésekhez. :DDD

Az jött ki, hogyha 3 év múlva 15% eséllyel tönkremegy a CPU az 1.65v-os RAM miatt, akkor vagyok ugyanott, mintha megveszem a 1.60v-os RAM-ot hozzá, amitől szinte biztosan nem megy tönkre. Nagyjából úgy számoltam, hogy 3 év múlva olyan 45k-t fog érni ez a processzor, tehát 15%*-45k + 100%*-31k ~= 100%*-39k. Igazából nem is kell találni tönkremeneteli statisztikát, hogy tudjunk becsülni. Elég azt nézni, hogy 2014 Q4 több, mint 100 millió CPU-t adott el az Intel, aminek nagyon jelentős része Haswell volt, legalábbis a top selling CPU listákon több, mint a fele Haswell abban az évben. Szerintem bőven elég, ha csak 100 millió eladott Haswell-t nézünk összesen. A felhasználók nagyon jelentős része használja 1.65v-os memóriával ezeket a processzorokat, legalábbis nagyon sok helyen olvastam, hogy a többséget nem érdekli a téma, és gond nélkül megy vele, vegyük ezt a felhasználók 10%-ának. Pusztán attól, hogy berakom a gépbe biztosan nem fog tönkremenni, legalábbis senkitől nem olvastam ilyen report-ot, és rendesen rákerestem. Ha elfogadjuk, hogy csökken a CPU életideje tőle, akkor ha 15% hal le 3 év múlva az azt jelenti, hogy 2017-ben 100M * 10% * 15% = 1.5M, tehát másfél millió CPU-nak kellene egy évben tönkremennie emiatt. Azt hiszem ez egy olyan hír lenne, ami a csapból is folyna, ezzel szemben egyelőre 2017 Q1 semmit nem hallottunk erről. Tehát vagy jóval kevesebb, mint 10% használ ilyen RAM-al Haswell-t, vagy jóval kevesebb, mint 15% megy tönkre hosszú távon. Én inkább az utóbbira szavazok.

További észrevétel, hogy a Skylake-el is használják ezeket a RAM-okat, és a Skylake még kevesebbet bír. Tehát annak jóval hamarabb le kéne halnia, mégsem hallunk olyasmit sehol, hogy tömegesen mennének tönkre a Skylake processzorok memória vezérlői.

Ha netalántán mégis összedőlne a világ, és millió számra kezdenének lehalni a Haswell processzorok, akkor is 3 évvel később kezdtem használni ilyen típusú memóriát, mint a többség, tehát nyugodtan visszaállhatok 1.5v-osra anélkül, hogy komolyabb kár keletkezne a processzorban.

Nagyjából ennyi az eszmefuttatásom. Szóval szerintem ez csak hisztéria keltés az Intel részéről, vagy talán még az sem, egyszerűen csak szigorúbra vették a specifikációjukat menet közben, ha azt nézzük, hogy a 2014-es Asus alaplap manualjában az Intel specifikációra hivatkoznak, és nem 5%, hanem 10% ráhagyással számolnak, ami 1.65v-ra jön ki.

Szóval szerintem ez az 1.65v igazából semmit nem jelent, nincs értelme foglalkozni vele. Persze ez a vtt/qpi bármi is legyen beállítható, biztos, ami biztos.

Buliban hasznos! =]

(#27206) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Egyelőre úgy döntöttem, hogy kivárok, hátha olcsósodik a memória. Közben meg tesztelem az új gépet, hogy tényleg kell e az a +15% FPS-ben, amit egy új memória adna a mostanihoz képest. Egyébként a Corsair-t venném meg, mert jó az ára, nagyjából ugyanazt tudja, mint a többi, és úgysem tudom egyiket sem továbbvinni Skylake-be, mert annál 1.35v a határ, amit viszont én személy szerint már nem szívesen kockáztatnék meg még egy 1.5v-os memóriával sem. Köszönöm a sok segítséget, amit kaptam! :R

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27207) Formaster válasza inf3rno (#27205) üzenetére


Formaster
addikt

Van valami az eszmefuttatásban, mondjuk ne menjünk bele mélyen. Pl a 100 millió proci hány százaléka volt készre szerelt mobil platform, vagy irodai, iskolai, műszaki termék, mert a DIY desktop ebből mindjárt csak 20% lesz. Aztán, hogy a memória gyártók 80-90%-a kukázta 2013/2014 körül az 1.65V ramokat. Aztán, hogy az Intel referenciája miatt hányan tolják az 1.65V ramokat inkább 1.5V-on, de magasabb késleltetéssel. Azt se felejtsük el, hogyha valaki elcseszi a prociját nem feltétlen büszkélkedik vele, vagy épp azt se tudja miért halt meg, csak kukázza.

Még mindig azt mondom azért, h igazad van, nem olvastam ilyen esetet. Illetve, ha a ráhagyást nézzük... Nekem a max hőfokra 72.7 fokot akceptál az intel, de vígan járatom 93 fokon is degradáció nélkül :C Amúgy meg 100 foknál visszavenne a teljesítményből magától, szóval az intel szépen kibiztosítja magát a jó hírnév érdekében és tudja azt h a user úgyis kockáztatni fog. Ilyen szempontból az 1.65V tényleg nem hat soknak.

Ettől függetlenül én nem ajánlok semmit, nem akarok mumus lenni, ha beüt a krakk, ugye érted. A QPI fesz viszont alapszabály, az sose legyen 0.5V-nál nagyobb difiben.

Szerk: elleszel még egy darabig a régivel is :DD ;] Max adj neki egy kis lapozófájlt :R

[ Szerkesztve ]

(#27208) inf3rno válasza ice cube87 (#27204) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elméletileg jó bele: [link]

Buliban hasznos! =]

(#27209) inf3rno válasza Formaster (#27207) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, jó lesz ez még egy darabig, ha meg esetleg sikerül eladni, akkor az árát beleforgatom az újba, aztán akkor már az ár se lehet akkora kifogás. Nem tudom SSD-nek mennyire jó a lapozófájl, gondolom olyan nagy kárt nem tesz benne, de tudod ez is ilyen városi legenda, mint az 1.65v, amibe nem akarok most belefolyni, mert megint elmenne vele egy napom. ;] :C

Buliban hasznos! =]

(#27210) Formaster válasza inf3rno (#27209) üzenetére


Formaster
addikt

Nem is szabad! Nem lesz tőle semmi baja. Eleinte én is rettegtem eme urban legendtől, majd elolvastam egy számítást, miszerint a lapozófájl használata mellett is kb 10-15év mire elhasználódik a memória modul rajta. Azóta letojom, az ssd kb fullon van adattal és a premier pro video vágás miatt 48 giga lapozófájlal operálok :C Most lesz 6 éves az ssd és 100%-os a kondíció ;]

szerk: A számítógép arra való h használjuk és lassan 7 éves ez a konfigom, szóval alig várom már h kinyírjam és építhessek egy újat, de nem akarja az igazat :C 93 fokos full load processzorral és közel 50 gigás lapozófájlal sem tudok a terhére lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27211) inf3rno válasza Formaster (#27210) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza. Torrentet tolsz rá? Elméletileg ha elég nagy darabokban stream-el rá, akkor abból sem lehet baj, gyakorlatilag meg itt sem a józan ész az úr. ;]

Buliban hasznos! =]

(#27212) Formaster válasza inf3rno (#27211) üzenetére


Formaster
addikt

Laza tudom :DDD De már úgy vagyok vele, hogy ezt a gépet 6.szor leírtam anyagilag. Anno nem álltam úgy, hogy a legmodernebb Sandy-t vegyem, ezért használtan vettem a 880-at másfél évesen 150 helyett 35-ért ;] A premium asus lap kifutó volt, ujonnan vettem 80 helyett 35-ért. Vettem egy vga-t használtan 15-ért hűtő hibásan, tettem rá egy hűtőt 3k-ért így egy 20-asomba sem volt. Akkor volt a 2x4 ddr3 1600-as 11K.

Mostanában adtam el a ramot 10K-ért ;] vettem bele 2x8 G.Skillt, ok ez volt 40k, meg a vga meghallt, vettem egy 1060-at kb 55k-ért. Plusz SSD volt anno kb 30 ezer... Ez összesen ~200k 7 év alatt számítógépre és a mai napig egy igen gyors rendszerem van, ami 4.3Ghz-en hozza a 3770 benchmark-ját ;] Mostanában máshogy állok anyagilag, szóval azt mondom, ha tönkre is menne (de legapróbb jelét sem mutatja) már rég jól jártam ezzel így, más ennyi idő alatt elkölt gépre 1-1.5 misit :U

Torrent? Na azt sosem tenném SSD-re... Azt mindig a legxarabb hdd-mre rakom és úgy 2-3 évente meg is nyiffant egyet :C Azt nem számoltam bele a keretbe, az fogyóeszköz, mozgó alkatrészes fos :R

(#27213) inf3rno válasza Formaster (#27212) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép! Te aztán ki tudod fogni az akciókat! Nekem a legnagyobb dobásom hardverrel az volt, hogy 771-es foglalatba való Xeon-t raktam a 775-ös foglalatba. Egy ugyanolyan teljesítményű 775-ös processzor 40k lett volna újan, így meg megúsztam 10k körüli összegből úgy, hogy gyakorlatilag azóta is azzal tolom, és semmi baja. Na ez mondjuk nem egy erőmű, húzni nem próbáltam, mert baromi gyorsan melegszik, és 60°C körül már instabillá kezd válni. Jó hűtővel azért így is elég mondjuk egy battlefield 4-hez.

Hát pedig a torrent és az SSD nem zárja ki egymást. Egy 250GB körüli SSD-re fél PB (petabyte) rámehet az élete alatt, egy 500GB körülire meg legalább 1PB (ha MLC-ről beszélünk). [link] Ha belegondolsz egy normális SSD nem a NAND cella elhasználódásába fog belehalni, hanem a vezérlője mondja majd be az unalmast. A torrent max annyit számíthat, hogyha rosszul állítod be rajta, és túl kicsik a chunk-ok, akkor többször ír egy cellát, és elhasználja az SSD-t. De a legtöbb friss torrent kliensnél már olyanok az alapbeállítások, hogy nincs ezzel baj, nyugodtan lehet használni őket SSD-hez is (persze ellenőrizni mindenképp érdemes mielőtt nekikezdünk). Én személy szerint most váltok 500GB körüli SSD-re, és vacillálok, hogy erre töltsek e majd torrent-el, vagy inkább bízzam a szerverre a dolgot. Sebesség terén semmit szükség SSD-re, mert 500-as a net, a szerver HDD-re meg kétszer olyan gyorsan ír, viszont az 500GB pont az a méret, aminél már esetleg el lehet gondolkodni azon, hogy mindent ráteszel a meghajtóra. Egyelőre arra hajlok, hogy rábízom a szerverre, abban van úgyis 1TB hely a HDD-n, és akkor az SSD-t sem lassítja be, ha akarok mellette mást csinálni. Komoly SD kártyákkal egyébként ugyanez a helyzet, már 10 éve azokon is van fejlett wear leveling, és nem gond náluk sem a NAND cella kimerülés.

Buliban hasznos! =]

(#27214) Mans20


Mans20
addikt

Ez valami elírás lehet ennyiért? [link] ebből a CL17 mennyivel rosszabb mint a 16 pl? Játékok szempontjából.

(#27215) Formaster válasza Mans20 (#27214) üzenetére


Formaster
addikt

Az nagyon a legalja, nem kizárt h tényleg ennyi. De ha visszanézed a lenti táblázatom meglátod miért. Nekem a 7 évvel ezelőtti 1600Mhz CL9 hozott 5.63ns késleltetést, ez a ram 7.08ns, ami 25% visszaesés. Egy tisztességes példány pont a duplája árban. És még ez se hozza azt amit kéne. Erre mondanám azt, hogy már jobb féle ram.

(#27213) inf3rno bocs a vga-val rosszul számoltam, mert nem jól váltottam át forintra, már nem magyarban élek... Az majdnem 70k volt és még nem számoltam tápot, monitort, bill stb. Most mondjuk kicsit aggódok is, mert a monitorom már behalványult 7 év után (led fényveszteség) és most egy 1440p moncsit veszek, na ehhez már lehet meghasal a konfig, legalábbis a vga csere mindenképp aktuális lesz, de lassan a proci is, ami viszont teljes platformváltás lesz ddr4-re és abból pont a ram fog fájni a leginkább. Remélem nyáron/ősszel lemegy az ára (olyankor szokott kissé) és akkor beleugrok a váltásba :R

[ Szerkesztve ]

(#27216) Mans20 válasza Formaster (#27215) üzenetére


Mans20
addikt

Értem, akkor lehet inkább Crucial vagy Kingston value 2133 CL15-öt nézek. Ilyen árak mellett csak 1x8-at tudok elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#27217) madrac válasza hazafy (#27117) üzenetére


madrac
őstag

Még jó, hogy mindenki tud áfa nélkül vásárolni.... :W

(#27218) Formaster válasza madrac (#27217) üzenetére


Formaster
addikt

:F ezt hogy érted...

(#27219) inf3rno válasza Formaster (#27215) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha 7 éves a monitorod, akkor lassan már esedékes a csere.

Buliban hasznos! =]

(#27220) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most kapom szét a régi gépem. De előtte teszteltem a memóriát 15 órát.
4x2g-ről van szó, tök érdekes, hogy az újaknál van xmp, és ránézésre működik is, mert 1600mhz-t ír neki. Ami még érdekes, hogy 1.5v-ot ír az alaplap manualja, és itt nem beszélnek még felső határról vagy ilyesmiről. A memóriák közül 3db 1.65v-os, a legrégebbi meg 1.7-1.9v-os. Ezek szerint 5 évig az lga775 lazán bírja 1.65v-al, vagy akár még felette is. Ami még érdekes, hogy kicseréltem az új 1.5v-os memóriákra 2x4g ezeket, és mintha jóval stabilabb lenne a rendszer, bár ezt nehéz megítélni fél óra alatt, úgyhogy majd tesztelem tovább, ha foglalkoztam az új géppel. Nem tudom ez a Haswell-el milyen viszonylatban áll. IMC biztosan nincs ezekben a processzorokban, sokat meg már nem tudok kideríteni róluk, mert régiek. Annyit írnak róluk, hogy van valami IMC-hez hasonló részük. Mindenesetre tovább erősíti azt az állítást, hogy a Haswell is bírja 1.65v-os memóriákkal.

Tudnátok segíteni a memtest eredmény értelmezésében? Nem tudom eldönteni, hogy mind a 8gb-ot, vagy csak 2gb-ot tesztelt le a memóriákból. Ami biztos, hogy amit tesztelt az átment, mert különben piros lenne az egész.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27221) Formaster válasza inf3rno (#27220) üzenetére


Formaster
addikt

No errors... ez a lényeg, minden rendben.

1.65-1.9V az elég szabványos volt az lga775-nél. Az IMC-t még keresheted QPI/VTT neveken is :R A teszt szerint minden slot tesztelve volt vagyis 4x2Gb :R

Az lga775-öt véletlen se hasonlítsd össze a Haswellal. Minden esetre szerintem beleugorhatsz az 1.65V-ba, nem lesz ott gond. Csak az IMC/QPI/VTT ne legyen nagyobb difiben a ramtól, mint 0.5V.

(#27222) inf3rno válasza Formaster (#27221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Buliban hasznos! =]

(#27223) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Teszteltem közben a Corsairt is, amit vettem [link]. Hibát írt. Kiszerelve észrevettem, hogy az egyik Corsair-ről lejött a hűtő sapka, ránézésre elengedett a ragasztó. Elképzelhető, hogy emiatt jelezte a hibát? Károsodhatott ettől a RAM? Ha igen, akkor benyelem ezt a veszteséget, aztán kész. Egyébként ezek után nem tűnik túl minőséginek a Corsair, ha így széthullik attól, hogy benyomom a slotba.

Buliban hasznos! =]

(#27224) Formaster válasza inf3rno (#27223) üzenetére


Formaster
addikt

Ezt most vetted??? Akkor gari...

(#27225) inf3rno válasza Formaster (#27224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Félkonfigot vettem most használtan hardveraprón, aztán ez is benne volt. Most beszereltem a többi alkatrészt is, aztán külön tesztelem a nem szétesőset, meg külön ezt. Egyelőre megy a gép, de performance test meg ilyesmi még nem volt rajta.

Buliban hasznos! =]

(#27226) inf3rno válasza Formaster (#27224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elképzelhető, hogy ez a fajta memória nem kompatibilis a régi alaplappal? [link] Az újon mindkettő átmegy memtest-el, viszont mivel szétesett látom, hogy kétoldalas, meg hogy 8 chip van egy-egy oldalon. Ezek alapján low density, és mennie kellene a régi lappal is, vagy nem? Az sem vili, hogyha nem kompatibilis, akkor hogyhogy elindult vele a rendszer. :))

Buliban hasznos! =]

(#27227) Formaster válasza inf3rno (#27226) üzenetére


Formaster
addikt

Ez érdekes téma. Elvileg mennie kéne mindkettőben. Bios beállítások jók, vagy default? :U

(#27228) inf3rno válasza Formaster (#27227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem néztem rá a BIOS-ra, csak annyit, hogy MPX be van e kapcsolva. Majd megragasztom, aztán tesztelem hosszabban is mindkét lappal. Most fél órát ment az újban mindkettő, és nem dobott hibát. Ami fura, hogy az új lapon 1333-at írt a memtest, nem 1600-at, pedig bekapcsoltam az MPX-et. Lehet, hogy ez a különbség. Majd megnézem szoftveresen, hogy tényleg az e a memória, amit ráírtak, vagy 1333-as. Már nem tudom a másik lap hány mhz-t írt neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27229) Formaster válasza inf3rno (#27228) üzenetére


Formaster
addikt

Hagyd azt az xmp-t a régi típusú lapokon, nálam is ki van kapcsolva, csak bezavar. Legyen manuál minden, szorzó, bclk, ram osztás. Időzítés meg fesz is legyen jó és menni fog az :R

(#27230) Xeon Cpu


Xeon Cpu
csendes tag

sziasztok van egy alaplapom pontos típusa [itt] látható írjátok már le hogy most ebbe normál vagy reg ecc kell

alaposan nézzétek meg félrevezető szerintem
sos kellene a válasz előre is köszi :R

(#27231) Formaster válasza Xeon Cpu (#27230) üzenetére


Formaster
addikt

Ott a kompatibilitási lista, nem túl hosszú. Azon van reg is meg load reduced, de utóbbi rosszabb rankot kapott.

(#27232) inf3rno válasza Formaster (#27229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben kiderült, hogy mégiscsak high density a memória, és valszeg ezért nem működött. Érdekes, hogy így is elindult. Fura. Bár 2x kisípolta mielőtt harmadszorra elindult. :D Mégis csak jól gondoltam, hogy az a tok ragasztás kb. semmit nem számít ebből a szempontból, nem valami sokat hűthet rajta. Közben sikerült MPX-et is bekapcsolni, úgyhogy 1600MHz-en mennek. Kiderült, hogy az egyik single channel, úgyhogy kénytelen leszek külön eladni őket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27233) Xeon Cpu válasza Formaster (#27231) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

normál asztali ddr4 2133 is belemegy ugye?

(#27234) madrac válasza Formaster (#27218) üzenetére


madrac
őstag

úgy, hogy a kedves kolléga nyilvánvalóan nettó árakat adott meg, nem azt amennyiért valójában meglehet venni....

(#27235) Formaster válasza Xeon Cpu (#27233) üzenetére


Formaster
addikt

:( Ott a memory support list

(#27236) Xeon Cpu válasza Formaster (#27235) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Megtaláltam én is. Egy választ sima ddr4 us belemegy?

(#27237) Formaster válasza Xeon Cpu (#27236) üzenetére


Formaster
addikt

Pontosan milyen procival menne? Nem tudom megy-e sima DDR4-el, mert a support listben csak ECC-ramok vannak.

(#27238) Formaster válasza Xeon Cpu (#27236) üzenetére


Formaster
addikt

Nos megvan a "válasz". A processzor támogatja a sima DDR4-et, viszont a dual CPU működéshez elengedhetetlen a Registered ECC Memória :R A megoldás ezen a fórumon volt.

(#27239) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv! Ebbe az alaplapba milyen ramot érdemes venni? 16GB a minimum de márka meg mhz mekkora legyen? Játékra lenne használva főleg. Alaplap: ASUS ROG MAXIMUS IX HERO Proci: i7-7700k

(#27240) Xeon Cpu válasza Formaster (#27238) üzenetére


Xeon Cpu
csendes tag

Akkor jól értettem .köszi

(#27241) Formaster válasza Shamli86 (#27239) üzenetére


Formaster
addikt

3000Mhz vagy felette, minél alacsonyabb CL értékkel. A márka másodlagos szempont, Corsair, Kingston, G.Skill vagy hasonló értelmesebb márkák. Ha a ramot OC-zni akarod, akkor valami high-end, pl Corsair Dominator Platinum és hasonlók.

(#27242) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asrock H110M-HDV alaplapba szeretnék RAM-ot venni. A lap specifikációjában az van, hogy 2133 MHz-es RAM-okat kezel.
A kiválaszott RAM:
G.Skill Aegis 2x4GB 2133MHz
Viszont valamiért kicsit olcsóbban (~600 Ft) van 2400 MHz-es kivitelben is:
G.Skill Aegis 2x4GB 2400MHz

Vehetem a 2400-as változatot , a lap vissza tudja venni 2133 -ra?
Későbbiekben majd egy esetleges fejlesztéskor lehet jól jön, hogy a picit gyorsabbat vettem...
:R

(#27243) fgordon válasza Formaster (#27193) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia, köszönöm a táblázatot! Ez DDR4-es esetén is érvényes ( + Z270 chipset ) ?
32 GB esetén, tehát, a lassabb felől a gyorsabb felé a Kingston Value / Fury / Savage / Predator, és Corsair Vengeance / Dominator :

DDR4 2133 Mhz CL15: 7,03 Value
DDR4 2133 Mhz CL14: 6,56 Fury
DDR4 2400 Mhz CL15: 6,25 Fury
DDR4 2666 Mhz CL16: 6,00 Vengeance LPX
DDR4 2400 Mhz CL14: 5,83 Savage
DDR4 2800 Mhz CL16: 5,71 Vengeance LPX
DDR4 2666 Mhz CL15: 5,63 Savage / Predator
DDR4 3000 Mhz CL15: 5,00 Predator / Vengeance LPX / Dominator Pl
DDR4 3200 Mhz CL16: 5,00 Vengeance LPX / Dominator Platinum
DDR4 3333 Mhz CL16: 4,80 Vengeance LPX
DDR4 3200 Mhz CL14: 4,38 Dominator Platinum

Tehát ha jól értem, akkor jobb 3,5%-kal a 2666 CL15 (5,63), mint a 2400 CL14 (5,83)? :B
Minden esetben akkor érdemes a 2666 CL15-öt választani, a 2400 CL14-gyel szemben? :F

Valamint nem tudom mennyire számít, de míg a Kingston esetén:
XMP Profile #1: DDR4-2666 CL15-15-15 @1.2V
XMP Profile #2: DDR4-2400 CL14-14-14 @1.2V

Addig a Corsair esetén a CL-ben a 2. számok nagyobbak:
DDR4 3333MHz CL16: 16-18-18-36 @1.2V
DDR4 3000MHz CL15: 15-17-17-35 @1.2V
DDR4 2800MHz CL16: 16-18-18-36 @1.2V

:R

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#27244) #16729600


#16729600
törölt tag

Kijöttek, jaj de szépek, jaj de kurv@ drágák. :D G.Skill Trident Z RGB sorozat

(#27245) peterson79 válasza #16729600 (#27244) üzenetére


peterson79
őstag

ez mivel tud többet, mint a korábbi sorozat?

(#27246) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Jelenleg egy ilyen rampár van a gépbe. 1.5 v cl9 -es. Mivel nem találok még egy ilyen párt, de bővíteném egy ilyen jó lehet mellé ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27247) Formaster válasza fgordon (#27243) üzenetére


Formaster
addikt

Igen. Pontosan nem tudom melyik latency miért felel, de szerintem ha csak az első alacsony az átverés. Azt az értéket levitték valamennyire és így ráírják, hogy CL15 és nem 16.

Hogy melyiket érdemes választani az ár kérdése is. 3,5% difi nem olyan nagy, hogy mondjuk 10-15%-al többet fizess érte.

(#27246) rostiron: Elvileg jó kéne legyen, azért egy alaplapot dobj be.

(#27248) rostiron válasza Formaster (#27247) üzenetére


rostiron
őstag

Gigabyte H87-HD3, és i5 4570 cpu

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27249) gebro


gebro
aktív tag

Sziasztok!
A ram bővítésben gondolkodom.
Jelenleg 2db 4GB Team Group Vulcan-1600 DDR3, 1.5V, CL9-es memória van a gépben.
Ehhez keresnék plusz 2x4GB memóriát.
Alaplap: Gigabyte GA-H87-D3H
CPU: i5-4670

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#27250) Tivi103 válasza gebro (#27249) üzenetére


Tivi103
tag

Szia!
Nekem a Kingston bejött, Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz HX316C10FK2/8 -szóval én ezt csak ajánlani tudom. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.