Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) koko52 válasza koko52 (#27750) üzenetére


koko52
veterán

De mint írtam a procid nem támogatja csak 1600-ig.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27752) koko52 válasza koko52 (#27751) üzenetére


koko52
veterán

Van a hardveraprón g.skill cl7-el 1600mhz, az kell neked.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27753) R3laX válasza koko52 (#27752) üzenetére


R3laX
addikt

Leraktam most 8-8-8-24-1-re, vissza 1.65V-ra, 1.5-ről. Aida teszt összes végigment, meglátom stabil e, látni e vmit :) .

(#27754) Formaster válasza koko52 (#27751) üzenetére


Formaster
addikt

Xmp-vel tudja 1600 felett is hajtani

(#27755) R3laX válasza Formaster (#27754) üzenetére


R3laX
addikt

Ha 1.65-ös a ram, mennyi plusz feszt lehet neki adni, hogy még biztonságos legyen?

(#27756) Formaster válasza R3laX (#27755) üzenetére


Formaster
addikt

Semennyit. Az Ivy memória vezérlőjének már az 1.65V is overvoltage. Jobban teszed, ha nem járatod ilyen rammal hosszú távon. Lehet h eddig ment, de ha azon még húzol az necces lehet. Az Ivy 1.5V + max 5%-ra van validálva, azaz max 1.575-re. Efelett már extrém húzásról beszélünk.

Az megint más ha veszel egy nagyobb órajelű ramot, azt futni fog a procival, hiába csak 1600-ig támogat. Nekem 1333Mhz-et tud alapon a proci mem vezérlője, de a 2000-et zokszó és fesz emelés nélkül viszi stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#27757) R3laX válasza Formaster (#27756) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, a memóriavezérlő mizériát vágom, de vhogy sosem tudta senki biztosra, hogy ez a para Sandy után eltűnt e vagy sem.

(#27758) Formaster válasza R3laX (#27757) üzenetére


Formaster
addikt

Dehogynem, nézz rá külföldi fórumokban. Innentől csak fokozódik, Haswell Skylake, Kaby már mimd egyre kevesebb, ott már az 1.5 is overvoltage.

(#27759) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, nem vagyok otthon ebben a számítgatásban/számolgatásban. Melyik lehet a gyorsabb a 2400 MHz CL15-el vagy a 2133 MHz CL13-al?

Előre is köszi!

(#27760) Formaster válasza Bosco01 (#27759) üzenetére


Formaster
addikt

Előbbi talán picit gyorsabb.

(#27761) Bosco01 válasza Formaster (#27760) üzenetére


Bosco01
tag

:K :R

(#27762) koko52


koko52
veterán

Üdv! Adott 2 pár ram. Azonos márka, azonos fesz, különböző késleltetés. Van 4 foglalatom.
A kérdés: A mostani 2x4 pár XMP 1.2 vel megy párban. Szeretnék venni hozzá ugyan ilyet de nem találok, helyette csak gyorsabb cl-es van. Ha azokat beteszem a másik két foglalatba külön kezeli a 2 párt dualban és annak is be tudok állítani egy XMP-profilt? Vagy lelassítja a mostani szintjére?

G.Skill RipjawsX 1600 7-7-7-21 1.5v 2x4gb
G.Skill RipjawsX 1600 9-9-9-24 15.v 2x4gb
:R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27763) Formaster válasza koko52 (#27762) üzenetére


Formaster
addikt

Ez jó kérdés, sztem lap függő a dolog. Megeshet h lelassítja.

(#27764) koko52 válasza Formaster (#27763) üzenetére


koko52
veterán

A régi ramok ezek voltak: Kingmax 1333 cl9 2x2gb és Corsair xms3 1600 cl9 2x2gb. Ezek mentek külön-külön más jedec-el a maguk órajelén, de itt nem volt XMP profil. (Asrock b75 pro3-m)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27765) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Bocs, hogy ram-vétel előtt sokadszorra kérdezek, de most gondoltam át a volt (feszültség) részét a dolgoknak. Tuning szempontjából az jó, ha a kinézett ramokhoz minél alacsonyabb fesz-igényt írnak, ugye?
A procim (I7 4790k) mem-vezérlőjét 1,5 V fölé tartósan nem érdemes húzni, állítólag.
Most néztem egy ilyen ram-kitet:

Corsair Vengeance Pro 32GB (4x8GB) DDR3 1866MHz CMY32GX3M4C1866C10R

Kép:

Azért tetszik, mert 1,35 V feszültséget írnak és szeretnék tuningolni, amihez ugye (elviekben, illetve több esetben) volt emelés (lehet) szükséges és akkor van 0,15 volt mozgásterem úgy, hogy a proci mem-vezérlőjére "limitált" 1,5 voltot még nem lépem túl.
Szerintetek is előnyös vétel lehet egy ilyen "alacsony" feszen üzemelő ram a tuning szempontjából?
(A többi ram-kit, amit találtam 1,5 V vagy még annál is magasabb feszültségigényű volt a gyári specifikációk szerint).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27766) Formaster válasza Weareus (#27765) üzenetére


Formaster
addikt

Jobb ez, de 0.1V-nál többet biztos nem raknék rá, ha nem akarod megsütni a ramokat. Ramhűtő nélkül sztem még az is sok, én 0.05V-nál többet nem szoktam adni. Forrósodni fog piszkosul.

(#27767) Weareus válasza Formaster (#27766) üzenetére


Weareus
addikt

:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27768) Piftuka válasza Chaser (#27741) üzenetére


Piftuka
veterán

"legtöbb értelmes boltban bele fogják neked rakni és ki lehet próbálni, telefon nekik aztán kiderül
másik verzió netes rendelés, ha nem működik indoklás nélkül el lehet állni"

Mindenképpen az AQUA webáruházból rendelem. Jó áraik vannak, a korábban belinkelt memória modulok is náluk a legolcsóbbak, ráadásul van itt a városban üzletük, ami praktikus.

Egyébként utánanéztem, és sehol nincsen (még a hivatalos importőr oldalán sem) 2x2 GB-os Kingston modul. Tehát esélyem sincsen ugyanolyan Kingston kit-et vásárolni, mint ami jelenleg a számítógépemben van.

Ezért aztán marad egy másik márka terméke.

"tesztre cpuz pl, vagy aida
stabilitás tesztre prime95 blend teszt, mellé egy kis chrome sok tabbal, ha defektes a ram kb negyed óra és kibukik"

Köszönöm, mindenképpen letesztelem ezekkel a programokkal!

A CPUZ-t, és az AIDA-t elég régen használtam utoljára... Melyik menüben írják, hogy a modul dual módban működik?

"Aquila non captat muscas."

(#27769) Piftuka


Piftuka
veterán

Az alábbi modul párok közül melyik a legjobb választás a jelenlegi 2x2 GB Kingston kit mellé?

1. CSX 2x2 GB DDR3 1333 MHz - 7.990 ft

2. CSX 2x2 GB DDR3 1333 MHz + Metal Cooler Extreme - 8.990 ft

3. Kingmax 2x2 GB DDR3 1333 MHz - 10.790 ft

"Aquila non captat muscas."

(#27770) WP14 válasza Piftuka (#27769) üzenetére


WP14
őstag

Ebből vegyél 2db-ot!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#27771) Chaser válasza Piftuka (#27768) üzenetére


Chaser
titán

A CPUZ-t, és az AIDA-t elég régen használtam utoljára... Melyik menüben írják, hogy a modul dual módban működik? - hadd ne mondjak csúnyát... ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27772) koko52 válasza Chaser (#27771) üzenetére


koko52
veterán

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27773) mazda83


mazda83
csendes tag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem.

Processzor:Intel P4 D-524 3,06Ghz 533Mhz LGA 775

Memoria:ddR2 1GB/533Mhz PC4200/MDT

Alaplap:Asrock 775 XFIRE-RAID

Memoriát szeretnék cserélni 2X2Gb-re. A kérdésem: pont 533Mhz -nak kell lenni vagy lehet nagyobb is,csak kisebb ne legyen? Asztali gép kb. 11éves,nem mai darab:)

Válaszotokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27774) koko52 válasza mazda83 (#27773) üzenetére


koko52
veterán

Lehet nagyobb is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27775) Piftuka válasza WP14 (#27770) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, de mindenképpen kit-ben szeretném megvásárolni az új modulokat, és mindenképpen az AQUA boltjában! (Valamint nem 3 év jótállással, mert az bakfitty.)

Szóval a bemásolt 3 kit közül választanék, ha egy mód van rá. :K

"Aquila non captat muscas."

(#27776) Piftuka válasza koko52 (#27772) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, Chaser-nek mi a problémája, Neked viszont nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

"Aquila non captat muscas."

(#27777) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Sziasztok,

ASUS P8B75 M LX az alaplap, a leírás szerint "...2xDIMM, max. 16 Gb, DDR3".

Ez pontosan mit jelent? Összesen max 16 Gb, vagy foglalatonként? :B
Szóval elbír 32GB ram-ot?

kösz előre is a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#27778) koko52 válasza LimaBravo69 (#27777) üzenetére


koko52
veterán

2x16

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27779) LimaBravo69 válasza koko52 (#27778) üzenetére


LimaBravo69
tag

Köszönöm!
Ez gyors volt :)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#27780) koko52 válasza LimaBravo69 (#27779) üzenetére


koko52
veterán

Bocs, benèztem max 16 gb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27781) LimaBravo69 válasza koko52 (#27780) üzenetére


LimaBravo69
tag

még nem rendeltem meg :)
én is így értelmeztem, de nemigazán értek hozzá.

Szóval max. 16 gb.

Kösz mégegyszer :)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#27782) koko52 válasza LimaBravo69 (#27781) üzenetére


koko52
veterán

Nekem is hasonló van 32gb max ès 4 foglalat. Szerintem 2x8 at tegyèl bele. 16gb-os modult nem támogat a lista szerint.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27783) Chaser válasza Piftuka (#27776) üzenetére


Chaser
titán

nincs problémám, 5-6 menüből álló sw-nél talán már megtalálod, mi vonatkozik a memória részre, főleg ha írja is
instrukciót bőven kaptál, nehogy még a popidat is ki kelljen törölni, már bocs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27784) Tito30


Tito30
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy az i3 7100,a ddr4-es 2400-as memóriát támogatja. Teszek mellé egy 3000mhz-est
azt kezelni fogja? Vagy lebutítja 2400-ra? Néztem pár videót ott simán melléteszik a nagyobb memóriát,sőt gyorsabb is a proci tőle.

Szerintetek :F

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#27785) piero86 válasza koko52 (#27782) üzenetére


piero86
aktív tag

Sima DDR3-ból nincs is 16GB-os modul. Csak ECC-set láttam.

(#27786) koko52 válasza piero86 (#27785) üzenetére


koko52
veterán

Van aki használ ilyet (ecc) alaplap függő.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27787) Weareus válasza Weareus (#27765) üzenetére


Weareus
addikt

Sziasztok!

Hívtam a boltot, készleten nincs, de be tudnák szerezni. 55 E HUF körül volt kint az oldalon, de az eladó beközölte, hogy ezt az árat nem garantálja. Tiszta sor, mondom, akkor közöljön be egy új árat. Erre ő: nem tud. Nesze semmi fogd meg jól. Pedig szerelmes lettem ezekbe a modulokba. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27788) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok !

Szeretnék 1 kis segítséget kérni mi a 2 fajta RAM közöt a különbség melyiket kellene vennem ASUS PRIME B250-PRO lapba lenne.

[1.

[2.

Mi a különbség köztük előre is köxi.

(#27789) Laccoss válasza gxcman (#27788) üzenetére


Laccoss
addikt

Adatlapját megnézed (Spec sheet PDF), iponról pont mutat oda egy link, akkor látod hogy a B2K2 végű 1G chipekkel van, abból van 8 db egy oldalon. Míg a BK2-esen 512M chipek vannak, 16 db, és 8-8 mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#27790) koko52 válasza gxcman (#27788) üzenetére


koko52
veterán

A kètoldalast vedd!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27791) gxcman válasza koko52 (#27790) üzenetére


gxcman
tag

OK.

Rendelem is

Röviden leírnád, hogy miért a 2 oldalas a nyerő ez esetben.

köxi

(#27792) koko52 válasza gxcman (#27791) üzenetére


koko52
veterán

A kètoldalas gyorsabb minimálisan. Az alaplapok jobban szeretik. Azèrt nèzd meg rajta van-e a listádon.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27793) koko52 válasza gxcman (#27791) üzenetére


koko52
veterán

Idézek Formaster kollégától:Ugyanolyan ram, ugyanazon órajelen, időzítésen, single rank modullal kb 20%-ot veszít a dual rankhoz képest. De ezek csak szintetikus tesztek, a mindennapi felhasználás során nem igazán fogsz ebből sokat érezni. Ha nonstop renderelés-tömörítés van, akkor persze érdekes lehet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27794) Formaster válasza koko52 (#27793) üzenetére


Formaster
addikt

:C ennyi. Kicsit túl van lihegve a ram kérdés.

(#27791) gxcman: kicsit gyorsabban tudja elérni a chipet modult, mint a kevesebbet. Bakfitynyelvre lefordítva ennyi. De azt vedd, amelyik olcsóbb, gyakorlati jelentősége nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#27795) Chaser válasza koko52 (#27793) üzenetére


Chaser
titán

ezt valaki mérte is?
valahogy nem értem, mi köze van két modul esetén hogy chipenként 512mb-ból vagy 1gb-ból épül fel a ram

Weareus 55k-ért 4x8gb esélytelen kb, 16-7k a legolcsóbb 1600-as 8gb-os modul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27796) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Egy ismerősöm kérdezi épp most, hogy lenne lehetősége 2*8 gb, ddr3-ra, de csak CL 11-es. Játékra ez mennyire rossz? Igazából a piaci ár harmadáról beszélünk, tehát még ha nem is túl acélos, a mérleg serpenyőjében ott van ez is, mint szempont!

Do you see the white shadow?

(#27797) piero86 válasza Frod (#27796) üzenetére


piero86
aktív tag

Ha csak játékra kell akkor bőven jó! Ott a méret számít igazán az újabb címeknél.

(#27798) Chaser válasza Frod (#27796) üzenetére


Chaser
titán

ilyen kérdést feltenni sincs értelme, ha nem jön be eladja piaci áron?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27799) Frod válasza Chaser (#27798) üzenetére


Frod
addikt

Nem eladná, venné :)
Csak jelenleg boltban megnéztem, ez 3x ennyibe kerülne.
Harmadáron használtan van. De ha azt mondjátok az időzítés nem számít annyit akkor javaslom neki megvételre. Köszi!

Do you see the white shadow?

(#27800) koko52 válasza Chaser (#27795) üzenetére


koko52
veterán

https://www.szerver.hu/install/116-maintenance-and-upgrades/29-ddr3-szerver-memoria-konfiguracios-segedlet

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.