Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) audi100td válasza Kolondrum (#6000) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, én is ezt mondom :)

(#6002) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy KINGSTON HYPER-X-ek között milyen különbség van, merthogy több fajtát látok belőle... sima, ble, XMP?
esetleg ilyen árban ha van valami jobb tipp szivesen venném :)
2x2 gigára lenne szükségem...

köszönöm szépen

Lay

-= No way back from Here =-

(#6003) Rossi válasza Kolondrum (#6000) üzenetére


Rossi
addikt

De kell. Sok program el sem indul, a többi még (pl. játékok) menet közben fog szólni hogy kéne.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#6004) Kolondrum válasza Rossi (#6003) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor ott már gond van. Bakker 8Gb!!!!!

(#6005) Rossi válasza Kolondrum (#6004) üzenetére


Rossi
addikt

A Win7 fórum nálam jobban hozzáértő fórumozóinak hsz.-eiből indulok ki.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#6006) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Szépen mennek fel a memó árak. :( Szerencse, hogy év végén beújítottam!

(#6007) audi100td válasza G.I.JOE (#6006) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, én is most néztem, durván elszállt amúgy minden, pl. legolcsóbb FM1 alaplap simán 18k fölött, 1 hete még 14 körül volt, A6-3500-as proci 22-ről 27k-ra, durva lesz ez az év. :( Szerencsére pont jókor vettem RAM-ot, aki most siet és szerencséje van, talán még találhat 1-2 helyen normális áron.

Rossi: Akkor eddig nekem szerencsém volt? Egy pár hetes megszakítással már több hónapja így használom a gépet és néha játszom is, de eddig nem tapasztaltam semmilyen problémát. Anno 4GB-nál valóban jelzett be játék (GTA IV), de 8-nál nem igen tudom elképzelni, max. ha tényleg olyan programot használ az ember ami mindenképp igényli a lapozó fájlt, de ilyennel eddig nem találkoztam, igaz inkább átlaguser vagyok, munkára csak office-t használok meg 1-2 apróságot.

[ Szerkesztve ]

(#6008) audi100td válasza G.I.JOE (#6006) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom mi volt tegnap, este néztem mi a helyzet, ma reggelre megint jóval visszább álltak az árak (ip@n).

(#6009) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Sziasztok!

Van egy családi közös gép, a következő konfiguráció:

Processzor: Dual Core Intel Pentium D CPU 2,80 GHz
Alaplap: Asrock Conroe 1333-D667 (supports dual channel DDR2-667/553)
Memória: 1GB DDR2-800
Videokártya: Intel 82945G Express – 256MB (integrált)

Szeretném ezt a gépet kicsit felújítani. Alaplapot és processzort nem szeretnék cserélni. Nem kell, hogy nagy teljesítményű legyen, amire használva van az internetezés, irodai munkák (word, excel) elsősorban, de alkalmanként szeretnénk használni játékra is (inkább az ár a fontosabb, mint a teljesítmény, nem a mai legújabb játékokkal akarunk játszani, hanem régebbi, akár pár évvel ezelőtti, egyszerűek, amikkel egy 7-8 éves gyerek el van). Igazából eddig is tökéletesen ellátta a feladatát, csak kicsit lassú már. Így arra gondoltam, hogy memóriát és videokártyát szeretnék venni bele. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, annyi időm sajnos nincs, hogy a fórumot végigolvassam, hogy milyenek a ma kapható hardwer-ek teljesítmény/ár arányai, én utoljára 2-3 éve foglalkoztam ezzel. Érdemes egyáltalán memóriát és videokártyát venni? Tudom velük annyira javítani a gép teljesítményét, hogy észrevehetően jobb legyen vagy ez az alaplap és CPU nem elég hozzá? Előre is köszi a segítséget!

(#6010) audi100td válasza rolipenta (#6009) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

hát, nem tudom, talán jobban jársz ha eladod az alaplapot a procival és RAM-mal együtt és veszel helyette egy használt H61-es alaplapot, hozzá egy Celeron G530-at és 2GB DDR3 RAM-ot. A G530-as proci tartalmaz egy integrált vga-t ami a mostani megoldásodnál jóval gyorsabb, régebbi játékokhoz elegendő lehet. Egy AMD A4-3300-as proci még jobb lenne, komolyabb benne a vga, de az pár ezer Ft-tal drágább mint a celeron és alaplapot sem találsz alá olyan olcsón.

Vagy veszel mondjuk egy használt HD 4670-et 8e Ft körül, de elég sovány az a Celeron D, akkor már érdemes lenne legalább egy használt E2180-ra lecserélni, hozzá még 1GB RAM, talán ez lenne a legolcsóbb megoldás és teljesítményben is így jönnél ki a legjobban (játékra).

[ Szerkesztve ]

(#6011) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy ezek a memóriák jók lennének-e egy i5-2500k mellé? Gondolok itt természetesen a voltokra. üdv és köszi

(#6012) Kolondrum válasza Jim-Y (#6011) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem a működési feszkó a baj hosszútávon. De mondja meg az aki ért hozzá. Ezek 1.65-el mennek. Nem ideális.

(#6013) M@rdel válasza 04ahgy (#5816) üzenetére


M@rdel
őstag

Tőlem egy Geil Value Plus 4GB DDR3 1333MHz vitt el ma a garancia futár.
Tehát még ennél is vannak problémák.

(#6014) G.I.JOE válasza audi100td (#6008) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

A kingston 8 gigás ma is feljebb ment! :( Mondjuk pont ezért nem hirdettem még meg a régi ram-omat.

Bár jelenleg nem is tudom hol ... :)

[ Szerkesztve ]

(#6015) audi100td válasza G.I.JOE (#6014) üzenetére


audi100td
nagyúr

valóban, mondjuk tegnap minden jóval drágább volt mint ma, arra lettem figyelmes

(#6016) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Ismerős gépében meghalt a táp, hogy a baj ne járjon egyedül magával vitte az alaplapot is.
Adott egy Pentium D proci, meg 2x512M DDR2 ram. DDR2-es alaplap ritka mint a holló, ezért én cserélnék neki DDR3-ra, 2x1G-ra. Ha feltételezzük, hogy a proci 800 Mhz-es, akkor ha hozzá 1066-os DDR3-at veszek, fogják szeretni egymást? Beleértve persze, hogy az alaplap támogatja mindkettőt.
Köszi előre is.

(#6017) adamssss válasza Varszegig (#6016) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt honnan veszed, hogy a ddr2-es lap ritka mint a fehér holló? :) Ahhoz a procihoz nem tudsz ddr3-at karni, csak ddr2-t. :(

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6018) audi100td válasza adamssss (#6017) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért ne tudna? :) Pl.: [link]

Olyan szempontból jobb lenne egy DDR3-as deszka, hogy olcsóbb bele a RAM és később tovább lehetne vinni a modulokat következő fejlesztéskor.

Varszegig: az FSB-től ez független, hivatalosan 1066-ot támogat az alaplap, vegyel egy 1333Mhz-es Kingmax kitet, a lap majd visszaveszi 1066-ra és az ára is jó.

[ Szerkesztve ]

(#6019) adamssss válasza audi100td (#6018) üzenetére


adamssss
veterán

Igen sorry elnéztem. De1 tök fölösleges a ddr3 mert semmi pluszt nem hozna, 2 adott 1 giga tökéletes ddr2. Egyszóval a leghatékonyabb ha vesz egy ddr2-es lapot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6020) Varszegig válasza audi100td (#6018) üzenetére


Varszegig
veterán

Köszi. Közben kiműtöttem a procit, letöröltem a hűtőpasztát:)
Szóval Intel Pentium D945.

Én is azért gondoltam a DDR3 cserére, mivel lehet ugyan kapni még DDR2-es lapokat, de azért ott baromira meg van kötve a választék, meg a fejlődés is. (Ha esetleg fejleszteni akarnak kis pénzből akkor elfogadható 775-ös procikat lehet kapni, DDR3-as ram tényleg nem drága.)

Tehát akkor ehhez a procihoz megfelelő alaplappal mehet a 1066-os, vagy 1333-as DDR3?
Alaplapnak valami ilyesmit gondolok: Asus P5G41T-M LX vagy hasonló.

Köszi

(#6021) t256


t256
őstag

Sziasztok! Memória vásárlás előtt állok!

Asus M5A78L-M LX alaplapba menne Athlon II X4 635 (2.9Ghz) procihoz. 2x4 Gb-t tervezek venni.

Melyik márkát érdemes venni? Kingmax, Corsair, Geil, CSX?
Az 1600Mhz megéri a többlet árat vagy jó az 1333Mhz is?

Játékra lesz használva a gép. Persze a szokásos netezés FullHD filmnézés is becsúszik néha.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#6022) audi100td válasza Varszegig (#6020) üzenetére


audi100td
nagyúr

Belépőszinten szvsz jobban jársz valami Gigabyte lappal, az Asus ebben a kategóriában nagyon szeret spórolni. 1333-ra szavaznék, 1066 nem valami időtálló választás.

Esetleg ezt a kombót nézném meg: Gigabyte GA-G41MT-S2P + 2GB Kingmax 1333MHz

Igaz ez csak egy egycsatornás csomag lenne, de ennél a rendszernél nem az lesz a korlátozó tényező, sokkal inkább a proci.

Viszont egy valamin ne spóroljatok, a tápon, minimum legyen valami márkás, abból már jó a legolcsóbb is (pl. FSP/Forton, Chicony/Hipro), de HKC, LC-Power és társait inkább felejtsétek el, különben könnyen hasonló sorsa juthat az új konfig is.

adamssss: Ennél a platformnál valóban nem hoz sokat a konyhára a DDR3, de a DDR2-es RAM-ok jóval drágábbak és a DDR2-es lapok sem igen olcsóbbak mint a DDR3-asok. Igaz van 1 giga RAM-ja, de 2 modulban, az olcsó lapokon meg nem megszokott a 4 RAM-slot, meg eleve eléggé felemás kiépítés lenne, szerintem nem túl szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#6023) audi100td válasza t256 (#6021) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az említett platformon az említett felhasználáshoz tökéletesen megfelel az 1333MHz is, Kingmax, Kingston, Corsair jó választás, Geil-t, CSX-et inkább hanyagolnám, szívtam már velük.

(#6024) Varszegig válasza audi100td (#6022) üzenetére


Varszegig
veterán

köszi
a táp már megvan raptoxx-ot kapott. Mondjuk az előző egy noname kínai táp volt, és több mint 3 évet ment vele, ez már majdnem csoda:)

[ Szerkesztve ]

(#6025) t256 válasza audi100td (#6023) üzenetére


t256
őstag

Szintén köszönöm a segítséget! Akkor 1333Mhz Kingmax memót veszek!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#6026) Young92 válasza t256 (#6025) üzenetére


Young92
tag

CSX-et ne vegyél én a héten fogom már fél év alatt másodjára visszavinni mert egy hulladék na de mondom is nekik, hogy nem kell még egy garnitúra, adjanak valami mást mondjuk corsair memóriát..

(#6027) Varszegig válasza audi100td (#6022) üzenetére


Varszegig
veterán

még egy kérdés:
Gigabyte GA-G41MT-S2P ezen sajnos nincs IDE csati, pedig az kéne.
Ezen viszont van: Gigabyte GA-G41MT-S2PT, viszont itt nincs a D945 a cpu támogatási listán:
Itt.

(#6028) audi100td válasza Varszegig (#6027) üzenetére


audi100td
nagyúr

valóban, akkor ezt nézném meg: [link]

(#6029) Buster17


Buster17
addikt

na rendeltem jó ramokat. :)

de elég csúnyán el voltak árazva, egy nullával kevesebb... :U most ilyenkor kötelességük odaadni, nem?

(#6030) Perillustris válasza Buster17 (#6029) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem.

Perillustris

(#6031) Atimester válasza Buster17 (#6029) üzenetére


Atimester
aktív tag

De nem ám! Sőt, még az akciót is visszamondhatja, ha kellően nagy érdeklődét gerjeszt. A kereskedő mindig gond nélkül elállhat az eladástól különböző ürügyökkel. Viszont senki nem ellenőrzi, hogy mekkora haszonkulccsal értékesít. Ez gyakran több száz százalékos haszon, tehát már a cseregaranciás darabot is sokszor kifizeti a vevő. (Extrém esetekben meg 10-20 vagy akár 50-szeres áron is értékesítenek, pl: fegyver, gyógyszer.)

Attila

(#6032) Varszegig válasza audi100td (#6028) üzenetére


Varszegig
veterán

egyelőre halasztom, mert valami nagyon nem 100-as. Mivel a tápcsere után még a régi lappal nem indult a gép, az új táp tesztjére összeraktam egy régebbi asus lappal a tápot, és csodásan ment a táp ventije. Aztán a megnyugtatásomra összeraktam a régi táppal, és az nem ment, tehát legalább a tápcsere nem volt hiába. Aztán ma reggel összeraktam megint a száraz konfigot (asus 775-ös lap, a kiszedett 945-ös proci, egy ram, meg a vga), és b*tt elindulni. Semmi, a tápventi sem pörög fel. Kiszedegettem sorban a cuccokat, vga, ram semmi. Végül kiszedtem a procit is, és megint megy a táp. Azt hiszem ezzel elmegyek egy másik topicba, mert ilyennel még nem találkoztam:(

(#6033) NJoco


NJoco
csendes tag

Üdv urak!

Azt szeretném megkérdezni itt a hozzáértőket, hogy szerintetek egy AsRock Z68 Extreme3 Gen3 lapba melyik ram lenne a jobb választás a kettő közül:
G.Skill F3-14900CL9D-8GBXL - RipjawsX XL vagy egy G.Skill F3-14900CL9D-8GBSR - Sniper SR???
Láttam itt a fórumba, hogy már más is használ 1866-os Snipret. Mennyire stabil és megbízható a RAM?

Előre is kösz a válaszokat :R

(#6034) Giovanny válasza NJoco (#6033) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,nekem 1866Mhz Sniper-em van,szerintem kiváló ram,próbáltam alapfeszen 2133Mhz de valami miatt a több órás memtest hibátlan volt de a Linx hibát dobott,utána már nem foglalkoztam a dologgal,bőven elég 1866Mhz mindenre.Szóval én ajánlom a ramot,nekem is ezt javasoltak itt,és nem bántam meg ;)

Zero Defect.No Compromise !

(#6035) NJoco válasza Giovanny (#6034) üzenetére


NJoco
csendes tag

Kösz a segítséget :)

Végül is leginkább én is a Sniper felé hajlottam, csak nem voltam benne biztos, hogy ez lenne a jobb választás." a mostani 2x2 Giga 1600-os ramom simán megy 1866 C9-ben 1.5V-on hiba nélkül"
A másik típusról elég sok írást találtam, amiben dicsérték, de az 1866-os sniperről nem sok mindent. Gondolom még újdonság ez a típus.

(#6036) Specter


Specter
tag

i5-2500k mellé egy Gigabyte Z68AP-D3 Z68 alaplapba szeretnék 16GB ramot.
2db 8GB Kit-el. Viszont nem találtam sehol az alaplap leirásában egy ilyen támogatott ramot sem :(

Valaki tud valamit ajánlani?
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9
ezt néztem ki,de nem tudom,hogy mennyire csipázza a lap :(

[ Szerkesztve ]

(#6037) DonThomasino válasza Specter (#6036) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legjobb ha a gyártó által megadott listából választasz.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6038) Qru válasza Specter (#6036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz bele. Giga szerti a Corsair-t, az a lényeg, hogy egyező legyen a szériaszáma a két kit-nek és akkor nem lesz gubanc.

#nincsbennetarcsi

(#6039) Rossi válasza Qru (#6038) üzenetére


Rossi
addikt

Így van. EP35C-DS3R legalábbis biztos csípi ezt a RAM-ot. :DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#6040) TommyX_


TommyX_
őstag

Szeretnék én is ramot venni, csak kellene egy kis segítség.
Ez a Pc-m:
AMD Phenom II X2 550 3.1GHz(4 magosítva), 2db 1 Gb-os 1333mhz-s Kingston memória, MSI 770-C45 alaplap, MSI N240GT 512mb-s videokártya.

Néztem az Msi Oldalán, hogy elvileg az 1600mhz-s ramot is támogatná.
Az 1600mhz ramoknak mennyi a feszültsége, és mennyivel lenne gyorsabb az 1333mhz-s ramtól?
Az egyik lehetőség lenne, hogy vagy 4Gb-os 1600mhz-s ramot vennék, vagy a mostaniak mellé egy 2Gb modult, ami 1333mhz-s.

Ki mit tanácsol?
Előre is kösz a segítséget.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#6041) Kolondrum


Kolondrum
félisten

CML8GX3M2A1600C9B - megrendelve. Ritka darab,pedig semmi extrát nem tud.

(#6042) Qru válasza TommyX_ (#6040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lenne érezhető gyorsulás. Max tömörítésnél. Elég ha 1333-as ramot veszel bele.

2db 1GB mellé ne tegyél 1db 2GB-osat mert bukod a Dual működést. Vagy add el a 2x1GB-ot és vegyél 2x2GB-ot vagy vegyél mellé még egy ugyanolyan 2x1GB-os kit-et.

#nincsbennetarcsi

(#6043) TommyX_ válasza Qru (#6042) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm hogy ezt leírtad, akkor lehet veszek egy 4gb-s modult, majd később ha szükségesnek látom, akkor még egy 4Gb-s modult, és akkor lesz újra dual működés.
Teljesítményileg mennyit befolyásol, hogy csak egy modul lesz bent?
Mintha azt olvastam volna a dual működéssel valamivel gyorsabb.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#6044) Qru válasza TommyX_ (#6043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan vészes, 3-5%-al lesz csak lassabb valós alkalmazásokban. Tesztprogik amik nagy mértékben a ramra támaszkodnak ott ettől nagyobb. De játékokban pl nem lesz érezhető a különbség.

#nincsbennetarcsi

(#6045) ittakary


ittakary
nagyúr

Annyira tudtam, hogy ez lesz... Mire végre a RAM vásárlásra adom a fejemet + 2-3k-t fizethetek árfolyam+ÁFA emelkedés miatt. Ilyenkor kicsit gáz, ha lusta az ember :(

Viszont a hisztit félretéve: 8GB (2x4GB) 1600as RAM-ot szeretnék venni. Nincs különösebb márkarajongásom, de eddig a Kingstonokkal semmi bajom nem volt, szóval lehet maradok ezeknél. Ezek a csoda HyperX-ek milyenek? Van esetleg valami más márka ebben az alsó árkategóriában, amit érdemes lenne megfontolnom? :) (Corsair sem annyira brutálisan drága pl)

Előre is köszönöm :R

(#6046) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, a nagyja már ki van választva, de ram-ok terén összezavarodtam.

Asrock 970 Extreme3 alaplap és egy FX-6100 mellé keresek 8gb kit ramot. Az 1333-as ramok teljesen olcsók, szinte bontott tégla áron vannak, meg itt is sok proci mellé ajánljátok. De megnéztem, és a bulldozer 1866-ig támogatja a ramokat. Érdemes gyorsabbat venni? Az 1600-asok alig drágábbak, viszont az 1866-asoknak már barátságtalanabb ára van. Mekkora teljesítmény növekedést jelentenek ezek?

(#6047) DonThomasino válasza szaby_gyerek (#6046) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha általános felhasználásra kell akkor elegendő az 1600 MHZ.
(minimális, szinte érzékelhetetlen a különbség)
Mire szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6048) szbalogh


szbalogh
őstag

Szeretném lecserélni eddigi ramjaimat 2gb-ról (1gb 533-as és 1gb 667-es) 4gb-ra. Melyikkel járok jobban? 2x2gb vagy 4x1 gb modullal? Vagy nincs különbség köztük feltételezve, hogy minden sebesség és időzítés ugyan akkora?
Köszi

Nick: HE_Storm

(#6049) szaby_gyerek válasza DonThomasino (#6047) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Hát egyrészt tuning nem játszik, ez lemaradt. A felhasználás meg: néha játékok, gyakrabban fotófeldolgozás. De nem ipari szinten, nem ebből élek meg. Tehát felesleges a jóval drágább 1866-osban gondolkodni?

(#6050) DonThomasino válasza szaby_gyerek (#6049) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem igen.
A fotófeldolgozás részleteit nem nagyon ismerem.
Meghallgatjuk majd más véleményét is ...
de sztem ugyanezt fogod hallani. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.