Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) forbexx válasza koko52 (#28643) üzenetére


forbexx
csendes tag

Bocs, még segítesz egy kérdésben?

Összefoglalóban nem értem a leírtakat:
i5-7500 / ddr4 kingston fury 2400 esetében kb mennyivel lehet gyorsabb pl 2x4, mint 1x8?

(#28652) WP14 válasza forbexx (#28651) üzenetére


WP14
őstag

Annyival, hogy software-es mérés nélkül észre sem veszed.

Szerk.: általános felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#28653) madrac válasza Wolfy_ (#28649) üzenetére


madrac
őstag

Nem vagyok szakerto, de en ugy olvastam, hogy 2600-2900 mhz-nel nem erdemes feljebb menni, csak akkor ha top video kartyad is van hozza, kulonben semmit nem fogsz eszrevenni, a penztercad vastagsagan kivul.. Gondolom a mostani ram-od is tuningolhato valamennyire. En lattam ilyen tesztet ahol ezt vizsgaltak, de mar nem tudom hol.

(#28654) varek válasza Wolfy_ (#28649) üzenetére


varek
csendes tag

Nekem ma érkezett meg egy ilyen ram G.Skill 16GB /3200 FlareX DDR4 RAM Kit (2x8GB.
Asus x370 pro alaplapom van . Még nem raktam össze a gépet. Sajnos az alaplap QVL listájában nem szerepel ez a RAM pedig ezt kimondottan ryzen cpu-hoz gyártották. . Korábban vett Kingston 2400-as ramokat cseréltem le ilyenre.

(#28655) Wolfy_ válasza varek (#28654) üzenetére


Wolfy_
tag

Milyen proci mellé rakod? Majd mesélj kérlek hogy muzsikálnak!

(#28656) varek válasza Wolfy_ (#28655) üzenetére


varek
csendes tag

Sima Ryzen 1700-as-hoz

(#28657) SzinaCat


SzinaCat
csendes tag

Sziasztok!

Ram vásárlással kapcsolatban szeretnék tőletek segítséget kérni! :)

Egy GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3 és Ryzen 3 1200 pároshoz szeretnék venni 2x4gb ramot elsőkörben, de a Gigabyte honlapján őszintén megmondva a támogatottsági listán nem igazán tudom magamat normálisan átrágni... 2666-3000Mhz-es 2x4 kitig bármire nyitott vagyok, nyilván ártól függően (30 +-5e).

Szerintetek mi lenne a lehető legjobb választás?

(#28658) koko52 válasza SzinaCat (#28657) üzenetére


koko52
veterán

2666 elég r3-nak. G.skill v Kingston

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28659) SzinaCat válasza koko52 (#28658) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

A Gigabyte oldaláról ezeket a ramokat találtam a támogatottsági listán belül:

HyperX 4GB Fury DDR4 2666MHz CL15 HX426C15FB/4
G.SKILL 16GB Ripjaws 4 DDR4 2666MHz KIT F4-2666C15Q-16GRR
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 KIT CMK16GX4M4A2666C16

Ipon árai szerint mind a 3 kb ugyanabban az árkategóriában van. Szerinted/szerintetek melyiket érdemes választani? Én csak annyi különbséget látok köztük, hogy a Corsaires ram cl 16-os, a többi 15, a G.Skill-es ramon pedig van hűtőborda is.

(#28660) koko52 válasza SzinaCat (#28659) üzenetére


koko52
veterán

G.skill

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28661) vhooper


vhooper
tag

Sziasztok!

Fiamnak van Asus N552VW laptopja, és szeretném neki bővíteni, jelenleg 4gb ramja van. Akár 4 vagy 8GB-ot is vennék, tudnátok ajánlani ehhez a típushoz? Köszönöm!

(#28662) koko52 válasza vhooper (#28661) üzenetére


koko52
veterán

DDR4 2133 MHz SDRAM,SO-DIMM foglalattal. Támogatott listát nem találtam hozzá. G.Skill, Kingston tuti jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28663) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Ramot szeretnék venni hardverapróról egy Asrock H110M-ITX(AC) alaplaphoz, megfelel a Crucial 2x8GB DDR4 2133mhz CL15 (30k) vagy vegyem meg drágábban a 16GB [2x8] 2133 CL14 KIT-et (40k)?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#28664) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok!

Engem is elért a ram dögvész. Asus Prime B350M-A lapba ment Ryzen 1600x CPU és Corsair LPX 3000mhz 16gb kit. Namost az eddigi relatív stabil üzem után ez a drága jó ram kit megörvendeztetett 3 kékhalállal MEMORY_MANAGEMENT címszó alatt, majd ezt kaptam 20perc memtest után:

Elállok ettől a ram vásárlástól és szeretnék helyette egy mindenki által dícsért G.Skillt. Viszont ahogy elnézem a lap qvl listáját és a kit kínálatot, nem találok olyat, ami egyszerűen jó lenne. Ami sorozatszám alapján stimmelne, ott a kiszerelés szerepel máshogy a qvl listán. Vagy tegyek rá és ha azt látom, hogy 4*8GB akkor anna jó lesz a 2*8GB kiszerelése is? Meg Ryzen topicban mondták, hynix chipek sem ajánlottak, szóval teljes a katyvasz, a végén visszaviszek mindent a boltba és eljövök valami intel konfiggal.

Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen irányba induljak, mert teljesen elvesztem? :(

(#28665) Amazonas válasza herrkoser (#28664) üzenetére


Amazonas
senior tag

Sziasztok, erre én is kíváncsi vagyok, mert ugyanilyen lapom van, és szintén egy Corsair modullal fürödtem be (CMV4GX4M1A2400C16), de már feladtam a QVL-böngészését... (A Nagy RAM-os topikban írtam róla.)

(#28666) ÉrdiPetike


ÉrdiPetike
csendes tag

Sziasztok.

Ha egy processzor (Intel G4560) DDR3L-es memóriát támogat ami 1.35V-on mükődik
és beraknék egy 1.5V-os Ramot elindul e egyáltalán ?

Esetleg csökkentett üzem módban működne e, pl: visszavenné az órajelet vagy késleltetésen állítana ?

(#28667) milkabrams


milkabrams
őstag

Közben az előző kérdés tárgytalan lett.
Most az érdekelne, hogy játékra megfelel a Samsung 2133mhz ddr4 ram vagy Hyperx Fury alá ne menjek?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#28668) herrkoser válasza herrkoser (#28664) üzenetére


herrkoser
tag

Kiakaszt ez a memória dolog. Pár órát frankón működött 2133mhz-n, majd gondolt egyet es windowsban megfagyott az egèr ès a bill is.

Úgy viltam vele, hogy nincs mit veszteni, biosban nekiálltam babrálni. Èrdekes módon DOCP/XMP off beállításon valahogy felvarázsolódott Auto szabályozás mellet a ram 2933 mhz-re, 1.2 volt mellett, 15-17-17-35 kèskeltetèssel. Az auto dram frekit manuálisan rögzítettem 2933-ra, a ram feszültsèget meg 1.35-re. A kèskeltetèst pedig a gyárinál kicsit lassabra, 16-17-17-35re tettem.

Most fut jelenleg egy memtest. Korábban ma a kèkhalálok idejèn 20 perc alatt valami 13000 error volt, most pedig már 50 perchez közelítve 0, szóval vègkèpp nem tudom mi folyik itt. :F

(#28669) ÉrdiPetike


ÉrdiPetike
csendes tag

Esetleg Kingston Value 24000Mhz CL17-es Ramot mennyire érdemes játékra-is használni ?
Vagy mennyivel lenne jobb egy HyperX Black 2133Mhz CL-14.
Különbség mennyire jönne ki ?

(#28670) koko52 válasza ÉrdiPetike (#28666) üzenetére


koko52
veterán

Természetesen nem fog működni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28671) koko52 válasza ÉrdiPetike (#28669) üzenetére


koko52
veterán

24 000mhz? Az jó :)) Játéknál nem fogsz észrevenni semmit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28672) koko52 válasza herrkoser (#28668) üzenetére


koko52
veterán

A corsair ramokkal sajnos egyre gyakoribb a probléma, kezd lesüllyedni...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28673) koko52 válasza herrkoser (#28664) üzenetére


koko52
veterán

Én Intel párti vagyok. Jók az új ryzenek, de szerintem még nem forrta ki magát. Ez abból is látszik h ide is a legtöbb problémával ryzenesek jönne, sajnos, de én bízom benne h javítgatják és lehet 2-3 év múlva én is amd-s leszek :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28674) Amazonas válasza koko52 (#28672) üzenetére


Amazonas
senior tag

Lehet, hogy már csak fenntartásokkal van helye az ajánlottak között? :U

[ Szerkesztve ]

(#28675) herrkoser válasza koko52 (#28673) üzenetére


herrkoser
tag

Rájöttem közbe, hogy règi memtest verziót használtam. A legújabb meg nem dob hibát a ramra több iteráció után sem. Komolyan nem tudom mi a szitu, de úgy tűnik a stickjeim jók, szóval valami más gond lehet.

Van 2 napom kitalálni mi a helyzet, amíg elállhatok a vásárlástól ès lapostul mindenestül küldhetek vissza mindent :P

[ Szerkesztve ]

(#28676) milkabrams válasza milkabrams (#28667) üzenetére


milkabrams
őstag

Légyszi nézzetek rá a hsz-emre, hétfőig kellene döntenem.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#28677) koko52 válasza milkabrams (#28676) üzenetére


koko52
veterán

Játékra mindegy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28678) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

Van egy 2x4GB/1600-as Kingmax NANO Gaming kitem es kellene upgrade-elnem 16GB-ra.

Tudnatok tanacsot adni hogy mit vegyek melle es honnan? Megy ez barmi massal egyutt? Jo aron nem talalok ugyanilyen 2x4-es kitet.

Vagy adjam el es vegyek egy 2x8/1600-as kitet? Azt honnan, milyet? Nagyon magasnak talalom az arakat :F

Koszi :R

(Szerk. DDR3-rol van szo)

[ Szerkesztve ]

(#28679) jeni válasza ßrainiac (#28678) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos az árak felfelé mentek és mennek is.HA ugyan olyat nem találsz akkor kényszer eladás van és egy 2x8GB KIT amit venni kellene.
Esetleges hasonlót bevállalni és hátha mennek 4x4GB módban,de a 2xXGB mindig jobb a 4xXGB KIT a gépekben. Kevésbé terheli a CPU-t.

Ugyan olyan időzítésűt és frekiset kell mellé keresni.

A Kingmax memóriák nem szoktak háklisak lenni.
Ez van meg?

IPon listáról összeszedve.

CL9 időzítés,2x4GB KIT,1600MHz

[ Szerkesztve ]

(#28680) jeni válasza ßrainiac (#28678) üzenetére


jeni
félisten

Még annyit,hogy milyen típusú chippel van szerelve?

1,35V vagy a 1,5V van meg neked a Kingmax modellként?

AIDA megmondja és olyan veszel melléje akkor nem lesz gond a 4x4GB vagy eladni a 2x4GB-t, de ezt csak nyomott áron teheted vagy amit veszel mellé használtan azt veszed olcsóbban.
Legolcsóbb garis cucc.
Megveszed nem jó akkor 14 napon belül elállsz vele. Csinálsz memória tesztet ha nem lesz gond akkor maradhat így.
A Crucial meglehet nézni komp. az alaplapoddal?
ASrock b85m pro4

[ Szerkesztve ]

(#28681) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
7600k, asus z270h lap mellé, milyen ramot(2x8) vegyek? 50k keret!

(#28682) jeni válasza betyar1974 (#28681) üzenetére


jeni
félisten

Az alaplap QVL listáját nézd meg. Azok az ajánlottak a lapodhoz.

(#28683) betyar1974 válasza jeni (#28682) üzenetére


betyar1974
senior tag

Amit kinéztem, abból a PONTOS TÍPUS-ból 2x4gb-os szerepel a listán. 2x8-al ua. jó lehet?

(#28684) jeni válasza betyar1974 (#28683) üzenetére


jeni
félisten

elméletileg az is jó lehet
van ott több 2x8GB KIT is

[ Szerkesztve ]

(#28685) betyar1974 válasza jeni (#28684) üzenetére


betyar1974
senior tag

:R

(#28686) mzso


mzso
veterán

Helló!

A RAM-ok ára mikor kezd már zuhanni?

[ Szerkesztve ]

(#28687) koko52 válasza mzso (#28686) üzenetére


koko52
veterán

:( 1-2 év talán. Az okos telefonok, vga-k, tabletek felzabálják a gyár kapacitását. Kínában kezdtek ram gyárat építeni, de nem hallani h mostanában átadás lenne, meg aztán majd a minőség...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28688) tttzshd válasza tttzshd (#28650) üzenetére


tttzshd
tag

hali

előző kérdésemre valaki segítene ???

köszi

(#28689) mzso válasza koko52 (#28687) üzenetére


mzso
veterán

Bah... Hányszor tudják az emberek megvenni majdnem ugyanazt a telefont tabletet... :(((

Nekem 2 év után is jó egy Doogee X5 Pro... :))

A kapitalista fagyasztótársadalom tényleg csak a természeti kincsek szemétté konvertálásáról szól...

[ Szerkesztve ]

(#28690) koko52 válasza tttzshd (#28650) üzenetére


koko52
veterán

A q-t bukod. Legyen 2x kit és azok mennek külön külön is párban, csak a fesz legyen azonos.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28691) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Asrock H110m ITX lapba 2133mhz ram megy, HyperX Fury 2400mhz rammal is elindul?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#28692) koko52 válasza milkabrams (#28691) üzenetére


koko52
veterán

Igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28693) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ASRock B75 PRO3-M <- lenne ez az alaplap, ebbe most van 2x4Gb Kingston HyperX Savage ram, most tudnék venni 1x8GB Kingston HyperX Fury és 1x4GB Kingston HyperX Fury ramot!

Az lenne a kérdésem, hogy így működne rendesen dualba, hogy 4-4-8-4 ?! Vagy vegyem meg csak az egyiket?!

Előre is köszi!

Üdv

" Just remember Manchester is RED! "

(#28694) jeni válasza Zimmi91 (#28693) üzenetére


jeni
félisten

ennek mi értelme?
4-4-8-4 és papagájos.
ha fillérekért kapod akkor talán lenne értelme.amúgy a 4-4 mellé inkább 2x8GB vennék ha minden áron kell neked a 8GB ram modulok.
vagy add el a 2x4GB és vegyél 2x8GB KIT-t
eleve vegyes salátás a memóriák a gépedben ahogy kigondoltad.

(#28695) Akfocska


Akfocska
csendes tag

Sziasztok,
gépvásárlás előtt állok de itt a memória - alaplap kombóknál totál elakadtam..
AMD Ryzen 5 1600 mellé keresnék egy működő párost
16gb (2x8) 3000Mhz memóriát szeretnék B350es lappal, de akárhogy nézegettem a QLV-ket valahogy nem találok olyat ami gyártó szerint menne (+kapható ipon / pcxnél)

Remélem tudtok segíteni.
Köszi

alaplap ?
AMD Ryzen 5 1600
memória ?
Gigabyte GTX1070 8GB GDDR5 GV-N1070WF2OC-8GD
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Samsung 250GB 850 EVO MZ-75E250B/EU SSD
FSP 600W Hyper M

(#28696) Borsó96


Borsó96
csendes tag

Sziasztok! Egy "játékos" gépet fejeznék be. Már csak a ram van hátra,ebben kérem a segítségetek. Írom is mim van. Asus B150M Pro gaming, i5-6600. A lap 2133 mhz ddr4-t támogat. 2x8 gb hutobordas ramokban gondolkodtam. Pl corsair vagy kingston. Ti milyet ajánlanátok? Segítségetek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28697) koko52 válasza Borsó96 (#28696) üzenetére


koko52
veterán

G.skill v Kingston Játékra mindegy a mhz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28698) koko52 válasza Akfocska (#28695) üzenetére


koko52
veterán

G.skill v Kingston. Próbálj qvl-t találni mert sokan panaszkodtak, főleg a corsairokra h nem mennek, azt mellőzd is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28699) Borsó96 válasza koko52 (#28697) üzenetére


Borsó96
csendes tag

:R

(#28700) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném, mivel új konfig vásárlása előtt állok és am4-re váltanék.
Szóval a következő lapot és procit néztem ki:
- Asrock AB350M Pro 4
- AMD Ryzen 5 1600

Tuningolni nem akarok, szóval nem baj, ha nem annyira tuningbarát memóriamodulokat ajánlotok. 2400Mhz-től nézegettem a memóriákat és az Árukeresőn belebotlottam ebbe: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CMK16GX4M2A2400C1R

Emagon van ez a fajta memória, viszont ami érdekes, hogy a típus számra rákeresve a neten nem nagyon találtam semmit, csak román oldalakat listázott ki az emagon kívül. A Corsair oldalán sem találtam ilyen memóriát. Az ára miatt tűnt fel nekem elsősorban, szerintetek megérné megvenni elírás lehet a nevében esetleg? Működhet ezzel a lappal és procival vagy inkább keressek mást?

Ennyi adatot találtam róla összesen:

memória: DDR4
kapacitás: 16GB (2x8Gb)
Frekvencia: 2400Mhz
Szabvány: PC4-19200
Modul: Dual channel
Késleltetés: CL14 14-16-16-31
hűtő: igen
feszültség: 1,2V

A késleltés alapján a Corsair oldalán ezt a típust találtam: CMK16GX4M2A2400C14R

Szóval, mi a véleményetek?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.