Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) koko52 válasza Soma01 (#28598) üzenetére


koko52
veterán

Aida 64-el nézd az méri a feszt. Ha 1.35 akkor nincs gond.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28602) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Adott egy Lenovo B51-30-as laptop, 4 giga memóriával, N3050-es procival.
8 gigára kellene bővíteni a memóriáját!
Jól látom, hogy DDR3L-1600-as modul kellene bele? Fontos lenne, hogy ugyan olyan típus legyen, mint ami már benne van? Mert akkor kell kérnem egy fotót a belsejéről, ahol látszik a most benne lévő modul.
Vagy elég belepattintani egy [Ilyet] minden egyéb felhajtás nélkül?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#28603) imre3777


imre3777
újonc

Sziasztok most akarok új gépet összerakni egy ilyen alaplapot vennék GIGABYTE GA-AX370-Gaming K5 és egy amd ryzen 1700x-el az alaplapra azt írja bekezeli a 3200mhz ramot(oc-ban) 1700x pedig csak azt írja gyári honlapon hogy 2600mhz kezel pedig más tesztekbe is láttam hogy raktak bele olyan ramot ami alapból 3200mhz-es és bekezelte amugy egy kingston hyperx predatort 16gb 3200 akarok venni arra lennék kiváncsi bekezeli e vagy se ? a segítségeteket előre is köszi :) :) :)

(#28604) jeri válasza imre3777 (#28603) üzenetére


jeri
tag

MSI honlapon néz szét,Samsung die 16 Gb a nyerő modul, SKHynix chipes modul picit problémásabb.
HyperX valszeg SKhynix (fóleg ha 2x8 gb ki), legujabb biossal min kb 3000mhzet hoznia kell.

(#28605) vaakuum válasza jeri (#28604) üzenetére


vaakuum
addikt

Elvileg ha a támogatási listában benne van az a típus, akkor megy a normál órajelen. Nekem a 3200-es memóriák alapból 2166-on indultak, de miután a telepítésekkel megvoltam az amp profilt bekapcsolva felismerte a modulokat 3200-esnek, és megy is. Mondjuk nekem msi mortarban van.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#28606) koko52 válasza vaakuum (#28602) üzenetére


koko52
veterán

Ha dualt akarsz minden paraméternek egyeznie kell. Ja és csak ddr3L lehet mert alacsonyabb feszen megy mint a ddr3.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28607) koko52 válasza imre3777 (#28603) üzenetére


koko52
veterán

A proci kezelésénél magasabb órajelet Intelnél XMP AMD-nél AMP profillal lehet elérni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28608) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!
Lap csere volt.. Van egy Giga GA-AX370 gaming 5 lapom, a memória lista szerint , jó bele az a ram ami van nekem. De a Win 10 azt írja ,hogy 7,93gb használható. Ez miért van ? Jah, és nem megy 2933mhz-n csak 2400mhzen, az előző AB350-s lapomba ment normálisan.
Köszi

(#28609) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Új Gamer PC építés előtt állok 7700K-t már nem veszek megvárom az új 8700K és hozzá 1080TI a körítés.
Ehhez kellene nekem 16GB Ram, melyik lehet jó választás?

3000/3200MHz gondolom
Corsair LPX / HyperX Savage / vagy mit ajánlotok?

Ha jól látom akkor alapból nem kezelik a lapok egyből és BIOS-ban kell majd bekapcsolni/átállítani erre a MHz-re?
Köszönöm

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#28610) palfitom válasza Kartács (#28609) üzenetére


palfitom
félisten

Mindkét szettet szereti az Intel, nem szokott velük kompatibilitási probléma lenni.
Igen, a BIOS-ban kell bekapcsolni az XMP-profilt, az a legegyszerűbb. (ha van hozzá affinitásod, s szeretsz vele mókolni, akkor persze manuálisan is be lehet lőni az órajelet és az időzítéseket)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28611) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok. Ha még szeretnék venni RAMot akkor az a lényeg hogy a másikkal megegyezzen a V meg a Mhz nem?
Előre is köszönöm

(#28612) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, vettem 2db Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2666MHz CMK8GX4M1A2666C16R ramot a Gigabyte Z170-HD3P alaplapomba, miért nem tudom ezeket Dual-Channelben használni?

Nincs rá valami megoldás? Ha berakom dual channelbe akkor csak az egyik ramot ismeri fel, ha berakom 1 és 3 slotba akkor meg single channelként ismeri fel és csak 1333mhz. HELP.

[RAM]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#28613) piero86 válasza pHantom x (#28611) üzenetére


piero86
aktív tag

Eléggé előnyös lenne ha ugyanolyan lenne mint a másik, különben nem igazán működnek együtt!

(#28614) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Adott egy asus p8z77-v lx alplap. Érdeklődnék hogy 2 db KHX1600C9D3T1K2/8GX
8GB
és 2db KHX1600C9D3B1K2/8GX
8GB
működn-e egymással? Ha igen , akkor milyen beállítást kellene alkalmazni?

(#28615) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Kis zavar támadt nálam az erőben, ezért kellene egy kis help. Van egy ilyen alaplapom, amibe most szeretnék RAM-ot venni. Több webshopban is nézelődtem, és megakadt a szemem egy (számomra) érdekes dolgon. Úgy tudom, a DDR4 szabvány feszültsége 1,2V, de egy csomó RAM-nál látok 1,35V értékeket az adatlapjukon. Ez elírás lehet? (Bár ahhoz túl sok helyen kellett volna véteni...). Vagy esetleg az alaplapok felismerik, hogy mekkora feszen mennek ezek a RAM-ok, és maguknak beszabályozzák? Vagy a deszkámhoz mindenképpen 1,2V-os RAM-ot keressek?
Bocs a láma kérdésért, de ezer éve nem kellett gépet összeraknom, DDR4-est meg pláne!

Köszi a válaszokat! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28616) niof válasza niof (#28615) üzenetére


niof
addikt

Nagy nehezen találtam egy oldalt, ami végülis afelé irányított, hogy inkább az 1,2V-os modult vegyem. Ez lett végül. Sokszor vettem régebben ezt a márkát, eddig nem okozott csalódást, remélem ez sem fog! Azért köszi, aki esetleg válaszolt volna épp! :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28617) palfitom válasza niof (#28616) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, válaszolt volna... :)
Jó lesz az!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28618) simon1993


simon1993
újonc

Sziasztok.

Fel szeretném kicsit gyorsítani a gépet, hogy gyorsabban bekapcsoljon, gyorsabban behozza a böngészőt, illetőleg pár régi játék ne töltsön 10-en percekig.

A gépem:
Alaplap:Gigabyte GA-EP45-DS3L
Proci: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz (7.5 x 333)
Videó kártya: AMD Radeon HD 5450
Ram: 2* 2Gb Kingmax KLEE88F-B8KO6 DDR 2 800Mhz

A bővítés csak, ideiglenes jelleggel lenne, mivel fél éven belül le szeretném cserélni.

Gondolkoztam, hogy vennék bele egy SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E250B/EU SSD-t
+2*2 GB DDR2 800 vagy 1066MHZ-set.

Az Aida64 szerint az alap lapnál van olyan, hogy Effektív órajel:1333 MHz , ez azt jelenti, hogy annyi Mhz-s Ramot-t tud kezelni?

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#28619) koko52 válasza simon1993 (#28618) üzenetére


koko52
veterán

:K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28621) palfitom válasza tttzshd (#28620) üzenetére


palfitom
félisten

Szakmai topikokban tilos üzletelni. Szerintem töröltesd magad, mielőtt még észreveszik...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28622) tttzshd válasza palfitom (#28621) üzenetére


tttzshd
tag

köszi nem tudtam..törölni azért nem fogom magam :) töröljék a hozzászólásomat ha nem fér be

(#28623) palfitom válasza tttzshd (#28622) üzenetére


palfitom
félisten

magad = te magad töröltesd a hsz-t :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28624) koko52 válasza tttzshd (#28622) üzenetére


koko52
veterán

Törölve. Fórumon szigorúan tilos az üzletelés. Olvasd el az alapszabályokat mielőtt írsz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28625) koko52 válasza niof (#28616) üzenetére


koko52
veterán

1.2v az alap. Tuning ramok kérhetnek többet. Ezt vagy teljesíti a lapod vagy nem. Szerintem alapórajeles ram a legjobb, kevésbé is melegszik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28626) koko52 válasza Redlight2 (#28614) üzenetére


koko52
veterán

Igen dolgoznak. Lesz 2x dualod. (1-3 és 2-4 slotba helyezd őket.) Külön külön állítsd be nekik az XMP-profilt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28627) herrkoser


herrkoser
tag

Szaisztok!

Egy Asus Prime B350M-A lapba Ryzen 1600x mellé tettem Corsair Vengeance LPX 16gb 3000mhz cl15kit ramot. A gép első indításakor az OC profil beállítása után szépen felpakolta a memória frekit 2933 mhz-re. Pár napig stabilan működött, majd gondolt egyet és elkezdett Overclocking Failed üzeneteket dobálni bootoláskor a gép és visszatette alapra a frekit. Adtam a lap arcának egy BIOS frissítést, most 2 napja hiba nélkül megy megint és kicsit a bootoláskor is gyorsabbnak tűnik, mint a frissítés előtti 2933 mhz-cel. Nyugtassatok meg, hogy a bios frissítés volt a gond, nem pedig szétment valami a gépben! :)

Köszi!

(#28628) Redlight2 válasza koko52 (#28626) üzenetére


Redlight2
tag

Köszi :) :R

(#28629) koko52 válasza herrkoser (#28627) üzenetére


koko52
veterán

Valami túlmelegedett...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28630) CopyMan


CopyMan
újonc

sziasztok i7 7700k asus prine z270-a milyen ram kéne ebbe ? asus gtx 1070 lesz még benne

(#28631) palfitom válasza CopyMan (#28630) üzenetére


palfitom
félisten

Pl. CMK16GX4M2B3000C15, vagy jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28632) CopyMan válasza palfitom (#28631) üzenetére


CopyMan
újonc

Köszi :)

(#28633) koko52 válasza palfitom (#28631) üzenetére


koko52
veterán

Corsairra egyre több a panasz. Inkább G.Skill, Kingstone

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28634) palfitom válasza koko52 (#28633) üzenetére


palfitom
félisten

Nekem évek óta nincs semmi gondom velük (se kompatibilitási, se működési), de rendben, így lesz! :K
(a 7700K-m mellől is csak azért adtam el, mert nagyon jó áron jött G.Skill)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28635) kjanos


kjanos
csendes tag

Sziasztok!

A következő konfigba lesz a RAM:

Asus PRIME Z270-A
/i5 7600K
be quiet! Pure Rock
Asus STRIX-GTX1060-O6G-Gaming
EVGA SuperNOVA 550W G3
EVO 850
WD 1TB

Ezt a kettőt néztem:

https://www.pcx.hu/g-skill-ripjaws-v-2x8gb-ddr4-3200mhz-f4-3200c16d-16gvkb-memoria-363331 - 44k
https://www.pcx.hu/corsair-2x8gb-ddr4-3000mhz-vengeance-lpx-red-cmk16gx4m2b3000c15r-memoria-272408 44,7k

A corsair valamiért szimpatikusabb, de ugyanannyiért lenne...sőt még kevesebbért +200mhz.

Szerintetek?

(#28636) koko52 válasza palfitom (#28634) üzenetére


koko52
veterán

Nekem volt 3 garnitúra. Abból az egyik nem tudta a gyári értékeket, vissza kellett venni a mhz-et. A másik nem bírta az 1.8 v-ot pedig az volt ráírva mert tuning ram volt (ddr3). G.Skill, Kingstone már megfordult nálam kb 30 kit, soha semmi nem volt. Itt a fórumon is inkább a corsairokkal van több gond. Dualra is érzékenyek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28637) koko52 válasza kjanos (#28635) üzenetére


koko52
veterán

A G.Skill sz.tem megbízhatóbb. És egyforma gyorsak a cl miatt.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28638) palfitom válasza koko52 (#28636) üzenetére


palfitom
félisten

Értelek.
Egy másik fórumban pont a Kingston-ról (HX424C15FB2K2/16) írták: "2133 MHz-en sem stabil 1.2 v mellett".
Szerintem ha keresünk, minden gyártóról lehet rosszat találni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28639) koko52 válasza palfitom (#28638) üzenetére


koko52
veterán

Ez igaz. Ezért írtam h személyes vélemény, tapasztalat. Ezért kezdődik a rangsorom mindig G.Skill-el. :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28640) palfitom válasza koko52 (#28639) üzenetére


palfitom
félisten

Én is szeretem a G.Skill-t, de az áruk sajnos odébb van...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#28641) forbexx


forbexx
csendes tag

Sziasztok,
laikusként szeretném megkérdezni, hogy alábbi konfihoz jó döntés-e ez az aprón vehető ram:
DDR4 Kingston 8GB Value CL17 2400 x 2db

MSI B250M MORTAR alaplap
Intel Core i5-7500 BX80677I57500 processzor
Egyelőre VGA nélkül.
Használat: net, HD videó, később VGA beszerzéssel játék.

Vagy (bolti) Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2400MHz, ami így nem duál, de bővíthető.
(Intel Core i5-7500 Max of Memory Channels: 2)

Köszi!

(#28642) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni egy ramkompatibilitás problémával kapcsolatban.
Az alaplap 1155-ös : P8B75-M LX,a proci i73770(k) lesz,2db ram fér a lapba max 2x8gb,de támogatja a 2400 mhz-es modulokat is.
Tisztában vagyok vele,hogy ez nem egy tuninglap,de a közeljövőben szeretnék egy komolyabb tuninglapot venni.
A kérdésem az lenne,milyen és hány mhz-es 2x8gb oc ramot vegyek(amit el is fogad)ebbe az alaplapba,ami a későbbiek folyamán egy komoly tuninglapban is teljesen megállná a helyét egy 3770k mellett erős tuning alatt.
A vízhűtés ehhez a laphoz is már adott,ln2 kizárva.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#28643) koko52 válasza forbexx (#28641) üzenetére


koko52
veterán

:K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28645) koko52 válasza g@norbert (#28642) üzenetére


koko52
veterán

A korlát a proci oldaláról lesz szerintem. 2400 már erős tuning és a leggyorsabb ddr3 amit tudok az 2860 mhz de az iszonyat drága egyszerűen értelmetlen beletenni. Akkor inkább válts ddr4-re. 3000mhz már megfizethető + nem elavult.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28646) g@norbert válasza koko52 (#28645) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Értem és köszi,de itt az lenne a kérdés részemről inkább hogy ez a lap egyáltalán fel tudna ismerni egyáltalán egy komolyabb rampárost,konkrétan szemezek evvel - 16Gb (2×8 kit)kingston hyperx predator 2400mhz ddr3 - mert a lap később megy és jön a helyébe valami komolyabb.
Az a baj,hogy semmilyen infót nem találtam arról,hogy milyen,,újabb''8gb-os modulokat fogad el a lap,és egy esetleges inkompatibilitási probléma esetén nem szeretnék befürödni vele.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#28647) koko52 válasza g@norbert (#28646) üzenetére


koko52
veterán

Pedig nagy rá az esély. A biost már nem frissítik a legújabb leggyorsabb ramokhoz. Ha nincs a listán még akkor sem reklamálhatsz ha el sem indul vele. Sajnos ez egy ilyen játék.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#28648) g@norbert válasza koko52 (#28647) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Köszönöm a választ,akkor marad a ramkeresgélés... :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#28649) Wolfy_


Wolfy_
tag

Ide is feltenném a kérdést, hátha tud valaki segíteni.
Egy Ryzen 5 1500X-em van Asrock B350-es lappal és 2*8 giga 2400-as G.skill Fortis (16-16-16-39) rammal.
Érdemes lehet elgondolkodni egy cserén 3200-as G.skill Flare X-re (14-14-14-34). Van esetleg ilyen teszt valahol? Nekem eddig nem sikerült ráakadnom ilyenre.

(#28650) tttzshd


tttzshd
tag

Sziasztok !

A kérdésem hogy adott egy ASRock X99 Extreme6 alaplapom ami 128GB ramot bír.
Már van benne 16GB 4x4gb 3000-es.. és a 8 slot-ból már 4 foglalt ,de kéne bővítenem ,gondoltam 2x8GB ramot beleteszek.

Vajon így a 4x4gb és 2x8gb mehet e együtt ?
Mi van ha az új ramok 2x8gb csak 2600-an mennek ..nyilván átállítom a többit is és ugyan annyi MHZ-n mennek majd.
A quad channelt nyilván bukom ?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.