Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Chaser válasza Frod (#27799) üzenetére


Chaser
titán

én tudok értelmezni, köszönöm
ha piaci ár harmadáért veszi és valamiért mégsem felel meg neki eladja piaci áron és még keres is rajta, szóval nem értem továbbra sem mi értelme ilyen kérdést feltenni

koko52 hiteles forrás esetleg? xy cég miket ír nem hiszem, hogy túl releváns
nem hallottam ilyesmiről eddig pletyka szinten sem, ettől független nem kizárt, hogy létezik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27802) Frod válasza Chaser (#27801) üzenetére


Frod
addikt

alapvetően nem az volt a kérdés, hogy "jobb e a harmad ár a teljesnél" mert ez elég banális, épp azért kérdeztem meg, mert gyanús volt, hogy gyenge az időzítés, és biztos azért olcsóbb.
másrészről meg használtat eladni piaci áron.... szóval ehhez az egyenlethez kell egy tájékozatlan vevő is. de igazából túltárgyalva a téma, szóval hagyjuk is.

Do you see the white shadow?

(#27803) Chaser válasza Frod (#27802) üzenetére


Chaser
titán

használtat piaci áron szoktunk eladni, ha bolti ár harmada még az is bőven piaci ár alatt van, szerintem, de piaci ár harmadáról beszéltél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27804) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok újra.

Csütörtökön megrendeltem a 2db ramot és ma hívót a bolt hogy, 1 hét mire megérkezik és hogy igényt tartok-e rá. Én azért megkérdeztem hogy marad-e az ára (60-k) és azt mondta hogy annyi marad az ára amennyiért rendeltem (ha nem akkor nem veszem át) :)

Igazából majd Ryzennel kéne letesztelni hogy hogyan müködik a ram majd...

(#27805) koko52 válasza monchichi20 (#27804) üzenetére


koko52
veterán

Mi a kèrdès?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27806) monchichi20 válasza koko52 (#27805) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Hát igazából ryzen-hez is beírtam de ott csak annyi választ kaptam hogy qvl-ben nézd meg ott meg a 2B-sek vannak amik ugye dualok tudtommal :D
Szóval a lényeg hogy ha van olyan esetleg akivel megtudnám nézni hogy hogy müködik Ryzennel az jó volna mert nyáron vennék lapot/procit ha müködik a ram velük rendesen akkor ok, esetleg intelt nézek hozzá vagy megy vissza ram és fotoszintetizálok a jelenlegi géppel tovább :)

(#27807) koko52 válasza monchichi20 (#27806) üzenetére


koko52
veterán

Hát én lehet nem most a csúcson vettem volna ram-ot, főleg előre...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27808) monchichi20 válasza koko52 (#27807) üzenetére


monchichi20
aktív tag

28k ért vettem db-ját legalább is azt mondta a nő hogy annyi amennyiért ki volt írva és én 2db-ot rendeltem még belőle.
Szerintem annyiért megérte a 16gb/db főleg ha fa*zán müködik.
Akárhol néztem 40 alatt sehol sincsen 16 gb, 32gb meg főleg.
Igazából mind 1 hogy van-e olyan aki segítene vagy sem mert egyedül ezt nem tudtam/tudom netton olcsón beszerezni a többi alkatrészhez képest.

(#27809) Carasc0 válasza koko52 (#27807) üzenetére


Carasc0
őstag

Én is bajba vagyok. Már csak ram kéne az új konfigba. Egyszerűen kénytelen vagyok venni. Igaz eredeti áron (azaz 0 buktával) tudom eladni most a ramomat, de akkor is drága mulatság lesz. Igaz a kinézett ram brutális!!! TridentZ CL14 3200Mhz. 54k

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27810) koko52 válasza monchichi20 (#27808) üzenetére


koko52
veterán

És mire kell 32gb ram, ha meg kérdezhetem?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27811) monchichi20 válasza koko52 (#27810) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Semmire elfér az a gépbe későbbre :)
Azért nem mind1 hogy 41+ ért veszel 2*8gb vagy 58 ért 32-öt még ha felesleges is egyelőre.
De mint írtam max vissza küldöm és maradok a jelenleginél még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#27812) Huriusz


Huriusz
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte z170x ud3 és i5 6600k procihoz ez a ram kit jó választás lenne szerintetek?

A rágógumi nem tartozék.

(#27813) Chaser válasza monchichi20 (#27811) üzenetére


Chaser
titán

sztem jól teszed, annyiért simán megérte, egy 8-as modul boltbabn 17-8k legolcsóbban és az kommersz
nem úgy tűnik, mintha mostanában lemennének az árak, sőt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27814) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Lehet még a RAMBAZAR-tól rendelni? Van készleten egy jó RAM-juk. Most rendeltem meg. Él még az üzlet? :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27815) Formaster válasza Huriusz (#27812) üzenetére


Formaster
addikt

Elég szegényes a mennyiség és a minőség is. A 2400 CL16 nem lesz szélsebes.

(#27816) tboy93 válasza Formaster (#27815) üzenetére


tboy93
nagyúr

8gb amugy mire nem eleg atlag usernek? Ha nem kifejezetten olyan munkara kell a gep ami ram igenyes, szerintem boven eleg. Jatekoknak is. Persze virtualis gep es hasonlok meg tudjak zabalni.

(#27817) Formaster válasza tboy93 (#27816) üzenetére


Formaster
addikt

Örülök, ha neked mindenre elég. Nálam elfogyott már Black Ops alatt is. Persze ki, hogy gazdálkodik vele, nekem nem pálya, hogy minden game indítás előtt ramcleanezzek. El lehet játszadozni 8 gigával tény, de kompromisszumokkal. Egyébként meg inkább a minőség miatt beszélném le róla. De ha nem fér bele más a keretbe akkor ezzel is lehet boldogulni.

(#27818) tboy93 válasza Formaster (#27817) üzenetére


tboy93
nagyúr

Minőség szerintem sem okés, azzal egyetértek :K

(#27819) Formaster válasza tboy93 (#27818) üzenetére


Formaster
addikt

Taglaltuk már itt a másik részét is. Egyes játékok befalnak 10-12 gigát is, persze ha nincs annyi, elmegy kevesebbel is. :R

(#27820) Huriusz válasza Formaster (#27815) üzenetére


Huriusz
csendes tag

Akkor az avexir felejtős ami ilyen árban van? :F
Esetleg tudnál olyan ram kitet ajánlani ami ilyesmi árba van és ledes is? :R

A rágógumi nem tartozék.

(#27821) geckowize válasza Formaster (#27625) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Jelezték más topicban, hogy ha esetleg a sima 7700 mellett döntök (majdnem 100%, hogy igen), akkor felesleges a 3000-es RAM, mert B-s lap csak 2400-as memoriat kezel.
Az alacsonyabb kesleltetes abszolut nem mutatkozik meg jatekon kivul pl videoszerkesztesben, csak ha IGP-t hasznalok?

Ezek kozul akkor barmelyiket vehetem, ugye?
Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz HX424C15FBK2/16
Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CMK16GX4M2A2400C14
Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz BLS2C8G4D240FSB
G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz F4-2400C15D-16GVS

[ Szerkesztve ]

(#27822) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szintén platformot cserélt és ugye hát DDR4 kellene. Azonban neki eleve 32GB RAM-ja volt, és DDR4 esetén is annyi kellene neki. Nem nagyon játszik, azonban a tervező munka és multimédia annál inkább. No most tudja hogy drágulnak a ramok, és hogy sosem fog tuningolni. Ezek tudatában az alábbi RAM jó vételnek számít?

32GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Savage Black CL14 (2x16GB) (HX424C14SBK2/32)

Sztem nem rossz. Ár/értékben is oké. (82 000Ft)

Vagy esetleg sokat bukna idővel ha ezt venné?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27823) koko52 válasza Carasc0 (#27822) üzenetére


koko52
veterán

Hát munkára elèg alap ramok ezek.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27824) koko52 válasza geckowize (#27821) üzenetére


koko52
veterán

Játèknál csak igp-nèl számít bár ott a video teljesítmény elèg gyenge, de munkához kell a mhz+gyors időzítès.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27825) Carasc0 válasza koko52 (#27823) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor a következő lenne a kérdés! Venne ő komolyabb RAM-okat is, de nem tudja hogy mikor megy lejjebb a RAM ára és hát nem akar nagyot bukni. 90K-100K körül mozognak a komolyabb 32GB RAM-ok..

Ekkora difi lenne 2400mhz meg mondjuk 3000mhz között? :Y

Tudsz ajánlani korrekt időzítésű nem LED-es meg egyéb csicsás, jó ár/érték arányú RAM-ot?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27826) Carasc0 válasza Carasc0 (#27825) üzenetére


Carasc0
őstag

És egy G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-32GVK ?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27827) Chaser válasza Carasc0 (#27825) üzenetére


Chaser
titán

ezt senki nem tudja, ram néha hintázik pár évenként
nagyon egyszerű, ha dolgozik vele nyilván meg kell venni, pénzt keres, "nem bukik" ha a ram árak feleződnek is, amire mostanság nem nagy esély van
ha úri hobbi 16gb-tal is ellesz, amit megkap boltból 35-36e-ért 2400mhz-est ha nem kell csicsa'

szerk: Carasc0 2x8-at

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27828) Carasc0 válasza Chaser (#27827) üzenetére


Carasc0
őstag

Hol kapsz te 16Gb-ot 36k-ért? :Y (új és 2400mhz)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27829) piero86 válasza Carasc0 (#27828) üzenetére


piero86
aktív tag

iponon a Hyperx Fury 2400-as 16GB pl.

(#27830) tboy93 válasza koko52 (#27823) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kérdés milyen lapba kerül... Mert ha pl. b250/h270 akkor 2400mhz lesz a max amit kezelni fog.

(#27831) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Na a RAMBAZAR teljesen off szóval muszáj volt máshonnan rendelnem RAM-okat.

Remélem ezzel a RAM-al nem lőttem mellé: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVR

ASUS Z270E lapba megy. :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27832) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném memória vásárlás ügyben! :R
Adott lenne egy ZOTAC ZBOX ID41 típusú minigép.
Nem mai darab tudom.
Az eladó alapvetően 2Gb DDR3 rammal adná.
Viszont bővíteni szeretném (esetleg egy KIT re cserélném a meglévőt)
Na mármost a gondom, h a gyártó honlapján nem találtam memory support listát.
Az se egyértelmű, mi a maximum kapacitás, amit kezelne a rendszer.

Tehát a bővíteném és nem szeretnék felesleges vásárlásba bocsátkozni, mit ajánlanátok?
Válaszotok előre is köszönöm!

István

(#27833) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Pontosítanék, az user manual szerint 4Gb ot kezel.
Akkor már csak a megfelelő típust kellene levadászni. :)

(#27834) koko52 válasza Kingcold (#27833) üzenetére


koko52
veterán

Hát nem tudom mire használnád, de annyira gyenge a gèp minden eleme, hogy kár a ramot bővíteni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27835) Formaster válasza koko52 (#27834) üzenetére


Formaster
addikt

Nem féltétlen gyenge egy media centernek :N

(#27836) Chaser válasza Kingcold (#27833) üzenetére


Chaser
titán

ddr3 sodimm max 4gb, sztem ettől pontosabbat nem találsz; írj a supportnak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27837) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Amatőr kérdés: DDR2 2 gigás ram modult keresek Dell Inspiron 1545 notebookba, ha minden igaz 800 Mhz-es kell nekem. Gugliztam, de sok találat esetében nem írják, hogy notebookba való-e. Találtam 8990-ért, ami tuti jó bele, de vannak azért jóval olcsóbban is (amik lehet, hogy csak asztaliba jók, nem értek hozzá.

Mennyi a reális ára ezeknek?

Konkrét linkért, ami ár-érték arányban ajánlott hálás lennék. :R

(#27838) Chaser válasza albiosz (#27837) üzenetére


Chaser
titán

sodimm, kicsi, mazsolázgass
legolcsóbbat venném, az a gép kb annyit ér már amennyit a hdd meg ram benne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27839) albiosz válasza Chaser (#27838) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Veszek akkor egy ilyen CSX-et.

7 éve teszi a dolgát a gép, semmilyen meghibásodás nem volt. Csak netezek róla, erre felesleges szerintem komolyabb. Azért kicsit már hangos, lassúcska, szóval elviszem kis portalanításra, pasztázásra. 2 helyett lesz 4 giga RAM. 10K-t megér, reméljük így kihúz még 7 évet. :D

(#27840) Chaser válasza albiosz (#27839) üzenetére


Chaser
titán

sajnos esélytelen + 7év, jó gép de eljárt felette az idő

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27841) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Lecseréltem a 4x4GB Corsair XMS3 1600MHz-es ramjaim, egy G.Skill Ares 2x8GB-os 2400MHz-es CL11-es kit-re. Aida eddig 23800 körül olvasott, 24000 körül írt, most majdnem 35000-rel olvas és 36000-rel ír. 3D Mark Fire Strike-ban is dobott egy 220 pontot a Physics-re, illetve proci is egy kicsit jobban pörög mindenhol. Nagyon megérte. :K

(#27842) R3laX válasza R3laX (#27841) üzenetére


R3laX
addikt

Ja, + még BF1 multiban sem ingadozik már szinte egyáltalán a GPU kihasználtság, nagyon ritkán esik le 90 százalékra. Proci, ram, vga most nagyon harmóniában vannak, pedig a vga is meg van azért rántva.

[ Szerkesztve ]

(#27843) Kingcold válasza Formaster (#27835) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Irodai munkára kellene. :)
Nem célom benchmark okat döntögetni... :R

(#27844) Chaser válasza Kingcold (#27843) üzenetére


Chaser
titán

sztem arra hanyagold

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27845) Formaster válasza Kingcold (#27843) üzenetére


Formaster
addikt

Attól függ mit takar az irodai munka. Egy excelt, wordot még talán tudsz vele kezelni, persze nem hardcore jelleggel. De abban is kín szenvedés lesz kb.

(#27846) koko52 válasza Kingcold (#27843) üzenetére


koko52
veterán

Hát nem árt rá egy win 10 a frissítések, office frissítések miatt és akkor már meg is kajálta a gépet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27847) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Sziasztok!
No signal monitor jelenséget okozhat ram probléma?

(#27848) Formaster válasza Sanyicucu (#27847) üzenetére


Formaster
addikt

Nem, hacsak nem a vga ramja, vagy igp-t használsz

[ Szerkesztve ]

(#27849) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Az lenne a proplémám,hogy összeraktam egy régi gépet.Netezni jó lesz cimszóval.Mindent rendesen összekötöttem és amikor bekapcsolom a monitor ledje villog és nincs kép.3 db agp vga-t is kipróbáltam és mindnél ez a jelenség áll fen.
Véleményeteket kérném,hogy mi lehet a gond!Tán az alaplapom monta fel a szolgálatot?Vinyo provi vga is működik.

(#27850) Formaster válasza Sanyicucu (#27849) üzenetére


Formaster
addikt

Nem dob az alaplap vmi hibakódot? Pityenés, led bármi? Cmos reset megvolt?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.