Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Adzo82 válasza SkyLaci (#27648) üzenetére


Adzo82
tag

Arra gondoltam, hogy amikor ramokat próbálgatsz a laptopba, vagy akár asztali gépbe, különböző fajtájú, típusú, nagyságú és teljesítményű (mhz, válaszidő) példányokat, belefuthatsz olyanba, hogy nem fog elindulni a gép egyes kombinációk használatakor. Külön - külön működni fognak, de együtt nem biztos. Olyan sokszor nem próbálgattam különböző kombinációkat, nem mondanék most konkrét és 100%-g biztosan inkompatibilitásban szenvedő párosokat gyártó szerint, de biztos, hogy lesz olyan gyártó olyan modulja ami nem fogja szeretni a másik gyártóét. Vagy azért, mert nem tetszik egyiknek a másik specifikációja (értékei), vagy mert csak. Kicsi az esélye, és főleg régebbi gépeknél fordult elő, de én mindig a biztosabb megoldásra biztatok mindenkit. A biztos az ramoknál, ha egy gyártószalagról kapod őket. Azokban olyan eltérés sohasem lesz. Én ezért is szeretem jobban a KIT-eket. De ez csak egy magánvélemény. Mindenki másban hisz.

(#27652) Laccoss válasza ceia (#27650) üzenetére


Laccoss
addikt

Igen, benéztem, de teljesen mindegy.

Vedd amelyik tetszik, teljesen mindegy, azon a pár ns-en nem fog múlni semmi. Inkább az alaplap és más ramokkal való kompatibilitás miatt adhatnak ki két fajtát.

(#27653) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Nah mivel én is bekérdeztem ebben a ram ügyben és eléggé ment jobbra-balra az infó, ebben én is benne voltam, mert 800 fele keresgéltem :)

Úgy néz ki találtam 2 faszányos hiteles leírást:

1x:

,,They differ in module compositions, where the new kit based on 8Gbit (gigabit) DRAM components; the older version based on 4Gbit DRAM components"

Jelen helyzetben a newer a: hx421c14fb2k2/16
és az older a: hx421c14fbk2/16

mivel ott 2 oldalra ment még a gyártás.

+

Egyszerű de valós tény:

,,Generally Single Rank Memory is faster than Dual Rank Memory, in laymen’s terms when a computer accesses Single Rank Memory it only has to go around the track once, where are Dual Rank it would have to go around the track twice."

Remélem tudtam én is segíteni annak, akinek ilyen eldöntendő gondjai voltak, mint nekem :DD

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27654) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

Sziasztok

Van egy Lenovo G510 laptopom amibe szeretnék venni 4 vagy 8GB Ramot, a mostani 4GB mellé.
Ami most benne van: -Modul neve Samsung M471B5173DB0-YK0
-Modul mérete 4 GB (1 rank, 8 banks)
-Modul típusa SO-DIMM
-Memória típusa DDR3 SDRAM
-Memória sebessége DDR3-1600 (800 MHz)
-Modul szélessége 64 bit
-Modul feszültsége 1.35 V / 1.5 V

Mit ajánlotok, mire figyeljek? Megéri megvenni a 8gb-at vagy elég a 4 is?
Többnyire filmnézésre és gyengébb játékokra használom. De nem szeretnék később másikat venni, mert idővel kevésnek bizonyul... :F :F :F :))

(#27655) ceia válasza Brian_GT (#27653) üzenetére


ceia
őstag

Valószínű hogy az egyoldalas a gyorsabb, bár nem hiszem hogy érzékelhető, ha van is valami különbség. Inkább az egyszerűbb, jobb szerintem. :)

        it's more fun to compute

(#27656) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok arra gondoltam hogy veszek egy újabb 4gbos ddr3 memóriát az Asrock 760GM-GS3 alaplapomba a régi helyett.
Processzor: AMD Phenom II X4 955
Játékra kellene, többet nem tudok bele tenni, mert még XP-m van.
Most 4gb 1033as kingmax memória van benne, nem tudom hogy mennyire érné meg gyorsabb memóriát venni bele, és az sem teljesen világos hogy melyik az a leggyorsabb típus amit az alapapom még kezelni tud. (Nem egészen értem hogy pl az "1600(OC)" milyen kategóriának számít.
Én gondoltam, hogy veszek valami használt memóriát itt az aprón, de nem tudom hogy mekkora gyorsulást várhatnék tőle.

Kösz a válaszokat.

(#27657) Formaster válasza Golyobis (#27656) üzenetére


Formaster
addikt

Keress aprón egy hasonlót, mint amid most van. Gyorsulást hozhat, ha most kevés a ramod. Azt az xp-t viszont sürgősen kukázni kéne.

(#27658) Golyobis válasza Formaster (#27657) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem, nem, nem az a gond hogy kevés, hiszen 4gb van, és az a max amit az xp kezelni tud, hanem hogyha lecserélem egy gyorsabbra, akkor jobb lesz-e.

Nem igazán tudom hol szerezhetnék win7et, nekem az szimpatikus. Win10ről rosszakat hallottam.

(#27659) Formaster válasza Golyobis (#27658) üzenetére


Formaster
addikt

Áhh felejtsd el... A 4 giga nem sokra elég ma már, böngészésre kb. Win 7/Win 10 keyt innen tudsz olcsón venni, a telepítőt meg microsoftról leszeded.

Amit meg a win10-ről hallottál nem értem, badarság. Voltak gyerek betegségei beta verzióban/induláskor, de már lassan 2 éves rendszer, teljesen kiforrotta magát. A kémkedését 100%-ban le tudod tiltani Spybot Anti Beaconnel... A win 10 az eddigi legjobb rendszer, bátran ajánlom, ne akkor kezd el használni, mikor már kihalt lesz, mint az xp. :R

Válasz a kérdésedre, az hogy gyorsabb ramot raksz bele nem sokat nyom a lattban, pár fps illetve tömörítés/renderelésnél számítana, de kötve hiszem, hogy ennyi rammal videó munkázol. Játékokban kb 0.

Szerk: Az esetedben a tuningot a rendszernél kezd, az az XP már oroszrulett. Felejtős! De ha váltasz, bátran ajánlom, hogy ugorj a 10-re, nem fogod megbánni, sokkal jobban kezel mindent, a játékok is erre vannak már optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#27660) Golyobis válasza Formaster (#27659) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz a választ.
Máshol ahol néztem ott olyan 50000 körül volt a win7... ezek legális változatok ugye?
Másik kérdés hogy ilyen Professonalt vagy Ultimatet (vagy Homeot) éri meg venni?

(#27661) dlacika


dlacika
csendes tag

Meg van már az alap lap Asus Z270 Mark 1 TUF és egy i7 7700k lesz.

Ki néztem ezt a memória kitett, és a véleményetekre vagyok kíváncsi, mindenképp Low Profil kel mert a Ninja 3 hűtő alá beférjen a ram.

Corsair DDR4 3000 32GB Vengeance LPX CL15 KIT (2x16GB) Fekete
CMK32GX4M2B3000C15

Esetleg ennek az árába beleférne valami jobb?!

Dlaci

(#27662) Formaster válasza Golyobis (#27660) üzenetére


Formaster
addikt

Teljesen legál, csak valami jobb sellert nézz ne ilyen 70%-osat. A home felejtős, pro vagy ulti. Sok féle cd kulcs van, office, gamek stb.

Látom még továbbra id a win7-hez ragaszkodsz ;] szabad kérdezni mi a konkrét indok?

dlacika az attól függ mennyiért veszed.

[ Szerkesztve ]

(#27663) dlacika válasza Formaster (#27662) üzenetére


dlacika
csendes tag

Kb 85 e Ft

Dlaci

(#27664) Formaster válasza dlacika (#27663) üzenetére


Formaster
addikt

Kinguin 25 euro...

(#27665) Golyobis válasza Formaster (#27662) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ő, nem akartam furának tűnni, ezért nem szóltam, de mivel te magad is megemlítetted, ezért elmondhatom talán, hogy az amit te "kémkedés"-nek neveztél amiatt nem szimpatizáltam a win10zel.
Bár nem egészen értem, de valami olyasmit hallottam, hogy bármit csinálok rajta, azt láthatják valami hatóságok.
Igazából csak a régi játékaimmal játszom, ezért nem nagyon van szükségem újításra, mert azok tökéletesen elfutnak xp-n. (Viszont lehet hogy nem indulnának az újabb rendszeren.)

(#27666) Formaster válasza Golyobis (#27665) üzenetére


Formaster
addikt

Hát ez nem az a kémkedés. A win 10 adatokat gyűjt rólad, felhasznált programok, szokásol stb. Ezt a részét az anti beacon naprakészen tiltja, 0 errőforrásét cserébe. A hatósági megfigyelés megint más téma, azt nem az ms végzi, ők csak meghagyják erre a kiskapukat, ez így van az internet világa óta. Ha tartasz bármitől, legyen az hacker/hatóság, akkor az xp-vel csak megkönnyíted a dolgukat. Lassan igaz ez win7-re is, erre sincsenek már biztonsági fejlesztések. De ha a hatósag meg akar figyelni, meg is fog. Ha valaki bújkálni akar, akkor linux és Tor network, ez az egyetlen módja a "teljes" biztonságnak. A win10 kémkedésben is csak annyi a zavaró, h ne az én erőforrásaimat/sávszélességemet felhasználva spóroljanak a piackutatáson, de erre van megoldás, mint írtam. Valszeg indulni fog az új rendszeren is minden, de ki tudod próbálni ingyenesen a win10-et.

dlacika: bocs az a hsz nem neked ment volna, benéztem. Ezek az árak sajnos. 3000/CL15 kb etalon, ettől jobbat nem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#27667) Weareus válasza Formaster (#27666) üzenetére


Weareus
addikt

Win alatt is van abszolút biztonságos mód: netkábelt ki kell húzni és annyi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27668) Formaster válasza Weareus (#27667) üzenetére


Formaster
addikt

Vissza a kőkorba :DDD egyébként egy win 95-el simán meg lehetne fogni a hatóságokat :C

[ Szerkesztve ]

(#27669) koko52 válasza $p@rr0w (#27574) üzenetére


koko52
veterán

Én a 4 egyformát tartanám meg. EMP nélkül is 1600 mhz. Volt akinek nem támogatta az alaplap az EMP-t

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27670) SzinaCat


SzinaCat
csendes tag

Sziasztok!

Elég amatőr vagyok még a témában, ezért szeretném a tőlem okosabbak véleményét kikérni. :)
Április-május környékén tervezek venni új asztali gépet (ha szükséges leírom a teljes konfigot), amihez a következőt néztem ki:

1. MSI B150M Mortar alaplapot i5-6500 procival és 2x8GB Kingston DDR4 2133MHz memóriával
2. Valamilyen AMD AM4 alaplapot Ryzen 5 1400 procival és 2x8GB Kingston DDR4 2666MHz memóriával

A kérdésem arra az egyszerű dologra irányulna, hogy pontosan miben nyilvánul meg a különbség a 2133MHz és 2666 MHz között? Nyilván értem, hogy teljesítményben, de ez miként mutatkozik meg akár 16 gigánál, akár kevesebbnél, akár általános felhasználásnál, játékoknál, munkánál vagy egyszerre több folyamatnál?

[ Szerkesztve ]

(#27671) Formaster válasza SzinaCat (#27670) üzenetére


Formaster
addikt

Kéne latni a teljes végleges konfigot, illetve a pontos memóriákat. Számít még az időzítése is.

(#27672) SzinaCat válasza Formaster (#27671) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

A konfig a következő:

1.
Alaplap: MSI B150M MORTAR
CPU: Intel Core i5-6500 BX80662I56500
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black HX421C14FB2K2/16 (cl 14)
VGA: MSI RX480 8GB GAMING
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
Táp: FSP 550W Raider S 550 80+
Hűtő: Be quiet! Pure Rock BK009
Monitor: 23.8" ASUS VZ249H

2.
Alaplap: Asus Prime B350M-A (Ez viszont még nem fix)
CPU: AMD Ryzen 5 1400
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK2/16 memória (cl 15)
A többi maradna ugyanaz.

(#27673) Formaster válasza SzinaCat (#27672) üzenetére


Formaster
addikt

Mivel lesz dedikált vga nincs nagy jelentősége. Tömörítésben, renderelésben számíthat, felhasználás kérdése. Talán a 2666 hajszálnyit gyorsabb, de az 1400 annyival lassabb. :R

(#27674) SzinaCat válasza Formaster (#27673) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)

(#27675) Formaster válasza SzinaCat (#27674) üzenetére


Formaster
addikt

:R

(#27676) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Kaby Lake platformot építek (Asus ROG STRIX Z270E + i7 7700k).

Pénzt szeretnék kicsit spórolni, mert kicsit sokallom 55k-ért a TridentZ ramokat. 11k-val olcsóbban viszont kinéztem ezt a Kingston HyperX Savage ramot.

Eléggé alacsony a CL értéke, ami sztem pozitív. Korrekt RAM-ok ezek? :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27677) Formaster válasza Carasc0 (#27676) üzenetére


Formaster
addikt

Ez valójában inkább CL12-14-14. Szerintem jobban jársz ha a CL15 3000Mhz-esekből mazsolázgatsz ennyiért.

(#27678) Carasc0 válasza Formaster (#27677) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem! Akkor gondolom ezzel nem lövök mellé, az 5 év gari ellenére sem?
:U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27679) Formaster válasza Carasc0 (#27678) üzenetére


Formaster
addikt

Ez is csak CL15-16-16... Találsz itt echte CL15-öt is. Vegeance LPX vagy Vegeance Ledes verziók...

(#27680) Carasc0 válasza Formaster (#27679) üzenetére


Carasc0
őstag

De én nem igen fogok ám tuningolni! Nem egészen értem, akkor milyen RAM-ot válasszak! Amit adtál oldalt, azon szerepel az általam az előbb megadott TridentZ. Most akkor ez sem jó? :D

Vagy akkor ez?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27681) Formaster válasza Carasc0 (#27680) üzenetére


Formaster
addikt

Nem is a tuning, inkább az h a pénzedért a lehető legjobbat vedd. Én erre vagy erre gondoltam.

(#27682) Carasc0 válasza Formaster (#27681) üzenetére


Carasc0
őstag

Nos, becsületesen beismerem hogy nem értek hozzá. De a legjobb szót leginkább a G.skill TridentX-re mondják. Még a teszterek és a tuningosok is ezt használják. Ezért is nem értem mi a gond a TridentZ-vel amire azt mondtad hogy az is csak C15-C16 meg mi egyéb. Tudom hogy a GTZ sorozatszámú változata jobb, de az nem kapható. A C14-es változat meg 55k. Tehát még mindig nem értelek egy picit.

OK hogy Corsair RAM-ot ajánlod, de nem értem mi a baj a TridentZ-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27683) Formaster válasza Carasc0 (#27682) üzenetére


Formaster
addikt

Nincs vele baj. Tuningra nem épp a TridentZ való, inkább G.Skill Ripjaws a tuningos ram, nekem is ilyen van. Márkák... tökmindegy. Annyi, hogy a Vegeance LPX CL 15-15-15 a TridentZ meg CL15-16-16, tehát ez valamivel lassabb, márha ez az egész számít is valamit...

Igazából nyugodtan veheted azt ami megnyugtatja a lelkedet, ezek között annyira hangyakukac a különbség, hogy szintetikus tesztekben is alig látszik. :R

(#27684) koko52 válasza Carasc0 (#27682) üzenetére


koko52
veterán

Játékban sz.rt sem veszel észre. A különbség nulla.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27685) S.Patrik


S.Patrik
csendes tag

Sziasztok

https://m.prohardver.hu/tema/milyen_ramot_vegyek_2/hsz_27654-27654.html.

Esetleg valaki tudna segíteni?

(#27686) Weareus


Weareus
addikt

Nem úgy volt, hogy nyárra lemennek a ram-árak? :F

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27687) koko52 válasza S.Patrik (#27685) üzenetére


koko52
veterán

Mérd meg mennyit használsz. Ha 90% felett, akkor bővítheted.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27688) Carasc0 válasza Weareus (#27686) üzenetére


Carasc0
őstag

Pont most olvastam. Akkor nem várok, rendelek. Ez van sajnos, ezt kell szeretnünk.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27689) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok.
DDR4 RAMot szeretnék a gépembe 2400MHz egyenlőre 4GB gondoltam későbbiekben duplájára növelni,2x4 GB.
Olyan kérdésem lenne kerestem a neten 2x2GB nincs. De duál szeretném kérni mert úgy jobb állítólag ha most csak egyszer 4GB lenne benne utána ugyan olyan plusz 4GB megfelelő lenne.
Köszönöm

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#27690) koko52 válasza Schalke (#27689) üzenetére


koko52
veterán

Ha pontosan ugyan olyat veszel nagy valószínűséggel menni fog később a dual. Vagy nézz használtan 2*4-et, mert hamarosan drágulni fognak a ramok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27691) szabeska válasza Weareus (#27686) üzenetére


szabeska
addikt

Az egészről a Chrome tehet ;]

F1

(#27692) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy van valami specifikus, vagy chip beli eltérés a 2 memória között?
CMK16GX4M2B3000C15
CMK16GX4M2B3000C15R

Vagy csak az, hogy az egyik piros?

[ Szerkesztve ]

(#27693) koko52 válasza Walter_White (#27692) üzenetére


koko52
veterán

Az R piros.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27694) Walter_White válasza koko52 (#27693) üzenetére


Walter_White
senior tag

Tehat ha a sima Blacket összerakom az R-el nem lesz semmi inkompatibilitás ugye?

(#27695) koko52 válasza Walter_White (#27694) üzenetére


koko52
veterán

Nem 100% semmi. Nekem volt, hogy különböző márkájú ramok mentek dualba, két teljesen egyforma csak 1 évvel öregebbi ramok meg nem. Garantáltan csak a kit megy. Kb 90 % esélyed van rá.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27696) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok!

PC bél csere előtt állok és szeretnék kérni egy kis segítséget!

Ami már biztosnak tűnik:
-Asrock B250M PRO4 alaplap
-Intel Core i5-7500 BX80677I57500 processzor
(-MSI RX480 8GB)

RAM-ilag annyi tuti, hogy 2X8GB DDR4 lesz benne.
A kérdés, hogy mit volna érdemes a legköltséghatékonyabban 40k környékén (PCX-ről)
Elég a 2166-os vagy 2400-est inkább? (ha esetleg 3000-est veszek az is ugyanúgy megy 2166-on vagy 2400-on?) Időzítésben érdemes lehet CL15-nél gyorsabbat?

Leginkább sokböngészőlapos netezésre, PC-s HDD - hálózaton megosztott média lejátszásra és játékra lenne használva!

A válaszokat előre is köszi!

üdv.

(#27697) koko52 válasza hozelujiz (#27696) üzenetére


koko52
veterán

Játékra bőven elég a lassabb ram. Nincs különbség max 1-2 fps. A gyors drága ramok munkára valók.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27698) taistoi


taistoi
újonc

Sziasztok, segítséget kérnék, most állítom össze a kis masinámat amihez kellene RAM. DDR4 2x8Gb -ra gondoltam, a konfig:
- i5-7600K
- Gigabyte Z-170MX Gaming5

Mit javasolnátok, ha igazából játékra lesz egyelőre?
Előre is köszönet

(#27699) koko52 válasza taistoi (#27698) üzenetére


koko52
veterán

Játéknál nem számít a sebesség a vga végzi a dolgát. Valami "olcsóbb" márkásat nézz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27700) taistoi válasza koko52 (#27699) üzenetére


taistoi
újonc

a VGA Gigabyte GTX-970

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.