Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) Formaster válasza tboy93 (#27600) üzenetére


Formaster
addikt

az attól függ dedikált vga vagy igp van?

(#27602) tboy93 válasza Formaster (#27601) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jelenleg az a helyzet áll fent, hogy költözik a mostani gépből az r9 270x az új gépbe, később meg cserélem majd ha lesz rá keret. Talán 1060-ra, de ez még nagyon képlékeny dolog, keveset játszom amúgy is mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#27603) Formaster válasza tboy93 (#27602) üzenetére


Formaster
addikt

Ha igp-vel akarsz gamelni akkor minden számit, ha dedikált vga-val akkor kevésbé.

(#27604) tboy93 válasza Formaster (#27603) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hinném hogy erősebb az igp mint a 270x amim van, szóval semmiképp nem fogok igp-vel játszani :N

(#27605) Angie™


Angie™
addikt

Hány mhz-es memóriát kell vennem egy 6700k/7700k procihoz ami alapon, tuning nélkül megy?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#27606) laychi


laychi
veterán

Üdv emberek.
Gondolkodtam memória bővítésen.
Jelenleg 2x4gb teamgroup zeus 1600-as van a gépemben,amit a mindennapokban 2133Mhz-en hajtok 11-11-11-31-es időzítéssel(konfig az adatlapon)

ilyet már nem találni sehol sajnos

okozott e valakinek instabilitást,ha 2 különböző kitet tett egymás mellé haswell konfigban?
érdemes e lehet mellévenni bármit,amiből hasonló órajelet ki lehet sajtolni,vagy inkább eladjam és 2x8gb-ot tegyek a gépbe

utóbbi esetben a crucial ballistix tactical,amit nézegettem
mindenképpen magas órajelű vagy oc ramot szeretnék alacsony bordával,mert ha az aio-val lenne valami, akkor az nh-d14 menne vissza rá.

(#27607) Adzo82 válasza Formaster (#27597) üzenetére


Adzo82
tag

Szia!

Mond el légyszi, hogy miért nem kellene nagyobbat venni 2200 mhz-snél. Mert másik topicban pont azt ajánlották, hogy megérné nagyobbat beletenni, sőt az alaplap automatikusan beállítja 2200-ra. Az időzítés is lerövidül.

Köszi és bocs, hogy nyaggatlak vele. :))

(#27608) Formaster válasza Adzo82 (#27607) üzenetére


Formaster
addikt

A p55 chipsetes procik 1333-on mennek alapon, ehhez képest a 2200 mar kb a max mem vezérlő húzás. Nem biztos h ennél többet tud, ráadásul a magasabb Mhz-es ramoknak magasabb az időzítése is. Szóval beleraknál egy 2200-nál nagyobb ramot rosszabb időzítéssel és se a lapod de lehet a procid se tudja. Nem tudom ki ajánlotta ezt :U

Szerk: nekem is p55 lapom van de magától 1333 nak ismeri fel az 1600os ramokat. Ehhez át kellett állítanom a memória osztást h lássa, ez a proci mem vezérlő tuningja.

[ Szerkesztve ]

(#27609) Adzo82 válasza Formaster (#27608) üzenetére


Adzo82
tag

Köszönöm a korrekt tájékoztatást. Akkor egy tízessel kevesebbet fogok rákölteni. Nem mindegy :DD

(#27610) tboy93 válasza Angie™ (#27605) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! En is most vadászok hozzá memóriát, alaplaptol is függ. 7700k-hoz 3000-es ramot ajanlottak, de ahhoz Z-s lap kell, B vagy H chipsetes lapban max 2400-as jöhet szoba.

6700k-nal passz.

(#27611) Formaster válasza Adzo82 (#27609) üzenetére


Formaster
addikt

Nagyon nem mindegy, főleg h az egésznek csak igp esetén van nagy jelentősége. Most húztam minap 1600 CL9-ről 2000 CL11-re és szintetikus tesztekben is alig volt differencia.

(#27612) piero86 válasza Formaster (#27611) üzenetére


piero86
aktív tag

Alacsonyabb késleltetéssel jobban látszik azért:

(#27613) Angie™ válasza tboy93 (#27610) üzenetére


Angie™
addikt

Köszönöm a választ, mindenképpen z alaplot választok , csak tuningolni nem fogom, ezért szeretném tudni hogy mit tud alapon 1:1 ben a procival a memória..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#27614) laychi válasza piero86 (#27612) üzenetére


laychi
veterán

A haswell azért egy előrehaladottabb technológia,jobban kijönnek a különbségek. Meg a ramtól is függ,és ahogy írtad a szűk időzítés is növelheti a pontszámot.

(#27615) Formaster válasza piero86 (#27612) üzenetére


Formaster
addikt

Persze, de ezen van még 133Mhz és alacsonyabb késleltetés na meg vagy 3 generációval újjabb proci család. Leginkább talán az utóbbi számít.

[ Szerkesztve ]

(#27616) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GA-B250M-DS3H alaplap és egy i5-6500 processzor mellé vennék egy Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz ramot. A proci fogja támogatni? Valahol olvastam, hogy 2133-ig jó, de nem tudom, hogy ez mennyire igaz. Az alaplap támogatná a 2400-t.

(#27617) laychi válasza Brenor (#27616) üzenetére


laychi
veterán

ha az alaplap támogatja menni fog

z97 lapban celeron mellett is tudtam 2400Mhz-en hajtani a ramjaim

szerk.
Most néztem a lapod specifikációját és ott azt írja,hogy 2400Mhz-es ram vagy xmp profil mellé szükséges 7. generációs procit telepíteni, tehát i3-i5-i7 7xxx szériát.

Ettől függetlenül szvsz mennie kell,márcsak a fent leírtak miatt is :)

[ Szerkesztve ]

(#27618) Formaster válasza Brenor (#27616) üzenetére


Formaster
addikt

Be fogja lőni 2400-ra. Ez a proci mem vezérlő órajele, de elég sokat rá lehet húzni.

(#27619) Brenor


Brenor
aktív tag

Jól van akkor nem gond, ha i5-6500 mellé 2400mzes ramot veszek. Ha lapom max eddig támogatja akkor inkább a nagyobbat venném.

[ Szerkesztve ]

(#27620) szabeska válasza Brenor (#27619) üzenetére


szabeska
addikt

Nálam G4560 + MSI B150M Night Elf viszi a 2400-as ramokat xmp-vel, bármiféle buhera nélkül, holott a lap adatlapján max 2133 szerepel :K

F1

(#27621) dlacika


dlacika
csendes tag

Sziasztok!
A mostani gépem 3770k cpu. corsair wegance cl8 1600Mhz 16gbt, és egy asus deluxe Z77-ről váltanék.

Egy 7700k-ra, ASUS TUF Z270 MARK 1 alaplapra, látom a ws még nem akar megjelenni, és nem sokkal tudna többet, az ára meg aránytalanul magasabb lesz, hisz a Z170 WS is 120e Ft.

Memóriában tanácstalan vagyok 32Gbt Ram DDR4 kéne kb 80-85 e Ft keretbe férjen bele.
Nem tuningolom videó vágásra kell!
Kell a nagy sebesség, gondoltam megkérdezem mi a trendi, hátha kapok egy jó tippet. :)

Dlaci

(#27622) geckowize válasza geckowize (#27595) üzenetére


geckowize
őstag

Sziasztok,

Erre valaki?

(#27623) Formaster válasza geckowize (#27595) üzenetére


Formaster
addikt

Amit a pénztárcád megenged... minél magasabb órajel mellett, alacsonyabb késleltetéssel. Nézegess webshopokat, ott vannak a Kingston Fury Black, Corsair Vegeance Black modellek, de ami tetszik. Márkák között nincs differencia, esetleg garanciában, azt is boltja válogatja kb.

(#27624) geckowize válasza Formaster (#27623) üzenetére


geckowize
őstag

Értem, köszi. Mi az az órajel és késleltetés, ami nem túl overkill és van értelme? 7700 és 7700K mellé is érdekelne, köszi. :R

(#27625) Formaster válasza geckowize (#27624) üzenetére


Formaster
addikt

3000Mhz körül +/-200Mhz nézelődj pénztárcától függően. Nyilván az alacsonyabb késleltetés drágább, de nincs nagy jelentősége, ha nem igp-vel fogod használni.

(#27626) Weareus válasza Formaster (#27625) üzenetére


Weareus
addikt

Különben én nem értek valamit. Mondják, hogy játékoknál kb. szinte semmit nem számít, hogy most 1600 vagy 2133 mhz-es ramokat teszek a gépbe. Te linkelted az előbb, hogy szintetikus teszteknél is kb. majdnem mindegy. Akkor van olyan - nem speciális és nem professzionális - felhasználási terület, ahol jobban kijön a ramok órejel-különbségéből adódó teljesítménytöbblet vagy nem is érdemes a magasabb órajelű ramot venni egy adott ram-generáción belül? (Ram-generáció alatt most a sdr, ddr, ddr2, ddr3, ddr4-et értem.)

Itt a videóban is (kb. 4 perctől) az látható, hogy kb semmit nem számít az egész: játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27627) tboy93


tboy93
nagyúr

Sracok, teljesitmeny szempontjabol van jelentosege hogy 1-2-4 darab rambol tevodik ossze 16 (vagy 32) gb memoria?

(#27628) Weareus válasza tboy93 (#27627) üzenetére


Weareus
addikt

Ha dualos a lapod, 1 db memóriamodul rosszabb eredményt hoz, mint 2 db, ami dual channelbe van kötve. (Pl 1 db 8 GB-os modul lassabb picit, mint 2 db 4 GB-os, de ez is csak egyes esetekben igaz). 4 db pedig azért nem feltétlenül jó, mert jobban leterheli a processzorban lévő memóriavezérlőt, ami többlethőt jelent). Tehát optimálisan 2 db memóriamodul a "középút", ami a legszerencsésebb.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#27629) tboy93 válasza Weareus (#27628) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak azert kérdezem, mert 16-ot vennek most es ha egyszer evek mulva keves lesz, akkor meg 16-ot melle.

(#27630) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Adott egy AMD- A10 7860k proci és egy [Gigabyte F2A88XM-D3HP] alaplap
Milyen memóriát érdemes választani.
Érdemes két modulból belerakni?
2×4Gb van tervbe véve ~20K környélén.

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#27631) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

van egy asrock z77 extreme 4 lapom 2*4gb corsair lp 1600mhz ddr3 rammal. Szeretném bővíteni 16-ra. Próbáljak venni még két darab 8 gigás modult melléjük, vagy nyugodtan mehet 4 ugyanolyan modul a lapba?

(#27632) Adzo82 válasza Zsolt_974 (#27630) üzenetére


Adzo82
tag

Ha rám hallgatsz akkor megnézed először is az alaplap által támogatott specifikációt ( max mennyiség, mhz stb), majd a ram support list-t külön. Az valószínűleg nem teljes, de ha találsz olyat abban amit az üzletben kinéztél akkor az biztos jó. Aztán, ha megvan, hogy kompatibilis akkor persze érdemes a CL értéket figyelembe venni, főleg, ha játszani szeretnél a gépen, és persze külön Videókártyát is használsz. Minél alacsonyabb ez az érték annál jobb. Ha külön videokártyád van hozzá akkor nem érdekes igazán, hogy mennyi mhz. Általában a nagyobb mhz értékkel a CL érték is nő, kivéve a jobb és drágább minőségű márkáknál / példányoknál. A CL érték válaszidőt takar ami lényegében egy időmennyiség a hardverek közti kommunikációban, az adatok átvitelében. Tehát minél kevesebb annál jobb. Ha nincs külön Videókártyád, csak simán a prociba integrált videovezérlőt nyüstölöd akkor lép előre a mhz. Itt már fontosabb, hogy minél nagyobb az érték annál gyorsabb a téma.

Érdekesség, hogy ha játszani is akarsz vele, valami komolyabb max 1-1.5 éves gamékkal akkor nem lesz elég a 8gb. Annyit biztosan mondhatok. Win7 / 10 3.6-4.2gb-t felhasználja a maradékból 2-2.5-t készenlétbe teszi. Ami maradt meg kevés lesz a játék által generált dolgok építésére, töltögetésére. Onnan tudom, mert le lettek mérve olyan gamék mint a Fallout 4, TC The Division, Battlefield 1. GTA 5, Overwatch. Az Overwatch az még elég tűrhetően teljesít. Alig van micro lag szolíd beállításoknál.

És még valami : Support for DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz memory modules

Tehát az előbbi értékek kilistázására számíthatsz a hivatalos támogatás alapján a biosban. Szóval itt eldöntheted, hogy milyen mhz-s modulokat akarsz használni, amikre be tud állni a bios a ramok tekintetében, gyárilag, No tuning. Én akkor is a CL értéket nézném elsőnek. Nem érdekelne, hogy akkor 1333 mhz-n vagy 2133 mhz-n megy. Kivéve, ha a CL érték ugyan az mindkettőnél. Nyilván azonos CL értéknél a nagyobb mhz-s éri meg a teljesítmény alapján, de árban viszont nem biztos. Ha a CL érték azonos, és a mhz között van néhány száznyi különbség még akkor sem várhatsz kb 10-15%-s többletteljesítménynél többet. Bár ezzel kapcsolatban pontos adatokat nem láttam, de ddr2-s ramok esetében, ahol hasonló arányok szerepeltek, ott már igen.

Szóval, ha érdekel a pontosabb meghatározás arra a kérdésre, hogy "milyen ramot vegyek" akkor:

-HyperX Fury 2x8 gb 1333 mhz LC9 Népszerű és megbízható termék. Árban is tűrhető ehhez a mennyiséghez képest. 8 éve van belőle nekem 4x2 gb, 1333 mhz CL9-seket szintén, egy Gigabyte p55-s lapban (és igen én is cserélem őket, mert kevesek és nincs több slot, de kifogástalanul működnek).

-HyperX Savage 2x8 gb 1866 mhz CL9. Kicsit többe kerül. Agyondícsérik. Nem használtam pont olyat, de Z170-s rendszerhez van ugyan ebből a mrákából 4x8gb 2133 mhz CL14-s. Másfél éve. Semmi probléma. Tökéletes.

Én mindig Kingston, HyperX felhasználó voltam. Talán mert ahol felnőttem ezek mentek főképpen. Másról nem lenne érdemes véleményt mondanom. Én ezt a kettőt nyugodt szívvel tudom ajánlani.

Remélem tudtam segíteni.

(#27633) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Üdv

Memória bővítéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
Jelenleg egy Kingston kvr1066d3n7/4G modul van a gépben. (2012)
Mellé szeretnék bedobni még 4-t.

KINGSTON 1333MHz CL9 KVR13N9S8/4 mehetne mellé?
Elméletileg a késleltetés és a frekvencia sem egyezik.

Alaplap: ASUS P8B75M-LX

Választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27634) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Kingston HyperX DDR4 ramoknál, a savage megéri azt az árkülönbséget, amit elkérnek érte vagy teljesen okés a ,,sima" fury black is?? 16GB-ot vennék, 2x8as kit-ben. Igazából a késleltetésen látom csak a különbséget, ugye 12es a savage és 15ös a fury. Normál 2400-on lenne használva, tuning nélkül. Savage a benne rejlő extra tuning potenciál és a jobb késleltetés végett kap nagyobb árat vagy más is közrejátszik?
Köszi előre is + használatban mennyire érezhető ez a 15 vs. 12 késleltetés?

THX!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27635) Adzo82 válasza Brian_GT (#27634) üzenetére


Adzo82
tag

Jobb válaszidő ami a lényeg ezek között, ha játszol vele. Amúgy a minőségre egyiknél sem lehet panasz. 12 vs 15 = egyértelmű a különbség. 12-s!

(#27636) Adzo82 válasza Klaus Duran (#27633) üzenetére


Adzo82
tag

Hali!

Az alaplapod hivatalos specifikációja és ram support list-e szerint az általad választott "újabb" DDR-3s ram nem támogatott. Ez még nem jelenti azt, hogy nem működik, sok esetben elfelejtik az évek során frissíteni a listát. Viszont ami még lényeg, hogy ha két különböző mhz értékkel rendelkező modult használsz akkor mindig a legalacsonyabb értékű modulhoz igazítja a másikat az automatikus beüzemelés során. + párosítva lehetnek inkompatibilitási problémák. Én hasonló helyzetben várnék a vétellel, amíg nem lesz elég összeg egy kitt-re. Ne pazarold el a pénzed egy 4 gb-s modulra amit egy meglévő szingli 4 gb mellé raksz. Nagyobb a rizikófaktor és nem fogod tudni kihasználni a jobb ramot, mert a gyengébbikhez fogja igazítani a bios. Ez egy jó kis alaplap. Hátránya annyi !számomra! hogy 2 ram slotja van ugye. Szóval csak gazdaságosan a fejlesztéssel és a bővítéssel. A legjobb megoldás véleményem szerint 2x8 gb ram. Kitt-ben. Jó válaszidő, Megbízható, jó márka.

A támogatott ramok listájában van ugyan egy pár szimpla 8gb-s ram, A-Data, Samsung, Corsair, HMD, Patriot. Szerintem nem teljes a lista. Ha tényleg utána akarsz nézni, mert nincs lehetőséged próbálgatni az üzletben, akkor azt ajánlanám, hogy menj fel a ramgyártó honlapjára és ellenőrizd le, hogy az alaplapoddal kompatibiles e az adott fajtájú, típusszámú termék az alaplapoddal.

Pl.:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27637) Jamesb2 válasza Formaster (#27342) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Im back :)

Főnök!
Vettem egy FM2+ cuccot, Kaveri 7850k + Asus x88

Simán hasít minden a fedélzeti IGP-vel 1600-as memóriákkal is. A deszka 2400MHz-ig jó.

Egyforma áron tudok most :
Corsair Vengeance Pro Series 4x4GB DDR3 2133MHz C9 Kit CMY
G.Skill Sniper 2x8GB DDR3 2400Mhz F3-2400C11D-16GSR

Melyik lenne jobb az IGP-hez?

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#27638) Formaster válasza Jamesb2 (#27637) üzenetére


Formaster
addikt

Uff ezt kicsit passzolom, mert az AMD abszolút nem erősségem, főleg az FM2-es vonalat nem ismerem. Nem tudom a procit milyen mem vezérlős, de ha bírja a 2400-et akkor inkább talán azt venném, mert jobb a 2x8, mint a 4x4. Kicsit persze lassabb időzítés, nem kicsit, ez mondjuk visszatartó lehet. Ezzel most megfogtál.

(#27639) Brian_GT válasza Adzo82 (#27635) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi, igen, ez tény...csak kérdés, hogy megéri-e a felárat, mert 8GB esetén majdnem 5...16GB esetén majdnem 10.000Ft-al kerül többe egy savage kit, mint egy fury x.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27640) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Közben úgy néz ki körvonalazódik, hogy majdnem 10.000Ft-ot nem ér meg nekem most ez a kis plussz, viszont mi a különbség ez és ez között? Konkrétan csak a neve? :D

[HyperX 16GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/16]

[HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FB2K2/16]

Köszönöm!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27641) Laccoss válasza Brian_GT (#27640) üzenetére


Laccoss
addikt

Az első egyoldalas memória, a másik meg kétoldalas.

Egyoldalas valamivel gyorsabb.

[HX424C15FBK2_16]

[HX424C15FB2K2_16]

(#27642) Laccoss válasza Laccoss (#27641) üzenetére


Laccoss
addikt

[HX424C15FB2K2_16] az egyoldalas a datasheets alapján.

(#27643) Jamesb2 válasza Formaster (#27638) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Hmmm...

El kéne döntenem pedig.

AMD szaki? :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#27644) Brian_GT válasza Laccoss (#27642) üzenetére


Brian_GT
őstag

aaa bakker ezt totál nem néztem... ez mitől függ amúgy, hogy létezik belőle ilyen is olyan is? fejlődött nekik annyit a gyártástechnológia, hogy megtudták oldani egy oldalra és ezért az elérés is jobb??? aztán valahol maradt raktárkészleten, ott még kapni 2 oldalast is?

Amúgy igen ha jól láttam az db2k2 a drágább is picivel akkor, nyilván ebből kifolyólag.

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#27645) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok!
Laptop vásárlásnál érdemes lehet úgy gondolkodni, hogy veszek egy laptopot jó procival, jó videókártyával, jó kijelzővel, viszont kevés DE bővithető rammal, és HDD-val amit rögtön SSD-re cserélek?

konkrét példa:
https://edigital.hu/notebook/lenovo-ideapad-700-80ru009khv-notebook-matt-kijelzo-feher-p443909

4 GB rammal árulják, de 2 slotos bővithető, + 40000-ért tennék bele egy 16GB-os ram modult a 4GB helyére (vagy akár mellé...jó ötlet ez?) és akkor még mindig bővíthető később ha netán kéne.

felhasználási terület: munka, építészeti tervezés, renderelés, grafikai programok

[ Szerkesztve ]

(#27646) Adzo82 válasza SkyLaci (#27645) üzenetére


Adzo82
tag

Üdv!

Megfontolandó.

Viszont, ha ilyenekkel foglalkozol akkor inkább egy nagyobb, 17"-st kéne nézned.

A ram, ssd bővítése még mindig sokkal egyszerűbb, mint mondjuk a procié. Videovezérlőcserében meg ne is gondolkodj. Úgy tudom, hogy azokat "hegesztik", minden esetben laptopoknál, notebookoknál egyaránt.

A hardvert tekintve szerintem teljesen jó. Mai játékokhoz már nem ajánlanám, de a foglalkozásodhoz korrektnek találom ár / érték arányban.

Ram kombinálásnál arra figyelj, hogy ha nem ugyan olyat teszel bele akkor lehetnek kellemetlen meglepik is. Bár elenyésző de lehetnek inkompatibilitási zavarok (nem szeretik egymást a modulok), vagy az, hogy az erősebb példány a gyengébbhez igazodik és nem lesz kihasználva maximálisan.

Én a helyedben keresnék egy hasonlót 17"-ban, és vennék bele 2x16 gb ramot + SSD-t.

Ja és, ha jól sejtem, akkor azért használnál hozzá több usb-s külső perifériát. Az sem mindegy, hogy 3 van összesen (mint ennél), vagy annál azért több. Nyári napokon egy hűtőpad (persze nem kötelező), egy mobilrack-es HDD esetleg (ha már nincs lehetőséged, vagy pénzed nagy kapacitású SSD-t venni bele), egér, billentyűzet, és egyéb más speciális cuccok a tervezési munkák kényelme érdekében. :C

Szép napot!

(#27647) Formaster válasza SkyLaci (#27645) üzenetére


Formaster
addikt

Erre a területre én semmiképp sem vennék laptopot. Bár biztos van oka, hogy így döntesz, de erősen megfontolandó lenne egy PC. Nem akarok beleszólni, de ezen a gépen minden kín szenvedés lesz. :( Adzo82-nek igaza van, ha mindenképp laptop vonalon maradsz, 17" kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#27648) SkyLaci válasza Formaster (#27647) üzenetére


SkyLaci
őstag

Adzo82, euzsolt, köszönöm az értékes válaszokat, a notebookos topicban csak az okoskodás és a "minden szar" megy. :)

Egy munkatársamnak lesz igazából. Az irodában természetesen rendes PC-ken dolgozunk.
Ez inkább ilyen otthoni-hétvégi maszek melókhoz és általános szórakozáshoz való laptop lenne, olyan teljesítménnyel ami azért türhető az új irodai PC-khez szokott felhasználó számára.
Egy hölgy lenne a felhasználó, és fontos neki hogy hordozható legyen a gép, 12-13 inch lenne az ideális neki, de azok között nincs megfelelő hardver, még sok pénzért sem.
A 15 col azon még akár lehet dolgozni és még könnyen hurcolható (nekem 17 colos van, és nem jó dolog hurcolászni :) ), és bármikor rá lehet dugni egy asztali monitorra és akkor mindjárt 27 colon megy a munka (ami mellett a 17 col is picike)

"Ram kombinálásnál arra figyelj, hogy ha nem ugyan olyat teszel bele akkor lehetnek kellemetlen meglepik is."

Mit kell értenünk "ugyan olyan" alatt?

Azonos sebessés egyértelmű (DDR4 2133Mhz).
Az azonos méret is fontos, vagy inkább a gyártó?
Vagy nincs mese, minden fontos, és 2 egyforma modul kell.

Tehát a ha a gyári 4GB DDR4 2133Mhz mellé beteszek egy 16GB DDR4 2133Mhz modult az még nem biztos hogy jól fog működni?
és hogyan lehet javítani az esélyét az együttműködésnek? (azon kívül hogy a 4GB-t nem hagyom bent csak a 16-ot :) )

Ha netán 2 év múlva kiderülne (ami most még nem előrelátható) hogy kevés a 16GB (20GB), és a régi 16 GBos ram mellé bekerül egy új 16 GBos, ami akár pont olyan mint a régi, annak illik jó együtt működnie, vagy már a használt-nem használt viszonyrendszerben is csorbát szenved az ugyan olyanság?

[ Szerkesztve ]

(#27649) laychi válasza SkyLaci (#27648) üzenetére


laychi
veterán

azért a gyártó specifikációját sem árt megnézni,hogy mennyi a maximális,amit elkezel
általában javasolt minden rendszert 2 azonos(tehát,gyártó,típus,órajel,időzítés) rammal ellátni
persze ez nem azt jelenti,hogy másikkal nem kommunikál megfelelően,de ha mégis kompatibilitási hiba adódna a 2 eltérő modul miatt,az csak extra fejfájás.
nekem van egy ezer éves laptopom,még arra vettem,hogy családdal kommunikálni tudjak(tehát normál netes felhasználás+filmnézés) ebben gyárilag 2 eltérő gyártótól származó más méretű memória van,működik(de ettől függetlenül az ördög nem alszik)

(#27650) ceia válasza Laccoss (#27641) üzenetére


ceia
őstag

Engem is ez a kérdés érdekelne, melyik jobb? De nekem 2133MHz-es kell. Abban viszont úgy tűnik, a kétoldalas a gyorsabb! Lehetséges ez? Vagy hibásan közölték? :F Egyáltalán minek kell ilyet is, olyat is árulni..
Egyoldalas: HX421C14FB2K2/16 350ns
Kétoldalas: HX421C14FBK2/16 260ns

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.