Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Osiris


Osiris
őstag

Webszerverre keresek valami PHP-s cuccot, ami képes mappákba rendezett fényképekből automatikusan albumot generálni. Gondolom van egy csomó ilyen, de nekem minél kisebb erőforrás igényű kéne, ami a windows intézőhöz hasonlóan megjeleníti a mappákat és benne a képeket, csak mindenzt a böngészőben a kliens oldalon. Illetve képre kattintásnál a kép megjelenítése és slide show is kéne.
Tudtok ilyet?

(#31152) spuros


spuros
őstag

Sziasztok.

Olyan programra lenne szükségem amivel egy képsorozat alá (egy rakás jpg) zenét tudok beilleszteni és utána elmenteni valami videó formátumba.. Régebben csináltam ilyet, de nem emlékszem milyen alkalmazás volt az.

Tudnátok segíteni ebben? :R

(#31153) Dluinet válasza spuros (#31152) üzenetére


Dluinet
nagyúr

windows movie maker

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31154) spuros válasza Dluinet (#31153) üzenetére


spuros
őstag

:D és tényleg!!!!

(#31155) Osiris válasza Osiris (#31151) üzenetére


Osiris
őstag

Ezt kerestem: http://piwigo.org/. ;)

(#31156) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Keresnék windows alá egy normális költség nyilvántartó, házi pénztár kezelő programot. Legyen valami kultúrált, lehetőleg ingyenes. Légyszíves javasoljatok rá párat. Az hab lenne a tortán ha hálózatban is működne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31157) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Azt szeretném, hogy a gépen lévő videofájlokat egy helyről indíthassam úgy, hogy az adott képre/linkre kattintva elinduljon a VLC-ben. Próbáltam Office Word-ben weblap formájában megcsinálni, de a linkre kattintva nem elindítja hanem letöltené a videót, vlc:// protokollt pedig nem tudom hogy lehet hozzárendelni. Valami ötlet hogy ezt mivel érhetném el? Filmkatalógus szoftverek nem jók, ezek nem filmek hanem családi videók, és a Windows fájlkezelő miniatűrje sem jó, mert a fájlok több helyre vannak szétszórva és egyéni képet akarok beállítani nekik.

4 8 15 16 23 42

(#31158) LonGleY válasza tonyrulez (#31157) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen "helyről"? Belső hálózaton, a többi gépről szeretnéd elérni a fájljaid?

(#31159) tonyrulez válasza LonGleY (#31158) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egy gépen van minden fájl, és a könnyebb kezelés miatt lenne szükség egy egységes indítóra. Elindítom, feljön egy listában sok-sok kép, és ha rákattintok valamelyikre, akkor elindul VLC-ben a hozzá társított videofájl.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#31160) zone válasza tonyrulez (#31159) üzenetére


zone
őstag

[link]

Gondolkodtam, hogy töröljem-e a linket, mert ez egy Google keresés első oldalán lévő találat...

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31161) maestro87 válasza tonyrulez (#31159) üzenetére


maestro87
őstag

XBMC?
Vagy egyszerűen parancsikont készítesz a fájlról és oda teszed ahová akarod az nem megoldás?

(#31162) Cheesy válasza Osiris (#31155) üzenetére


Cheesy
őstag

Egy részét én fordítottam magyarra a Piwigo-nak, profi kis script. :K
Ha meg még egyszerűbb kell, akkor Single File PHP Gallery

www.vakbelmutet.hu

(#31163) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Látom összekuszáltam a dolgokat :)
Idős rokonok gépére kellene ez. A videofájlok is ott vannak a gépen, kis tárhely miatt van ami külső merevlemezen, van ami a gép HDD-jén van. Én olyat akarok, hogy feljönnek szép nagy képek, alatta leírással, és ha rákattintunk, akkor elindul a videó. De akkor lehet maradok annál az opciónál, hogy egy mappába minden videóhoz csinálok egy parancsikont, beállítom szép nagy miniatűrbe a nézetet és egyénileg hozzárendelek képeket ikonként, ha mást nem lehet.

4 8 15 16 23 42

(#31164) Osiris válasza Cheesy (#31162) üzenetére


Osiris
őstag

Ez is jónak tűnik, meg fogom nézni. Köszi a tippet!

(#31165) George7823


George7823
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan film katalogizáló programot keresek, ami apum meg anyum számára is könnyen kezelhetővé teszi azt hogy ha meg akarnak nézni egy filmet vagy sorozatot, akkor a meglévő filmeink közűl könnyen választani tudjanak. Olyan programot keresek már egy hete ami picit hasonlit mondjuk az Apple tv ben lévő film bemutató katalógusához (http://digitalt.tv/wp-content/gallery/appletv2/appletv_filmlejeoversigt.jpg)
vagy mondjuk a Windows Media Centerhez hasonlóhoz (http://www.geekzone.co.nz/images/reviews/Windows7Build7000/ScreenShot001.jpg). A lényeg olyan legyen ami úgy nézzen ki hogy ilyen boritók vannak és csak jobbra balra vagy le föl görgetik a listát és akkor látják a boritókat és ha rákattintanak egy boritóra akkor mondjuk induljon el a film az alapértelmezett lejátszóval. Ez a minimum amit tudjon, a listát meg én megcsinálom, meg akár a boritókat is meg mindent szóval nem kell netről lehúznia bár ha tudja az sem gond. Valami hasonlót keresek, nem gond ha vannak benne extrák. Ismertek ilyet?

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#31166) LonGleY válasza George7823 (#31165) üzenetére


LonGleY
veterán

Biztos poén egy ilyen, de komoly igényként nem tudok rá tekinteni, miután az emberek többsége képes beleklikkelni a kívánt mappába, ha meg akarnak nézni egy filmet.

(#31167) George7823 válasza LonGleY (#31166) üzenetére


George7823
csendes tag

Pedig sajnos nem poénnak írtam szüleim ilyenek. Hiába írom oda magyarul egy papírra le nekik hogy kattintsanak a filmek mappára azon belül amelyik filmet szeretnék megnézni és akkor azon belül meg arra az egy szem fájlra ami ott található sőt előnézeti kép is kijön azon fájlon képtelenek megjegyezni, meg mindig van valami bajuk. Valahol láttak egy ilyen megoldást (szerintem tv-be) és nagyon tetszett nekik és hogy mennyivel egyszerűbb és könnyű kezelni mert látják amit csinálnak meg mi hol van, meg a képről kapásból tudják melyik film az és hogy meg szeretnék e nézni újra, és hogy csináljam meg nekik hogy mikor elindul a gép úgy jöjjön be hogy így borítókkal, mert ez olyan mintha a polcról levennének egy DVD. Mondtam nekik megpróbálom.

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#31168) BoB válasza George7823 (#31165) üzenetére


BoB
veterán

Már írta Maestro87: xbmc

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31169) zone válasza George7823 (#31167) üzenetére


zone
őstag

Pár perc alatt lehet ilyet [link]
Ezek sima mappák, csak az ikonok lettek lecserélve.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31170) BoB válasza zone (#31169) üzenetére


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31171) George7823 válasza BoB (#31168) üzenetére


George7823
csendes tag

Ez jó lenne csak annyi gond van hogy apu gépén windows xp fut és nem engedi lecserélni újabb operációs rendszerre, már évek óta próbálom győzködni. :) xbmc meg nem fut csak vista vagy annál újabbon.

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#31172) George7823 válasza zone (#31169) üzenetére


George7823
csendes tag

Erre más én is gondoltam csak mivel XP van a gépén így ezek az ikonok itt nem elég nagyok és nem látja őket rendesen a tieden tökéletes. Az meg hogy szórakozzon itt a nagyitással nem meg engedett. plussz nem is tetszik neki ez a módszer.

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#31173) zone válasza George7823 (#31171) üzenetére


zone
őstag

Pedig most, hogy nem jön rá több frissítés, ideje lenne.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31174) George7823 válasza zone (#31173) üzenetére


George7823
csendes tag

Mióta a windows 7 kijött és láttam hogy elég jó, azóta próbálom győzködni. De már csak azért sem akar váltani, mert 6 éve ugyan az az XP van fent és még mindig stabil és semmi baja nincsen, nem is akad meg semmi. Fél az újtól. Most az XBMC ből próbálok egy régebbit leszedni ami még jó xp-n

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#31175) maestro87 válasza George7823 (#31171) üzenetére


maestro87
őstag

Nem fut XP-n? Ezt próbáltad? Nekem mikor még XP-m volt úgy emlékszem, hogy futott rajta. Lehet az újabbak már nem, nem tudok róla.
Amúgy KmPlayer-be is van talán valami hasonló katalogizáló. Szerintem lejátszók között keresgélj.
alternativeto.net/

(#31176) LonGleY válasza George7823 (#31174) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem győzködni kell, hanem megtenni.

"Megette a vírus, bocs... mondtam, hogy ez lesz."

[ Szerkesztve ]

(#31177) zone válasza George7823 (#31174) üzenetére


zone
őstag

Old Version of XBMC Media Center

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31178) maestro87 válasza George7823 (#31174) üzenetére


maestro87
őstag

Egyébként ha 6 éve stabil a rendszer akkor nem igen csinálhat rajta semmit csak gondolom netezésre meg filmnézésre használja. 6 évig meg bármelyik rendszer stabil maradhat ha nem telepítgetsz rá mindenfélét.

(#31179) ollie válasza George7823 (#31165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És a windows media center miért nem jó?

***

(#31180) Dluinet válasza ollie (#31179) üzenetére


Dluinet
nagyúr

túl egyszerű lenne, meg fúj MS

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31181) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Tudna valaki ajánlani egy ingyenes magyar nyelű konvertert amivel mkv-ből tudnék avi-t készíteni! Köszi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31182) szabonagyur válasza ollie (#31179) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gond gondolom ugyanaz mint az XBMV új verzióval... XP van és ott a Media Center nincs csak bizonyo verzióban. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31183) Dluinet válasza Winnie The P (#31181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake video converter

használat után érdemes uninstallálni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31184) Winnie The P válasza Dluinet (#31183) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. Miért nem maradhat a gépen használat után?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31185) Dluinet válasza Winnie The P (#31184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert automatikusan induló része van amit nem lehet kikapcsolni, csak fogja a gépet

ha újból használni akarod, akkor felteszed még egyszer, úgy is hetente jön ki belőle újabb változat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31186) Winnie The P válasza Dluinet (#31185) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi az infót

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31187) brd


brd
nagyúr

... parancssorból tud CPU-szorzót (Intel Sandy bridge) szabályozni, vagy adott billentyűzet-kombinációt küldeni a gépnek úgy, mintha én gépeltem volna be (ugyanis hotkey-t is be tudok állítani egy programban, ami tudja szabályozni a szorzót, de parancssoros lehetőség abban sajnos nincsen).

The only real valuable thing is intuition.

(#31188) zone válasza brd (#31187) üzenetére


zone
őstag

AutoHotkey - makrót állíthatsz bármilyen billentyűkombinációra

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31189) brd válasza zone (#31188) üzenetére


brd
nagyúr

:R Még exe-t is tudok készíteni vele a billkomb.hoz, köszi'!

The only real valuable thing is intuition.

(#31190) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Ha tud valaki ajánlani egy olyan programot amivel tudom játék közben mérni a GPU és CPU hőmérsékletét annak nagyon szépen megköszönném.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#31191) Dluinet válasza DataTraveler (#31190) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rivatuner+ RealTemp plugin link

Afterburner mellé HWinfo, a Sensor Status ablakban ki lehet választani, mit írjon ki a "riva tuner' osd-re

vagy

MSI Afterburner

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31192) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Van egy pár swf kiterjesztésű file-om, azokat szeretném átalakítani avi-ba, vagy bármilyen "emészthető" video formátumba. Tegnap, fél napot küzdöttem, de nem sikerült. Vagy csak a hangokat játsza le az átkonvertáló, vagy pár kilobyte-os file-okba menti el, ami persze nem jó.

Előre is köszönöm a tippeket.

(#31193) Dluinet válasza poirot (#31192) üzenetére


Dluinet
nagyúr

freemake video converter

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31194) poirot válasza Dluinet (#31193) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi, de ez egy letöltő program, ami amellett, hogy próbál rám tukmálni mindenféle egyéb programot, viszont a saját gépemet nem tudom elérni, csak url-t akar feldolgozni.

(#31195) Dluinet válasza poirot (#31194) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és mást simán átalakít, csak az swf-hez kér URL-t

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31196) S-IW válasza poirot (#31192) üzenetére


S-IW
tag

(#31197) poirot válasza S-IW (#31196) üzenetére


poirot
senior tag

köszi, de win 8.1 alatt a telepítés el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#31198) LonGleY válasza poirot (#31192) üzenetére


LonGleY
veterán

Szokásos módon: Freemake Video Converter.
Ha kicsi lesz az AVI fájl, akkor a forrással van baj, nem a programmal.

(#31199) zone válasza poirot (#31192) üzenetére


zone
őstag

Swivel

Előtte kipróbálhatod ezt az online konvertert, ha nem akarsz telepítgetni: [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31200) poirot válasza zone (#31199) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, de ez is "elhasalt" a konvertáláson. Ez a baj, hogy utólag derül ki egyes formátumokkal, hogy zsákutcába kerültünk. Lejátszani le lehet, de konvertálni lehetetlen, pedig csak a youtube-ra szerettem volne feltölteni, egy "emészthető" formátumban.

Köszönöm még egyszer.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.