Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Krystal_s válasza ollie (#31431) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem pedig a Gmail (.com) kérdezi le rosszul valami miatt, vagy nem jól kezeli azt a szervert, mivel a Gportalra normálisan megérkeznek a levelek, csak az átküldés megy "akadozva", egyszer jó, egyszer nem.

Kernel: Igen pontosan erről van szó. A Gmail kérdezi le.

LonGleY: Nem kamu, de én sem értem hogy engedhették nekik ezt a nevet használni, viszont most nálam nem arról van szó, mert én nem használok gmail.hu címet. A G-portal egy ismert oldal. Nekünk is van kb 10 éve ott egy weboldalunk, amihez járt egy email cím is ...@gportal.hu. 1-2 éve kezdték használni a gmail.hu címeket, de még a régieket is meghagyták. Nyilván van saját oldalunk is, de a Gportal megy jobban és annak az email címére is sokan írnak még.

(#31452) Krystal_s válasza Kernel (#31450) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnálom, hogy az átirányítás szót használtam, csak képletes volt, mivel a Gmail-es fiókba jönnek azok az email-ek is és nem a Gportal oldalán nézzük meg. :B
Csak a ....@gmail.com címünknél állítottam be, hogy kérdezze le a ...@gportal.hu-s levelet, hogy ne kelljen belépni külön a Gportal levélkezelő oldalára.
Más oldalakkal nincs gond, azokat normálisan fél óránként, óránként lekérdezi a Gmail.

(#31453) Kernel válasza Krystal_s (#31449) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Gmail.com csak a mail.gmail.hu POP3 servert fogadja el, a pop.gmail.hu-t nem.

Az jó, nekem egyiket sem. Regisztráltam ugyanis a próba kedvéért egy gmail.hu fiókot, de gyakorlatilag nem bírok vele, mert nem engedi a POP3 letöltést. Sem egy GMail.com fiók által, sem a POP Peeper program által.

Jelszó nyilván jó, hiszen a webes felületre be tudok lépni.

Más oldalakkal nincs gond, azokat normálisan fél óránként, óránként lekérdezi a Gmail.

Nem véletlenül, nekem nekem úgy tűnik, ez a gmal.hu egy hulladék.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31454) Krystal_s válasza Kernel (#31453) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nagyon köszönöm, hogy megnézted. Régen még normálisan működött.
Nálam az automata lekérdezés egyszer megy, egyszer nem, de ha manuálisan kérdezem le (E-mailek ellenőrzése most), akkor mindig működik.
Kár, hogy nem tudja gyakrabban lekérdezni pl 10-20 percenként.

2014. július 22. 20:09 Egyetlen levél sem lett letöltve.
2014. július 22. 19:31 Hiba a kapcsolatban. A szerver a következő hibát adta vissza: „Connection refused”
2014. július 22. 18:23 Egyetlen levél sem lett letöltve.
2014. július 22. 17:13 Egyetlen levél sem lett letöltve.
2014. július 22. 15:59 Egyetlen levél sem lett letöltve.
2014. július 22. 13:28 Hiba a kapcsolatban. A szerver a következő hibát adta vissza: „Connection refused”

[ Szerkesztve ]

(#31455) Kernel válasza Krystal_s (#31452) üzenetére


Kernel
nagyúr

Később megpróbáltam jelszót cserélni, de nem fogadta el az aktuális jelszót. Holott azzal léptem be a fiókba, többször is kipróbáltam.

Erre kreáltam egy másik fiókot, de az előző 20 karakteres, generátorral létrehozott jelszó helyett most csak egy rövid, egyszerű jelszót írtam be. Úgy látszik, az előző túl bonyolult lehetett, mert ezzel már működik:

A Gmail.com is le tudja tölteni, viszont úgy vettem észre, hogy nehézkesebben, lassabban tud csatlakozni, gondolom egy külföldi szerver végzi a letöltést. Volt közötte sikertelen kapcsolódás is.

Míg a POP Peeper pillanatok alatt.

De lényegében nincs ebből probléma, egyik kapcsolódás nem sikerül, majd sikerül a másik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31456) freeknight válasza csferke (#31447) üzenetére


freeknight
őstag

Köszönöm! Közben rájöttem arra is, hogy meg tud nyitni .pls és .m3u fájlokat, úgyhogy stream cím nélkül is be lehet rántani az adókat.

(#31462) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan programot ajánlani, ami a Gimphez való ecsetből (gbr) vagy akár png-ből képes Photoshophoz való ecsetet (abr) konvertálni a Photoshop használata nélkül?

(#31463) mekker


mekker
őstag

Olyan plug-int keresek, amivel le tudok játszani Youtube videókat (csak a hangsáv érdekelne) Foobarban.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#31464) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! A képen látható három piros reklám folyamatosan beúszik, nagyon idegesítő. Mivel tudnám eltűntetni?
Már kiegészítőkből tiltottem/törötlem, vezérlőpultban is, amit úgy gondoltam, de már a FF-t is leszedtem, majd újraraktam, de még mindíg itt van.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#31465) kispx válasza kriszwells (#31464) üzenetére


kispx
addikt

Adware irtás volt?

(#31466) cigam válasza kriszwells (#31464) üzenetére


cigam
félisten

Milyen biztonsági programokat használsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31467) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok valami jó adatforgalom mérő és jelző programot?
Lehetőleg ingyenest.
Jelezze az aktuális le-fel töltési sebességet és mérje is a le-fel töltött adatmennyiséget.

(#31468) kriszwells válasza cigam (#31466) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Ad Aware lefutott, de nem találta, am Avira vírusírtó, meg Malwarebyte-ot.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#31469) sztanozs válasza dokee78 (#31467) üzenetére


sztanozs
veterán

netlimiter vagy dumeter?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31470) cigam válasza mekker (#31463) üzenetére


cigam
félisten

http://fy.3dyd.com

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31471) cigam válasza kriszwells (#31468) üzenetére


cigam
félisten

Furi.
b terv: Autorun http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902
Derítsd ki mi indul el automatikusan furcsa helyeken furcsa alkalmazásokat keress.

Tudom hogyan kell linkelni, de hiába nem jelenik meg a poup ablak

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31472) Kernel válasza dokee78 (#31467) üzenetére


Kernel
nagyúr

DU Metert sokáig használtam, de van egy hasonló, ingyenes alternatívája is, a NetMeter.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31473) Kernel válasza cigam (#31466) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezért sem használok már vagy 12 éve ilyen "védelmi" programokat, amik nem védenek. Amikor meg ritkán problémám adódik, azt elrendezem a Sysinternals Process Explorer és Autoruns programokkal, valamint a Total Commanderrel. Utóbbival legfrissebben keletkező gyanús fájlok között szoktam nézelődni, itt a Ctrl-B a titkos fegyver.

Mindamellett ezek a férgek / vírusok szeretik felügyelet alatt tartani a (számukra) kritikus reg. kulcsokat és processzeket, így hiába törölsz valamit, visszatámad, korrigál, másik processzt indít, más néven stb.

Ennek elkerülésére csökkentett módba kell lépni, vagy ami még jobb, másik oprendszert indítani, másik lemezről, azzal végezni a takarítást. Jelenleg is van például egy külön HDD-m, amin van egy tartalék Windows, nem feltétlenül ilyen célra, másra is jó időnként.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31474) Dluinet válasza kriszwells (#31468) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mi? Az Ad Aware program nem találta a Malwarebyte-ot? Vagy mi van?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31475) dokee78 válasza Kernel (#31472) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.
DU metert használtam,csak nem ugrott be a neve.
Kipróbálom a másikat is.

(#31476) dokee78 válasza Kernel (#31472) üzenetére


dokee78
félisten

És olyan progit tudsz ami kiszámolja,adott adat adott sebességgel mennyi idő alatt töltődik le?

pl.:4,4GB 150MB/s esetén hány perc?

(#31477) kraftxld válasza dokee78 (#31476) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Számológép?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31478) dokee78 válasza kraftxld (#31477) üzenetére


dokee78
félisten

Nem számológép.
Van erre program.

Számold már ki:
4,4GB mennyi idő alatt töltődik le 10MB/s sebességgel?

(#31479) Dluinet válasza dokee78 (#31478) üzenetére


Dluinet
nagyúr

58' 40''

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31480) dokee78 válasza Dluinet (#31479) üzenetére


dokee78
félisten

Jó köszönöm a segítséget.
Látom senki nem tudja a program nevét.

(#31481) Dluinet válasza dokee78 (#31480) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én ezért megvettem a cfospeed-et nagyon régen (8 éve), asszem valami 2500Ft-volt örök verzió frissítéssel
mindent tud, sőt akár programonkénti grafikont is rajzold
de sebességet nem számol ki, általában nekem azt a létöltest végző program próbálja megbecsülni

Download time calculator

sajnos ingyeneset nem tudok

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31482) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Gif mozgóképre szeretnék szövegeket írni, többet is különböző időintervallumokban, tehát nem egész hosszában. Erre milyen programot tudok használni? Lehetőleg ingyeneset és könnyen használhatót. Eddig találtam a Gimp-et, de ott képkockánként kell bűvészkedni ami többszáz esetén nagyon nem jó.

4 8 15 16 23 42

(#31483) zone válasza Dluinet (#31479) üzenetére


zone
őstag

Ez nem tudom hogy jött ki neked... 10 MB másodpercenként az percenként 600 MB, 10 perc alatt az már kb. 5.86 GB. 4,4 GB ezzel a sebességgel 7 és fél perc alatt letölthető.

Megvan, gondolom a 10MB/s sebesség helyett 10 Mbit/s-t láttál valamiért, az pedig jóval lassabb, 1,25 MB/s

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31484) LonGleY válasza dokee78 (#31467) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyébként: Net Meter

Tökéletes kis statisztikája van, én már évek óta görgetem a beállításait a különböző win-jeim alatt. Az itt látható színekkel beállítva innen tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#31485) Dluinet válasza zone (#31483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10 megabit per secundum
bit és bájt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31486) LonGleY válasza Dluinet (#31485) üzenetére


LonGleY
veterán

Megabájtot írt eredetileg (MB), de valószínűleg tényleg megabitre (Mbit) gondolhatott.

A DU Meter, cFos és társai amúgy szerintem rakás szarok. A másodiknál már a név is mutatja. :D

[ Szerkesztve ]

(#31487) zone válasza Dluinet (#31485) üzenetére


zone
őstag

MB = Megabyte
Mbit vagy Mb = Megabit

Szerintem egyértelmű, hogy a MB/s nem ugyanaz, mint a Mbps. Főleg egy informatikai fórumon.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31488) Kernel válasza LonGleY (#31486) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mondjuk, a DUMeter 4.0 már nekem sem jött be, külön szolgáltatást telepít, talán még a gépet is újra kellett indítani, míg a régi 3.5 verziót egyszerű hordozható módon tudtam használni, egy regfájl hozzáadásától eltekintve. Vagyis én erről írtam, hogy sokáig használtam, akkor is csak kijelzőként.

cFosnak annyi előnyét láttam, amikor még 1 megabites ADSL volt, ha jól emlékszem, torrent mellett is tudtam (gyorsan) böngészni a segítségével. De később feleslegessé vált, semmi előnyét nem tapasztaltam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31489) dokee78 válasza LonGleY (#31484) üzenetére


dokee78
félisten

Ő lett a nyertes,mert pontosabb.

(#31490) LonGleY válasza Kernel (#31488) üzenetére


LonGleY
veterán

A Net Meter még pont ilyen (igaz, nem is nagyon fejlesztik már, de mondjuk nem is kell). A mellékelt reg fájl is csak azért van ott, hogy a beállításokat bepakolja. A statisztikákat az AppData / Roaming / HTNetMeter mappában tárolja egy log fájlban, ezt az egyet kell kimentegetni, ha folytatni akarjuk.

De a legjobb benne a kis system tray ikon és arra kattinva a widget. :]

[ Szerkesztve ]

(#31491) Krystal_s válasza LonGleY (#31490) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én is keresek egy kis programot, ami a tálcán mutatja az aktuális net sebességet. Régebben próbáltam a Netmetert és nem rossz, de tegnap találtam a My Network Speed kis portable cuccot. Ezt nem ismered véletlenül ? Tudásban elég lenne, csak nem tudom mennyire megbízható. (Egyre több programba tesznek valami okosságot)

(#31492) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok,
Tudna nekem mondani valaki egy jól kezelhető windows desktop screenshot programot? Annyi megkötés lenne, hogy adott mappába tegye a képeket, illetve ne kérdezgesse mit screeneljen, és automatikusan mentse le a képeket, ne kelljen neki nevet adni minden képnél, mint az alap beépített képmetszőnél.

(#31493) LonGleY válasza Rison77 (#31492) üzenetére


LonGleY
veterán

(#31494) tonyrulez válasza Krystal_s (#31491) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tálcás kijelzéshez egyértelműen NetWorx (linkeltem volna de BB gombok nem működnek, halál az AdBlocker felhasználókra)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#31495) Dluinet válasza tonyrulez (#31494) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rakd már white listára az oldalt, vagy legalább azt amikor hozzászólást írsz (például ha tartalmazza a link: uj.php)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31496) tonyrulez válasza Dluinet (#31495) üzenetére


tonyrulez
őstag

Való igaz, végre kiélhetem magam :D

4 8 15 16 23 42

(#31497) Krystal_s válasza tonyrulez (#31494) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Megnéztem, jó kis program, de azt szeretném, ha így jelenítené meg a sebességet a tálcán kiírva folyamatosan és nem az asztalon. Nem találtam ilyen beállítást.

A NetSpeedMonitor és a DU Meter eddig, amit találtam és tudnának ilyen megjelenítést, de sajnos egyik sem portable.

(#31498) Kékes525


Kékes525
félisten

Melyik másoló program a leggyorsabb és persze biztonságos? :F
Eddig a teracopy 2.3-at használtam, de tegnap másolás közben elszállt. :((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31499) C. s. válasza tonyrulez (#31494) üzenetére


C. s.
addikt

Nekem megoldotta az, hogy a
prohardver.hu/js/common/forms_ad01.js
szkriptet engedélyeztem az oldalon.

(#31500) Kékes525 válasza C. s. (#31499) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy kell engedélyezni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.