Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) Hannibhál válasza KoPiati84 (#75400) üzenetére


Hannibhál
őstag

r5 1400-at, ár érték illetve teljesítményben is jobb választás, valamint később jobban fejleszthető, míg az i5-7400 az max i7 7700k-ig fejleszthető

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#75402) palfitom válasza KoPiati84 (#75400) üzenetére


palfitom
félisten

+1 a Ryzenre.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#75403) SECTORnooB válasza KoPiati84 (#75400) üzenetére


SECTORnooB
addikt

R5 1400 hozzá egy B350 Prime Plus és valami 2666 vagy 3000mhz-s 8GB-os kit.
Ez időt állóbb és acélosabb is mint az i5 7400 és az idők során fejleszthető is akár 8 magig.

(#75404) joysefke válasza KoPiati84 (#75400) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az i5 7400 játékra sosem volt ajánlott az alacsony órajele miatt. Az az i5 7500-volt.
A két opció közül (i5 non-K vs 4c/8t RyZEN 5) jelenleg az AMD a jobb.

J.

[ Szerkesztve ]

(#75405) KoPiati84


KoPiati84
tag

Én magam is a Ryzen felé hajlok, csak kellett a megerősítés.

Köszönöm a segítségeteket.

Lelkes amatőr

(#75406) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
A jelenlegi konfigom alapja egy asus z170 pro gaming alaplap és egy i5-6600k proci.
A tervem az lenne, hogy eladom az i5-öt és vennék egy i7-6700k/i7-7700kt (használtan)
Ahogy néztem a ph-s árakat az i7-6700kra kb. 25e Ft-ot kéne ráfizetni, az i7-7700kra meg 35-40ezret.
Ugye a i7-6700k jobban megérni ár/érték arányban?

(#75407) 4264adam válasza MacEdm (#75406) üzenetére


4264adam
veterán

Igen, mivel Z-s lapban tuningolni tudod.

(#75408) oravecz56 válasza 4264adam (#75407) üzenetére


oravecz56
aktív tag

+1 Ryzen 1600-ra

Oszika

(#75409) palfitom válasza MacEdm (#75406) üzenetére


palfitom
félisten

10k-nál több felárat nem ér a 7700K.
Veszel jóárasított 6700K-t, 4,5-4,6-ra felhúzod, s szinte mindenre elég.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#75410) Awesome Zoll


Awesome Zoll
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg a gépem G3460, AsRock H81M-DGS, 8 GB RAM, Gigabyte R7 360 2GB. Eddig tök jól elvoltunk (FSX, Wot, Project Cars ment az elvárásaimnak megfelelő szinten), de jött a GTA V, ahol a játék benchmarkja átlag 50fps-t mutat normál belállításokkal FHD-ban, de a benchmark során is és játék közben is meg-meg akad mondjuk 5-10mp-ként, az akadások közt meg tök jól fut. Bár máskor meg a textúrákat tölti be nagyon lassan, viszont nem akad meg. Ugyanez történik a legalacsonyabb beállításokon HD felbontáson is. Egy másik fórumban azt írták, kevés a proci, amúgy jó lenne a többi. Így aztán elgondolkodtam, és felmerült bennem egy i5 4460-ra váltás költséghatékony megoldásként. Viszont ennek alacsonyabb az órajele a G3460-nál (3,5Ghz vs 3,2Ghz), az FSX meg inkább proci igényes játék, és újabb gondolatként megjelent egy i3 7100 (3,9Ghz), habár ehhez kellene új alaplap és memória is.
És akkor a kérdésem: valóban a processzor lehet kevés, vagy esetleg nagyobb videókártyával a G3460 is jó lehet? És inkább több mag alacsonyabb órajellel, vagy kevesebb mag magasabb órajellel (már ha proci csere lesz)? HWInfo alapján a GTA alatt a proci és a videókártya is szinte végig 100%-on megy.
Teljesen új gépet nem nagyon szeretnék építeni, de ha egy komponenes cseréjével megoldható a dolog, akkor az mehetne.
(Mindeközben régóta szeretnék mini ITX-re váltani, amihez Intel foglaltos alaplap van nem túl sok pénzért is, AMD vonalon viszont drága és kicsi a választék, ezért nem gondolkodtam a Ryzeneken.)

(#75411) Hannibhál válasza Awesome Zoll (#75410) üzenetére


Hannibhál
őstag

Kevés a két mag gta5höz, ha kevés a 4460 órajele akkor próbálj meg egy 4590et vagy 4690et esetleg

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#75412) Awesome Zoll válasza Hannibhál (#75411) üzenetére


Awesome Zoll
csendes tag

Köszönöm, akkor négy mag. És valamelyik i5-el elég lehet a meglévő videókártya a fullhd-hoz a GTA-ban?

(#75413) Hannibhál válasza Awesome Zoll (#75412) üzenetére


Hannibhál
őstag

A 4460as is elég mellé bőven

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#75414) Awesome Zoll


Awesome Zoll
csendes tag

Köszi :) (tök jó olyan fórummal találkozni, ahol nem hülyézik le rögtön az embert, és nem az mindenre a válasz, hogy google is your friend...)

(#75415) 4264adam válasza Awesome Zoll (#75414) üzenetére


4264adam
veterán

Ha az alacsonyabb beállítások nem hoznak gyorsítást akkor többségben CPU limitbe ütközöl. A te esetedben a 2mag miatt nem is kérdés mi a gond. Ha a proci cserével is lesz néha 1-1mp akadás növeld a Ramot 16GB persze ha megengedheted. Amíg nekem 8GB volt történtek akadások 16GB-al eltűnt. Szereti betölteni a ramot.

[ Szerkesztve ]

(#75416) Awesome Zoll válasza 4264adam (#75415) üzenetére


Awesome Zoll
csendes tag

Tulajdonképpen az bizonytalanított el, hogy a youtube tele van GTA-s videókkal, amikben egy G4620-al megy tök jól. Ami szintén két mag, mint a G3460. Bár a 4620 4 szál, a 3460 meg csak két szál, de azt is olvastam, hogy a több szál nem ugyanaz, mint a több mag, de ez már meghaladja az ismereteimet. És akkor ott van a bus speed, meg az L3 cache mérete is, ezek számítanak hétköznapi felhasználás esetén? Hol jön ki, hogy 3MB vagy 6MB? És akkor itt már nem gondolkodom azon, hogy milyen foglalatuk van...

(#75417) dugo_ válasza Awesome Zoll (#75416) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem is ugyanaz, nagyon sokat számít a HT is. A legolcsóbban egy 4/4-es i5-re fejlesztéssel jönnél ki. Ha új platformot szeretnél, akkor a ddr4 ram miatt az elég drága lenne. Haswellről még bőven nem éri meg ilyen felhasználás miatt váltani.
Vagy most, vagy később egy erősebb kártya se ártana.

(#75418) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok,

Nem tudom, hogy off-ba tegyem-e, mert bár tartalmazhat releváns információkat a kérdésem, a topik szempontjából nem feltétlen ide való.

1 éve vásárolt i5 6500 még mennyi ideig lesz naprakész, jó processzor? Csere a közeljövőben 120%-ban nem lesz, csupán az érdekel, hogy mennyire lesz időtálló. B150-es Fatality alaplapom van, szóval az esetleges K-s fejlesztés nélkül kellene felmérni.

(#75419) GBoy01


GBoy01
csendes tag

Sziasztok!
Új konfig összeállítását tervezem már hónapok óta, de mindig közbejött valami a megvalósítást késleltetve. Először i7 7700 prociban gondolkodtam, de a ryzenek térhódítása megfogott. Sokan dicsérik a ryzen procikat a jó ár/érték arányukért, no meg a sok mag sok szálért. Olvasgattam az itteni hozzászólásokat és a ryzen topicban is ugyanezt tettem. Az lett az eredménye, hogy nagyon elbizonytalanodtam.
Most már egy 1600x ryzen proci a terv, hozzá egy jó VRM hűtésű lap, meg olyan RAM, ami jó a laphoz (QVL listás) és mindenféle hókusz-pókusz nélkül működik a max. teljesítménnyel.
De a ryzen topicban többen is írták, hogy maga a proci vétel is lutri, hogy milyen jót kap az ember fia. A másik, ami megrémített, hogy a RAM vétele is lutri. Hiába veszed az alaplapba ajánlott RAM-ot, nem biztos, hogy a tényleges teljesítményét adja, ha ráilleszted az alaplapra. A BIOS frissítések szükségessége, azok megjelenésének figyelemben tartása se igazán tetszenek.
Annyira azért otthon vagyok a témában, hogy alkatrészeiből működőképesre össze tudom rakni a gépet, de a tuningoláshoz nem értek és a ryzen topicban olvasottak még inkább meggyőztek, hogy az nem nekem való. Meg egyáltalán nem a GHz-ek, a voltok és a celsius fokok „kihegyezésére” veszem a gépet, hanem azért, hogy bekapcsoljam és az úgy működjön ahogyan kell. De már abban sem vagyok biztos, hogy ha megveszem a procit, az alaplapot és a RAM-ot elég lesz azokat összerakni és tökéletesen fog működni az új pc. (Természetesen tudom, hogy az 1600x-hez kell hűtő, de ezt meg a többi szükséges alkatrészt azért nem említem, mert azok nem problémásak.)
A ryzen tényleg nem olyan, hogy csak összerakom és utána tökéletesen működik? Vagy rosszul látom, gondolom a dolgokat?

(#75420) SECTORnooB válasza GBoy01 (#75419) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elégé összekombinálod a dolgokat, az hogy a ryzen topikjában a srácok nagyon belemennek a minél kevesebb fesz és minél nagyobb órajel és teljesítmény kipréselésébe az egy dolog de, ők nem az átlag user. A ryzen is megy pöcre azért a QLV listás memóriát teszel a lapba menni szokott a nativ frekvenciáján,már azért rendesen ki lett tapasztalva mik a jó összeállítások, attól szerintem már nem kell félned hogy szar ramot fogsz ki... főleg a segítségünkel.

[ Szerkesztve ]

(#75421) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

van egy Gigabyte H81M-S2H lapom, amiben egy Celeron G1840 van.
Alaplapi vga van rajta, mert netezésre használom.

Most viszont fejleszteném cseppet, hogy a játékok is menjenek rajta.
Tegnap vettem egy intel Xeon E3-1220 v3 procit, de a próbánál nem jelent meg a monitoron kép, és az alaplap 4 rövidet csipogott.
Ha tennék bele VGA kártyát, akkor minden rendben lenne? Úgy tippelem ez okozta a bajt.
VGA kártyából milyen tipust vegyek bele? 50-től többet nagyon nem áldoznék rá...
köszi.

(#75422) SlyChocolate válasza tpeter77 (#75421) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Jól látod a lapod támogatja az intel cpu-ba integrált igp-ket.
Mivel az új procidban nincs igp így nincs videó jel, sem kép sincs...
Kell a vga kari a gépedbe.

[ Szerkesztve ]

(#75423) palfitom válasza estikornel (#75418) üzenetére


palfitom
félisten

Ez teljesen felhasználási területtől függ, általánosságban nem lehet erre válaszolni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#75424) apa111 válasza GBoy01 (#75419) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!

Ezt azért írom neked ,hogy vissza adjam az önbizalmad a Ryzen felé.Én márciusban vettem az elsö ryzent és úgy is mondhatnám első vagyok a topikból ,aki béta tesztelő vagyok.Vettem egy r1700-at egy egyszerű ASUS prime b-350 plus lapot ,ramok voltak az 1151 rendszerből maradt kingston savage 2800 mhz-ek voltak.Bizony akkor még senki nem segitett ,és azt kell mondjam semmi féle rossz élmény nem volt vele ,úgy viselkedett első össze szereléskor mint bármelyik platform ,elsőre indult.Aztán jöttek a tuningolások topik társak kérésére és azok is jól mentek.Utána én is cseréltem ramot ,consair 3200mhz nem volt benne a QVL listában mennek 3200-3066 -on ,ja és AMD ajánlása szerint 2666-ig támogatott a felett minden oc -nak számit ,ami ugyebár nem garancia semmire és ez minden platformon így van.Az oc odáig fajúlt ,hogy hónapok óta 4ghz 3066 mhz cl14 mellett megy ,minden anomália nélkül nincsennek mellék hatások,szóval teljessen tökéletessen mint az elötte lévő 1151 konfigom volt egy fokkal sem rosszabb.Most már ott tartok meg van 4hónapja a második ryzen is r1400 személyében úgy szintén egy ASUS prime b-350 lappal és úgy szintén NEM QVL lista alapján vettem először 2x4 Team grop 2400@ ramot és mentek 2800mhz cl 16 mellett,a proci itt is megvan 4ghz-en stabilan megy azóta.Aztán kb 2 hónapja ismét hozzá jutottam ki hagyhatatlan áron 2x8 g Kingston Savage 2133mhz ramokhoz és mennek azóta is 2800mhz cl16 mellett ,PERSZE EZEK SEM voltak BENNE a QVL listában.Mióta megvan az egész rendszer 11 biost raktam fel és amit le írtam a gépekről ,azóta még könnyebb lett a helyzet mondhatom azt ,hogy nagyon egyszerű összerakni a RYZENT pedig én sem vagyok egy nagy TUNING bajnok sőt ennyire soha nem merültem bele ilyen mélyre hatóan a bios állitgatásba.Azt tudom ajánlani vágjál bele nyugodtannem fogsz csalódni benne .
Üdv: Gábor

(#75425) turbokappa válasza GBoy01 (#75419) üzenetére


turbokappa
senior tag

Vegyél amd-t aztán ha csalódsz,akkor válts vissza intelre.
Én maradok az intelnél.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#75426) ati3x válasza GBoy01 (#75419) üzenetére


ati3x
senior tag

Azért a helyzet nem olyan vészes. Össze lehet pakolni jó kis ryzenes gépeket, működni fog. Én egy 1700est vettem gyári hűtővel. Elvileg ez valamivel kisebb órajelen megy mint az x-es végűek. De ez szerintem szimpla márketing fogás. A sima "testvér" procikkal is el lehet érni ugyanazt a teljesítményt. A memo dologban is van némi igazság. Én corsair memókat vettem, 3000/15-17-17-17-35-öst. Az asus prime b350m ben meg se nyekkent. Ha viszont levettem 14-16-16-16-35-re akkor ment, de nem volt teljesen stabil. Amúgy meg az amd hivatalosan 2666Mhz-ig támogat. 2800 on tudtam valamennyire stabilizálni, de pár óra után hibázott. Most 2666-on hajtom 14-16-16-36-on, de csak 1.25V feszkóval. A procit meg 3500-on, alapfesszel. Amint látod, nem célom rommá húzni a procit, mert alapon jelenleg mindenre bőven okés. Ha pedig tuningolni akarsz akkor a rzyen topikban csináltak egy táblázatot, ami nagy segítség lehet a megfelelő alkatrészeket "összesakkozni". Elmondható, hogy tuningal 90%-ban el lehet érni a 3.8 Ghz-et. Komolyabb hűtéssel pedig a 4Ghz a vége. De én nem akarom ennyire húzni. Ha teljesen őszinte akarok lenni, alapon is totál gyors a rendszer. A másik nagy előny az AMD még évekig támogatja az AM4-es platformot. Mondjuk nekem ez sem számít sokat mert kb 3-4 évente frissítek. habár a videókarim még a régi konfigból jött egy r7870.. Ezt kéne lecserélni, mert ref fűtésű, és utálom a porszívó hangját. Összefoglalva a 7700-el szemben az 1700(x) sokkal több mag/szál, időállóbb platform. Ha nem csak játék a cél akkor mindenképp. Játékoknál, ha egyszálas teljesítmény nézzük még némi előnyben van az 7700, de azért már szállingóznak az olyan címek amik profitálnak a 4+ magból is. És bizony az 1600-1700 széria meghozhatja az áttörést is ezen a téren.

Én is hasonlóan gondolkodtam: év elejétől foglakoztatott a gondolat, hogy idén cserélni kell (4 éves lett az amd 6600K) és intelre szerettem volna váltan, pont egy i7700 szint volt belőve, de gondoltam megvérom a ryzent. Amikor kijött, láttam teljesítményben eléggé pariban lesz az intel-el. Persze figyelemmel követtem a kezdeti bios/driver bénázásokat de már ezek is nagy részben kiforrottak.(ezen nincs mit csodálkozni, mégis csak egy új fejlesztés) Szal 3 hete belecsaptam egy 1700-be. Eddig nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

(#75427) GBoy01 válasza SECTORnooB (#75420) üzenetére


GBoy01
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a gyors reakciókat. :) Azt még elfelejtettem írni a hozzászólásomban, hogy „mindenes” gép lesz az új pc, netezni, filmet konvertáni, meg egyebeket csinálni fogok vele, de a kb. fele gépidő a játékkal fog eltelni.

SECTORnooB: Leginkább a teljesítmény kipréselősditől, no meg a bios beállítgatásoktól (sajna az angol nyelvet elég alacsony szinten űzöm) tartok. És ez utóbbitól – ha jól értettem apa111 önbizalom növelő válaszát – nem menekülök meg.

apa111: Köszi a támogató szavakat. De látod már a hozzászólásomra adott válaszaitok (a tiedre és SECTORnooB-ra gondolok) is üti némileg egymást a (QVL-es)ram-ok tekintetében, akkor nem csoda, hogy egy mezei user elbizonytalanodik…

turbokappa: Én nem vagyok a saját zsebem ellensége. (ezért is jött képbe a ryzen) Azért nem fogok egy konfigot megvenni nem kevés pénzért, hogy ha „nem jön be” próbáljak nyilvánvalóan veszteséggel túladni rajta, hogy egy másikba belefeccöljek.

ati3x: Mint írtam nem áll szándékomban tuningolni. Már az is nyugtalanít, amit a ram-od beüzemelésével kapcsolatosan írtál. De a válaszaitokból megértettem, ha 2666-os ramnál erősebbet akarok, akkor ezt muszáj addig végig játszanom, amíg stabilizálni tudom.

Azt hiszem maradok a ryzen 1600x-nél (vagy az 1700x megéri az árkülönbözet ellenére??), mivel egy vga kártya lesz (és a válaszaitokból látom, hogy nektek is ASUS prime b-350 van) én is ilyenalaplapra tippelek most. A ram az még kérdés, az biztos, hogy 2x8 GB lesz. Megfelelő ár/érték arányú ram tippeket köszönettel elfogadok

(#75428) estikornel válasza palfitom (#75423) üzenetére


estikornel
tag

Valóban a lényeg lemaradt, internet, játék és havonta 1-2 videó feldolgozásra használom hobbi szinten így utóbbi nem számottevő.

(#75429) ati3x válasza GBoy01 (#75427) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem, a rammal nem volt semmi gondom. Beraktam, ment az alap 2133-on. Akkor volt probléma, amikor belőttem a d.o.c.p-t. Ami alapból a "beégetett" tuning beállításokat nyomta. Akkor nem indult el. A rzyen topicban olvastam, hogy nem szereti a páratlan időzítéseket. Kíváncsiságból belőttem 14-16-16-35-re(ami szorosabb az alap 15-17-17-35-nél) azzal "melegen" bebootolt 3066-on is. kb 2 óra után jöttek a hibaüzenetek. Utána "hidegen" pedig bootloop. Most egyenlőre 2666-on megy szorosabb időzítéssel, viszont 1.35 helyett 1.25V-on. Szóval alapesetben semmi gondom nem volt, összeraktam ment. Én lehet az sima 1600-ost venném, egy 10-el olcsóbb. És szerintem ugyanaz a hűtő van hozzá mint az én 1700-procimhoz. Azzal is fel lehet némi tuningot nyomni (elvileg az 1700-nél 3.7-3.8 Ghz-ig az is elég. 2000-es fordulatig meg szinte semmi hangja nincs. Maxon (2700rpm) sem vészes. Mint írtam az 1600-1600x szimplán csak "piacszegmentálás" marketing. Simán fel lehet pöckölni 1600x szintre a simát. Mindenféle "bűvészkedés" nélkül. Szal sima 1600 amihez van hűtés. az a minimum 20-25ezer forintot amivel drágább +a hűtés árát belerakhatod másba..

[ Szerkesztve ]

(#75430) joysefke válasza ati3x (#75429) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mint írtam az 1600-1600x szimplán csak "piacszegmentálás" marketing. Simán fel lehet pöckölni 1600x szintre a simát.

Ez így nem igaz. Az 1600X 4,1GHz-es XFR turbóját amit alapbeállításokkal, tuning nélkül tud két szálon, azt aligha fogja egy mezei 1600 elérni. Főleg nem a saját gyári hűtőjével. Ha pedig eléri, akkor az inkább nagy szerencse, mintsem általánosság.

Tunningal az 1600 behozhatja és el is hagyhatja az 1600x sokszálas teljesítményét, de 1-2 szálon szinte biztos, hogy sosem lesz erősebb mint egy 1600x.

A másik pedig az, hogy tunningal amennyire én láttam az alapjárati fogyasztás is növekszik, tehát a tuningolt 1600-as alapjáraton és kevéssé terhelve is többet fog enni, mint egy 1600x alapon illetve kevéssé terhelve. Hangsúlyozom, amenyire én ezt megfigyeltem az elmúlt 1-2 hónap userek által felrakott eredményei alapján. Persze ez nyilván szubjektív és függ a laptól, tuningbeállításoktól, hiszen azért a feszültséget is lehet optimalizálni.

Félre ne értsd, én nem az 1600-at akarom ekézni, mert egy nagyon jó és költséghatékony processzor, rengeteg potenciállal, de az hogy az 1600X és az 1600 között csupán a marketing van, az így nem igaz. aki hosszú távra vesz gépet, és nem szeretne semennyit sem babrálni, finomhangolni és kell a minél jobb egyszálas teljesítmény is, ott én inkább ajánlanám az 1600X-et, mint a sima 1600-at.

J.

[ Szerkesztve ]

(#75431) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Használt procit vennék, és egy olyan dolog érdekelne, hogy a procin látható szám-betű feliratból, meg lehet-e állapítani azt, hogy kb. mikor gyárthatták. Olyasmire gondolok, hogy az ott látható kódot, valamilyen oldalon beírva, ad erre vonatkozó információt. A gyártás helye az egyértelmű, mert az fel van tüntetve, mint pl. MALAY.
Amennyiben ebben a témában van valakinek infója, azt megköszönném.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#75432) ati3x válasza joysefke (#75430) üzenetére


ati3x
senior tag

Köszönöm a helyreigazítást, minden pontosan úgy van, ahogy írtad. Most néztem utána. A véleményem ennek ellanére tartom: ez az x-es széria javarészt "marketing". Ugye kellett vmi amivel meg lehetett közelíteni az zintel egyszálas teljesítményét. Ez lett az X széria. Szerintem az 1 szálas teljesítmény lassan okafogyottá válik. Mostanában érkeznek a több magra/szálra optimalizált progik..

(#75433) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Anyámnak kéne egy új gépet összedobni Intel alapon.
Irodai munkára lesz használva Win10 alatt, könyvelő programok, office, böngészők, youtube. Tehát gondolom nem kell egy i5-i7 vonalon gondolkodni.

Én személy szerint i3-ban gondolkodtam, de ha van más ötlet szívesen fogadom.
Jelenleg Core2Quad procis gép üzemel, ettől jobb és gyorsabb legyen.
Dedikált vga egyelőre nem lenne benne, minimum 4 GB rammal számolok, SSD oprendszernek, 1 TB winyóval.

Előre is köszönöm a tanácsokat. :)
Üdv.

(#75434) core i7 válasza nimfas (#75433) üzenetére


core i7
addikt

Intel Pentium Dual-Core G4560 is elég

(#75435) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Szerintetek van értelme a 3570K-t lecserélni mondjuk i5 7600-ra?
A felhasználási terület főleg játékok, de az keményen! :)
GTX 1060 6GB-os kártya van a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#75436) core i7 válasza tothjozsi96 (#75435) üzenetére


core i7
addikt

ha találsz i7 3770 szerintem arra érdemesebb Se lapot nem kell cserélned se memóriát + 8szálat kapsz

[ Szerkesztve ]

(#75437) tothjozsi96 válasza core i7 (#75436) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi, jó ötletnek tűnik! :)

Gondolkodok a generáció váltáson nagyon, láttam az új Coffe Lake felhozatalt is.
De tény, ez így nagyon pénztárca barát! :)

Köszi!!

(#75438) core i7 válasza tothjozsi96 (#75437) üzenetére


core i7
addikt

Igen lehet érdemes megvárni mert lejjebb viszi előző gen árakat

[ Szerkesztve ]

(#75439) hobizoli válasza nimfas (#75433) üzenetére


hobizoli
nagyúr

G4600+2x4GB DDR4

4GB hamar el tud fogyni, meloban ugyanerre használunk i5-4440-s gepeket 4GB RAM-l

háát öööö.... kell a 8GB ma mar

több drón kell ;P

(#75440) core i7 válasza nimfas (#75433) üzenetére


core i7
addikt

Na igen azt a 8GB ramot valahogy érdemes lehet beletuszkolni amit i3 ara költenél Ez a Pentium olcsobb és kijön +4GB

(#75441) tpeter77


tpeter77
addikt

LGA1150-ből melyik proci tud jól kiszolgálni egy GTX 1060 vga kártyát?

(#75442) nimfas válasza core i7 (#75440) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm, neked is hobizoli!

Akkor maradok a pentium vonalon és a 2x4GB ramon.
Ehhez egy 400-as táp gondolom bőven elég lenne.... ssd+hdd lenne benne, később esetleg egy VGA.

(#75443) core i7 válasza tpeter77 (#75441) üzenetére


core i7
addikt

Már egy Haswell i5 is kitudja szolgálni

(#75444) hobizoli válasza nimfas (#75442) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert a tap gyarto sem mind1, es 24+8 eres tap kell
FSP, Enermax tizenparezres tapja biztos jo lesz, foleg ha kesobb vmi rendesebb VGA-t is raknal bele

alaplapból eleg ala amúgy vmi H110-s chipsetes mATX is, a VRM (feszultsegstabilizator) reszen legyen hutoborda
pl ez

DVI-s monitor erosen ajanlott hozza

több drón kell ;P

(#75445) nimfas válasza hobizoli (#75444) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi, még egy tápot is ajánlanál ami csendes és tudja a 24+8-at?

(#75446) hobizoli válasza nimfas (#75445) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a mai ujak mind tudjak a 24+8-t, de pl egy regebbi meglevo tap nem biztos, szoval ha azzal akarnad osszerakni, akkor bajos lenne

10-12k alatt ne akarj tapot venni

modulárisra sem lesz szukseged, felesleges kiadas

hazon legyen hatul fent egy 120mm-s venti kifujnia meleget, meg elore alulra is tegyél egy befele fujosat

több drón kell ;P

(#75447) nimfas válasza hobizoli (#75446) üzenetére


nimfas
addikt

AMD AM4 processzor | AMD A8-9600 frontot is kaptam mint ajánlat... mit gondolsz főleg a fent vázolt irodai gépnek? Ahogy néztem árban 10eFt-tal lenne olcsóbb, de a halk működés is fontos lenne.

ház+táp+cpu+memória+win10 így is 124-135eFt körül jön ki.
Se ssd, se hdd....

(#75448) hobizoli válasza nimfas (#75447) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo lehet az is, de az az A8 mar egy regi fajta, "Excavator" core 28nm-s CPU, az uj AM4 tokozásban
az egy szalas teljesitmenye nincs annyi, mint a 14nm-s 7th gen "KabyLake" Pentium-nak, hiaba 4 core

esetleg ha kesobb upgrade lenne, akkor lehetne elonyosebb
de nem hiszem, hogy sor kerulne erre, mert amire akarod hasznalni, arra a G4600-s is boven eleg lenne

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#75449) tpeter77 válasza core i7 (#75443) üzenetére


tpeter77
addikt

értem, jelenleg Xeon E3-1220 van, az is elégséges hozzá? Mert ha igen, akkor nem kellene procit cserélnem.
Köszi.

(#75450) miazmá


miazmá
tag

Sziasztok!

Jó öreg 8350-emet szeretném lecserélni, de nem tudok dönteni mire váltsak.
A keretbe i5 7600K vagy R5 1600x férne bele, a gépet csak játékra használom.
Melyik lenne a jobb választás?
GTX1070 van mellette ha ez számít valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.