Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) audi100td válasza ANT (#750) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, akkor még utánajárok ezeknek a sebességeknek, kösz a sok segítséget. :R

(#752) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

skacok ma vettem egy emtec pendrive-ot 28-30Mb olvasás 15-20Mb írás
16Gb-os 7kvolt :K

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#753) ANT válasza kisza25 (#752) üzenetére


ANT
őstag

Egyrészt gratula. :K
Másrészt ebbe csak úgy belefutottál, vagy volt előzetesen infód a sebességéről?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#754) wwhy válasza audi100td (#745) üzenetére


wwhy
veterán

SanDisk Cruzer Contour Extreme 25/18 MB/s (r/w)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#755) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Én a Voyager Gt-el teljesen elégedett vagyok. :K

(#756) hauer1 válasza -XadAnuX+ (#755) üzenetére


hauer1
tag

Nekem meg Maxell-enm van 8g-s 3eft-t volt az ára 1 hónapja. Szerintem tök gyors!

Az emberekkel mindenki vigyázzon!!!!! Akik nem megbízhatóak: jtibi842, örökös, tibi842, carloss, *Jellyfish*, motorolamobi, elite123, megamanone, sanadreas, ppdsgame,

(#757) -XadAnuX+ válasza hauer1 (#756) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Annyiért ajándék volt, nagyon megérte. :K

(#758) johnny82 válasza hauer1 (#756) üzenetére


johnny82
őstag

Haverom MM-ben vett 4 gigás Maxell-t, ami max 4-5 megával ír, egy rakás sz@r! Lehet neked mázlid volt, vagy ő fogott ki rossz példányt, de én nem fogok olyat venni, az tuti.

(#759) zoltanz válasza johnny82 (#758) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gondolkozok én is valami márkásabb 16-32 GB pendrive -on kár hogy a nagyobbak relatív drágák pedig az lenne az igazi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#760) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy pendrive-ok esetében mit is jelent az élettartam garancia, illetve ilyen garancia esetén nekem kihez kell fordulni. Gondolok itt arra, hogy x évig a forgalmazó, aztán a gyártó kirendeltsége. Kellene egy 2GB-os pendrive, két lényeges tulajdonsága fontos: kicsi méret, ne legyen nagyobb egy usb kapunál, illetve a minél hosszabb legyen a garancia rá. Láttam több pendrive-ot is 5 év garival, de jó lenne még több. ;] Bár, lehet meggondolom magam, mert ki tudja mi lesz 5 év múlva...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#761) newgamer válasza sanzi89 (#760) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szerintem az itteni márkakereskedőnél biztos lehet reklamálni, ha van ilyen akkor is, ha a garancia miatt kell. Garancia az más termékekben is kényes kérdés, de kereskedő válogatja és terméktől függ.
Pl: a Segate hdd-t a gyártónak is visszalehet küldeni, ha jól tudom.

(#762) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Eladtam a Corsair GT pendrive-omat, valami nagyon gyors pendrive-ot szeretnék venni.
16 GB-osat lehetőleg. Szívesen várom az ajánlásotokat.
Üdv!

(#763) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Kingston 32GB DT200 Ilyet szeretnék vásárolni! Valakinek van ezzel a flashel kapcsolatban tapasztalata?

Link:[link]

(#764) SG3rg0 válasza -XadAnuX+ (#762) üzenetére


SG3rg0
őstag

SanDisk Cruzer Contour Extreme

(#765) scream


scream
veterán

Sziasztok!Pendrive ot szeretnék venni ,csak nem tudom milyet érdemes...mi a véleményetek a Corsair FlashVoyager-ről?(32 gigás)

(#766) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Egy kérdés; a DT 100-as 32gb-s Kingston pendrive-ok h bírják a strapát?
Mennyire melegszik, illetve milyen gyors? Nyilván van egy gyár által írt sebesség, de annó próbáltam egy 16gb-sat ugyanebből a sorozatból, hát az tetű lassú volt. :F

Köszi.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#767) scream válasza runner 125 (#766) üzenetére


scream
veterán

hát akkor valószínű hogy a 32es méglasabb, főleg hogy USB-s :U

(#768) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!
Sajnos tömegével olvasom a sebességproblémákról szóló hozzászólásokat. Nekem eddig 3 kingston usb-vel nem volt ilyen gondom, viszont a negyedikkel igen.
http://pcdonline.hu/shop_ordered/2388/shop_pic/pcd_635578.jpg Most egy ilyet sikerült vásárolnom. A max. írási sebesség 5,2 Mb/s, mocskos lassú. Ha valakinek van esetleg hasonló terméke leírhatná neki mit produkál. Szerintem széria hibás.

(#769) total90


total90
veterán

Hi all!

Kinéztem magamnak egy Kingstone DataTraveler Mini Slim 8GB-os pendrive-ot. Valakinek tapasztalat? Tulajdonképpen legfőképp USB-s op. rendszer telepítésre akarnám használni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#770) -XadAnuX+ válasza SG3rg0 (#764) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Köszi!
Megnézem tesztekben, mennyire jól muzsikál :K

(#771) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Úgy látom itt is inkább kérdez mindenki,sem mint osztja az éeszt,de hátha van valaki,aki ezt a cuccot használja:
Kingston DT 140 4Gb
Ilyet akarok venni.Van valakinek tapasztalata ezzel a tipussal?
Köszi!
Dodo

(#772) dodopek válasza dodopek (#771) üzenetére


dodopek
addikt

Bocs,közben látom, hogy rosszul írtam.Kingston DT 410.

(#773) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Kingston DTL-ről tudtok valami érdemlegeset? Érdekelne, hogy a titkosítási funkciója mennyire erős.

Előre is köszönöm

A vér nem válik VAZZE!™

(#774) Bianconeri


Bianconeri
csendes tag

Sziasztok!

16 Gb -os pendrive-ot szeretnék venni. Melyiket érdemes? Márka, típus?

Köszi a véleményt!

[ Szerkesztve ]

(#775) total90 válasza dodopek (#772) üzenetére


total90
veterán

Az én tapasztalatom az, hogy 2 nap alatt behalt :DDD Persze nem hiszem, hogy ez széria hiba lenne. Egyébként amíg működött, addig elég gyors volt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#776) total90 válasza Bianconeri (#774) üzenetére


total90
veterán

Pl. Kingston DataTraveler 100 16GB, KINGSTON Pen DT 101 16GB, CORSAIR FlashVoyager 16GB vagy esetleg OCZ ATV 16GB. Végül is szerintem a Kingstone, Corsair, OCZ, Transcend, Scandisc elég jó pendrive-okat gyárt, azok közt nézelődj.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#777) Dzsekó válasza Bianconeri (#774) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sandisk Cruzer Contour Extreme ez nagyobb, de gyors, 25-el olvas és 15-18-al ír.

Miniben pedig Super Talent Pico C, ez 30-al olvas és 18-20-al ír nagy mkv fájlokat, de kicsi mp3-aknál eléggé leesik a sebessége.

Corsairből rengeteg elhalálozást olvastam itt is és ismerősi körben is már halt meg pár. Nem tudom ennek mi az oka, mert alapvetően jó márka a Corsair.

[ Szerkesztve ]

(#778) icons


icons
addikt

Hello!

Pendrive vásárlás előtt állok, a 8GBos modellek szimpatikusak, a márkában total90 hsz-e alapján keresgéltem. Ez milyen? Valaki már találkozott vele? Attól félek, hogy olcsó húsnak hív a leve, hallottam már rosszat az olcsóbb Kingston-okról (nem pont erről).

Köszi!

(#779) P100


P100
senior tag

Erről a pendrive-ról mit gondoltok? Állítólag van rajta vírusirtó program, de ez hogy is működik pontosan? Elvileg automatikusan frissíti az adatbázisát... megbízható?

TRANSCEND JetFlash V3 15 4GB

Illetve ez pontosan mit is tud? KINGSTON Pen DT Locker 8GB Ha beteszem a gépbe, akkor automatikusan jelszót kér?

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#780) Dzsekó válasza icons (#778) üzenetére


Dzsekó
addikt

Neked is ezt tudom javasolni: Sandisk Cruzer Contour Extreme

Ez gyors írásban is és olvasásban is. De nem túl olcsó.

(#781) icons válasza Dzsekó (#780) üzenetére


icons
addikt

Jónak tűnik, de nekem túl drága :). A gyors adatátvitel nem feltétlenül szempont nákam, a tartósság, megbízhatóság és az ár játszanak szerepet :). Tehát ne legyen drága, de azért lehessen használni. Ilyesféle arany középútnak a nevesebb márkák közül csak a Kingston számít, ahogy eddig látom.

(#782) Dzsekó válasza icons (#781) üzenetére


Dzsekó
addikt

Super Talent is jó, de Mo.-n nehezebben beszerezhető.

Egyébként jó a Kingston, veheted nyugodtan azt is. Nézd meg a PH tesztet, ott kiderül, hogy melyik DT a leggyorsabb, egyik kiugrik a sorból de már nem tudom, hogy a 100-as vagy a 400-as.

[ Szerkesztve ]

(#783) -XadAnuX+ válasza icons (#781) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Igazából már 16Gb-osakat is lehet kapni jó áron.
CORSAIR FlashVoyager GT nagyon jó választás, gyors, megbízható, és az ára sincs túlárazva.

Üdv!

(#784) gg72 válasza Dzsekó (#782) üzenetére


gg72
veterán

Itt elég nagy választék van Super Talent-ből: [link]

(#785) icons válasza -XadAnuX+ (#783) üzenetére


icons
addikt

Ár/értékben tényleg azok érik meg a legjobban, de nekem már túl drágák. Elvileg csak suliba kell, hogy programokat hordjunk be/ki. (c++, semmi illegál :))
Meg az se árt, ha ráfér egy DVD mennyisége, ezért döntöttem a 8GB os mellett. Többet nem hiszem, hogy bárhova is vinni akarok, ha meg igen, arra van egy 160Gbos külső vinyóm :).
De utánanézek. Gondolom a GT nélküliek is gyorsak, ugye?

Olvastam PH tesztet, és az A-data PD7 votl a legjobb. A PD9gondolom ennek az újabb változata?

[ Szerkesztve ]

(#786) icons válasza icons (#785) üzenetére


icons
addikt

Flash Voyager után olvastam, és nagyon sok rossz tapasztalat van róla. A-data-nál van jobb?

Ezeket néztem: PD9, C803, JOGR RB1, JOGR RB19, PD18, PD16, S701.

Valakinek van tapasztalata? A sportos (gumiborított) modellek lassabak lehetnek társaiknál?

(#787) mikloss

Hali!

4 de inkább 8 GB-os pendrivot szeretnék venni, fontos lenne, hogy tudjak rá operációs rendszert telepíteni (XP). Egyáltalán érdemes pendriveról oprendszert futtatni?
Olyan 5-8e Ft-ot szánnék rá, nem tudom melyik lenne a legjobb választás?
Az se lenne hátrány ha kicsit strapabíróbb lenne, mert pénztárcán hordanám(csepp-ütés állóság lehetne az átlagnál kicsit jobb)
ui.:(a flash voyagerekről rosszakat hallani, nem tudom van-e valami valóság alapja?!)

üdv. mikloss

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#788) mikloss válasza mikloss (#787) üzenetére

Kicsit utánajárva leszűkítettem a kört 3db-ra:
SILICON POWER Touch 850 8GB Titanium 5.423Ft
OCZ ATV 8GB 7.751Ft
SILICON POWER Ultima 155 8GB 5.550Ft

A 850-est letesztelték prohardver-en ezért gondoltam jó(ajánlott vétel, viszonylag jó a sebessége, víz-ütés álló, olcsó) vételnek.
Az OCZ-t meg egy jó márkának tartom és nagyon vonzó a vastag gumi borítás(víz-ütés álló), ráadásul ez is elég gyors, de a másik kettőnél drágább.
A 155-öst pedig az SDHC kártya olvasó képessége miatt hagytam benn, bár a sebességéről nem tudok semmit.
Ti melyiket választanátok és miért?

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#789) Dzsekó válasza mikloss (#788) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg tudom még ajánlani a Super Talent Pico C-t.
Fémvázas, nagyon pici, vízálló és ütésálló.

Itt lehet kapni.
A 16GB-os nekem nagy mkv-kat 30-al olvassa és 18-19-el írja. Kocsikulcs mellett elfér.

(#790) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok most készülök venni egy Emtec c250 16gb pendrivét ilyet! Valakinek valami vélemény?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#791) mikloss válasza kissdani (#790) üzenetére

Szerintem elég gagyi, mondjuk ennyiért(6.990Ft) ne is várjunk el többet.
A Pixmania sem túl jó üzlet ha a garanciális oldaláról nézzük.
Nekem van egy Emtec SD kártya olvasós "pendrive"-om(3 éve), mondjuk az még most is működik de már néha nem ismeri fel a gép és az anyag minősége is nagyon rossz.

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#792) kissdani válasza mikloss (#791) üzenetére


kissdani
senior tag

Itt veszem a PH-n 5k-ért! Szerintem ennyiért nem rosz garival!
Sebességről nem tud valaki valamit!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#793) Dzsekó válasza kissdani (#792) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg tőle kérdezd meg priviben, hogy ezt a tipust vette-e.

(#794) kissdani válasza Dzsekó (#793) üzenetére


kissdani
senior tag

Hát megrendeltem Emtec c250 16 gb 5k-volt reméllem nem csalódok benne, de amit adtál linket nagyon jó sebességeket irt a srác!
Ha megjön letesztelem és megirom nektek! :)
Köszönöm a segitséget!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#795) zolynet


zolynet
addikt

kingston 16gb datatraveler ennyit tud, nekem jó: [link]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#796) Dzsekó válasza zolynet (#795) üzenetére


Dzsekó
addikt

Write az érdekes, readbe mindegyik tud legalább 20MB-ot.
Csinálsz róla write tesztet?

(#797) kissdani


kissdani
senior tag

Nah megérkezett a pendrive Emtec c250 16 gb! Az első amit észrevettem hogy 15gb-ot lát a windows nem tudom ez normális másoknak mennyinek látja a win?
Itt egy kép az olvasásáról: kép
Sajnos a irásáról nem tudok mert hibát ir ki de nem csak a pendrivénél hanem a többi hdd-nél is mért?
5K-ért sztem nem volt rossz vétel szerintetek?

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#798) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Sziasztok 16GB-os pendrive-ot szeretnék. Kinkgston DT100-at és a DTIG2-t nézegetem, egy árban vannak, nagyjából 10k. Melyiket érdemes venni ezek közül? Esetleg van hasonló árban gyorsabb eszköz ezeknél? Kössz a helpet.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#799) kissdani válasza ZEN1TH (#798) üzenetére


kissdani
senior tag

Keressél rólla teszteket! Vagy mielőtt veszed teszteltesd le az eladóval! Gyári adat nem megbizható ha van egyálltalán!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#800) jonner


jonner
tag

Pendrive-nak nem árt, ha 2-3 órán keresztül HD filmek mennek róla? WD media player-en keresztül.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.