Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) doladola


doladola
csendes tag

A-data??? :F :Y Soha többet . 1x élég volt belölle..

(#402) D@ni88 válasza Siera (#399) üzenetére


D@ni88
addikt

de az nem olyan gyors mint a DT100

(#403) Siera


Siera
senior tag

tudom de legalább működik

(#404) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Én egy kis 4-8Gb-os pendriveot akarok venni.
Amin gondolkozom, az a Pqi i810-es, az a kicsi kicsúsztatható érintkezős, 4Gb-os 2900 körül van. Illetve a másik jelöltem a Kingston DT Mini Slim ebből a 4gb-os 2k.
Melyiket ajánljátok? Illetve sebességileg a PQI hol van kb a Minihez képest? Lentebb láttam erről a miniről, sebességileg sztem korrekt.

És még a kérdésem, hogy félretéve a méretbeli dolgokat, jelenleg 4/8-as pendriveoknál, melyik a jelenlegi bestbuy? Úgy egész jó írás még egy jó áron (szal nem a Corsair voyager GT...).

Eddig az mp3 lejátszómat használtam pendriveként, de nagyon lassúcska volt, olyan 4Mb-al írt, szal kicsit jól esne egy kis gyorsulás :)

Köszi a segítséget előre is!

(#405) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Közben találtam egy tesztet a Kingston DT Mini Slimről. Elég kiábrándító...teszt. Lentebb valaki azt írta, hogy valahol azt olvasta, hogy 10MB fölött van az írása mindig, itt a tesztben meg hoz egy átlag 2MB-ot. Érdekes...

(#406) kjany válasza Mr. Teddy (#405) üzenetére


kjany
tag

...hááát azt a mini slimet azonnal vissza kéne vinni gariba
Valószinüleg ugyanabból a chippből kapott ez a szerencsétlen DTMS, mint a DT101 sz'r szériája.
[link]

(#407) Mr. Teddy válasza kjany (#406) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Tehát akkor elvileg az a DTMS az akkor egy 10megát tud garantálni írásnak?
Ezekkel a 8-10-15MB-os írásokat amiket itt írtok, kicsit furcsák nekem, a ph-n két tesztben is pendrive-okat nyüstölt, és ott egy 10MB/s-es írás már elég egyedi volt, és akkor utána jöttek a Corsair gyors pendrivehai, meg az gyors adata-k. Átlagban olyan 5-el írt a pendrivok többsége...

[ Szerkesztve ]

(#408) kjany válasza Mr. Teddy (#407) üzenetére


kjany
tag

Igen először nekem is furcsának tüntek nem is igazán akartam elhinni, amig én magam nem csináltam több tesztet....
Egyébként ez a jelenség csak néhány hete kezdődött, addig igaz volt amit irtál (átlag 6-8MB/s irási sebességek...a 10MB/s -ot meg sem tudták közeliteni, max. csak néhány kiugró esetben, pld DT110, azok meg kissé visszaestek mostanság
:( ki érti ezt :(
Érdekes, hogy csak a Kingstonnál tapasztalható, a PQI még mindig 6-8 körül ír.

(#409) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Tegnap délután átvettem a Sandisk Cruzer Contourt.
Igaz, hogy barátnőmnek vettem, de teljesen beleszerettem. :)
Az eddig használt pendriveokhoz képest iszonyat gyors, és nem vizipisztoly-műanyag benyomását kelti.
A csúcssebessége nálam valahol 16 MB körül volt írásban, az olvasást nagyon nem mértem.
Ami hátrányát eddig érzékeltem az az, hogy kicsit nehéz, mivel fém, illetve szokni kell a kinyitást és összecsukást. Ezen kívül nagyon meglátszik rajta az ujjlenyomat.
Kaptunk hozzá kis Sandiskes tanyót és egy korrekt csomagolást.
Meglepő volt számomra, hogy a pendrivre-ra telepíthetőek programok, mint pl. Skype. Maximálisan meg vagyok elégedve vele!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#410) FireKeeper válasza FireKeeper (#400) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát ebben a PD7-ben most nagyon nagyot csalódtam... 10MB/s írás, 20-25MB/s olvasás.. az olvasásban ugyan egy kicsit jobb mint a régi voyager GT-m, de írásban majdnem fele... pedig volt nekem még 22/33-as PD7-esem is.. R.I.P.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#411) oak válasza FireKeeper (#410) üzenetére


oak
tag

PD7 4GB
4k cluster
32k cluster Viszont TC-ben 6 MB/sec-nél nem ment feljebb. :(

[ Szerkesztve ]

(#412) wienattwo válasza oak (#411) üzenetére


wienattwo
tag

Próbáld meg TC-ben: beéllításokon belül rámész a másolás/törlés-re, ott kompatibilis mód kiválaszt, pendrive meghajtójának betűjelét pedig beírod.

(#413) oak válasza wienattwo (#412) üzenetére


oak
tag

Köszi, így felkúszott 7,5-re.

(#414) oak válasza oak (#413) üzenetére


oak
tag

Ahogy elnézem gépfüggő is a dolog, a laptopomon 9 MB/sec.

(#415) D@ni88 válasza wienattwo (#412) üzenetére


D@ni88
addikt

azt ez így nagyon durva :D 40mb/s es írás :D így..
[link]

(#416) FireKeeper válasza oak (#411) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

32k-s clusterrel nekem is felment az írás 10MB/s-re, az olvasás pedig egész jó 30MB/s olvasásra

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#417) FireKeeper válasza FireKeeper (#416) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt nem értem... TC-ben kompatibilitás bekapcsolva, 10megás írás... SiSoftware Sandra 10 megás olvasás. ATTO benchmark 17MB/s írás, 28-30MB/s olvasás... valaki homályosítson fel! konfig acer 5520G noti, 1,8as A64 X2 2giga ram.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#418) oak válasza FireKeeper (#416) üzenetére


oak
tag

Nekem 32k-s clusterrel jóval lassabb, ahogy az a képen látható is.

(#419) vargalex válasza FireKeeper (#417) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az én 4GB-os PD7-em 32k-s clusterrel formázva az otthoni gépemben ATTO benchmark ilyen. Total Commanderben nekem sem megy az írás 10MB/s fölé. A munkahelyi gépemen viszont 8.5MB/s-nél megáll. (Az olvasás hasonló arányú: otthon 23MB/s, munkahelyen 20MB/s.) Az otthoni egy NForce3-as, a munkahelyi NForce4-es chipset. Én sem értem, hogy az ATTO hogy tud olyan írási sebességet mérni. Jó lenne elérni ezt TC-ben is, vagy valaki elmagyarázhatná. Ja, és természetesen TC-ben kompatibilis mód, USB memóriák bejelölve mindkét gép esetében.

Alex

(#420) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Rózsaszínű pendriveot szeretnék venni, de csak ezt a kettőt találtam neten:

PQI
kingston

Illetva van egy 3. féle de az illatosított, az ki van lőve.
Esetleg tudtok még valami rózsaszín pendrávot ezeken kívül?
Ha nem akkor ez a PQI milyen? :F
Barátnőmnek lesz, azt gondolom, h. a kingston jobb meg 2gigás, de szerintem neki ez a PQI jobban tetszene, neki meg az számít. De ha nagyon ratyi akkor marad a kingston...

(#421) FireKeeper válasza vargalex (#419) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem már valós olvasásnál (TC alatt film másolása gépre) sikerült kihozni belőle 30megás olvasást (ATTO csak 28at mért) viszont írás még mindig csak 10mega (atto 17-et mért) egy gagyi pentium dual core-os koleszos gépen, majd még az otthoni gépre ráeresztem attot is meg tc-t is, de ezt nagyon nem értem...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#422) FireKeeper válasza Eagl3 (#420) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

[ez a 8GB-os] pl elég jó árban van szerintem, vagy [ez a darab] lehet hogy tetszene barátnődnek, ha az a másik PQI igen, van egy ilyen [lila mini, bár ez elég egyszerű] meg biztos könnyű elveszíteni, iponnál így nagy hirtelenjében ezeket találtam.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#423) vargalex válasza FireKeeper (#421) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azt kellene valahogy kideríteni, hogy az ATTO milyen módszert használ az írásra, hátha beállítható a TC-ben is az azonos puffer méret, stb.

Alex

(#424) Eagl3 válasza FireKeeper (#422) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönöm a fáradozásod, idő közben megtaláltam a tökélestes példányt: [link]
Csak még nemtudom, hogy fogom beszerezni. Ha neten megrendelem, akkor 3000forint a futárdíj, ami ugye kilőve mert kb. annyi a pendrive is :( (Székesfehérvári vagyok).
Bejártam ma az üzleteket itt fehérváron, elvileg tudnak szerezni, most várom a hívásukat. Így legdrágábban 4600Ft. Egy kicsit sok, de ez legalább egy normálisan kinéző jó minőségű 2gigás pendrive lenne (amit linkeltem az csak 1 gigás, bár az is elég lenne főleg ennyiért.)

(#425) Gh0sT válasza Eagl3 (#424) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha gondolod, akkor én megveszem neked Pesten és leküldöm GLS-sel. Ha jól számolom, akkor az 2300 Ft + 1320 Ft a futár díja, ráadásul a kezedbe adja.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#426) fekeandras


fekeandras
őstag

Sziasztok.Légyszives nézzetek rá erre.Köszönöm.Bocs az off ért.

(#427) Eagl3 válasza Gh0sT (#425) üzenetére


Eagl3
veterán

Rendes tőled, köszönöm szépen. Hétfőn még felhívom a boltot, hogy tudnak e hozni rendelésre és ha nem akkor megkereslek privátban ezügyben. :)

(#428) fekeandras válasza fekeandras (#426) üzenetére


fekeandras
őstag

Megoldódott. :)

(#429) Mokush válasza D@ni88 (#415) üzenetére


Mokush
tag

D@ni... Ezt milyen pendive-val csináltad?

(#430) D@ni88 válasza Mokush (#429) üzenetére


D@ni88
addikt

DT100
de érdekes, mert másol annyivaleljut a végéig (99%) és ott gondolkozik... fél percet és kész...
hibásan írná ki a vista?

(#431) SLYM


SLYM
veterán

egy átlagos 8 gigás pendrive hány MB/S-el másol?

(#432) shteer válasza SLYM (#431) üzenetére


shteer
titán

a 16-18/12-14 már elvárható sztem (pl Kingston TD mini, 101C)

..szerintem jónak tűnik

(#433) kjany válasza SLYM (#431) üzenetére


kjany
tag

Egy átlag 8GB -os pen. stabil 10/20 MB/s írás/olvasás sebességgel jónak nevezhető.

(#434) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Van egy corsair flash voyager gt pendrivom, tc-ben írás olyan 20-22mb körül van. Most vettem egy ugyanolyat, de 16 megásat, és 9mb-nál nem ír többet. Az olvasás rendben van, de az írás elég gyatra. Mi lehet az ok?

Mezőhegyes

(#435) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Kingston DT Mini Slim pendriveot. A problémám az, hogy 2 megával ír összvissz. Ez hiba, vigyem vissza? Vagy nyeljem be? Valakinek ilyen pendriveval írási tapasztalata van?
Köszi

(#436) kjany válasza Mr. Teddy (#435) üzenetére


kjany
tag

Privátba feltett kérdésedre ment a bővebb válasz.

Sajnos ez az utóbbi időben előforduló betegség (hibás chip).
Nekem is volt szerencsé(m)tlenségem, hasonló DT101 -hez.
ATTO, TC

(#437) Mr. Teddy válasza kjany (#436) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Közben megcsináltam a tesztet: [link]
Elég kiábrándító :(
Sztem hétfőn visszakullogok a boltba, erre tényleg nem mondhatják azt, hogy teljesen jól megy, mert bitang lassú.

(#438) kjany válasza Mr. Teddy (#437) üzenetére


kjany
tag

Teljesen egyértelmű, sajnos kifogtál egy hibás darabot.
Remélem szó nélkül kicserélik.
Várom a fejleményeket.

(#439) Barbus83


Barbus83
csendes tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek nekem. Pendrive-ot szeretnék venni. Már ki is néztem pár darabot:
Kingston Data Traveler Mini Slim 4 Gb
Kingmax Super Stick 4 Gb
PQI i810 Plus 4 Gb
PQI i820 4 Gb
Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Vagy ha tudtok még ilyen kis méretűeket, légyszi segítsetek! Fontos lenne, mert ajándékba szeretném adni!

Köszönettel: Barbi

(#440) kjany válasza Barbus83 (#439) üzenetére


kjany
tag

Szia !
Ha a sebességet, és a strapabirást nézem akkor a Kingston.
Ha a dizájn' számit akkor magasan a PQI nyeri ezt a versenyt.
(mindenképpen garanciával vedd a pendriveot, tapasztalatból mondom:
májusig egyetlen PQI garis ügyem sem volt -amig a sima i810 széria futott-, aztán változtattak valamit, kijött ez a i810-plus széria, és azóta már az ötödik garis cserén is tul vagyok :( , egytől egyig mindegyik totál meghalt.
Kingstonéknál ez az arány magasan jobb, de néha belefuthatunk olyan példányba mint 2 hsz.-al ezelőtt Mr. Teddy)

(#441) Csaber


Csaber
senior tag

Ajánlok egy jót nektek Sandisk Cruser Extreme amit eddig mértem vele sebeséget 26Mb/s olvasásban és 20,8 Mb/s írás(total commander 7.04 mérve maximális sebesség de 20Mb alá nemigen ment)!! gyárilag 25Mb/s olvasás és 18Mb/s ír , hátránya hogy kicsit nehéz lévén 1mm-es vas a borítása (kiv a teteje) és 8Gb helyett 7,46 Gb-os gyakorlatilag

(#442) Mokush válasza Csaber (#441) üzenetére


Mokush
tag

Hali! Hol vetted?
Van különbség a "Cruzer contour" meg az "Extreme" között?

[ Szerkesztve ]

(#443) wienattwo válasza Csaber (#441) üzenetére


wienattwo
tag

A Contour nagyon szép és gyors darab, én is vettem már, csak sajna ajándékba kellett adnom. De a Sandisk [Ducati] sem piskóta.

(#444) Csaber válasza Mokush (#442) üzenetére


Csaber
senior tag

Az iponon vettem de most jelenleg nem kapható (megnéztem)ott is csak Curser ként van feltüntetve , egyébkánt ma beleszaladtam abba hogy " csak "15 Mb/s-el másolt , de nekem ez is elég

(#445) shteer válasza X@b3e (#342) üzenetére


shteer
titán

ex-é kulcstartón van... jól bírja már 1,5 éve :D

..szerintem jónak tűnik

(#446) Mr. Teddy válasza kjany (#438) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ah, tudtam, hogy nem megy minden simán.
Bevittem ma a boltba ahol vettem. Mondom iszonyat lassú 2mega fölé nem megy az írás. Azt mondja, hogy ez ennyin tud írni, így nem tudja kicserélni. Próbáljam meg bevinni a közonti üzletbe, és adjam le bevizsgálásra...
Szal nemtom hogy tudnám ezeknek bizonyítani, hogy baromira de nem jó a pendrive...

(#447) daveed


daveed
tag

SanDisk Cruzer Titanium U3 2GB :
- FAT 32
- NTFS (2K)
- TC iras : FAT 32: 7500 KB/s ; NTFS 2K : 7400 KB/s

Kingston DataTraveler HyperX 8GB :
- FAT 32
- NTFS (4K)
- NTFS (32K)
- TC iras - FAT 32: 20900 KB/s ; NTFS 4K : 21700 KB/s ; NTFS 32K : 19715 KB/s

[ Szerkesztve ]

(#448) mhorvat válasza Mokush (#442) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nekem van egy 8 GB-os Sandisk Cruzer Contourom, 2-3 hónapja vettem 7.200 Ft-ért Eboltba, szerintem állatira megérte. Adnak hozzá kis műbőr tokot is, nameg persze szép, és nem utolsó sorban gyors. Van még A-Data 1 GB-osom, 1 GB-os Kingston DT-m, 4 GB-os Sandisk Cruzer Micro-m, abból Titanium is, mindegyiknél gyorsabb. Nem méregettem, de gyors és kész. És hát a nyitó mechanizmus, meg a világító logo elég flash látvány. :K

Annyi, hogy az U3 programot mindegyik ilyen kompatibilis pendriveomról letöröltem, mert sokkal lassabban tölti be az XP rádugástól számítva...

(#449) Mokele


Mokele
csendes tag

Sziasztok!

Négy gigás pendrive-ot kellene beszereznem, nem saját használatra, hanem 14 éves srácnak ajándékba. Tudnátok ajánlani valami "kúl" kinézetű darabot? Jelen esetben a külső megjelenés fontosabb, mint a sebesség. Egy feltétel: ne legyen külön kupakja, mert azt elhagyja.

Köszi

Jobbára ártalmatlan

(#450) NoLF válasza Mokele (#449) üzenetére


NoLF
addikt

szia!

fentebb linkeltek egy ilyet szerintem frankó lehet kiskölöknek.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.