Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) wienattwo válasza Enjoy (#599) üzenetére


wienattwo
tag

Nemrég pedig a 16GB-os contourt 10ért adták ugyanott.

Ez viszont kisebb és gyors: [Adata PD7]

(#602) Enjoy válasza wienattwo (#601) üzenetére


Enjoy
addikt

Csak az az idiót my flash elcseszi az egész pendrive kinézetét, tiszta gyerekes cuccnak látszik... Ha ily PD7-et vettem volna, az lett volna az első, h lecsiszolom róla azt az idétlen logót! ;]

► més que un club ◄

(#603) janos1988


janos1988
addikt

Errol mi a velemenyetek? Megbizhato, kelloen gyors? Dvd lemezek (2db) irasat akarom potolni vele (havi backupra) + cuccosok hordozasara.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#604) wienattwo válasza janos1988 (#603) üzenetére


wienattwo
tag

Általában amikor nincs odaírva a sebessége, akkor a gyártó el akarja hallgatni a sebességét. Másrészt pedig ha még találnál is egy tesztoldalt, amin számodra megfelelő a sebessége, majd a vásárlás után mégsem hozza az elvárásaidat, akkor valsz nem reklamálhatsz pont azért, mert nincs semmi feltüntetve a dobozára. 16 GB-nál, főleg DVD másolgatásra pedig elég szörnyű lenne egy lassú darab. Én még a 16GB-os contour-om 17-18MB/s írásánál is elviselnék egy gyorsabbat, pedig az sem rossz.

(#605) wienattwo válasza janos1988 (#603) üzenetére


wienattwo
tag

Itt pl eléggé le van húzva: [DT Mini]

(#606) Bubukain válasza Enjoy (#595) üzenetére


Bubukain
senior tag

hol vetted 10-ért a 16-os sandiscet?
pont ezt keresem én is

(#607) Ribi válasza wienattwo (#605) üzenetére


Ribi
nagyúr

A 4 és 16G között valoszinuleg nagy a különbség, főleg hogy más chipet kell hogy használjanak.

(#608) wienattwo válasza Ribi (#607) üzenetére


wienattwo
tag

Az biztos. Lásd pl. Corsair voyager GT 16GB-os gyengébb lett jóval a 4GB-osnál :D

(#609) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan pendrive-ot ajánlani, amelyik egy kis kapcsolóval (lock) le lehet védeni a pendrive-ra való írás lehetőségét? Régen voltak ilyenek, de most hogy ilyet keresek nem találok már a webshopokban. Azért szeretnék ilyet, mert ha össze vissza hurcolászom az a pendrive-om akarva-akaratlanul is vírusok menek rá, és utálom mikor újra kell formázni, hogy a windows a sajátgépben újra kezelje normálisan a pendrive-ot. (mostanában ilyen vírusokkal találkozom)

Jevons paradox

(#610) Enjoy válasza Aprósólyom (#609) üzenetére


Enjoy
addikt

Mintha a Sony Micro Vault Click hátuljában lenne egy ilyen lock nyilacska:
KÉP

► més que un club ◄

(#611) szitaati válasza Bubukain (#606) üzenetére


szitaati
aktív tag

Én decemberben vettem az E-boltban 10k-ért. De ha rákeresel valamelyik árukeresőn tuti segít az is :K

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#612) janos1988


janos1988
addikt

S ez?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#613) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!
32GB-os driveot szeretnék venni, ezt néztem ki maganak: OCZ ATV 32GB

Iponban 18,7K, szvsz elég jó ára van. Esetleg valamilyen tapasztalat? Megrendelhetem?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#614) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#613) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Na megrendeltem, remélem már pénteken tudok írni tapasztalatokat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#615) Aprósólyom válasza Enjoy (#610) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi! Viszont a sony oldalán számomra az jön le, hogy az inkább valami másfajta funkciógomb lehet, nevezetesen a rajta levő adatok megosztására valami program indulhat el... :(((

Tud valaki olyan pendrive-ról amit egy gomb segítségével meg lehet védeni a pendrive-ot az írás lehetőségétől? Vírusok miatt lenne szükségem az opcióra, ha a rajta lévő adatot csak olvasni kell.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#616) janos1988 válasza Motion_Blur (#614) üzenetére


janos1988
addikt

Varom a tapasztalatot. Kis es nagy file masolas, mozgatas stb..

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#617) Motion_Blur válasza janos1988 (#616) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az OCZ oldalán és a csomagoláson nem tüntetnek fel írási/olvasási sebességet, de a magyar oldalon és több egyéb site-on írnak 15/34MB/s-et. Ez azért bíztató! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#618) Findzs


Findzs
addikt

beszereztem egy 4gb-os corsair flash voyagert az alapot nem a gt-t (kék szinü)

gyárilag 4 kb cluster mérettel és fat 32 vel volt formázva ugy kb 2-3 mega volt a kisfájlok 6-7mega a nagyfájlok másolása
leformáztam 32 kb clusterre és ntfs -re
kb 1,5-2x nőtt a sebesség

van erröl valakinek +tapasztalata ?
milyet szeret ez a pen drive ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#619) Motion_Blur válasza Findzs (#618) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Munkatársamnak dettó ilyenje van:

írás: 23MB/s
olvasás: 33MB/s

Cluster méretet nem tudok, de holnap megírom ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#620) Findzs válasza Motion_Blur (#619) üzenetére


Findzs
addikt

azt megköszönném mert amit itál adatokat azok elképesztőek
jo lenne ha az enyém is tudná :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#621) Findzs


Findzs
addikt

jelenleg ennyit tud
teszt szerint

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#622) Motion_Blur válasza janos1988 (#616) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kibontás után (FAT32, XP alatt):

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#623) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

1GB fájlt 50MB/s-el olvasok :Y Egy ideig 32 stabilan, aztán megugrik 50-re és azzal végigtolja :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#624) janos1988 válasza Motion_Blur (#622) üzenetére


janos1988
addikt

Durva! En ezzel szemezgettem. De varok meg vele, meg visszaall a forint 250 korulire (vagy ala :P ).

Amugy kb ezek az ujabb pendriveok meddig birjak, ha mondjuk naponta van rajta mozgatva par giga?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#625) Findzs válasza Motion_Blur (#623) üzenetére


Findzs
addikt

egy másik topickban láttam hogy teszt erejéig kaptál kölcsön egy voyagert
az a gt vagy a sima ?

egy ismerösöm is ugyanilyet vett mint ami nekem is van sima 4 gb kékszinü voyagert de ezek egyik sem ilyen gyorsak
fentebb linkeltem egy tesztröl képet
szerinted mi lehet a baj a mi esetünkben ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#626) Motion_Blur válasza Findzs (#625) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sima Voyagert kaptam, de az a gyanúm, hogy GT chip-es. FAT32, NTFS, Cluster méret, ennek tökmindegy, 25/34-et hozza stabilan és nem csak teszen. Brutál.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#627) Motion_Blur válasza janos1988 (#624) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"De varok meg vele, meg visszaall a forint 250 korulire (vagy ala :P )."

Én örülök, hogy még a kb. 280Ft-os árfolyamon tudtam megrendelni. Ennél már csak magasabb lesz, most is a 300-at veri. Meg is látszik, iponban a Corsair Survivor ára pl. 2 hét alatt 17-ről 20k fölé ment, ma is ment fel sok mindennek az ára..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#628) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Írtam egy bejegyzést, amiben tesztelem a cuccot, talán valakit érdekelhet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#629) Findzs válasza Motion_Blur (#628) üzenetére


Findzs
addikt

érdekel de "not found" :N

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#630) Motion_Blur válasza Findzs (#629) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bocsi, itt a helyes link :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#631) DouORiordan


DouORiordan
csendes tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy U3-as szoftverrel mindenféle progit lehet futtatni, és ha igen, akkor a gépemen lévőket hogy lehet átkonvertálni u3-as fájlba mert csak azt fogadja el?
előre is köszi! :W :DD
üdv

(#632) szitaati válasza DouORiordan (#631) üzenetére


szitaati
aktív tag

Az U3-al csak U3-as progikat tudsz futtatni, és én arról sem tudok, hogy te magad át tudnál konvertálni egy progit U3-assá. (Hacsak nem vagy programozó. :) )

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#633) Aprósólyom válasza Motion_Blur (#627) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az szép... árfolyam szerinti ~7%-os növekedés helyett a boltban ~ 17,6%-os lesz a növekedés.

A kérdésem had maradjon továbbra is azoknak akik esetleg betévednek ide, és tudják a választ: Van-e olyan pendrive amit egy hardveres kapcsolóval védeni lehet írás ellen?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#634) kjany válasza Aprósólyom (#633) üzenetére


kjany
tag

...és az árak csak folyamatosan emelkednek.
Ma voltam az egyik nagykerbe, tegnap este kinéztem egy pendriveot, még netto 3.690 huf- volt...ma kora délután, már netto 4.070 huf...és lesz még ennél rosszabb is.

Irásvédelmi kapcsolót én még csak a Modecom cuccokon láttam [link]

(#635) Findzs válasza Aprósólyom (#633) üzenetére


Findzs
addikt

[link]

itt van ni
elég friss hirek lehet figyelni mikor bukkan fel kishazánkban és ráadásul még gyorsak is

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#636) Devil Smile


Devil Smile
őstag

udv all

szeretnek venni egy pundrajvot 8v16gb osat olvastam h az adata pd7est dicseritek de a 16gb os lassu a 8gb oshoz kepest.. ez mit jelent milyen sebessegekre kepes? erdemes inkabb a 8gb osat venni 6e korul?

Udv :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#637) Aprósólyom válasza Findzs (#635) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ááá király vagy!! :R Én alig pár hírt szoktam elolvasni... :B Buffalo pendriv-ot orgalmazott valaha is valaki idehaza? Valamiért kicsit esélytelennek érzem, de a fene egye inkább leszek optimista. :)) Így is rülök, hogy valaki tesz a pendrive-ra ilyen hasznos opciót.

kjany-nak is: :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#638) MichaelSD válasza FireKeeper (#50) üzenetére


MichaelSD
őstag

Tudja valaki honnan lehet beszerezni Ironkey USB driveot?
Az amazon.co.uk nem küld Mo.-ra.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#639) anspaugh


anspaugh
csendes tag

Erről mi a véleményetek?

(#640) kjany válasza Aprósólyom (#633) üzenetére


kjany
tag

PQI U339 és PQI U339H
[link]
"Kínálatunkban kaphatóak a PQI U339 és U339H sorozatai, melyeken a gyár elhelyezett egy kapcsolót, amellyel írásvédetté tehetjük a meghajtót, gátat szabva a fertőzéseknek, a véletlen adattörléseknek."

(#641) Blip


Blip
csendes tag

Sziasztok!

Milyen pendrive-ot ajánlotok, ami Windows 98 alatt is működik? Pl. a Kingston DTI-vel ilyen szempontból nem volt szerencsém.

Fontos, hogy megbízható márka legyen. A sebesség és kapacitás nem lényeges, mert a ma kapható választékból bármelyik bőven elég.

(#642) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy jó ideje agyalok egy 16gb-os pen-en, de tegnap leesett, hogy ezek fat szerkezetűek. Mivel nekem full hd filmek cipelésére kellene, ezért olyat kérdezek, hogy van ntfs-re formázható ? Ill. van olyan, ami valami olyan fájlrendszert tud, ami tudja a 4g-nél nagyobb fájlokat?

Olvastam valami olyat, hogy tudják hamisítani a 2-4gb-os peneket úgy, hogy 8-16gb-os lesz belőle. Mit tudtok erről ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#643) DarkDeer válasza Badb0y (#642) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nyugodj meg, a pendrive-ok pár kattintással átformázhatóak NTFS-re.
Ha most veszel új 16GB-osat valami megbízható boltból, akkor azzal valószínűleg nem lesz baj. Az ilyen "kisebből nagyobbat hamisítunk" példányok főleg külföldi rendeléseknél (ebay, stb.) szokott becsúszni. Szóval azt ajánlom, hogy megbízható magyar boltból vedd meg, és lehetőleg valami márkásabbat, azok sebességben is jobbak szoktak lenni.

(#644) tope válasza Blip (#641) üzenetére


tope
addikt

Ezt kellene feltenned a Win98-as gépre és akkor valószínű menne a pendrive-od.

Ez újabb

[ Szerkesztve ]

(#645) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

kellene nekem valami megbizhato 16 vagy 32GB-os pendrive.munkaeszközömben egy teherautoban szeretném kicserélni a régi fejegységet egy usb-s re.csak zene albumokat tárolnák rajt ehhez ajánlhatnátok nekem valami megbizhato márkát tipust.végre nem kéne állandoan a cd lemezekkel bajlodni.válaszokat előre is köszönöm. :R

(#646) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

:F

(#647) kjany válasza bendeguz 76 (#645) üzenetére


kjany
tag

Szerintem egy autós fejegységnél a pendrive mérete is számít, nem tul szerencsés ha nagyon kilóg a pen'.
Ezért én valamelyik mini pendriveot javasolnám.
Bár a legtöbb gyártó max. 8GB -osat gyárt ilyen kis méretből, de a Kingstonnak létezik a DTMS (mini slim) driveja, már 16GB -ba is.
Fotó

(#648) szitaati válasza bendeguz 76 (#645) üzenetére


szitaati
aktív tag

Ahogy elnézem elég kihalt a topik ;]
Ha nem számít nagyon a sebesség, akkor szerintem gyakorlatilag a saját ízlésedre és pénztárcádra van bízva a dolog. Ha rám hallgatsz vmi márkásabbat veszel, meg olyat nézel, ami talán strapabíróbb, jobban bírja a kamionozást :)

Most ezt nem hiszem el, hogy napok múlva egyszercsak ketten is válaszolunk neki ráadásul kvázi egyszerre :C

[ Szerkesztve ]

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#649) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!

most hoztam haza egy 16gb kingston dt 100at, Ha a sajátgépen belül ráálok hogy megnyissam egyszerűen semmi nem történik :( ez normális? formázni se tudom csak fat32be, de azt is csak lemezkezelőből :( egyedül intézőből tudom csak megnyitni.
laptopon is ugyanezt csinálja...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#650) Shodan válasza Shodan (#649) üzenetére


Shodan
addikt

na sikerült formázni ntfs-re most már megy a 4gb felüli másolás.
De Sajátgépből még mindig nem akarja megnyitni, és az érdekes az hogy most kipróbáltam egy 512est és az se megy sajátgépből csak intézőből.egyszerűen nem értem...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.