Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Chrys_


Chrys_
addikt

Beneveztem egy Sandisk cruzer contour 16GB-re. Az U3 nem győzött meg, ezért leformáztam (a weboldalról visszaállítható). Van valakinek már tapasztalata vele? Nekem majdnem mindegy volt a sebesség (legyen gyors, de nem érdekel, ha létezik gyorsabb), a kupak nélkülisége és emellett lapossága (a Corsair-ral szemben) tetszett meg. A mechanika jónak tűnik, de majd az idő eldönti. Nagyon pozitív, hogy összecsukott állapotban az USB-csatlakozó le van fedve egy fémlapkával.

(#202) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni!
Szerintetek melyik a jobb(gyorsabb) pendrive?
Kingston DT400 vagy Corsair Falsh Voyager, 8Gb?
Köszi!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#203) zkiss0


zkiss0
tag

HI!

Én a Kinstone-okkal befürödem. a 3. lett csak jó, a 2GB-os közül, ami usb 2.0-t tudott. :(((
Nem is kell többet... :((
Közben vettem egy Cruzer micro 4GB-ost! 4-6Mb-tal ír, 8-15MB-tal olvassa a gép (vista, mac). AZ U3 nekem se tetszik, de ez ven, lehet törölni!

Előtte sandisc cruzer minim volt 512, azzal se volt baj! :K

Úgyhogy sandics rulez! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#204) K_2 válasza Ripley (#202) üzenetére


K_2
csendes tag

Nekem egy Corsair Flash Voyager 4GB van.
Írás 3,5 Mb/s, olvasás 17 Mb/s. Szóval nagy csalódás. :O
A tavaly PH teszt óta nemcsak az ára, de a sebessége is nagyon lecsökkent.
A DT 400-ról nincs tapasztalatom.

(#205) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Nekem OCZ Atv-m is van (meg egy Kingston és egy SanDisk) 16 Gb-os és pöpec. Gyors!!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#206) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!
Kellene nekem egy pendrive, 4 gbos.
Eddig ezeket néztem:
PQI(U230) 3200-
PQI(i221) 3200-
Kingston(DTI) 2900-

Melyik a legjobb write/read sebességben? Esetleg más ebben az árban 4 gbos?
Köszi.

PH! addikt since 2004

(#207) Dzsekó válasza Chrys_ (#201) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Nagyon állat a sebessége.
Olvasás: 26MB/s
Írás: 15MB/s
Jó az összecsukhatósága, pozitívak a fémelemek benne, csak a műanyag ne csillogna annyira.
U3-ról annyit, hogy Sandisk oldaláról leszedtem az összes játékot és azért el lehet vele játszadozni.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#208) Chrys_ válasza Dzsekó (#207) üzenetére


Chrys_
addikt

Én arra vagyok kíváncsi, mikor színeződik el a ház fém része. Egyébként ami furcsa, hogy ha egy kézzel akarom összecsukni, akkor elég nagy erőt kell kifejteni a ház előretolásához. Remélem ez nem vágja gallyra rövid időn belül.
Játék meg BF2-nél és GRID-nél kezdődik, de ezek nem férnek rá :D

(#209) Dzsekó válasza Chrys_ (#208) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tudom miért kéne elszineződnie a fémnek. Általában a fehér műanyag sárgul meg.
Nálam a kinyitás megy nehezebben. Mindegyik ilyen, mert olvastam fórumon.
De így legalább nem lötyög, én strapabírónak ítélem meg.
Jó, nem profi játékok vannak rajta, de egy mobilnál jobb, ha kéznél van egy számítógép vagy laptop.

(#210) Chrys_ válasza Dzsekó (#209) üzenetére


Chrys_
addikt

Az enyémen az USB-t takaró lap sötétedett be, a tok rendben van. Egyébként eddig jónak találom a cuccot, remélem ezután sem leszek kénytelen megváltoztatni a véleményem. 32GB-ost vettem volna, ha létezne :)

(#211) G@ben


G@ben
addikt

Most akarok pendriveot venni, de kicsit bizonytalan vagyok. Nagy cuccok hordozására ott a 120-as külső winchesterem, de egy olyan cucc is kéne, ami mindig velem van, de nem külön, hanem mondjuk a pénztárcámban. Ezért nézegettem az A-Data PD15-öst, csak nem tudom, hogy ha állandóan a pénztárcámban van (külön rekeszben), az mennyire árt neki, illetve mennyire törékeny, gondolok itt a csatlakozóból való kihúzásra, ha valami erős ember rántja ki. Eddig a pénztárcámban egy plasztikkártya sem törött el, ha ez számít valamit.
Néztem a PQI i810-eseket is, de azok vastagok nekem. A sebessége igazából nem érdekel, az átlagos teljesen megfelelő, tárkapacitásban meg bőven elég a 2GB.
Mit tudnátok ajánlani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#212) G@ben válasza G@ben (#211) üzenetére


G@ben
addikt

UP!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#213) Ribi válasza K_2 (#204) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel másoltál ?
Mert egyáltalán nem mind1. Exporerrel is mérd le.

(#214) SeaShark válasza Chrys_ (#210) üzenetére


SeaShark
tag

Hi!

Tegnap én is vettem egy ilyen pendrive-ot.(sandisk cruzer 8gb)
Tényleg azt tudja írásban és olvasásban amit irnak a dobozon.
Egy bajom van vele folyamatosan feljön a U3 szoftver.(két meghajtót tesz fel, egy cd-t
amin rajta van az u3 szoftver amit nem enged letörölni, meg egy másikat amire mindig visszamásolja a progit ha letörlöm)
Az lenne hozzád a kérdésem, hogy neked sikerült-e valahogy leszedned róla,
ha igen akkor megköszönném a segítségedet ha elmondanád nekem is.

Előre is köszi

UI: ha valaki más is tudja hogyan tudom leszedni szívesen venném.

(#215) SeaShark válasza SeaShark (#214) üzenetére


SeaShark
tag

Sikerült leszedmi!!!!

A Gyártó weblapján volt egy progi ami leszedte, és ha jól láttam akkort van olyan is ami újra felteszi. (Az utobbit itt olvastam a forumban is)

(#216) Ramius válasza G@ben (#211) üzenetére


Ramius
őstag

Micro sd kártya mini usb adapterrel?

mod: ilyenre gondoltam

[ Szerkesztve ]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#217) G@ben válasza Ramius (#216) üzenetére


G@ben
addikt

Nem jó, mert az adaptert is vinnem kell, ha használni akarom, az meg vastag.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#218) Ramius válasza G@ben (#217) üzenetére


Ramius
őstag

Ngabornál láttam ilyet. Hát nem mondanám, hogy nagy kütyü.

De olyat úgyse találsz ami vékonyabb lenne mint maga a port.

[ Szerkesztve ]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#219) kjany válasza G@ben (#211) üzenetére


kjany
tag

Én mindenképpen a PQI (i810) et ajánlanám (nem olyan vastag az) pénztárcába kényelmesen elfér, és tuti nem sérül meg, mivel a ház védi a csatlakozó felületet.

néhány pontos méret + fotók:
PQI (i810) 30 x 15.2 x 5 mm nyitott állapotban !!!
PQI (i820) 46.5 x 24 x 2.5 mm
A-Data PD15 39.8 x 15 x 2.1 mm
Kingston DTMS 38.85 x 16.40 x 6.44mm

[ Szerkesztve ]

(#220) G@ben válasza Ramius (#218) üzenetére


G@ben
addikt

Van olyan, ami vékonyabb, mint a port, lásd kjany hozzászólását.

kjany: néztem élőben az i810-et, de sajnos nem tudnám hova tenni. A hossz és a szélesség annyira nem érdekel, a vastagság az egyetlen fontos tényező (kicsi a pénztárca). A felsoroltakból az i820 és a PD15 lenne megfelelő, csak nem tudom, mennyire sérülékenyek.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#224) Ramius


Ramius
őstag

Az a bőrtokos nagyon ott van :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#225) kjany válasza G@ben (#220) üzenetére


kjany
tag

Valószinü a bőrtok védi a PQI -t valamelyest, de azzal megint a vastagság nő meg.

(#226) kjany válasza G@ben (#220) üzenetére


kjany
tag

Még egy próbálkozás a PQI (i810) mellett:
Adott egy tolómérő, egy PQI (i810), és kettő darab száz forintos érme.
Lásd a linkelt képen
Ha a pendrive legvastagabb felületén mérek (a dombornyomásu betüknél) akkor 5,3mm, a kettő darab százas együtt 5,25mm.
Nehéz a gazdasági helyzet, de talán még kettő darab százas akad minden pénztárcába.
Ugyanannyi helyet foglalnak (csak vastagságra) mit a pendrive, hosszra erősebb, de szélességre jelentősen kisebb méretü a drive mint egy százas.

Ami viszont kis árnyékot vet:
Eladtam már kb 100 db (i810) -et, eddig gond nélkül, viszont egy héten belül most két garis eset is lett, egy március 6. -án forgalmazott 2GB -os, és egy augusztus 11. -én eladott 4GB -os halt meg hirtelen....bár örök élet gar van, de akkor is kellemetlen.

(#227) G@ben válasza kjany (#226) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem vastagabbnak tűnt a csomagoláson keresztül, de így tényleg meggondolandó.
Köszönöm a mérést! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#228) kjany válasza G@ben (#227) üzenetére


kjany
tag

Igazán nincs mit !
Tényleg nagyon szép kis darab, csak engem ez a kis méret zavar, félek, hogy elhagyom.

(#229) roly7


roly7
tag

Sziasztok épp vásárlás előtt vagyok egy 8gb-osat szeretnék és ami fontos lenne az a sebesség a valós sebesség mert olyat is olvastam hogy nevesebb márkáknál is előfordul ugyanazon típusoknál a szórás az az különbözik a sebesség. A Sandisk Cruzer Contour nagyon tetszik és gyors is csak nem nagyon értem hogy mire jó az az u3 szoftver meg milyen játékok vannak a gyártó oldalán nekem csak egy sima pendrive kéne ami gyors köszönöm ha ebben tudtok segíteni.

(#230) doladola


doladola
csendes tag

Sziastok
1kérdésmem lenne a házimozi rendszerem nem isneri fel a pendriven lévő zenét vagy filmet,ha ugyanígy hozzácsatlakoztatom az MP4-est 1pillannat alatt lejátsza. Nem értem ???
Pendrive A DATA

(#231) gg72 válasza roly7 (#229) üzenetére


gg72
veterán

Én ma veszek egy 8GB-os A-Data N-702-est szerintem nagyon jó áron (br. 5750 Ft), majd beszámolok a tapasztalatokról:
[link]
[link]

(#232) roly7 válasza gg72 (#231) üzenetére


roly7
tag

Rendben előre is köszönöm a sebesség a sebesség az érdekelne majd amúgy tényleg jó áron, mert amit kinéztem a Sandisk Cruzer Contour az kb 8-10e között mozog de ennyit is adnék a gyorsaságért csak az az u3 szoftver hülyeség nem tetszik amit nem is tudom hogy mi az nem volt időm utánanézni.

(#233) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali 8gigás pendit szertnék venni... olcsón, és relative gyorsat, valakinek valami 5lete?

ja és olvastam olyat hogy kompatibiliítás állításával gyorsabb lett egy pendrive? ezt hol lehet beállítani Vista alatt?

[ Szerkesztve ]

(#234) Ribi válasza roly7 (#232) üzenetére


Ribi
nagyúr

"az az u3 szoftver hülyeség nem tetszik amit nem is tudom hogy mi az nem volt időm utánanézni."
Szeretem ezt a hozzáállást. Azt se tudod miaz, de csak szar lehet :W

(#235) roly7 válasza Ribi (#234) üzenetére


roly7
tag

Hát igen mert csak egy pendrive-ot akarok és az meg ne tudjon semmit egyszerű legyen mint a bot.És általában az egyszerűbb fapados megoldások a megbízhatóbbak.

(#236) gg72


gg72
veterán

Megvettem, az írási és az olvasási sbessége is átlagos: 18/6-8 mb/s. Az elérési sebessége viszont alacsony, 0.5ms, így támogatja a Vista ReadyBoost-ot, amiért végül is vettem, így nekem megérte. ;)

(#237) Ribi válasza roly7 (#235) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nem ismerned a telefont biztos az is szar lenne. De mivel ismered ezert nem az.

Azert mert nem ismered mi az az u3, mire jo, hogy kell használni még nem szar. Csak fingod sincs mi az. Még csak nem is mondhatod hogy nem kell mert nem tudod miaz. Lehet ha tudnad hogy miaz akkor kellene és jólenne. Engem csak a hozzáállásod zavar. Ne azt mond hogy szar, hanem hogy neked felesleges, nem kell. Ennyi.
Amugy minden u3-as pd-t le lehet törölni... Persze ennek sem neztel utána.

(#238) roly7 válasza Ribi (#237) üzenetére


roly7
tag

Annyit tudok hogy lelehet törölni az u3-at ami NEKEM nem kell. Csak annyi hogy ÉN nem szeretem azt ha egy egyszerű dolgot túlbonyolítanak feleslegesen például azt se gondoltam hogy egy nyavalyás pendrive vásárlás elött ennyit kell kutakodjak de most már azért is megnézem mi az az u3 de van egy olyan érzésem hogy az NEKEM nem fog kelleni. Ez az szigorúan az ÉN egyéni véleményem.

(#239) D@ni88 válasza D@ni88 (#233) üzenetére


D@ni88
addikt

valaki?

(#240) kjany válasza D@ni88 (#239) üzenetére


kjany
tag

Lehet hogy én leszek az a valaki.
Küldtem egy pü. -t

(#241) kjany válasza gg72 (#236) üzenetére


kjany
tag

A 18/8 m/s sebesség reális, ilyen árfekvésü driveok ennyit, illetve ehhez közelit tudnak produkálni.
A 0,5-0,6 ms elérési idő meg már szinte minden drivera jellemző.
A teszted eredményét megoszthatod a pendrive_iras-olvasas_sebesseg topic látogatóival is...ugyis pang most ott az élet.

(#242) D@ni88 válasza kjany (#240) üzenetére


D@ni88
addikt

nem azt kérdeztem hogy ki tud olcsón, hanem milyen pendrive-ot ajánlotok...
Kingston DT110et néztem ki 8gigásba...

(#243) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Azt szeretném kérdezni, hogy a PQI Intelligent Drive i820, milyen viszonyban van a Linux-al?

(#244) kjany válasza D@ni88 (#242) üzenetére


kjany
tag

A DT110 valamivel gyorsabb a hasonló áru társainál (DTI, DT100), de ha igazán a sebesség számit akkor viszont (jelentősen) mélyebben kell zsebbe nyulni.

(#245) D@ni88 válasza kjany (#244) üzenetére


D@ni88
addikt

a DT110 kb mennyivel ír?

(#246) gg72


gg72
veterán

Hátha érdekel valakit:
[link]
;)

(#247) kjany válasza D@ni88 (#245) üzenetére


kjany
tag

A korábbi vevőim adatai alapján megközelitőleg 8-12MB/s irás, 16-20MB/s olvasás.
De több pendrivról is megtudhatsz adatokat a pendrive_iras-olvasas_sebesseg topicban.
DT110 -ról is van egy teszt a (#143) -as hsz. -ban.

(#248) kjany válasza gg72 (#246) üzenetére


kjany
tag

Hamar meguntad !
Nem tetszik, vagy nem hozza amit vártál ?

[ Szerkesztve ]

(#249) gg72 válasza kjany (#248) üzenetére


gg72
veterán

Azt vártam, hogy ReadyBoost funkcióval gyorsabb lesz a Vista, de ezt nem tapasztaltam, sőt, a gép kikapcsolása sokkal hosszabb lett... Amúgy a pen drive-nak semmi baja, de mivel van egy 4gb-os Corsair-em (ez nem readyboost-os), inkább megtartom azt.

(#250) D@ni88 válasza gg72 (#249) üzenetére


D@ni88
addikt

nekem egy mezei 2gigás kingmaxtól is gyorsabb lett, de csak játékok alatt...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.