Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Alex91 válasza szitaati (#500) üzenetére


Alex91
félisten

PartitionMagic, vagy valami Linux disztro...

(Bar nem ertem, hogy a particiot miert nem engedi torolni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#502) szitaati


szitaati
aktív tag

Közben a sandisk.com-on találtam egy ilyet:
,,Partitioning the U3 smart drive

Question
Can I partition my U3 Cruzer flash drive?

Answer
It is not advisable to try to re-partition the device in any other manner as this action can permanently damage your smart drive.

There are two partitions already set up.

The U3 system software resides in one partition (under 6MB), and the remainder of the drive can be used for files and non-U3 software. "

Kérdés mi van, ha leszedem az U3-at?

Bocs, hogy dualpost, már nem engedett módosítani.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#503) Alex91 válasza szitaati (#502) üzenetére


Alex91
félisten

Aztan tan nem tudod visszatenni :)!
A nagyobb particiot kellene megprobalni egy PartitionManagerrel atmeretezni...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#504) szitaati válasza Alex91 (#503) üzenetére


szitaati
aktív tag

Partition Magic-ből nekem 8.0-ás van ezer éves, az csak merevlemzt partícionál. Lehet keresnem kéne egy újabbat. Ezt a Partition Managert megnézem, de sztem csak a holnapi vizsgám után. Köszi a tippeket, kisütök majd valamit. ;)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#505) wienattwo válasza szitaati (#497) üzenetére


wienattwo
tag

A Contour írását mivel mérted, hogy csak 15 jött ki? Mert nekem TC-ben viszi a 18MB/sec-et, ATTO tesztben meg 20MB/sec.

Más: a 16gigás Contour lehetséges, hogy 2x8gigából áll? Csak mert feltűnt, hogy másolásnál amikor kb 50% telítettségnél vagyok, akkor az írási sebesség leesik pár másodpercre akár 3MB/sec-re is, aztán visszakúszik max sebességre. Meg tudnád nézni, hogy nálad is így van-e?

(#506) szitaati válasza wienattwo (#505) üzenetére


szitaati
aktív tag

ATTO-val is és TC-vel is 15 Mb körül van, de TC-ben inkább alulról súrolja sajnos. Kisebb ingadozások vannak másolás közben, néha leesik 11 Mb-ra, aztán felugrik 17-re de ezek random vannak, és nem csak a felénél. Az a furcsa, hogy az Xp-m nem enged csak 512 bájt-4K foglalási egységekkel formázni. Ezek közül bármelyikkel formázom, a sebesség változatlan. Ez elég furcsa nekem. :F WinPista alatt ,intha gyorsabb lett volna még csütörtökön, majd holnap megnézem, most tanulok, Vista meg csak játékra van.
Hogy is kell belőni a TC-t a gyorsabb másoláshoz?

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#507) wienattwo válasza szitaati (#506) üzenetére


wienattwo
tag

TC beállítás a 412-es hozzászólásomban. Én nem formáztam, hagytam az U3-at és a fat32-t, mert már voltak problémák márkától függetlenül több embernél, hogy formázás után belassult a pendrive. Sajna pont most nincs nálam, de nagyon hasonló volt az Atto eredményem: [link]
TC-ben nagyon szépen tartotta magát 17-18MB/s írás között 700megás filmek másolásánál. Viszont ez notinál volt igaz, PC-nél már asszem tényleg lassabb volt. Próbáld ki több gépen is.

[ Szerkesztve ]

(#508) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok

Nem igzaán vagyok otthon ebben a témában azért kérdeznék.
Milyen 8-16GBos pendrivot ajánlotok??
Szeretném ezt DVD lejátszóba forrásként használni, illetve a szokásos adathorozás.
Ha jól értesült vagyok akkor a DTI típus ajánlott.
Konkrét ötleteket várok 8 és 16Gbos-ra is:)
Előre is köszi

(#509) szitaati válasza wienattwo (#507) üzenetére


szitaati
aktív tag

Hát megnéztem Vista alatt is, tök mindegy neki, hogy FAT32 vagy NTFS, olyan 15,5 Mb/s körül van a max. Az is mindegy, hogy milyen clustermérettel formázom 4K-tól 64K-ig.
Mindenesetre én ezzel is elégedett vagyok, bár még másik gépen nem próbáltam, majd holnap, ha hazamegyek.

8nemesis8: Ha DVD-lejátszóban is akarod használni nézd meg előtte, hogy a lejátszód támogatja-e az NTFS fáljrendszert. Mert ha csak FAT32-t támogat, akkor nem fogsz tudni 4 Gb-nál nagyobb fájlokat rátenni a pendrivera, az meg kisebb a DVD-nél.
Egyébként az általad említett típuson kívül én ajánlanám a sajátomat is: Sandisk Cruzer Contour. Gyors, szép, kupakmentes.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#510) 8nemesis8 válasza szitaati (#509) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Megkeresem valahol a leírásban.
Nekem nem baj, igzaából mindent kiírok dvdre ami dvdfilm ,de van amit csak 700MB vagy 1,4Gb arra kéne nekem főleg a dvdhez.;)
Esetleg ez a pendrive?
PQI Flash Drive 8GB USB2.0 PQI(U173-White-Silver)

(#511) Alex91 válasza 8nemesis8 (#510) üzenetére


Alex91
félisten

SanDisk Cruzer Contour U3 PenDrive 16GB

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#512) daveed


daveed
tag

Kingmax U-Drive 8GB FAT32
(eleg meglepo)

[ Szerkesztve ]

(#513) audi100td válasza 8nemesis8 (#510) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

én ezt ajánlanám, igen kedvező az ára és sebességben is korrekt: [link]

(#514) helkis válasza audi100td (#513) üzenetére


helkis
addikt

hi, pont ennek a kistesóját vettem 4Gb-ost, mert gyorsan kellett valami, de vistasp1 alatt írásban max..2Mb/s.. fat32-esre van formázva (intel965-ös notin), mert ilyennel szoktam biostflashelni..
van tipped mi lehet oka a lassú írásnak? előre is köszi! :R
üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#515) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van vkinek tapasztalata a KINGSTON Pen DT Mini Slim 2GB pendrive-val? ez is olyan szar mint régen a kingmax stick-je volt?
[link]

(#516) audi100td válasza helkis (#514) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

Szerintem azért mert selejtes :( , korábban volt valami ilyesmiről szó, ha visszaolvasol...

(#517) bkissb


bkissb
csendes tag

A napokban vettem egy CORSAIR Flash Voyager-t 8Gb a kapacitása. Azért éreztem késztetést az írásra, mert a sebessége nagyon elmarad a specifikációktól...
Több oldalon is 20-30MB/s olvasást írnak írás kb 15MB/sec lenne:
A saját példányom: 25MB/sec olvasást és 7MB/sec írást tud!!!
..ezért az eredményért inkább vettem volna Transcend jetFalsh-t, a 8GB-s példány 20/8 r/w eredménnyt produkál jóval olcsóbban..ráadásul van hozzá szíj..
...szóval így fogadjátok a szuper eredményeket a specifikációban...
Összegezve:
+gumírozott, strapabíró külső
+jó OLVASÁSI értékek
-Gynege ÍRÁS 7MB/sec saját éldány 3 különböző gépen mérve
-nincs szíj hozzá
-nem fér be minden süllyesztett USB portba a gumi borítás miatt
-drága

(#518) Mokush


Mokush
tag

Sziasztok!
Cruzer Contour:
NTFS & Vista & Laptop - írási sebesség: pár másodpercig 50000k fölött, aztán kb 15000k és 99%-nál vár egy csomót.
FAT32 & XP SP2 & PC - írási sebesség: Max 14000k.

Total Commanderben kompatibilis mód beállítva. Nekem lassúnak tűnik, hogy lehetne "jobbá tenni"?

(#519) wienattwo válasza bkissb (#517) üzenetére


wienattwo
tag

Ha olyan olcsó pendrive-ot veszel, amin nincs feltüntetve a sebesség, akkor nem lehet reklamálni (épp ezért zsákbamacskák ezek). A te esetedben viszont egyértelműen meg van adva, hogy miket kell teljesítenie. Botrányos a sebessége, szóval bele ne nyugodjál, vidd vissza. Egyébként pont most volt a rádióban, hogy a gyártók/boltok gond nélkül sózzák el ezeket a gyengén teljesítő pendrive-okat, miután az emberek 95%-a úgysem veszi észre, hogy alulteljesít a pendrive a gyári paraméterekhez képest.

(#520) Mokush válasza wienattwo (#519) üzenetére


Mokush
tag

Közben csináltam ezt:
(XP SP2, FAT32,PC)
Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#521) wienattwo válasza Mokush (#520) üzenetére


wienattwo
tag

Az ATTO szerintem mindig többet mutat egy picit, mint amit pl TC-ben el lehet érni. Az én 16GB-os Contour-om ATTO tesztnél ugyanezeket az olvasási eredményeket adja, viszont ahol neked végig 16MB/s írásod van, ott nekem végig 19-20MB, míg TC-ben kb 17,9MB/s volt a max írás.

(#522) Mokush válasza wienattwo (#521) üzenetére


Mokush
tag

És neked hogy volt formázva?

(#523) wienattwo válasza Mokush (#522) üzenetére


wienattwo
tag

Hagytam a gyárin, nem formáztam, mert sok embernek formázás után lett lassú. Esetleg próbáld meg letölteni az U3-at újra a sandisk oldaláról, hátha úgy visszaáll a gyári állapotra, és talán begyorsul.

(#524) Mokush válasza wienattwo (#523) üzenetére


Mokush
tag

Köszi!
Visszatettem U3... most XP alatt 19mb/s írást tud, vista alatt meg 14-15-öt... úgy látszik nincs olyan, hogy mindenhol jó legyen :)

(#525) szitaati válasza Mokush (#524) üzenetére


szitaati
aktív tag

Te hogy csináltad, hogy eltűnt róla az U3? Mert én is formáztam, nekem is olyan értékek vannak mint neked, de nekem U3-as maradt, mivel az külön partíción van és nem bántottam.
Érdekes nekem mintha Vista alatt lenne gyorsabb egy hangyányival.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#526) Mokush válasza szitaati (#525) üzenetére


Mokush
tag

launchpadremover-rel szedtem le (rajta volt a pendrive-on), így vistán volt gyors és xp-vel lassú. U3 vissza, most fordított a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#527) szitaati válasza Mokush (#526) üzenetére


szitaati
aktív tag

Leszedtem az U3-at az általad említett módon. Először hibaüzenettel elszállt a progi, de újraindítás után végül lett egy formázatlan 15,3 Gb-os pendriveom. Formázás(FAT32 a kocsi miatt) után az itthoni 6 éves Nforce2 chipsetes gépben Xp alatt 19 Mb/s az írás, 28-27 Mb/s az olvasás. Kissé begyorsult :D Köszi a tippet. :R
Most már csak a 2 partíciót kéne megoldanom, de parázok tőle, nehogy baja essék...

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#528) KavicsZrt.


KavicsZrt.
csendes tag

Akkor én jól választottam, a TKD gyárilag Vista ReadyBoost, az olcsóbb PQI nem, de hasonló paraméterekkel rendelkezik és működik.

[ Szerkesztve ]

(#529) DelArco


DelArco
aktív tag

Hali!

Szükségem lenne pár hozzáértő fórumozó tanácsára. 8gb-s pendriveot szeretnék venni de lehetőleg olyat ami elég gyors.
Voyager-t nézegettem de ahogy olvastam elég sok embernél 7mb/s-nél többet nem tud írni.
Esetleg A-Data PD7 is jó a PH tesztekben talná az lehetne még.
Vagy ahogy fentebb néztem ez a SanDisk Cruzer Contour U3 sem lehet rossz.
Szóval valami olyasmi cucc kéne ami tud kb. 15Mb/s írást.
Előre is köszi a válaszokat! :R

Youth hides the key to salvation

(#530) helkis válasza audi100td (#516) üzenetére


helkis
addikt

kipróbáltam egy nforce2-es, xp-s gépben, ott 5mb/s-el írt. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#531) helkis válasza DelArco (#529) üzenetére


helkis
addikt

ocz rally2-t ajánlom, a mostani kingston dt100-am a nyomába sem ér..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#532) audi100td válasza helkis (#530) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem lehet, hogy selejtes, az én 16GB-os DT100-am 13,5MB/s-el ír.

(#533) DelArco válasza helkis (#531) üzenetére


DelArco
aktív tag

[link]
erről lenne szó?

mit produkál total commanderes írásban? :R

Youth hides the key to salvation

(#534) helkis válasza DelArco (#533) üzenetére


helkis
addikt

igen, a 8G-sről nem tudok nyilatkozni, de a 2G-sem 30k-val olvasott és 20k-val írt.. ;)
de sajnos egy ügyfél usb-je kinyírta..

audi100td - azzal már kibékülnék, de mindegy, olcsó volt, ennyiért relatív nagy tárhely, csak győzzem kivárni mire átmegy valami.. ezekhez nincs valami firmware-update vagy valami? hogy lehet elrontani egyáltalán? gondolom betesztelik mielött lefóliázzák, elvégre 5év garral adják.. :F vagy kiskínai hazaviszi darabokban, összepattintja aztán eladja egy tál rizsért? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#535) audi100td válasza helkis (#534) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként nem hiszem, hogy kicserélik gariba... amúgy nem hiszem, hogy minden egyes darabot letesztelnek, akkor nem szórnák pát ezer Ft-ért. :)

(#536) szitaati


szitaati
aktív tag

Sikerült megoldanom a partícionálást, kurvára nem volt egyszerű. Ha valakit érdekel, elregélhetem....
Egyébként így, hogy partícionált lett a pendriveom, ismét csak 15 megával ír...
Úgy látszik nem az U3 maga lassítja, hanem a 2 partíció.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#537) helkis válasza audi100td (#535) üzenetére


helkis
addikt

hát, ha rá van írva, hogy usb2 és csak az usb1.et hozza akkor lehetne vitaalap szvsz, de nem baj, majd ha lesz lém jobbra, váltok, ezt meg odaajándékozom valakinek a családban..
köszi az eszmecserét! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#538) Mokush válasza szitaati (#536) üzenetére


Mokush
tag

Engem érdekelne a módszer. Egyébként én úgy vettem észre, hogy nem az u3 lassítja, hanem annak hiánya. :O

(#539) szitaati válasza Mokush (#538) üzenetére


szitaati
aktív tag

Na szóval a problémám az volt, hogy 2 partíciót szerettem volna a pendriveomra, a kisebbik legyen FAT32 az autórádió miatt, meg a maradék legyen NTFS-ben, hogy nagy fileokat is tudjak cipelni. Kaptam itt egy kis helpet, hogy a Windows beépített eszközével (Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép kezelés) lehet partícionálni. Valóban lehetne, csak valamiért nem engedte az U3 leszedése után létrejött ,,egybepartíciót" törölni, hogy utána létrehozzak 2 másikat. Ekkor elkezdtem vadászni partícionáló progik után (az én Norton Partition Magic 8.0-ám csak merevlemezzel foglalkozik). Ekkor került a kezem közé a Paragorn Partition Manager legújabb verziója, ami már látta a pendriveot. Ezzel odáig jutottam, hogy a partíció törlését engedte felvenni a ,,joblist"-re, de utána már nem engedett partíciót létrehozni. Bevallom nagyon paráztam az egésztől, mivel korábban a Sandisk oldalán azt olvastam (amit az #502-ben be is másoltam), hogy nem ajánlott a partícionálás, mert tönkre is mehet a pendrive. Gondoltam azzal semmmire nem megyek, hogy a Partition Manager leszedi róla a partíciót, utána meg nem tudom megformázni se, mert ugye azt partíció nélkül nehéz. :DDD Aztán négy órányi góglizás után találtam ezt: http://www.uwe-sieber.de/usbtrouble_e.html
Ebben is a ,,On flash drive only the first partition works" rész az érdekes, ami nem pont a partícionálásról szól, de mégis ez volt a kulcs. Szóval végül megcsináltam az ebben a részben szereplő driver-es trükköt, minekután a Windows immár merevlemezként látta a pendriveot. (Ha nem megy az angol leírom nagyjából a cikk lényegét, de már így is litániát írok, nem hozzászólást. :((( ). Miután ez megvolt, gond nélkül ment a partícionálás Win alól a Számítógép kezeléssel. Annyi a para, hogy ha más gépre viszem, amin nincs fent a driver, akkor csak a kisebbik, FAT 32 partíciót látja az Xp. Vistán még nem próbáltam. Viszont a drivert kb. 2 perc feltenni, és utána előkerül a másik is.
Remélem érthető volt azért valamennyire. :B

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#540) Mokush válasza szitaati (#539) üzenetére


Mokush
tag

Köszönöm, teljesen érthető volt.
Én meg a következő furcsaságot vettem észre(vagy ez már csak paranoia :( )
Az egy dolog, hogy a Contour válogat az oprendszerek között (vitsa sp1 - 12-15000kb/s, xp sp3 - 14-17000kb, xp sp2 - 14-20000kb/s az írási sebesség, olvasás szintén az sp2-vel a leggyorsabb), de az a legfurcsább, hogy a rövidebb nevű file-okat sokkal gyorsabban írja. Értem én ezt? Neeem :W

(#541) emitter


emitter
őstag

én is 8GB-os pendrive-ot szeretnék, mit tudtok ajánlani? Megéri a kingston hyperX? Vagy elég lehet egy Sandisk micro U3? Azt írják róla, h csak winen használható ki a readyboost.. meg ntfs csökkenti az élettartamát.. ezek igazak?

(#542) Geret001


Geret001
csendes tag

Halihó!

Nemrég szereztem be egy Kingston DataTraveler 16GB ot és boldog voltam, hogy végre fel tudok rakni egyben pl:12Gb os lájlt.
Akkor ért a meglepetés mikor ezt meg is próbáltam, mivel azt mondja, hogy nincs elég tároló kapacitás és töröljek valamit...
Dehát nincs rajta semmi még!!!
Rendesen 16Gb ot jelez ki úgyhogy nem nagyon értem...
Tud nekem erre mondani valaki valamit?
Lehet, hogy egyben nem tudok rárakni ilyen nagy fájlt?
Mondjuk ez furcsán hangzik.

Ha valakinek van 5lete írjon!

Köszi!

Geret

(#543) szitaati válasza Geret001 (#542) üzenetére


szitaati
aktív tag

Ez azért van, mert gyárilag FAT32 a fájlrendszer a pendriveodon. Ez viszont csak maximum 4Gb-nyi adatot tud egy fájlként kezelni, ha nagyobbat próbálsz rátenni, azt a hibaüzit kapod, amit írtál. Formázd meg NTFS-re, és jó lesz. :K
Egyébként 2-3 hozzászólással ezelőtt pont ilyesmiről írtam. ;)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#544) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Basszus, úgy látszik kifogtam egy hibás pendrive-ot. A cuccra másolok, az elején 25MB/s-al megy, tök jó. Kezd lassulni, ajjaj. Ezután az explorer.exe procihasználata felugrik 30%-ra és fagyogat a gép... Mindez Vistán. XP-n csak annyit veszek észre, h. nagyon lassul ás lassú a másolás a cuccra... Sztetek rossz a pendrive? Többféle fájlrendszerrel próbálkoztam, többféle clusterral - mindig rossz volt...

(#545) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#544) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy Kingston Datatraveler 100 16GB-ról van szó.
Lejárt a szerk. idő.

(#546) szitaati válasza emitter (#541) üzenetére


szitaati
aktív tag

A Readyboost persze, hogy csak windows alatt megy, abból is csak Vista alatt, hiszen ezt a Microsoft-ék találták ki a Vista durva hardverigénye miatt. (az a lényege, hogy olyan pendriveok jók hozzá, amiknek kicsi az elérési idejük, magyarán hamar hozzá lehet férni a ráírt fileokhoz. Így bizonyos kisméretű rendszerfileokat, amik normál esetben a vinyón lévő swap file-ban lennének a pendrivera másol a Vista, mert onnan hamarabb hozzáfér.)

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#547) wienattwo válasza emitter (#541) üzenetére


wienattwo
tag

Vigyázz, mert az általad linkelt oldalon a micro U3-hoz hibásan a contour adatait adták meg, a micro jóval lassabb annál. Akkor már inkább vegyél egy 8GB-os contour-t 7e-ért (18MB írás/25MB olvasás), nem sokkal marad le a hyperX-től sebességben, és jóval olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#548) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez az ATTO érdekes program, nekem a PD7-re 23/30-at ir, de TC7.03-vel csak kb 17-18-al ir. Szóval nemkicsit tulbecsuli. Vagy lehet kellene ujabb TC?
Madarasoknál vettem egy rally2-t (8G), de még nem volt időm sokat tesztelni, Hirtelenfelindulasbol 14Mb-al irt, olvasni szokásos 25 felett valahol, de az annyira nem is erdekelt. Majd valamikor azt is letesztelem rendesen. Szóval ócsónak mondható és gyors.

[ Szerkesztve ]

(#549) Runcajsz


Runcajsz
csendes tag

Kb 3 hónapja vettem egy Kingston 8GB-os pendrive-ot.
Ilyet: http://www.burningmedia.eu/upload_files/20080522124123_kingmax-usb-8gb-pack.jpg
Nem tudom másnak mi a tapasztalata ezzel, de én hamarosan kukába hajítom...
Gyenge felépítésű, két újjal össze lehetne törni. Egyszer az USB foglalatból nem hajszálpontosan vizszintesen húztam ki és a ház némileg elgörbült és megroppant. Mostanában néha csinál olyat, hogy nem akar adatot rá írni.
Egy pendrive-nál ezután nekem fontos szempont lesz az írási és olvasási tulajdonságain túl a masszív kivitel, mert ez kritikán aluli.

(#550) wienattwo válasza Ribi (#548) üzenetére


wienattwo
tag

Az ATTO szerintem az elért maximumokat írja ki, amiket a pendrive tényleg csak egy pillanatra ér el nagyritkán, vagyis a gyakorlatban jóval kisebb értékek lesznek. Az ATTO nem is a pendrive valós sebességénak a mérésére jó, sokkal inkább a különböző pendrive-ok sebességének összehasonlításához.
TC-ben pedig: beállítások - ált. beáll. - másolás/törlés - kompatibilis mód - itt pedig add meg a pendrive meghajtó betűjelét, és akkor valsz gyorsabb lesz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.