Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Tommee válasza wid22 (#900) üzenetére


Tommee
aktív tag

Esetleg másik fájlrendszerre formatálás?

Idézem magamat:
A megoldás NTFS-re formázásra:
Eszközkezelőben->Lemezmeghajtó->Pendrive Tulajdonságok->Házirendek->Optimalizálás Teljesítményre bepipálni
Ezután lehet NTFS-re formázni a pendrive-okat.

Ha Win7-en jól működik, akkor valami szoftveres gebasz lehet XP-n, ezesetben a pendrive jó lehet.

(#902) kecskekutya válasza 04ahgy (#883) üzenetére


kecskekutya
csendes tag

Nálam is előjött ez az inkompatibilitás (ASUS K50AB) SB700 -as déli híd, és egy PQI 4gigás pendrive között. Egy lehetőséget találtam, egy próbát megér. 9.10-es sb driver ([wikidrivers.com] 9-10_vista_win7_32-64_sb.exe) telepítés után néha végig megy a teszt hiba nélkül (h2testw.exe).Kiváncsi lennék nálad mit hoz? A probléma xp alatt is megvan. Három másik gépben tökéletesen működik ugyanaz a pendrive.

(#903) flash-


flash-
veterán

16 gigás pendrive-ot vennék.
melyiket ajánljátok a kettő között?:

[Ezt?]
vagy
[Ezt]

minél starpább legyen!
melyiket ajánljátok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#904) kircipeti válasza flash- (#903) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ennyiert van Corsair Flash Voyager is. Az eleg strapa.

Nekem egy 8GB-os van, a napokban teszteltem kulonbozo szektromeretekkel:
8k
16k
32k
64k
merget nem vennek ra, de azt hiszem 4k volt az alapertelmezett

(#905) Gerisz


Gerisz
addikt

Tegnap meghalt 2 éven belül másodjára a 8gigás Flash Voyager-em.
most vennem kell újat, már mégegyszer nem szeretnék ilyet.

Milyet vegyek?
Néztem a Sandisk Ducati pendrive-ját nagyon tetszik! Mit szóltok hozzá? Van valakinek tapasztalata?

(#906) Brian_RL válasza Brian_RL (#894) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

iponba már lehet kapni :)

(#907) wolandmaster válasza Gercsa (#889) üzenetére


wolandmaster
csendes tag

Hali,
hol sikerult ennyiert venned a Transcend drive-ot? (vagy AFA nelkul volt ennyi?)

(#908) galacskov


galacskov
csendes tag

Nekem sikerült beszereznem 1 patriot Xporter XT-t nagyon megvagyok elégedve a sebességével és a teljesítményével. Csak ajánlani tudom mindenkinek. A külső borítása miatt szerintem nagyon jó mert ha leseik vagy valami történik vele akkor sincsen nagy gond.

(#909) Ombi5


Ombi5
őstag

ud. Milyen pendrive-ot javasoltok 8 gb es kicsi viszonylag gyors legyen ,PQI jonak mondhato? :R

(#910) Ombi5


Ombi5
őstag

Innen ti mit valasztanatok ami gyors 8gb-os es nem irrealisan draga? :R

[link]

(#911) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nekem, nem az a problémám milyet vegyek, hanem "kicsit" más... :DDD
Szóval tegnap vettem egy Ilyen kütyüt, 8G-st
Rádugtam a gépre, ami látszólag felismerte, telepítette a drivert hozzá.
Azonban az furcsa volt, hogy egyből formázni akarta a Win, amit meg is tettem volna, de ez a kép fogadott: [link] (Általában FAT32-re "előformázottan" kerülnek piacra a pendrive-ok)

Nem is lehet leformázni, illetve 8mb-os kapacitást ír ki.

próbáltam a HP USB tools-al, meg számos hasonló progival formázni, de sikertelenül, mind 8MB-osnak látja. Partíciókezelő alkalmazásokkal is megnéztem, de nem lehet vele kezdeni semmit. Linux Live cd-ről is próbálkoztam, semmi. A KillDisk nevű progiban is megnéztem(nem használtam a Wipe/Kill funkciókat természetesen), ez a progi úgy látja hogy maga a lemez szintén 8 MB-os, de "mögötte" meg ott van a 8G "Unallocated" jelzővel, persze semmit nem lehet vele kezdeni.

Mivel garos, ezért nem nagy probléma, kicserélik, de ha valaki találkozott ilyen esettel, és ami fontosabb esetleg meg is tudta "javítani" valahogy, akkor az legyen szíves ossza meg velem a módszert/utility-t stb...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#912) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#911) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld ki a chekflash-t. frankón leteszteli magát a flash-t, ill. könnyen újrahúzhatod a partícióstábláját (low level initialization), de tud image-et készíteni a pendrive-ról, és visszatölteni azt. Ingyenes, nem kell telepíteni, szóval jó progi.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#913) cigam


cigam
félisten

Mi a helyzet a ready boost eszközökkel? Nagyon nem hallani róla mostanság. Most lett W7-em, de semmi uptodate infot nem találtam (vagy rosszul keresgéltem). Szóval manapság melyik pendrive "ready", és miről lehet megismerni? Mekkorát gyorsít/milyen esetekben észrevehető?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#914) pempellini


pempellini
senior tag

Sziasztok

Kérdésem lenne hátha tud valaki segíteni.
Vettem egy 8gb-os pendrive-ot de van rajta valami jelszavas progi az istenért nem tudom leszedni róla.
Már eljutottam odáig hogy leformáztam de így is 2 partíciónak látja a widows.
És nem tudom egyesíteni őket.van egy 8 megás és egy 7,9 giga.
Ami nem is lenne baj de mindenféle lejátszó a 8 megást látja elsődlegesnek így nem tudom zenehalgátasra használni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#915) cigam válasza pempellini (#914) üzenetére


cigam
félisten

Így jártál. Általában az ilyen kettéosztott pendrivok "jelszavas"partíciója nem módosítható, nehogy az 1.-ás user letörölje, és ne férjen hozzá a titkosított adataihoz. Néha megoldható az eltüntetése a gyártó oldaláról letölthető segédprogival. Ha írsz pontos típust pontosabb választ kapsz.
Próbáld meg visszavinni, és kicserélni 1 "normálisra".

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#916) pempellini válasza cigam (#915) üzenetére


pempellini
senior tag

Őlenne az:[link]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#917) Cyberbeni válasza cigam (#913) üzenetére


Cyberbeni
addikt

van valami alsó kapacitáshatára, de afelett kb bármelyiket lehet rá használni. (vagy gyártó honlapján lehet hogy írják)
sebességnövekedést meg úgy tudod meg, hogy elindítod vele és nélküle is, és leméred.

[ Szerkesztve ]

(#918) cigam válasza pempellini (#916) üzenetére


cigam
félisten

Eh, ez nem sokat segít. Itt nyálazd át melyik a tied. Esetleg az USBDeView segít kideríteni a pontos típusát. Ha már tudod a pontos típusát, a maxel oldalán a download szekcióban találsz hozzá programot (ha létezik).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#919) cigam válasza Cyberbeni (#917) üzenetére


cigam
félisten

Bármelyiket nem lehet. Eddig 2 pendrival (1GB, és 4GB-os), ill.egy 2GB-os SD-vel próbáltam, de nem tetszett neki. Nem a méretük, inkább a sebességük számít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#920) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

A Silicon Power márkájú pendrive -ok milyen minőségűek?

(#921) norbijuzer


norbijuzer
csendes tag

sziasztok!
win7 bootolás gyorsítására szeretnék pendrive-ot venni, ti mit ajánlotok?
gondolom 1-2GB elég neki. de melyik lehet a leggyorsabb, ami kapható és nem túl drága?
köszi!

(#922) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Szerintem ha valaki biztosra akar menni az vegyen Kingstont. Van minden árszegmensben és sebességben választék bőven. Ahogy elnézem más márkákkal elég sok probléma van...

[ Szerkesztve ]

(#923) cigam válasza =Mentor= (#922) üzenetére


cigam
félisten

Kingstonoknál olvasni olyat a spec.ben, hogy EMEA only. Ez mit jelent? (Gondolom nem a EurpieanMEdicinesAgency rövidítése)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#924) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen pendrive-ot [link]
Mikor bedugtam a gépbe és megnéztem a tulajdonságokba azt vettem észre hogy gyárilag FAT32-es file rendszerű és kapacitását illetően 14.9 GB-ot ír, de bájtban megadva viszont
16 003 481 600 bájt a mérete.
A hozzá értőket kérdezném hogy ez így normális dolog-e? És hogy Win7 x64 bit-es oprendszer esetén elég -e a pendrive-nak a FAT32-es file rendszer? illetve hogy ha formázni szeretném akkor ezt az urdrive programot vissza tudom-e a formázás után installálni és foglalási egységnek mit kell beállítani formázáskor?

Köszi a segítséget előre is!!!

(#925) FireKeeper válasza Norbi46 (#924) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az általad látott kapacitás azért más, mert a gyártók a méretadatokat 1000-es váltószámmal adják meg, a számítógép viszont 1024-es váltót használ.
jó a fat32 fájlrendszer, NTFS pendrive-oknál nem előnyös, az indexelés gyorsan tönkreteszi a cellákat.
clusterméretet meg egyszerűen ki kell tesztelni, hogy a te pendrive-od milyennel a leggyorsabb.

mod: ha 4GB-nál nagyobb fájlokat akarsz rajta szállítani, akkor ajánlom az exFAT fájlrendszert, ebben benne van a 4GB-nál nagyobb fájlok tárolása, viszont nincs benne indexelés. viszont vigyázni kell mert a windows xp és a régebbi oprendszerek nem biztos hogy ismerik (xp-hez van külön tapasz, és utána tudja)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#926) Norbi46 válasza FireKeeper (#925) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Tehát akkor NTFS file rendszert nem szabad használni.
Hát igen menne 4 GB-nál nagyobb file is rá!
"(xp-hez van külön tapasz, és utána tudja)" itt patch-re gondolsz?
És honnan tudom letölteni és ezt csak simán rá kell másolnom a pendrive-ra?
És formázás után mi lessz az urdrive-al? vissza tudom installálni?

(#927) cigam válasza Norbi46 (#926) üzenetére


cigam
félisten

XP-hez kiadott okosság

Ha egy exFat-re formázott drive-ra teszed amit még nemtud olvasni, annak ugye semmi értelme ;]

Használod azt a progit? Vagy miért ragaszkodol hozzá? Egyébként a gyártó oldaláról letölthető

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#928) Norbi46 válasza cigam (#927) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Hi!
Köszönöm szépen neked is a segítséget + a linkeket is!
Használom biza! Nagyon jó dolog! :C

(#929) cigam válasza Norbi46 (#928) üzenetére


cigam
félisten

Mesélnél róla bővebben?
Pl. az online backup az fizetős?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#930) Norbi46 válasza cigam (#929) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Na én igazából a média dolgoknak örülök mint például a képnézegetőnek vagy az mp3 lejátszónak ha idegen gépen vagyok nem kell keresgélnem a programokat, hanem egyből le is játssza! :))

(#931) Norbi46 válasza cigam (#929) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Na ezt találtam még róla:

A urDrive egy desktop felület a fájlok, fényképek, videók és zenék könyvtárakba szervezéséhez. Az egyszerűen kezelhető programmal könnyen áttekinthetjük a meghajtó tartalmát és gyorsan megtalálhatjuk amit keresünk. A fájlokat drag-and-drop módszerrel másolhatjuk és segítséget kapunk az átnevezéshez, sorba tételhez és a szabad tárterület követéséhez is.

A urDrive egy hordozható böngészőt is tartalmaz, ennek több előnye is van. A kedvenc oldalaink könyvjelzői mindig kéznél vannak, plusz nem hagyunk nyomot (jelszavakat, előzményeket, letöltött tartalmat) egyetlen idegen gépen sem. 2 GB ingyenes tárterületet kapunk a weben adataink átmeneti tárolásához.

A urDrive tartalmaz még fotónézegetőt és MP3 lejátszót is, ezeket sem kell keresgélnünk ha idegen gépen szeretnénk megnézni vagy meghallgatni valamit. A hordozható szoftverek sora a közeljövőben tovább bővül majd.

(#932) cigam válasza Norbi46 (#931) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Tényleg jóságosnak tűnik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#933) Norbi46 válasza cigam (#932) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igazán nincs mit! ;)

(#934) cigam válasza Norbi46 (#933) üzenetére


cigam
félisten

Megpróbáltam feltenni egy EMTEC-re, de nem tetszett neki az ötlet (An unknown error has occured)

Ez minden Kingstonnal működik, vagy csak bizonyos sorozatokkal?

Más gyártóknak is vannak ilyen okosságaik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#935) Norbi46 válasza cigam (#934) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Megesküdni nem mernék rá de szerintem csak kingston-al és csak a DataTraveler 101 G2 sorozat. de meg kell probálni más tipussal is.

(#936) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ez a Flash Voyager GT csupe rejtély... a logoutos bemutatásban írtam is, hogy miután megvettem, simán tudta írásban a 16-17MB/s-ot, majd az első formázás után már csak 13-at. letöltöttem a 918-as hsz-ben írt kis programot, majd legyalultam a pent, és érdekes módon a törlést szintén 17MB/s-mal csinálta, viszont az újraformázás után megint csak 13-at tudott. ez most már tény, a hardver tudja a 17megát, de valamiért akárhogy formázom újra, valós alkalmazásoknál megtorpan 13-nál. valakinek ötlet, hogy milyen beállítással, vagy progival próbálkozzak, hogy végre azt a sebességet tudja amit elvárok tőle?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#937) cigam


cigam
félisten

A Silicon Power-en kívül más is gyárt ilyen csodát? Mondjuk aminek normális usb csatija van (dugó!)

Relatíve olcsó 14-16k, és álva hagyja szinte az összes pendrive-ot, csak hát kell hozzá egy + kábel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#938) poga


poga
csendes tag

Üdv!
Mini pendrivek közül melyiket érdemes megvenni a legjobban?
8 v 16 gb-s kéne.
Eddig a super talent pico c-t néztem, az jó választás lenne?
Előre is kösz a választ.

(#939) cigam válasza poga (#938) üzenetére


cigam
félisten

Ez alapján jó választásnak tűnik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#940) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Sziasztok! Hátha valakit érdekel. Pár napja vettem egy 32 GB-os pent 14k-ért [Patriot xporter XT] Másolás közben MP3 és DVD, olvasás 30MB/s írás 10MB/s átlagsebességet mértem, a burkolata fekete gumi állítólag vízálló is.

(#941) cigam


cigam
félisten

Még mindíg nézelődöm (tipikusan addig, míg 2 szék közül a pad alá esek)
Most éppen a beleaplikált/hozzáadott progikat vizslatom. Amit eddig találtam
- Kingston - urDrive
- PQI - urSmart
Ill. létezik(?) még az U3, viszon nekem a www.u3.com nem jön be. Mintha meszűnt volna (és ezzel együtt a U3 pendrive-oknak sincs már létjogosultsága?)

Létezim még ezekhez hasonló gyártó/program (portableapps kliőve ;) )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#942) sagvary


sagvary
aktív tag

Filmeket nézünk ASUS OPlayerrel, úgy, hogy egy pendrive-re mindig rámásolom az éppen kivánt anyagot. Állandóan másolok rá majd törlöm. Meddig bírhatja a pendrv?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#943) Alex91 válasza cigam (#941) üzenetére


Alex91
félisten

U3 imho sajnos kihalt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#944) Spancho válasza Alex91 (#943) üzenetére


Spancho
őstag

Sziasztok én már nem venni akarok csak segitséget kérni :)
Ma hoztak nekem egy Kingston DataTraveler 101 4GB Pendrive-ot.
Ilyen
A gond csak az lenne vele hogy 256mb-ot ir rá a windows pedig 4gb van ráirva (nem c sak a fedélre ,hanem a csatlakozó részére is) (citrom szinű 100% hogy 4gb-snek kéne lennie)
Formatáltam fat32 stb.. mindent próbáltam de sehogy se lehet állitani ,kiválasztani a méretét.
Ha valaki tud megoldást kérem irja le.
Köszönöm :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#945) Alex91 válasza Spancho (#944) üzenetére


Alex91
félisten

Particionald ujra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#946) sagvary válasza Spancho (#944) üzenetére


sagvary
aktív tag

Lehet, hogy ilyen lesz, ha már sokat használták?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#947) Spancho válasza sagvary (#946) üzenetére


Spancho
őstag

Nem ,megoldottam :)
Leszedtem a Kingmax oldaláról egy "UFD_Recovery tool" programot és "megjavitotta"
Köszi a helpet és bocsi hogy rossz helyre irtam ,már megtaláltam a rendes fórumot is ahova kellett volna :P

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#948) cigam válasza sagvary (#942) üzenetére


cigam
félisten

Pendrive-ja válogatja, de 1-2000 ciklust ki kéne bírnia.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#949) plexi


plexi
tag

Helo! Mivel a 16 Gigás TDK-mat beletörtem a gépbe ezért sajna másikat kell vennem. Ezt néztem 16Gigásba : http://www.supertalent.com/products/stt_usb_detail.php?type=Pico#

SuperTalent Pico D 16. Vlki hozzáértőbb mondhat jobbat is. Corsair Flash Voyager 16on gondolkodtam még.

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#950) cigam válasza plexi (#949) üzenetére


cigam
félisten

Semmi extra, átlagos. [link]
A Crosair talán 1 fokkal gyorsabb.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.