Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) kjany


kjany
tag

Szerzői jogdíj a pendrive-okra
[link]
:(

(#652) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Melyik a gyorsabb a kettő közül, illetve melyiket ajánljátok:

Sandisk Cruzer mini 4GB
Corsair Mini 4GB

Psn ID: sefter_hun

(#654) audi100td válasza kjany (#651) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szánalmas...

(#655) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Ezzel van valakinek tapasztalata? SILICON POWER 16GB eSATA/USB SSD [link]

(#656) denieBoy


denieBoy
tag

Hi!

Nemrég vettem egy Sandisk Cruzer Contour 4 GB-t [link] maximálisan meg vagyok vele elégedve. Hozza a a papírformát: 19MB/s write, 25MB/s read.

Designos, adnak hozzá klassz kis bőrtokot.

Bátran ajánlom mindenkinek, aki szertene egy exkluzív, gyors, árban is jó pöndrájvot. :)

DaVe

(#657) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nemrég szereztem be egy 2 GB-os Silicon Power Touch 810 B (blue) SWAROVSKI pendrive-ot.
Kinézete miatt vettem, ráadásul nem is volt drága (1870 HUF). Most látom, egy nap alatt megváltozott az ára, már 2400 körül adják... :U
Rettenetesen pici, ráadásul csak 5 gramm. Slim csatlakozóval.
2, 4 és 8 GB-os, kék és piros színben kapható. Lifetime garanciával.

Különlegessége ezenfelül, hogy egy Swarovski kristály díszíti. (Hölgyek, metrosexuális pasik előnyben :) )

2008 novemberében jelent meg hír róla, hogy jön, és idén év elejétől lehet kapni.

Aranyos, kicsi, extravagáns, csak ajánlani tudom mindenkinek.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#658) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Mi a véleménytek a kingmax pendrive-ról?

super stick: [link]
u-drive: [link]

Vissza olvasva állítólag könnyen törik a műanyag. Ez valós probléma?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#659) SG3rg0


SG3rg0
őstag

8GB SanDisk Cruzer Micro USB Flash Drive U3 Smart NEW

Ilyet rendeltem, most!
Valaki ismeri ezt a kis drive-ot, esetleg van valakinek ilyen?
A sebességére lennék kíváncsi és a tapasztalatokra!

[ Szerkesztve ]

(#660) stangli


stangli
senior tag

tudtok valami strapabíró pendrive-ot ajánlani? mert fél éven belül a 2ikat töröm össze :F

(#661) stangli válasza kjany (#651) üzenetére


stangli
senior tag

(#662) SeaShark válasza mrlujoak (#657) üzenetére


SeaShark
tag

Tényleg szép és tetszetős de milyen sebességgel lehet rá írni /olvasni

(#663) Steve-0


Steve-0
őstag

hi allz, milyen 8 vagy 16 GB-s pendriveot ajánlatok? Sokat hordoznám.
MAXELL 16GB ~ 7,5e ezzel van tapasztalat?

(#664) adalbert1 válasza Steve-0 (#663) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is hasonlón filózok jelenleg... Viszont amiket néztem hogy már elég gyorsak, kb. dupla ilyen áron vannak... :(

szerk.: ill. az olcsóbb Kingston-ok között mekkora sebességbeli eltérés lehet? Mivel a gyártó mindegyikhez annyit írt csak hogy standard sebességű... :F

[ Szerkesztve ]

(#665) adalbert1 válasza adalbert1 (#664) üzenetére


adalbert1
veterán

Teszteket nézegetve annyival jutottam előrébb hogy vagy 8 GB-os Corsair minit veszek (kíváncsi vagyok vajon milyen), vagy OCZ Rally2-t. A Flash Voyager még nem lenne rossz, viszont pont ma döglött be, így inkább azt kihagyom.
Esetleg tipp hogy van-e gyorsabb ezeknél ebben az árkategóriában?

(#666) FireKeeper válasza adalbert1 (#664) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát... én a maxell-t kerülném. egyik koleszos haveromnak (igaz 1GB-os) maxellje van, és bűnlassú. ha fontos az ár, akkor sztem egy kingston dt100 sem sokkal drágább, de legalább valamennyire használható.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#667) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Senki nem ismeri ezt a SanDisk Cruzer Micro USB Flash Drive U3-at!

(#668) adalbert1 válasza FireKeeper (#666) üzenetére


adalbert1
veterán

Én se olyat vettem... Az is elgondolkoztató, hogy vajon milyen flash memóriát használhatnak, ha a 16 GB-at adják annyiért, mint más gyártók a jobb 8 GB-osakat...
Ami engem idegesített, hogy pl. a Kingston-nál is csak annyi van kiírva a DT400 alatti modelleknél a read/write speednél hogy standard... Miért nem tudnak akkor egy olyat odaírni, hogy mondjuk 10/3?
Végül egy Corsair Mini-t rendeltem, 8 GB-osat, kíváncsi vagyok hogy milyen lesz... Sajnos a Flash Voyagerem nem mértem le mielőtt bedöglött, így nem igazán tudom összehasonlítani a sebességet... A Corsairben ugyan kicsit megrendült a bizalmam, de úgy voltam vele, hogy még mindig jobban járok, mint valami PQI vagy hasonló márkával.

(#669) adalbert1 válasza FireKeeper (#666) üzenetére


adalbert1
veterán

Én se olyat vettem... Az is elgondolkoztató, hogy vajon milyen flash memóriát használhatnak, ha a 16 GB-at adják annyiért, mint más gyártók a jobb 8 GB-osakat...
Ami engem idegesített, hogy pl. a Kingston-nál is csak annyi van kiírva a DT400 alatti modelleknél a read/write speednél hogy standard... Miért nem tudnak akkor egy olyat odaírni, hogy mondjuk 10/3?
Végül egy Corsair Mini-t rendeltem, 8 GB-osat, kíváncsi vagyok hogy milyen lesz... Sajnos a Flash Voyagerem nem mértem le mielőtt bedöglött, így nem igazán tudom összehasonlítani a sebességet... A Corsairben ugyan kicsit megrendült a bizalmam, de úgy voltam vele, hogy még mindig jobban járok, mint valami PQI vagy hasonló márkával.

(#670) Ribi válasza stangli (#661) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az artisjus bekaphatja.
Kb olyan, mint a parkolótársaság.
Csak szedik be a pénzt és nyelik el. Falhoz mindet.

adalbert1 nem írják rá, mert akkor lehetne reklamálni egy kicsit szarabbul sikerült darabnál. Az meg nekik nem kell. Teszteket kell olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#671) adalbert1 válasza Ribi (#670) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ezt tökéletesen megértem, csak így számomra egyáltalán nem derült ki hogy akkor a budget kategóriás modelljeik között van-e valami különbség a külső kialakításon kívül...
Tegnap csináltam én is egy kis rövid tesztet 2 db 1 GB-os Kingston pendrive-val, az egyik a 2-3 évvel ezelőtti csúcsmodell egy Datatraveller II+Migo, a másik pedig egy sima egyszerű Datatraveller.
Míg a DTII+ simán tudott 1x MB/sec-cel írni egy 186 MB-os filet, addig a sima Datatraveller mindezt olyan 2-3 MB/sec-cel tudta ami igencsak gyenge szerintem...
Oké, aki csak pár kisebb dokumentum hordozására használja és ritkán pakol rá új dolgokat annak az igényeit biztos az is tökéletesen kielégíti...

Tesztet meg elolvastam egy jó nagy adaggal tegnap, kb. annyit sikerült leszűrnöm hogy amik a jobbnak mondható 10 MB/sec írás és 2X MB/sec olvasásnál gyorsabb 8 GB-os penek, azok jóval 10k felett vannak...

(#672) Ribi válasza adalbert1 (#671) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haat nemtom hogy hol olvasgattal, de ez azert nem igy van.
Madarasoknál én is vettem egy 8G-s OCZ-t ami most 7200 és szerintem ezért az árért megfelelő.
16G-s meg rendelhető és nincs 11k.
Szentem itt a PH-n olvasgass, mert leírják hogy a mostani széria milyen.
Pl a Voyager-ekből egy régebbi tesztet olvasol, akkor azok sokkal jobb eredmenyt mutatnak, mint a mostaniak. Más chip. Viszont ezt a gyártó sehol nem írja le, csak olvashatod, hogy panaszkodnak az emberek.

(#673) adalbert1 válasza Ribi (#672) üzenetére


adalbert1
veterán

Mindenféle google által kidobott pendrive tesztet olvasgattam, amilyen hülye vagyok a topicban nem jutott eszembe visszaolvasni. :B :DDD
Mindenesetre beneveztem egy Corsair Mini-re, olvasásban elég jó ( 30 MB), viszont az írás csak olyan 6-8 MB-tal megy...
Lehet hogy az OCZ-t kellett volna választanom...
Mindenesetre ha hosszú távon nem leszek elégedett a kis Minivel akkor valszeg. cserélek valami jobbra, rá meg mennek olyan cuccok amiket ritkán frissítek és inkább csak a visszaolvasás a lényeg.

16 Gigás honnan rendelhető annyiért?

(#674) adalbert1 válasza adalbert1 (#673) üzenetére


adalbert1
veterán

Rájöttem hogy láma vagyok, az xp figyelmeztetett másolás közben hogy nem hi-speed usb-re van kötve. Átrakva olyanra már megy az írás is olyan 10-11 MB/sec-cel.

(#675) Knilee


Knilee
tag

helló

16GB-os pendrive-ot szeretnék venni 2 Kingston-t néztem ki árban azonosak de nemtudom hogy mi a külőmbség a 2 között.
KINGSTON Pen DT 100 16GB
KINGSTON Pen DTI 16GB

sebességben van külömbség köztük vagy miben?
thx

(#676) SG3rg0 válasza Knilee (#675) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nekem volt DT-m nagyon gagyi műanyag!
A DTI masszívabb és sebességbe nincs különbség a kettő között!

(#677) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Vettem ma egy Corsair Flash Voyager 8GB pen driveot, meglepődésemre tapasztalva se nyakpánt se USB hosszabítüó nem volt hozzá.
Már egyikhez sem adnak vagy csak az enyémből maradt ki?
Úgyrémlik hogy még régebben adtak mellé.

ELőre is köszi

(#678) volvoguy


volvoguy
addikt

tudtok valamit a

PQI
Toshiba

márkájú pendrive-okról?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#679) csokibanán


csokibanán
csendes tag

én azt hallottam,hogy a corsair voyager GT konstrukció hibás.rengeteget visszadobtak már belőle tán nem is gyártják már,állítólag nem bírja a nagy sebességet.de ezt csak úgy hallottam boltban mondták amikor érdeklődtem. :U

(#680) shevy


shevy
tag

16 Gb-os pendriveot szeretnék venni, HD-filmekhez kellene, A-data pd7 -re vagy SanDisk Cruzer Contour-ra gondoltam. Az utóbbiból mi az a U3-as változat? Melyikikük lenne gyorsabb, nagyobb mint 4gb-os fájlok másolásánál? Esetleg mást ajánlanátok? köszi

(#681) sittes79 válasza shevy (#680) üzenetére


sittes79
addikt

Eőttem szóló kollégához hasonlóan 16 Gb pendrivot szeretnék HD filmekhez!!

kritérium--jó ár-érték arány, legalább 10-15 Mb/sec irási sebesség!!

Köszi

(#682) sittes79


sittes79
addikt

Az miért van hogy a maxell 8 Gb-os pendrivom elkez másolni 13M/sec-el
majd leugrik 2-re. ja olvasás közben, íráskor még rosszab!!!

köszi

(#683) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Tudtok segíteni? Pendrive kéne 32GB-os. Most sz.rt be a flash voyager 32gigásom.

OCZ ATV 32GB vagy SanDisk Cruzer Contour 32GB-osat ajánlotok?

Fontos, hogy megbízható legyen.

Gyorsaságban úgy láttam, hogy a Sandisk gyorsabban ír, de lassabban olvas.

Segítsetek. Köszi!

(#684) wienattwo válasza nVIPER (#683) üzenetére


wienattwo
tag

Mivel ezeknek már elég gyors az olvasásuk, szerintem sokkal fontosabb az írás sebessége. OCZ-nél ahogy kivettem, az írás 11-17 MB/s lehet, attól függ, milyen darabot fogsz ki. Viszont asszem, hogy nem írják a csomagolására az írási sebességét, innentől fogva nem reklamálhatsz, ha lassú lenne. Esetleg még adata pd7.

(#685) fekeandras


fekeandras
őstag

Vettem egy noname (96GBE márkájú) 8Gb-os pendrive-ot.Legnagyobb megdöbbenésemre a Kingmax-omnál lényegessen gyorsabban másol/olvas.Tud nekem valaki mondani egy programot amivel másolást/olvasást lehet tesztelni/mérni?

(#686) nVIPER válasza wienattwo (#684) üzenetére


nVIPER
senior tag

Akkor maradok a Sandiskél. Adata mennyire megbízható?

(#687) csokibanán


csokibanán
csendes tag

sziasztok!
vettem agy kingston dt 100-as 8GB-os pendrivot. kissebb fájloknál 6 és 10 Mb között mozgott az írás, felírtam rá egy közel 7 GB-os fájlt próbaképpen, az olyan 9 és 10 között ingadozott.na jó neha 10.5 is volt. :)

(#688) csokibanán


csokibanán
csendes tag

valaki el tudná mondani, hogy a cluster méretét hogyan lehet beállítani?köszi.

(#689) kjany válasza fekeandras (#685) üzenetére


kjany
tag

ATTO Disk Benchmark elég hiteles progi, mér irást, és olvasást is.
letölthető: [link]
Maradhat minden beállitás alapon, persze ne feledd a tesztelni kivánt dolog helyes betüjelét megadni.

(#690) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy pendrive-ot venni és kinéztem egy jó ár/érték arányúnak tűnő példányt:

http://www.depo.hu/kingmax/u-drive_4_gb

Mit lehet tudni a Kingmax U-Drive sorozatról?
megbízható?
valóban hozza a 20 MB/s olvasási és 7 MB/s írási sebességet?
Tehát vajon kb. 10 perc alatt tele is lehet pakolni adatokkal?

(#691) Chaser


Chaser
titán

Kaptam egy DT101Y/8GB típusú kingstone pent, mit lehet róla tudni? :F Meg mennyi garral árulják ezeket? Dobozon ugye 5 év van, de asszem 1 évvel adták , papír nincs, ismerős boltból van, de ha fosh meg másutt "rendes" garral adják akkor visszaviszem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#692) No-kia


No-kia
őstag

melyiket ajánlátok? kingmax super stick/8GB
vagy kingston datatraveller 100 8GB

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#693) jorden06


jorden06
senior tag

Üdv!

Lehet, hogy rossz topicban járok, nem találtam konkrétan ennek megfelelőt:
Szóval memóriakártya vásárlása előtt állok. Egy Sandisk Ultra II-es cuccot néztem ki.
Kérdésem, hogy melyik a jobb megoldás? 2db 4Gb-os kártya, vagy 1db 8Gb-os kártya. Sok helyen olvastam, hogy a kártyáról az illetőnek elvesztek az adatai/képei (fényképezőbe lesz), és többet nem látta őket. Én eddig 1db kisebb (1Gb) kártyát használtam, de nem volt vele semmi gondom. Szóval vannak előnyei/hátrányai a nagyobb tárhelynek? Tanácsok?

Előre is köszi, üdv

(#694) Robb202


Robb202
tag

USB pendrive-t milyen programmal lehet tesztelni, hogy az USB pendrive valóban 16GB-os e? A választ előre is köszönöm.

(#695) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

urak, pendrive hibajavitásról mit lehet tudni, hogy alakul pl egy noti hdd ellenében?

mit kezd a hibás bitekkel?

:R

(#696) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok,
CORSAIR FlashVoyager GT 16GB

Erről mi a véleményetek?

Üdv!

(#697) g@bo válasza g@bo (#695) üzenetére


g@bo
nagyúr

pendrive helyett, 1,8" hdd ( asus eee, külső házban, 30gb ) 10k ért megéri?

előny hátrány?

(#698) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Hú ez a topic nagyon pörög :K
Megvettem a Corsair Flash Voyager GT-t.

(#699) g@bo válasza -XadAnuX+ (#698) üzenetére


g@bo
nagyúr

mennyiért?

jah, nézd meg, hetente benéz valaki, szal sok türelem kell. :F

(#700) -XadAnuX+ válasza g@bo (#699) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Igen, észrevettem :K
Privi ment!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.