Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) gg72 válasza D@ni88 (#250) üzenetére


gg72
veterán

Én lemértem és a Vista így is, úgy is 42 mp alatt állt fel, viszont ReadyBoost-tal sokkal lassabban állt le... Amúgy azt olvastam így utólag, hogy 4GB ram esetén teljesen fölösleges a ReadyBoost: [link]

(#252) kjany válasza gg72 (#251) üzenetére


kjany
tag

Azért kiváncsi lennék egy olyan drive mit változtat amit kifejezetten Ready Boost driveként forgalmaznak (pld. Kingston DTR, nem beszélve a DTHX -ről).
Egyébként szerintem nem is a RAM mérete, inkább a sebessége meghatározó a Ready Boost szempotjából. (ha lassu a rendszermemód. látsz változást, viszont ha van egy jó időzitésekkel beállitot stabil RAM párod, a Ready Boost felejtős -szerintem-)

(#253) gg72 válasza kjany (#252) üzenetére


gg72
veterán

Valszeg így van, aztán mivel nekem nagyon alacsony időzítésű SuperTalent ramjaim vannak, így méginkább nem értem utólag, hogy mit is vártam... :U

(#254) #93966848


#93966848
törölt tag

Segítsetek srácok melyiket vegyem meg:Corsair Flash Voyager 16GB vagy Corsair Survivor 16GB.Fontos, hogy jó védelmet kapjon a pen, mert nem nagyon tudok vigyázni rá.Néztem mindkettőről tesztet és nekem a Survivor jobbnak tűnik.Fontos az is, hogy gyors legyen.
Szerintetek?

(#255) Knilee


Knilee
tag

Hy kellene egy kis segítség pendrival kapcsolatban most szeretnék venni 2gb-os változatot ami nagyon fontos az a sebesség hogy gyors legyen és max 2000-2500Ft körül. leírások alapján ezt választottam[link] de nemtudom hogy ez mennyivel tud kevesebbet?[link]
az ár miatt inkább a második verziót venném de arról semmi infót nemtaláltam. valaki tud róla valamit vagy ajánlana valami mást ami gyors és olcsó thx

[ Szerkesztve ]

(#256) kjany válasza Knilee (#255) üzenetére


kjany
tag

Jimanszky ->
sajnos a két Corsairról nincs tapasztalatom.

Knilee ->
A sebesség erőssen pénztárcafüggő, az igazán gyors 2GB -os drivok (20/30MB/s) 2.500 ft- körül kezdődnek pld.: Kingston (DT400)
A két 2GB -os Kingston drive amit kinéztél magadnak, eddigi vásárlóim visszajelzése alapján kb 4-8 / 12-16 MB/s -ra képes, a DTI -nél valamivel gyorsabb a DT100, ebben az árkategóriában a DT110 lenne gyorsabb egy fokkal...

Vannak tesztjeim 4GB DTI, és 8GB DT100....mindjárt megosztom a topic látogatóival.

[ Szerkesztve ]

(#257) kjany


kjany
tag

8GB Kingston DT100

Irás_TC / Olvasás_TC

[ Szerkesztve ]

(#258) kjany


kjany
tag

4GB Kingston DTI

Irás / Olvasás_ATTO

[ Szerkesztve ]

(#259) bandi210


bandi210
aktív tag

na én maradok a scandiskemnél..egy gigás és nekem elég gyors..(na jó nem de mivel otthon még mindig nem voltam eléggé elszánt ahoz hogy vegyek ble egy usb2.0-ás cumót így mit is várok...de nekem jó....és 1200-ért...nekem megérte...és van rajta beépített progi is...

By Crytec...."Szörnyű, manapság hogy hígul ez az informatikus szakma. Sokaknak már barátnőjük is van...."

(#260) Dzsekó válasza Knilee (#255) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az a DT100 nem is rossz írásban, a lentebbi teszt alapján.
Az én Sandisk Cruzer Contour-om 15/26 írás/olvasás. Eddig ez a legjobb, amit láttam 16GB-osban.

(#261) kjany válasza Dzsekó (#260) üzenetére


kjany
tag

...igen ez egy jobb példány volt, egyébként láttam én már olyan DT100 -at ami alig érte el a 8MB/s irást.
Nagyon jó az a Sandisk Cruzer Contour, csak az ára lehetne picit barátibb.

(#262) Dzsekó válasza kjany (#261) üzenetére


Dzsekó
addikt

E-boltban már lement 14-re, én még nyár elején vettem 18-ért.
Annyira már nem vészes sztem. És még bőrtok is van hozzá.

(#263) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdvözletem!

8 GB-os változatban keresnék elérhető árú (max 5-6K), szép (hölgynek lesz) és viszonylag gyors pendrive-ot, minél több garanciával. Mit ajánlotok? Nézegettem a Kingston DataTravelereket, nem rosszak, csak nem tudom, milyen gyorsak a 8 GB-os verziók. Főleg nagy fájlok másolására/írására lenne használva. Köszi előre is a segítséget!

(#264) Alex91 válasza ^Clown (#263) üzenetére


Alex91
félisten

SanDisk Cruzer TITANIUM U3 PenDrive 8GB

Ha ez draga lenne, akkor esetleg ez:
SanDisk Cruzer micro U3 ReadyBoost PenDrive 8 GB

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#265) ^Clown válasza Alex91 (#264) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi szépen! Én is rábukkantam az U3 micro-ra, a másik (titanium) már drága. Még ezeket találtam, igaz a Corsair nem túl szép, de legalább viszonylag gyors:

Corsair Flashvoyager 8GB

KingMax U-Drive 8GB

A-Data Nobility N702 8GB

(#266) Alex91 válasza ^Clown (#265) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem egy 1 GB-os Titanium van (es akkor tobbe volt, mint ez a 8 GB-os :DD ). De jo strapabiro, es ugyan nem egy sebessegbajnok, de annyira nem is lassu. Valamint IMHO jol is nez ki :). Van Kingston 8 GB-osom is, annak is elfogadhato a sebessege...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#267) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Erről valami infotok van, hogy kb mennyire megbízható/gyors:
[link]Sziasztok!

Elég jó áron van, gondolom ennyiért nagyon nagy gyorsaságot nem várhatok, de ha azt mondjátok nem kritikán aluli az írási sebessége, akkor lehet egy ilyenre benevezek. Ilyen 300-600-1200MB körüli fájlok tárolására, hordozására használnám.

(#268) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#267) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

A linkelés miatt kicsit lecsúszott a köszönés, de remélem érthető a hsz :)

(#269) kjany válasza ^Clown (#263) üzenetére


kjany
tag

Hölgyeknek ilyen pendriveot ajánlanék !
Ennél szebb darab nem sok van - szerintem
(bár a rendkivül kis mérete miatt csak 4GB a maximum)

PQI (i810)

[ Szerkesztve ]

(#270) ^Clown válasza kjany (#269) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi szépen, de ez a tárhely miatt kiesik :(

(#271) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Hello!

8 gigás pendrive-ot akarok venni, kb 4-5k közötti árban. Én ezeket néztem ki:
http://ipon.hu/webshop/product/kingston_pen_dt_100_8gb/18986

és
http://ipon.hu/webshop/product/kingston_pen_dt_8gb/24312
Általába milyen a sebességük mert láttam itt korábban egy tesztett a dt100asról annak egész jó sebesége volt, vagy az csak egy egyedi darab volt? És a dt100nak nincs kupkaja, az megbíizható? Melyiket ajánljátok?

(#272) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Üdv!

Végülis a boltban csak kupakos 8 gigás kingston volt, hát azt vettem meg. Egész gyors, 10Mb/sec felett van az írási sebesség, olvasást nem néztem. Egyetlen bajom hogy 2 gigánál nagyobb fájlokat nem tudok rá másolni. Utánanéztem, azt olvastam ez a FAT32 miatt van, és át kell formázni NTFS-re. Na most, erről mit gondoltok? Biztonságos? Hátránya lesz?
Kösz!

(#273) kjany válasza Dzsiforsz (#272) üzenetére


kjany
tag

Csak bátran formázd NTFS -re, semmi baja nem lesz.
Ha stabilan 10 fölött ir, tedd össze a két kezed kifogtad az aranyhalat, ez nem jellemző a DTI szériára.

(#274) Abri


Abri
aktív tag

Hy all
16gb pendrive -ot vennék. Mit ajánlotok?
én ezeket néztem:

USB OCZ ATV 16GB USB2.0 10600ft
USB OCZ Rally2 16GBDual Channel 10400ft
USB CRS Survivor 16GB 12100ft
USB CRS FlashVoyager16GB USB2.0 10200ft

[ Szerkesztve ]

(#275) shteer


shteer
titán

Kingston DT101C 4GB

ATTO 2.34 bench

2395huf

..szerintem jónak tűnik

(#276) Forestal


Forestal
tag

Corsair Flash Survivor GT 8GB

Gyors és starpapíró, nem túl drága 8-9k között már kapható
[Corsair Flash Survivor GT 8GB]

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#277) zsolt1129 válasza horitomy (#48) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez egy jó pendrive szerintem. Én legalábbis meg vagyok vele elégedve.

(#278) vakondka


vakondka
őstag

Láttatok már ilyet ?

Ez egy póker zseton, amiben 2 GB pendrive van :))

Itt lehet venni: novoparts.hu

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#279) Geree válasza Forestal (#276) üzenetére


Geree
senior tag

A Survivor-ből is van GT? Eddig nem találkoztam vele....( persze google már igen) de pl. a Corsair oldalán sincs róla írva nagyon, illetve az ára is kísértetiesen hasonlít a simára...
most akkor hogy is van ez? :F

a friend in need is a friend indeed

(#280) Forestal válasza Geree (#279) üzenetére


Forestal
tag

de van ám
valahol régebben találtam egy összehasonlító tesztet is. (most persze naná hogy nem)
A kék (normál survivor) nem sikerült valami fényesre sebesség tekintetében. Ezért is készült el a GT ami orvosolja ezt a "problémát"
Egybként több helyen is lehet, lehetett kapni: IPON, Vision...

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#281) Geree válasza Forestal (#280) üzenetére


Geree
senior tag

Jah már utánanéztem....corsair honlapján írták, hogy 8 gigánál kisebb GT-t már nem gyártanak....olvasási sebességben ~1-3% írásban ~30-35%-os sebességkülönbség van a GT javára...Egyébként Magyarországon én most nem láttam Survivor GT-t hol lehet kapni....az iponnál és vision-nál is csak "sima" survivor van...

a friend in need is a friend indeed

(#282) Xerxész


Xerxész
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az miért van, hogy adott egy mondjuk 5,8 GB hosszú HD film, amit rá akarok másolni egy 8 GB kapacitású pendrive-ra, de nem megy, merthogy állítólag megtelt a lemez, azaz a pendrive. Az egy dolog, hogy a 8 GB kapacitás az valójában nem 8 GB, hanem 7,8 GB...oké, a HDD-knél is sosem annyi a kapacitás, mint amekkorának meghirdetik, hanem jóval kevesebb.

De akkor is, 5,8 nálam nem egyenlő 7,8-cal, az pontosan 2 GB-tal kevesebb, tehát bőven rá kéne férnie a filmnek arra a nyomorult pendrive-ra...de mégis megtelt lemezt ír ki, amikor másolni próbálok, pedig semmi sincs a pendrive-on. Mi lehet a gikszer, miért nem megy fel? Valaki volt már hasonló problémával?

Jobbat is mondok: 4,8 GB-nyi HD film sem fér fel rá... Kisebbet már meg sem mertem nézni, nehogy nagyot csalódjak.

Szerintetek miért nem engedi a gép felmásolni a HD filmet, amikor bőven ráférne kis túlzással akár 2szer is?

(#283) Fori23 válasza Xerxész (#282) üzenetére


Fori23
őstag

Esetleg a 272-273-as hsz.?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#284) Xerxész válasza Fori23 (#283) üzenetére


Xerxész
őstag

Köszi a tippet! :) Asszem megpróbálkozom ezzel a megoldással.
Késő este volt a hozzászólásom, ezért nem olvastam vissza a korábbi kommenteket, bocsa a felesleges kérdésért. :B

(#285) kjany válasza Xerxész (#284) üzenetére


kjany
tag

Ott lesz az igazság, minde drive gyárilag FAT32 -es, és az nem engedi.

(#286) Xerxész válasza kjany (#285) üzenetére


Xerxész
őstag

Újabb probléma: mit lehet akkor tenni, ha nem lehet NTFS-re formázni? :W :O
A lemezkezelőben amikor formázni szeretném a pendrive-ot, akkor a legördülőmenü csak a FAT32-t engedi...
Egyéb megoldás létezik?

(#287) Xerxész


Xerxész
őstag

Vagy az lehetséges, hogy azért nem lehet NTFS-re formázni, mert nem USB 2.0 portra van kötve?
Csak mert a munkahelyi gépem egy nagyon ősi szar, gyakorlatilag a Windows is alig fut rajt', és a port, amire a pendrive kötve van, az nem 2.0-s.
Vagy a formázásnak ilyen mód nincs köze a porthoz?

(#288) vakondka válasza Xerxész (#287) üzenetére


vakondka
őstag

Szerintem ez általános probléma, mert én több fajta pendrive-val próbálkoztam és egyiknél sem lehetett NTFS-re formázni... :(

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#289) Xerxész válasza vakondka (#288) üzenetére


Xerxész
őstag

Ha általános probléma, akkor gondolom semmilyen mód nincs rá, hogy mégis át lehessen formázni.
A fene egye meg... :O

kjany:
Neked hogyan sikerült a formázás?

(#290) ANT válasza Xerxész (#289) üzenetére


ANT
őstag

Hogyne lenne mód az NTFS-re formázásra.
Pl. XP alatt egy módszer: a Hardver tulajdonságok/Házirendek alatt optimalizáld teljesítményre a drive-ot, ezután Sajátgépben a helyi menüből formázva fel kell ajánlania az NTFS-t.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#291) Xerxész válasza ANT (#290) üzenetére


Xerxész
őstag

Láma vagyok, de hol található a Hardver tulajdonságok/Házirendek menü? :B

(#292) shteer válasza Xerxész (#291) üzenetére


shteer
titán

eszközkezelő, adott hw > tulajdonságok > 2.fül

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#293) Xerxész válasza shteer (#292) üzenetére


Xerxész
őstag

Igen, köszi...közben már sikerült rátalálnom és a formázás is sikerült NTFS rendszerre. :DD

Ez a módszer tényleg működik, nagyon köszönöm a segítségeket! :C :R :))

(#294) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!

Megosztanám veletek a közelemben található pendriveok sebességeit, hátha segít valakinek a választásban:
[link]
[link]
[link]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#295) kjany válasza Ripley (#294) üzenetére


kjany
tag

A linkek alatt milyen pendriveok adatait látjuk ?

(#296) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Vennem kéne egy min. 8 GB-os pent, de nem valami szart akarok, hanem olyat aminek normális sebesége van. Nagyon rég volt már az oldalon pen drive teszt, így nem tudom mi lenne a megfelelő választás.

(#297) kjany válasza medium84 (#296) üzenetére


kjany
tag

pld:
Kingston (DTHX) HyperX [ [link] ]

(#298) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

A PQI i221 8gigás pendriveról vkinek van tapasztalata?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#299) Ripley válasza kjany (#295) üzenetére


Ripley
tag

HA megnézed a fileneveket akkor egyértelműen ki fog derülni.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#300) kjany válasza Ripley (#299) üzenetére


kjany
tag

Kösz az infót, igy már értem :D
A Sandisk cruzer contour no.1

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.