Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Ragnar95 válasza Vyndree (#10800) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megnéztem kb 10 tesztvideót és végül az AS15 mellett döntöttem, mert élesebb is a képe a legtöbb videón és a színei is természetesebbek, a GoPro-nak nagyon sárgásak a színei valamiért, még a Blacknél is jobbnak tűnt több videón is az AS15, úgyhogy az a befutó :K
Köszi mindenkinek a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10802) narumon válasza Vyndree (#10800) üzenetére


narumon
őstag

Nem vagy egyedül. Szerintem is Gopro Black-nek van ezek közül a legjobb képe.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10803) AT. válasza narumon (#10802) üzenetére


AT.
tag

Gondolom még soha sem használtál goprot.
1x próbáld ki egy nem megrendezett jelenethez.
Utána majd beszélgessünk :D :D
Amúgy nézzétek meg a mobius vidókat,(vagy egy TCL SVC 200 bár az már drága :D) ha már ár teljesítmény arányról beszélünk.
Hogy menyire nem ér 130k egy gopro, és egy vicces kis vacak milyen videót tud csinálni.

(#10804) narumon válasza AT. (#10803) üzenetére


narumon
őstag

Valóban nem használtam goprot, (meg semmelyiket sem) csak tesztvideókat néztem - azokból ez jön le. Nem megrendezett jelenetet 1 évben ha egyszer veszek fel akkor sokat mondok. (van olyan, hogy nem megrendezett jelenet?) - jah és 130k-t soha nem adnék egy goproért az tiszta sor, ennyiért komoly kamerákat lehet venni ez egyértelmű. Ha vennék akkor USA-ban tenném, féláron.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10805) narumon válasza AT. (#10803) üzenetére


narumon
őstag

Ez a TCL SVC200 számomra értelmezhetetlen. Ezért én egyetlen forintot sem adnék. Ezt a minőséget (jobbat) felveszem a telefonommal is.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10806) Vyndree válasza narumon (#10805) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez a TCL SVC200 nagyjából ez a kategória, ami 4-5eFt-ért postával bent van a postaládádba.

(#10807) narumon válasza Vyndree (#10806) üzenetére


narumon
őstag

Érteném csak nem kell mert nincs mire használni. Mondom én ennyi pénzért vennék a telefonra egy felfogatót (ahova akarom) és megoldottam. Azért a gopro black nagyon nem ez a kategória ám.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10808) Ragnar95 válasza narumon (#10804) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én meg nagyrészt nem megrendezett jeleneteket fogok vele rögzíteni, családi síelés, esetleg ha már úgyis van vízálló tok, búvárkodás, stb...
Ha nem profi videós vagy, akkor nem értem, hogy csak megrendezett jeleneteket veszel fel... :U :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10809) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Canon Legria HF R106 kamera jó vétel lenne? (40k, használtan...)

(#10810) AT. válasza narumon (#10807) üzenetére


AT.
tag

Telefonos dolog max laborban működik(és esetleg a youtoe-n :D), azon kívül halott 5let :D

(#10811) AT. válasza Vyndree (#10806) üzenetére


AT.
tag

Nem látom ehhez a vízálló házat,1080p, és a forma sem hasonlít rá...............
Ami akció kameránál egy elég fontos szempont, igaz csak akkor derül ki ha vki használt/ használja.
Amúgy nagyjából tényleg ugyan az :D
Mind a 2 rögzít képkockákat........

(#10812) narumon válasza Ragnar95 (#10808) üzenetére


narumon
őstag

Hát a sielés az szerintem már tök megrendezett (vagy oltári béna lesz). Összevissza veszed amit érsz? No abból szokott az lenni, hogy az ég világon senki sem lesz képes megnézni a végeredményt - talán még te se. Az meg már, hogy azt mondom a feleségemnek, hogy figyelj, csússz le azon a pályán én meg próbálom venni ahogy jössz - az már rendezés és megrendezett. Sőt én vagyok annyira perverz, hogy felküldeném 1x, hogy felvegyem lentről ahogy jön le, aztán mégegyszer, a fejére erősített kamerával, és esetleg harmadszor is ahogy lejövök mellette és próbálom őt venni. Ez már alapja egy normális, izgalmas - értékelhető videónak - viszont teljesen megrendezett.
Még ha haverokkal nyaralunk akkor is kitaláljuk, hogy figyi ugorjunk bele egyszerre a tengerbe a szikláról, rajtam lesz az actioncam, a partról meg asszony felvesz minket. Ez is full megrendezett. Nem hiszek abban, hogy megrendezés nélkül bármiféle értékelhető videót lehet csinálni - talán ezért van az, hogy nálunk már nyaralások, események úgy zajlanak - hogy Narumon hoz kamerát? Oké akkor másnak már felesleges úgyis mindenkinek az kell amit én összerakok.
(Továbbmegyek mék egy babazsúr is megrendezett valamennyire). No de nagyon mélyen belementünk...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10813) narumon válasza AT. (#10810) üzenetére


narumon
őstag

Miért is? Én még tengerben is merültem vele vízálló tokkal. Pont ezért mondom, hogy a készített videók alapján egy Goprot már nem lehet telefonnal kiváltani, de a 4-5 (sőt ahogy nézem a 40-50e) kategóriát is bőven megüti egy iphone5 - és mindenféle tartozék kapható hozzá.
Ha meg nem actiont veszek akkor ahhoz meg úgyis normális kamera kell.
No mindegy - nem értünk egyet, videók alapján a Gopro Black símán alázza az általad említett Sonyt (az olcsó hülyeségről meg nem is beszélve ami kvázi értékelhetetlen felvételt készít). Stabilizátorban nyilván nem, de ha valakinek a stabi a legfontosabb egy videóban akkor már régen megette a fene az egészet...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10814) AT. válasza narumon (#10813) üzenetére


AT.
tag

Tényleg elbeszélünk 1más mellett.
Balcket nem akart venni senki, nem hasonlított senki semmit hozzá, csak te.
Blacket én használtam......
White volt a téma.
Azt a szintet viszont hozzák ahogy írtad az olcsó hülyeségek.
Azt viszont nem értem hogy egy 100+ telefont + kiegészítőkkel, mi értelme egy 40-50k kamerához hasonlítani?
A síelős videóval kapcsolatban viszont 1etértek veled :D

[ Szerkesztve ]

(#10815) Vyndree válasza AT. (#10811) üzenetére


Vyndree
őstag

Amúgy nagyjából tényleg ugyan az :D
Mind a kettő maszatolja csak a pixeleket. Az hogy 720-on vagy 1080-on teljesen mindegy, legfeljebb a mérete lesz nagyobb, a minőség nem lesz jobb.

(#10816) Watt25 válasza narumon (#10812) üzenetére


Watt25
veterán

Azért nincs igazad, mert csak abban gondolkozol, hogy mindenki számára emészthető akcióvideókat "forgatsz".
Azonban semmilyen videó nem ér fel egy 20-30 éve saját születésnapomról, akármimről készített teljesen spontán felvétellel. Igen is van létjogosultsága a teljesen megrendezetlen eseménydokumentálásnak. Természetesen nem úgy, hogy másnap visszanézed, mert annak tényleg nincsen értelme.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10817) taranis válasza Repsol600 (#10809) üzenetére


taranis
addikt

Nincs vele tapasztalatom, csak azt látom, hogy slashcam.com-os teszten nem kapott túl jó értékelést. Kevés fényben nem remekel, a szenzor elég kicsi, ill. azt írják, hogy a 2010-es felhozatalban ebben a kategóriában jobb kamerák is voltak. Ha Canon, nézd meg pl. az M306-ot.

colorizer.net

(#10818) Repsol600 válasza taranis (#10817) üzenetére


Repsol600
addikt

Értem. Nem ragaszkodom a Canonhoz, igaz a jelenlegi is egy Canon MV 790, ezt újan vettem, de már elég a baja szal muszáj lecserélnem. Milyen típust éri meg még venni ebben az árkategóriában használtan? (30-40k között.)

(#10819) Vyndree válasza Repsol600 (#10818) üzenetére


Vyndree
őstag

Pont most írtam a másik topicba ott is hasonló volt a kérdés. Nézz utána a Sony HDR-CX115-nek, ha valaki ebben a kategóriában keres mindig ezt ajánlják. Árához képest nagyon szép képeket készít még egy kezdő kezében is, egy jó programmal meg némi szerkesztési tapasztalattal nagyon szépeket lehet vele alkotni.

(#10820) Repsol600 válasza Vyndree (#10819) üzenetére


Repsol600
addikt

Értem.
Hát ilyen nemigazán találok. Másik oldalon volt 2db de 60k-ért.

(#10821) Repsol600


Repsol600
addikt

Találtam még egy Samsung HMX H200-ast ez talán még jó lehet. Legalábbis elég jókat írnak róla...

(#10822) Vyndree válasza Repsol600 (#10820) üzenetére


Vyndree
őstag

Annyiért sok, 35-40k körül reális ha szép állapotban van.

(#10823) narumon válasza AT. (#10814) üzenetére


narumon
őstag

Igen elbeszélünk egymás mellett - én nem a whitehoz írtam csak az egyik kollega felvetésére miszerint a goprok nem jók a másik kollega meg válaszolt, hogy szerinte de. Én csak arra írtam, hogy szerintem is de - legalábbis amit láttam - (és már ott is black-et írtam), utána jött az összes többi "maszlag" :)
A telefon csak azért jött elő, mert az megvan az adott - az nem videóra lett véve hanem már megvan. Namost ha van egy ilyen akkor mi értelme egy olyan olcsó kamnek? (Ha meg van egy 40-50e telefon és mellé venni egy 40-50e acitonkamet - akkor már inkább cserélném ki a telefon egy jóra...)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10824) narumon válasza Watt25 (#10816) üzenetére


narumon
őstag

Huh hát nekem a régi szülinapom is megrendezett amit még apám vett fel. Igaz kaotikus de símán van benne olyan, ahogy elfújom a gyertyát, meg kívánj valamit, stb. Full megrendezett. Amikor fater összevissza rángatja a kamerát és fel sem lehet fogni, hogy mi történik azt már évekkel ezelőtt kivágtam belőle....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10825) mars123456


mars123456
csendes tag

Sziasztok.

Tanácsotokat szeretném kérni új kamera vásárlásában. Családi események rögzítésére lesz használva. Amit fontos, hogy tudjon: FullHD, lehetőségekhez képest jó éles képe legyen, valamint rossz fényviszonyokban is elfogadható minőséget produkáljon, hosszú akku idő (vagy olcsó pót akksi), lehet benne manuális beállítási lehetőség is. Érintőképernyő vagy egyéb "szuper technológia" lehetőleg ne legyen benne. Monitoron illetve 40 colos TV-n lesz nézve. Nem tudom mennyire reálisak ezek az elvárások, sajnos nem értek hozzá. Keret olyan 100K körül.
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

(#10826) Repsol600 válasza Vyndree (#10822) üzenetére


Repsol600
addikt

Hát ja, de ennyiért láttam. Nem sok van eladó.
Samsung H200-ast találtam 38k-ért.

(#10827) hollozoli


hollozoli
tag

Karácsonyra keresek Full HD progressive videokamerát.
Ezt a kettőt tudnám kifizetni, (ezt is félig-meddig áruhitellel):

[link]

[link]

Nem tudom, melyik jobb választás?
köszönettel:

HZ

(#10828) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
videokamerát vagy kompakt gépet érdemes venni ahoz hogy ilyen éles minöségü videokat tudjak késziteni? (Bemutató video minöségére célzok most)

[link]

100.000ft alatt van olyan gép ami ilyen minöséget képes produkálni ?

[ Szerkesztve ]

L26bKz

(#10829) Nagya21 válasza hollozoli (#10827) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A Sony tud full hd 50P-s felvételt, ezt a panánál nem találom, csak 50I-t.
A pana nagylátónál fényerősebb, a sony tele állásban jobb.
A sonyhoz egy erösebb gyári akksi 5k.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10830) hollozoli válasza Nagya21 (#10829) üzenetére


hollozoli
tag

Köszi, ha a Panasonic nem tud csak 1920x1080/50i-t, akkor el is dőlt a választásom a Sony javára.

Azért majd ezt megkérdezem valami márkakereskedésben is.

köszönettel:

HZ

(#10831) Vyndree válasza hollozoli (#10830) üzenetére


Vyndree
őstag

Azért majd ezt megkérdezem valami márkakereskedésben is.
A Sonyban vagy a Panasonicban? :)

Borítékolom, hogy a másikat nem fogják dicsérni, szerintem nincs az a kereskedés ahol a konkurenciát javasolnák ugyanabban a kategóriában. Mind a két helyen a sajátjukat fogják ajánlani, amennyiben márkafüggetlen véleményt szeretnél jobban jársz ha az itteniekre hallgatsz.
Inkább írj egy levelet a Sonynak majd a Panának, hogy ezen két márka között vacillálsz, melyiket ajánlják és oszd meg velünk a válaszokat. :K

(#10832) hollozoli válasza Vyndree (#10831) üzenetére


hollozoli
tag

Köszi, én olyan cégnél terveztem megkérdezni, ahol mind a két típust forgalmazzák, pl: 220volt, vagy Digitcam.

Ha a Panasonic nem tud csak 50i-t, akkor természetesen a Sony-ra szavazok.

Köszönet a tanácsokért!

HZ

(#10833) Vyndree válasza hollozoli (#10832) üzenetére


Vyndree
őstag

Sajnos csak 25fps 1080p-ben, az 50-et váltott sorokkal tudja.
1080/25p AVCHD format at up to 17Mbits/sec

Esetleg egy jó deinterlacer program nem jelenthetne megoldást? Ha nem akarod belassítani a felvételt jó a 50i LCD-n és plazmán is.

(#10834) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Két nappal ezelött kezembe kaparintottam egy actionkamerát,itt vannak a rögtönzött benyomások,nem túl részletes,de mostmár van némi fogalmam az egész problémakörröl:

[Rögtönzött kamerateszt a tejködben /Lillafüred-2013.11.19./ Hungary HD 720p ]

Vigyázat…igaz,hogy profi termékbemutatóról nem beszélhetünk,viszont legalább minöségi túravideónak is utolsó

Szóval,tt valoszinüleg profik vannaki a témakörben ,egy-két ötlet,tanács,tipp,link jól jönne.

Elöljáróban annyit,hogy én nem szabálytalankodó autosok filmezésére akarom használni nagyvárosi forgatagban,hanem keményen terepen,illetve dúrva nagysebességű aszfaltos lejtözésekhez,ezért a két legfontosabb problémám a hang illetve a rázkódás…erre kéne koncentrálni.

Még egy dolog,mivel valószinüleg mindenki helyből a GoPro-t fogja ajánlani,max 50 ezret akarok rászánni.

Előre is köszi!

[Cobranco]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#10835) hollozoli válasza Vyndree (#10833) üzenetére


hollozoli
tag

Néztem a Panasonic hivatalos webshopját

[link]

És ott is 1080i kameraként szerepel. Köszi szépen, hogy így rávilágítottatok erre!

Üdvözlettel:

HZ

(#10836) Vyndree válasza hollozoli (#10835) üzenetére


Vyndree
őstag

Próbálj meg több olyan videót megnézni a youtube-on, amit ezen készülékekkel készítettek. Látatlanban a Sony jobb vételnek tűnik, legalábbis a tudása alapján.

(#10837) janni969


janni969
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt nálatok, de nagyon nagy segítséget szeretnék kérni!
Van egy Sony HDR-HC3-as kamerám és a kazettákat szeretném digitalizálni.Ez az elmúlt években sikerült de sajnos most csődöt mondtam. Mindent úgy csináltam mint eddig de semmi nem történik. A számítógép W7 felismeri a kamerát(I-link kábellel lehet csak átmásolni), de sajnos amikor elkezdem az importálást megszakítja a kapcsolatot az eszközök között. A kamera ikon a video szerkesztő szoftveren és a kamerán az I-Link ikon villog!
Itt tartok most! Ha valakinek van ötlete kérem írja meg nekem, esetleg szoftver vagy kamera beállítással kapcsolatban! A szoftverek Movie maker, Magic pro.
Nagyon köszönöm az ötleteket!
Janni :R

(#10838) narumon válasza cobranco (#10834) üzenetére


narumon
őstag

Én nem ismerem az olcsóbbakat, de ez ami a videóban van ez félelmetesen rossz. Ennél gondolom márkásban csak jobbat lehet kapni. (remélem)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10839) Vyndree válasza cobranco (#10834) üzenetére


Vyndree
őstag

Minősége megegyezik a 6 dolláros MD80 mini kamerával.

(#10840) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sony Handycam HDR-CX230 ról valakinek tapasztalata vagy véleménye van ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10841) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ti melyik kamerát vennétek a kettő közül? (120.000 Ft)

Panasonic HC-V720EP
Sony HDR-PJ320

Vagy ilyen árban jobbat tudtok ajánlani?

(#10842) maxika2004 válasza SPeti1984 (#10841) üzenetére


maxika2004
őstag

Énnn ... csakis a panát...

(#10843) Nagya21 válasza 5000watt (#10840) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
CX-250 röl van, az idáig jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10844) 5000watt válasza Nagya21 (#10843) üzenetére


5000watt
aktív tag

Gondolom a 250-nesed jobb :))) :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10845) chicito


chicito
újonc

HELLO TUDNA VALAKI SEGITENI HOGY KELL panasonic vdr d 150 dvd kamerábe megformázni az uj lemezt. segitsen valaki. köszike

(#10846) Nagya21 válasza 5000watt (#10844) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD :C :C :C
Igen, de sztem a 230-assal sem tudsz nagyon mellé fogni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10847) 5000watt válasza Nagya21 (#10846) üzenetére


5000watt
aktív tag

35 ért vettem egyet :) csak még Kanadában van :) Haver hozza haza :)) :R
Aksid hogy bírja ?

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10848) Nagya21 válasza 5000watt (#10847) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Az jó ár, de vigyázz, mert ott 60P a szabvány, lehet némely tv-n villogni fog!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10849) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

NTSC kamera által felvett FullHD AVCHD-t le fog tudni játszani a TV-m (vagy számítógép) gond nélkül (Panasonic plazma) ?

mi a hátránya ha NTSC kamerát veszek ?
esetleg előnye ?

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#10850) Nagya21 válasza Ágógreen (#10849) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ha a TV-d támogatja az NTSC szabványt akkor igen letudod játszani a kamera+kábel kombóval.
A számítógép sztem lejátsza.
Üdv Nagya
UI: és a kamerát nemlehet átállítan Pal szabványra?

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.