Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) tecsu válasza szvarog (#11950) üzenetére


tecsu
addikt

A Sony képérzékelője kisebb, mint a Panáé. A projektor egy vicc, a másikban meg a WiFi.
Én a Panasonic-ot választanám.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11952) szvarog válasza tecsu (#11951) üzenetére


szvarog
tag

yep.
De amit nem lehet kapni nehéz beszerezni...

De a fő baj ezzel is azzal is az ár.
Drága.

Viszont nem tudom, hogy ezt meg lehet e olcsóbban szerezni. Főleg , hogy az is kell, hogy telepről is tudjon működni, mert az akksi jó eséllyel nem elég önnmagában.

[ Szerkesztve ]

(#11953) Ottó58 válasza szvarog (#11952) üzenetére


Ottó58
senior tag

A Sonykhoz sokkal előbb találni utángyártott akkut elég olcsón, viszont ha visszaolvasol, sokszor azt kifogásolták, hogy a Panákhoz kevés utángyártott van, az eredeti pedig drága.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11954) szvarog válasza Ottó58 (#11953) üzenetére


szvarog
tag

Veszünk hozzá tápot így nem kell majd plusz akksi.
És tápról fog működni sokszor...

Ez egy kímélő megoldás azt hiszem.

(#11955) huppancs89 válasza szvarog (#11949) üzenetére


huppancs89
tag

nekem 80-as van, de sztem a 40es is bőven elég.
De nekem még mindig az a bajom a V750-el, hogy sötétben beakad a videó. Vagyis átvált 50p ről 25pre....És nemtom mi a megoldás. Csinálok róla videót majd.

(#11956) djnice válasza huppancs89 (#11955) üzenetére


djnice
veterán

Erre sajnos nincs más megoldás, csak a manual mód használata. Engem is idegesít, jól elrontotta ezt a Panasonic... Persze az emberek többségét ez nem zavarja, ezért nem is tesznek ellene semmit, külföldi fórumot is csak egyet találtam és egy amazonos hozzászólást ahol ezt felhozzák.

(#11957) tecsu válasza djnice (#11956) üzenetére


tecsu
addikt

Ez szerintem egy technikai korlát. Ha automatán van minden, akkor a sötétben is elegendő fényerőt akar, így növeli a záridőt, amit 50Hz-nél kevésbé lehet, mint mondjuk 25-nél. A másik megoldás az ISO (és a képzaj) növelése lenne... ebben az árkategóriában ez megy.
Az adatlapon minimumként megadott 1 vagy 2 Lux persze pofátlanság.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11958) djnice válasza tecsu (#11957) üzenetére


djnice
veterán

Az eddigi modelleknél V700, V720 nem így volt, ezt a hülyeséget most találták ki. Még az olcsóbb kameráknál is kilehet kapcsolni ezt a funkciót. Itt is kilehet, de auto módban sajnos nem lehet, manual módban pedig kültéren nem lesz jó a felvétel alapból. Marad még a sport vagy a portré mód végső megoldásnak.

(#11959) huppancs89 válasza djnice (#11958) üzenetére


huppancs89
tag

De az meg csak AVCHD lesz nem? Most nincs előttem, de valami .MTS kiterjesztése lesz a videónak....meg a minősége sem ugyan az...borzasztó....egy ilyen kamerától jobbat vártam.

(#11960) djnice válasza huppancs89 (#11959) üzenetére


djnice
veterán

Igen, akkor max 28 Mbit/s lesz és AVCHD. Én szerencsére 90-ért vettem az oroszoktól, kb annyit is ér, mert ez egy durva hiba.

(#11961) huppancs89 válasza djnice (#11960) üzenetére


huppancs89
tag

falraszarok.....Valahogy még utánakérdezek, hátha lehet valamit csinálni vele.

(#11962) huha8600


huha8600
újonc

Családi felvételekhez kerestem kamerát és tesztek végigolvasása után a Panasonic 750-re esett a választás. Sajnos ezt hiába ígérték, nem tudták beszerezni. Viszont az új modell már jóval drágább lesz kb. 190 eFt és nem hiszem, hogy ennyit megér.

Itt sok embernek viszont Sony CX330-s van, ami tudom hogy szerényebb képességű, de a kérdés hogy mennyivel gyengébb mint a fent említett Panasonic. Most a kettő között több mint 100 eFt különbség van...
Mennyire vagytok elégedettek a Sonyval?

(#11963) szvarog válasza huha8600 (#11962) üzenetére


szvarog
tag

Mi most egy Sony HDR-PJ620 fogunk venni.
Majd erről beszámolok, de jónak tűnik..:)

Panasonicra nekem majd bruttó 200 000-ért hozták volna meg.

(#11964) Garfield85


Garfield85
tag

Sziasztok! Regebben vettem egy Sony videokamerat amelyhez info lithium H szeriaju akku paszolt. Vettem hozza ket eredeti NP-FH 100as aksit. Nemreg vettem egy ujabb Sonyt amihez mar a V szeria kell. A V szeriakon irja a Sony,hogy hasznalhato a regebbi H es P szerias gepekhez. Az uj kameraba nem tudtam a H aksikat berakni,mert a ket kozepso labacska nagyobb ezert en lecsiszoltam es igy mar belemegy. A gep bekapcsol vele,mutatja az orat is mennyit bir (12ora 17 perc,kb 7-8 eves aksi)
A kerdesem az lenne okozhat-e ez kart a videokameraban?

(#11965) tecsu


tecsu
addikt

Nos, ha a 750-est nem lehet beszerezni, akkor a Panasonic HC-X920 is nagyon jó választás (még jobb is), kicsit drágábban talán (nem ismerem a magyar árakat). Ez utóbbi kamera még régebbi, mint a 750-es, de a konzumerben zászlóshajó volt és még ma is gyártják.
Képminőségben lenyomja a Sony 1"-os szenzorú kameráit.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11966) Ottó58 válasza huha8600 (#11962) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem Sony CX250 van több mint 2 éve, fele annyiért vettem, mint a Pana 7xx akkori árú kameráiból választok. Igaz jobb az érzékelője, mint a mostani Sonyknak (1/3.91), de ha nem gyertyafénynél videózol, semmiben nem szenvedsz hátrányt. Előnye: elég sok utángyártott akku van a Sonykhoz, cl4-es kártyára is 50p-s videót rögzítek, nem fontos a cl10-es drágább kártya sem.
A Pana árak igencsak el vannak szállva.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11967) Sage83 válasza Ottó58 (#11966) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hello

Kene egy kis segitseg!! :)

Kb 400-450 ezer ft-ig melyik "profi" videokamera ajänlott!? vagy ilyen ärban inkäbb egy komolyabb dsrl geppel probälkozzak? pl nikon d7200

Epulet belsö illetve külteri felvetelekhez kellene....:)

Välaszokat elöre is köszönöm! :R

Üdv:Sage83

(#11968) tecsu válasza Sage83 (#11967) üzenetére


tecsu
addikt

Pl. ez nem olyan rossz: Panasonic HC-X920.
DSLR-t biztos hogy nem vennék ilyen típusú videózáshoz (az csak zenei klipekhez, megtervezett fölvételekhez való).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11969) Sage83 válasza tecsu (#11968) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ok,köszi mindenkeppen utäna nezek!! :)

(#11970) Ottó58 válasza tecsu (#11968) üzenetére


Ottó58
senior tag

Egyetértek. S én is így vagyok a DSLR-el.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11971) pandaci


pandaci
újonc

Üdv.
Tegnap kipróbáltam ezt a kamerát:[link]
Nem rossz.
Látom sok embernek van itt Sony kamerája.
Vélemény róluk.
Köszi előre is a válaszokat.

(#11972) tecsu válasza pandaci (#11971) üzenetére


tecsu
addikt

Ha kipróbáltad, írhatod is a véleményt. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11973) pandaci válasza tecsu (#11972) üzenetére


pandaci
újonc

Bocs akkor rosszul írtam,15 percig fogtam a kamerát. :DD
Tetszett,csak ezt a márkát nem ismerem azért kértem,hogy aki tapasztaltabb mondjon véleményt.

(#11974) szvarog válasza pandaci (#11971) üzenetére


szvarog
tag

Én azt tudom róla, hogy kicsi az akksija és nagyobb nem megy rá azt hiszem és, hogy nem lehet tápról üzemeltetni...

Nekem ezek negatívumok.

(#11975) Luppapa


Luppapa
csendes tag

Sziasztok!
Szemezek a Sony CX240-essel, nekem meg is felelne amire kell, egyedül az akkumulátor élettartamában nem vagyok biztos.
Látom, hogy a korábbi CX250-esben és a CX330-asban más fajta akku van.
A CX240-es akkuja meddig bírja újonnan egy feltöltéssel?
Legalább 2 órát kibír, vagy az sem biztos?
Köszi,
L.

(#11976) Garfield85 válasza Luppapa (#11975) üzenetére


Garfield85
tag

A Sony oldalan 130 perc megszakitas nelkuli felvetelt irnak,h bir az aksi.

(#11977) Ottó58 válasza Luppapa (#11975) üzenetére


Ottó58
senior tag

A CX250-ben NP-FV50 van, FV70-et is használok hozzá, de mivel hátrafelé bármennyit kilóghat a 100-as is jó.
Én megoldanám a nagyobb akksit, kivágnám hátrafelé a bukolatot, ha csak ez akadályozza a használatát.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11978) Tanczi01 válasza Ottó58 (#11977) üzenetére


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Milyen kamerát ajánlotok ár/érték arányban legjobbként 70eft-ig???
Előre is köszi a válaszokat.

(#11979) Tanczi01 válasza Tanczi01 (#11978) üzenetére


Tanczi01
tag

Mi a véleményetek a Sony HDR-CX405 -ről,vagy a Canon LEGRIA HF R606-ról?

[ Szerkesztve ]

(#11980) szvarog válasza szvarog (#11963) üzenetére


szvarog
tag

Nos. Itt van előttem egy vadonat új Sony HDR-PJ620 kis kamera.

Hálózati töltő és egy 64 GB-os memóriakártya kíséretében.

http://kepfeltoltes.hu/150408/kamera_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kiderül majd mire képes..:)

(#11981) laszlo168 válasza szvarog (#11980) üzenetére


laszlo168
senior tag

Várjuk a beszámolót:)

(#11982) huppancs89


huppancs89
tag

Közben rájöttem, hogy Panaszkodik V750-esen csak az IA (iszlám állam, viccelek: intelligens auto) beállítás szar....alap 25p és 50 között kedvére váltogat, de nem is értem hogy miért.

Az alatta lévő SCN-ből a legelső, vagyis a sport funkciót kell kiválasztani, és valószínűleg ez a legjobb beállítás.
Ebben lehet 28M és 50M-ben is venni. Az utóbbi már elég durva, ugyanis nagyjából 1 perc már fél gigabájt lesz.
Szóval fasza kamara, jó fotót is csinál, erős a vakuja, a videólápja is jó, de az nagyon szívja az akksit, a vakupapucsos megoldás pedig szuper, bármit rá lehet tenni, mikrofont, de még ledes lámpát is.
Hangot is tökélesesen veszi, baromi jó, hogy végre nem alul van a miki, így nem csak a lépéseket meg az egereket lehet hallani. Persze úgy van kialakítva, hogy a ZOOM mikrofon is beállítható legyen.
Nekem nagyon bejön eddig.
Úgy tudom már ritka, mint a fehér zorró, de az utódját, a X920-ast néhol lehet még kapni.

(#11983) djnice válasza huppancs89 (#11982) üzenetére


djnice
veterán

Igen, a sport mód egy alternatíva, de vajon ilyenkor belenyúl-e valamilyen szinten a képbe a kamera? Mert pl portré módban sem megy 50 alá a képfrissítés szóval akár az is jó lehet, de nem nagyon részletezik sehol hogy a scene módok között mi a különbség.

(#11984) huppancs89 válasza djnice (#11983) üzenetére


huppancs89
tag

Ha igen, akkor is csak nüansznyi lehet a különbség..

(#11985) tecsu válasza huppancs89 (#11982) üzenetére


tecsu
addikt

"a videólápja is jó, de az nagyon szívja az akksit"
He?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11986) tecsu válasza djnice (#11983) üzenetére


tecsu
addikt

Gondolom a shutter speed.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11987) huppancs89 válasza tecsu (#11985) üzenetére


huppancs89
tag

Csak nem húzta alá, így is értelmes szó lett! :)
Videólámpa! Van hozzá két akksim, de akkor sem használom a lámpát, pedig gyakran megyek sötét helyekre, mert tényleg, mint atom szívja le....2 darab 1940 mAh-es akksim van hozzá (egy huszas darabja, csoda, hogy létezik)
30ért van 3840-es is, de inkább a Lamorghinimre csináltattam tüzes sárhányókat....

(#11988) tecsu válasza huppancs89 (#11987) üzenetére


tecsu
addikt

:DD Jah, így már értem. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11989) zozinho


zozinho
csendes tag

Sziasztok,
Kinéztem kamerákat és mivel kezdő vagyok, dv-ről mozgok át, tudnátok segíteni a választásban ? Elsőre alapkamerával kezdeném. Képminőség, fókuszálás sebessége-zoom, üzemidő, állókép esetleg, de ez utóbbi nem mérvadó.
Canon HFR506
Panasonic V250
Sony CX220

köszi

(#11990) Calibra72 válasza zozinho (#11989) üzenetére


Calibra72
aktív tag

HFR 506-om volt egy napig, visszavittem a boltba. Hatalmas csalódás volt.
Leginkább a Pana V250-et ajánlanám, a wifi stb. miatt, de már nem nagyon lehet kapni. Helyette jött a 270-es, ami továbbfejlesztett képstabilizátorral van felszerelve, viszont kb. egy huszassal drágább a 250-nél.

(#11991) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Sajnálattal látom, hogy nincs a fórumnak összefoglalója.
Szívesen olvastam volna mert akkor könnyebb lenne elindulni a vásárlási procedúrán.

Nos... :
Szeretnék venni egy digitális videó kamerát.
Szeretném ha "jövőtálló" lenne ezért 4K-ban gondolkodom.
Annyit tudok, hogy "képstabilizátor" előny mert már nem vagyok olyan fiatal és remeg a kezem :)
Alkalmanként lenne használva családi eseményeken, kirándulások alkalmával.

Ezen a honlapon megnéztem a jelenleg kapható 4K-s kamerákat.
A legolcsóbb : Panasonic HC-VX878 nem egészen 800 euró.

Kerestem a YT-on videót ami elég meggyőző : Video1Video2
( Tudom ,hogy a YT "ront" a képen és nálam a 2160p-s verzió akadozik is, nem bírja a PC )

Van esetleg aki ismeri ? Tapasztalat ? Vélemény ?
Mert nekem szimpatikus. Max 1000 euróig gondoltam kamerát venni.
Nem kell semmi extra....bekapcsolom, felveszem, kikapcsolom.
Kártyáról a film "adatok" úgy is a NAS-ra vándorolnak.
4K TV pedig idővel beszerzem...

Válaszokat, okfejtéseket előre is köszönöm !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11992) Calibra72 válasza Borisz76 (#11991) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Üdv!
Csak egy javaslat: Ha 4K, vagy akár csak FHD videókat akarsz nézni a Youtube-on, akkor használd a Google Chrome böngészőt, ez sokkal gyorsabb ezen a téren. Ugyan ez áll a Google térképre is :)

(#11993) zozinho válasza Calibra72 (#11990) üzenetére


zozinho
csendes tag

Köszi, én meg pont a Canont nézegettem tegnap ... Ígéretes volt a tesztvideója, több is. Mondjuk wifire nincs szükségem, inkább távirányításra, de sajna ezekben nincs ... A V250 és a Sony 220 is van még felénk, a boltban várják az újakat. Még megnézem az akku árakat is, a Panára mindenki panaszkodik, hogy drága.

(#11994) djnice válasza zozinho (#11989) üzenetére


djnice
veterán

Azt vedd figyelembe, hogy ezek a kaegóriájú kamerák beltérben semmit sem érnek, sokkal jobban jársz egy Sony DSC-HX50 fényképezővel és még olcsóbb is: [link]
Előrelépés a Panasonic V750/V770 lenne de az árban más kategória.
Tettem fel Sony DSC-HX9V-vel készült videókat a topicba (HX50 elődje), olvass vissza, 50p, 28bmit/s felvétel és a nagy érzékelőnek köszönhetően jobb beltérben mint ezek a 100K-s kamerák.

(#11995) Borisz76 válasza Calibra72 (#11992) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi de alapból chrom-ot használok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11996) zozinho válasza djnice (#11994) üzenetére


zozinho
csendes tag

Köszi, az egyik havernak van HX9V-je, elképesztő miket tud. Vmi száz rongyért vette anno, de hibátlan a videó és fénykép is. A HX50 nagyobb zoom-mal rendelkezik, ráadásul androiddal irányítható is, nem kell távir. Gondolkodtam ezen a fényképezős megoldáson is, lehet hogy az lesz mégis.

[ Szerkesztve ]

(#11997) Ottó58 válasza zozinho (#11996) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azért figyelembe kell venni, mihez szeretnéd használni a fényképezőt videó módban. Vannak helyzetek, amikor a könnyebb kezelhetőség és a több beállítási lehetőség miatt a kamerát kell használni.
Nekem Pana FZ150 van, jobb a képérzékelője, mint a Sony CX250-es kamerámé, mégis a kamerát használom videóra, egyébként is a fényképező korlátja folyamatos felvételkor 29perc59mp. Pl. folyamatos koncertfelvételre nem alkalmas.
A profik fényképezőt (DSLR-t) használnak a jobb képérzékelő miatt, de legtöbbször előre beállított, vagy megrendezett jelenethez.
Éjszakai jelenetet hányszor szeretnél rögzíteni a "nagyobb" képérzékelővel?
Normál világításnál pedig a legtöbb kamera hozza az átlagot.
Nappali fénynél, szabadban sok telefon is kiválóan rögzít, sokszor jobban, mint némely kamera, de amikor esetleg zoom, vagy más beállításokra szükség lenne, már régen elvesztek a tudásukkal.
Szóval a felhasználási célt, ~módot, a kezelhetőséget, a beállítási lehetőségeket is figyelembe kell venni, ennek tudatában kell választani a fényképező és a kamera közt, vagy mindkettő, ha az anyagiak megengedik.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11998) Calibra72 válasza zozinho (#11993) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A tesztvideóból ne ítélj, sajnos én is azt tettem először.
720p-ben a tabletem is sokkal szebben vesz fel, 1080/25p olyan mintha csak a fele képkocka lenne valójában, és azt dupláznák. Nem akartam hinni a szememnek. Az 1080/50p elmegy, kb. olyan mint a 25p-nek kellene lennie. Számomra katasztrófa volt ez a kamera, másnap vittem is vissza a boltba.

(#11999) Calibra72 válasza djnice (#11994) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Sajnos ez a Sony DSC-HX50 kamera csak 1080/50i-t tud, és tudtommal optikai stabilizátora sincs. 25p-t tudja, de csak 1440x1080, 1280x720, és 640x480-as felbontáson, tehát nem tud FHD-ban 50p-t, de még 25p-t sem.
Így aztán nem teljesen vált ki egy normál kamerát, amolyan kényszermegoldásnak jó.

(#12000) djnice válasza Calibra72 (#11999) üzenetére


djnice
veterán

Ezt hol olvastad? Mert nekem volt HX9V és az 50p + optikai képstab.
A HX50-nek meg itt a gyári specifikációja, ugyanazt tudja: [link]

MOZGÓKÉPMÉRET (1920X1080 50P, KB. 28 MBPS)
IGEN

OPTIKAI STEADYSHOT KÉPESSÉG
IGEN

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.