Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) narumon válasza anonym1s (#10685) üzenetére


narumon
őstag

Én már rég mondom, hogy ár/teljesítményben a fényképezők sokkal jobb videót csinálnak...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10702) qnadam válasza narumon (#10701) üzenetére


qnadam
veterán

csak ez kompromisszumokkal jár sajnos.

múlt héten forgattam nikon d800-zal, állati szép képe van, 6400-as érzékenységnél még használható képe van, de ha nincs körbeépítve mindenféle dolgokkal, hosszabb távon kifejezetten kényelmetlen dolgozni vele. megtartani se könnyű (pedig csak egy alap zoom volt rajta, meg a mikroport vevője), és az élességállítás sem egyszerű, felvétel közben az autofókuszt nagyjából el lehet felejteni, és ennek a kijelzőjén még viszonylag jól lehet látni az élességet. olcsóbb vázakon ez még plusz nehezítés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10703) Vyndree válasza Nagya21 (#10695) üzenetére


Vyndree
őstag

Olvtárs kérte direkt nyers konvertálatlan verziót bizonyos modellről, ahogy leszeded a kártyáról. Vásárlás előtt állnak és összehasonlítani szeretne.

narumon: az almáról mindenkinek megvan a saját véleménye, nekem rosszak a tapasztalataim. Engem nem fogsz meggyőzni, ahogy maxikát sem a Samsunggal. Volt több típusom is, majdnem mindnek volt valami nyűgje, mint telefon pocsék. Az egyik iPadom pedig a kukában végezte, nálam oda való...

[ Szerkesztve ]

(#10704) Nagya21 válasza Vyndree (#10703) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Keress skypon:nagya211
Aztán küldök nyers videót.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10705) maxika2004 válasza anonym1s (#10685) üzenetére


maxika2004
őstag

" Igaza volt maxika2004-nek. "

ezt örömmel hallom :))

(#10706) maxika2004 válasza anonym1s (#10696) üzenetére


maxika2004
őstag

" mert egy normalis fenykepezo jobb videot csinal mint a v720 "

azért ez igy ebben a formában nem igaz !

... de azért király mikor pörög a fórum :DDD

(#10707) maxika2004 válasza Vyndree (#10684) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !
Közben megrendelték ismerőseim az sx160-at....

(#10708) narumon válasza qnadam (#10702) üzenetére


narumon
őstag

Hát tanulni kell. Bár kényelmetlennek én nem nevezném (vagy már megszoktam) én elég jól tudom fogni a kamerát egy egész napos esküvőn sincs bajom vele.Autófókuszt profi munkára minden kamerán el kell felejteni szerintem. (csakúgy mint a zoomot felvétel közben). Bár a 70D már jól dolgozik autófokusszal de azért nem bántanám. Ráadásul én mostanában egy Helios 44-et használok az meg full manuális obi..

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10709) qnadam válasza narumon (#10708) üzenetére


qnadam
veterán

meg lehet szokni, de azért egy sony fs100 sokkal kényelmesebb, és a használható af sem hátrány :) bár a d800-zal lőtt anyagba belenéztem, és egész sok éles kép készült :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10710) Vyndree válasza maxika2004 (#10707) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor sikerült a négy közül a leggyengébbet kiválasztani?

Nagya21: Köszönöm, de Maxikának kellett volna, neki is csak a felsorolt modellekből.

(#10711) narumon válasza qnadam (#10709) üzenetére


narumon
őstag

hát na jó igen, de azért az FS100 árából fényképező vonalon elég sok mindent összeraksz :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10712) qnadam válasza narumon (#10711) üzenetére


qnadam
veterán

tény, de ha úgy nézed, hogy a dslr köré még riget építesz, megoldod a rendes hangrögzítést stb...
egyébként nem olyan drága bérelni.
persze ott van az is, hogy egy sony z7 számomra még így is jóval kézreállóbb, mint az fs, cserébe viszont gyengébb a képe. de vannak helyzetek, amikor még jobb is a nagyobb mélységélesség :) nehéz ügy ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10713) narumon válasza qnadam (#10712) üzenetére


narumon
őstag

Hát azért egy kis Canon DSLR elég jó videót csinál - ezt körbepakolod minden lópikulával akkor is megáll mondjuk 500-600e körül - szemben az fs100 1 milló fölötti (csak váz) árával. És akkor ahhoz is kéne még üveg meg ezaz. Mondjuk egy Canon 5D Mark II meg már nem elég jó hanem kurvajó videót csinál és még mindig kb féláron meg lehet úszni egy fs100 kiépítéshez képest. Persze el lennék én is egy fs-el de az inkább körberakva 2 millió forintka környékén van.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10714) qnadam válasza narumon (#10713) üzenetére


qnadam
veterán

más a kettő. az 5d2-vel nekem a rolling shutter a nagy bajom, amitől pont a rendezvényes jellegű használatra nem az igazi, és az se segít rajta, hogy idiótán méretezi le a képet sok pixelből fullhd-ra, ilyen szempontból egy tényleges fullhd szenzor sokkal jobb. vannak rendes hangbemenetek, normális méretű akksival megy, amivel sokáig elmegy, és csak úgy magában is bele lehet kapaszkodni rendesen :) cserébe az 5d fullframe, az fs meg csak super35...

ha most kezdenék rendszert építeni, valószínűleg 6d lenne valami komolyabb riggel körülötte (rendes monitor, follow focus stb), így pedig már valószínűleg kb annyiba fog kerülni az egész üvegekkel együtt, mint a sony üvegekkel, viszont a canonnal lehet fényképezni is, de még hogy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10715) maxika2004 válasza Vyndree (#10710) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a segitséget !

Igen a leggyengébbet, ... de árilag is bőven ...33k Az sx170, meg 48, és sok különbség nincs ahogy néztem...
a 200-as sorozatot meg kilőttük, mert akinek kell egyenlöre még crt tv-jük van, és elég kicsi pc, a full hd hez !

képileg meg 10x15 ben előhivni nekik elég ennyi !

(#10716) Vyndree válasza maxika2004 (#10715) üzenetére


Vyndree
őstag

Ár szempontjából valóban a legjobb választás, de korábban azt írtad: "a videó funkció lenne a döntő".

(#10717) kriszm1209


kriszm1209
újonc

Sziasztok!

Sajnos nem értek a kamerákhoz, ezért szeretnék kis szakértői segítséget kérni.

Hamarosan megszületik a kislányunk, és szeretném a feleségemet meglepni egy kamerával, amivel a gyerekről illetve Róluk tudnék felvételeket készíteni. Javarészt lakásban, később a szabadban lenne használva (sötétben használhatóság nem szempont) . 50 max 60 ezernél többet sajnos nem tudok érte adni. A Sony HDR-CX220 és a Panasonic HC-V110 amik között gondolkodom. Szerintetek melyik lenne erre a célra megfelelőbb? Vagy van olyan kamera ami ebben az árkategóriában jobb ezeknél?

Köszi a segítséget!

(#10718) Nagya21 válasza kriszm1209 (#10717) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Azt vedd,amelyik tud valós 50P-ben rögzíteni.
Mindegyik tud, de a sonynak nagyobb a látószöge, és kisebb a zoomja.
A sony nagyobb bitrátával rögzít, és jobb a minimális megvilágítás.
Sztem az vedd amelyik hosszabb felvételi időt igér, vagy olcsóbb az akksi hozzá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10719) kriszm1209 válasza Nagya21 (#10718) üzenetére


kriszm1209
újonc

Köszi a választ! A Panasonic felvételi idejét nem találtam. Aksik nagyjából egy áron mozognak ha jól láttam, úgyhogy egyelőre a Sony tűnik a befutónak.

(#10720) huppancs89


huppancs89
tag

Még mindig eladó a kamera. Az ár alkuképes.
Amúgy a Samsung VP-HMX20C-ről vélemény?

(#10721) upsyka


upsyka
aktív tag

sziasztok :)

én is tanács kéréssel fordulok hozzátok.hasonló cipőben járok,mint kriszm1209,csak nálunk már 4 hónapos a pici :)nézegettem a sony 220-as gépét,viszont elkeserít a pici akkuja,ahoz miuszály beszerezni egyet,ami kb. 7-10 ezer forint között mozog,plusz memkari és gy már nem olyan "olcsó"....
viszont néztem gy másik gépet,amihez egész jó kis akkut adnak,van belső 8 GB-os tárhelye,adnak hozzá 4 GB-os memkarit és tokot is!ez pedig a Canon Legria HF R46
tudnátok véleményt mondani a leírása alapján nekem?
nagyon köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#10722) Nagya21 válasza upsyka (#10721) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem a Sony az np-fv 50-es akkuval 2H24M ir ki felvételi időnek.
A 220-as nak a manual fv30-as akksit ir 45perces idővel, sztem van az 60-70perc is, és gyári akksit(np-fv 50-est) vettem 5k-ért kinából.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10723) upsyka válasza Nagya21 (#10722) üzenetére


upsyka
aktív tag

az nem rossz,bár én félek akkut rendelni kínából és a canonhoz 1750mAh akkut adnak....a tied mekkora,1050mAh-s?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#10724) maxika2004 válasza Vyndree (#10716) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát igaz,
csak közben kiderült, crt-n lesz egyenlőre visszanézve, illetve a pc -jük sem éppen birja a full hd-t.

(#10725) maxika2004 válasza upsyka (#10723) üzenetére


maxika2004
őstag

Ne félj mert nagyságrendekkel olcsóbb !
ha csak a 3.ra lenne jó akkor is olcsóbb , én kb 4-5- kamerához-f.géphez rendeltem,
kb 10 db-ot, egy van ami kb csak 10 %-át birja mint az eredeti !

(#10726) upsyka


upsyka
aktív tag

akkor számításba veszem ezt a lehetőséget is...viszont még nem kaptam véleményt a canon-ról.esteleg ez: JVC GZ-E100
vagy a nagyobb testvére: JVC GZ-E300

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#10727) scbb


scbb
tag

Sziasztok!

Teljesen outsider vagyok, segítségre lenne szükségem. Digitális videókamerát szeretnék ajándékozni átlag felhasználóknak. Semmi rálátásom a témára, annyi támpontot tudok adni, hogy 150 körül szánnék rá. Tehát jöjjön a topikcím: Milyen digitális videókamerát? :)

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#10728) maxika2004 válasza scbb (#10727) üzenetére


maxika2004
őstag

Nagyon rendes tőled, ....

én egy átlagfelhasználó vagyok , Címemet priviben küldöm !
egy pana v720-at küldhetsz , Elöre is köszi ! :D

(#10729) scbb válasza maxika2004 (#10728) üzenetére


scbb
tag

Tényleg jó gépnek tűnik, a beépített Wifi is kellemes extra. Képminőségben ez jónak számít a kategóriában?

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#10730) liszi70 válasza maxika2004 (#10728) üzenetére


liszi70
nagyúr

:DDD

(#10731) PRO-peller válasza scbb (#10727) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az sem biztos h 150-t kell rászánni. Némi utána járással kell kezdeni, mert így tuti olyat kapsz ami később vhol csalódást okoz. Mit tudjon? Legalább eddig el kell jutni.

(#10732) scbb válasza PRO-peller (#10731) üzenetére


scbb
tag

-FullHD az gondolom alap már
-Wifi az egyszerű adatátvitelhez
-Jó rezgéscsillapító legyen benne, mert nyilván nem profi kezekben lesz, de jó lenne ha így is értelmes felvételek készülnének
- jó legyen a képe amit rögzít\ városnézésnél használható zoom

Körülbelül ezek lennének fontosak, de a leginkább az hogy egy amatőr is normális felvételeket tudjob vele készíteni.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#10733) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Lenne egy elvi kérdésem. Ha egy DLSR és egy FULL HD kamera képminőségét hasonlítjuk össze, akkor az APS-C szenzor létéből egyenesen következik, hogy jobb a DSLR gépekkel felvett videók képminősége is? Hiszen a középkategóriás PANASONIC V-720 mérete is csak 1/2.3... :U

(#10734) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok.

Vacilálok 3 kamera között.

1.Panasonic HDC-SD40 használt. 25-30k

2.Sony cx115 használt 30-40k

3.Sony cx220 ezt már újként venném 60k

otthoni használat leginkább Vlog stbra lenne.
melyiket vennétek ?
:R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10735) qnadam válasza ggf8600gts (#10733) üzenetére


qnadam
veterán

keverednek a fogalmak. a fullhd a felvett videó pixelszámát mutatja, a dslr a fényképezőgép technikai megoldását (ami pont a videónál nem releváns, de ez egy messzire vezető mellékszál).
maga a megállapítás viszont jogos, a dslr-ek általában jobb képet adnak, mert sokkal nagyobb az érzékelőjük.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10736) narumon válasza ggf8600gts (#10733) üzenetére


narumon
őstag

DSLR is FullHD! A FullHD csak annyit jelent, hogy 1920x1080 felbontású videót vesz fel - mindegy milyen eszközről beszélünk. (Ezen belül utána már rengeteg változó van). DSLR vs Handycam szenzorok. Általánosságban igen, jobb minőségű videót vesznek fel a DSLR-ek a technikai előnyükből adódóan, a szenzorméretből adódó legnagyobb különbség a nem ideális felvételi viszonyoknál jön elő (szürkület, sötét, rossz megvilágítás stb,) ahol a szenzorméret a döntő. Mindazonáltal azért azt is tisztázni kell, hogy mit nevezünk jobb minőségű videónak. A DSLR a szenzorméret (és a lehető beállítások miatt) egészen filmszerű, klippszerű képet tud felvenni, amilyenre egy átlagos kamera nem képes, viszont ezt nem jelenti azt, hogy mondjuk tűéles lenne. Tehát mondjuk akinél a jó videó = tűéles kép az nem biztos, hogy a DSLR-nél találja ezt meg (bár mondjuk a Panasonic GH3 pengeéles videót csinál ezért nem is tetszik nekem a képe - teljesen unrealisztikus). Szóval ennél árnyaltabb és bonyolultabb a kép. Egy biztos, egyszerű handycammel én nem dolgoznék - szerintem mondjuk gyerekrohangászáson kívül másra vállalhatatlan a képe.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10737) taranis válasza narumon (#10736) üzenetére


taranis
addikt

A DSLR videózásnál mondjuk pont amiatt van a kellemetlen aliasing/moire probléma, mert nem arra vannak tervezve, hogy fullhd-ban rögzítsék a képet. Tehát a jóval nagyobb felbontásból úgy érik el az 1920x1080-at, hogy kihagynak sorokat, vízszintesen és függőlegesen is. Persze mindenki jobban örülne, ha normális resize lenne, de ahhoz nem elég gyors a DSLR hardvere.
A szenzor meg nem véletlen kicsi a kameráknál, különben kályhacső méretű objektív kellene az esetenként akár 20x-os optikai zoomhoz. Engem mondjuk nem zavar, pont váltani készülök DSLR-re, szóval egy Canon HF10-es hamarosan eladósorba kerül.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#10738) narumon válasza taranis (#10737) üzenetére


narumon
őstag

Ó meg ennél sokkal mélyebben is bele lehetne menni, de ez most nem volt kérdés. Ha megvan a DSLR akkor elvárunk a "videó DSLR-rel" topicba is... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10739) taranis válasza narumon (#10738) üzenetére


taranis
addikt

Köszi a tippet, nem is tudtam, hogy van olyan topic :)

colorizer.net

(#10740) London26


London26
tag

Sziasztok!
Ilyen slow motion felvételeket milyen kamerával lehet készíteni 1080p-ben?
Tudna vki 3-4 jó gépet mondani?
Köszi!

[Link]

(#10741) narumon válasza London26 (#10740) üzenetére


narumon
őstag

1, Ebben van néhány olyan amit csak nagyon drága kamerával.
2, Egyébként lassításnál az a lényeg, hogy minél nagyobb sebességgel vedd fel, tehát olyan kamera kell hozzá
3, Twixtor nevű szoftver egészen jól tud trükközni - persze tökéletes nem lesz (És minél több a képkocka annál jobb lesz itt is az eredmény)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10742) London26 válasza narumon (#10741) üzenetére


London26
tag

És ilyen 200K alatt lehet ilyen kamerát venni?
Vagy csak fényképezőgépet, mert azt tudom, hogy azokkal is csinálnak hasonló videókat.

(#10743) narumon válasza London26 (#10742) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem 200K alatt csak olyat kapsz ami max 120-150fps sebességgel vesz fel (kérdés mekkora felbontásban), ami kiindulási alapnak jó. Fényképezőből is csak a jobbak tudják ezt. Amit fényképezőkkel csinálnak (DSLR) azok nagy része a twixtor szoftverrel van (amit én is említettem). Pl youtube-ban keress rá twixtorra vagy Canon 1000fps-re - ezek általában mind twixtorral készülnek. Ami valós 1000fps kamera (Phantom pl) azok 200-nál egy pöttyet drágábbak (úgy 50x :D)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#10744) Vyndree válasza London26 (#10742) üzenetére


Vyndree
őstag

Már 60FPS-ből ilyet lehet kihozni Twixtor-ral.

(#10745) London26 válasza Vyndree (#10744) üzenetére


London26
tag

Nekem egy [ilyen] kamerám van. Akkor Twixtor prorammal tudnék én is hasonlókat gyártni?

(#10746) Vyndree válasza London26 (#10745) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem igazán értek hozzá, de ha jól látom a géped valójában 25 képet rögzít mp-enként a siker nem garantált, de talán egy próbát megér.

Jól látom, hogy a Twixtor csak egy plugin és kell hozzá Adobe After Effects és Adobe Premiere Pro?
Esetleg olyan programot nem tudtok, amivel jó effekteket lehet készíteni és különálló program?

(#10747) 5000watt


5000watt
aktív tag

25-35 körül miylen kamerát érdemes venni ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#10748) huppancs89 válasza Vyndree (#10746) üzenetére


huppancs89
tag

50i-t is vesz ez.

(#10749) Vyndree válasza huppancs89 (#10748) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy tudtam az 50i (interlaced) váltott soros, tehát a kamera két félképből állítja össze a képkockát, azaz 50x frissíti, de csak minden második sort. Normál felvételen lehet nem, de lassításnál kizárt, hogy ez 50fps-nek felelne meg.

(#10750) taranis válasza Vyndree (#10749) üzenetére


taranis
addikt

Rá kell tolni egy jó minőségű deinterlacert (pl ezt), frame doublinggel kimenteni egy 50p-s videót, majd lelassítani mondjuk 25 fps-re.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.