Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) esrevnoc válasza Ottó58 (#10950) üzenetére


esrevnoc
tag

Mert az ilyen alacsony árú kamerák általában 25fps-t tudnak, így a kép olyan, mintha akadna.

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#10952) Vyndree válasza esrevnoc (#10949) üzenetére


Vyndree
őstag

Újonnan 30k alatt nem kapsz HD kamerát, illetve ami van az a "nem szabad megvenni" kategória, ilyen felvételt készít, árának megfelelőt.
Philips CAM295BL olcsó, ahhoz képest egész jó, de csodát ne várj tőle.
Esetleg ez a Philips? 720p-ben 60fps, 1080p-ben pedig 30.

Vegyél egy bridge gépet, találni 30 körül jókat, ezekkel már szép videót lehet készíteni:
Sony DSC-H100
Canon SX130 IS (majdnem ilyet vettem)
Panasonic FZ38
Fujifilm S4700
és a többi...

(#10953) Ottó58 válasza esrevnoc (#10951) üzenetére


Ottó58
senior tag

A 25p valami másért villog neked. Lehet, hogy a 30 vagy 60p fog villogni bizonyos készüléken.
[link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10954) esrevnoc válasza Vyndree (#10952) üzenetére


esrevnoc
tag

Ez a Panasonic lesz akkor, gyönyörű képe van szerintem.

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#10955) Vyndree válasza esrevnoc (#10954) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem is ilyen van, nagyon szeretem.
Ilyen képeket produkál.

(#10956) esrevnoc


esrevnoc
tag

Köszönöm a segítségeteket :)!

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#10957) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Családi videók készítéséhez milyen kamera ajánlott?
-Főleg az lenne fontos, hogy viszonylag rossz fényviszonyok mellett mostani eszközöknek (htc one x, huawei ascend p6, panasonic fz-38) otthon a felkapcsolt villanynál is rossz videóik vannak, az én ízlésemnek
-Kövesse valamelyest a témát (nikon d5100 nem rossz videokat csinálna, ha egyhelyben maradnának a kislányaim :DD )Fényképezni egyáltalán nem kell...arra jó a nikon bőven :)
-Legyen rajt pause, (ettől kapok hülyét, hogy most már mintha ez is extrának számítana)
Árban max 150.000-re gondoltam... Persze ha olcsóbban is van nem baj, de nem vagyok naív, nem gondolom hogy nagyon alá tudok menni...
Hirtelen ennyi jut eszembe
Remélem van jó gép ennyiért is! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10958) Vyndree válasza lcee79 (#10957) üzenetére


Vyndree
őstag

Canon Legria HF M506-ot nézted?
<hivatalos oldal>
<teszt videó>

(#10959) lcee79 válasza Vyndree (#10958) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a válaszokat :)
Így most hirtelen elsőre Canon jobban tetszett, Sonynál kicsit mosott a kép, meg nem is annyira élénk, igaz borongós időben készült...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10960) lcee79 válasza Vyndree (#10958) üzenetére


lcee79
őstag

Közben találtam árgépen egy érdekességet
Canon Legria HF M52 133 985 HUF...
Kiváncsi vagyok odaadná e az a bolt ennyiért amelyiket a legolcsóbban írnak :)
Többiben majd 70.000-el drágább :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10961) Vyndree válasza lcee79 (#10959) üzenetére


Vyndree
őstag

Érdemes több videót megnézni, a fényviszonyok sokat számítanak.

(#10962) lcee79 válasza Vyndree (#10961) üzenetére


lcee79
őstag

Munkahelyen sajna le van tiltva központilag a youtube és társai, este megnézem amit küldtél
De amúgy néztem tegnap este is pár videót, meg összehasonlítást.
Mondjuk van időm eldönteni, nem hajt a tatár :)
Csak jól döntsek... :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#10963) qnadam


qnadam
veterán

a mostani wifis kamerák milyen sebességgel tudják számítógépre átdobálni a videókat?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10964) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kamera vásárlásában, mert kicsit el vagyok veszve.
A helyzet röviden a következő; többnyire beltéri családi felvételek készítésére kellene, valamint néha kirándulások megörökítésére. Jelenleg egy Samsung WB 150 kompakt fényképezőgépet használunk (pontosabban többnyire feleségem használ) erre, de nem vagyunk elégedettek a végeredménnyel. Gondoltam a DSLR-rel való videózásra, de ahhoz új vázat kéne vennem, ami nem lenne egy olcsó mulatság (rendszert váltani meg pláne), meg kicsit feleslegesnek is érezném.
Az elvárásaim:
- max. 60eFt, lehet használt is (sőt!),
- nem kell 20-30x zoom (sőt, valami 10x-esnek örülnék a legjobban),
- elég, ha HD-ben jó minőséget produkál, nem feltétel a full HD,
- jó mikrofon (ha külső mikrofon csatlakoztatható, az előny)
- normális színleképezés (főleg a bőrszín esetében),
- ekv. 30mm alatti kezdő gyújtótávolság,
- objektív szűrőmenet,
- fényképet nem készítenénk vele,
- kevés fényben is elfogadható minőség,
- ha használt a masina, legyen megbízható típus, mivel garancia már valószínűleg nem lesz rá.

Létezik ilyen készülék?

(#10965) MENDI


MENDI
csendes tag

Sziasztok
Üdvözlöm a fórumozókat.

szeretném ha segítenétek nekem a kamera választésban.

Eredetileg egy Canon Legria m52 szerettem volna megvenni,mert 130-ért meg lehetett kani, de mindenhol elfogyott ezen az áron. e fölé nem akarok menni árban.

Nekem a legfontosabb szempont hogy kevés fény mellett is jó képminősége legyen

Leginkább családi felvételekre kell. Ha szerkeszteni kell minél egyszerűbben lehessen megoldani, és ne kelljen konvertálgatni, Azt hiszem ezek már erre megfelelnek.

Jelen pillanatban a CANON kamerái győztek a legjobban, de nem igazán tudok különbséget tenni az adatok alapján köztük.

HF m506
HF m56

Arra is kíváncsi lennék hogy mi a különbség az m5 és az utóbbiak közt.

(#10966) pali2013


pali2013
csendes tag

Sziasztok..
Segítséget szeretnék kérni.Keresztfiam videókat szeretne készíteni/játék végigjátszás.külömböző kütyük tesztelései.stb../Nem komolyan.csak ez a legújabb hóbortja.Max egy hétig fog tartani.Van egy sony kazettás videókamerám/anno 200 volt az ára/.ezt nem szeretném oda adni neki.Kellene valami nagyon olcsó kamera amivel elszórakozna egy darabig.
Tudtok valami nagyon olcsó kamerát ajánlani?
Köszi..

(#10967) Watt25 válasza pali2013 (#10966) üzenetére


Watt25
veterán

Látatlanba azt mondom, hogy nagy valószínűséggel a 200-ért vett kamerát most 5eFt-ért megveheted bármelyik aukciós oldalon, tehát odaadhatod neki...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10968) Vyndree válasza pali2013 (#10966) üzenetére


Vyndree
őstag

Mindenképp memóriakártyás kamerát vegyél neki, mert gondolom youtube-ra megy az anyag, nem kell szenvedni konvertálással, letöltéssel. Közvetlen feltölti és ott meg is tudja szerkeszteni.
Legyen márkája, tudja legalább a 720p-t, nagyon gagyit ne vegyél. Itt egy Philips (ez ráadásul fullHD), bár ennek nincs szervize Mo-n, ha elromlik kuka, akárcsak a többi használt gari nélkülinek.
Ebben a kategóriában, ehhez hasonlót keress, szép a képe, egyszerű kezelni, könnyen leszedhető az anyag és olcsó, általában 15k vagy kicsivel alatta van.
Esetleg okostelefon? Olcsó és ha megunja másra is jó.

(#10969) qnadam válasza Vyndree (#10968) üzenetére


qnadam
veterán

ennél a philipsnél szerintem a kazettás sony is jobb :)
bár nem tudjuk, milyen kazetta, analóg video8-cal csak nem kéne szegény srácot szívatni, de egy minidv/d8 egy hétig játszani pont jó. tényleges értékük amúgy sem sok van már ezeknek, hacsak nem a profibb eszközökről beszélünk, de azok újonnan nem is 200ba kerültek.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10970) Ottó58


Ottó58
senior tag

Pontosabban: Hi8=analóg, Digital8 és miniDV, ez így jött sorba.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10971) qnadam válasza Ottó58 (#10970) üzenetére


qnadam
veterán

speciel a d8 lett később, de hogy jön ez ide? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10972) hollozoli


hollozoli
tag

Sziasztok!

Végül megvettem a Sony HDR-CX220-as full HD progressive videokamerát.

Pár kérdésem lenne vele kapcsolatban:

1. Nincs rajta OIS (csak valami digitális kézremegés korrigáló cucc), mégis kevésbé remeg a képe, mint a volt Samsung HMX-Q10-emen, amin volt OIS. Ez hogy lehet?

2. Akárhogy állítom 1080/50p-be, AVCHD-ra a felvételt, a képet 16:9-es formátumúra, a felvett video nem 1920x1080 lesz, hanem 1440x1080. Ez miért van így?

3. Ha MP4-re állítom a felvételt, automatikusan HD-ra vált, azaz 720p-re. Ez miért van így?

Egyébként gyönyörű felvételeket készít, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Ja igen, és köszönet a tanácsokért!

üdv:

hollozoli

(#10973) Ottó58 válasza hollozoli (#10972) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem a 250-en a képkockaszámot 50p-re kell állítani és jobbra alul a "köv" -re kell nyomni, hogy megint jobbra alul az "ok" gombot nyomni, ekkor tarta meg nekem a beállítást.
Így sem jó?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10974) hollozoli válasza Ottó58 (#10973) üzenetére


hollozoli
tag

Köszi a tanácsot.

Így már 1920x1080 50 képkocka.

üdv:

hollozoli

(#10975) pali2013


pali2013
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat.Odaadtam a telefonomat neki.Ezt találtam legjobb megoldásnak.
Még egyszer köszönöm a válaszokat..

azért érdekes.hogy ha előveszem a sony kamerát ami kb 25 éves .Feltöltöm az aksiját.és megy rendesen.
És elég tűrhető felvételt csinál.

[ Szerkesztve ]

(#10976) hollozoli válasza pali2013 (#10975) üzenetére


hollozoli
tag

Szerintem arra a célra bármilyen olcsóbb fényképezőgép is jó,
HD 720/30p videofelvételi képességgel.

Például ez a 15 000 forintos Nikon:

[link]

Sok sikert!

hollozoli

(#10977) qnadam válasza pali2013 (#10975) üzenetére


qnadam
veterán

miért ne csinálna tűrhető felvételt?
bár ha 25 éves a gép, akkor az valószínűleg video8, ott azért a rögzítési formátum a szűk keresztmetszet, annál ma már egy közepes telefon jobb képet készít. persze az optika a kamerában jobb, de az érzékelők nagyon sokat fejlődek...
mindenesetre a telefon, amit odaadtál, valószínűleg jóval többet ér :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10978) zsolt734 válasza zsolt734 (#10964) üzenetére


zsolt734
tag

Erre valami ötletetek van?

(#10979) rybak111


rybak111
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam máshol is segítséget kérni, de nem kaptam.
A Panasonic HC-V720 és a Canon Legria HF M56 között ingadozom. Mi a különbség a felvételi módban? Mit jelent az, hogy a Canon párhuzamos rögzít AVCHD és MP4 formátumban? Ezt a Pana nem tudja?
Megéri várni a Canon R56-ra? Vagy van valami jó tippetek ebben a kategóriában?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10980) hollozoli válasza rybak111 (#10979) üzenetére


hollozoli
tag

Szia!

(Mondjuk más a te pénztárcád mérete, mint az enyém.)

Nekem Sony van, ami tud rögzíteni MP4-ben, de akkor csak HD lesz a felvétel (720p) vagy AVCHD-ban (.mts) és akkor full HD (1080p) lesz a felvétel.

Nem ismerem a Canon-t, de valószínűleg ugyanígy tud rögzíteni.

üdv:

hollozoli

[ Szerkesztve ]

(#10981) tsyl válasza rybak111 (#10979) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem a V720-as van de még nagyon új tulajként és tesztelés alatt...adatok részemről kicsit később még...
Itt a kezelésije hátha segít valamit.

17 éve a PH-n....

(#10982) nglc


nglc
csendes tag

Sziasztok,

Kamera vásárlás elött állok, a megfelelő model kiválasztásában kérném a segítségeteket.
Felhasználás köre vegyes, kirándulás-beltéri adott esetben gyengébb fényviszonyok-sportesemény.

Kicsit nézegetve a kínálatot és olvasgatva a fórumot az alábbi tipusokra szűkítettem le:

Canon Legria HF M56
Panasonic HC-V520
Panasonic HC-V720

Ezek közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás egy átlag felhasználónak?Esetleg pro-kontra hogy miért.
Illetve érdekelne, hogy a V520-V720 közötti kb. 25K árkülönbség a képminőségben is jelentkezik-e vagy csak a szolgáltatásokban nyújt többet a V720?

Ha ebben az ársávban /100K körül/ tudtok más alternatívát ajánlani azt is megköszönném.

Üdv.
nglc

(#10983) rybak111 válasza tsyl (#10981) üzenetére


rybak111
csendes tag

Kösz a válaszokat, vettem egy V720-t.

(#10984) tsyl válasza rybak111 (#10983) üzenetére


tsyl
aktív tag

Kívánom, hogy jó kis társ legyen a mindennapokban is! Az enyémmel folyamatosan készítem a teszteket és ahogy időm engedi majd folyamatosan meg is osztom őket.

17 éve a PH-n....

(#10985) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ezek közül melyiket ajánlanátok Panasonic HC-V720-as kamerához? legjobb minőségben vennék fel ezért is kérdezem hogy mindegyik tudja-e azt a sebességet illetve kompatibilis-e a kamerával.

Transcend SDXC kartya 64GB Class 10 - 11050ft
Kingston SDXC kartya 64GB Class 10 - 13030ft
ADATA Premier micro SDXC kartya 64GB UHS-I Class 10 + SD adapter -- 13420ft

(#10986) qnadam válasza SPeti1984 (#10985) üzenetére


qnadam
veterán

a microsd átalakítója csak plusz egy hibalehetőség, ha nem kell, hogy kicsi legyen, inkább vegyél rendes méretűt. egyébként bármelyik jó, a cl10-es kártya 10 mbyte/sec sebességgel tud írni, az 80 mbit, a kamera elvileg 28mbittel rögzít maximum.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10987) SPeti1984 válasza qnadam (#10986) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És megérné a 2 ezer ft felárat a Kingstone a Transcendhez képest?

(#10988) tsyl válasza SPeti1984 (#10987) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én részemről a Transcendet venném meg... bár nem volt szerencsém még ilyenhez. (jelenleg használok Kingstone-t, Samsungot, Sony-t, Traveller-t...teljesen jó mindegyik.

17 éve a PH-n....

(#10989) qnadam válasza SPeti1984 (#10987) üzenetére


qnadam
veterán

ha több gari van rá, esetleg. használati értékben nem nagyon lesz különbség, esetleg ha a kingston gyorsabban olvasható, akkor a letöltéssel kicsit hamarabb végzel, de ennyi. jó a transcend is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10990) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Canon Legria mini-ről mi a véleményetek ?
van valakinek birtokában ez a pici kamera ?
Az új Canon Legria mini X eléggé felkeltette az érdeklődésem a jó minőségű mikrofonja miatt.
tetszik, h befér a zsebembe és mégis állítható a kijelző szöge.

(#10991) rybak111 válasza tsyl (#10984) üzenetére


rybak111
csendes tag

Pár napja nyúzom én is a V720-at, és már kétszer teljesen lefagyott. Nem segített semmi, csak akku le...
Neked volt ilyen?

(#10992) tsyl válasza rybak111 (#10991) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nem volt ilyen még. Pedig az elmúlt két hétbe rendesen nyaggattam én is.
Mit csináltál éppen mikor lefagyott?

17 éve a PH-n....

(#10993) rybak111 válasza tsyl (#10992) üzenetére


rybak111
csendes tag

Az a baj, hogy már nem emlékszem. Próbálgattam a menüpontokat, akkor jött elő. Az egyik talán lejátszáskor, amikor a bélyegképeket néztem.

(#10994) Süni.


Süni.
csendes tag

Hello!

Segítségeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban. Mindenképp szükségem lenne egy menetrögzítő kamerára, ami autóban használatos. Arra gondoltam, hogy lehet jobban járnék egy normál kamerával, vagy egy akció kamerával, mert így több dologra is tudnám használni, csak azt nem tudom, hogy ezek a készülékek tudnak-e felvenni úgy, hogy mikor megtelik a memórikártya elkezdi felülírni a legrégebben tárolt adatokat azaz amolyan biztonsági kamera funkcióval rendelkeznek-e, ill mondjuk egy digitális kamera mennyire bírja az autó keltette rezgéseket.

Válaszotokat előre is köszönöm :))

(#10995) esrevnoc válasza Süni. (#10994) üzenetére


esrevnoc
tag

JVC Adixxioon

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#10996) tsyl válasza Süni. (#10994) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem jelenleg egy Vateráról vásárolt ún.fedélzeti kamera van az autóba.
Ezeket tudja és így hirdetik és ezért is futottam bele...
- 120 fokos szuper széles látószögű objektív
- 270 fokban elforgatható 2,5 "TFT LCD képernyő
- Beépített 6 kapcsolható infravörös IR LED, amely automatikusan bekapcsol, amikor a fény nem elegendő
- Lítium akkumulátor
- "Loop" felvételi funkció (az új felvétel folyamatosan törli a régit) felvételi idő beállítása (2/5/15 perc)
- Kapcsolható a video / kamera / böngésző funkció
- Alacsony fényviszony LOW LUX funkció
- Gépkocsi indítás kapcsolhatja be a felvételt
- Automatikusan kikapcsola gépkocsi leállása után
- Felbontás: 1280 x 960/720 x 480/640 x 480 pixel
- SD-kártya bővítési lehetőség, akár 32 GB-ig
- Beépített nagy érzékenységű mikrofon
- Akkumulátor: BL-4C, 3,7 V, 550 mAh

Ezért vettem meg anno. Nos Bár Hd felbontásról szól a fáma az 1280x960-as(avi) felbontás csak szikrázó napsütésben (ami nem szemből van persze) élvezhető.
Az akkuja egyszerű standard Nokia akkumulátor, de a szivargyújtóról lehúzva még 20 percig sem bírja.
A nyáron nagy melegben többször ki is fagyott a kamera...szóval ezt az olcsóbbik kategóriát én nem javasolnám ha fontos a minőség.
Normál digitális kameránál ott a technikai kérdés, hogy hogyan fogatod fel és akár zavaró is lehet a nagysága miatt és a rázkódások biztosan nem tesznek jót az optikának.

17 éve a PH-n....

(#10997) rybak111 válasza Süni. (#10994) üzenetére


rybak111
csendes tag

Nekem ilyen van már vagy 3 éve:
http://smartykamera.hu/keszulek/autos-kamera/smarty-bx1500hd-gps-kamera/
Elég drága, de szerintem megéri. Egy kisebb balesetnél bizonyítékként is szolgált a rendőrségen. Nélküle nem tudtam volna bizonyítani az igazamat. A kár több 100 ezer volt, tehát már "visszajött" az ára.

(#10998) tsyl válasza rybak111 (#10997) üzenetére


tsyl
aktív tag

ez nagyon jó...

17 éve a PH-n....

(#10999) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! FullHD kamera vásárlás elött állok és egy kis segítséget kérnék tőletek.
Milyen gyártó(k) tipusai között lenne érdemes keresgetnem szervízellátottság, garancia(évek), meghibásodás figyelembe vételével? Álltalános otthoni, családi vidóra és néha kisebb kirándulásokra, rendezvényekre.
Kinéztem két kamerát. CANON HFR406-osat (CMOS) illetve a PANASONIC HCV-510 (MOS).
1, Nem tudom a CMOS vagy a MOS érzékelő a jobb e?
2, Szükségem van segédfényre vagy a 0,4-1lux szükséges megvilágításnál is szép videót kapok lámpafénynél?
3, Fontos vagy csak jó ha van érintőképernyő a készüléken?
4, a 3" 230000 pixelCanon) elegendő vagy kell a 460800 pixel(Pana)

Ár/érték tekintetében mi most a bestbuy?!
Köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#11000) zsoika válasza zsoika (#10999) üzenetére


zsoika
addikt

Sziasztok megint! Olvasgattam és a Sony-t ajánlják a Panával ill. Canonnal szemben ebben az alsó kategóriában. Igaz az hogy jó választás lehet egy HDR-CX 220 egy Panával vagy Canonnal szemben ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.