Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) maxika2004 válasza pinnacle (#11298) üzenetére


maxika2004
őstag

Pontosan ez ! :C

Kicsike, de pont arra van kitalálva amire kell !

(#11302) pinnacle válasza maxika2004 (#11301) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Olvastam, hogy elméletileg nem lehetne a .mts fájlokat simán csak bemásolni, de szerencsére ez nem igaz.

(#11303) maxika2004 válasza pinnacle (#11302) üzenetére


maxika2004
őstag

Igen valahol itt tárgyaltuk ki.... hu már másfél éve :Y

(#11304) Repsol600 válasza Repsol600 (#11299) üzenetére


Repsol600
addikt

Leszűkítettem 2-re ebből szeretnék egyet választani.
Melyik lenne a jobb? :)

Canon Legria FS306 ~ 25.000ft
Sony DCR-SX15E + 32gb kártya ~ 25.000ft

(#11305) hollozoli válasza Repsol600 (#11304) üzenetére


hollozoli
tag

A Canon Legria FS306 3 féle rögzítési módot tud: XP, SP, LP

LP resolution: 352x480
XP/SP resolution: 704x480

[link]

25 ezer forint? Én ennyiért adtam el használtan a Samsung HMX-Q10-et, ami 1280x720/50p-t tudott.

[link]

Én a 32 GB-os kártya miatt a Sony-t venném meg. Egyébként mindegy.

(#11306) hollozoli válasza Repsol600 (#11304) üzenetére


hollozoli
tag

(#11307) Repsol600 válasza hollozoli (#11305) üzenetére


Repsol600
addikt

Aha, akkor a 25 sok a Canonért...

Az az F80-as jó választás lenne? Sony már nincs meg....

(#11308) Repsol600 válasza hollozoli (#11305) üzenetére


Repsol600
addikt

Esetleg Toshiba Camileo X200? 21k.

(#11309) hollozoli válasza Repsol600 (#11307) üzenetére


hollozoli
tag

Én amiket bejelöltél, egyiket sem venném meg, mára a Sony és a Canon is elavult lett.
(A Toshiba-t nem ismerem. Nem hallottam róla sem rosszat sem jót.)

Ma akármilyen kis kompakt fényképezőgépet veszel, fog tudni HD-ban rögzíteni:

[link]

pl. ez a 15000 forintos Samsung is...

[ Szerkesztve ]

(#11310) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Régóta dilemmázok, hogy milyen új kamerát vegyek itt is többször kérdeztelek már titeket, de most egy újabb variáció merült fel bennem pont a fórumon olvasottak miatt.
Szóval a pana hc v720-tól, eljutottam a hc x920-ig árban nem is szeretnék ettől drágábbat. Amire kellene:
otthoni videózáson túl esküvőkön, rendezvényeken is szeretnék rögzíteni a lehető legjobb minőségben, kevés fénynél is, lehetőleg nagyobb látószöggel, jobb minőségben, mint amit a régi pana sd10-esem tudott :B
Ami megzavart egy kicsit az a dslr a nagyobb érzékelők, szebb éjszakai képek miatt. De utána olvasásom után eléggé bonyolultnak tűnik és bár olcsóbbnak vagy legalább is jobb ár-érték arányúnak mondják, de rengeteg plusz kiegészítő, optikák, követő fókusz, rázkódáscsillapítás stb. stb. kell hozzá.
De nem igazán ismerem ezen kamerákat, és időm sincs már ezt most végig megtanulni.
Kérdés van-e olyan hely ahol pl. komplett csomagot, a legszükségesebb kiegészítőkkel, lehet venni dsrl filmezésre kamerát? Akár használtan is?
Az alap kiegészítőkkel együtt is megéri még az x920-hoz képest, ha utóbbit 230000ft (pót akksikal, stb. stb. kb. 260000ft) körül már tudok venni?
Ezeknek az újabb dsrl gépeknek még mindig gond a gyors mozgás követés és a hang rögzítés?
Milyen dsrl kamerákat ajánlanátok a fent megjelölt árban és célra?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#11311) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

FullHD videokamerát szeretnék venni.
Sosem volt még kamerám (eddig a f.géppel videóztam), így inkább azt írom le, hogy mire szeretném használni.

- repülős bemutatókat, illetve egyéb sporteseményeket szeretnék megörökíteni.
- bulik alkalmával zárt térben kevés fénynél is szeretnék élvezhető videókat készíteni.

A f.gépemmel az a bajom, hogy lassan zoomol, ezért a sporteseményeket nem tudom követni eléggé, illetve kevés is a 200mm. Ráadásul a stabilizátora sem túl hatékony.
A bulis videóknál pedig a sötétzaj és a zajszűrés teszi alig-alig élvezhetővé a videót, illetve a 33mm nem minden helyzetben elég nagy látószög kis térben.
Ezeket szeretném kiküszöbölni.

Nem tudok róla, hogy szükségem lenne ezeken kívül komoly funkciókra.
Vagyis a következőket szeretném:
- 28-300mm átfogás
- hatékony optikai stabilizátor
- gyors, vagy változtatható sebességű zoom
- sötétben a lehető legjobb minőséget hozza

Előny, ha sokáig bírja az akksi, és normális a hang is.

Mit javasoltok?
Nem tudom, hogy mennyi a keret, de minél olcsóbban szeretném megúszni - lehetőségekhez képest.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11312) Repsol600 válasza hollozoli (#11309) üzenetére


Repsol600
addikt

Fényképezőt nem akarok... :))
Ok, akkor még körűlnézek...
Köszi a segítséget.

(#11313) narumon válasza sonaj0203 (#11310) üzenetére


narumon
őstag

Azért nem kell extrém módon túlbonyolítani a dolgot, rengeteg olyan dolgot lehet a DSLR-re rakni amit handycamekre is külön kell megvenni szóval nem számolnék a helyedben minden ilyennel. Pont ilyen az optika is - a kamerákon is van egy fix zoom obi és kész - ezt megtehet DSLR esetén is, hogy kitben veszed és kész. A plusz obikat azért szokták venni mert ezzel már jelentősen nő a repertoár, de ezt nem kötelező érvényűnek kell beállítani - ráadásul ez egy olyan előny amivel a legtöbb handycam nem is rendelkezik, ott hozzá vagy ragasztva a gyári optikához bármennyire is nem ideális arra a feladatra amire éppen neked kellene. A cserélhető optikások meg más árkategóriában vannak és gyak. DSLR-ként működnek.

Szóval nem kell megijedni, látatlanban ami neked kell. Egy Canon DSLR - lehetőleg olyan amire van Magic Lantern támogatás (teljesen jó akár egy használt 550D is vagy egy 600D (asszem erre is van már valami alpha állapotú). Vedd meg hozzá a Kit lencsét valamekkora zoom tartománnyal. Ezzel megvan az az alapod amivel mindent tudsz csinálni ugyanúgy ahogy egy videókamerával. A kit objektív IS (azaz optikai stabilizátor van benne). - Bármi amit ezek után veszel az már csak plusz a handycamhez képest.
Ha van kérdés szívesen segítek - de egyébként találsz itt egy olyan topicot is, hogy videózni DSLR-el. Ott több ilyen emberke van és lehet, hogy itt offnak is tekintik a kérdésedet (így is biztos megkapom a magamét, hogy ilyen szent helyen DSLR-t mertem ajánlani....) :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11314) Zoja™


Zoja™
őstag

Sziasztok!

Videó kamera vásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni.
Amiket kellene tudnia: FullHD felvétel, beépített Flash memória, jó minőségű beépített mikrofon, notebook-ra csatlakoztatva webkamera üzemmód, skype-hoz, streaming-hez.

Mindezt hazai forgalmazásban, Magyarországon érvényesíthető garanciával.

Árban pedig 100-120 ezer forint között gondolkozom.

Tudnátok ajánlani valamilyen típust, ami a fent említett funkcióknak teljesen megfelel?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#11315) maxika2004 válasza Zoja™ (#11314) üzenetére


maxika2004
őstag

Pana v720 .... Természetesen ! :C ;)

(#11316) Bici válasza Bici (#11311) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valaki?

Annyit engedek belőle, hogy a 720p is elegendő, ha azt tűélesen tudja, és sötétben is jól teljesít. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11317) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok,
Pana v720-at szerettem volna venni, de megláttam ezt:
[link]
tudja esetleg vki, h mikor lehet itthon kapni az európai változatot?

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#11318) pibácsi válasza pibácsi (#11274) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szép napot Mindannyiótoknak!
Úgy veszem észre, hogy Canon HV30-as (vagy HV20-as, HV40-es) kamerája nincsen a társaságban senkinek. Kellenének a jótanácsok, tapasztalatok. 11274-en kértem ilyen irányú segítségeteket.
Várnám jóindulatú hozzászólásaitokat.

Üdv. Pibácsi

(#11319) pinnacle válasza pibácsi (#11318) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem HV40-m volt. Nem ajánlom senkinek.

(#11320) esrevnoc


esrevnoc
tag

Üdv!

Melyiket érdemesebb megvenni? (videofelvétel a lényeg)
a) Panasonic Lumix FZ38
b) BenQ GH600

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#11321) Ottó58 válasza pinnacle (#11319) üzenetére


Ottó58
senior tag

Miért nem?
Nekem egy Sony HC5 volt, mert csak arra futotta és örültem, hogy HD-ben rögzít.
Igaz, valós idejű az átjátszás, de a szerkesztett anyagot vissza tudtam másolni kazettára, ami még most is megbízhatóbban adja vissza, mint a DVD.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11322) pinnacle válasza Ottó58 (#11321) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én azért vettem, mert minden tesztben nagyon dicsérték. Sajnos nem mentettem el felvételt, de nem volt az igazi FullHD-s TV-n. A motor zaja is belehallatszott a felvételben. Gondolom 3-4 év múlva, meg a FullHD-s felvételek lesznek csúnyák a 4k-s TV-ken, ha nem találnak ki valami jól működő felkonvertálást. Egyébként van valami olyan program, ami a régebbi miniDV-s felvételeket tudja felkonvertálni?
Az viszont igaz, hogy a Panasonic SD90-nek szikrázó napsütés kell a jó felvételhez, régebbi, ha jól emlékszem Panasonic nvr30-om, sötétebb helyeken is jól működött. Ja és ez VHS volt. Most, hogy belegondolok a VHS jobb volt, mint a miniDV-s JVC, Panasonic, csak azt hittem, hogy a digitális technika jobb, mint az analóg. Persze az is számít, hogy milyen kategóriájú a készülék, VHS drágább volt, a miniDV olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11323) pibácsi válasza pinnacle (#11319) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Pinnacle!
Köszi a válaszodat. Esetleg bővebben leírnád, hogy mi volt vele a gond? Vagy légyszi privátba írni, ha itt nem szeretnéd elmondani. Jó lenne tudnom, hogy mire figyeljek, vigyázzak. Amúgy el szeretném adni, mivel nem tudom kihasználni.

üdv. Pibácsi

(#11324) pinnacle válasza pibácsi (#11323) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Nem volt semmi különös, csak az amit írtam. Én jobb képminőségre számítottam (ezért is vittem vissza másnap), addigra már láttam, hogy mit tud a Panasonic SD90. Ezt a képminőséget (igaz fény is kell) nem hozta a Canon. A Canon hangminőségére nem emlékszem, de a VHS Panasonic NV-R30-é jobb, mint az SD90-é.

[ Szerkesztve ]

(#11325) a000


a000
őstag

Sziasztok!

Sony HDR-CX220E 49-ért megéri? Most kifutó és szórják ki. Semmi extrára nem kellene, családi videózásra.
Vagy amin még gondolkodom az egy olypmus xz-10. Igaz ez fényképező, de lehet vele felvételeket is készíteni, bár nem tudom, hogy mennyire lenne megfelelő erre is.

(#11326) sonaj0203 válasza narumon (#11313) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi a választ! Azóta már a DSLR fórumot olvasgatom. Itt tényleg nem nagyon akadt más aki válaszolt volna erre a kérdésemre.
Szóval köszi :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#11327) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Van itt valakinek a panasonic hc-x920 ról személyes tapasztalata?

Mi a vélemény a kameráról jó, rossz tulajdonságok?
Esetleg valamelyik másik kamerához (pl. v720 vagy más hasonló árkategóriájú márkához) képest.
Persze nézegettem teszteket meg minden, de sokban úgy érzem túl dicsérik a legtöbb meg nem magyar teszt.
Nem akarom elkapkodni kb. 260000ft elköltését, a legjobbat szeretném megvenni ebben az árban.

Köszi a segítést! :R

A DSLR-ről a másik fórumban kicsit lebeszéltek, több pénz kellene. :(

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#11328) maxika2004 válasza sonaj0203 (#11327) üzenetére


maxika2004
őstag

Ha valamit segit, ....nekem x900-am van, akkor vettem mikor a x920 megjelent, átrágtam magam mindkettőn,
Igazából az ár miatt lett a x900.. én nagyon meg vagyok vele elégedve, a 920 meg kevés fényben
valamivel még jobb is ! Én semmi negativumot nem találtam,
neked a 920 nál annyi van hogy nincs olcsó kinai akksi !

(#11329) AT. válasza maxika2004 (#11328) üzenetére


AT.
tag

Na ezért majd kapsz hogy panát ajánlasz :D :D :D

Körbe teszt videóm? :D :D

(#11330) maxika2004 válasza AT. (#11329) üzenetére


maxika2004
őstag

.. MOST az egyszer nem is ajánlottam, csak irtam véleményt a enyimről..

" Körbe teszt videóm? " .. ahol a " Menüs" kérdésem .. ;] :D

Amugy megvan, csak felkell másolnom, és töltenem :P

[ Szerkesztve ]

(#11331) borzas71


borzas71
tag

Sziasztok!

Kamerát szeretnék venni, gimnáziumi filmklubnak.
Felhasználás: beltéri rendezvények felvétele, riportok készítése, amatőr filmkészítés.
Keret: 200.000 Ft

Eddig Panasonic SDR-H80 -at használtunk de a képminősége borzalmas.
Ne égjünk már hogy egy mobillal jobb képet csinálnak mint mi...

Esetleg mikrofont csatlakoztatnánk rá.

Remélem tudtok valami jót ajánlani. Ja és nem szeretnék DSLR fényképezőgépet. Diákok fogják használni...
Köszi!

(#11332) maxika2004 válasza borzas71 (#11331) üzenetére


maxika2004
őstag

232k ...Kicsit több az ár de : Pana x920 .... Természetesen ! :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#11333) borzas71


borzas71
tag

Miért természetesen?
Milyen szempontok vannak?

(#11334) maxika2004 válasza borzas71 (#11333) üzenetére


maxika2004
őstag

Azért "természetesen" mert mindig megszólnak hogy azt ajánlgatom...
de hát ami jó az jó ! :)

Nekem x900 -am van, egyel régebbi darab, de nagyon tetszik !
A 920 meg ennél csak jobb!
Képstabi nagyon jó, kevés fényben is megállja a helyét.
lehet külső mikrofont is csatlakoztatni .
De legbiztosabb ha átolvasod a használatiját !
A pana oldaláról letölthető.

Egyetlen hátránya hogy ilyen is legyen, eddig még nem volt utángyártott akksi hozzá,
az eredeti meg elég drága....

Viszont elvileg kicsi kinaiak ezt is megoldották :
[link]
és 5700 ft-ért már töltővel is kapni !!!

(de ez akkor lesz tuti, ha valaki rendel, és kiprobálja )

(#11335) borzas71


borzas71
tag

Köszi az infokat!

Nincs valami nagy élet itt. HA jól értelmezem a dolgot azért nincs itt senki mert a kutya sem vesz videókamerát. Úgy tűnik a tapifonok kinyírták ezt a piacot.

Kiváncsi lennék hogy milyen minőségi különbségek vannak egy mai mobil meg egy kamera között. Szemlátomást a diákjaink mobillal készített felvételei sokkal szebbek mint amit a mi régi kameráink tudnak.

Ha most veszek egy baromi drága (230k) kamerát akkor az mivel fog többet tudni mint egy mobil?
Vannak esetleg egyéb lehetőségek is érdemben? Tablet + valamilyen objektív.

Hol tudok érdemben ilyesminek utánaolvasni?

[ Szerkesztve ]

(#11336) Watt25 válasza borzas71 (#11335) üzenetére


Watt25
veterán

Hmmm...
Nem hiszem, hogy igazad van. Illetve abban igen, hogy egy mai mobil képes jobb (sokkal jobb) minőségű felvétel készítésére, mint egy régebbi konzumer SD kamera. Ez nem kérdés.
Ha valaki nem ért hozzá, még majdnem elég is egy mobil. Azonban a legjobb mobil sem képes egy átlagos kamera funkciót adni. Nincs (vagy nem használható) manuális élességállítás, nincs optikai zoom / stabilizátor, általában nincsen kézi fehéregyensúly, szóval egy csomó olyan dolog, ami a mamát valóban nem érdekli, de ha valaki egy kicsit is komolyabban foglalkozna a dologgal, akkor nem gondolhatja komolyan, hogy egy mobil alkalmas komolyabb videózásra.
Tehát a piacot nem nyírták ki a telefonok, csak az olyanok kezébe is megadták a videózás lehetőségét, akik egyébként nem vennének kamerát. De aki régebben vett kamerát (és nem azért, hogy a polc alján porosodjon), az most is vesz.
Szerintem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11337) maxika2004 válasza Watt25 (#11336) üzenetére


maxika2004
őstag

:C :C Pontosan így van !

(#11338) borzas71 válasza Watt25 (#11336) üzenetére


borzas71
tag

Szerintem ugyanazt mondtad amit én. :)

A mobilok elvitték azokat akik csak azért vettek volna hobbi kamerát hogy a gyerekről ne csak álló de mozgókép is készüljön...

Maradt néhány mohikán aki még mindig kamerát használna de azok közül a hardcore társaság már átnyergelt DSLR fényképezőre. És akkor itt vagyunk páran a kettő között mint én is a filmklubommal és még csak érdemi infokhoz sem nagyon jutok mert a "milyen asztali számítógépet vegyek" topicban (annak ellenére hogy a mobil eszközök őket is osztják rendesen) napi 50-100 hozzászólás van addig itt napi 1-2.
Erre gondoltam.

(#11339) Ottó58 válasza borzas71 (#11338) üzenetére


Ottó58
senior tag

Videózás terén egyelőre (talán később sem) nem tervezem az átállást DSLR-re. A kamera adta lehetőségeket jobban ki tudom használni, és nem érdekel, ha egy kicsit jobb az esti felvétel a DSLR-nek.
Könnyebb kezelhetőség révén maradok a kameránál és nem hiszem, hogy oly sokan álltak volna át.
Olvass vissza, aki videókamerát szeretne venni, azok közül hányan jelezték, hogy a DSLR-t választották-kevesen.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11340) zsoika válasza borzas71 (#11338) üzenetére


zsoika
addikt

Hello!
Én meg arra gondoltam hogy az asztali gépekhez nem ért a nép, a kamerákhoz meg mindenki profin, ezért nincs kérdés itt csak napi 1-2. :DD :DD :DD (vicc akart lenni)
Én is azért vettem kamerát mert telóval készített (720p) minőségével nem voltam megelégedve..nem is a felbontás hanem inkább tényleg a manuális fókusz, fehéregyensúly hiánya miatt volt nézhetetlen a kép. Egyfolytában fókuszálni próbált de nem sikerült neki, így homályos képet kaptam illetve villódzott a kép színe sárga és fehér között.

[ Szerkesztve ]

(#11341) borzas71


borzas71
tag

Köszi a hozzászólásokat!

De azért nem kaptam igazán választ. Szóval van 200.000 Ft-unk vásárolni. Kéne egy jó kamera amit iskolai rendezvényeken és saját készítésű filmeknél használnánk. Esetleg mikrofon, lámpa stb kiegészítő. Bár ezeket később is beszerezhetjük.

Mit gondoltok, mit vegyünk?

A fent említett panán kívül egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#11342) maxika2004 válasza borzas71 (#11341) üzenetére


maxika2004
őstag

Miki:
[link]

Lámpa:
[link]

És persze a kamera : :) :D :C (most akciós is :DDD )

[link]

(#11343) tsyl válasza maxika2004 (#11342) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én sok éven keresztül használtam a Rode SVM-jét és nagyon de nagyon nagy odafigyelést igényel a felvétel közbeni beállítása. Mindenképpen hasznos lenne mellé egy jó minőségű fejhallgató is, de nem tudom a 920-ason van-e jack kimenet.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#11344) maxika2004 válasza tsyl (#11343) üzenetére


maxika2004
őstag

Van ... amugy én most tervezek (tem- ha lebeszélsz róla ) ilyen mikit venni,
elég sokat olvasgattam róla hallgattam teszteket..stb

" de nagyon nagy odafigyelést igényel a felvétel közbeni beállítása. "
erről irhatnár részletesebben, még nem használtam külsőt... :R

(#11345) tsyl válasza maxika2004 (#11344) üzenetére


tsyl
aktív tag

Ez nem járja...a V720-on miért nincs.... :O
No sikerült gép elé keverednem és akkor komolyra fordítom a szót.
Én anno mikor a Sony PD-150 kamerámat megvettem nagyon elégedetlen voltam a gyári mikijével.Mono iránymikrofon volt rajta ami eléggél lekorlátozta a használati lehetőségeket.
Hosszas nézelődések után választottam a sztereó Rode SVM-et. A weboldalon fellelhető tesztek teljesen meggyőztek. Írtam is a forgalmazónak, hogy van némi dilemmám mert nekem nincs 3,5 jack csatlakozóm a kamerán csak XLR és nincs-e esetleg ilyen aljzattal szerelve SVM.Nem volt persze, ám volt átalakító amivel már simán tudtam csatlakoztatni...
Ám a használat valóságban nem ilyen egyszerű volt már. Leginkább esküvőkön és ehhez hasonló rendezvényeken lett bosszantó a dolog. Ha a kamera mikrofon bemenetét automatára állítottam, akkor annyira gyenge volt szerkesztéskor a hangsávom, hogy nem lehetett a hullámformát kinézni egyik szerkesztő programban sem. Szinte mindig nagyon sok utómunka volt a hang miatt. Automatán is ha valaki a közelbe bekiabált vagy ne tán fordulás közben hangfal felé irányult a mikrofon, akkor is torzulás volt.
Manuálisan már teljesen jó volt, de sok-sok felvételem sínylette meg, míg kitapasztaltam, hogy mit mikor kell állítani. Színpadi előadásokkor vagy riportoknál nem volt nagy gond, mert a fülesen keresztül nagyon jól lehetett kontrollálni. Ám visszatérve az esküvőkhöz tragédia volt. Állandóan állítgatnom kellett a potikat a kamerán, hogy nehogy alul-vagy éppen túlvezérelt legyen a szint. És erre aztán nem mindig volt idő meg lehetőség sem, főleg mikor egyedül dolgozik az ember... Szóval annyira én nem szerettem belé. Lehet persze az is, hogy az én kamerám volt a ludas, de két kollégám is próbálta (JVC-hez, és Sony-hoz)...vegyes érzelmekkel.
Nagyon szépen rögzít, de nagyon oda is kell figyelni rá. Van rengeteg felvételem ami vele készült, tudok mutatni belőle mintákat.
Ha megveszed a "macskoszt" feltétlen rendeld meg hozzá (ez a szélzajszűrős szőrgombóc) mert szoknyákat szaggató szelet is simán lekezel. Ezt viszont nagyon szerettem. Sőt szerették az objektív előtt lévők is, hiszen 10 emberből nyolc biztos, hogy megkérdezte meglehet-e simogatni...:)

17 éve a PH-n....

(#11346) maxika2004 válasza tsyl (#11345) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a részletes tapasztalatokat !
Szőrpamacsos teszteket én is néztem, nagyon jó ,
de ahogy látom ezt már hozzá adják !

(#11347) AT. válasza maxika2004 (#11346) üzenetére


AT.
tag

Persze +7k-ért :D :D :D (DEADKITTEN SZŐRÖS SZÉLFOGÓ
)

(#11348) borzas71 válasza tsyl (#11345) üzenetére


borzas71
tag

Köszi! Nagyon érdekes volt és a macskosz dolog igazán aranyos. Ilyet tuti beszerzek majd. :)

(#11349) borzas71 válasza maxika2004 (#11342) üzenetére


borzas71
tag

Köszi a linkeket de ha ezeket összeadom nekem egy kicsit több jön ki mint 200.000. :)

Lehet hogy a kiegészítőket egy későbbi akcióval szerzem be, ha a suli nem tud többet költeni ilyesmire.
De a pana egyedül is túl van a költségvetésünkön. Mi van ha ragaszkodunk a 200k-s árhatárhoz? Akkor mit vegyek?

(#11350) tsyl válasza borzas71 (#11349) üzenetére


tsyl
aktív tag

Hirtelen ötlettel elővettem a v720-asom és bedugtam az A/V aljzatba a fülesem....és tökéletesen működik....
....és ezen is van külső miki csatlakozás ám...:)
...ezt nem azért írtam, hogy kimondottan ezt a típust ajánljam, csak jó tudni, hogy a célnak ez is megfelelhet....:) ..bár mivel nincs külső mikrofonom már, ezért nem tudom tesztelni, hogy manuális beállításnál, mennyire nyűgös az ideális szint beállítása ennél a típusnál...

17 éve a PH-n....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.