Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) vazol válasza Gabesz87 (#11900) üzenetére


vazol
tag

4P-4P kábel is kapható, ha Neked az kell... a kép-hang átvitelhez az is jó, a 6p tápfeszt is továbbít, a kamerákon amatőr szinten 4p van.
Átalakító adaptert is kapni, de legalább annyiba kerül, mint egy kábel és +1 csatlakozás +1 hibalehetőség,
tehát ha nincs még semmilyen kábeled, nem érdemes játszani vele!

[ Szerkesztve ]

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11902) Gabesz87 válasza vazol (#11901) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, még nincs kábelem, és 4P-4P kell, az is világos, csak az a bajom, hogy a legtöbb helyen ami van, szinte mind olyan, hogy az egyik vége kicsi, a másik nagyobb. Nekem meg ugye alapból (átalakító nélkül) olyan kéne, aminek mindkét vége olyan, mint amit a kamerába dugok, tehát kicsi. Csak nem tudom honnan szerezzek be ilyet.

(#11903) vazol válasza Gabesz87 (#11902) üzenetére


vazol
tag

Nem nagyon tolerálják, ha boltot reklámozunk.... Goo*le "firewire 4p" és már meg is van... az összes Webshop bejön... eDig*, AQ*

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11904) Gabesz87 válasza vazol (#11903) üzenetére


Gabesz87
addikt

Leírás szerint EZ is 4p-4p-s. Akkor jó lehet? Csak a kép rossz?

(#11905) vazol válasza Gabesz87 (#11904) üzenetére


vazol
tag

A fénykép nem mindig irányadó, a 4p-6p nél ugyan ez a kép van!

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11906) Ottó58 válasza Gabesz87 (#11904) üzenetére


Ottó58
senior tag

Általában a Firewire kártyákon a nagyobbik végű csatlakozó van, a kisebb a kamerába való.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11907) Vesa


Vesa
veterán

Hi,

Tudnátok ajánlani egy tényleg szép képpel rendelkező full HD kamerát? Valójában nézegetem a tesztvideókat, és egyik gyengébb mint a másik...Érdekes módon még egy GoPro Hero 3 Black-nak is szebb képe van, mint a legtöbb hasonló árazású camcordernek, amit nem igazán értek, mivel az ilyen sport izéken az objektív elvileg sokkal gyengébb kéne legyen.
Még tán a Panasonic HC-V750 képe volt egészen meggyőző, de annak már az árazása is más kategória.
Bármi ötlet esetleg? Nem lenne baj, ha tudna magasabb FPS-el rögzíteni, lassításokhoz nem ártana...

A tudomány a valóság költészete!

(#11908) Vesa válasza Vesa (#11907) üzenetére


Vesa
veterán

Közben nézelődtem, az alábbiak vannak versenyben:

- Panasonic HC-W850 (új)
- Panasonic HC-V750 (új)
- Panasonic HDC-SD900 (használt)
- Panasonic HC-X920 (használt)

Innen nem tudok dönteni...Melyiket?

A tudomány a valóság költészete!

(#11909) Watt25 válasza Ottó58 (#11906) üzenetére


Watt25
veterán

És tipikusan Notebook-okon van szintén a kisebbik csatlakozó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11910) tecsu válasza Gabesz87 (#11897) üzenetére


tecsu
addikt

A Wikipédiából:
"A FireWire szabvány továbbfejlesztése során született a FireWire 800, mely még nagyobb, 800 Mbit/s sebességű adatátvitelt tesz lehetővé. Ennek használatához egy újabb, 9 érintkezős csatlakozót vezettek be, ami azonban visszafelé kompatibilis a korábbi szabvánnyal. Ez azt jelenti, hogy a FireWire 800 szabványú csatlakozóval ellátott számítógépekre ugyanezen a porton keresztül, megfelelő kialakítású kábellel csatlakoztathatók FW400-as eszközök. Az Apple 2009-ben megjelent ún. Unibody kialakítású MacBook Pro laptopjain például már nem különül el a korábban két külön csatlakozóval képviselt Firewire 400 és 800, helyette csak egyetlen FireWire 800 csatlakozó került a gépre, amire a megfelelő átalakító kábel segítségével lehet rákötni a FW400 szabványú eszközöket."

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11911) tsyl válasza Vesa (#11908) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én a Pana HC-x920-at választanám kedvező ár alapján.
Nekem Pana 720-asom van és hobbi videózáshoz tökéletesen megfelel már ez is nagyon szép képet ad.

17 éve a PH-n....

(#11912) tonero


tonero
csendes tag

Helló!
Sony hdr cx405 kamerával kapcsolatba lenne kérdéseim.Képkockaszámnál melyik a jobb az 50i vagy az 50p meg mi a különbség köztük?Fájlformátumnál az XAVC S HD meg az AVCHD közt mi a különbség?

(#11913) Nagya21 válasza tonero (#11912) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
50P-használd, mert az a valós képszám, az 50i az interlaced, 50félképpből csinál felvételt.
File formátumra majd vki más, azt használd amelyik nagyobb bitrátával dolgozik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#11914) Vesa válasza tsyl (#11911) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi, 150k-ért láttam...Az jónak számít?

A tudomány a valóság költészete!

(#11915) laszlo168 válasza Vesa (#11914) üzenetére


laszlo168
senior tag

Melyiket láttad 150 ért, és hol?

(#11916) tsyl válasza Vesa (#11914) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szerintem teljesen korrekt ár egy x920-ért.

17 éve a PH-n....

(#11917) Vesa válasza laszlo168 (#11915) üzenetére


Vesa
veterán

x920, hwaprón kettő is volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#11918) maxika2004 válasza Vesa (#11917) üzenetére


maxika2004
őstag

Jó a 920, nem bánod meg!
bár ha x900-810-et találsz azokhoz még tuti jo az ebay es 3-4000 ft-os akksi!

Sokkal jobb mint a v720.50 stb

(#11919) huppancs89


huppancs89
tag

Akinek Pana v750-e van! Ki milyen beállításokkal vesz fel videót? Az 50mbites fullHD sötétebb helyeken akad...kamerán is és gépen is. Ami jó beállításnak tűnik eddig, az a sport, vagyis az SCN-en belül az első ikon, a futó ember. Annak folyamatos a képe, viszont az nem mp4-ben, hanem MTS fájlben vesz fel.
Valakinek van ötlete?

(#11920) Calibra72 válasza huppancs89 (#11919) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Akad ? Véletlenül nem a memóriakártyáddal lesz a gond ?????

(#11921) huppancs89 válasza Calibra72 (#11920) üzenetére


huppancs89
tag

Ezzel? Nem hiszem!

(#11922) vazol válasza huppancs89 (#11919) üzenetére


vazol
tag

Én gyertyafény mellett is rögzítettem 50M MP4-et, nem tűnt fel semmi akadás....autofokusz viszont már bajban volt...
Samu cl10 U1 32GB kártyánál

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11923) Calibra72 válasza huppancs89 (#11921) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Gyors a kártya, pedig a jelek nagyon arra utalnak hogy nem győzi az 50 megabitet. Próbáld ki egy sima SDHC-val .

(#11924) huppancs89


huppancs89
tag

Az is baj, hogy gyors a kártya?? Atyaisten... :)) Megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#11925) tecsu válasza huppancs89 (#11924) üzenetére


tecsu
addikt

LOL A baj az, hogy nem elég gyors.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11926) tsyl válasza huppancs89 (#11919) üzenetére


tsyl
aktív tag

Én v720-nál full Hd-ban nem tapasztaltam akadást ezidáig még gyertyafénynél sem, pedig sokat teszteltem a kamerát. Én Samsung 32Gb-os SDHC kártyákat használok.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#11927) djnice válasza huppancs89 (#11919) üzenetére


djnice
veterán

Ez sajnos létező hiba, nekem V730 van (ua. mint a V750 csak nincs wifi és nfc) és ugyanez a problémám.
iA és iA+ módban az Auto Slow Shutter-t nem lehet kikapcsolni, ami azt jelenti hogy kevés fénynél átkapcsol a shutter sebessége 1/25-re, így 25 fps lesz a valós képkockasebesség (a fájl maga 50 fps lesz természetesen, csak minden képkocka 2x szerepel majd egymás után).
Egyetlen megoldás a Sport mód használata vagy a Manual mód, viszont manual módban lesz egy másik probléma, mégpedig az hogy az F értéke max 8-ig megy fel automatán, így napsütésben kifog égni a kép nagy része...

[ Szerkesztve ]

(#11928) huppancs89 válasza djnice (#11927) üzenetére


huppancs89
tag

KÖszi! Valami ilyesmit tapasztaltam én is, szemmel látható, hogy néha nem 50fps-el veszfel.

(#11929) Watt25 válasza djnice (#11927) üzenetére


Watt25
veterán

az F értéke max 8-ig megy fel automatán, így napsütésben kifog égni a kép nagy része
Nekem V500 van és mindig manual módban használom. A shutter speed-et fel lehet vinni, ha jól emlékszem 1/4000-ig, ott nem igazán ég ki semmi szerintem. :)
Emellett a Setup-ban van olyan, hogy "Auto Slow Shtr", amit ha kikapcsolsz, akkor nem megy 1/50 alá.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11930) djnice válasza huppancs89 (#11928) üzenetére


djnice
veterán

A legnagyobb baj az, hogy egyszer csak menet közben átkapcsol, pl fordulok egy sötétebb rész felé és elkezd akadozni az egész... Szerintem ez vicc egy ilyen kategóriájú kameránál, remélem lesz egy firmware frissítés ahol kilehet majd kapcsolni ezt a funkciót.

Watt25: Az Auto Slow Shtr-t sajnos auto üzemmódban nem lehet kikapcsolni. Manual módban meg mindig mindent állítgatni nonszensz, főleg hogy a párom is használja.

[ Szerkesztve ]

(#11931) Watt25 válasza djnice (#11930) üzenetére


Watt25
veterán

Az Auto Slow Shtr-t sajnos auto üzemmódban nem lehet kikapcsolni
Uhh, az szívás.

A legnagyobb baj az, hogy egyszer csak menet közben átkapcsol, pl fordulok egy sötétebb rész felé és elkezd akadozni az egész
Azért szerintem ez csak éjszaka történhet meg. Ilyenkor egy picit előre kell gondolkozni és mégis átállítani manual-ra.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11932) djnice válasza Watt25 (#11931) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos ezt már beltérben lámpafénynél is csinálja.

(#11933) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot (estét)
Segítséget szeretnék kérni milyen kamerát vegyek.
Mezőgazdasági gépeket videóznék működés közben valamint láncfűrészeket és egyéb ilyen dolgokat.
Este nem nagyon lenne használva a gép beltérben viszont igen valamint kültérben sokat.
Jó lenne ha nem torzítaná a gép hangjait . pl ha a láncfűrész üveg hangon megy.
Elsősorban hdd s ben gondolkodnék. Vagy inkább legyen memória kártyás ?
Milyen árban nézelődjek és milyen termékeket nézzek ami elfogadható árú és megfizethető?
80-100ezeért kapható vmi használható ?
Segítséget köszönöm :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#11934) tecsu válasza Sleek (#11933) üzenetére


tecsu
addikt

Szia!
Egyik kamerának sem igazán jó a mikrofonja, profi célra nem alkalmasak.
Neked -gondolom-, egyszerűbb termékbemutatóhoz, reklámklipekhez kellene. Ahhoz mindenképpen profi rendszer kell, nem tudod elkerülni - jobb, ha megfizetsz egy stúdiót, ami nem lehet olyan nagy tétel egy efféle termékeket forgalmazó cégnek.
Ha tényleg magad akarsz belevágni - azt viszont nem tudom elképzelni, minek; mármint a kompromisszumos minőség, talán valami bizarr hobbi :-D - akkor szükséges egy, mondjuk a fentebb gyakran említett Panasonic 750-es kamera meg egy külső mikrofon, (ennek típusa sok mindentől függ, leginkább konkrétan a munkamódszertől).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11935) Sleek válasza tecsu (#11934) üzenetére


Sleek
senior tag

Teljes mértékben hobby a gép bemutató. Vagy fórumtalálkozók videózása.
Tehát semmi úgymond profi munka.
Ilyenre gondolok pl
1
2

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#11936) Calibra72 válasza Sleek (#11935) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Én a helyedben egy Panasonic HC V250-es kamerát vennék, kb. 75k az ára.

(#11937) szvarog


szvarog
tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség ha lehetséges lenne.
Nem különösképpen értek a videokamerákhoz meg kell, hogy mondjam most mégis a kezeim alá került egy beszerzési ág.

Ami kéne/amire kéne:

Alapvetően egy kisebb kézi kamerában megy a gondolkodás. Eddig Sony Handycam kamerák voltak, de az egyik tönkrement a másik meg eltűnt.......

Nyilván digitális kamera kell, hogy legyen. Mivel oktatási célokra lesz és néha több órát is fel kell vennie így nem árt ha ez rá is fér tárhelyben. Gondolom akkor ezzel a SD kártyás megoldások kilőve(?).

Alapvetően csoportbeszélgetéseket és előadásokat vennének fel vele. Jellemzően kis termekben tehát ahogy ők fogalmaztak nem árt ha aránylag széles látószöge van, hogy 4-5 méteres távra a 10 embert aki körben ül be tudja fogni. Már ha ez lehetséges. Fényviszonyok szinte mindig nappal.

Hangfelvétel nem ártana ha valami jobb megoldású lenne mint egy beépített sima felvevő, mert az talán ehhez kevés? Mikrofonbemenet?

Bocsánat ha kicsit zavaros voltam, de ilyenekhez hülye vagyok.

Köszönöm.

(#11938) tecsu válasza szvarog (#11937) üzenetére


tecsu
addikt

Hello!
Gondolom az ár a legfontosabb és nincs rá annyi, amennyi kellene...
De ha mégis lenne, akkor az utókornak / diákoknak tényleg megőrizhető fölvételeket abban az esetben tudsz készíteni, ha állványt és külső mikrofonokat használsz. SOKKAL jobb élményt ad, ha több (mondjuk kettő) kamerátok van (pótakkukkal és több memóriakártyával) és mindegyiket irányítja valaki.
Az akusztikára, a fényekre is oda kell figyelni, adott esetben kezelni.

De ha mondjuk van rá 100-200 e. ft, akkor vegyél egy kis kamerát (akár használtan), utángyártott akksit, és egy olcsó külső mikrofont. Így az eredmény kétséges, de szegény ember vízzel főz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11939) szvarog válasza tecsu (#11938) üzenetére


szvarog
tag

Egyszer megírtam és elszállt.
grr.

Tehát. Jól érzed. Nincs se keret,de ami fő szükség sincs két videokamerára. Ilyesmi azt hiszem szóba se került.

Egy darab kell. Kb 150 000 forint biztosan van rá. Úgy gondolom, hogy ebből talán már valamit ki lehetne hozni. Nem?

Elvileg ez volt előirányozva: JVC GZ-EX310 Full HD videokamera
De nem tudom.

A kiegészítőkre. Állvány, SD kártya, mikrofon. Lesz és van külön pénz.

Pár konkrét típust ha tudnátok javasolni.

Köszönöm.

(#11940) tecsu válasza szvarog (#11939) üzenetére


tecsu
addikt

Az árakat nem követem, de a fent többször említett Panasonic HC-V750 ill. hamarosan az utódjának nincs párja ár/érték arányában ebben az alsó kategóriában. Kissé drágábban a Canon G25 / G30 nagyobb képérzékelővel, ha jól tudom, ami egész jó.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11941) Calibra72 válasza szvarog (#11939) üzenetére


Calibra72
aktív tag

160 körül kapsz Panasonic HC-V750 kamerát, ami már nagyon jó minőséget tud produkálni.

(#11942) szvarog válasza tecsu (#11940) üzenetére


szvarog
tag

Akkor ennek nézek jobban utána.

Köszönöm.

(#11943) szvarog válasza Calibra72 (#11941) üzenetére


szvarog
tag

Szia!

Ha ezt választom akkor milyen SD kártyát és milyen normális külső mikrofont ajánlanátok hozzá?
Egy 64 GB os kártyára kb mennyi anyag fér fel?

(#11944) rocsi701970


rocsi701970
újonc

Szevasztok!

Régebben írtam, hogy vennék egy kamerát. Meg is lett. :)
Sony CX330 egy 32-es kártya hozzá és "kintről", ahogy írtátok egy nagyobb aksi és egy táp.
Mindennel tökéletesen működik.
Köszönöm a segítséget Ottó58. :R

[ Szerkesztve ]

(#11945) huppancs89 válasza szvarog (#11943) üzenetére


huppancs89
tag

28M-el majdnem 5 és fél óra, 50M-el jó 3 óra.

(#11946) huppancs89 válasza huppancs89 (#11945) üzenetére


huppancs89
tag

50M vágásához atomreaktor kell! :D

(#11947) Calibra72 válasza szvarog (#11943) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szerintem próbáld meg először a beépített mikrofonnal.

(#11948) szvarog válasza huppancs89 (#11945) üzenetére


szvarog
tag

Köszönöm!

Egy ilyen jó lesz bele?
http://www.bluechip.hu/termek/sandisk-ultra-sdxc-uhs-i-40mb-s-64gb

(#11949) szvarog válasza szvarog (#11948) üzenetére


szvarog
tag

Vagy inkább csapjak bele egy komolyabba?

http://www.bluechip.hu/termek/sandisk-extreme-pro-uhs-i-sd-95mb-s-64bg

(#11950) szvarog


szvarog
tag

http://www.sony.hu/electronics/handycam-videokamerak/hdr-pj620

Erről vélemény?
Mert a Panasonicot nem nagyon lehet sehol se kapni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.