Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) mokiber válasza Ottó58 (#10897) üzenetére


mokiber
tag

kicsit persze tartok a használttól, igaz az újra is csak 1 évi gari van. a cx 220-at nézem, mert árban jónak tűnik.

(#10902) mokiber válasza taranis (#10900) üzenetére


mokiber
tag

értem és max. rögzítési idővel mi a helyzet? 30 percnél vagy 4 gigánál leáll ha mp4ben rögzítek? ez minden típusnál így van?

(#10903) taranis válasza mokiber (#10902) üzenetére


taranis
addikt

Ja látom már, kisbetűsben írja ezt MP4-hez, és igen, le fog állni, amint vagy a 30 perc, vagy a 4GB teljesül. Furcsa, nem tudom, miért van ez a limit, vagy hogy minden típusnál ez van e. Amikkel én találkoztam, azok eleve nem is tudtak MP4-et, csak AVCHD-t.
Mondjuk ritkán fut bele az ember ilyesmibe, 10 perc feletti klipjeim még sosem voltak.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#10904) mokiber válasza taranis (#10903) üzenetére


mokiber
tag

aha, szóval csak ha egybe veszem fel a 30 percet vagy 4 gigát arra vonatkozik! akkor tökmindegy. köszi.

(#10905) liszi70 válasza mokiber (#10904) üzenetére


liszi70
nagyúr

AVCHD esetén, Sony CX250-nél 10 perc a limit, annyit rögzít egyben. Exportáláskor a saját szoftverét (Play Memories Home) kell használni, az fűzi össze a "klip"-eket egésszé, a számítógépedre már úgy kerül rá, bármilyen hosszú lehet. Ez nem így van az MP4 esetén is? Sosem próbáltam, leáll a kamera??? Furcsa lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10906) taranis válasza mokiber (#10904) üzenetére


taranis
addikt

Jaja. MP4 max bitrate-el kb. 15 perc alatt éred el a 4GB limitet, szerintem bőven vállalható. Vagy ha gáz van akkor AVCHD és nincs ilyen limit.

liszi70: canon oldaláról: "MP4 esetén a max. felvételi idő 30 perc, a max. fájlméret pedig 4 GB. Ha a két feltétel egyike teljesül, a rögzítés automatikusan leáll."

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#10907) Ottó58 válasza liszi70 (#10905) üzenetére


Ottó58
senior tag

Van CX-250-es kamerád?
Most megnéztem, hogy a leghosszabb felvételem HD minőségben (1440X1080) egy folyamatos felvétel, ami esküvőn volt 32:10' perc! 1.252GB! -és nem állt le a felvétel, én állítottam meg, mert vége lett a szertartásnak!
Úgyhogy én sem tudom, valójában mikor áll meg, de le fogom tesztelni. S én nem fűzöm, hanem szerkesztem az anyagot. Valószínű, hogy a 4GB a limit.
De kérdezem, honnan vetted ezt az adatot?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10908) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a karácsonyra vásárolt Panasonic HC-V720-as kamerát és az lenne a kérdésem, ha Én DVD-re szeretném kiírni a felvett filmeket úgy hogy lejátszón is meglehessen nézni, akkor milyen programmal tudom átkonvertálni a kamera által felvett filmet? Mert számomra elég ismeretlen formátumban menti le (legjobb minőségben veszek fel 1080/50p. Köszönöm a segítséget.

(#10909) liszi70 válasza Ottó58 (#10907) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Most megnéztem, hogy a leghosszabb felvételem HD minőségben (1440X1080) egy folyamatos felvétel, ami esküvőn volt 32:10' perc! 1.252GB! -és nem állt le a felvétel"

Ki mondta egy szóval is, hogy leáll a felvétel? :) 2 gigánként új fájlban folytatja a rögzítést, ami hozzávetőlegesen, az általam használt 1080/50p-ben 10 perc. Egyébként 13 órát tud folyamatosan rögzíteni.

"S én nem fűzöm, hanem szerkesztem az anyagot."

Nem kell azt fűzni, a Play Memories Home automatikusan összerakja a 2 gigás/10 perces fájlokat. Nem tudom, hogy miért csinálja ezt a bontást, de így van. Először én is megijedtem, mert legelőször PC-sajátgépből, csak simán kimentettem a felvételeket, és akkor ért a meglepetés, hogy egy 12 perces felvételt kétfelé bontott. Nagyon zabos lettem, próbáltam szerkesztőprogival összerakni, és lehetetlen volt úgy összeilleszteni, hogy ne legyen a két fájl között döccenés, ugrás. Aztán végső elkeseredésemben a saját szoftverével csináltam egy mentést, és láss csodát, ott pihent a mentési helyen a szépen összeillesztett, egyben lévő 12 perces fájl!

[ Szerkesztve ]

(#10910) Watt25 válasza SPeti1984 (#10908) üzenetére


Watt25
veterán

Én Adobe Premiere programmal szoktam megvágni a felvételeket és DVD-t az MPEG Video Wizard DVD nevű programmal szoktam elkészíteni.
De azért azt ugye tudod, hogy óriási pazarlás az a kamera DVD minőségű felvételek készítésére? Ugye nem csak DVD-re akarod kiírni az anyagot? (Mintha egy sportautót arra használnál, hogy 40-nel araszolj vele a dugóban.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10911) SPeti1984 válasza Watt25 (#10910) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Akkor mibe mentsem le vagy hogyan csináljam?

(#10912) liszi70 válasza SPeti1984 (#10911) üzenetére


liszi70
nagyúr

A DVD-hez MPEG2-re van szükséged, utána akár menüt is csinálhatsz a DVD-nek. Bármilyen szerkesztő progit használhatsz, ami tud MPEG2-be konvertálni, menteni. Én a Pinnacle Studio-t vagy a Corel Video Studio-t ajánlom, ezek egyszerű, de sokat tudó progik, bőven elég a tudásuk az átlagfelhasználóknak. A szerkesztés, vágás, effektezés után, akár közvetlenül DVD-re is írhatod az anyagot, a programon belül. A Pinnacle Studio-t magyar nyelven is megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#10913) maxika2004 válasza mokiber (#10892) üzenetére


maxika2004
őstag

Kár hogy egy 100 x ezer forintos kameravásárlásnál a lényeges szempont,
sőt egyáltalán mért is szempont a memória kártya,
mikor 32GB - os sandisk ultra-t már 4400 ft ért lehet venni....

(#10914) Ottó58 válasza liszi70 (#10912) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így van, a Pinnacle Studio HD 14vers. magyar nyelven van, ezt használom legtöbbször a Vegaszon kívül, átlagfelhasználónak bőven megfelel. Csak azért szerkesztem én is DVD-re, mert kevésnek van még BluRay lejátszója, viszont az eredeti mts fájlokat vinyókon raktározom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10915) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

ugye nem komoly, h valaki a memóriakártya árak miatt választ magának videókameratípust ? ... :(((
ez még a tv-káva design-nál is rosszabb vásárlási alap...

(#10916) Vyndree válasza mokiber (#10892) üzenetére


Vyndree
őstag

A napokban pont azon gondolkoztam, kik dőlnek be a (Euronics féle) csereakciós lehúzásoknak (TV, hűtőgép, mosógép), valamint a termékek mellé járó sokszor gagyi ajándékoknak, amit ha külön megveszed sokszor olcsóbb, és még sorolhatnám átverős akcióknak. Amíg a kameraválasztásnál szempont a memóriakártya, ez alapján választ 50-80eFt-os gépet, addig nincs több kérdésem. Szerintem megtaláltam a keresett emberünket, gyanítom csak egy példány van belőle az országban.

Csak ismételni tudom az előttem hozzászólókat, ne a memóriakártya legyen a fő szempont a kamera választásnál. 90%-ban igaz, minél nagyobb a fájlméret azonos hosszúságnál, annál jobb minőségű felvételed lesz, valamit valamiért.

(#10917) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A Panasonic HC-V720-hoz az ADATA Premier Pro Micro SDXC 64GB UHS-I Class 10 kártya (13.250 Ft + posta) jó választás hozzá szerintetek? Vagy inkább 2db 32gb-os legyen?

(#10918) maxika2004 válasza SPeti1984 (#10908) üzenetére


maxika2004
őstag

Ha már van egy jó kamerád ,
akkor inkább a " számomra elég ismeretlen formátum " - al barátkozz meg.
és ne rontsd le a minőséget ennyire...

Ha viszont mégis dvd, akkor teljesen felesleges 50p-ben felvenned,
dvd-hez a kamera legszarabb minősége is bőven jó !

(#10919) maxika2004 válasza SPeti1984 (#10917) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát én hanyagolnám a micro sd-t, az átalakitó csak egy + hibalehetőség !
Lehet hogy a 2db 32gb-os jobb választás, ha nem akarsz egyben 10 órákat felvenni ,
mert kártyahalál esetén, fele felvételed megmarad.

(#10920) mokiber


mokiber
tag

szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy nem a memokártyák ára alapján választok majd kamerát.
60 ezerig tudok elmenni, jelenleg a canon HFR 406 a szimpatikus, de ha van más full Hd-t és 50p teljes képet tudó készülék, akkor szívesen veszem az ajánlásokat továbbra is.

(#10921) Vyndree válasza mokiber (#10920) üzenetére


Vyndree
őstag

Mi nyugodtak vagyunk, csak a megközelítésed a furcsa.

(#10922) qnadam válasza Watt25 (#10910) üzenetére


qnadam
veterán

ha most dvd az igény, miért ne? ha csak dvd lesz a kimenet, de olyan a kamera, én is hd anyagot forgatok. leméretezni is jobb, meg akár bele is lehet nagyítani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10923) Watt25 válasza qnadam (#10922) üzenetére


Watt25
veterán

Csak rámutattam arra, ami szerintem sok ember számára nem evidens: a DVD minősége nem a csúcskategória.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10924) mokiber


mokiber
tag

Sony cx 220
ami mellette szól: nagylátószög, 8,9 Mpixel állókép.
ami ellene szól: gyenge akksi, nincs optikai képstabilizátor

Canon hfr 406
mellette: optikai képstabilizátor, 1790mAh aksi
ellene: 2 M pixel fotomódban, nincs nagylátószöge

ezek alapján melyiket választanátok?
egyéb jelentős különbség van-e?
illetve akinek van 220-asa érdekelne, hogy meddig bírja valójában az aksi?

köszönöm előre is!

(#10925) M.machinátor


M.machinátor
újonc

Szervusztok.

Szedett már valaki szét mini dv kamerát?(pana nvgs90)
Az a gondom hogy leesett a dohányzó asztalról és az előre ,hátra, lejátszás gombok nem mennek csak szgépről,meg hogy üresen nem ment le a kazetta tok.Na erre bevittem a szervízbe hogy a gombokat csinálják meg a kazetta levivőt hagyják békén(nem kell hogy üresen lemenjen),erre a finom kezü műszerésznek messziről sem nevezhető vadállat erőből belenyomta a tokot nagy recsegés közepette.Na pont így kaptam vissza két hónap múlva,szétszedtem atomjaira és a mechanikából kiszedtem egy oda nem illő beleszorult rugót,majd csodák csodája már nem recsegett és üresen is működik.
De nem ez a kérdésem hanem hogy a nyomógomb panelon(kivezetéseken)az ég világon semmit sem tudok mérni se rövidzárt se ellenállást ill amikor kapcsolom hirtelen felugrik az ellenállás és vissza esik. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?Előre is köszönőm.Üdv:Péter. :F

(#10926) mokiber válasza liszi70 (#10912) üzenetére


mokiber
tag

túl vagyok a kameravásáron.
köszönöm a tanácsokat.

a hozzászólásodban említett szerkesztőprogik letölthetők, ingynesek? 50 p-s mts fájlokat ki lehet írni velük?

(#10927) Vyndree válasza mokiber (#10926) üzenetére


Vyndree
őstag

Milyen kamerát sikerült venned?

Általában a 30 napos demó verziók ingyenesek. MTS-t minden komolyabb szerkesztő kezel konvertálás nélkül.

A youtube viszont ingyenes, oda ha feltöltöd máris tudod szerkeszteni, nem kell drága programokat vásárolni, valamint a sok videó nem foglal helyet a gépeden. Nem a legjobb megoldás, de amíg nincs más megteszi. Bárkivel-bármikor megoszthatod, vagy teheted védetté, családi videózásra a minősége szerintem elfogadható.

(#10928) mokiber válasza Vyndree (#10927) üzenetére


mokiber
tag

canon hfr406-t vettem végül. 10 évet húztam a canon minidv-vel, remélem ez is tartós lesz. az érintőképernyős lcd-t még szokni kell.

nem is gondoltam a youtubra, jó ötlet. szépen össze is lehet fűzni gondolom.

(#10929) Vyndree válasza mokiber (#10928) üzenetére


Vyndree
őstag

Persze. Felteszed a nyers videókat, megvágod, összefűzöd és mented másként. Ami nem kell azt meg a végén törlöd. Rendezed, címkézed stb.

(#10930) Watt25 válasza mokiber (#10928) üzenetére


Watt25
veterán

Azért ehhez nem árt erős net. Mármint feltöltésben erős. ADSL lényegében kilőve. (Nekem 500kbps a feltöltési sebességem, ezzel egy 1GB-os fájl feltöltése 4-5 óráig tart.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10931) qnadam válasza Watt25 (#10923) üzenetére


qnadam
veterán

egyetértek, viszont egy olcsó hd kamerával jó eséllyel jobb minőséget kapsz dvd-n, mint egy olcsó sd-vel :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10932) cobrakigyo válasza mokiber (#10924) üzenetére


cobrakigyo
tag

Hát nem tudom meddig birja valoban.
A gyári aksi 90 percet bir elvileg.
Vettem hozzá egy nv70-et azzal 8 orát tudok kamerázni.
De ténylegesen hogy mennit bír nem tudom.

(#10933) tsyl válasza SPeti1984 (#10908) üzenetére


tsyl
aktív tag

Hali!

Épp egy ilyen Pana V700-as vagy V720-as kamera vételén gondolkozok az utóbbi időben.
Tudnál mondani őszinte véleményt a felvétel hangminőségéről?
Köszi előre is!

17 éve a PH-n....

(#10934) Watt25 válasza qnadam (#10931) üzenetére


Watt25
veterán

Jólvanna! :) Egyébként igazad van!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10935) Vyndree válasza Watt25 (#10930) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez jogos és eszembe sem jutott. Harmadik éve 20Mbit-tel töltök fel. Jelenleg három szolgáltatótól is kapunk ilyen netet vidéken az egykori ADSL árának töredékéért. Az összes képem, videóm a neten is tárolom, havi 2,42 UDS-ért bérelek korlátlan tárhelyet.

(#10936) #22145024 válasza Vyndree (#10935) üzenetére


#22145024
törölt tag

Hi,
Tudnátok segíteni, hogy 1000EUR alatt milyen új videokamerát érdemes venni? Márha létezik olyan, ami az alábbi kritériumoknak megfelel.

Ami fontos:
-ne fényképezőgép formája legyen, hanem kamkorder
-tudja a fHD-t min. 25p-ben
-kártyára rögzítsen, ne szalagra
-városi környezetben jól lehessen használni, vagyis nem ártana ha ekv.24mm-ről indulna
-napfényben is használható kijelző
-lehetőleg értelmes képet nyújtson még szürkület környékén is. (0 lux" nem érdekes)
-normális bőrszín
-használható beép. mikrofonja legyen. (nem ártana egy külső bemenet sem)
-ne avatkozzon bele a beép. mic. hangerőbe zoomolás közben
-érdemben utómunkázható formátum (ne valami szénnétömörített izé)
-többsebességes zoom (?)

A lencse cserélhetősége nem kritikus.

Nem tudom, hol tart ma az ipar érzékenység tekintetében. 1000EUR alatt létezik már olyan, mint amit régen tudott mondjuk a sony vx2000?

Leginkább városban lenne használva, riport jellegű felvételekre, kisebbrészt "youtube"-os dolgokra, beltérben felvett anyagokhoz.

(#10937) maxika2004 válasza #22145024 (#10936) üzenetére


maxika2004
őstag

Pana x920

(#10938) minas


minas
aktív tag

Visszaolvasok éppen, de van egy kis zavar még:
1. Pl. egy Canon HFR406 milyen formátumú fájlokat készít (full hd felvétel)?
2. Ezt ebben lehet/kell szerkeszteni, vagy előbb konvertálni érdemes? Ha igen mibe?
3. A végén én mkv fájlokat szeretnék kapni. Erre és a szerkesztésre jó a Pinnacle Studio?

Köszönöm a segítséget :)

(#10939) Vyndree válasza minas (#10938) üzenetére


Vyndree
őstag

1. nem kellett sokat keresni, google.hu -> canon hf 406, az első találat kidobta: AVCHD és MP4 formátumban
2. inkább érdemes
3. minden konvertálásnál romlik az anyag minősége, célszerű a nyers fájlt beolvasni a szerkesztőbe, majd mikor kész elmenteni. A Pinnacle tudja olvasni az mts-t és tud mkv-ba menteni.

(#10940) minas válasza Vyndree (#10939) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz. Az elsőre közben én is megtaláltam a választ.
A Pinnacle az mp4-et is olvassa/kezeli?

Közben látom azt is a használatiban, hogy AVCHD-ben a legjobb beállítható minőség az 50p, mp4-ben meg a 35 Mbps. A kettő tulajdonképpen hogyan viszonyul minőségben egymáshoz? Az adatok szerint ebből az mp4-ből kevesebb fér ugyanazon tárolóra, tehát nagyobb terjedelmű. Ennyit tudtam kihámozni eddig.

(#10941) Vyndree válasza minas (#10940) üzenetére


Vyndree
őstag

Pinnacle Studio HD 14-től felfelé tuti kezeli mind a két formátumot
Támogatott bemeneti formátumok:
* Video: AVCHD*, BD Blu-ray*, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX®*, MPEG-4*, 3GP(MPEG-4)*, WMV, Non-encrypted DVD titles (incl. DVD-VR/+VR), QuickTime (DV, MPEG-4*, H.264*)

A kettő úgy viszonyul egymáshoz mint ha azt mondanád: az Opel 10,4 mp alatt van a százon, a Ford fogyasztása pedig meg 6,2 liter/100km. Az 50p képkocka per másodperc, a 35 Mbps pedig adatátvitel. Az esetek 90%-ban az AVCHD lesz a nyerő választás.

(#10942) minas válasza Vyndree (#10941) üzenetére


minas
aktív tag

OK. Azt tudom, hogy az fps és az mbps mást jelent.
Akkor úgy kérdezem, hogy mikor érdemesebb/jobb az mp4-et használni, vagyis mikor van az a 10%?

(#10943) Ottó58


Ottó58
senior tag

A Pinnacle Studio HD 14vers. nem hoz létre MKV fájlokat.
MP4 max. 12000kbit/s adatsebességre képes, ellenben MPEG-2 formátumban 50000-ig és közben bármely adatsebességre beállítható. A hang 48kHz-ig állítható és az MP3 formátum is variálható, vagy PCM-be (1536kbit/s) rögzít sztereó, vagy többcsatornás beállításban.
Valamint kezeli a 720p, 1080/24p és 1080p formátumot állandó és változó bitrátával.
Ha már szerkesztem az anyagot, inkább MPEG-2 formátumba mentem (17, vagy 25000kbit/s) az MP4-nél jobb minőséget képvisel.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#10944) #22145024 válasza maxika2004 (#10937) üzenetére


#22145024
törölt tag

hát, ez eléggé játékszernek tűnik (mégha nem is az!).
Ennyi pénzért ne várjak olyat, ami a fenti felsorolást tudja? :B

(#10945) maxika2004 válasza #22145024 (#10944) üzenetére


maxika2004
őstag

Nem a méret a lényeg :Y ez nem orosz technika !

-ne fényképezőgép formája legyen, hanem kamkorder - ok
-tudja a fHD-t min. 25p-ben - 50p- t is tud
-kártyára rögzítsen, ne szalagra - ok
-városi környezetben jól lehessen használni,
vagyis nem ártana ha ekv.24mm-ről indulna - 29 ről indul, .. majdnem
-napfényben is használható kijelző - ok
-lehetőleg értelmes képet nyújtson még szürkület környékén is. (0 lux" nem érdekes) - elmegy
-normális bőrszín - ok ( beállitás kérdése !
-használható beép. mikrofonja legyen. (nem ártana egy külső bemenet sem) - ok
-ne avatkozzon bele a beép. mic. hangerőbe zoomolás közben - ok
-érdemben utómunkázható formátum (ne valami szénnétömörített izé) - ok
-többsebességes zoom (?) - ok

mi itt a kérdés, minden elvárásnak megfelel 99 % ban !
és olcsóbb is mint a kivánt összeg ! szóval minden happy ! :C :C :C

(#10946) #22145024 válasza maxika2004 (#10945) üzenetére


#22145024
törölt tag

Hát, szégyellem magam, de csak a kis izé formája nem tetszik. :B A paraméterei egyébként megfelelnének, még a 29mm-rel is kiegyeznék, DE olyan kis tüncibünci, gyerekkézbe való. Persze ne betacam dimenziókkal bírjon, csak mégse ez a véglet legyen.
Az a helyzet, hogy aminek jó a fogása, az mind az ezer ojró többszöröse. Csak gondoltam van vmi (számomra) best buy, de újfent kiderült, hogy ilyen nincs.

Használtban esetleg vmi? Ami úgy néz ki mint egy vx2000-es, de már fHD?
Vagy gyűjtsek inkább még? :D

(#10947) qnadam válasza #22145024 (#10946) üzenetére


qnadam
veterán

mondanám hogy használt sony z7 + nagylátó előtét, de az drágább lesz :)

elsőre a jó kompromisszum egy dslr lenne, köré épített riggel. bár annak az ára is csúful meg tud csúszni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10948) #22145024 válasza qnadam (#10947) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igazából egy ismerősömnek kell, de ezidáig nem tudtam meggyőzni DSLR/mFT vázakról. Nálam simán jó lenne, amit a GH2 tud. Használtan még kijönne egy alapzoom, meg egy tisztességes fix is az ezresből a váz mellett. De nem vagyunk egyformák, így mindenképp kell neki a "videokamera" kinézet. Mondjuk ebben annyi jogos észrevétel azért van, hogy ott a lencsére rá van építve a motoros zoom, míg a jobb képet adó DSLR/mFT-nél ez nincs. (Most a kézi rigektől tekintsünk el, mert nem mindenre elszánt amatőrfilmes a felhasználó :) )

"mondanám hogy használt sony z7 + nagylátó előtét, de az drágább lesz"
Hát ez már eleve a többszöröse a keretösszegnek, még használtan is (B&H-nál 2400 USD pl)

Ami már nekem is tetszene camcorder külsővel, az meg 5...6000 USD-től indul :N

(#10949) esrevnoc


esrevnoc
tag

Sziasztok!

Egy HD kamerát szeretnék venni 40eFT-os körüli árért. Adott legyen a 30fps és az is, hogy ne legyen (annyira) szemcsés a kép. Használt cucc is szóba jöhet. Ti milyen ajánlanátok?

Tapétázdkiamozgólépcsőt.

(#10950) Ottó58 válasza esrevnoc (#10949) üzenetére


Ottó58
senior tag

Miért fontos a 30fps?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.